MENÜ
Arşiv

Yerlestirme

Yerlestirme ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Yerlestirme haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 9.689 Yerlestirme haberi bulunmuştur.

Yerlestirme Haberleri

KPSS sınav sonuçları için geri sayım başladı KPSS tercih işlemleri ne zaman başlayacak

KPSS sınav sonuçları için geri sayım başladı! KPSS tercih işlemleri ne zaman başlayacak?

KPSS sınav sonuçları için heyecan dorukta. Binlerce memur adayı KPSS sınavlarının hemen ardından gözlerini sınavların açıklanacağı tarihe çevirdi. Bu yıl her zamanki senelere göre fazla olan katılım yoğunluğu nedeniyle KPSS sınav sonuçlarının açıklanmasında gecikme yaşanabilir. KPSS sınavının ardından adayların sıkça sorduğu sorularda gündeme gelen bir başka soruda KPSS tercihlerinin ne zaman başlayacağı oldu. Peki, KPSS sınav sonuçları için net bir tarih var mı? KPSS tercih işlemleri ne zaman başlayacak?

2.12.2016Gündem
Konyada avukatlara yönelik ilk FETÖ davası açıldı

Konya'da avukatlara yönelik ilk FETÖ davası açıldı

Konya'da avukatlara yönelik ilk FETÖ davası açıldı

2.12.2016Konya

Milli Savunma Üniversitesi askeri öğrenci alımı başvurusu nasıl yapılır? Son gün bugün!

Milli Savunma Üniversitesi askeri öğrenci alımı yapıyor. Çıkarılan OHAL kararnamesi ile Kara, Hava ve Deniz Kuvvetleri bünyesine dışarıdan öğrenci alımı yapılabilmesi birçok öğrenci tarafından ilgiyle karşılandı. Peki Üniversitelerin ara sınıf öğrencilerinin de başvurabileceği Milli Savunma Üniversitesi askeri öğrenci alımı başvurusu nasıl yapılır? İşte Kara, Hava ve Deniz Kuvvetleri Komutanlığına alınacak harp okulu öğrenci alımı başvuru şartları ve detayları

2.12.2016Gündem
Öğrencilere ilk tercih ödülü

Öğrencilere ilk tercih ödülü

Öğrencilere ilk tercih ödülü

2.12.2016Isparta
Son Dakika: Polis ÖSYMnin kozmik odasında arama yapıyor

Son Dakika: Polis ÖSYM'nin kozmik odasında arama yapıyor

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca, Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı'ndaki (ALES) usulsüzlük iddialarıyla ilgili başlatılan soruşturma kapsamında, Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığının (ÖSYM) "kozmik odası" olarak bilinen Soru Hazırlama ve Geliştirme Daire Başkanlığında arama başlatıldı.

30.11.2016Gündem
Kapatılan üniversitelerin öğrencileri için öğrenim ücretleri belirlendi

Kapatılan üniversitelerin öğrencileri için öğrenim ücretleri belirlendi

YÖK, KHK uyarınca kapatılan vakıf yükseköğretim kurumu öğrencilerinden diğer yükseköğretim kurumlarına merkezi yerleştirme sonucu kayıt yaptıranların öğrenim ücretlerinin belirlendiği bildirdi.

30.11.2016Eğitim
KPSS sınav sonuçları ne zaman açıklanacak KPSS tercihleri ne zaman başlayacak

KPSS sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? KPSS tercihleri ne zaman başlayacak?

2016 KPSS sınav sonucu ne zaman açıklanacak? 20 Kasım'dan beri gündemde olan bu sorunun yanıtı belirsizliğini korusa da memur adayları, sorgulamalarına devam ediyor. Cevaplarını tahmin eden adaylar, KPSS ortaöğretim sınavı hesaplamaya çalışıyor. Peki, ÖSYM tarafından düzenlenen bu yıl neredeyse rekor seviyede adayın girdiği KPSS ortaöğretim sınav sonucuyla ilgili yeni bir gelişme oldu mu? İşte Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) sınav sonucu ile ilgili tüm merak edilenler!

30.11.2016Gündem
KPSS sonuçları ne zaman açıklanacak Tercih işlemleri ne zaman yapılacak

KPSS sonuçları ne zaman açıklanacak? Tercih işlemleri ne zaman yapılacak?

KPSS sonuçları, sınavı sorunsuzca tamamlayan adaylar tarafından ilgiyle araştırılıyor. Tercih yapmak isteyen memur adayları açısından önemli bir yere sahip olan KPSS sonuçları için ÖSYM'nin yapacağı duyuru bekleniyor. Peki KPSS sonuçları ne zaman açıklanacak? ÖSYM tercih işlemlerini ne zaman yayına alacak? İşte merak edilen konuyla ilgili bazı detaylar

29.11.2016Gündem
Fakülte birincilerine belge

Fakülte birincilerine belge

Yalova Üniversitesi fakültelerine birincilikle yerleşen öğrencilere kutlama belgeleri verildi.

28.11.2016Eğitim
Fakülte birincilerine belge

Fakülte birincilerine belge

Fakülte birincilerine belge

28.11.2016Yalova
Milli Savunma Üniversitesi başvurusu nasıl yapılır

Milli Savunma Üniversitesi başvurusu nasıl yapılır?

Milli Savunma Üniversitesi başvurusu için son viraja girildi. Üniversitelerin ara sınıflarında okuyan öğrencilerin de başvurabileceği Milli Savunma Üniversitesi öğrenci alımı başvurusu için artık son günlere girildi. Peki üniversitelerde okuyan öğrencilerin de başvurabileceği Milli Savunma Üniversitesi öğrenci alımı başvurusu nasıl yapılacak? İşte konuyla alakalı detaylı bilgiler

28.11.2016Gündem
ÖSYMnin % 95 yenilendi

ÖSYM'nin % 95 yenilendi

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Ömer Demir, sınav güvenliğine ilişkin soruları yanıtlarken “Şu anda personelden kullanılan teknik altyapıya kadar yüzde 95 oranında ÖSYM yenilenmiştir. Herhangi bir kişiye değil sisteme güven üzerine strateji oluşturuldu” dedi.

27.11.2016Gündem
Bitince dünyanın üçüncü büyüğü olacak

Bitince dünyanın üçüncü büyüğü olacak

Türkiye ile Suriye arasındaki sınıra yapılan ve dünyanın en uzun 3. duvarı olma özelliğindeki "Türk Seddi" için çalışmalar devam ediyor. Hat boyunca 2 metre genişliğinde ve 3 metre yüksekliğindeki 7 tonluk seyyar blokların Suruç'un karşısındaki Ayn-el Arap bölgesine yerleştirme çalışmaları tamamlandı.

27.11.2016Gündem
TEOGda öğrencilerin yüzde 58i ilk üç tercihine yerleşti

TEOG'da öğrencilerin yüzde 58'i ilk üç tercihine yerleşti

MEB’in geçen yıl düzenlediği TEOG yerleştirme sonuçlarına göre, öğrencilerden yüzde 57,7'si ilk üç tercihine yerleşti.

26.11.2016Eğitim
Özkal öğrenci ve öğretmenleri ağırladı

Özkal öğrenci ve öğretmenleri ağırladı

Özkal öğrenci ve öğretmenleri ağırladı

26.11.2016Afyon
Öğrenciler KPSS sonuçlarının ne zaman açıklanacağını merakla bekliyor..

Öğrenciler KPSS sonuçlarının ne zaman açıklanacağını merakla bekliyor..

Geçtiğimiz hafta gerçekleştirilen KPSS oturumunun ardından adaylar şimdi KPSS sonuçları ne zaman açıklanacak sorusunun cevabını arıyor. KPSS'ye bu sene rekor katılım gerçekleşti ve 3 milyon 498 bin aday sınava girdi. Geçmiş yıllarda sınav sonuçları daha hızlı açıklanmıştı fakat bu yıl sınava giren aday sayısının oldukça fazla olması sürecin uzayacağı ihtimalini akla getiriyor. Peki KPSS sınav sonucu ne zaman açıklanır? İşte detaylar

26.11.2016Gündem
Yatılılık, bursluluk ve okul pansiyonlarına düzenleme

Yatılılık, bursluluk ve okul pansiyonlarına düzenleme

Milli Eğitim Bakanlığı’na Bağlı Resmi Okullarda Yatılılık, Bursluluk, Sosyal Yardımlar ve Okul Pansiyonları Yönetmeliği yayımlandı.

25.11.2016Eğitim
TEOG sonuçları ne zaman açıklanacak 2016 2017 TEOG okul puanları

TEOG sonuçları ne zaman açıklanacak? 2016 2017 TEOG okul puanları

TEOG sonuçları için güzel bir puan,ikinci dönem öncesi birçok öğrencinin rüyalarını süslüyor. İyi bir lise okumak isteyen adayların merakla beklediği 2016-2017 TEOG 1. dönem sonuçları, MEB tarafından açıklanacak. Sınavın ardından büyük bir heyecanla sonuçların TEOG sonuçlarının ne zaman açıklanacağını merak eden adaylar, öğretmenleri ve arama motorları üzerinden araştırmalarına başladı. İşte öğrencilerin merak ettiği o sorunun cevabı ve TEOG okul puanları

25.11.2016Eğitim
KPSS soruları ve cevap anahtarı yayımlandı İşte soru kitapçığı

KPSS soruları ve cevap anahtarı yayımlandı! İşte soru kitapçığı

KPSS soru ve cevapları ÖSYM tarafından erişime açıldı. Memur olma hayaliyle 3 milyon 498 bin adayın katıldığı KPSS sınavı, geçtiğimiz hafta tamamlandı. Sınavın ardından KPSS soruları ve cevap kitapçığını araştıran adaylar, sınav esnasında işaretledikleri testteki sonuçları teyit etmek istedi. İşte adayların merakla araştırdığı KPSS soruları ve cevap anahtarı kitapçığı

23.11.2016Gündem
Piyasaların gözü Para Politikası Kurulunda

Piyasaların gözü Para Politikası Kurulu'nda

Dolar/TL'de, ABD'de başkanlık seçimini Donald Trump'ın kazanmasıyla başlayan yükselişin geçen hafta hız kazanması, gözlerin 24 Kasım Perşembe günü gerçekleştirilecek Para Politikası Kurulu'na (PPK) çevrilmesine neden oldu.

22.11.2016Ekonomi
KPSS soruları ve cevap anahtarı ÖSYM tarafından açıklandı KPSS tercihleri ne zaman yapılacak

KPSS soruları ve cevap anahtarı ÖSYM tarafından açıklandı! KPSS tercihleri ne zaman yapılacak?

KPSS ortaöğretim sınav soruları ve cevap anahtarı dün yapılan KPSS sınavının hemen ardından ÖSYM tarafından açıklandı. Milyonlarca adayın memur olma hayaliyle girdiği KPSS sınav heyecanı sona erdi. Lisans, Ön Lisans ve Ortaöğretim sınavlarının tamamlanmasının ardından alınacağı duyurulan KPSS tercihlerinin, bu yılın sonu Kamu Personeli Seçme Sınavı olan ortaöğretimin gerçekleştirilmesinden kısa bir süre sonra ÖSYM tarafından açıklanması bekleniyor.

21.11.2016Gündem
MASKİ’den 5 mahalleye, 1.3 milyon TL’lik yatırım

MASKİ’den 5 mahalleye, 1.3 milyon TL’lik yatırım

MASKİ’den 5 mahalleye, 1.3 milyon TL’lik yatırım

21.11.2016Malatya
ApplyBAU yeni dönem başvuruları bugün başladı

ApplyBAU yeni dönem başvuruları bugün başladı

Bahçeşehir Üniversitesi’nin Türkiye’de ilk ve tek olarak başlattığı üniversiteye yerleştirme modeli ApplyBAU sistemine yeni dönem başvuruları başladı. ApplyBAU ile öğrenciler, sınav puanlarından bağımsız; kişisel yetenekleri ve projeleri ile hayallerindeki bursa kavuşup, sınavdan önce üniversite kapılarını aralıyor.

21.11.2016Eğitim
ApplyBAU yeni dönem başvuruları bugün başladı

ApplyBAU yeni dönem başvuruları bugün başladı

ApplyBAU yeni dönem başvuruları bugün başladı

21.11.2016İstanbul
KPSS soruları açıklandı.. KPSS ortaöğretim soru ve cevap kitapçığı

KPSS soruları açıklandı.. KPSS ortaöğretim soru ve cevap kitapçığı

KPSS soruları sınavda yaptıkları işaretlemelerin doğru ya da yanlışlığını teyit etmek isteyen adaylar tarafından sorgulanmaya devam ediyor. Sınavın hemen ardından ÖSYM'nin İnternet sitesi aracılığıyla yayımlanan KPSS soru ve cevapları, pazar gününün en çok konuşulan konusu oldu. Dikkat çeken soruların yer aldığı sınavda, bazı sorular memur adaylarının gündemine oturdu. İşte merak edilen KPSS soru ve cevapları hakkında tüm detaylar

21.11.2016Gündem
82 maddelik MEB tasarısı Meclis’te

82 maddelik MEB tasarısı Meclis’te

TBMM Genel Kurulu, haftaya, "cinsel istismar" suçuna ilişkin önerge nedeniyle tartışmalara yol açan, ceza yargılamasında değişiklik yapan düzenlemeyle başlayacak. Ardından ise MEB teşkilat ve görevleri hakkında yasada değişiklik yapan tasarı Genel Kurul’da görüşülecek.

21.11.2016Eğitim
KPSS maratonu sona erdi

KPSS maratonu sona erdi

KPSS maratonu sona erdi

20.11.2016İstanbul
3.5 milyon memurluk için sınavda

3.5 milyon memurluk için sınavda

Türkiye’nin en büyük sınavı olduğu belirtilen, yaklaşık 3.5 milyon adayın katıldığı KPSS Ortaöğretim oturumu yapıldı. Rekor düzeydeki başvuruda, darbe girişiminin ardından kamudan ihraç edilen binlerce personel nedeniyle oluşan kadro boşlukları etkili oldu. KPSS’de ev hanımlarından öğrencilere, işsizlere kadar birçok aday, devlet memuru olmak için ter döktü.

20.11.2016Eğitim
Sivasta KPSS heyecanı

Sivas'ta KPSS heyecanı

Sivas'ta KPSS heyecanı

20.11.2016Sivas
KPSS Ortaöğretim oturumu sona erdi

KPSS Ortaöğretim oturumu sona erdi

Yaklaşık 3.5 milyon adayın başvurduğu Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) Ortaöğretim oturumu sona erdi. Adaylar saat 10.00'da başlayan sınavda, 120 soruyu yanıtladı.

20.11.2016Eğitim
KPSS soru yorumlarında dikkat çeken apartman sorusu sosyal medyaya damgasını vurdu

KPSS soru yorumlarında dikkat çeken apartman sorusu sosyal medyaya damgasını vurdu

KPSS sınavının ardından yapılan soru yorumları bugün sosyal medyaya damgasını vurdu. Milyonlarca kişinin memur olma hayaliyle girdiği KPSS sınavında heyecan son buldu. Gerçekleştirilen sınavın hemen ardından sınava giren adaylar çıkan sorularla ilgili tartışma başlattı. Sınavda çıkan Ömer Halisdemir sorusu adayların gözünden kaçmadı. Sosyal medyada ise 'apartman' sorusuyla ilgili yüzlerce yorum paylaşıldı. İşte, KPSS sorularına gelen ilk yorumlar ve gündem olan apartman sorusu tepkileri.

20.11.2016Gündem
İstanbulda KPSS maratonu başladı

İstanbul'da KPSS maratonu başladı

İstanbul'da KPSS maratonu başladı

20.11.2016İstanbul
KPSSde Ömer Halisdemir sorusu

KPSS'de Ömer Halisdemir sorusu

Ortaöğretim mezunları için düzenlenen Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) bugün yapıldı. Saat 10.00'da başlayan KPSS'ye yaklaşık 3.5 milyon aday başvurmuştu. Bu rakam bir rekor. KPSS'de adaylara 15 Temmuz'da darbeci general Semih Terzi'yi öldüren ve ardından şehit edilen kahraman astsubay Ömer Halisdemir'le ilgili bir soru da yöneltildi.

20.11.2016Gündem
Geçici görevlendirilen öğretmenlere oryantasyon eğitimi

Geçici görevlendirilen öğretmenlere oryantasyon eğitimi

Milli Eğitim Bakanlığı’nın (MEB) ‘Suriyeli Öğrencilerin Türk Eğitim Sistemine Entegrasyonu’ projesi kapsamında geçici süreli olarak görevlendirilen öğretmenler 21-22 Kasım tarihinde oryantasyon eğitimlerine başlamak için Antalya´da olacak.

19.11.2016Eğitim
KPSS Ortaöğretim oturumu yarın yapılacak

KPSS Ortaöğretim oturumu yarın yapılacak

Ortaöğretim mezunları için düzenlenen Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) 20 Kasım’da yapılacak. Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezince (ÖSYM) gerçekleştirilen, KPSS'nin ortaöğretim mezunlarına yönelik oturumu, 176 sınav merkezinde ve 12 bin 398 binada saat 10.00'da başlayacak.

19.11.2016Eğitim
KPSS ortaöğretim sınav saati değişti mi İşte, KPSSde son dakika sürprizi

KPSS ortaöğretim sınav saati değişti mi? İşte, KPSS'de son dakika sürprizi

KPSS ortaöğretim sınavı için heyecanlı bekleyiş sürerken gelen haber, kafalarda soru işaretine neden oldu. Yarın gerçekleşecek olan sınav ilgili bir değişiklik duyuruldu. Peki, söylenildiği gibi KPSS ortaöğretim sınav saati değişti mi? Bu yılki KPSS ortaöğretim sınavı için yapılan değişiklik ve sınava girecek memur adaylarının bilmesi gerekenler!

19.11.2016Gündem
KPSS-2012/5 yerleştirme sonuçları açıklandı

KPSS-2012/5 yerleştirme sonuçları açıklandı

ÖSYM, KPSS-2012/5 yerleştirme sonuçlarını açıkladı. Adaylar, sonuçlarını ÖSYM’nin internet sitesinden T.C. kimlik numaraları ve şifreleriyle öğrenebilecek.

18.11.2016Eğitim
Hazırlıkta başarısız olan öğrencilerin yerleştirmeleri tamamlandı

Hazırlıkta başarısız olan öğrencilerin yerleştirmeleri tamamlandı

2016 zorunlu yabancı dil hazırlık sınıflarında başarısız olan öğrencilerin Türkçe öğretim yapan yükseköğretim programlarına yerleştirme sonuçları açıklandı. Sonuçlar ÖSYM’nin internet adresinden görülebilir. Adaylar, sonuçlarını T.C. kimlik numaraları ve şifreleri ile öğrenebilir.

18.11.2016Eğitim
THYye Batman v Süpermanden altın ödül

THY'ye "Batman v Süperman"den altın ödül

THY'ye "Batman v Süperman"den altın ödül

18.11.2016İstanbul
ÖSYM tarihinin en büyük sınavı olacak

ÖSYM tarihinin en büyük sınavı olacak!

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Demir, 3 milyon 498 bin 335 aday başvurusunun alındığı KPSS Ortaöğretim Düzeyi sınavı için "ÖSYM tarihinin en büyük sınavı olacak" dedi ve trafik yoğunluğunu göz önüne alarak adayları uyardı!

18.11.2016Kampüs
KPSS adaylarına uyarı: Kimlik dışında birşey getirene dava açılacak

KPSS adaylarına uyarı: Kimlik dışında birşey getirene dava açılacak

KPSS adaylarına uyarı: Kimlik dışında birşey getirene dava açılacak

18.11.2016Bursa
Rekor KPSSye 3.5 milyon aday katılacak

Rekor KPSS'ye 3.5 milyon aday katılacak

ÖSYM tarafından 20 Kasım'da yapılacak olan KPSS Ortaöğretim sınavına 3 milyon 500 bin aday katılacak. Bu sayı, ÖSYM'nin şimdiye kadar aynı günde ve tek oturumda yapacağı en büyük sınav niteliğinde olacak. KPSS'ye 2 milyon başvuru bekleniyordu. Adaylara trafik yoğunluğu uyarısı da yapıldı.

17.11.2016Eğitim
Rekor talebin geldiği KPSS için büyük hazırlık

Rekor talebin geldiği KPSS için büyük hazırlık

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Ömer Demir, 20 Kasım’da Türkiye tarihinin de en büyük sınavı olan KPSS Ortaöğretim oturumunun yapılacağını belirtti. Demir, "2 yıl önceki aynı sınava başvuran aday sayısı 1 milyon 828 bin dolayındaydı. Bu yıl da 2 milyon bandında bekliyorduk. Ancak 3 milyon 498 bin 335 aday başvurusu aldık. 542 bin 122 sınav görevlisi hazır bulunacak" dedi.

17.11.2016Eğitim
İhraç edilen öğretmen sayısı 30 bine yakın

İhraç edilen öğretmen sayısı 30 bine yakın

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, FETÖ'nün darbe girişiminin ardından 30 bine yakın öğretmenin ilişiğini kesmek zorunda kaldıklarına belirtti. Yılmaz, "Ama inanın ki yüzde 1 bile hata yoktur. Bunu çok net söyleyeyim" dedi.

16.11.2016Eğitim
Gümrük ve Ticaret Bakanlığı ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı personel alımı yapacak

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı personel alımı yapacak

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı personel alımı yapacağını duyurdu. İşte iki kurumun personel alımı hakkında yaptığı duyuru ve başvuru koşulları

16.11.2016Gündem
MEB bütçesi kabul edildi

MEB bütçesi kabul edildi

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda, MEB’in 2017 yılı bütçesi kabul edildi.

15.11.2016Eğitim
ÖSYM’den KPSS’ye girecek engelli adaylara uyarı

ÖSYM’den KPSS’ye girecek engelli adaylara uyarı

ÖSYM, 20 Kasım’da yapılacak KPSS-Ortaöğretim’e girecek engelli adaylar için video yayınladı.

15.11.2016Eğitim
ÖSYM Lisans ve Ön Lisans KPSS tercih kılavuzu için son saatler

ÖSYM Lisans ve Ön Lisans KPSS tercih kılavuzu için son saatler!

ÖSYM, KPSS Lisans ve Ön Lisans tercih kılavuzu kullanımı için artık son saatlere girildi. Sağlık Bakanlığı kadrolarına atanacak isimlerin belirleneceği tercihler için son saatlere girildi. Saat 23.59'a kadar sürecek KPSS Lisans ve Ön Lisans tercih işlemleri, ÖSYM tarafından yayımlanan tercih kılavuzu aracılığıyla yapılacak. İşte ÖSYM KPSS Lisans ve Ön Lisans tercih kılavuzu

14.11.2016Gündem

Yazar Sonuçları

Taraflı yargı

Taraflı yargı

YARGI sorunu en önemli dertlerimizden biri; hiçbir dönemde yüksek oranda güvenilir bir yargı oluşmadı.

22.11.2016Haber Yazıları
Damadı, kızının kocası ise o koltuğa oturamaz

Damadı, kızının kocası ise o koltuğa oturamaz

DONALD J. Trump, damadını Beyaz Saray ekibinin başına geçirmek istiyor ya...

18.11.2016Haber Yazıları