Aramanız :
Aradığınız kelime : "

ygs

"
Tarih Aralığı
Tüm Sonuçlar
Son 24 Saat
Son 7 Gün
Son 30 Gün
Son 12 Ay

Bölümlere göre
Devamı

Yazarlara göre
Devamı

Sırala :
En Yeni
| En Eski

1.993  adet haber bulundu.


 • "Ortak müfredat eğitimi felakete sürüklüyor"01.04.2015
  EğitimGeçtiğimiz hafta Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’nın ziyaret ettiği Nesin Matematik Köyü’nün kurucusu Prof.Dr.Ali Nesin, Hürriyet’e özel açıklamalarda bulundu.19.Milli Eğitim Şûrası’na da katılan Nesin, özetle şunları söyledi:
 • Sanayici mutsuz - ygs
  Sanayici mutsuz01.04.2015
  EgeEGE Bölgesi Sanayi Odası (EBSO) Mart ayı meclis toplantısına konuk olan Genelkurmay Atatürk Araştırma Merkezi Bilim Kurulu üyesi Prof.Dr.Ergün Aybars, oda üyelerine Ermeni meselesi ile ilgili bilgiler verdi.
 • Geçmişi sildi - ygs
  Geçmişi sildi01.04.2015
  AnkaraCHP’deki ön seçimin en çarpıcı sonuçlarından biri geçmiş dönemin önemli isimlerinin listede yer bulaması oldu.Bu isimlerin başında kuşkusuz Önder Sav geliyordu.
 • Türkiye Kemalizm'e ihanet etmeseydi şu an. - ygs
  Türkiye Kemalizm'e ihanet etmeseydi şu an.31.03.2015
  EgeEGE Bölgesi Sanayi Odası (EBSO) Mart ayı meclis toplantısına konuk olan Genelkurmay Atatürk Araştırma Merkezi Bilim Kurulu üyesi Prof.Dr.Ergün Aybars, oda üyelerine Ermeni meselesi ile ilgili bilgiler verdi.Prof.Dr.Aybars, "Türkiye Kemalizm'e ihanet etmeseydi bugün Fransa düzeyinde bir ülke olurdu, ne Yunanistan, ne Ermenistan ne de Barzani bize kafa tutamazdı" dedi.Toplantıda ekonomik verileri değerlendiren EBSO Yönetim Kurulu Başkanı Ender Yorgancılar ise Ocak ayından buyana Türk lirasının dolar karşısında yüzde 12 değer kaybettiğini hatırlatıp, "Küresel piyasalarda yaşanılanlarla birlikte içerde de ekonomiye ilişkin beklentiler bozulurken, küresel krizde fark yaratan Türkiye'nin, ne yazık ki şimdi de dünyadan negatif ayrışma riski ile karşı karşıya olduğunu görüyoruz.Üreterek büyüme ve kalkınma hedefi olan ülkemizde, üretim yapmak adeta imkansızlaşıyor" diye konuştu.
 • ÖSYM takdirlik kurum - ygs
  ÖSYM takdirlik kurum31.03.2015
  GündemÖSYM Başkanlık görevi 29 Mart itibariyle sona eren Ali Demir, görevini Prof.Dr.Ömer Demir’e devretti.Devir teslim töreninde, 20 Eylül 2010’da görevini devralırken o dönem YÖK Başkanvekili olan Ömer Demir’in kendisini kuruma getirdiğini hatırlatan Ali Demir, özetle şunları söyledi:
 • Yeni ÖSYM Başkanı Ömer Demir görevi devraldı: Aklımın ucundan bile geçmezdi… - ygs
  Yeni ÖSYM Başkanı Ömer Demir görevi devraldı: Aklımın ucundan bile geçmezdi…30.03.2015
  EğitimÖSYM Başkanlığından görev süresinin dolması nedeniyle ayrılan Prof.Dr.Ali Demir, görevini Prof.Dr.Ömer Demir'e devretti.Ali Demir, kurum çalışanlarına veda ederek, ÖSYM'den ayrıldı.ÖSYM’nin yeni Başkanı Prof.Dr.Ömer Demir ise 2010’da YÖK Başkanvekili olduğunu hatırlatarak, “O zaman ÖSYM YÖK'ün bir birimiydi.Aklımın ucundan geçmezdi bir gün böyle bir devir teslim töreninde birlikte olacağımız.Bu ilginç bir anekdot" dedi.
 • Dershane yerine okullarda destek kursu - ygs
  Dershane yerine okullarda destek kursu30.03.2015
  Eğitimİl Milli Eğitim Müdürü Muammer Yıldız, haziran 2014'te 13 dershanenin kapandığı İstanbul'da yeni eğitim-öğretim yılı için özel okula dönüşüm için müracaat eden kurum sayısının 377 olduğunu söyleyerek, talep eden öğrencilerin üniversiteye hazırlıkta okullardaki destek kurslarına katılabileceğini söyledi.
 • Gülse BİRSEL

  Şimdi Fuat Avni düşünsün! - ygs
  Şimdi Fuat Avni düşünsün!29.03.2015
  YazarlarPolitikacıların ‘politik olmaktan’ vazgeçtiği tuhaf günler yaşıyoruz.Açıksözlülük desem değil, dobralık demek hiç olmaz.Garip bir ‘dilin kemiği yok’ dönemi yaşamaktayız.Bu işler döner dolaşır bizim fenomen Fuat’ı bozar.
 • Y kuşağı hangi mesleklere ilgi duyuyor? - ygs
  Y kuşağı hangi mesleklere ilgi duyuyor?29.03.2015
  IKTeknolojiyi günlük hayatta sık kullanan, bağımsızlığına ve özgürlüğüne düşkün Y kuşağının ilgi duyduğu meslekler de farklılık gösteriyor.Sosyal medya ve sosyal ağlar iletişim uzmanlığı, veri madenciliği, risk yöneticiliği gibi meslekler Y kuşağının en çok ilgi gösterdiği mesleklerden.
 • Bakan Nabi Avcı: Örtülü dershaneciliğe izin vermeyeceğiz - ygs
  Bakan Nabi Avcı: Örtülü dershaneciliğe izin vermeyeceğiz27.03.2015
  EğitimMilli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, özellikle Anadolu lisesi öğrenclerinin dershaneden dönüşen temel liselere öğrencilerin önkayıt yaptırması, okulların kendi bünyesinde sınava hazırlık kursları açma planıyla ilgili, “Velilerimiz, öğrencilerimiz telaş etmesinler.Farklı farklı uygulamalara da çok fazla itibar etmesinler.Biz de Bakanlık olarak örtülü dershaneciliğine izin vermeyeceğimizi bir kere daha vurguluyoruz” dedi.Bakan Avcı, Robert Kolej’e, puanı düşük bir öğrencinin Bakanlık talimatıyla alınması konusunda ise gerekli araştırmanın yapılacağını söyledi.
 • Şimdi de okullar dershaneye dönüşüyor - ygs
  Şimdi de okullar dershaneye dönüşüyor27.03.2015
  Eğitim1 Eylül 2015’ten itibaren dershanelerin kapanacak ya da özel okula dönüşecek olması, liselerin 11’inci sınıflarını hareketlendirdi.
 • Ah şu ergenlerin beden takıntısı - ygs
  Ah şu ergenlerin beden takıntısı25.03.2015
  EğitimVücut görüntüsü, akran ilişkileri, bağımsızlık, kimlik, cinsellik.Bunlar ergenlik döneminin öne çıkan başlıkları.Özellikle beden takıntısı, gençleri yanlış diyetler ve kötü beslenmeye itebiliyor.
 • YGS Türkçe’ye iki itiraz - ygs
  YGS Türkçe’ye iki itiraz25.03.2015
  Eğitim15 Mart Pazar günü yapılan Yükseköğretime Geçiş Sınavı’nda (YGS) bir Türkçe sorusunun hatalı olduğu gerekçesiyle iptal edilmesinin ardından uzmanlar iki soruda daha hata olduğunu iddia etti.
 • İsmet BERKAN

  Eğitimde kötüye gidişin grafiği de var! - ygs
  Eğitimde kötüye gidişin grafiği de var!25.03.2015
  YazarlarÇOCUKLARIMIZI en az 12 yıl boyunca Milli Eğitim Bakanlığı’na emanet ediyoruz.
 • ÖSYM: Soruda hata yok - ygs
  ÖSYM: Soruda hata yok24.03.2015
  EğitimYGS'nin adayların erişimine açılan bölümündeki Türkçe testinde iki hatalı soru olduğu iddiaları ile ilgili ÖSYM Twitter’dan açıklama yaptı.
 • Eğitim sistemi alarm veriyor - ygs
  Eğitim sistemi alarm veriyor23.03.2015
  EğitimÜniversiteye girişte ilk aşama olarak uygulanan YGS, geçen pazar günü yapıldı.Tartışmalar da sınavdan sonra başladı.ÖSYM’nin açıkladığı istatistikler, öğrencilerin başarı seviyeleri ile ilgili vahim sonucu gözler önüne serdi.Lise son sınıf öğrencileri Türkçe’de 40 soruda ortalama 15.90, matematikte ise 5.40 net yaptı.
 • YGS'de o soru iptal olsun - ygs
  YGS'de o soru iptal olsun23.03.2015
  EğitimYükseköğretime Geçiş Sınavı’nda (YGS) çocuğu sınava giren emekli Türkçe öğretmeni, Türkçe testinde yer alan bir sorunun hatalı olduğunu savundu.Türkçe testinin 20’nci sorusunun birden fazla doğru yanıtı olduğunu belirten uzmanlar, kesinlikle iptal edilmesi gerektiğini söyledi.
 • Nuran ÇAKMAKÇI

  ÖSYM - ygs
  ÖSYM22.03.2015
  YazarlarBir zamanların en güvenilir kurumu olan ÖSYM’de maalesef üst üste hatalar yaşandı.Bu yüzden kuruma olan güven azaldı.
 • Nuran ÇAKMAKÇI

  ÖSYM - ygs
  ÖSYM22.03.2015
  YazarlarBir zamanların en güvenilir kurumu olan ÖSYM’de maalesef üst üste hatalar yaşandı.
 • ÖSYM - ygs
  ÖSYM21.03.2015
  EğitimBir zamanların en güvenilir kurumu olan ÖSYM’de maalesef üst üste hatalar yaşandı.Bu yüzden kuruma olan güven azaldı.Şifreli sorular skandalının üstü kapanmadan, KPSS’deki yanlışlar, ardından bu yıl yaşananlar ÖSYM’yi yıprattı.
 • Türkçe net ortalaması dibe vurdu - ygs
  Türkçe net ortalaması dibe vurdu21.03.2015
  EğitimÖSYM’nin, sonuçlarını 4 günde açıkladığı YGS'de Türkçe testinde bir soruyu iptal etmesinin ardından bu testteki net ortalamaları daha da düştü.
 • İsmet BERKAN

  Eğitimde durdurulamayan kötüye gidiş - ygs
  Eğitimde durdurulamayan kötüye gidiş21.03.2015
  YazarlarYİNE yılın o günü geldi; Milli Eğitim Bakanlığımız berbere gitti, saçını kestirdi, dökülen parçalar önüne düştü.
 • YGS’de kaç kişi sıfır çekti? - ygs
  YGS’de kaç kişi sıfır çekti?20.03.2015
  EğitimHerkesin merak ettiği sınav birincileri ve ‘sıfır çeken’ öğrenci sayıları geçen yıldan bu yana ÖSYM tarafından açıklanmıyor ancak 2015-YGS’de 42 bin 555 adayın puanının hesaplanmadığı ortaya çıktı.Bunların çoğu sıfır çekenlerden oluşuyor.
 • ÖSYM'den açıklama: YGS puanları yeniden hesaplanmayacak - ygs
  ÖSYM'den açıklama: YGS puanları yeniden hesaplanmayacak20.03.2015
  EğitimÖSYM, YGS’de bir soruyu iptal etti.ÖSYM yetkilileri, hatalı sorunun adayların puanı hesaplanmadan önce iptal edildiğini belirttiler.
 • İşte YGS'de iptal edilen soru - ygs
  İşte YGS'de iptal edilen soru20.03.2015
  Eğitim15 Mart Pazar günü yapılan YGS'de, Türkçe testinden hangi sorunun yanlış olduğu ortaya çıktı.Sınavdan sonra Hürriyet Gazetesi’ndeki uzman değerlendirmelerinde yer alan ‘yanlış soru iddiası’ doğru çıktı.ÖSYM, o soruyu iptal ettiğini duyurdu.
 • YGS'de bir soru iptal edildi - ygs
  YGS'de bir soru iptal edildi20.03.2015
  EğitimÖSYM, YGS'de bir soruyu iptal etti.
 • 300 Euro için rehin alındılar - ygs
  300 Euro için rehin alındılar20.03.2015
  AnkaraFransa’nın Cannes kenti, dünyanın en büyük gayrimenkul fuarı MPIM’e bu yıl 26’ncı kez ev sahipliği yaptı.93 ülkeden katılımın olduğu 4 günlük fuarda Türkiye de yer aldı.
 • Türkçe'nin düşüşü - ygs
  Türkçe'nin düşüşü20.03.2015
  Eğitim180 puanlık LYS barajını geçenlerin sayısı geçen yıla oranla 80-100 bin arasında düştü.Hürriyet için YGS sonuçlarını yorumlayan uzmanlar özellikle Türkçe’deki başarısızlığa dikkat çekti.
 • YGS birincileri anlattı: Nasıl kazandık? - ygs
  YGS birincileri anlattı: Nasıl kazandık?19.03.2015
  EğitimÖSYM, Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) birincilerini açıklamadı.Ancak sonuç belgelerine göre birinci görünen öğrenciler çıktı.
 • YGS'ye 1 milyon 987 bin aday girdi - ygs
  YGS'ye 1 milyon 987 bin aday girdi19.03.2015
  GündemYükseköğretime Geçiş Sınavı (2015-YGS) sonuçlarına göre, YGS'ye giren 1 milyon 987 bin 488 adayın, 1 milyon 944 bin 933'ünün puanı hesaplandı.
 • Hangi testten kaç doğru yaptılar? - ygs
  Hangi testten kaç doğru yaptılar?19.03.2015
  Eğitim2015 YGS’de ortalama doğru sayıları ‘tüm adaylar ve lise son sınıf düzeyi’nde açıklandı.En fazla doğru sayısı, Türkçe testinde, en düşük doğru sayısı Fen Bilimleri’nde.
 • YGS sonrası ÖSYM'den çarpıcı açıklama - ygs
  YGS sonrası ÖSYM'den çarpıcı açıklama19.03.2015
  EğitimÖnceki yıllarda sınav sonuçlarını açıklarken, sadece sayısal bilgiler veren ÖSYM bu yıl ‘basın açıklaması dili’ni değiştirdi.Merkez internet sitesinde yaptığı açıklamada sınav sonuçlarının kısa sürede açıklanmasında ‘özverili çalışma ve takım ruhu’nun etkili olduğunu belirtti.Ayrıca bu süreçte ‘yaratılmak istenen spekülasyonlar’ olduğunu iddia ederek, bu çabaların boşa çıktığını savundu.4 yılda yapılan çalışmaların ‘sınav güvenliği ve sonuçların açıklanmasında’ etkili olduğunun vurgulandığı açıklama, görev süresi 29 Mart’ta sona eren Prof.Dr.Ali Demir’in ‘veda yazısı’ olarak da yorumlanıyor.YÖK tarafından Milli Eğitim Bakanlığı’na gönderilen ÖSYM başkan adayları listesinde Demir’in adı geçmiyor.
 • Üst üste hatalar yapan ÖSYM’ye göre en büyük suçlu gazeteciler - ygs
  Üst üste hatalar yapan ÖSYM’ye göre en büyük suçlu gazeteciler19.03.2015
  Gündem15 Mart Pazar günü yapılan Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) sorularının internete düşmesi ile ilgili tartışmalar devam ederken, ÖSYM soruları sızdıran adayı bulduğunu ve hakkında adli işlem başlatılacağını açıkladı.Ancak YGS sorularının internette yayınlanması ile ilgili haber yapan gazetecileri suçlamaktan da çekinmedi.ÖSYM, Hürriyet Gazetesi’nin adını vererek iki muhabirinin ve “yandaşlarının özür dilemesi gerektiğini” iddia etti.
 • 2015 YGS sonuçları açıklandı Google'da YGS aramaları patladı - ygs
  2015 YGS sonuçları açıklandı Google'da YGS aramaları patladı19.03.2015
  Teknoloji2015 YGS sonuçları açıklandı.ÖSYM'nin YGS sonuçlarını bugün saat 13:00 itibariyle hazırlanması ile birlikte YGS araması Google'da kısa sürede en çok arananlardan biri oldu.
 • YGS sorularının tamamı adayların erişimine açıldı - ygs
  YGS sorularının tamamı adayların erişimine açıldı19.03.2015
  EğitimYGS sonuçlarının açıklanmasının ardından ÖSYM, sınav sorularının tamamını ve cevap kağıtlarının görüntüsünü de adayların erişimine açtı.Ancak soruların kişisel ya da toplu paylaşımı, basımı, yayımı, dağıtımı yasak.Paylaşanlar hakkında yasal işlem başlatılacak.Adaylar 10 gün boyunca soru kitapçığı ve cevap anahtarlarını internet üzerinden girebilecek.
 • YGS'de 1 milyon 369 bin 147 aday LYS barajını aştı - ygs
  YGS'de 1 milyon 369 bin 147 aday LYS barajını aştı19.03.2015
  EğitimYGS'de 1 milyon 987 bin 484 adaydan tüm puan türlerinde 1 milyon 779 bin 850 aday 140 puanı, 1 milyon 369 bin 147 adaysa 180 puanı geçmeyi başardı.YGS'de barajı geçenlerin sayısı geçen yıla oranla düştü.
 • YGS’de kızlar daha başarılı - ygs
  YGS’de kızlar daha başarılı19.03.2015
  Eğitim15 Mart Pazar günü yapılan ve 1 milyon 987 bin 488 adayın katıldığı Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) sonuçlarına göre erkeklerden daha başarılı oldu.
 • YGS sonuçları açıklandı - ygs
  YGS sonuçları açıklandı19.03.2015
  EğitimYaklaşık 2 milyon adayın 15 Mart Pazar günü katıldığı Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) sonuçları açıklandı.
 • 2015 YGS sonuçları açıklandı! | ÖSYM tıkla öğren - ygs
  2015 YGS sonuçları açıklandı! | ÖSYM tıkla öğren19.03.2015
  Eğitim2015 YGS sonuçları açıklandı! ÖSYM, YGS sonuçlarının bugün saat 13:00'ten itibaren ÖSYM'nin internet sitesinden açıklandığını ve adayların sisteme girerek puanlarını öğrenebileceğini duyurdu.
 • YGS’de öğrencinin 1 yılına mal olan ‘hata’ iddiası - ygs
  YGS’de öğrencinin 1 yılına mal olan ‘hata’ iddiası18.03.2015
  Eğitimİddiaya göre Şişli Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi öğrencisi Kahraman Özdemir, 15 Mart’ta yapılan YGS’de yanlış sınıfa alındı, durum fark edilince de salondan çıkarıldı.Öğrenci: “2 saat sonra, başkasının yerine sınava girmişim gibi apar topar okuldan çıkardılar.Sınavım iptal oldu.Bir yılım boşa gitti.”
 • ‘Dünyanın en iyileri’nde okumanın bedeli - ygs
  ‘Dünyanın en iyileri’nde okumanın bedeli18.03.2015
  EğitimQS Dünya Üniversiteleri Sıralaması 2014-2015, en iyi üniversiteleri belirledi.Daha çok ABD ve İngiltere’den üniversiteler öğrencilerin hayallerini süslüyor.Ancak bu okulların sadece kabul şartları değil, ücretleri de zorlu.İşte ilk 10 ve ortalama yıllık ücretleri.
 • ÖSYM Çanakkale Zaferi’ne sığındı! - ygs
  ÖSYM Çanakkale Zaferi’ne sığındı!18.03.2015
  EğitimÖSYM, 2 milyon 46 bin adayın geleceğini ilgilendiren üniversiteye giriş sınavında YGS sorularının bir bölümünün, güvenlik önlemlerine rağmen internete nasıl sızdırıldığını çözemezken, bir açıklama yaparak bu konudaki haberleri eleştirdi.Sosyal medyada çok konuşulan ve yapılan haberleri ‘spekülasyon ve sansasyonel’ olarak yorumlayan ÖSYM basına, “YGS ile ilgilenmek yerine Çanakkale Zaferi’nin 100.yılı ile ilgilenin” mesajı verdi.
 • Yine YGS yine skandal - ygs
  Yine YGS yine skandal18.03.2015
  EğitimÖSYM’nin sır gibi sakladığı, yargı kararına rağmen sadece yüzde 20’sini açıkladığı YGS soruları çarşaf çarşaf internette yayıldı.ÖSYM kriz masası toplarken, hukukçulara göre sınavın iptalini gerektirecek bir durum yok.
 • ÖSYM’den sosyal medya engellemesi - ygs
  ÖSYM’den sosyal medya engellemesi17.03.2015
  EğitimÖSYM, YGS sorularının nasıl dışarı çıkarıldığını bulmak için kriz toplantıları düzenlerken bir yandan da daha önce yaptığı gibi, tepkilere karşı kurumun sosyal medya hesaplarını takip eden kullanıcıları engelledi.Takipçileri ÖSYM'ye seslerini duyuramazken kullanıcılar bu duruma tepki gösterdi.
 • Emeklerimize yine yazık oldu! - ygs
  Emeklerimize yine yazık oldu!17.03.2015
  Eğitim15 Mart Pazar günü yapılan Yükseköğretime Geçiş Sınavı’nın (YGS) ardından, gizli tutulan soruların internete sızması, üniversite adaylarını şoke etti.Sınava giren adaylar Twitter üzerinden tepki mesajları yağdırırken, kopya şüphelerini de dile getirdi.#YgsKopyaSkandalı hastagi ile yayımlanan mesajlar TT listesinin başında yer aldı.
 • ÖSYM kriz toplantısında - ygs
  ÖSYM kriz toplantısında17.03.2015
  Eğitim2015-YGS’de çıkan soruların sosyal medyada paylaşılmasının ardından ÖSYM kriz toplantısına girdi.ÖSYM’deki tüm müdürler ve yetkililer konuyu araştırmak için toplantıda.Adayın kim olduğu, soruların ne kadarını dışarı çıkardığı ya da fotoğrafını mı çektiği ise bilinmiyor.ÖSYM adayı tespit etmeye çalışırken, kurumun sosyal medya hesabından yapılan açıklamada ise idari soruşturma başlatıldığı bildirildi.
 • ÖSYM’nin ‘şaka’yla imtihanı - ygs
  ÖSYM’nin ‘şaka’yla imtihanı17.03.2015
  EğitimPazar günü yapılan YGS’nin ardından, ÖSYM’nin açıklamadığı sorular internete sızarken, bir yandan da ‘kopya’ iddiaları havada uçuşuyor.ÖSYM sosyal medyadaki bu iddiaları tek tek yalanlarken bunları ‘şaka yollu paylaşımlar’ olarak nitelendiriyor.
 • Fatih ÇEKİRGE

  YGS: Yok edilmiş Gençlik Sorunu - ygs
  YGS: Yok edilmiş Gençlik Sorunu17.03.2015
  YazarlarARTIK bu YGS denilen işkencenin adını böyle koydum:
 • Mansur Yavaş kararını verdi - ygs
  Mansur Yavaş kararını verdi17.03.2015
  AnkaraSon yerel seçimde aday olan ve yüzde 43 oy alarak seçimi ‘kıl payı’ kaybeden Mansur Yavaş, CHP’yle yollarını ayırıyor.İşte Yavaş’ın ayrılık gerekçeleri:
 • ÖSYM, soru kitapçığının tamamını paylaşan adayın peşinde - ygs
  ÖSYM, soru kitapçığının tamamını paylaşan adayın peşinde16.03.2015
  Gündem2015-YGS’de sorulan soruların alanlar gözetilerek rastgele seçilen yüzde 20’si ÖSYM’nin internet sitesinden tüm adayların ve ilgililerin erişimine açılmıştı.ÖSYM, sosyal medyada soru kitapçığının tamamının paylaşılması üzerine bir açıklama yaptı.
««İlk Sayfa
«Önceki
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11
Sonraki»
Son Sayfa»»