Arşiv

Yılmaz Özdil

Yılmaz Özdil haberleri ve son dakika gelişmeleri
705 adet haber bulundu.

Yılmaz Özdil 1965 yılında İzmir'de dünyaya gelmiş Türk gazeteci ve yazardır.

 Yılmaz Özdil, İzmir Atatürk Lisesi'nin ardından Ege Üniversitesi Basın Yayın Yüksek Okulu Gazetecilik bölümünden mezun olmuştur. Mesleğe Yeni Asır gazetesinde muhabirlik yaparak başladı.1994 yılında Milliyet Gazetesi'ne geçerek Yazı İşleri Müdürü oldu. 1995 yılında Sabah Gazetesi'ne geçerek Yazı İşleri Müdürü oldu. 1999 yılında Fatih Çekirge'nin genel yayın yönetmenliğini yaptığı Star Gazetesi'nin kuruluşunda yer aldı. Star Gazetesi'nden ayrıldıktan sonra Sabah Gazetesi'ne döndü ve ATV haber genel yayın yönetmenliği görevlerinin üstlendi. ATV ve Sabah'ın TMSF'ye devredilmesinin ardından Hürriyet Gazetesi'ne geçti. 2008 yılında Uğur Dündar'ın sunduğu Star Ana Haber bülteninin yayın yönetmenliğini yapmaya başlayan Özdil, Hürriyet'in üçüncü sayfasında yazmıştır. 15 Ağustos 2014 tarihinde Hürriyet'teki görevinden istifa etti. 10 Ekim 2014 tarihinden itibaren Sözcü gazetesinde yazmaktadır. Evli ve bir kız çocuk babasıdır.

Devamı..

'Atatürk Geldi' izleyici ile buluştu

'Atatürk Geldi' izleyici ile buluştu

Müjdat Gezen’in yazıp yönettiği ‘Atatürk Geldi’nin galası Caddebostan Kültür Merkezi’nde yapıldı.

11.11.2015Paparazzi
HSYK'dan 'paralel' soruşturma: O hâkimler atılabilir

HSYK'dan 'paralel' soruşturma: O hâkimler atılabilir

İş dünyasından gazetecilere, siyasetçilerden bürokratlara kadar çok sayıda kişiyi sahte isimlerle dinledikleri ortaya çıkan 100’ü aşkın hâkim ve savcı için hukuki süreç başladı. HSYK incelemesinin sonunda hâkimler için meslekten ihraca kadar varan disiplin cezaları uygulanabilecek. Hâkimler için ayrıca ceza davası da açılabilecek.

7.11.2015Gündem
Nisan Ak: 10 sene içinde şef olacağım. Kesin!

Nisan Ak: 10 sene içinde şef olacağım. Kesin!

Bursu yetmeyince internet üzerinden yardım toplayarak ABD’de master yapmaya başlayan Nisan Ak, ilk etabı tamamladı. 24 yaşındaki Ak, Türkiye tarihinin üçüncü kadın orkestra şefi olma konusunda kararlı.

18.7.2015Hayat
Her şey cennete yazılan bir mektupla başladı... #SomanınHayalleriVar

Her şey cennete yazılan bir mektupla başladı... #SomanınHayalleriVar

Somalı Betül'ün cennetteki babasına yazdığı mektubu Türkiye günlerce konuştu... THK küçük Betül’ün hayaline sahip çıktı. Peki ya Somalı diğer çocuklar? hurriyet.com.tr, Betül gibi babasını madende kaybeden Somalı çocuklara ulaştı. Kimi anlattı, kimi kağıda hayalini çizdi. Betül hayaline kavuştu, şimdi sıra Somalı babasız diğer çocukların hayallerinde...Türkiye'nin her köşesinden iyi insanlar duydu ve o hayallere destek yağmaya başladı. Peki size hayalinizi sorsalar ne cevap verirsiniz? 9 yaşındaki Burak'ın cevabı bizi ağlattı. Çünkü o Antalya'yı görmek, denize girmek ve kumsalda 4 yaşındaki kardeşi Berat ile kumdan kale yapmak istiyor.

7.6.2015Gündem
Dinamo II sergisi sanatseverleri kucakladı

Dinamo II sergisi sanatseverleri kucakladı

Swissotel Büyük Efes ve Büyük Efes Sanat, ilkini 2013 yılında gerçekleştirdikleri genç sanatçılar sergisinin ikincisi olan "Dinamo II"yi İzmirli sanatseverlerle buluşturdu.

30.5.2015Ege
'Allah De Ötesini Bırak' kitabının yazarı Uğur Koşar 1.7 milyon lira telif ücreti kazandı

'Allah De Ötesini Bırak' kitabının yazarı Uğur Koşar 1.7 milyon lira telif ücreti kazandı

Forbes dergisi, mayıs sayısında en çok kazanan yazarlar listesinin sekizincisini yayımladı. Buna göre, Allah De Ötesini Bırak kitabının yazarı Uğur Koşar, geçen yıl 800 bine yakın kitap satarak 1,7 milyon lira telif geliri kazandı.

6.5.2015Keyif
Sefa Yılmaz: En büyük hayalim şampiyonluk

Sefa Yılmaz: En büyük hayalim şampiyonluk

Trabzonspor'a sezon başında Kayserispor'dan transfer olan Sefa Yılmaz, ilk hedefinin Trabzonspor'da başarılı olup şampiyonluk yaşamak olduğunu belirtti.

7.4.2015Futbol
İP'ten Vatan'a

İP'ten Vatan'a

Ankara Arena Spor Salonu’nda Olağanüstü Kurultay yapan İşçi Partisi adını Vatan Partisi, amblemini de yıldız etrafında buğday başağı olarak değiştirdi. Kurultay’da konuşan Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, “Parolamız vatan, işaretimiz emek ve namus. Söz veriyoruz. Türkiyemiz şeyhler, dervişler, müritler, çelebiler, cemaatler ve tecavüzcüler ülkesi olamaz” dedi.

16.2.2015Gündem
İzmir Adliyesi'nde savcılara yeni görevlendirme

İzmir Adliyesi'nde savcılara yeni görevlendirme

İZMİR Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Doğru, İzmir Adliye Sarayı'nda son Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) kararnamesi ile bazı Cumhuriyet başsavcı vekilleri ve Cumhuriyet savcılarının başka yerlere atanmaları, Cumhuriyet Başsavcı Vekili İsa Fırat Küpeli ve Cumhuriyet Savcısı Celal Keser'in yaş haddinden emekliye ayrılacak olması nedeniyle yeni görevlendirmeler yaptı.

28.1.2015Gündem
İzmir Adliyesi’nde savcılara yeni görevlendirme

İzmir Adliyesi’nde savcılara yeni görevlendirme

İZMİR Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Doğru, İzmir Adliye Sarayı’nda son Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) kararnamesi ile bazı Cumhuriyet başsavcı vekilleri ve Cumhuriyet savcılarının başka yerlere atanmaları, Cumhuriyet Başsavcı Vekili İsa Fırat Küpeli ve Cumhuriyet Savcısı Celal Keser’in yaş haddinden emekliye ayrılacak olması nedeniyle yeni görevlendirmeler yaptı.

28.1.2015Gündem
‘Beraber Yürüdük Biz Bu Yıllarda’

‘Beraber Yürüdük Biz Bu Yıllarda’

Yenimahalle Belediyesi Nazım Hikmet Kongre ve Sanat Merkezi, Müjdat Gezen Tiyatrosu’nun gazeteci Yılmaz Özdil’in kitabından uyarlayarak sahneye taşıdığı “Beraber Yürüdük Biz Bu Yıllarda” adlı oyuna ev sahipliği yaptı.

18.12.2014Ankara
VIP kulak

VIP kulak

2008-2009 yılları arasında sektörlerinin ileri gelen 160 ünlü isminin, “istihbari dinleme” adı altında, ‘terör ve organize suç örgütü üyesi oldukları gerekçesiyle’ dinlendiği belirlendi. Hürriyet Gazetesi’nin santral numaralarından Doğan Holding’in üst düzey yöneticilerinin neredeyse tamamı dinlenmiş. Listede işadamları Ferit Şahenk’ten, Ali Koç ve Mehmet Emin Karamehmet’e, eski Genelkurmay Başkanları İsmail Hakkı Karadayı’dan, Hüseyin Kıvrıkoğlu’na, gazeteci Mehmet Yakup Yılmaz’dan, Yılmaz Özdil, Uğur Dündar ve Can Dündar’a kadar çok sayıda isim var.

3.12.2014Gündem
Çağırdılar koşa koşa gittik

Çağırdılar koşa koşa gittik

ANAYASA Mahkemesi’nin kararından sonra yeniden görülmeye başlayan Balyoz davasında verdiği ifadede darbe planlarından haberi olmadığını söyleyen eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral Hilmi Özkök, davanın başında neden ifade vermediği eleştirilerini, “Mahkeme çağırınca koşa koşa gittiğimizi herkes gördü” diye yanıtladı. Hürriyet’e konuşan Özkök, daha önce yaptığı ve darbe davalarıyla ilişkilendirilen, “Ben kasaptaki ete soğan doğramam” açıklamasına ilişkin ise şunları söyledi:

5.11.2014Gündem
Gezi soruşturmasında Deniz Gezmiş adı da şüpheli

Gezi soruşturmasında Deniz Gezmiş adı da şüpheli

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun ‘terör örgütü’ kurmakla suçlandıkları Gezi soruşturmasında, 42 yıl önce idam edilerek hayata veda eden Deniz Gezmiş’in de şüpheli olarak yer aldığı öne sürüldü.

6.10.2014Gündem
EMGD'nin onur gecesi

EMGD'nin onur gecesi

Ege Magazin Gazetecileri Derneği (EMGD) tarafından gelenekselleştirilen İzmir'in onurları 2014 Ödül töreni Perşembe günü Alsancak tarihi Havagazı Fabrikası'nda gerçekleşecek.

16.9.2014Ege
Hürriyet’ten açıklama

Hürriyet’ten açıklama

Yazarımız Yılmaz Özdil’in dün yayınlanması gereken yazısında, Doğan Yayın İlkeleri’ne aykırı bazı ifadeler yer alıyordu. Ancak Özdil, değişiklik yapmak yerine yazısının yayınlanmamasını tercih etti. Okurlarımızla bu bilgiyi paylaşırız.

16.8.2014Gündem
Bu yaz ne okuyacağını biliyoruz!

Bu yaz ne okuyacağını biliyoruz!

Radikal Kitap olarak çantaya koyacağınız kitapları tahmin edebiliyoruz. Tabii ki Sabahattin Ali, mutlaka Emrah Serbes, ille de Kürşat Başar ya da John Green olmadı kesinlikle Soner Yalçın.

3.7.2014Keyif
Kaybolan yılları Sezen Aksu mu verecek

Kaybolan yılları Sezen Aksu mu verecek

Balyoz’da yargılananlar için her cumartesi yapılan ‘Sessiz Çığlık’ eylemlerinin 91’inci haftasında mutluluk çığlıkları vardı. Tahliye olan askerler bu kez eylemlere katılarak sevinçlerini paylaştı. Ankara’daki eylemde Tümamiral Sinan Ertuğrul, “Adalet geldi diyorlar, bize geçmiş olsun diyorlar. Peki bize kaybolan yılların hesabını kim verecek, Sezen Aksu mu?” dedi.

22.6.2014Gündem
Hürriyet’e 3 Melvin Jones Ödülü

Hürriyet’e 3 Melvin Jones Ödülü

ULUSLARARASI Lions Kulüpleri Vakfı’nın (LCIF) en yüksek dereceli ödüllerinden olan ‘Melvin Jones Dostu Plaketi’ bu yıl kadın ve çocuk hakları konularında yaptıkları çalışmalarla farkındalık yaratarak insanlığa yapmış oldukları katkılardan dolayı Hürriyet Gazetesi Yönetim Kurulu Başkanı Vuslat Doğan Sabancı ile Hürriyet Gazetesi yazarları Ayşe Arman ve Yılmaz Özdil’e verildi.

16.6.2014Ekonomi
BEN BORÇTAN KORKMAM EVİM DE İPOTEKLİ ZATEN

BEN BORÇTAN KORKMAM EVİM DE İPOTEKLİ ZATEN

Babalar Günü için kiminle röportaj yapılır diye düşününce aklıma gelen ilk gelen isim Müjdat Gezen oldu. Yıllardır cebinden para harcayarak binlerce gence babalık yapan, ücretsiz eğitim imkanı sağlayarak sektöre birbirinden yetenekli oyuncular kazandıran bu cesur ve özverili adamla hayatın içinden bir sohbet gerçekleştirdik.

15.6.2014Paparazzi
Ülker'in babası Sabri Bey'in hayat hikayesi

Ülker'in babası Sabri Bey'in hayat hikayesi

Kırım’dan İstanbul’a sadece on rubleyle gelen bir aile nasıl bir bisküvi imparatorluğu kurdu? En çok bildiğimiz markalardan birinin ismi neden bir eski romandan geliyor? Daha onlarca soruya cevap... Gazeteci Hulûsi Turgut’un kitabı Sabri Ülker’in bilinmeyen macerasını anlatıyor

7.6.2014Hayat
Biber gazımız organik bebek mamamız gdo'lu

Biber gazımız organik bebek mamamız gdo'lu

Biber gazımız organik bebek mamamız gdo'lu

30.5.2014Gündem
'Hürriyet sosyal' bir devrimdir

'Hürriyet sosyal' bir devrimdir

Hürriyet Gazetecilik Yönetim Kurulu Başkanı Vuslat Doğan Sabancı, “Yeni dünyada güç, kontrolü kaybetmekten korkmamaktan geçiyor. Biz bunu ‘Hürriyet Sosyal’ ile hayata geçirdik. Bir medya kuruluşu için, hele de 66 yıldır lider bir marka için bu büyük bir devrimdir” dedi.

28.5.2014Ekonomi

Yazar Sonuçları

CHP’nin ‘Yedinci Ok’u...

CHP’nin ‘Yedinci Ok’u...

Yılmaz Özdil, geçen hafta, “...Sene 1933” diye başlayan bir yazı yazdı.

24.12.2015Ege
Kredi kartınızla bir kuruş harcamadan yapacağınız en güzel iş

Kredi kartınızla bir kuruş harcamadan yapacağınız en güzel iş

Cebinizdeki kredi kartınızla bir kuruş harcamadan yapacağınız en hayırlı işi açıklıyorum size:D&R, BKM (Bankalararası Kart Merkezi) ve Herkese Kitap Vakfı birlikte çok güzel bir projeye kalkıştılar...81 ile 81 kütüphane kuracaklar...

A330’daki şu cümleyi unutmayacağım

A330’daki şu cümleyi unutmayacağım

CUMHURBAŞKANI Erdoğan, Fransa’dan Katar’a giderken, yanındaki gazetecilere İran basınında kendisi ve ailesi aleyhinde çıkan haberleri şikâyet etmiş.

ÇYDD’den Unat’a Cumhuriyet Ödülü

ÇYDD’den Unat’a Cumhuriyet Ödülü

ÇAĞDAŞ Yaşamı Destekleme Derneği, 2007 yılından bu yana, her yıl laiklik ilkesinin benimsendiği 10 Nisan’da “Cumhuriyet Ödülü” vermektedir.

Ayrışmada uzlaşma mı!

Ayrışmada uzlaşma mı!

10 başlığın içeriği neden açıklanmaz!

İlk kurşunu atan şehre konsolosluk

İlk kurşunu atan şehre konsolosluk

BIRAKAYIM artık, bu banallik, bu vasatlık, bu gözü dönmüş yandaşlık ve şakşakçılık içinde yazacak bir şey kalmadı dediğim an, birisi öyle bir laf ediyor ki kendimi tutamıyorum.

Medeni ve demokrat bir ülke

Medeni ve demokrat bir ülke

Medyası, hangi görüntüleri yayınlayacağını, dışarıdan hiçbir baskı olmadan kendi vicdanı ve etik anlayışı ile ayarlar.

Gurur, onur, herkese ve babama bin teşekkür

Gurur, onur, herkese ve babama bin teşekkür

Cumartesi öğle saati telefonum çalıyor, ekranda “Hürriyet” yazıyor.

Merhum albayın son savaşı

Merhum albayın son savaşı

ADI Murat Özenalp...

Bugün 'RTE'yi öveceğim

Bugün 'RTE'yi öveceğim

MUHALİF arkadaş...

Polat’ın niye cep mendili yok

Polat’ın niye cep mendili yok

ZEYNEL Abidin Ağgül’ün çektiği fotoğrafları gören Instagram’daki bir takipçim şu yorumu yazmış:

Yılmaz ÖZDİL

Yılmaz ÖZDİL

Oy namustur.

Türkiye’nin her yerindeki okullar imam hatibe çevriliyor

Türkiye’nin her yerindeki okullar imam hatibe çevriliyor

Afyon’daki öğretmen okulunun, kız imam hatibe dönüştürülmesi üzerine yazı yazınca, mail’ler yağmaya başladı. Bugün, Türkiye’nin her yerinden gelen mail’ler okuyacaksınız...

17.7.2014Ayşe ARMAN
Allah'ım şu halimize bak

Allah'ım şu halimize bak

GÜYA Ramazan ayındayız...

Meğer, iki cihanda lekeli değilmişiz

Meğer, iki cihanda lekeli değilmişiz

“Özgürlük” şarkıları söyleyen “hümanist” sanatçımız Sezen Aksu, hapse tıkılmamı talep etti!

Kimdi o ‘maliyeci’

Kimdi o ‘maliyeci’

BALYOZ denilen adalet utancının kurbanları tek tek çıkarken düşünüyorum...

Sahici bir patron

Sahici bir patron

AYDIN Doğan satın almadan önce Hürriyet’e girmiştim.

Anketler ne diyor?

Anketler ne diyor?

İKİ anket var elimizde... ‘Nasıl bir cumhurbaşkanı istiyorsunuz?’ diye ankete dayalı bir siyasal analiz.