MENÜ
Arşiv
Yazarlara Göre
Nuran ÇAKMAKÇI49Yalçın BAYER37Oktay EKŞİ16Doğan HIZLAN16Ali Atıf BİR16Kanat ATKAYA15Ayşegül DOMANİÇ YELÇE14İsmet BERKAN13Ahmet HAKAN12Mehmet Y. YILMAZ9Sedat ERGİN9Cengiz SEMERCİOĞLU8Ertuğrul ÖZKÖK7Tufan TÜRENÇ7Cüneyt ÜLSEVER6Ferai TINÇ6Gila BENMAYOR6Onur BAŞTÜRK6Fatih ÇEKİRGE6Figen BATUR5Melis ALPHAN5Ayşe ARMAN4Doğan ULUÇ4Uğur CEBECİ4Şükrü KÜÇÜKŞAHİN4Ömür GEDİK4Melda Narmanlı ÇİMEN4Yaşar SÖKMENSÜER4Deniz SİPAHİ4Ertan ACAR4Gökhan KİMSESİZCAN4Cem Keçe4Nurten ERK TOSUNER3Banu TUNA3Cengiz ÇANDAR3Ayşe ÖZEK KARASU3Yılmaz ÖZDİL3Bahar AKINCI3Kamil Aydoğan3Enis BERBEROĞLU2Erdal SAĞLAM2Erkan ÇELEBİ2İsmet SOLAK2Kurthan FİŞEK2Mümtaz SOYSAL2Pakize SUDA2Vahap MUNYAR2Güzin Abla2Mehmet Ali BİRAND2Yalçın DOĞAN2Osman MÜFTÜOĞLU2Ebru ÇAPA2Bahar KORÇAN2Kubilay KESKİN2Nilüfer PAZVANTOĞLU2Altan Tanrıkulu2Oya ARMUTÇU2Pınar REYHAN2Dr. Nuri Soysal2Deniz Gürel2Bülent KATARCI2Melike Karakartal2Taha AKYOL2Refika Birgül2Hakan Durgun2Nihat DEMİRKOL2Uğur VARDAN2İzzet ÇAPA2Emre ÖZPEYNİRCİ2Emin ÇÖLAŞAN1Fatih ALTAYLI1İlter TÜRKMEN1Mustafa KUTLAY1Yasemin BORAN1Mehmet YAŞİN1Yurtsan ATAKAN1Korkut GÖZE1Yener SÜSOY1Özdemir İNCE1Şükrü KIZILOT1Nora ROMİ1Pako'nun Sayfası1Zeynep GÖĞÜŞ1İlker YASİN1Sahrap SOYSAL1Erdal KAPLANSEREN1Temuçin Tüzecan1Gülçin TELCİ1Zeynep ATİKKAN1Aydın CANDABAK1Nedim BUBİK1Hakan TARTAN1Yonca TOKBAŞ1Muammer ELVEREN1Nihat HATİPOĞLU1Ebru Coşkun1Eray GÖRGÜLÜ1Ayçe DİKMEN1Tolga TANIŞ1Yonca TOKBAŞ - Kelebek1

Yerlestirme

Yerlestirme ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Yerlestirme haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 10.321 Yerlestirme haberi bulunmuştur.

Yerlestirme Haberleri

Öğrencilere üniversite hedefini hatırlatan ‘tabelalı’ uygulama

Öğrencilere üniversite hedefini hatırlatan ‘tabelalı’ uygulama

Müfredat derslerinin yanı sıra spor, sağlık ve psikoloji alanında verdiği kurslarla Kilis halkının beğenisini kazanan Nedim Ökmen Anadolu Lisesinde, öğrencilerin üniversite hedeflerini unutmaması için okul bahçesindeki ağaçlara 50 üniversitenin okula uzaklığını belirten tabelalar yerleştirildi.

29.4.2017Eğitim
KDKdan ÖSYMye ’15 dakika kuralı’ tavsiyesi: Öğrencilerin mağduriyetini giderin

KDK'dan ÖSYM'ye ’15 dakika kuralı’ tavsiyesi: Öğrencilerin mağduriyetini giderin 

Kamu Denetçiliği Kurumu’nca (KDK), ÖSYM'ye, geç kaldığı gerekçesiyle YGS'ye giremeyen öğrencilerin mağduriyetlerinin giderilmesi ve "Sınav saatinden 15 dakika önce sınav binası önünde hazır bulunma" kuralının gözden geçirilmesi tavsiye edildi.

29.4.2017Eğitim
KPSS başvurusu için son gün ne zaman Başvuru nasıl yapılır

KPSS başvurusu için son gün ne zaman? Başvuru nasıl yapılır?

KPSS başvurusu için ek sürenin ne zaman sona ereceğini merak eden binlerce memur adayı merakla araştırmalarına devam ediyor. Normal şartlarda tarihi sonlanan Kamu Personeli Seçme sınavı (KPSS) için, dün ÖSYM tarafından alınan kararla ek başvuru süresi tanındı ve başvurular için adaylar bekleyişe geçti.

28.4.2017Eğitim
YÖKDİL denklikte kullanılabilecek

YÖKDİL denklikte kullanılabilecek

Anadolu Üniversitesi, Ankara Üniversitesi ve YÖK arasında imzalanan protokole göre YÖKDİL sınavı diploma denklik işlemlerinde kullanılabilecek.

28.4.2017Eğitim
LYS başvurusu için son şans 28 Nisan

LYS başvurusu için son şans 28 Nisan

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Ömer Demir, geçtiğimiz günlerde LYS, KPSS, ALES ve Adalet Bakanlığı sınavlarına başvuramayan adaylara müjdeli bir haber verdi. Buna göre LYS’ye başvuramayan adaylar, 28 Nisan 23.59’a kadar başvuru yapabilecek.

27.4.2017Eğitim
TEOG yorumları – TEOG sınavı zor muydu

TEOG yorumları – TEOG sınavı zor muydu?

TEOG soru yorumları gelmeye başladı. 26- 27 Nisan tarihlerinde gerçekleşen TEOG'un son gün oturumları saat 12.00’de bitti. Öğrencilerden alınan yorumlara göre; fen bilimleri testinde dikkat gerektiren sorular olduğunu, oturumların en zor sınavının bu ders olduğunu belirtti. Bazı adaylar T.C. inkılap tarihi ve Atatürkçülük sınavının kolay olduğunu söylerken, kimileri ise bilgi içerikli sorular olmasından yakındı. İşte, TEOG soru yorumları!

27.4.2017Eğitim
Gecekondularını Suriyelilere açan aileye destek yağdı

Gecekondularını Suriyelilere açan aileye destek yağdı

Gecekondularını Suriyelilere açan aileye destek yağdı

26.4.2017Antalya
MEB Müsteşarı Yusuf Tekin: Bu sınav, sınavsız geçişin başlangıcıdır

MEB Müsteşarı Yusuf Tekin: Bu sınav, sınavsız geçişin başlangıcıdır

Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Yusuf Tekin, "Biz ekstra bir sınav yapmıyoruz. Çocuklarımızın eğitim öğretim hayatlarında başarılarını ölçmek için öğretmenlerimizin yaptığı bir sınav. Biz bu sınavın sorularını buradan gönderdiğimiz için adına ortak sınav diyoruz. Biz 'TEOG sınavı' diye bir kavram hiç kullanmadık, kullanmamayı tercih ediyoruz çünkü böyle bir sınav yok" dedi.

26.4.2017Eğitim
2017 LYS sınavları ne zaman yapılacak Hangi dersten kaç soru sorulacak

2017 LYS sınavları ne zaman yapılacak? Hangi dersten kaç soru sorulacak?

LYS sınavlarının ne zaman yapılacağı yüz binlerce öğrenci tarafından araştırılan konulardan birisi haline geldi. Üniversite hayali kuran binlerce öğrenci LYS sınavları için hazırlıklarını sürdüyor. Hazırlıklarını sürdüren öğrenciler bir yandan da LYS sınavlarının yapılacağı tarihe odaklanmış durumda. LYS sınavlarında hangi dersten kaç soru sorulacağını da merak eden öğrenciler araştırmalarına devam ediyor. Peki, 2017 LYS sınavları ne zaman yapılacak? Hangi dersten kaç soru sorulacak? İşte detaylar.

25.4.2017Eğitim
PTT personel alımı başvuru sonuçları açıklandı Şimdi hangi işlemler yapılacak

PTT personel alımı başvuru sonuçları açıklandı! Şimdi hangi işlemler yapılacak?

PTT personel alımı başvuru sonuçları kurumun internet sitesi üzerinden açıklandı. Türkiye genelinde birçok noktaya yapılacak olan PTT personel alımı sonuçları, adayların erişimine açıldı. İşte, PTT personel alımı sonuçları ve atamanın ardından gerçekleştirilmesi gereken işlemler hakkında detaylı bilgiler

25.4.2017Ekonomi
KPSS 2017/4 tercih sonuçları açıklandı Karayolları Genel Müdürlüğü tercih sonuçları

KPSS 2017/4 tercih sonuçları açıklandı! Karayolları Genel Müdürlüğü tercih sonuçları!

KPSS 2017/4 tercih sonuçları ÖSYM internet sitesi üzerinden adaylarla paylaşıldı. Karayolları Genel Müdürlüğü'nün Türkiye genelinde yer alan açık pozisyonlarına yapılacak olan alım, KPSS 2017/4 tercih sonuçları ile gerçekleştirilecek. İşte, Karayolları Genel Müdürlüğü KPSS 2017/4 tercih sonuçları ve detaylı bilgiler

25.4.2017Eğitim
Sinir protezleriyle körlüğe umut ışığı

Sinir protezleriyle körlüğe umut ışığı

Xerox PARC bilim insanları, beyin yüzeyine yerleştirilerek beynin sinirsel işlevini yitirmiş bölgelerini elektromanyetik sinyaller aracılığıyla tetikleyebilecek saç teli gibi bir protez geliştirdi. Xerox PARC’ın geliştirdiği sinir protezi konsepti Harvardlı bilim insanları tarafından fareler üzerinde başarıyla denendi. Yapılan çalışma Science Advances dergisinde “proof of concept” tanımlaması ile yayınlandı.

25.4.2017Teknoloji
Petrol ve doğalgazı aramaya başladık

Petrol ve doğalgazı aramaya başladık

Türkiye, Akdeniz’de petrol ve doğalgaz için çok boyutlu sismik çalışmalarına resmen başladı. İlk olarak 21 Nisan’da Barbaros Hayrettin Paşa gemisi Akdeniz’e çıkarak sismik aramalara başladı. Ardından Oruç Reis işe başlayacak. Bu yıl içinde Türkiye’nin alacağı ilk sondaj gemisiyle de sismik veriler doğrultusunda nokta sondajlar gerçekleşecek.

23.4.2017Ekonomi
TUS ve STS Tıp Doktorluğu Sınavı cevap anahtarı yayımlandı

TUS ve STS Tıp Doktorluğu Sınavı cevap anahtarı yayımlandı

ÖSYM tarafından gerçekleştirilen Tıpta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı ve Tıp Doktorluğu Alanında Yurtdışı Yükseköğretim Diploma Denkliği İçin Seviye Tespit Sınavı’nın temel soru kitapçığı ve cevap anahtarı yayımlandı.

23.4.2017Eğitim
TUS ve STSnin soru kitapçığı ve cevap anahtarı yayımlandı

TUS ve STS'nin soru kitapçığı ve cevap anahtarı yayımlandı

TUS ve STS Tıp Doktorluğu ilkbahar dönemi sınavlarının temel soru kitapçıkları ve cevap anahtarlarının yüzde 10'u erişime açıldı.

22.4.2017Gündem
Sadece sınav değil okul başarınız da önemli

Sadece sınav değil okul başarınız da önemli

YGS bitti. Sınav heyecanını atlatan adaylar sonuçlarını öğrendi. Şimdi sıralamadaki yerlerini korumak ya da yükseltmek hedefiyle Lisans Yerleştirme Sınavları için çalışıyorlar. Uzmanlar, bu hazırlıklar sırasında okul başarısının da ihmal edilmemesi gerektiğini söylüyor, çünkü yüksek gelen diploma notu sizi aynı puanı aldığınız bir aday karşısında daha da yukarıya çıkaracak.

22.4.2017Eğitim
İşsizin fonu patrona

İşsizin fonu patrona

İŞSİZLERE maaş ödemesi için kurulan İşsizlik Sigortası Fonu’ndan, bu kez de aktif işgücü programlarına aktarılan kaynak artırıldı. Bu yıl işsizlik sigortası fonu hem istihdam teşviklerini, hem de aktif işgücü programlarını finanse edecek.

21.4.2017Ekonomi
Engelli çalıştıran bakkala teşvik

Engelli çalıştıran bakkala teşvik

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, engellilerin daha yaygın istihdam edilmesi için mahallelerde yer alan bakkaldan eczaneye kadar esnafın da kullanılabileceğini belirterek, “Bu esnaf yanında iki kişi çalıştırıyorsa belki bir de özürlü arkadaşımızı alacak. Biz de bunun karşılığında ne destek verebiliriz. Ona bakacağız” dedi.

21.4.2017Ekonomi
Kara Harp Okulu başvuru şartları nelerdir Milli Savunma Üniversitesi puanları

Kara Harp Okulu başvuru şartları nelerdir? Milli Savunma Üniversitesi puanları!

Milli savunma Üniversitesi (MSÜ) Harp Okulu başvurusu için süreç devam ediyor. Bu yıl ilk öğrencilerini almaya hazırlanan MSÜ Kara Harp Okulu başvuru şartları, gençler tarafından araştırılmaya başlandı. Milli Savunma Üniversitesi başvuru şartları hakkında detaylı bilgi edinmek isteyen gençler, ilk öğrenci alımlarının nasıl sonuçlanacağını soruşturmaya başladı. İşte, MSÜ Harp Okulu başvuru şartları ve detayları

21.4.2017Eğitim
Bu eserlere ulaşmak zor değil

Bu eserlere ulaşmak zor değil

‘Ulaşılabilir sanat’ sloganıyla yola çıkan Mamut Art Project, bu yıl 26-30 Nisan’da beşinci kez gerçekleştirilecek. İstanbul KüçükÇiftlik Park’taki sanat fuarında 50 genç sanatçının standı olacak. Ayrıca Mamut Performansları adı altında 17 sanatçı beş gün boyunca performans sergileyecek. Üç yıldır Akkök Holding sponsorluğunda düzenlenen etkinliği Akkök Holding Yönetim Kurulu Üyesi Alize Dinçkök Eyüboğlu anlattı.

21.4.2017Keyif
LYSye gireceklere lotivasyon ikizlerinden moral desteği

LYS'ye gireceklere lotivasyon ikizlerinden moral desteği

LYS'ye gireceklere lotivasyon ikizlerinden moral desteği

21.4.2017Ankara
Güzelbahçede TOKİ, İŞKUR tartışması

Güzelbahçe'de TOKİ, İŞKUR tartışması

Güzelbahçe'de TOKİ, İŞKUR tartışması

21.4.2017İzmir
2016-YLSY tercihleri başladı

2016-YLSY tercihleri başladı

2016 Yurt Dışına Lisansüstü Öğrenim Görmek Üzere Gönderilecek Adayları Seçme ve Yerleştirme (2016-YLSY) kapsamında tercih işlemleri başladı. Tercihler için son gün 27 Nisan.

21.4.2017Eğitim
Hükümetin İşsizlik Sigortası Fonundan kullanacağı kaynak artırıldı

Hükümetin İşsizlik Sigortası Fonu'ndan kullanacağı kaynak artırıldı

Hükümetin İşsizlik Sigortası Fonu'ndan kullanacağı kaynak artırıldı

21.4.2017İstanbul
İşsizlik fonu ile ilgili önemli gelişme

İşsizlik fonu ile ilgili önemli gelişme

İŞSİZLİK Sigortası Fonu'nun, istihdamı artırıcı koruyucu tedbirler almak için kullanabileceği bir önceki yıl prim gelirlerinin oranı 2017 ve 2018 yılları için yüzde 30'dan yüzde 50'ye çıkarıldı.

21.4.2017Ekonomi
ÖSYMden eczacılıkta uzmanlık sınavı

ÖSYM'den eczacılıkta uzmanlık sınavı

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezince (ÖSYM) ilk kez düzenlenecek Eczacılıkta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı (2017-EUS), 24 Eylül'de Ankara'da gerçekleştirilecek.

20.4.2017Gündem
ÖSYMden eczacılıkta uzmanlık sınavı

ÖSYM'den eczacılıkta uzmanlık sınavı

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezince (ÖSYM) ilk kez düzenlenecek Eczacılıkta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı (2017-EUS), 24 Eylül'de Ankara'da gerçekleştirilecek.

20.4.2017Eğitim
LYS sınavı ne zaman 2017 LYS sınav tarihleri

LYS sınavı ne zaman? 2017 LYS sınav tarihleri

LYS başvuru için verilen süre 17 Nisan Pazartesi günü doldu. YGS sınavından 180 baraj puanı alarak alan sınavlarına girmeye hak kazanan adaylar, şimdi büyük bir merak ve heyecanla LYS sınav tarihlerini araştırıyor. Haziran ayında gerçekleşecek olan Lisans Yerleştirme Sınavı'nda bu yıl ilk kez açık uçlu sorular da olacak. Peki, 5 oturumdan oluşan LYS sınavı ne zaman?

19.4.2017Eğitim
BİLSEM sonuçları Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayımlandı İşte, 2017 BİLSEM sonuçları

BİLSEM sonuçları Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayımlandı! İşte, 2017 BİLSEM sonuçları

BİLSEM sınav sonuçları aileler tarafından sorgulanmaya devam ediyor. Evlatlarının iyi bir eğitim görmesini dileyen on binlerce aile, Milli Eğitim Bakanlığı internet sitesi üzerinden yayımlanan ilanı sorguladı. Türkiye genelinde belirli lokasyonlarda düzenlenen sınavda, grup taramasını başarıyla geçen öğrenciler, eğitim görmeye hak kazandı. İşte, BİLSEM sınav sonuçları ve detaylı açıklamalar

19.4.2017Eğitim
Milli Savunma Üniversitesi başvurusu nasıl yapılır MSÜ başvuru şartları neler

Milli Savunma Üniversitesi başvurusu nasıl yapılır? MSÜ başvuru şartları neler?

Milli Savunma Üniversitesi başvuru işlemleri bugün öğrencilerin erişimine açıldı. Başvuru kılavuzundaki güncellemeyi tamamlayan Milli Savunma Üniversitesi'nin, ÖSYM üzerindeki kılavuz güncelleme aşamasını tamamlamasının ardından başvuruları erişime açtı. İşte, Milli Savunma Üniversitesi başvuru işlemleri ve şartlar hakkında bazı detaylar

19.4.2017Eğitim
Meslek Yüksek Okulu tercih edecek öğrencilere uzmanından uyarı

Meslek Yüksek Okulu tercih edecek öğrencilere uzmanından uyarı

Meslek Yüksek Okulu tercih edecek öğrencilere uzmanından uyarı

18.4.2017İstanbul
Karayolları Genel Müdürlüğü personel alımı başvuruları nasıl yapılacak - KPSS 2017/4 tercih işlemleri

Karayolları Genel Müdürlüğü personel alımı başvuruları nasıl yapılacak? - KPSS 2017/4 tercih işlemleri

Karayolları Genel Müdürlüğü (KGM) personel alımı başvurularının nasıl yapılacağı binlerce memur adayı tarafından merak konusu olmaya devam ediyor. Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4 üncü maddesi kapsamında istihdam edilmek üzere sözleşmeli pozisyonlara sözleşmeli personel pozisyonlarına yerleştirme yapmak amacıyla adaylardan tercih alınacağını belirtti. Peki, Karayolları Genel Müdürlüğü personel alımı başvuruları nasıl yapılacak? İşte, KPSS 2017/4 tercih işlemleri.

17.4.2017Gündem
LYS ücreti hangi bankalardan yatırılacak Başvuru ne zaman sonlanacak

LYS ücreti hangi bankalardan yatırılacak! Başvuru ne zaman sonlanacak?

LYS para yatırma işlemlerini tamamlayarak başvuru işlemlerini tamamlamak isteyen adaylar, bu işlemin tamamlanmasının ardından sınavların gerçekleştirileceği güne doğru geri sayıma geçecek. LYS başvurusu para yatırma işlemlerinin hangi bankadan yatırılacağını da sorgulayan adaylar, işlemlerini bu gece 23.59'a kadar tamamlayabilecek. İşte, LYS başvurusu ve para yatırma işlemleri hakkında detaylı bilgiler

17.4.2017Eğitim
LYS başvurusu için son gün

LYS başvurusu için son gün

ÜNİVERSİTEYE girişin ikinci adımı olan Lisans Yerleştirme Sınavları’na (LYS) başvuru için yarın (17 Nisan) son gün.

15.4.2017Eğitim
2017 BİLSEM sınav sonuçları ne zaman açıklanacak Bireysel değerlendirme nasıl olacak

2017 BİLSEM sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? Bireysel değerlendirme nasıl olacak?

2017 BİLSEM sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağı birçok vatandaş tarafından merak konusu olmaya devam ediyor. Belirli bir seviyenin üstünde olan öğrencilerin katıldığı BİLSEM sınav sonucu hakkında veliler beklenen açıklamayı araştırıyorlar. Milli Eğitim Bakanlığı BİLSEM sınavının sonuçlarını yakın zamanda açıklaması bekleniyor. Özel yetenekli öğrencilerin yeteneklerini artırmak amacıyla yapılan BİLSEM sınavının sonuçlarının 14 Nisan'da açıklanması bekleniyordu. Peki, 2017 BİLSEM sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? Bireysel değerlendirme nasıl olacak?

15.4.2017Eğitim
LYS başvuruları için son gün ne zaman LYS başvuru ücreti ne kadar

LYS başvuruları için son gün ne zaman? LYS başvuru ücreti ne kadar?

LYS başvurularının ne zaman sona ereceği binlerce Üniversite hayali kuran öğrenci tarafından merak konusu oldu. LYS sınavının yaklaşmasıyla beraber öğrenciler LYS başvurularını tamamlamaya çalışıyorlar. Öğrenciler bir yandan da LYS başvuru ücretinin ne zaman sona ereceğini merak ediyor. Peki, LYS başvuruları için son gün ne zaman? LYS başvuru ücreti ne kadar?

15.4.2017Eğitim
LYS başvuru ücreti ne kadar LYS ücreti hangi bankaya yatırılacak

LYS başvuru ücreti ne kadar? LYS ücreti hangi bankaya yatırılacak?

ÖSYM, adayların LYS başvuru sürecini en doğru şekilde gerçekleştirebilmek için kamu spotu yayınladı. Başvuru süreci için verilen süre 17 Nisan'da dolacak. Ancak LYS başvuru ücretini ödemeyenlerin başvurusu geçerli olmayacak. Peki, LYS ücreti hangi bankaya yatırılacak?

14.4.2017Gündem
Tetrisin oynayanlara öyle büyük bir faydası var ki...

Tetris'in oynayanlara öyle büyük bir faydası var ki...

Yeni bir araştırma, Tetris'in araba kazası kurbanlarına böyle yardımcı olduğunu söylüyor!

14.4.2017Teknoloji
Hayal gücü optiklere kodlanamaz

Hayal gücü optiklere kodlanamaz

İç mimarlık ve endüstri ürünleri tasarımı bölümlerine yetenek sınavı yerine LYS ile girilecek olmasına öğrenciler tepki gösterdi. Adaylar, “Hayal gücü ve yetenek optiklere kodlanamaz” derken, eğitimciler de bu bölümlerin yetenek sınavıyla öğrenci alması gerektiği görüşünde.

13.4.2017Eğitim
Bursluluk sınavı başvurusunun ardından PYBS ne zaman yatacak

Bursluluk sınavı başvurusunun ardından PYBS ne zaman yatacak?

Bursluluk sınavı başvurusu ile ilk ve orta eğitimleri boyunca devlet desteği almak isteyen öğrenciler, PYBS burslarının ne zaman hesaplara yatırılacağını araştırıyor. Türkiye çapında on binlerce öğrencinin katılım sağlayacağı bursluluk sınavı başvurusu için son saatlere girildi. Peki, PYBS bursları ne zaman yatırılacak? İşte, 5, 6, 7, 8 hazırlık sınıfı, 9, 10 ve 11 inci sınıf öğrencilerin katılım göstereceği sınav hakkında detaylar

13.4.2017Eğitim

KPSS 2017/4 tercih işlemi devam ediyor! Türkiye genelinde personel alımı yapılıyor

KPSS 2017/4 tercihi, ÖSYM internet sitesi üzerinden alınmaya devam ediyor. Türkiye genelinde birçok lokasyona alım yapacak olan Karayolları Genel Müdürlüğü (KGM), KPSS 2017/4 tercih işlemleri aracılığıyla personel alımı yapmaya hazırlanıyor. Peki, 12 Nisan tarihinde başlayan KPSS 2017/4 Karayolları Genel Müdürlüğü personel alımı tercihi için ücretler nereye yatırılacak? İşte, konuyla ilgili detaylı bilgiler

13.4.2017Gündem
ÖSYMden LYS başvuruları için kamu spotu

ÖSYM'den LYS başvuruları için kamu spotu

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından hazırlanan kamu spotuyla, 17 Nisan'da sona erecek Lisans Yerleştirme Sınavları (LYS) başvurularında dikkat edilmesi gerekenler konusunda adaylar uyarıldı. Bu yılki LYS'de ilk kez açık uçlu sorular sorulacağından, kamu spotunda adaylara "ÖSYM'nin yayınladığı soru örneklerini incelemeleri" önerildi.

13.4.2017Eğitim
ÖSYM’den LYS başvuru için kamu spotu

ÖSYM’den LYS başvuru için kamu spotu

LYS başvuruları, 17 Nisan’da sona erecek. ÖSYM, YGS sınavından 180 ve üstü puan alıp Lisan Yerleştirme Sınavı'na girmeye hak kazanan adaylar için kamu spotu hazırladı. Başvuruların gerçekleşme sürecine ilişkin detaylı bilgi veren spotta, LYS ücretleriyle ilgili de açıklamalar yer alıyor. Peki, LYS ücreti ne kadar, ödemeler hangi bankaya yapılacak?

13.4.2017Eğitim
Çözüm için karar aşamasındayız

"Çözüm için karar aşamasındayız"

Üniversiteye girişin ilk adımı olan Yükseköğretime Geçiş Sınavı’nda ‘15 dakika kuralı’ nedeniyle birçok aday mağdur edildiğini söylemiş, okul önlerinde sinir krizi geçirenler olmuştu. KDK’ya başvuranlar da vardı. KDK Başdenetçisi Şeref Malkoç, konuyla ilgili görüşmelerin tamamlanmak üzere olduğunu açıkladı.

13.4.2017Eğitim
Erkan Ulu robotik takımı, Amerika yolcusu

Erkan Ulu robotik takımı, Amerika yolcusu

Erkan Ulu robotik takımı, Amerika yolcusu

12.4.2017İstanbul
LYS ödemeleri hangi bankaya yapılacak 2017 LYS başvurusu

LYS ödemeleri hangi bankaya yapılacak? 2017 LYS başvurusu!

LYS başvuru işlemini yapabilmek için ödemeleri gerçekleştirecek olan öğrenciler, bu başvurunun nasıl gerçekleştirileceğini araştırmaya başladı. İyi bir üniversite için mücadele verecek olan milyonlarca öğrencinin müracaatta bulunacağı LYS başvurusu, ücretlerin bankaya yatırılmasının ardından son bulacak. Peki, LYS başvurusu nasıl yapılacak? LYS paraları hangi bankaya yatırılacak? İşte, öğrencilerin merak ettiği konunun detayları

12.4.2017Eğitim
Tuşba Belediyesinden 27 bin öğrenciye ödüllü deneme sınavı

Tuşba Belediyesi'nden 27 bin öğrenciye ödüllü deneme sınavı 

Tuşba Belediyesi'nden 27 bin öğrenciye ödüllü deneme sınavı 

10.4.2017Van
Sınavlar tek çare olmamalı

Sınavlar tek çare olmamalı

Her çocuğumuz yetenekli. Asıl olan onların yeteneklerini, yaratıcılıklarını ve özgün yanlarını keşfedecekleri ve geliştirecekleri eğitim ortamlarının onlara sunulması. İlkokuldan liseye kadar okuldaki 12 yılının neredeyse yarısını sınavlara hazırlanarak ve soru çözerek geçiren bir öğrencinin dünyamıza katacağı çok az şey olabilir. Araştırmalar, çocuklarımıza çok sayıda soru çözdürerek başarılarını arttıramayacağımızı ortaya koyuyor.

10.4.2017Eğitim
LYS başvuru tarihi ne zaman bitiyor ÖSYMden flaş sınav merkezi duyurusu

LYS başvuru tarihi ne zaman bitiyor? ÖSYM'den flaş sınav merkezi duyurusu!

LYS başvuru tarihleri konusunda araştırma yapan öğrenciler, bir üst sınav olan LYS'ye giriş yapabilmek için müracaatta bulunmak zorunda oldukları sınav hakkında detayları öğrenmek istiyor. ÖSYM tarafından bazı merkezlerde gerçekleştirilen LYS, yeni duyuru ile birlikte ilan edilen ilçe merkezlerinde de gerçekleştirilebilecek. Peki, bu merkezler hangileri olacak? İşte, LYS başvuru tarihi ve sınav merkezleri hakkında detaylı bilgiler

9.4.2017Eğitim

Yazar Sonuçları

50 genç sanatçı Mamut’ta buluşuyor

50 genç sanatçı Mamut’ta buluşuyor

Hepimizin iyi haberleri, olumlu gelişmeleri duymak istediği şu günlerde, parçası olmaktan gurur duyduğum bir projeyi aktarmak istiyorum size... Bağımsız, henüz kişisel sergi açmamış sanatçılara eserlerini sergileme imkanı sunan Mamut Art Project, bu hafta çarşamba günü başlıyor.

23.4.2017Ferhan İSTANBULLU