Arşiv

Yolsuzluk Ve Rüşvet Operasyonu

Yolsuzluk Ve Rüşvet Operasyonu ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Yolsuzluk Ve Rüşvet Operasyonu haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 624 Yolsuzluk Ve Rüşvet Operasyonu haberi bulunmuştur.

Yolsuzluk Ve Rüşvet Operasyonu Haberleri

Blatter ve Platini'ye bir darbe daha

Blatter ve Platini'ye bir darbe daha

FIFA’da yaşanan yolsuzluk ve rüşvet operasyonu sonrası haklarında soruşturma açılan ve 90’ar gün hak mahrumiyeti alan Sepp Blatter ve Michel Platini’ye Etik Komitesi’nden bir kötü haber daha geldi...

18.11.2015Futbol
Kabinede Türkeş'ten sonra ikinci milliyetçi

Kabinede Türkeş'ten sonra ikinci milliyetçi

Yeni kabinede en dikkat çeken isimlerden bir tanesi Kültür ve Turizm Bakanlığı'na getirilen Yalçın Topçu oldu.

28.8.2015Gündem
Ronaldo sinirlendi ve yayını terk etti!

Ronaldo sinirlendi ve yayını terk etti!

Portekizli futbolcu Cristiano Ronaldo, ABD'de katıldığı bir televizyon programında, kendisine FIFA’daki yolsuzluk ve rüşvet skandalı ile ilgili ısrarlı sorular yöneltilmesine sinirlendi ve yayını terk etti.

4.8.2015Futbol
Rüşveti madeni yağla akladılar

Rüşveti madeni yağla akladılar

Türk Hava Kurumu’ndaki (THK) yolsuzluk ve rüşvet operasyonu ile ilgili soruşturmada savcılık, 41 şüpheli hakkında dava açtı. Şüphelilerin rüşvet paralarını aklamak için endüstriyel/madeni yağ aldıkları iddia edildi.

21.6.2015Ekonomi
17 Aralık Rüşvet ve Yolsuzluk operasyonundan geriye kalan tek dava

17 Aralık Rüşvet ve Yolsuzluk operasyonundan geriye kalan tek dava

17 Aralık Yolsuzluk ve Rüşvet operasyonu kapsamında takipsizlik verilmeyip hakkında dava açılan aralarında Fatih Belediyesi çalışanlarının da bulunduğu 21 sanığın yargılandığı davanın ikinci duruşması yapıldı. Sanıkların yurtdışı çıkış yasakları kaldırıldı. Bundan sonraki duruşma 3 ay sonra, 2 Temmuz 2015 de görülecek

24.3.2015Gündem
Deniz Baykal: 17 Aralık'la ilgili soruşturmalar engelleniyor

Deniz Baykal: 17 Aralık'la ilgili soruşturmalar engelleniyor

CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal, 17 Aralık yolsuzluk ve rüşvet soruşturmasının engellendiğini savunarak, "Hırsızlık, yolsuzlukların takibi konusunda bugünkü Anayasa’nın getirdiği engel mi var ki o yolsuzluklar ile ilgili soruşturmalar engelleniyor. Ciddi bir hukuk problemi vardır. Yargı işlemiyor, adalet işlemiyor, yargıya müdahaleler birbiri ardından gidiyor" dedi.

26.11.2014Gündem
17 Aralık'ın tek davasında ilk duruşma

17 Aralık'ın tek davasında ilk duruşma

17 Aralık Yolsuzluk ve Rüşvet Operasyonu kapsamında, takipsizlik kararı verilmeyip hakkında dava açılan 21 kişi ilk kez hakim karşısına çıktı. Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı’nda bulunan İstanbul 20. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın ilk duruşmasında, aralarında Fatih Belediyesi çalışanlarının da bulunduğu bazı tutuksuz sanıkların savunmaları alındı.

11.11.2014Gündem
Nazmi Ardıç açığa alındı

Nazmi Ardıç açığa alındı

17 Aralık 'yolsuzluk ve rüşvet operasyonu'nu yapan şubelerden dönemin Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürü Nazmi Ardıç, hakkında açılan idari soruşturma kapsamında açığa alındı.

11.8.2014Gündem
Yakup Saygılı: Bana gelmelerini bekliyorum

Yakup Saygılı: Bana gelmelerini bekliyorum

17 ve 25 Aralık operasyonu sonrası meslekten ihraç edilen Eski İstanbul Mali Şube Müdürü Yakup Saygılı bu geceki gözaltılarla ilgili açıklama yaptı.

22.7.2014Gündem
HSYK 6 süper hâkim atadı

HSYK 6 süper hâkim atadı

Sulh Ceza Mahkemeleri'nin son yargı paketiyle kaldırılmasının ardından, HSYK yeni kurulan Sulh Ceza hakimliği hakimlerini belirledi. Sulh Ceza Mahkemeleri'nin görev alanına giren her türlü tutuklama, arama, yakalama, el koyma, telefon dinleme, tutukluğa itiraz kararlarını yeni atanan Sulh Ceza Hakimleri verecek. İstanbul'da kaldırılan 38 Sulh Ceza Mahkemesi yerine 6 tane Sulh Ceza Hakimi atandı. İstanbul'daki Sulh Ceza Mahkemeleri'nin kaldırılması ile birlikte 57 olan Asliye Ceza Mahkemesi sayısı 91'e yükseldi.

18.7.2014Gündem
HSYK'dan yaz kararnamesi

HSYK'dan yaz kararnamesi

HAKİMLER ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) 1. Dairesi üyesi Teoman Gökçe’yi “kıyım kararnamesi” tepkisiyle daire üyeliğinden istifa ettiren ve “paralel yapıya en büyük neşter” olarak nitelendirilen 2 bin 224’adli, 293’ü idari olmak üzere toplam 2 bin 517 kişiyi kapsayan “yaz kararnamesine” 200’ü aşkın, başsavcı, ağır ceza mahkemesi başkanı, hakim, savcı girdi. Gökçe, 200 kişinin talepleri ve haklarında soruşturma ve disiplin cezası olmamasına rağmen 150 kişinin ise iki yıllık süreleri dolmadan Nakil ve Atama Yönetmeliği’ne aykırı başka yerlere atandıklarını öne sürdü.

12.6.2014Gündem
Zekeriya Öz'ün Bolu'da bakacağı ilk dava belli oldu

Zekeriya Öz'ün Bolu'da bakacağı ilk dava belli oldu

17 Aralık Büyük Yolsuzluk ve Rüşvet Operasyonu sonrasında Bolu’ya düz savcı olarak atanan savcı Zekeriya Öz’ün, burada baktığı ilk adli vaka belli oldu. Savcı Öz, gece evinin balkonundan düşen 82 yaşındaki adamın dosyasına bakacak.

16.5.2014Gündem
‘Para sayma makinesine ÖTV yok’

‘Para sayma makinesine ÖTV yok’

MALİYE Bakanı Mehmet Şimşek, “17 Aralık Yolsuzluk ve Rüşvet Operasyonu”nda gündeme gelen para sayma makinesi ile ilgili sorulara, “Özel Tüketim Vergisi (ÖTV) Kanununa ekli listelerde yer almayan para sayma makinesi, ÖTV’nin konusuna girmediğinden söz konusu makinelerden özel tüketim vergisi alınmamaktadır” yanıtını verdi.

6.5.2014Ekonomi
Dava yok

Dava yok

İşadamları Ali Ağaoğlu, Nazif Zorlu, Mehmet Ali Aydınlar, eski Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar’ın oğlu Abdullah Oğuz Bayraktar ve eski Beşiktaş Belediye Başkanı İsmail Ünal’ın da aralarında bulunduğu 60 kişi hakkında 20 ayrı suçtan yürütülen TOKİ soruşturması delil yetersizliği yüzünden kapatıldı.

3.5.2014Gündem
Nefesler tutuldu gözler Merkez Bankası'nda

Nefesler tutuldu gözler Merkez Bankası'nda

Gözler, Merkez Bankası'nın bugün saat 14.00'te başlayacak Genel Kurul toplantısına çevrildi. Genel Kurul, ‘Merkez Bankası Başkanı Erdem Başçı’nın bu hafta yapılacak genel kurul öncesinde istifaya zorlandığı’ ve 'iki başkan yardımcısının 'paralelci' olduğu gerekçesiyle görevden alınacakları söylentilerinin gölgesinde yapılacak.

17.4.2014Ekonomi
İki yüzlü kur!

İki yüzlü kur!

17 Aralık operasyonuyla dolar Merkez Bankası’nın 28 Ocak’taki faiz indirimine kadar yükseldi.

9.4.2014Ekonomi
17 Aralık ve seçim birleşti, bürokrasi ‘katmerli’ durdu

17 Aralık ve seçim birleşti, bürokrasi ‘katmerli’ durdu

Yolsuzluk operasyonu seçim gündemiyle birleşince Ankara bürokrasisi çalışmaz hale geldi. Bilgi istese yanlış anlaşılan, yeni iş yapsa cesur sayılan bürokrasi ‘Resmi Gazete’ okuyup gündemin soğumasını bekliyor.

20.3.2014Ekonomi
Reza Zarrab, Veliefendi’de 28 bin TL kazandı

Reza Zarrab, Veliefendi’de 28 bin TL kazandı

YOLSUZLUK ve rüşvet operasyonu kapsamında tutuklandıktan sonra geçtiğimiz hafta tahliye olan İran asıllı işadamı Rıza Sarraf’a (Reza Zerrab) bir iyi haber de İstanbul Veliefendi Hipodromu’ndan geldi.

11.3.2014Diğer
Adalet katili

Adalet katili

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Bir başbakan Adalet Bakanı’na talimat veriyor. Mahkeme kararını böyle versin diyor. Bunu dedin mi o koltukta oturamazsın. Bu adam bir hukuk katilidir. Bu adam adalet katili. Bir katilden başbakan olur mu? Hırsızdan başbakan, yalancıdan başbakan olur mu? Utanmadan milletin önüne çıkıyor” dedi.

6.3.2014Gündem
Kılıçdaroğlu: 'Bu adam hukuk katili'

Kılıçdaroğlu: 'Bu adam hukuk katili'

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Tekirdağ mitinginde, ‘bu adam’ diye söz ettiği Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın 17 Aralık 2013’te bir olayla karşılaştığını belirterek, "Devletin namuslu kadroları, açıkça hükümet tarafından soyulan bir devletin maskesini ortaya çıkardı" dedi. Başbakan Erdoğan’a yönelik provokasyon amaçlı suikast girişimi uyarısında da bulunan Kılıçdaroğlu, "Bir başbakan Adalet Bakanı’na talimat veriyor. Mahkeme kararını böyle versin diyor. Bunu dedin mi o koltukta oturamazsın. Bu adam bir hukuk katilidir. Bu adam adalet katili. Bir katilden başbakan olur mu? Hırsızdan başbakan, yalancıdan başbakan olur mu? Utanmadan milletin önüne çıkıyor" dedi.

4.3.2014Gündem
Erdoğan: 'Aradık sorduk diktatörü bulduk'

Erdoğan: 'Aradık sorduk diktatörü bulduk'

Adıyaman'da halka hitap eden AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 17 Aralık yolsuzluk ve rüşvet operasyonu ile AK Parti hükümetine karşı darbe yapılmak istendiğini öne sürdü. Halktan destek isteyen Erdoğan, "30 Mart'ta siz sandıkta hesap soracaksınız. Ardından hukuk yoluyla da biz hesabını soracağız." açıklamasında bulundu.

4.3.2014Gündem
Aileyi Kalkındırma Partisi

Aileyi Kalkındırma Partisi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 17 Aralık yolsuzluk ve rüşvet operasyonu sırasında Başbakan Erdoğan'ın oğlu Bilal ile arasında geçtiği ileri sürülen telefon görüşmelerini hatırlatarak, “Hâlâ bu adama güveniyor musunuz? Dünya tarihinde böyle bir hırsız görülmemiştir. Adalet ve Kalkınma Partisi, Aileyi Kalkındırma Partisi’ne döndü. Oyunuzla harama ortak olmayın, önce sizi soydu” dedi.

4.3.2014Gündem
Kılıçdaroğlu Kırklareli'nde konuştu

Kılıçdaroğlu Kırklareli'nde konuştu

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu partisinin Kırklareli'ndeki mitinginde halka seslendi. Kılıçdaroğlu konuşmasında Başbakan Erdoğan'ı eleştirerek, "Artık bu ülkede hırsız var dendiği zaman akla onun adı geliyor" dedi.

3.3.2014Gündem
Bahçeli: Evinin önünde andımızı okutmazsam namerdim

Bahçeli: Evinin önünde andımızı okutmazsam namerdim

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ı eleştirirken, "Sen artık Çankaya yokuşunu çıkamazsın. Dizinin bağı kalmadı. Yolun yarısında nefesin tükenir. Cumhurbaşkanlığı senin için hayal, rüyadır" dedi.

2.3.2014Gündem
Ona her gün hırsız diyeceğiz

Ona her gün hırsız diyeceğiz

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Başbakan Tayyip Erdoğan’ı sert şekilde eleştirirken, “O hırsız, o koltuktan inmediği sürece ona her yerde hırsız diyeceğiz” dedi.

2.3.2014Gündem
28 Şubat tahliyeleri

28 Şubat tahliyeleri

Türkiye’yi sarsan ‘Büyük Rüşvet Operasyonu’nda tutuklu kalmadı. 3. Sulh Ceza Mahkemesi’ne itiraz üzerine 17 Aralık’ta gözaltına alınan işadamı Reza Zarrab, eski İçişleri Bakanı Muammer Güler’in oğlu Barış Güler, eski Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan’ın oğlu Kaan Çağlayan ile Özgür Özdemir ve Hikmet Tuner, dün tahliye edildiler. 74 gün sonra serbest kalan sanıklardan Reza Zarrab, Barış Güler ve Kaan Çağlayan için yurtdışına çıkış yasağı konuldu.

1.3.2014Gündem
Bilal Erdoğan hakkında dinleme kararı yok

Bilal Erdoğan hakkında dinleme kararı yok

25 Aralık yolsuzluk ve rüşvet operasyonu kapsamında ‘Şüpheli’ olarak ifade veren Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan hakkında herhangi bir dinleme, fiziki takip ve iletişimin dinlenilmesine ilişkin mahkeme kararı olmadığı bildirildi.

28.2.2014Gündem
Hakkında dinleme kararı yok

Hakkında dinleme kararı yok

25 Aralık yolsuzluk ve rüşvet operasyonu kapsamında ‘şüpheli’ olarak ifade veren Başbakan Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan hakkında herhangi bir dinleme, fiziki takip ve iletişimin dinlenilmesine ilişkin mahkeme kararı olmadığı bildirildi.

28.2.2014Gündem
Sarraf’ın sürdürdüğü iddia edilen emniyet müdürü beraat etti

Sarraf’ın sürdürdüğü iddia edilen emniyet müdürü beraat etti

Emniyet Müdürü Orhan İnce, görevi nedeniyle evrakta sahtecilik suçlamasıyla yargılandığı davada ilk celsede beraat etti. İnce’nin ismi son olarak yolsuzluk ve rüşvet operasyonunda gündeme gelmişti. Rıza Sarraf’ın, Fatih İlçe Emniyet Müdürü olarak görev yaptığı dönemde İnce’nin takibinden kurtulmak için eski İçişleri Bakanı Muammer Güler’e şikayet ettiği ve rüşvetle tayini çıkarıldığı ileri sürülmüştü.

27.2.2014Gündem
Suç duyurusunda koruma bombası

Suç duyurusunda koruma bombası

Selam örgütü soruşturması kapsamında telefonlarının dinlendiğini iddia eden AKABE Vakfı üyeleri, kendilerini dinleyenler hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu. AKABE Vakfı’nın kurucusu Mustafa İslamoğlu’nun yanında koruma polisi olarak, Zekeriya Öz’ün eski koruması olan Evren isimli polisin görev yapması dikkat çekti.

27.2.2014Gündem
Hırsız refleksi

Hırsız refleksi

BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Başbakan Tayyip Erdoğan ile oğluna ait olduğu iddia edilen ses kayıtlarını partisinin grup toplantısında değerlendirdi.

26.2.2014Gündem
Onur Air'e THK talip

Onur Air'e THK talip

Türk Hava Kurumu, sıkıntılı dönem yaşayan Onur Air'e talip oldu. Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü de ilk olarak airporthaber.com'da yer alan bu haberi doğrulayarak "İlgili havayolunun Genel Müdürü hisse devri/hisse satışı konusunda mevzuat gereği Genel Müdürlüğümüze sözlü bilgi vermiştir" açıklamasını yaptı.

21.2.2014Ekonomi
Hüseyin Çelik'ten ses kaydı açıklaması

Hüseyin Çelik'ten ses kaydı açıklaması

AK Parti sözcüsü Hüseyin Çelik, 17 Aralık yolsuzluk ve rüşvet operasyonu sonrası internete sızan ses kayıtları hakkında konuştu.

13.2.2014Gündem
Zorlu ve Kalyoncu 1 saat ifade verdi

Zorlu ve Kalyoncu 1 saat ifade verdi

YOLSUZLUK ve rüşvet operasyonu kapsamında önceki gün Cengiz İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Cengiz’in ardından dün de Ahmet Nafiz Zorlu ve Cemal Kalyoncu ifade verdi.

13.2.2014Ekonomi
Ebru Gündeş koruma sayısını artırdı

Ebru Gündeş koruma sayısını artırdı

Eşi Reza Zarrab’ın tutuklanması nedeniyle sıkıntılı günler geçiren Ebru Gündeş, önceki gün Amerikan Hastanesi’nde check-up yaptırdı

12.2.2014Hürriyet Arşiv
Kılıçdaroğlu: 'Zarrab dört bakanı ele geçirmiş'

Kılıçdaroğlu: 'Zarrab dört bakanı ele geçirmiş'

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Merkez Yönetim Kurulu (MYK) ve Parti Meclisi (PM), toplantıları arasında basın toplantısı düzenledi.

9.2.2014Gündem
Fenomen oldu ama ‘odun’luk baki

Fenomen oldu ama ‘odun’luk baki

Yolsuzluk ve rüşvet operasyonu başladığında Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’e “Senin oğlanı da içeri almışlar” diye sataşan “Odun Herif (KadirDB)”, “Nerde okudun” karşılığını alınca “Şaka şaka, söyle evden çıkmasın, ortalık karışık” tweet’ini attı. Bu olaydan sonra 400 bin takipçiye ulaşan odun herif’i Balat’da bir kerestecide bulduk. Bir yandan “Odunun ganimeti bende, niye beni takip etmiyorlar” diyen dükkan sahibine fenomen olmanın ipuçlarını verdi, bir yandan da kendini anlattı.

9.2.2014Hürriyet Arşiv
Fenomen oldu ama ‘odun’luk baki

Fenomen oldu ama ‘odun’luk baki

Yolsuzluk ve rüşvet operasyonu başladığında Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’e “Senin oğlanı da içeri almışlar” diye sataşan “Odun Herif (KadirDB)”, “Nerde okudun” karşılığını alınca “Şaka şaka, söyle evden çıkmasın, ortalık karışık” tweet’ini attı. Bu olaydan sonra 400 bin takipçiye ulaşan odun herif’i Balat’da bir kerestecide bulduk. Bir yandan “Odunun ganimeti bende, niye beni takip etmiyorlar” diyen dükkan sahibine fenomen olmanın ipuçlarını verdi, bir yandan da kendini anlattı.

9.2.2014Hürriyet Arşiv
Eskişehir Emniyeti'nde 11 rütbeli polisin görev yeri değiştirildi

Eskişehir Emniyeti'nde 11 rütbeli polisin görev yeri değiştirildi

Eskişehir Emniyet Müdürlüğü’nde 4 şube müdürü ve 4 şube müdür yardımcısı ile 3 başkomiser görevlerinden alındı. Söz konusu görevden alınan müdür, müdür yardımcıları ile başkomiserler farklı birimlerde görevlendirildi. Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Müdürlüğü'nde görevli iki başkomiser İlçe Emniyet Müdürlüğü'nde görevlendirildi.

4.2.2014Gündem
Diyarbakır Emniyeti'nde terör ve narkotik şubedekiler pasif göreve alındı

Diyarbakır Emniyeti'nde terör ve narkotik şubedekiler pasif göreve alındı

Diyarbakır'da 10 gün içinde yapılan ikinci tayinde tüm emniyet müdür yardımcıları ile terör ve narkotik şubedeki müdür yardımcıları ile uzman polisler pasif göreve alındı.

4.2.2014Gündem
CHP'den dinleme harekatı

CHP'den dinleme harekatı

CHP, dinlemeler, internet yasakları ve yargı bağımsızlığı gibi konularda harekete geçti.

3.2.2014Gündem

Yazar Sonuçları

Bir başka açıdan TÜRGEV

Bir başka açıdan TÜRGEV

YENİ yılın ilk cumartesi günü, 2014’e geri dönüp bakmış ve TÜRGEV’li mürgevli şöyle uzunca bir ‘keşke’ çekmiştim buradan.

6.1.2015Akif BEKİ
2014’ten kalma uzunca bir ‘keşke’m

2014’ten kalma uzunca bir ‘keşke’m

İÇİMDE ukdedir...

3.1.2015Akif BEKİ
Yukarısı ‘Yüce Divan’sa aşağısı ‘Büyük Jüri’

Yukarısı ‘Yüce Divan’sa aşağısı ‘Büyük Jüri’

‘SUÇ vasfı için sadece yolsuzluk mu diyeceğiz, yoksa ağzımızı doldura doldura hırsızlık mı’ maddesine geçtiyseniz...

26.12.2014Akif BEKİ
Adalet deriz buna, uyku ilacı niyetine

Adalet deriz buna, uyku ilacı niyetine

BUNDAN yaklaşık bir yıl önce Ethem Sarısülük davasında hâkim duruşma sırasında kafayı devirip uyumuştu...

6.11.2014Kanat ATKAYA
Adalet...

Adalet...

BUGÜN okurlarımdan bir ricam var; 30 Haziran günkü “Yargı Kimden Yana?” başlıklı yazımdan bir bölümü aktaracağım, tekrar olacak ama lütfen okuyunuz.

19.7.2014Taha AKYOL
‘Şüpheli’ sıfatıyla ifade verdim

‘Şüpheli’ sıfatıyla ifade verdim

Az kalsın ‘yolsuzluk ve rüşvet operasyonu’ beni de içine alıyordu.

5.6.2014Ahmet HAKAN
Ey seçmen, gözünü dört aç

Ey seçmen, gözünü dört aç

YARIN yapılacak yerel seçimler Türkiye’nin kader seçimidir. Zira bu seçimin hemen akabinde yapılacak cumhurbaşkanlığı ve genel seçim sonuçlarını da bu seçimin sonucu belirleyecektir. AKP için bu seçim hayati önem taşımaktadır.

29.3.2014Yalçın BAYER
Bir teselli arayanlara

Bir teselli arayanlara

AK Parti mitinglerine, anketlere filan bakıp aklını kaçıracak gibi olanlar var.

7.3.2014Akif BEKİ