Yoğun Bakım

 • Almanya’da öldüren bakteri endişesi - yoğun bakım
  Almanya’da öldüren bakteri endişesi27.01.2015
  AvrupaAlmanya'nın kuzeyindeki Schleswig-Holstein Eyaleti’nde Kiel Üniversite Hastanesi Kliniği’nde, Türkiye tatilinden dönen bir hastada görüldüğü belirtilen 1 aydan bu yana yayılan bir bakteri endişeye yol açtı.
 • Patronunun vurduğu kadının isyanı - yoğun bakım
  Patronunun vurduğu kadının isyanı20.01.2015
  GündemKendi ayakları üstünde durmak için gittiği şehirde ayaklarını kaybederek geri dönen 24 yaşındaki genç kızın, aşkına karşılık vermediği patronu yüzünden hayatı karardı.Hapis hayatı yaşadığını söyleyen Nuran Alkan adlı genç kız, "Ben hayatımın sonuna kadar tekerlekli sandalyeye bağımlı kalacağım.Adam çıkıp elini kolunu sallayarak gezecek.Ben kendi evimde hapis hayatı yaşıyorum.Cumhurbaşkanım, başbakanım bu adamla ben uğraşamıyorum" dedi.
 • Yaşar Kemal'in sağlık durumu - yoğun bakım
  Yaşar Kemal'in sağlık durumu19.01.2015
  Sağlıkİstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi Hastanesi Başhekim Yardımcısı Prof.Dr.Şükrü Öztürk, Yaşar Kemal'in sağlık durumuyla ilgili açıklama yaptı.
 • Yaşar Kemal'in sağlık durumuna dair son açıklama - yoğun bakım
  Yaşar Kemal'in sağlık durumuna dair son açıklama18.01.2015
  SağlıkYazar Yaşar Kemal'in, muayene bulgularıyla diğer parametrelerinin stabil seyrettiği bildirildi.
 • Yaşar Kemal’le ilgili yeni açıklama - yoğun bakım
  Yaşar Kemal’le ilgili yeni açıklama17.01.2015
  GündemİSTANBUL Üniversitesi (İÜ) İstanbul Tıp Fakültesi Başhekimliği’nce, Yazar Yaşar Kemal’in sağlık durumuna ilişkin yazılı açıklama yapıldı.
 • Doktoru Yaşar Kemal'in sağlık durumunu açıkladı - yoğun bakım
  Doktoru Yaşar Kemal'in sağlık durumunu açıkladı16.01.2015
  Sağlıkİstanbul Üniversitesi (İÜ) İstanbul Tıp Fakültesi Hastanesi Başhekimi Prof.Dr.Mehmet Akif Karan, Yaşar Kemal'in sağlık durumuna ilişkin, "Geliş anından bugüne kadar olan süreci değerlendirdiğimizde olumsuz bir gidiş söz konusu değil" dedi.
 • Yazar Afet Ilgaz vefat etti - yoğun bakım
  Yazar Afet Ilgaz vefat etti15.01.2015
  KeyifBir süre önce Bağcılar Hospitalist Hastanesi yoğun bakım ünitesinde tedavi altına alınan 78 yaşındaki yazar Afet Ilgaz, vefat etti.
 • Müzeyyen Senar'ın doktorundan açıklama - yoğun bakım
  Müzeyyen Senar'ın doktorundan açıklama15.01.2015
  KeyifDokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Tıp Fakültesi Hastanesi Başhekim Yardımcısı Prof.Dr.Kazım Tuğyan, Türk Sanat Müziği Sanatçısı Müzeyyen Senar'ın sağlık durumuna ilişkin, "Şu anda durumu kritik diyemem yani orta seviyede" dedi.
 • Yaşar Kemal hastaneye kaldırıldı - yoğun bakım
  Yaşar Kemal hastaneye kaldırıldı14.01.2015
  GündemTürk edebiyatının efsanevi ismi yazar Yaşar Kemal, rahatsızlanarak hastaneye kaldırıldı.Yapılan ilk açıklamada Kemal'in solunum cihazına bağlandığı ve 24 saat bekleneceği ifade edildi.Prof.Dr.Mehmet Akif Karan yaptığı ilk açıklamada, ''Maalesef hayati tehlikesi var şu anda'' dedi.
 • Boğaziçi Köprüsü'nde onlarca ambulans - yoğun bakım
  Boğaziçi Köprüsü'nde onlarca ambulans14.01.2015
  Gündemİstanbul'da dün akşam saatlerinde trafikte görülen onlarca ambulans vatandaşları korkuttu.Ancak ambulansların hizmete giren 798 yeni araç için düzenlenen törene katılmak üzere yola çıktığı öğrenildi.
 • Yaşar Kemal'in doktorundan açıklama - yoğun bakım
  Yaşar Kemal'in doktorundan açıklama14.01.2015
  SağlıkTürk edebiyatının efsanevi ismi Yaşar Kemal'in sağlık durumuyla ilgili son gelişmeleri İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi Hastanesi Başhekimi Prof.Dr.Mehmet Akif Karan bildirdi.Dr.Karan, "Gelişmeler stabil, iyiye gitmesini bekliyoruz." dedi.
 • Defne bebek yaşam savaşını kazandı - yoğun bakım
  Defne bebek yaşam savaşını kazandı14.01.2015
  EgeİZMİR'in Aliağa İlçesi'nde yaşayan Başak Tuncer ile Kayhan Tuncer'in 29 haftalıkken 940 gram doğan, 5 günlükken bağırsak ameliyatı geçiren, üç hafta solunum cihazına bağlı kalan, 4.5 ay kuvözde tutulan minik kızları Defne taburcu edildi.Uzm.Dr.Cengiz Öztürk, "3 kilo 300 gram taburcu ettiğimiz Defne, 6 kiloyu geçince bir ameliyat daha olacak.Büyük riskler atlattı, bizim desteklerimize iyi yanıt verdi" dedi.
 • Okuldaki ölüme ihmal suçlaması - yoğun bakım
  Okuldaki ölüme ihmal suçlaması13.01.2015
  GündemİBB Evliya Çelebi Ortaokulu’nda yangın merdiveninden düşen 5’inci sınıf öğrencisi Resul Yaşar’ı ihmaller zinciri ölüme götürdü.
 • Yoğun bakımda kebap yenildiği iddiası - yoğun bakım
  Yoğun bakımda kebap yenildiği iddiası13.01.2015
  GündemElazığ'da, özel bir hastanenin yoğun bakım ünitesinde kebap yenildiğine yönelik sosyal medyada yer alan iddia üzerine inceleme başlatıldı.
 • Başörtüsü kurutma makinesine sıkışan kadın boğulma tehlikesi geçirdi - yoğun bakım
  Başörtüsü kurutma makinesine sıkışan kadın boğulma tehlikesi geçirdi12.01.2015
  GündemBaşörtüsü kurutma makinesine sıkışan kadın boğulma tehlikesi geçirdi
 • Hayat kesintisi - yoğun bakım
  Hayat kesintisi11.01.2015
  GündemAdana’da, günlük 2 bin 500 hastanın tedavi gördüğü ve 3 bin 300 çalışanı bulunan 1100 yataklı Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi’nde önceki gün saat 16.30’da programsız elektrik kesintisi meydana geldi.
 • Ameliyatta hastayı korumak için şemsiye kullandılar - yoğun bakım
  Ameliyatta hastayı korumak için şemsiye kullandılar10.01.2015
  GündemKOCAELİ Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi’nin aşırı soğuklar nedeniyle patlayan kalorifer borusundan sızan suların ameliyathane ve yoğun bakım ünitesine akması, doktorların da hastaları damlayan sulardan korumak için şemsiye tutması, sosyal medyada tartışma yarattı.Hastane yetkilileri ise bunun anlık bir olay olduğunu ve sorunun çözüldüğünü söylediler.
 • Mehmet ÖZ

  Cildiniz kurumadan kışı geçirmeniz için sekiz adım - yoğun bakım
  Cildiniz kurumadan kışı geçirmeniz için sekiz adım10.01.2015
  YazarlarKış geldi çattı.Kendinizi rahatlatmak kalbinizi ısıtsa ve ruh halinizi yükseltse de kışın cildiniz üzerinde etkileri pek olumlu değil.
 • Behzat Ç.’nin ardından yine Ankara’da - yoğun bakım
  Behzat Ç.’nin ardından yine Ankara’da08.01.2015
  AnkaraÜnlü oyuncu Nejat İşler, bugün Ankaralı hayranlarıyla buluşacak.İşler, Tatbikat Sahnesi’nde gerçekleşen söyleşide hayranlarından gelecek soruları da yanıtlayacak.
 • Hastanelerde din adamı projesi başlıyor - yoğun bakım
  Hastanelerde din adamı projesi başlıyor07.01.2015
  SağlıkSağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, inanç değerlerinin, moral ve motivasyondaki yerini ve desteğini hisseden, arayan tüm hastalara ve yakınlarına bu konuda eğitim alan din adamlarınca manevi destek verileceğini bildirdi.
 • Bahar AKINCI

  Yeni yılın hiç gelmediği evler - yoğun bakım
  Yeni yılın hiç gelmediği evler01.01.2015
  Yazarlar
 • Facialar yaşadık - yoğun bakım
  Facialar yaşadık31.12.2014
  AnkaraAnkara Hürriyet’in, 2014’te yaşanan olayları derleyerek hazırladığı yazı dizisi devam ediyor.Geride kalan yılda trafik canavarı çok sayıda can alırken, çıkan yangınlarda yürüklere ateş düştü.Kentte etkili olan sağanak yağışlarda ise ev ve iş yerleri sular altında kaldı.
 • Spor basınının acı kaybı - yoğun bakım
  Spor basınının acı kaybı30.12.2014
  GündemİZMİR spor basını, 2014’ün son gününde acı bir kayıp yaşadı.Posta Gazetesi İzmir Spor Müdürü ve Türkiye Spor Yazarları Derneği Asbaşkanı Ünver Ergün, tedavi görmekte olduğu Özel Kent Hastanesi’nde yaşamını yitirdi.
 • 'Almanya Savunma Bakanı'nın parmak izini klonladık' - yoğun bakım
  'Almanya Savunma Bakanı'nın parmak izini klonladık'29.12.2014
  TeknolojiApple'ın Touch ID parmak izi sensörünü hack'leyen Alman hacker Starbug, bu sefer bir kişinin fotoğraflarını analiz ederek parmak izini çıkarabildiği bir yöntem geliştirdiğini açıkladı.
 • Termik santralde kaza: 1 ölü, 1 yaralı - yoğun bakım
  Termik santralde kaza: 1 ölü, 1 yaralı28.12.2014
  GündemKAHRAMANMARAŞ’ta, Afşin- Elbistan Termik Santrali’nde üzerlerine havalandırma hattı düşen işçilerden 34 yaşındaki Ömer Şahan öldü, 47 yaşındaki Ali Sarı ise yaralandı.
 • Eski Kocaelisporlu Yalçın Kıldıran'ın bir bacağı kesildi - yoğun bakım
  Eski Kocaelisporlu Yalçın Kıldıran'ın bir bacağı kesildi27.12.2014
  FutbolKocaelispor’un şampiyonluğa oynadığı 1990’ı yıllardaki unutulmaz kadrosunda yer alan, daha sonra teknik direktörlük de yapan eski futbolcu Yalçın Kıldıran, çalıştığı fabrikada vinçten üzerine boru düşmesi sonucu ağır yaralandı.Hayati tehlikesi bulunan Yalçın Kıdıran’ın sağ bacağı diz üzerinden kesildi.
 • Melike Karakartal

  Derde bak:Kedi besleyene tutanak! - yoğun bakım
  Derde bak:Kedi besleyene tutanak!26.12.2014
  YazarlarBir mahallede yaşayan kedilerin gürbüzlük seviyesine bakarak hayvanlara orada nasıl davranıldığını çıkarmak mümkün.
 • Kaynar su dolu kazana düşen Suriyeli çocuk öldü - yoğun bakım
  Kaynar su dolu kazana düşen Suriyeli çocuk öldü24.12.2014
  GündemAdana'da annesinin banyo yaptırmak için kaynattığı suyun olduğu kazana düşerek ağır yaralanan 2 yaşındaki Suriyeli kız çocuğu, kaldırıldığı hastanede yaşam mücadelesini kaybetti.
 • Bonzai 22 gün sonra öldürdü - yoğun bakım
  Bonzai 22 gün sonra öldürdü23.12.2014
  EgeAYDIN'ın Nazilli İlçesi'nde, yarı baygın halde kaldırıldığı hastanede sentetik uyuşturucu bonzai kullandığı belirlenen 39 yaşındaki Eşref Tunalı, 22 gün sonra karaciğer yetmezliğinden yaşamını yitirdi.
 • Diş apsesi ölüm getirdi - yoğun bakım
  Diş apsesi ölüm getirdi23.12.2014
  SağlıkKırşehir’de yaşayan 20 yaşındaki Fatma Eraslan, dişinde oluşan enfeksiyon nedeniyle hayatını kaybetti
 • Hastanenin tuvaletinde doğurup kaçtı - yoğun bakım
  Hastanenin tuvaletinde doğurup kaçtı22.12.2014
  GündemBOLU'da, 16 yaşındaki D.D.hastanenin tuvaletinde doğum yaptı.D.D.kız bebeği tuvalette bırakarak kaçarken, temizlik görevlisi tarafından bulunan bebek yeni doğan yoğun bakım servisinde tedavi altına alındı.Polisin araştırmasıyla bulunan D.D.'nin 18 yaşındaki erkek arkadaşından hamile kaldığı öğrenildi.
 • Bedri Koraman yoğun bakımda - yoğun bakım
  Bedri Koraman yoğun bakımda22.12.2014
  KeyifYaklaşık 30 yıldır Bodrum’da yaşayan ünlü karikatürist Bedri Koraman (86), solunum yetmezliği ve kalbindeki ritim bozukluğu nedeniyle kaldırıldığı özel hastanede tedaviye alındı.
 • Adli Tıp: Berkin Elvan doğrudan kafatasına isabet eden sert bir cisimle öldü - yoğun bakım
  Adli Tıp: Berkin Elvan doğrudan kafatasına isabet eden sert bir cisimle öldü22.12.2014
  GündemGEZİ olayları sırasında başından yaralanan ve 269 gün sonra hayatını kaybeden 14 yaşındaki Berkin Elvan ile ilgili Adli Tıp Kurumu tarafından hazırlanan rapor soruşturma dosyasına konuldu.
 • Yerli kuvözü dünyayla tanıştırdı - yoğun bakım
  Yerli kuvözü dünyayla tanıştırdı21.12.2014
  EkonomiTıbbi cihazlar alanında faaliyet gösteren Ankaralı bir teknoloji firması, tamamen dijital olarak tasarladığı yerli yoğun bakım bebek kuvözünü ilk yılda 4 ülkeye ihraç etme başarısı gösterdi.
 • Karikatürist Bedri Koraman yoğun bakımda - yoğun bakım
  Karikatürist Bedri Koraman yoğun bakımda21.12.2014
  HayatBODRUM’da yaşayan ünlü karikatürist 86 yaşındaki Bedri Koraman, solunum yetmezliği ve kalbindeki ritim bozuklu nedeniyle kaldırıldığı özel hastanede tedaviye alındı.
 • Bedri Koraman kimdir? | Hayat hikayesi ve biyografisi ile çalışmaları - yoğun bakım
  Bedri Koraman kimdir? | Hayat hikayesi ve biyografisi ile çalışmaları21.12.2014
  GündemBodtum’da yaşamını sürdüren ünlü karikatürist 86 yaşındaki Bedri Koraman, solunum yetmezliği ve kalbindeki ritim bozuklu nedeniyle kaldırıldığı özel hastanede tedaviye alındı.(Bedri Koraman kimdir? Bedri Koraman hayatı, biyografisi, karikatürleri, çalışmaları hakkında bilgi.)
 • Ünlü karikatürist Bedri Koraman yoğun bakımda - yoğun bakım
  Ünlü karikatürist Bedri Koraman yoğun bakımda21.12.2014
  KeyifÜnlü karikatürist Bedri Koraman, nefes darlığı ve ritm bozukluğu şikayetiyle kaldırıldığı hastanede yoğun bakıma alındı.Koraman'ın eşi Nil Koraman, "Şu an buradaki doktorlar Koraman'ın tedavisiyle ilgileniyor.Durumu iyiye gidiyor.Daha sonra İstanbul'a sevk etmeyi planlıyoruz" dedi.
 • Yerli kuvözle ABD’ye rakip oldu - yoğun bakım
  Yerli kuvözle ABD’ye rakip oldu20.12.2014
  AnkaraTıbbi cihazlar alanında faaliyet gösteren Ankaralı bir teknoloji firması, tamamen dijital olarak tasarladığı yerli yoğun bakım bebek kuvözünü ilk yılda 4 ülkeye ihraç etme başarısı gösterirken bu alanda ABD’ye rakip oldu.
 • Çocukları hasta onlar perişan - yoğun bakım
  Çocukları hasta onlar perişan20.12.2014
  EgeEGE Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Hastanesi’nin önünden geçenler bilir; her daim oralarda bekleyen sakalı uzamış, gözleri uykusuzluktan çökmüş, ellerinde ilaç poşetleriyle bekleyen adamlar vardır.Cama çıkan çocuklarına el sallarlar, hep pencerenin karşısındaki bankta otururlar.Sorduk, “Bekleyecek, zaman geçirecek bir yeriniz yok mu?” diye, “Yatacak yerimiz bile yok” yanıtını aldık.
 • Kına gecesinde mutluluk gözyaşları - yoğun bakım
  Kına gecesinde mutluluk gözyaşları20.12.2014
  GündemTürkiye'nin 5’inci yüz nakillisi 28 yaşındaki Recep Sert, Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde tanışıp nişanlandığı 29 yaşındaki Esma Akyurt ile bu gece evleniyor.Çiftin dün akşam yapılan kına gecesinde gelin adayı Esma Akyurt, mutluluk gözyaşları döktü.
 • Recep Sert için yarın büyük gün - yoğun bakım
  Recep Sert için yarın büyük gün19.12.2014
  SağlıkTürkiye’de 5’inci yüz nakli yapılan Bursa’nın İnegöl İlçesi’nde oturan 26 yaşındaki Recep Sert, ameliyat olduğu üniversitede çalışan Esma Akyurt ile yarın akşam yapılacak düğün ile evlenecek.Çiftin nikah şahitliğini, Recep Sert’i ameliyat eden Prof.Dr.Ömer Özkan da yapacak.
 • Annesinin cenazesine geldi ama. - yoğun bakım
  Annesinin cenazesine geldi ama.17.12.2014
  AvrupaALMANYA’dan, Sivas’ta vefat eden annesinin cenazesine gelen 51 yaşındaki Hakkı Gülçiçek ile eşi 50 yaşındaki Gülten Gülçiçek, dün gece sobadan sızan karbonmonoksit gazından zehirlendi.Gülten Gülçiçek yaşamını yitirirken, eşi Hakkı Gülçiçek hastanede tedaviye alındı.
 • Her gün istisnasız tehdit şiddet ve aşağılama ile karşılaşıyoruz - yoğun bakım
  Her gün istisnasız tehdit şiddet ve aşağılama ile karşılaşıyoruz16.12.2014
  Sağlık- “Hastanede eğitim alamadığımız için parayla ders alıyoruz”.- “Hasta yakınları tehdit ediyor, amirler ise aşağılıyor”.- “Hem doktor, hem sekreter, hem öğrenciyim”.- "Hastaların sadece adını ve yaşını öğrenecek kadar vaktim var".- "Ben depresyon tedavisi görüyorum, ilaç kullanıyorum"
 • Kahraman temizlik işçisi ameliyattan çıktı - yoğun bakım
  Kahraman temizlik işçisi ameliyattan çıktı13.12.2014
  GündemEskişehir'de 7.kattan düşen 4 yaşındaki Ecrin Esen'i tutarak hayatını kurtaran temizlik işçisi Şükrü Deniz, damar tıkanıklığı nedeniyle sol elinden ameliyat edildi.
 • Yaptırdığı buket sonu oldu - yoğun bakım
  Yaptırdığı buket sonu oldu11.12.2014
  GündemBURSA’da 4 gün önce yaptırdığı buket ile kız arkadaşından özür dilemeye giden, ancak reddedilince otomobilinde tabancayla başına bir el ateş eden 25 yaşındaki Salih Özata, hastanede yaşam mücadelesini yitirdi.Beyin ölümü gerçekleşen Salih Özata’nın bağışlanan organları üç hastaya umut oldu.
 • Zayıflamak isterken hayatını kaybetti - yoğun bakım
  Zayıflamak isterken hayatını kaybetti10.12.2014
  SağlıkTokat’ta mide küçültme operasyonu geçiren 33 yaşındaki hemşire Mehtap Yetigin, 10 gün sonra hayatını kaybetti.Aile operasyonu yapan hastane hakkında suç duyurusunda bulundu.
 • Mehtap hemşireyi öldüren ameliyat - yoğun bakım
  Mehtap hemşireyi öldüren ameliyat10.12.2014
  GündemTOKAT Devlet Hastanesi ameliyathane bölümünde çalışan hemşire Mehtap Yetigin (33), fazla kiloları nedeniyle 25 Kasım’da kentteki bir özel hastanede mide küçültme ameliyatı geçirdi.
 • Burdur-Ankara gönül köprüsü - yoğun bakım
  Burdur-Ankara gönül köprüsü09.12.2014
  AnkaraKalp hastalığına yakalanan ve tedavi için Burdur’dan Ankara’ya getirilen 16 yaşındaki Yalçın Korkmaz’ın ailesi maddi sıkıntıya girince, Yalçın’ın arkadaşları harekete geçti.
 • 7 yıl önce işlenen suça 14 yıl 10 ay hapis cezası - yoğun bakım
  7 yıl önce işlenen suça 14 yıl 10 ay hapis cezası09.12.2014
  AvrupaHollanda’da geçen yıl tutuklanan ve işlediği öne sürülen bir suçtan dolayı İngiltere’ye iade edilen Hüsamettin Selimoğlu, 14 yıl 10 ay hapis cezasına çarptırıldı.
 • Behiye Aksoy yoğun bakımda - yoğun bakım
  Behiye Aksoy yoğun bakımda07.12.2014
  PaparazziÜnlü sanatçı Behiye Aksoy, yüksek ateş ve solunum yetmezliği nedeniyle kaldırıldığı hastaneden özel bir hastaneye sevk edildi.
içinde

Yoğun Bakım


geçen her haberden
Mind ile anında haberdar olabilirsiniz