Yıldızlar SSS Holding

 • Osmangazi Elektrik Dağıtım yabancılara satıldı - Yıldızlar SSS Holding
  Osmangazi Elektrik Dağıtım yabancılara satıldı03.02.2015
  EkonomiOsmangazi EDAŞ ve Osmangazi Elektrik Perakende satışın yüzde 75’i China Machinery ve GXIIC’e 384.6 milyon dolara satıldı.
 • Uzun ve Öztürk çiftinin mutlu günü - Yıldızlar SSS Holding
  Uzun ve Öztürk çiftinin mutlu günü31.10.2014
  AnkaraAvukat Cansu Uzun ve Ankaralı genç işadamı Bayram Öztürk, JW Marriot Otel’de gerçekleşen düğünle hayatlarını birleştirdi.
 • Borç azaldı talip arttı - Yıldızlar SSS Holding
  Borç azaldı talip arttı30.04.2014
  EkonomiEPDK tarafından el konulan Osmangazi EDAŞ’a Yönetim Kurulu Başkanı atanan Mükremin Çepni, “Borcu 105 milyon liraya düşürdük.3 grupla görüşüyoruz” dedi.
 • Osmangazi’ye Çinli talip - Yıldızlar SSS Holding
  Osmangazi’ye Çinli talip19.04.2014
  Ekonomi2010’da özel sektöre devredildikten sonra devlete borcunu ödemeyen ve yönetimine EPDK tarafından el konulan elektrik dağıtım şirketi Osmangazi EDAŞ’ın geleceği belirsizliğini koruyor.
 • EPDK’dan elektrik dağıtımında ilk operasyon - Yıldızlar SSS Holding
  EPDK’dan elektrik dağıtımında ilk operasyon03.08.2013
  EkonomiEnerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) 2010 yılında 485 milyon dolara özelleştirilerek, Yıldızlar Holding’e satılan ‘Osmangazi Elektrik Dağıtım’a 170 milyonr liralak borcu nedeniyle el koydu.1.4 milyon aboneye sahip şirkete kamudan yeni yönetim atanırken, tümü özelleşen elektrik dağıtımında ilk operasyon gerçekleşmiş oldu.
 • EPDK Osmangazi Elektrik Dağıtım'da yönetimi değiştirdi - Yıldızlar SSS Holding
  EPDK Osmangazi Elektrik Dağıtım'da yönetimi değiştirdi02.08.2013
  EkonomiEnerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) Yıldızlar Holding'in 2010 yılında devraldığı Osmangazi Elektrik Dağıtım AŞ'de (OEDAŞ) yönetimi değiştirdi.OEDAŞ 2010 yılında 485 milyon dolar karşılığında Yıldızlar SSS Holding'e devredilmişti.Haber sonrası, kredi sağlayan iki bankanın hisselerinde düşüş yaşandı.
 • Satılık elektrik dağıtım şirketi - Yıldızlar SSS Holding
  Satılık elektrik dağıtım şirketi20.07.2013
  EkonomiDevletten aldığı elektriğin borçlarını ödeyemediği için Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) tarafından soruşturma açılan Osmangazi Elektrik Dağıtım AŞ’nin (OEDAŞ) satışı için düğmeye basıldı.
 • 4 ihalede 3.5 milyar dolar kasaya girdi - Yıldızlar SSS Holding
  4 ihalede 3.5 milyar dolar kasaya girdi15.03.2013
  EkonomiÖzelleştirme İdaresi Başkanlığı'nca daha önce iptal edilen elektrik dağıtım ihalelerinden dördü için bugün yapılan yeni ihalelerde 3 milyar 457 milyon dolarlık özelleştirme gerçekleştirildi.Yeni ihalelerde teklif edilen miktarların toplamı, iptal edilen ihalelerde çıkan fiyatlardan 759 milyon dolar daha az oldu.En büyük iki ihale olan Anadolu Yakası Elektrik Dağıtım AŞ (AYEDAŞ) ve Toroslar Elektrik Dağıtım AŞ ihalelerini EnerjiSA kazandı.
 • Yalçın BAYER

  Hitler’in Elazığ Maden karargâhı yok ediliyor - Yıldızlar SSS Holding
  Hitler’in Elazığ Maden karargâhı yok ediliyor09.03.2012
  YazarlarELAZIĞ ili Maden ilçesi şehir merkezinde bulunan ve Ergani Bakır TAŞ’ın ana karargâhı olarak inşa edilen Alman Binası ismindeki yapı, ne yazık ki yok ediliyor.
 • 75 milyon dolar teminatları yandı elektrik dağıtımı ‘ikinci’ye döndü - Yıldızlar SSS Holding
  75 milyon dolar teminatları yandı elektrik dağıtımı ‘ikinci’ye döndü26.07.2011
  EkonomiElektrik dağıtım özelleştirmelerinde geçici teminatların yatırılması için, ikinci kez uzatılan süre, dün doldu.Şirketler ekonomideki son gelişmeleri gerekçe göstererek ek süre talep ederken Özelleştirme İdaresi Başkanlığı (ÖİB) bu talebi kabul etmedi.
 • Elektrik dağıtım ihalesinde ek süre doluyor - Yıldızlar SSS Holding
  Elektrik dağıtım ihalesinde ek süre doluyor25.07.2011
  EkonomiDağıtım özelleştirmelerinde geçici teminatların yatırılması için, ikinci kez uzatılan süre, yarın doluyor.
 • Özelleştirme İdaresi 3 ay ek süre verdi - Yıldızlar SSS Holding
  Özelleştirme İdaresi 3 ay ek süre verdi01.06.2011
  EkonomiÖzelleştirme İdaresi Başkanlığı (ÖİB), elektrik dağıtım ihalelerinde en yüksek teklifi veren ve ek süre talep eden firmalara, 29 Ağustos'a kadar süre verdi.Firmaların ek süreden faydalanabilmeleri için ihalede teklif ettikleri bedelin yüzde 2'si oranında ek geçici teminatı, 30 Haziran tarihine kadar yatırması gerekiyor.
 • İstanbul'un elektriğinde kritik gün - Yıldızlar SSS Holding
  İstanbul'un elektriğinde kritik gün29.05.2011
  Ekonomiİstanbul Anadolu Yakası ve Boğaziçi Elektrik Dağıtımda devir sözleşmesinin imzalanması için süre 31 Mayıs Salı günü sona erecek.
 • Elektrikte şirketler ‘Ek süreyle yola devam’ dedi - Yıldızlar SSS Holding
  Elektrikte şirketler ‘Ek süreyle yola devam’ dedi24.05.2011
  EkonomiEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız’ın kazandıkları elektrik dağıtım ihalelerinde nasıl bir yön çizeceklerini düne kadar bildirmelerini istediği şirketler, kararlarını Özelleştirme İdaresi Başkanlığı’na (ÖİB) iletti.
 • ÖYK’dan onay çıktı, elektrik dağıtımında sıra 10.8 milyar doların ödenmesine geldi - Yıldızlar SSS Holding
  ÖYK’dan onay çıktı, elektrik dağıtımında sıra 10.8 milyar doların ödenmesine geldi13.04.2011
  EkonomiÖzelleştirme Yüksek Kurulu (ÖYK), Boğaziçi, Dicle, Gediz, Trakya, Akdeniz, İstanbul Anadolu Yakası ve Toroslar elektrik dağıtım şirketlerinin satışını onayladı.
 • Rekabet Kurulu: Elektrik dağıtımı özelleşirken hakim duruma izin yok - Yıldızlar SSS Holding
  Rekabet Kurulu: Elektrik dağıtımı özelleşirken hakim duruma izin yok08.03.2011
  EkonomiRekabet Kurulu, İstanbul Anadolu Yakası Elektrik Dağıtım A.Ş., Akdeniz Elektrik Dağıtım A.Ş.ve Toroslar Elektrik Dağıtım A.Ş.’nin özelleştirilmesi işlemlerini karara bağladı.
 • Ortağım beni İran’dan atmak istedi, 20 milyon dolarlık şirketim gitti - Yıldızlar SSS Holding
  Ortağım beni İran’dan atmak istedi, 20 milyon dolarlık şirketim gitti15.02.2011
  Ekonomiİran’la iş yapan Türk şirketlerinin sorunlarını dinleyen Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’e, İran hükümeti tarafından el konulan şirketini anlatan Yıldızlar SSS Holding’in yetkilisi Mehmet Uysal, “İranlı ortağım beni ülkeden atmak istedi.20 milyon dolarlık şirkete geçen yıl hükümet el koydu” dedi.
 • Elektriğe zam gelecek mi - Yıldızlar SSS Holding
  Elektriğe zam gelecek mi10.12.2010
  Ekonomi25 milyar dolarlık ihaleye imza atan Özelleştirme İdaresi Başkan Vekili Ahmet Aksu, elektrikte tekel iddialarına yanıt verdi.
 • Devlete özelleştirmeden para yağdı - Yıldızlar SSS Holding
  Devlete özelleştirmeden para yağdı08.12.2010
  EkonomiTEDAŞ'a bağlı Akdeniz Elektrik Dağıtım, İstanbul Anadolu Yakası Elektrik Dağıtım ve Toroslar Elektrik Dağıtım şirketlerinin özelleştirilmesi ihalelerinin nihai pazarlık görüşmeleri bugün gerçekleştirildi.Üç ihaleden devlete 5 milyar 53 milyon dolar para geldi
 • İstanbul’un ‘Anadolu’sunda elektriğe 1.8 milyar dolar verdiler, 4 ihalede 7.9 milyar dolarlık ‘yük’e girdiler - Yıldızlar SSS Holding
  İstanbul’un ‘Anadolu’sunda elektriğe 1.8 milyar dolar verdiler, 4 ihalede 7.9 milyar dolarlık ‘yük’e girdiler08.12.2010
  EkonomiMehmet Kazancı-Mehmet Emin Karamehmet’in ortak şirketi MMEKA, dün de İstanbul Anadolu yakası elektrik dağıtım ihalesini kazandı.1 milyar 813 milyon dolar teklif eden MMEKA, toplam 6 milyon İstanbulluya elektrik götürecek.İstanbul’un elektriği için 4.8 milyar doları gözden çıkaran MMEK, 4 ihalede 7 milyar 934 milyon dolar vermiş oldu.
 • Yıldızlar SSS, 2 milyon aboneli Toroslar Elektrik’e 2 milyar dolar verdi - Yıldızlar SSS Holding
  Yıldızlar SSS, 2 milyon aboneli Toroslar Elektrik’e 2 milyar dolar verdi08.12.2010
  EkonomiDün yapılan 3 ihale arasından Toroslar Elektrik Dağıtım’da merkezi Ankara’da bulunan Yıldızlar SSS Holding öne çıktı.Yıldızlar, Adana, Gaziantep, Hatay, Kilis, Mersin ve Osmaniye’de bulunan 2 milyon elektrik abonesi için 2 milyar 75 milyon dolar teklif etti.
 • İstanbul'un Anadolu Yakası da MMEKA'nın - Yıldızlar SSS Holding
  İstanbul'un Anadolu Yakası da MMEKA'nın07.12.2010
  EkonomiÖzelleştirme İdaresi Başkanlığı'nın düzenlediği İstanbul Anadolu Yakası Elektrik Dağıtım A.Ş'nin (AYEDAŞ) özelleştirme ihalesini, 1 milyar 813 milyon dolara MMEKA Makine İthalat Pazarlama ve Ticaret A.Ş kazandı.Mehmet Emin Karamehmet ve Mehmet Kazancı ortaklığı olan şirket daha önce de İstanbul Avrupa Yakası için düzenlenen elektirik dağıtım ihalesini kazanmıştı.MMEKA geçtiğmiz aylarda düzenlenen ihalelerde Başkent Doğalgaz ve Gediz Elektrik ihalelerini de almıştı.MMEKA böylece gerekli onayların ardından İstanbul'un tamamı ve İzmir'in elektriğinin yanında Ankara'nın da doğalgazını dağıtmış olacak.
 • Toroslar'ın elektriğini Yıldızlar SSS dağıtacak - Yıldızlar SSS Holding
  Toroslar'ın elektriğini Yıldızlar SSS dağıtacak07.12.2010
  EkonomiTürkiye Elektrik Dağıtım A.Ş'ye (TEDAŞ) bağlı Toroslar Elektrik Dağıtım A.Ş'nin özelleştirme ihalesini, 2 milyar 75 milyon dolar ile Yıldızlar SSS kazandı.Adana, Gaziantep, Hatay, Mersin, Osmaniye ve Kilis illerini kapsayan ihaleye 13 firma katıldı.
 • Boğaziçi ve Gediz’den sonra Başkent’te de öne geçti, 6.1 milyar doları gözden çıkardı - Yıldızlar SSS Holding
  Boğaziçi ve Gediz’den sonra Başkent’te de öne geçti, 6.1 milyar doları gözden çıkardı17.08.2010
  EkonomiBaşkent Doğalgaz ihalesini, Mehmet Kazancı ve Mehmet Emin Karamehmet’in ortak şirketi MMEKA, 1 milyar 211 milyon dolarlık teklifiyle kazandı.Geçen hafta da Boğaziçi ve Gediz Elektrik ihalelerini kazanan MMEKA, bir haftada 3 ihale için 6 milyar 121 milyon doları gözden çıkarmış oldu.
 • Başkent Doğalgazı MEKA-MMEKA ortaklığı aldı - Yıldızlar SSS Holding
  Başkent Doğalgazı MEKA-MMEKA ortaklığı aldı16.08.2010
  EkonomiBaşkent Doğalgaz Dağıtım A.Ş'ye ait yüzde 80 oranındaki hissenin satış yöntemiyle özelleştirme ihalesini, Mehmet Kazancı ve Mehmet Emin Karamehmet ortaklığı olan MEKA-MMEKA, 1 milyar 211 milyon dolara kazandı.İkili geçtiğimiz hafta yapılan elektrik ihalelerinin ikisini de yaklaşık 5 milyar dolara kazanmıştı.Böylece Kazancı-Karamehmet ortaklığı bir haftada 6.2 milyar dolarlık ihale almış oldu.
 • Doğalgaz ihalesi bugün - Yıldızlar SSS Holding
  Doğalgaz ihalesi bugün16.08.2010
  AnkaraBaşkent Doğalgaz Dağıtım A.Ş’ye ait yüzde 80 oranındaki hissenin satış yöntemiyle özelleştirme ihalesi, bugün gerçekleştirilecek.
 • İzmir'in elektiriği de İş-Kaya MMEKA ortaklığına gitti - Yıldızlar SSS Holding
  İzmir'in elektiriği de İş-Kaya MMEKA ortaklığına gitti09.08.2010
  Ekonomiİzmir ve Manisa illerini kapsayan Gediz Elektrik Dağıtım A.Ş'nin özelleştirmesi için düzenlenen ihaleyi 1 milyar 920 milyon dolar ile İş-Kaya İnşaat ve MMEKA ortaklığı kazandı.Yusuf Kaya, Mehmet Emin Karamehmet ve Mehmet Kazancı'nın ortak olduğu şirket sabah yapılan Boğaziçi Elektrik Dağıtım ihalesini de 2 milyar 990 milyon dolarla kazanmıştı.Böylece İş-Kaya ve MMEKA ortaklığı, bir gün içinde yaklaşık 5 milyar dolarlık bir ihale almış oldu.
 • Başkent Doğalgaz için yedi şirketten teklif - Yıldızlar SSS Holding
  Başkent Doğalgaz için yedi şirketten teklif08.08.2010
  AnkaraÖzelleştirme İdaresi’nden yapılan yazılı açıklamaya göre, Başkent Doğalgaz Dağıtımın yüzde 80 oranındaki hissesinin satış yöntemiyle özelleştirilmesi amacıyla açılan ihalede, son teklifler alındı.
 • 3 bölgede elektrik dağıtım yarışına girdiler, 1.1 milyar dolar önerdiler - Yıldızlar SSS Holding
  3 bölgede elektrik dağıtım yarışına girdiler, 1.1 milyar dolar önerdiler07.11.2009
  EkonomiÖzelleştirme İdaresi’nin dün gerçekleştirdiği 3 elektrik dağıtım ihalesi, gerek katılımın yüksekliği, gerekse ulaşılan rakamlarla dikkat çekti.Osmangazi için Eti Gümüş 485 milyon dolar, Yeşilırmak için Çalık 441.5 milyon dolar, Çoruh için de Aksa 227 milyon dolar teklif edince, toplam tutar 1 milyar 153 milyon dolara ulaştı.
içinde

Yıldızlar SSS Holding


geçen her haberden
Mind ile anında haberdar olabilirsiniz