Yoğun Bakım


 • Annesinin cenazesine geldi ama. - yoğun bakım

  Annesinin cenazesine geldi ama.18.12.2014

  Avrupa

  ALMANYA’dan, Sivas’ta vefat eden annesinin cenazesine gelen 51 yaşındaki Hakkı Gülçiçek ile eşi 50 yaşındaki Gülten Gülçiçek, dün gece sobadan sızan karbonmonoksit gazından zehirlendi.Gülten Gülçiçek yaşamını yitirirken, eşi Hakkı Gülçiçek hastanede tedaviye alındı.
 • Her gün istisnasız tehdit şiddet ve aşağılama ile karşılaşıyoruz - yoğun bakım

  Her gün istisnasız tehdit şiddet ve aşağılama ile karşılaşıyoruz16.12.2014

  Sağlık

  - “Hastanede eğitim alamadığımız için parayla ders alıyoruz”.- “Hasta yakınları tehdit ediyor, amirler ise aşağılıyor”.- “Hem doktor, hem sekreter, hem öğrenciyim”.- "Hastaların sadece adını ve yaşını öğrenecek kadar vaktim var".- "Ben depresyon tedavisi görüyorum, ilaç kullanıyorum"
 • Kahraman temizlik işçisi ameliyattan çıktı - yoğun bakım

  Kahraman temizlik işçisi ameliyattan çıktı14.12.2014

  GÜNDEM

  Eskişehir'de 7.kattan düşen 4 yaşındaki Ecrin Esen'i tutarak hayatını kurtaran temizlik işçisi Şükrü Deniz, damar tıkanıklığı nedeniyle sol elinden ameliyat edildi.
 • Yaptırdığı buket sonu oldu - yoğun bakım

  Yaptırdığı buket sonu oldu12.12.2014

  GÜNDEM

  BURSA’da 4 gün önce yaptırdığı buket ile kız arkadaşından özür dilemeye giden, ancak reddedilince otomobilinde tabancayla başına bir el ateş eden 25 yaşındaki Salih Özata, hastanede yaşam mücadelesini yitirdi.Beyin ölümü gerçekleşen Salih Özata’nın bağışlanan organları üç hastaya umut oldu.
 • Zayıflamak isterken hayatını kaybetti - yoğun bakım

  Zayıflamak isterken hayatını kaybetti11.12.2014

  Sağlık

  Tokat’ta mide küçültme operasyonu geçiren 33 yaşındaki hemşire Mehtap Yetigin, 10 gün sonra hayatını kaybetti.Aile operasyonu yapan hastane hakkında suç duyurusunda bulundu.
 • Mehtap hemşireyi öldüren ameliyat - yoğun bakım

  Mehtap hemşireyi öldüren ameliyat10.12.2014

  GÜNDEM

  TOKAT Devlet Hastanesi ameliyathane bölümünde çalışan hemşire Mehtap Yetigin (33), fazla kiloları nedeniyle 25 Kasım’da kentteki bir özel hastanede mide küçültme ameliyatı geçirdi.
 • 7 yıl önce işlenen suça 14 yıl 10 ay hapis cezası - yoğun bakım

  7 yıl önce işlenen suça 14 yıl 10 ay hapis cezası10.12.2014

  Avrupa

  Hollanda’da geçen yıl tutuklanan ve işlediği öne sürülen bir suçtan dolayı İngiltere’ye iade edilen Hüsamettin Selimoğlu, 14 yıl 10 ay hapis cezasına çarptırıldı.
 • Burdur-Ankara gönül köprüsü - yoğun bakım

  Burdur-Ankara gönül köprüsü09.12.2014

  Ankara

  Kalp hastalığına yakalanan ve tedavi için Burdur’dan Ankara’ya getirilen 16 yaşındaki Yalçın Korkmaz’ın ailesi maddi sıkıntıya girince, Yalçın’ın arkadaşları harekete geçti.
 • Behiye Aksoy yoğun bakımda - yoğun bakım

  Behiye Aksoy yoğun bakımda08.12.2014

  Paparazzi

  Ünlü sanatçı Behiye Aksoy, yüksek ateş ve solunum yetmezliği nedeniyle kaldırıldığı hastaneden özel bir hastaneye sevk edildi.
 • Devlet hastanesinde yangın paniği - yoğun bakım

  Devlet hastanesinde yangın paniği03.12.2014

  GÜNDEM

  Şanlıurfa Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesinde çıkan yangın söndürüldü.
 • 7’Nci kattan düşen 4 yaşındaki ecrin yoğun bakımdan çıktı - yoğun bakım

  7’Nci kattan düşen 4 yaşındaki ecrin yoğun bakımdan çıktı02.12.2014

  GÜNDEM

  ESKİŞEHİR’de 7’inci kat penceresinden yere düşerken temizlik işçisi 41 yaşındaki Şükrü Deniz’in tutarak kurtardığı 4 yaşındaki Ecrin Esen, yoğun bakım servisinden çıkarıldı.Ortopedi servisine alınan Ecrin ailesine kavuştu.Anne Yaşar Esen çok mutlu olduklarını, kızını kurtaran temizlik işçisine teşekkür ederken, Odunpazarı Belediye meclis toplantısı öncesinde belediye başkanı Kazım Kurt temizlik işçisi Şükrü Deniz’e plaket ve altın verirken şirket sahipleri de bir maaş ikramiye verdi.
 • Pele iyileşiyor - yoğun bakım

  Pele iyileşiyor29.11.2014

  Futbol

  Brezilyalı efsanevi futbolcunun idrar yolundaki rahatsızlığı için antibiyotik tedavisi uygulandığı ve sağlık durumunda gelişme yaşandığı açıklandı.
 • Kahraman temizlik işçisi konuştu - yoğun bakım

  Kahraman temizlik işçisi konuştu29.11.2014

  GÜNDEM

  Eskişehir'de 7.kattan düşen ve bu esnada aşağıda çalışan temizlik işçisi Şükrü Deniz tarafından tutulan 4 yaşındaki Ecrin Esen'in sağlık durumunun iyi olduğu açıklandı.Adeta Superman gibi küçük çocuğun imdadına yetişen Deniz, bugünkü mesaisine olayın gerçekleştiği Şahin Sitesi önünde başladı ve yaşananları, neler hissitteğini anlattı.O anlar güvenlik kamerası tarafından kaydedildiği ortaya çıktı.
 • Karbonmonoksit 'sessiz katil' - yoğun bakım

  Karbonmonoksit 'sessiz katil'28.11.2014

  Sağlık

  Akciğer Sağlığı ve Yoğun Bakım Derneği (ASYOD) Yönetim Kurulu Başkanı Prof.Dr.Tevfik Özlü, karbonmonoksidin renksiz, kokusuz, rahatsız etmeyen, havadan hafif bir gaz olduğunu, zehirlenen kişinin bu gazı soluduğunda önceleri pek bir şey fark etmediğini söyledi.
 • Pele'den iyi haber geldi - yoğun bakım

  Pele'den iyi haber geldi27.11.2014

  Futbol

  Brezilya'nın efsanevi futbolcularından Pele, hastanenin yoğun bakım ünitesine kaldırılmadığını ve sağlık durumunun çok iyi olduğunu açıkladı.
 • Kafasına top çarpan kriketçi komaya girdi - yoğun bakım

  Kafasına top çarpan kriketçi komaya girdi25.11.2014

  Diger

  Avustralyalı kriketçi Phil Hughes, maç sırasında kafasına top çarpmasının ardından ağır yaralı olarak hastaneye kaldırıldı.
 • Koca dehşetini evlat sevgisiyle aşıyor - yoğun bakım

  Koca dehşetini evlat sevgisiyle aşıyor24.11.2014

  Avrupa

  Boşandığı kocasının kezzap, tuz ruhu ve tiner karışımını üzerine döktüğü kadın, aylar sonra yoğun bakımdan çıktı.Yüzü ve vücudunun büyük bir bölümü yanan ve şiddetli acı çeken kadın, çocukları için hayata tutunmaya çalışıyor.
 • Noyan Doğan

  Siz siz olun, mümkünse trafik kazası geçirmeyin! - yoğun bakım

  Siz siz olun, mümkünse trafik kazası geçirmeyin!23.11.2014

  YAZARLAR

  Lafı dolandırmadan konuya gireceğim.
 • Kamyonetin çarptığı lise öğrencisi Damla yoğun bakımda - yoğun bakım

  Kamyonetin çarptığı lise öğrencisi Damla yoğun bakımda21.11.2014

  GÜNDEM

  MUĞLA’nın Bodrum İlçesi’nde, staj yaptığı işyerine gitmek için yolun karşısına geçmeye çalışan lise öğrencisi 17 yaşındaki Damla Çaylı, kamyonetin çarpması sonucu ağır yaralandı.Kaza bir işyerinin güvenlik kamerasına yansıdı.
 • Son sözü "Baba" oldu - yoğun bakım

  Son sözü "Baba" oldu20.11.2014

  Ege

  İZMİR’in Bayraklı İlçesi’nde, 4 yaşındaki Umutcan Korkmaz, sokakta oynarken, havlayan köpeğe bakmak için komşularının taş duvarına tırmandı.Bu sırada köpekten ürküp panikleyen çocuk yere yuvarlandı, duvardaki taş da üzerine düştü.Yerden kalkıp oturan, ancak kısa süre sonra, "baba" diye bağırıp baygınlık geçiren Umutcan, iç kanama sonucu hastanede can verdi.Olaya tepki gösteren baba Nazım Korkmaz, komşularını duvar konusunda çok uyardıklarını ama dinletemediklerini, en son bir kişi ölünce duvarın kaldırıldığını, hukuki olarak haklarını arayacaklarını dile getirdi.
 • Umutcan'ı ihmal kurbanı mı? - yoğun bakım

  Umutcan'ı ihmal kurbanı mı?20.11.2014

  GÜNDEM

  İZMİR’in Bayraklı İlçesi’nde, 4 yaşındaki Umutcan Korkmaz, sokakta oynarken, havlayan köpeğe bakmak için komşularının taş duvarına tırmandı.Bu sırada köpekten ürküp panikleyen çocuk yere yuvarlandı, duvardaki taş da üzerine düştü.Yerden kalkıp oturan, ancak kısa süre sonra, "baba" diye bağırıp baygınlık geçiren Umutcan, iç kanama sonucu hastanede can verdi.Olaya tepki gösteren baba Nazım Korkmaz, komşularını duvar konusunda çok uyardıklarını ama dinletemediklerini, en son bir kişi ölünce duvarın kaldırıldığını, hukuki olarak haklarını arayacaklarını dile getirdi.
 • Başından vurulan 3 aylık hamile kadın öldü - yoğun bakım

  Başından vurulan 3 aylık hamile kadın öldü20.11.2014

  GÜNDEM

  KAYSERİ’de erkek arkadaşı 24 yaşındaki Mahmut Gülmez’in tabancayla başından vurarak yaraladığı 17 yaşındaki Tuğba Garan, tedavi gördüğü hastanede öldü.
 • Üniversiteliye yeni af Meclis’ten çıktı - yoğun bakım

  Üniversiteliye yeni af Meclis’ten çıktı19.11.2014

  GÜNDEM

  TÜRKİYE Sağlık Enstitüleri Başkanlığı (TÜSEB) kurulmasına ilişkin yasa, Meclis Genel Kurulu’nda eklenen yeni torba hükümlerle genişletilerek kabul edildi.
 • 'Grip ve nezleye antibiyotik alınmamalı' - yoğun bakım

  'Grip ve nezleye antibiyotik alınmamalı'19.11.2014

  Sağlık

  Prof.Dr.Oral Öncül antibiyotik kullanımıyla ilgili önemli uyarılarda bulundu, "Elimizde çok az antibiyotik kaldı.Eğer onlara iyi bakmazsak çok yakında basit mikroplarla bile başa çıkamayacağız.Onları doğayı korur gibi, koruma altına almamız gerekiyor."
 • İlk günleri 'hayati' - yoğun bakım

  İlk günleri 'hayati'19.11.2014

  Sağlık

  Ülkemizde her bin bebekten 28’i daha 1 yaşına gelmeden ölüyor.Kayıpların üçte ikisi, yenidoğan döneminde, yani ilk 28 günde yaşanıyor.
 • Tuğce'nin sağlık durumunu ciddiyetini koruyor - yoğun bakım

  Tuğce'nin sağlık durumunu ciddiyetini koruyor19.11.2014

  Avrupa

  Almanya'da Sırp gençlerinin saldırısı sonucu beyin kanaması geçiren Tuğçe Albayrak'ın (22) sağlık durumunun ciddiyetini koruduğu bildirildi.
 • Ayşe ARMAN

  Erkek şiddetinde son perde - yoğun bakım

  Erkek şiddetinde son perde17.11.2014

  YAZARLAR

  OLAY felaket.
 • Metrobüs bariyerleri parçaladı E-5'e çıktı - yoğun bakım

  Metrobüs bariyerleri parçaladı E-5'e çıktı16.11.2014

  GÜNDEM

  E-5 Karayolu'nun Merter kesiminde, kontrolden çıkarak metrobüs yoluna giren bir servis minibüsü, Avcılar yönüne giden metrobüsle kafa kafaya çarpıştı.Kazada yaralanan ve hastaneye kaldırılan minibüsün şoförü tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.Metrobüste şoförü ve yolculardan 12'si de çeşitli yerlerinden hafif yaralandı.
 • SGK açıkladı: Üniversite hastaneleri para alabilir - yoğun bakım

  SGK açıkladı: Üniversite hastaneleri para alabilir14.11.2014

  EKONOMİ

  Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından yapılan yazılı açıklamada, "Vakıf üniversiteleri ve özel hastaneler yazılı onay almadan, işlemler sonrasında herhangi bir gerekçe ileri sürerek ilave ücret talebinde bulunamaz.Üniversite hastanelerinde de öğretim üyelerinin mesai saatleri dışında vermiş oldukları sağlık hizmetleri için ilave ücret alınabilmektedir" denildi.
 • Milyonlarca SGK'lıyı ilgilendiren açıklama - yoğun bakım

  Milyonlarca SGK'lıyı ilgilendiren açıklama14.11.2014

  Avrupa

  Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), vakıf üniversiteleri ve özel hastanelerde alınan ilave ücretle ilgili bir açıklama yaptı.
 • Üniversitelilere af müjdesi - yoğun bakım

  Üniversitelilere af müjdesi14.11.2014

  GÜNDEM

  TÜRKİYE Sağlık Enstitüleri Başkanlığı (TÜSEB) kurulmasına ilişkin tasarı, Meclis Genel Kurulu’nda eklenen yeni torba hükümlerle genişletildi.
 • Tutkusu sonu oldu - yoğun bakım

  Tutkusu sonu oldu13.11.2014

  Ankara

  Ankara’da ilk kez düzenlenen yanlama yarışmalarında yaşanan kazada yaralarar 10 yaşındaki otomobil tutkunu Ramazan Emre Öztürk, 10 gündür sürdüdüğü yaşam mücadelesini kaybetti.
 • Hangi tedaviye ne kadar ödeyeceksiniz - yoğun bakım

  Hangi tedaviye ne kadar ödeyeceksiniz13.11.2014

  Sağlık

  Sosyal Güvenlik Kurumu’nun son düzenlemeleriyle sigortalının özel hastanelerde ve vakıf üniversitelerinde tedavi ve ameliyatlar için ödeyeceği fark ücretleri değişti.Her işlem için artık farklı farklı ilave ücretler ödenecek.SGK’nın anlaşmalı olduğu kurumlarda da yeni hesaba geçildi.Bu yazı dizimizde ‘hastanede fazla ücret ödememeniz’ için hastaneye girmenizden, tetkiklere, eczanelere ödenecek ilaç parasından muayene katılım ücretlerine hangi durumlarda cebinizden ne kadar çıkacağını ayrıntılı inceleyeceğiz.
 • Rize'de göçük nedeniyle tünel inşaatı durduruldu - yoğun bakım

  Rize'de göçük nedeniyle tünel inşaatı durduruldu13.11.2014

  GÜNDEM

  Rize-İkizdere karayolunda göçük meydana gelen tünel inşaatındaki çalışmalar, inceleme nedeniyle durduruldu.
 • Sentetik uyuşturucu kullanan 2 üniversiteli hastanelik oldu - yoğun bakım

  Sentetik uyuşturucu kullanan 2 üniversiteli hastanelik oldu13.11.2014

  GÜNDEM

  KÜTAHYA’da bonzai adlı sentetik uyuşturucu madde kullandıkları öne sürülen üniversite öğrencileri 24 yaşındaki O.T.Y.ile kız arkadaşı 21 yaşındaki M.S.Ö.hastaneye kaldırıldı.Tedaviye alınan 2 gencin hayati tehlikelerinin bulunduğu belirtildi.
 • Kongre'de kalbi duran doktora ikinci kez nakil yapıldı - yoğun bakım

  Kongre'de kalbi duran doktora ikinci kez nakil yapıldı13.11.2014

  Sağlık

  Bursa'da, Uludağ Üniversitesi (UÜ) Tıp Fakültesi Göz Hastalıkları Anabilim Dalı'nda öğretim üyesi olarak görev yaparken 10 yıl önce kalp nakli yapılan ve emekliye ayrılan Prof.Dr.Öner Gelişken'in kalbi, Antalya'da katıldığı ulusal bir kongrede durdu.
 • İkinci kalbi de öldü üçüncüyle hayatta - yoğun bakım

  İkinci kalbi de öldü üçüncüyle hayatta12.11.2014

  GÜNDEM

  Türkiye’nin önde gelen göz uzmanlarından Prof.Dr.Öner Gelişken’e, 10 yıl önce kalp nakli yapılmıştı.
 • Kucakta girdi kucakta çıktı - yoğun bakım

  Kucakta girdi kucakta çıktı12.11.2014

  Ege

  İZMİR’de, geçirdiği trafik kazasında boynundan aşağısı felçli kalan ve daha önce kavgaya karıştığı için aldığı 1.5 yıllık cezanın kesinleşmesiyle cezaevi görevlilerine kucakta teslim edilen Turgut Bekar, 39 gün sonra tahliye edilince, yine yine arkadaşları tarafından kucakta cezaevinden alındı.
 • Muhammet Eren'in beyin ölümü gerçekleşti - yoğun bakım

  Muhammet Eren'in beyin ölümü gerçekleşti12.11.2014

  Sağlık

  Almanya'da aylardır kalp nakli için bekleyen ama tüm mücadelelere rağmen nakil listesine giremeyen küçük Muhammet Eren'den acı haber geldi.Doktorlar Türkiye'ye getirilen Muhammet Eren'in beyin ölümünün gerçekleştiğini açıkladı.
 • Ağabeyinin mezarında üzerine benzin döküp yaktı - yoğun bakım

  Ağabeyinin mezarında üzerine benzin döküp yaktı11.11.2014

  GÜNDEM

  AĞABEYİNİN Denizli Acıpayam’daki mezarı başında üzerine döktüğü benzinin tutuşmasıyla vücudunun büyük bölümü yanan 29 yaşındaki Zihniye Yaren Hüsünbeyi, uyuşturucu satıcılarıyla mücadeleye soyunduğu için bunların başına geldiğini söyledi.
 • Uyuşturucuyla mücadelem beni bu hale getirdi - yoğun bakım

  Uyuşturucuyla mücadelem beni bu hale getirdi11.11.2014

  Avrupa

  AĞABEYİNİN Denizli Acıpayam’daki mezarı başında üzerine döktüğü benzinin tutuşmasıyla vücudunun büyük bölümü yanan 29 yaşındaki Zihniye Yaren Hüsünbeyi, uyuşturucu satıcılarıyla mücadeleye soyunduğu için bunların başına geldiğini söyledi.
 • Küçük Muhammet'in babası konuştu - yoğun bakım

  Küçük Muhammet'in babası konuştu11.11.2014

  Avrupa

  ALMANYA’nın Almanya’nın Giessen Üniversitesi Hastanesi’nde kalp nakli beklerken 7,5 ay önce kalp krizi geçiren ve beyni ağır hasar gören 2 yaşındaki Muhammet Eren Dönmez’in babası Yavuz Dönmez gazetecilere hastane önünde açıklama yaptı.
 • Çocuk cerrahlarının Nurdan bebek kavgası - yoğun bakım

  Çocuk cerrahlarının Nurdan bebek kavgası10.11.2014

  GÜNDEM

  Ağrı’da 8 Kasım günü iki otomobilin çarpışması sonucu meydana gelen kazada yaralanan Nurdan İ.(2), Ağrı Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.
 • Muhammet Eren Türkiye'ye geldi - yoğun bakım

  Muhammet Eren Türkiye'ye geldi10.11.2014

  Sağlık

  Türkiye'de kalp nakli için Almanya'ya getirilen ancak beyninde hasar oluştuğu öne sürülerek nakil yapılmayan 2 yaşındaki Muhammet Eren'in ambulans uçakla Türkiye'ye geldi.
 • İzmir'e yeni Hastahane - yoğun bakım

  İzmir'e yeni Hastahane09.11.2014

  Ege

  İZMİR Karabağlar’daki Özel Ege Yaşam Hastanesi, Allerji İmmünoloji Uzmanı Dr.Nail Yoloğlu ve Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op.Dr.Sinan Kızılkaya kuruculuğunda, 16 farklı branşta hasta kabulüne başladı.
 • Bu trajedi kimin hatası? Bebekler karıştı, anne öldü - yoğun bakım

  Bu trajedi kimin hatası? Bebekler karıştı, anne öldü09.11.2014

  Hayat

  Hastanede bebeğinin karışması bütün kadınların kâbusudur.Doğurduğun çocuk yerine, kucağına bir başkasının konulması.Ama bu çağda ancak filmlerde olur zannederiz.Değil mi? Değil işte!
 • Ayşe ARMAN

  Bu trajedi kimin hatası? Bebekler karıştı, anne öldü - yoğun bakım

  Bu trajedi kimin hatası? Bebekler karıştı, anne öldü08.11.2014

  YAZARLAR

  Hastanede bebeğinin karışması bütün kadınların kâbusudur.
 • Öfkeli damat tutuklandı - yoğun bakım

  Öfkeli damat tutuklandı07.11.2014

  Ankara

  Kırıkkale'de önceki gün okul önünde otomobilin içinde bekleyen kayınpederi 60 yaşındaki Erdoğan Tekin'i tabancayla öldürüp, 5 aydır ayrı yaşadığı eşi 2 çocuk annesi 33 yaşındaki Gülseren Aktaş'ı ağır yaralayan temizlik işçisi 30 yaşındaki Ali Aktaş, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.
 • Tren kazasına makyajlı tatbikat - yoğun bakım

  Tren kazasına makyajlı tatbikat07.11.2014

  Ankara

  Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Cebeci Araştırma ve Uygulama Hastanesi ‘Çoklu Yaralanma’ kodlu bir tatbikat düzenledi.
 • Cezaevi firarisi kazada ağır yaralandı - yoğun bakım

  Cezaevi firarisi kazada ağır yaralandı06.11.2014

  GÜNDEM

  MERSİN’in Anamur İlçesi’ndeki yarı açık cezaevinden yaklaşık 4 ay önce firar eden 30 yaşındaki Mustafa Demir, kullandığı otomobille iş makinesine çarparak ağır yaralandı.
içinde

Yoğun Bakım


geçen her haberden
Mind ile anında haberdar olabilirsiniz