YÖK Başkanı Gökhan Çetinsaya


 • O talep trajikomikYÖK Başkanı Gökhan Çetinsaya -

  O talep trajikomik08.10.2014

  Eğitim

  Yüksek Öğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Gökhan Çetinsaya, Prof.Dr.Gökhan Hotamışlıgil’in, “YÖK, bir özel üniversitenin mütevelli heyetine girebilmem için beni 6 ay inceledi.İlkokul diplomamı istedi” sözlerine yanıt verdi.
 • Ayakta karşılamaYÖK Başkanı Gökhan Çetinsaya -

  Ayakta karşılama01.10.2014

  Gündem2008

  Özel oturumla toplanan Genel Kurul’la Meclis’in yeni yasama yılı dün açıldı.
 • Yeni yasama yılı başladıYÖK Başkanı Gökhan Çetinsaya -

  Yeni yasama yılı başladı30.09.2014

  Gündem2008

  24.Dönem 5.Yasama Yılı açılıyor.Meclis'teki törende bir ilk yaşanacak.Recep Tayyip Erdoğan Cumhurbaşkanı sıfatıyla ilk kez konuşacak.Ancak Erdoğan konuşması sırasında prompter kullanacak.Meclis'te prompter daha önce sadece ABD Başkanı Obama'nın konuşması sırasında kullanılmıştı.
 • YÖK Başkanı: Yükseköğretimde yeniden yapılanmanın bir adımı YÖK’ü kaldırmakYÖK Başkanı Gökhan Çetinsaya -

  YÖK Başkanı: Yükseköğretimde yeniden yapılanmanın bir adımı YÖK’ü kaldırmak14.09.2014

  Eğitim

  Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Gökhan Çetinsaya, "Beklentimiz asistan arkadaşlarımızın en azından uzman yardımcısı düzeyinde, doktorasını bitiren arkadaşlarımızın da uzman düzeyinde ve buna ilişkin olarak doçent ve profesörlerimizin de hak ettikleri statülere, maaşlara kavuşabilmeleridir" dedi.Yükseköğretimde yeniden yapılandırmanın birkaç cephesi olduğunu belirterek, “Bir tanesi benim başında olduğum kurumu lağvetmek, ortadan kaldırmak, bütün kötü hatıraları ile birlikte tarihin derinliklerine göndermek” dedi.
 • Akademisyenlere yeni dil sınavı geliyorYÖK Başkanı Gökhan Çetinsaya -

  Akademisyenlere yeni dil sınavı geliyor10.09.2014

  Eğitim

  YÖK, Anadolu Üniversitesi işbirliğiyle akademisyenler için yapılması planlanan yeni yabancı dil sınavını masaya yatıracak.Sadece dil yeterlilikleri ile master, doktora gibi akademik aşamalarda gerekli dil seviyesini ölçen bir akademik dil sınavının fizibilite çalışmasını yapacak.
 • YÖK Başkanı Çetinsaya'dan, üniversitelilere e-Kayıt çağrısıYÖK Başkanı Gökhan Çetinsaya -

  YÖK Başkanı Çetinsaya'dan, üniversitelilere e-Kayıt çağrısı25.08.2014

  Eğitim

  YÖK Başkanı Gökhan Çetinsaya, bu yıl ilk defa hayata geçirilen üniversiteye e-Kayıt uygulamasına ilişkin "Üniversiteye e-Kayıtlar bugün başlıyor.Öğrencilerimizin bu uygulamayı kullanarak kayıtlarını yaptırmasını istiyoruz.Böylece hem kendilerinin hem ailelerinin işleri kolaylaşacak" dedi.
 • YÖK Başkanı Prof.Dr.Çetinsaya: 30 yıldır YÖK hiç değişmemişYÖK Başkanı Gökhan Çetinsaya -

  YÖK Başkanı Prof.Dr.Çetinsaya: 30 yıldır YÖK hiç değişmemiş26.06.2014

  Eğitim

  Necmettin Erbakan Üniversitesi ev sahipliğinde Konya Bilim Merkezi'nde düzenlenen 223.Üniversitelerarası Kurul Toplantı'sında YÖK Başkanı Gökhan Çetinsaya, yükseköğretimde kalite için göreve geldiği günden itibaren yapılan çalışmaları anlattı.
 • Öğrenci belgeleri e-devlet üzerinden alınacakYÖK Başkanı Gökhan Çetinsaya -

  Öğrenci belgeleri e-devlet üzerinden alınacak25.06.2014

  Eğitim

  YÖK Başkanı Gökhan Çetinsaya, yükseköğretim öğrencilerinin artık öğrenci belgesini e-devlet üzerinden alabileceğini açıkladı.
 • YÖK, Kıbrıs'taki üniversiteleri de denetleyecekYÖK Başkanı Gökhan Çetinsaya -

  YÖK, Kıbrıs'taki üniversiteleri de denetleyecek24.06.2014

  Eğitim

  Yükseköğretim Denetleme Kurulu ve KKTC Yükseköğretim Planlama, Denetleme, Akreditasyon ve Koordinasyon Kurulu'nun (YÖDAK) ortak komisyonu her yıl Kıbrıs'taki üniversiteleri denetime tabi tutacak.
 • YÖK Başkanı Çetinsaya: Akademik özgürlüklerde sorun zihniyet ve kültür meselesiYÖK Başkanı Gökhan Çetinsaya -

  YÖK Başkanı Çetinsaya: Akademik özgürlüklerde sorun zihniyet ve kültür meselesi24.06.2014

  Eğitim

  Yükseköğretim Kurulu (YÖK ) Başkanı Gökhan Çetinsaya, "Akademik özgürlüklerde sorun yasal mevzuattan çok zihniyet ve kültür meselesi" dedi.
 • YÖK Başkanı Çetinsaya: Türkiye-İngiltere arasında Newton Fonu oluşturulacakYÖK Başkanı Gökhan Çetinsaya -

  YÖK Başkanı Çetinsaya: Türkiye-İngiltere arasında Newton Fonu oluşturulacak16.06.2014

  Eğitim

  Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Gökhan Çetinsaya, İngiltere'nin doktora eğitiminde ortak ülkeler aradığını belirtti.Çetinsaya, "Bu ülkelerden bir tanesi de Türkiye.Önümüzdeki yıllarda Türkiye ve İngiltere arasında yaklaşık 8 milyon sterlinlik, Newton Fonu adlı bir fon oluşturulacak" dedi.
 • Türkiye yükseköğretimde OECD’de başarılı ülkeler arasındaYÖK Başkanı Gökhan Çetinsaya -

  Türkiye yükseköğretimde OECD’de başarılı ülkeler arasında18.05.2014

  Eğitim

  YÖK Başkanı Çetinsaya, Türk yükseköğretiminin son yıllarda geçirdiği değişimden bahsederek, özellikle öğrenci değişim ve yurtdışı eğitim programlarında öğrenci sayılarının 2-3 kat arttığını, Türkiye’nin OECD ülkeleri arasında yükseköğretimde en başarılı ülkeler arasında olduğunu söyledi.
 • YÖK Başkanı Çetinsaya: 45 bin öğretim elemanı açığı kapatılmalıYÖK Başkanı Gökhan Çetinsaya -

  YÖK Başkanı Çetinsaya: 45 bin öğretim elemanı açığı kapatılmalı11.05.2014

  Eğitim

  YÖK Başkanı Gökhan Çetinsaya: "2013 yılı resmi istatistikleri itibarıyla yüzde 75'e çıktık yükseköğretim okullaşma oranında.Şu anda İngiltere, Fransa gibi brüt okullaşma seviyelerini geçmiş durumdayız.10 yıl sonra yeterli, nitelikli, bu sistemi sırtında taşıyacak, koşturacak öğretim üyeleri olup olmayacağı konusunda hepimizde soru işaretleri var.Türkiye'deki öğretim üyelerinin özlük hakları yani maaşları son derece dezavantajlı bir konumda.Nitelikli beyinleri ve gençleri akademide kalmaya ikna etmemiz çok zor.OECD ortalamalarını baz alarak hesaplarsak, 45 bin öğretim elemanı açığını kapatmamız gerekiyor” dedi.
 • Nuran ÇAKMAKÇI

  Yeni YÖK yasa taslağı 12 Mayıs'ta açıklanıyorYÖK Başkanı Gökhan Çetinsaya -

  Yeni YÖK yasa taslağı 12 Mayıs'ta açıklanıyor19.04.2014

  Yazarlar

  YÖK Başkanı Gökhan Çetinsaya, göreve geldiği günden itibaren gündemde olan ve ilk zamanlar çok tartışılan ama sonrasında rafa kaldırılan YÖK yasa taslığı 12 Mayıs’ta Erzurum’daki Üniversitelerarası Kurul Toplantısı’nda kamuoyuyla paylaşılacak.
 • Yeni YÖK yasa taslığı 12 Mayıs’ta açıklanıyorYÖK Başkanı Gökhan Çetinsaya -

  Yeni YÖK yasa taslığı 12 Mayıs’ta açıklanıyor18.04.2014

  Eğitim

  YÖK Başkanı Gökhan Çetinsaya, göreve geldiği günden itibaren gündemde olan ve ilk zamanlar çok tartışılan ama sonrasında rafa kaldırılan YÖK yasa taslığı 12 Mayıs’ta Erzurum’daki Üniversitelerarası Kurul Toplantısı’nda kamuoyuyla paylaşılacak.YÖK, bu taslaktan önce yükseköğretimin analizini çıkardı.
 • Tüm mezunlara formasyon düzenlemesiYÖK Başkanı Gökhan Çetinsaya -

  Tüm mezunlara formasyon düzenlemesi22.03.2014

  Eğitim

  YÖK Başkanı Gökhan Çetinsaya, tüm üniversite mezunlarının formasyon alması için birtakım düzenlemeler geliştirdiklerini belirtti.Çetinsaya, bunu önümüzdeki günlerde kamuoyuyla paylaşacaklarını söyledi.
 • ÖSYM 30 yıldır sınav sorularını paylaştığı için sorular zorlaştıYÖK Başkanı Gökhan Çetinsaya -

  ÖSYM 30 yıldır sınav sorularını paylaştığı için sorular zorlaştı21.03.2014

  Eğitim

  YÖK Başkanı Gökhan Çetinsaya, ÖSYM'nin sınav sorularını yayınlamama kararına yönelik, "Bu kararın alınmasını gerektiren teorik sebep haklı gözüküyor.Çünkü 30 yıldır soru sorula sorula ve bunlar kamuoyuna mal edile edile giderek soru bankaları tükenmeye ve zorlaşmaya başladı" dedi.Öğrencilere de seslenen Çetinsaya “Gerçekten hayat 160 dakikadan ibaret değil” diye konuştu.
 • Yalçın BAYER

  Lideri atışta, AKP ise sütre gerisindeYÖK Başkanı Gökhan Çetinsaya -

  Lideri atışta, AKP ise sütre gerisinde04.03.2014

  Yazarlar

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, iki günlük Trakya turundan moral depolayarak döndü.Bugün zorlu bir Rize mitingi var.
 • YÖK Başkanı: Türk öğrenciler İngiltere'de staj yapabilecekYÖK Başkanı Gökhan Çetinsaya -

  YÖK Başkanı: Türk öğrenciler İngiltere'de staj yapabilecek21.01.2014

  Eğitim

  Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Gökhan Çetinsaya, "Türk öğrencilerin İngiltere'deki firmalarda staj yapmalarını destekleyeceğiz" dedi.
 • Pedagojik formasyon eğitimi öğrencilikte alınacakYÖK Başkanı Gökhan Çetinsaya -

  Pedagojik formasyon eğitimi öğrencilikte alınacak17.01.2014

  Eğitim

  YÖK Başkanı Çetinsaya, "Artık şu anda mevcut öğrenciler yani bizim alan öğretmenlikleri dediğimiz öğretmenlikler bakımından öğrenci yetiştiren branşlarda, fakültelerde öğrencilere, öğrencilikleri boyunca da formasyon eğitimini, formasyon sertifikası programını mümkün kılacağız.Öğretmenlik yapsa da yapmasa da herkesin alacağı bir formasyon sertifika programının ona çok şeyler katacağını düşünüyoruz" dedi.
 • YÖK ile "Gençlik, Spor Faaliyetlerinde İşbirliği Protokolü" imzalandıYÖK Başkanı Gökhan Çetinsaya -

  YÖK ile "Gençlik, Spor Faaliyetlerinde İşbirliği Protokolü" imzalandı23.12.2013

  Futbol 2013

  Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, Yüksek Öğretim Kurulu (YÖK) ile "Gençlik, Spor Faaliyetlerinde İşbirliği Protokolü"yle ilgili, "Türkiye'de spor mu, eğitim mi paradoksu tümden ortadan kalkacak" dedi.
 • Atatürk Barış Ödülü tekrar verilecekYÖK Başkanı Gökhan Çetinsaya -

  Atatürk Barış Ödülü tekrar verilecek12.12.2013

  Kültür Sanat

  Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, 2000 yılından itibaren Atatürk Barış Ödülü'nün verilmediğini ve bu ödülün tekrar verilmesinin karara bağlandığını belirterek, "Ödül kurulu başvuruları 29 Ekim 2014'ten itibaren 4 ay içerisinde değerlendirilmesini ve sonuçlandırılmasını temin edecek.
 • Kalite süreçlerine akademik komisyon desteğiYÖK Başkanı Gökhan Çetinsaya -

  Kalite süreçlerine akademik komisyon desteği11.12.2013

  Eğitim

  YÖK Başkanı Prof.Dr.Gökhan Çetinsaya, "Önümüzdeki birkaç hafta içerisinde kalite süreçlerine katkı sağlamak amacıyla model geliştirici bir kurum olarak Yükseköğretim Akademik Değerlendirme ve Kalite Geliştirme Komisyonu'nu (YÖDEK) tekrar canlandıracağız" dedi.
 • Nitelikli beyinleri üniversitelere çekemiyoruzYÖK Başkanı Gökhan Çetinsaya -

  Nitelikli beyinleri üniversitelere çekemiyoruz05.12.2013

  Eğitim

  Yüksek Öğretim Kurulu Başkanı Prof.Dr.Gökhan Çetinsaya, “Güzel binalar yapılıyor, laboratuvarlar açılıyor.Nitelikli beyinleri üniversitelere çekemiyoruz.Önümüzdeki 10 yıl kritik.Gerekli önlemler alınmazsa sistem çöker” dedi.
 • YÖK Başkanı üniversite sanayi işbirliği panelindeYÖK Başkanı Gökhan Çetinsaya -

  YÖK Başkanı üniversite sanayi işbirliği panelinde04.12.2013

  Eğitim

  YÖK Başkanı Gökhan Çetinsaya “Üniversite ile Sanayi İşbirliğinde Teknokentlerin Rolü” konulu panele katılacak.
 • Gezi’de polis şiddeti soruşturması YÖK Başkanı’nı bekliyorYÖK Başkanı Gökhan Çetinsaya -

  Gezi’de polis şiddeti soruşturması YÖK Başkanı’nı bekliyor28.11.2013

  Gündem2008

  İSTANBUL’daki Gezi protestolarında polisin orantısız güç kullanımıyla ilgili suç duyurusu sayısı 270’e ulaşan soruşturmada savcılığın talebi üzerine İstanbul Emniyet Müdürlüğü 40 terabaytlık görüntü teslim etti.270 ayrı şikayeti tek esas numarası üzerinden yürüten memur suçları Cumhuriyet Savcısı Adnan Çimen, incelemesi yıllar alabilecek, protestoların yapıldığı tüm MOBESE ve televizyon kayıtlarını içeren görüntülerin incelenmesi için İstanbul’daki 21 üniversiteden bilirkişi istedi, yanıt gelmeyince bizzat YÖK Başkanı Gökhan Çetinsaya’nın şahsına yazdı.Ceza hukuku uzmanı 10 bilirkişinin 40 terabaytlık görüntüyü beraber, günde 5 saat izleyerek 1,5-2 ayda bitirip raporlaştırması öngörülüyor.
 • Formasyonda ALES yüzde 60 etkili olacakYÖK Başkanı Gökhan Çetinsaya -

  Formasyonda ALES yüzde 60 etkili olacak21.11.2013

  Eğitim

  YÖK Başkanı Gökhan Çetinsaya pedagojik formasyon başvurularında ALES’in yüzde 60 oranında etkili olacağını açıkladı.
 • Türk dünyası eğitim bakanları yükseköğretimi konuştuYÖK Başkanı Gökhan Çetinsaya -

  Türk dünyası eğitim bakanları yükseköğretimi konuştu21.11.2013

  Eğitim

  Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, "Türk Üniversiteler Birliğinin hayata geçirilmesi, ülkelerimiz arasında bilimsel bilginin paylaşılması, öğrenci ve akademisyen hareketliliği, diploma denkliği ve daha birçok artı değer oluşturması açısından çok önemlidir" dedi.
 • Öğrenci evleri için 'Açık' mesajYÖK Başkanı Gökhan Çetinsaya -

  Öğrenci evleri için 'Açık' mesaj11.11.2013

  Gündem2008

  İçişleri Bakanı Muammer Güler'den kızlı erkekli öğrenci evleri ve yurtlar hakkında bir açıklama daha geldi.Güler "Kimsenin evine hiç kimse; hangi yetkili olursa olsun hakim kararı olmadan giremez.Bu açık" dedi.YÖK Başkanı Gökhan Çetinsaya ise "Belki bu tartışma, sorunların çözülmesine, bir yurt seferberliğine vesile olur" diye konuştu.
 • Öğrenci evleri için 'Açık' mesajYÖK Başkanı Gökhan Çetinsaya -

  Öğrenci evleri için 'Açık' mesaj11.11.2013

  Eğitim 2013 v2

  İçişleri Bakanı Muammer Güler'den kızlı erkekli öğrenci evleri ve yurtlar hakkında bir açıklama daha geldi.Güler "Kimsenin evine hiç kimse; hangi yetkili olursa olsun hakim kararı olmadan giremez.Bu açık" dedi.YÖK Başkanı Gökhan Çetinsaya ise "Belki bu tartışma, sorunların çözülmesine, bir yurt seferberliğine vesile olur" diye konuştu.
 • YÖK Başkanı Çetinsaya: Protestoları anlamlı buluyorumYÖK Başkanı Gökhan Çetinsaya -

  YÖK Başkanı Çetinsaya: Protestoları anlamlı buluyorum05.11.2013

  Eğitim

  YÖK Başkanı Gökhan Çetinsaya şiddet içermedikçe her türlü eleştirinin normal olduğunu belirterek “Bugün YÖK’ü protesto eden arkadaşların protestosunu anlamlı buluyorum.YÖK’ün geçmişini savunamayız” diye konuştu.
 • Devletin zirvesi Anıtkabir'deYÖK Başkanı Gökhan Çetinsaya -

  Devletin zirvesi Anıtkabir'de28.10.2013

  Gündem2008

  Cumhuriyet'in 90’ıncı yılında ilk tören Anıtkabir'de yapıldı.
 • Hükümetin Cumhuriyet trafiğiYÖK Başkanı Gökhan Çetinsaya -

  Hükümetin Cumhuriyet trafiği28.10.2013

  Gündem2008

  Her yıl 29 Ekim Cumhuriyet bayramı, tüm yurtta çeşitli törenlerle kutlanır.Törenlerin merkezi, hükümetin de merkezi olan Başkent Ankara olur her yıl.Ancak bu yıl bir istisna yaşanıyor.Başkent Ankara'daki törenlere, İstanbul'da tarihi bir açılışla eşlik edecek.Cumhuriyet'in 90.kuruluş yıldönümünde Asya ve Avrupa'yı birleştiren Marmaray da törenle açılacak.
 • Mısır ve Suriye'deki öğrencilere Türkiye'de eğitim imkanıYÖK Başkanı Gökhan Çetinsaya -

  Mısır ve Suriye'deki öğrencilere Türkiye'de eğitim imkanı03.10.2013

  Eğitim

  YÖK Başkanı Gökhan Çetinsaya, Mısır ve Suriye'deki öğrencilere, eğitimlerine devam etme imkanı sağlayacaklarını söyledi.
 • YÖK’ten İlahiyat kararında geri adımYÖK Başkanı Gökhan Çetinsaya -

  YÖK’ten İlahiyat kararında geri adım18.09.2013

  Gündem2008

  YÖK Genel Kurulu, ilahiyat fakültelerinin isminin “islami ilim fakültesi” olarak değiştirilmesi ve felsefe grubu derslerinin kaldırılması konusunda geri adım attı.
 • Açıköğretimliler açlık grevindeYÖK Başkanı Gökhan Çetinsaya -

  Açıköğretimliler açlık grevinde19.08.2013

  Eğitim

  Açıköğretim Fakültesi Mağdurları Platformu üyeleri Ankara Abdi İpekçi Parkı’nda 3 günlük açlık grevine başladı.
 • Açıköğretimlilere bütünleme hakkı YÖK Genel Kurulu’na taşınacakYÖK Başkanı Gökhan Çetinsaya -

  Açıköğretimlilere bütünleme hakkı YÖK Genel Kurulu’na taşınacak10.07.2013

  Eğitim

  Açıköğretim öğrencilerine bütünleme hakkı tanınmasının YÖK Genel Kurulu’na taşınacağı belirtildi.
 • Başbakan devreye girdi kayıt tarihleri ertelendiYÖK Başkanı Gökhan Çetinsaya -

  Başbakan devreye girdi kayıt tarihleri ertelendi09.07.2013

  Eğitim

  Hürriyet.com.tr'nin manşetine taşıdığı ve Twitter'de birinci sıraya yükselen #ehliyetiçin101TLvermem hastaginin etkisiyle ehliyet ücretlerinin 15 TL'ye düşürülmesinden sonra #ÖSYMbayramımızehiretme hastag'i de kısa sürede aynı etkiyi doğurdu.Üniversite kayıtları 2-6 Eylül'e alındı.
 • Başbakan devreye girdi kayıt tarihleri ertelendiYÖK Başkanı Gökhan Çetinsaya -

  Başbakan devreye girdi kayıt tarihleri ertelendi08.07.2013

  Gündem2008

  ÖSYM, LYS birincileri başta olmask üzere tercih yapacak adaylar ve velilerin tepkisi üzerinde kayıt tarihlerini erteledi.Tepkiler üzerine devreye giren Başbakan Tayyip Erdoğan’ın da talimatıyla üniversite kayıtları 2-6 Eylül tarihleri arasında yapılacak.
 • YÖK Başkanı’na, İTÜ’de protestoYÖK Başkanı Gökhan Çetinsaya -

  YÖK Başkanı’na, İTÜ’de protesto02.07.2013

  Eğitim

  YÖK Başkanı Gökhan Çetinsaya, İTÜ Maslak Yerleşkesi’nde katıldığı program sırasında dışarıda toplanan bir grup öğrenci tarafından protesto edildi.Öğrenciler “Her Yer Taksim Her Yer Direniş” sloganları attı.
 • İTÜ'de YÖK Başkanı Çetinsaya'ya protestoYÖK Başkanı Gökhan Çetinsaya -

  İTÜ'de YÖK Başkanı Çetinsaya'ya protesto02.07.2013

  Gündem2008

  İTÜ Maslak Yerleşkesi’nde katıldığı program sırasında bir grup öğrenci tarafından protesto edilen YÖK Başkanı Gökhan Çetinsaya "Şiddet içermedikçe her türlü söylem, eylem meşrudur.Bunda yadırganacak bir şey yok" dedi.
 • YÖK Başkanı Çetinsaya: "İstikrarsızlaştıracak bir ortama yol açılmamalı"YÖK Başkanı Gökhan Çetinsaya -

  YÖK Başkanı Çetinsaya: "İstikrarsızlaştıracak bir ortama yol açılmamalı"04.06.2013

  Eğitim

  Taksim Gezi Parkı olaylarını değerlendiren YÖK Başkanı Çetinsaya çözüm sürecinin zarar görmemesi ve yakalanan ivmenin kaybolmaması için olaylarının biran önce yatışması ve son bulması gerektiğini söyledi.
 • YÖK Başkanı Çetinsaya Hakkari yolundan döndüYÖK Başkanı Gökhan Çetinsaya -

  YÖK Başkanı Çetinsaya Hakkari yolundan döndü15.05.2013

  Gündem2008

  YÜKSEK Öğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof.Dr Gökhan Çetinsaya, hava muhalefeti nedeniyle Hakkari’deki programını erteledi.
 • 2014 LYS’de açık uçlu soru olmayacakYÖK Başkanı Gökhan Çetinsaya -

  2014 LYS’de açık uçlu soru olmayacak06.05.2013

  Eğitim

  YÖK Başkanı Prof.Dr.Gökhan Çetinsaya, 2014 LYS’de açık uçlu sınav olmayacağını, bunların cevabı aranan konular arasında olduğunu söyledi.Başkan Çetinsaya, tek dersi kalan açıköğretim öğrencilerine de ‘bir kolaylık’ sağlamaya çalıştıklarını bildirdi.
 • Suudi Arabistan’dan Türk öğrencilere bursYÖK Başkanı Gökhan Çetinsaya -

  Suudi Arabistan’dan Türk öğrencilere burs24.04.2013

  Eğitim

  Suudi Arabistan’ın Ankara Büyükelçiliği Kültür Ataşesi Halid el-Mutlak, Türk öğrencileri Suudi Arabistan hükümetinin bursundan faydalanmaları ve eğitim almaları için ülkesine çağırdı.
 • YÖK algısı düzeltilecek gibi değilYÖK Başkanı Gökhan Çetinsaya -

  YÖK algısı düzeltilecek gibi değil19.04.2013

  Eğitim

  YÖK Başkanı Gökhan Çetinsaya, “YÖK algısını değiştirmeye uğraşmıyorum çünkü düzeltilecek gibi değil” dedi.
 • YÖK’ten pedagojik formasyon müjdesiYÖK Başkanı Gökhan Çetinsaya -

  YÖK’ten pedagojik formasyon müjdesi18.04.2013

  Eğitim

  YÖK Genel Kurulda, alan fakültelerinden mezun olanlar için mezuniyet sonrası pedagojik formasyon sertifika programının devam etmesine karar verildiğini bildirdi.
 • Son noktayı koyduYÖK Başkanı Gökhan Çetinsaya -

  Son noktayı koydu14.03.2013

  Sağlık

  'Üniversitelerimiz güçlü olmalı.Hocalarımız onun içerisinde ayrı bir güç değil, hocalarımızda üniversitesiyle birlikte güç olmalı'
 • Üniversiteler zirvesi yapıldıYÖK Başkanı Gökhan Çetinsaya -

  Üniversiteler zirvesi yapıldı20.02.2013

  Eğitim

  Türkiye’deki tüm üniversite kulüplerinin ve başkanlarının katıldığı üniversiteler zirvesi YÖK Başkanı Gökhan Çetinsaya’nın katılımıyla yapıldı.
 • Sahte hocayı hırsı yakmışYÖK Başkanı Gökhan Çetinsaya -

  Sahte hocayı hırsı yakmış09.01.2013

  Gündem2008

  Cuma Aydın, Açıköğretim Fakültesi’ni yarıda bıraktı.Bilgisayarı iyi biliyordu.Sahte belgelerle Kastamonu Üniversitesi’nin işe alım sınavlarına girdi, kazandı, önce öğretim üyesi, ardından bölüm başkanı oldu.Olay ancak, Aydın’ın bölüm başkanı olmasına rağmen bir de Mustafa Kemal Üniversitesi’ne başvurmasıyla anlaşıldı.Üniversite, diplomasıyla ilgili bilgi isteyince, Aydın’ın foyası ortaya çıktı.
içinde

YÖK Başkanı Gökhan Çetinsaya


geçen her haberden
Mind ile anında haberdar olabilirsiniz