MENÜ
Arşiv

Yılmaz Özdil

Yılmaz Özdil ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Yılmaz Özdil haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 762 Yılmaz Özdil haberi bulunmuştur.

Yılmaz Özdil 1965 yılında İzmir'de dünyaya gelmiş Türk gazeteci ve yazardır.

 Yılmaz Özdil, İzmir Atatürk Lisesi'nin ardından Ege Üniversitesi Basın Yayın Yüksek Okulu Gazetecilik bölümünden mezun olmuştur. Mesleğe Yeni Asır gazetesinde muhabirlik yaparak başladı.1994 yılında Milliyet Gazetesi'ne geçerek Yazı İşleri Müdürü oldu. 1995 yılında Sabah Gazetesi'ne geçerek Yazı İşleri Müdürü oldu. 1999 yılında Fatih Çekirge'nin genel yayın yönetmenliğini yaptığı Star Gazetesi'nin kuruluşunda yer aldı. Star Gazetesi'nden ayrıldıktan sonra Sabah Gazetesi'ne döndü ve ATV haber genel yayın yönetmenliği görevlerinin üstlendi. ATV ve Sabah'ın TMSF'ye devredilmesinin ardından Hürriyet Gazetesi'ne geçti. 2008 yılında Uğur Dündar'ın sunduğu Star Ana Haber bülteninin yayın yönetmenliğini yapmaya başlayan Özdil, Hürriyet'in üçüncü sayfasında yazmıştır. 15 Ağustos 2014 tarihinde Hürriyet'teki görevinden istifa etti. 10 Ekim 2014 tarihinden itibaren Sözcü gazetesinde yazmaktadır. Evli ve bir kız çocuk babasıdır.

Devamı..

Yılmaz Özdil Haberleri

ÇYDD’nin 16’ncı ‘Eğitimevi’, Torbalı’ya

ÇYDD’nin 16’ncı ‘Eğitimevi’, Torbalı’ya

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD), 16’ncı ‘Eğitimevi’ni İzmir’in Torbalı İlçesinde açtı. Çağdaş Yaşam Avukatı Şule Nazlıoğlu Eğitimevi açılışı, gazeteci-yazar Yılmaz Özdil ve Balyoz davası mağduru bir grup askerin katılımıyla gerçekleştirildi. Açılışta konuşan Yılmaz Özdil, "Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’ni desteklemek yurttaşlık görevidir" dedi.

17.10.2016Eğitim
ÇYDDnin 16ncı Eğitimevi, Torbalıya

ÇYDD'nin 16'ncı 'Eğitimevi', Torbalı'ya

ÇAĞDAŞ Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD), 16'ncı 'Eğitimevi'ni İzmir'in Torbalı İlçesinde açtı. Çağdaş Yaşam Avukatı Şule Nazlıoğlu Eğitimevi açılışı, gazeteci-yazar Yılmaz Özdil ve Balyoz davası mağduru bir grup askerin katılımıyla gerçekleştirildi.

16.10.2016İzmir
Didim 12. Altınkum Yazarlar Festivali, imza günüyle başladı

Didim 12. Altınkum Yazarlar Festivali, imza günüyle başladı

Didim 12. Altınkum Yazarlar Festivali, imza günüyle başladı

2.8.2016Aydın
Tarihçi Meydan: Kurtuluş Savaşında olduğu gibi yeni bir tufanla karşı karşıyayız

Tarihçi Meydan: Kurtuluş Savaşı'nda olduğu gibi yeni bir tufanla karşı karşıyayız

Tarihçi Meydan: Kurtuluş Savaşı'nda olduğu gibi yeni bir tufanla karşı karşıyayız

30.7.2016Muğla
Büyükerşenden Başbakana yanıt

Büyükerşen'den Başbakan'a yanıt

Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, kenti dün ziyaret eden Başbakan Binali Yıldırım’ın, kendisini tramvay ihalesini yabancılara vermesi ile eleştirmesine yanıt verdi.

4.7.2016Gündem
Başbakana Büyükerşenden TÜLOMSAŞ yanıtı

Başbakana Büyükerşen'den TÜLOMSAŞ yanıtı

Başbakana Büyükerşen'den TÜLOMSAŞ yanıtı

4.7.2016Eskişehir
Madenci oğullarına sünnet düğünü

Madenci oğullarına sünnet düğünü

MANİSA'nın Soma İlçesi'nde, 13 Mayıs 2014 tarihinde meydana gelen faicada yaşamlarını yitiren madencilerden Ali Yüksel'in 10 yaşındaki oğlu Furkan Yüksel ile Ferhat Tokgöz'ün 4 yaşındaki oğlu Selim Tokgöz için sünnet düğünü yapıldı.

23.5.2016Ege
Somada şehit madencilerin oğullarına sünnet düğünü

Soma'da şehit madencilerin oğullarına sünnet düğünü

Soma'da şehit madencilerin oğullarına sünnet düğünü

22.5.2016Manisa
28 polise VIP kulak operasyonu

28 polise VIP kulak operasyonu

2007 - 2009 yılları arasında siyaset, iş ve basın dünyasından tanınmış 59 ismin, İBDA - C, Ergenekon veya organize suç örgütü irtibatlı oldukları gerekçesiyle yasadışı dinlenmesiyle ilgili 16 şehirde operasyon yapıldı, 15 polis gözaltına alındı. 13 kişi aranıyor. Dönemin İstihbarat Şube Müdürü Ali Fuat Yılmazer’le birlikte 16 kişinin ise savcılıkta ifadesi alınacak. Yasadışı dinlenen 101 kişiyle ilgili soruşturma ise sürüyor.

13.3.2016Gündem
VIP dinleme iddiasıyla operasyon: Çok sayıda gözaltı kararı

VIP dinleme iddiasıyla operasyon: Çok sayıda gözaltı kararı

Birçok ünlü işadamı ve gazeteciyi sahte belgelerle terör örgütleriyle ilişkilendirip baskı altına alabilmek amacıyla telefonlarını dinlediği iddia edilen 45 isim hakkında operasyon başlatıldı. Savcılıkça 28 kişi hakkında gözaltı kararı alınırken, başka suçlardan tutuklu aralarında eski emniyet müdürleri Ali Fuat Yılmazer ve Erol Demirhan'ın da bulunduğu 16 şüphelinin ifadesine başvurulacağı, 45. şüphelinin ise Fetullah Gülen olduğu belirtildi Yasadışı dinlemeleri ilk kez Hürriyet, 3 Aralık 2014 tarihli manşetiyle gündeme getirmişti. Türkiye, işadamından komutana, gazeteciden vekile 160 ünlü ismin yasadışı dinlendiğini Toygun Atilla’nın “VIP kulak” haberiyle öğrenmişti.

12.3.2016Gündem
İşte yılın yıldızları

İşte yılın yıldızları

Yılın Yıldızları Ödülleri, 14’üncü kez sahiplerini buldu.

8.1.2016Magazin
Lüküs Hayat‘a İstanbullu Sanatseverlerden Tam Not

Lüküs Hayat‘a İstanbullu Sanatseverlerden Tam Not

ESKİŞEHİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ SENFONİ ORKESTRASI VE ŞEHİR TİYATROLARININ SAHNELEDİĞİ LÜKÜS HAYAT MÜZİKALİ İSTANBULLU SANATSEVERLERDEN TAM NOT ALDI.

7.12.2015Eskişehir
Atatürk Geldi izleyici ile buluştu

'Atatürk Geldi' izleyici ile buluştu

Müjdat Gezen’in yazıp yönettiği ‘Atatürk Geldi’nin galası Caddebostan Kültür Merkezi’nde yapıldı.

11.11.2015Magazin
HSYKdan paralel soruşturma: O hâkimler atılabilir

HSYK'dan 'paralel' soruşturma: O hâkimler atılabilir

İş dünyasından gazetecilere, siyasetçilerden bürokratlara kadar çok sayıda kişiyi sahte isimlerle dinledikleri ortaya çıkan 100’ü aşkın hâkim ve savcı için hukuki süreç başladı. HSYK incelemesinin sonunda hâkimler için meslekten ihraca kadar varan disiplin cezaları uygulanabilecek. Hâkimler için ayrıca ceza davası da açılabilecek.

7.11.2015Gündem
Gazeteci-yazar Özdil Han Belediye Başkanı Şanlı’yı Ziyaret Etti

Gazeteci-yazar Özdil Han Belediye Başkanı Şanlı’yı Ziyaret Etti

GAZETECİ YAZAR YILMAZ ÖZDİL, ESKİŞEHİR’İN HAN İLÇESİNİ ZİYARET ETTİ.

20.10.2015Eskişehir
Her şey cennete yazılan bir mektupla başladı... #SomanınHayalleriVar

Her şey cennete yazılan bir mektupla başladı... #SomanınHayalleriVar

Somalı Betül'ün cennetteki babasına yazdığı mektubu Türkiye günlerce konuştu... THK küçük Betül’ün hayaline sahip çıktı. Peki ya Somalı diğer çocuklar? hurriyet.com.tr, Betül gibi babasını madende kaybeden Somalı çocuklara ulaştı. Kimi anlattı, kimi kağıda hayalini çizdi. Betül hayaline kavuştu, şimdi sıra Somalı babasız diğer çocukların hayallerinde...Türkiye'nin her köşesinden iyi insanlar duydu ve o hayallere destek yağmaya başladı. Peki size hayalinizi sorsalar ne cevap verirsiniz? 9 yaşındaki Burak'ın cevabı bizi ağlattı. Çünkü o Antalya'yı görmek, denize girmek ve kumsalda 4 yaşındaki kardeşi Berat ile kumdan kale yapmak istiyor.

7.6.2015Gündem
Allah De Ötesini Bırak kitabının yazarı Uğur Koşar 1.7 milyon lira telif ücreti kazandı

'Allah De Ötesini Bırak' kitabının yazarı Uğur Koşar 1.7 milyon lira telif ücreti kazandı

Forbes dergisi, mayıs sayısında en çok kazanan yazarlar listesinin sekizincisini yayımladı. Buna göre, Allah De Ötesini Bırak kitabının yazarı Uğur Koşar, geçen yıl 800 bine yakın kitap satarak 1,7 milyon lira telif geliri kazandı.

6.5.2015Keyif
Yılmaz Özdil Espark’ta

Yılmaz Özdil Espark’ta

YAZAR YILMAZ ÖZDİL, D&R İŞBİRLİĞİYLE DÜZENLENEN İMZA GÜNÜNDE KİTAPLARINI SEVENLERİ İÇİN ESPARK ALIŞVERİŞ MERKEZİ’NDE İMZALADI.

9.3.2015Eskişehir
‘Beraber Yürüdük Biz Bu Yıllarda’

‘Beraber Yürüdük Biz Bu Yıllarda’

Yenimahalle Belediyesi Nazım Hikmet Kongre ve Sanat Merkezi, Müjdat Gezen Tiyatrosu’nun gazeteci Yılmaz Özdil’in kitabından uyarlayarak sahneye taşıdığı “Beraber Yürüdük Biz Bu Yıllarda” adlı oyuna ev sahipliği yaptı.

18.12.2014Ankara
VIP kulak

VIP kulak

2008-2009 yılları arasında sektörlerinin ileri gelen 160 ünlü isminin, “istihbari dinleme” adı altında, ‘terör ve organize suç örgütü üyesi oldukları gerekçesiyle’ dinlendiği belirlendi. Hürriyet Gazetesi’nin santral numaralarından Doğan Holding’in üst düzey yöneticilerinin neredeyse tamamı dinlenmiş. Listede işadamları Ferit Şahenk’ten, Ali Koç ve Mehmet Emin Karamehmet’e, eski Genelkurmay Başkanları İsmail Hakkı Karadayı’dan, Hüseyin Kıvrıkoğlu’na, gazeteci Mehmet Yakup Yılmaz’dan, Yılmaz Özdil, Uğur Dündar ve Can Dündar’a kadar çok sayıda isim var.

3.12.2014Gündem
Çağırdılar koşa koşa gittik

Çağırdılar koşa koşa gittik

ANAYASA Mahkemesi’nin kararından sonra yeniden görülmeye başlayan Balyoz davasında verdiği ifadede darbe planlarından haberi olmadığını söyleyen eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral Hilmi Özkök, davanın başında neden ifade vermediği eleştirilerini, “Mahkeme çağırınca koşa koşa gittiğimizi herkes gördü” diye yanıtladı. Hürriyet’e konuşan Özkök, daha önce yaptığı ve darbe davalarıyla ilişkilendirilen, “Ben kasaptaki ete soğan doğramam” açıklamasına ilişkin ise şunları söyledi:

5.11.2014Gündem

Gezi soruşturmasında Deniz Gezmiş adı da şüpheli

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun ‘terör örgütü’ kurmakla suçlandıkları Gezi soruşturmasında, 42 yıl önce idam edilerek hayata veda eden Deniz Gezmiş’in de şüpheli olarak yer aldığı öne sürüldü.

6.10.2014Gündem
EMGDnin onur gecesi

EMGD'nin onur gecesi

Ege Magazin Gazetecileri Derneği (EMGD) tarafından gelenekselleştirilen İzmir'in onurları 2014 Ödül töreni Perşembe günü Alsancak tarihi Havagazı Fabrikası'nda gerçekleşecek.

16.9.2014Ege
Değerli okurlarımız

Değerli okurlarımız

18.8.2014Gündem
Hürriyet’ten açıklama

Hürriyet’ten açıklama

Yazarımız Yılmaz Özdil’in dün yayınlanması gereken yazısında, Doğan Yayın İlkeleri’ne aykırı bazı ifadeler yer alıyordu. Ancak Özdil, değişiklik yapmak yerine yazısının yayınlanmamasını tercih etti. Okurlarımızla bu bilgiyi paylaşırız.

16.8.2014Gündem
Seçimi yazdılar

Seçimi yazdılar

12.8.2014Gündem
Yılmaz Özdil

Yılmaz Özdil

8.7.2014Gündem

Yazar Sonuçları

Kadıköy Lisesi Müdürü kardeşim bu söz sana

Kadıköy Lisesi Müdürü kardeşim bu söz sana

KADIKÖY Anadolu Lisesi Müdürü Halit Bey kardeşim...

14.10.2016Haber Yazıları
Demiyor muyum size bu adamlarla olmaz diye

Demiyor muyum size bu adamlarla olmaz diye

ÖNCEKİ pazartesi gecesi itibarıyla Suriye cephesinden gelen haber şu:

22.9.2016Haber Yazıları
Bak arkadaş demagojiyi bırak ve oku

Bak arkadaş demagojiyi bırak ve oku

BAK arkadaşım... Bak canım kardeşim...

10.3.2016Haber Yazıları
Sevgili Cengiz Yılmaz Morgül sarayda doğmuş aristokrat mı

Sevgili Cengiz Yılmaz Morgül sarayda doğmuş aristokrat mı

YILMAZ Morgül Ginelilerle ilgili münasebetsiz bir laf söyledi, millet ayağa kalktı.

8.3.2016Haber Yazıları
CHP’nin ‘Yedinci Ok’u...

CHP’nin ‘Yedinci Ok’u...

Yılmaz Özdil, geçen hafta, “...Sene 1933” diye başlayan bir yazı yazdı.

24.12.2015Ege
Kredi kartınızla bir kuruş harcamadan yapacağınız en güzel iş

Kredi kartınızla bir kuruş harcamadan yapacağınız en güzel iş

Cebinizdeki kredi kartınızla bir kuruş harcamadan yapacağınız en hayırlı işi açıklıyorum size:D&R, BKM (Bankalararası Kart Merkezi) ve Herkese Kitap Vakfı birlikte çok güzel bir projeye kalkıştılar...81 ile 81 kütüphane kuracaklar...

23.12.2015Kelebek Yazıları
A330’daki şu cümleyi unutmayacağım

A330’daki şu cümleyi unutmayacağım

CUMHURBAŞKANI Erdoğan, Fransa’dan Katar’a giderken, yanındaki gazetecilere İran basınında kendisi ve ailesi aleyhinde çıkan haberleri şikâyet etmiş.

3.12.2015Haber Yazıları
Ayrışmada uzlaşma mı

Ayrışmada uzlaşma mı!

10 başlığın içeriği neden açıklanmaz!

3.3.2015Yalçın BAYER
İlk kurşunu atan şehre konsolosluk

İlk kurşunu atan şehre konsolosluk

BIRAKAYIM artık, bu banallik, bu vasatlık, bu gözü dönmüş yandaşlık ve şakşakçılık içinde yazacak bir şey kalmadı dediğim an, birisi öyle bir laf ediyor ki kendimi tutamıyorum.

4.2.2015Ertuğrul ÖZKÖK
Medeni ve demokrat bir ülke

Medeni ve demokrat bir ülke

Medyası, hangi görüntüleri yayınlayacağını, dışarıdan hiçbir baskı olmadan kendi vicdanı ve etik anlayışı ile ayarlar.

10.1.2015Ertuğrul ÖZKÖK
Gurur, onur, herkese ve babama bin teşekkür

Gurur, onur, herkese ve babama bin teşekkür

Cumartesi öğle saati telefonum çalıyor, ekranda “Hürriyet” yazıyor.

17.12.2014Ayşe ARAL - Kelebek
Merhum albayın son savaşı

Merhum albayın son savaşı

ADI Murat Özenalp...

6.11.2014Ertuğrul ÖZKÖK
Bugün RTEyi öveceğim

Bugün 'RTE'yi öveceğim

MUHALİF arkadaş...

26.9.2014Ertuğrul ÖZKÖK
Polat’ın niye cep mendili yok

Polat’ın niye cep mendili yok

ZEYNEL Abidin Ağgül’ün çektiği fotoğrafları gören Instagram’daki bir takipçim şu yorumu yazmış:

7.9.2014Ertuğrul ÖZKÖK
Yılmaz ÖZDİL

Yılmaz ÖZDİL

Oy namustur.

10.8.2014Yılmaz ÖZDİL
Türkiye’nin her yerindeki okullar imam hatibe çevriliyor

Türkiye’nin her yerindeki okullar imam hatibe çevriliyor

Afyon’daki öğretmen okulunun, kız imam hatibe dönüştürülmesi üzerine yazı yazınca, mail’ler yağmaya başladı. Bugün, Türkiye’nin her yerinden gelen mail’ler okuyacaksınız...

17.7.2014Ayşe ARMAN
Allahım şu halimize bak

Allah'ım şu halimize bak

GÜYA Ramazan ayındayız...

16.7.2014Ertuğrul ÖZKÖK
Meğer, iki cihanda lekeli değilmişiz

Meğer, iki cihanda lekeli değilmişiz

“Özgürlük” şarkıları söyleyen “hümanist” sanatçımız Sezen Aksu, hapse tıkılmamı talep etti!

8.7.2014Yılmaz ÖZDİL

Yılmaz Özdil Konuları