MENÜ
Arşiv

Yerlestirme

Yerlestirme ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Yerlestirme haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 10.098 Yerlestirme haberi bulunmuştur.

Yerlestirme Haberleri

İş vaadiyle dolandırdı

İş vaadiyle dolandırdı

İş vaadiyle dolandırdı

21.1.2017Antalya
e-ALES deneme sınavı 28 Ocak’ta

e-ALES deneme sınavı 28 Ocak’ta

ÖSYM’den yapılan açıklamaya göre, 2017 e-ALES deneme sınavı 28 Ocak’ta uygulanacak. Deneme sınavı sonuçlarının değerlendirilmesi işlemleri sonrasında 2017 e-ALES için yeni başvuru ve sınav takvimi ilan edilecek.

20.1.2017Eğitim
Datçada başarılı öğrenciler ödüllendirildi

Datça'da başarılı öğrenciler ödüllendirildi

Datça'da başarılı öğrenciler ödüllendirildi

20.1.2017Muğla
Paris’te yeni sığınmacı merkezi açıldı

Paris’te yeni sığınmacı merkezi açıldı

Fransa’nın başkenti Paris’in yakın banliyösü Ivry-sur-Seine’de yeni bir sığınmacı merkezi açıldı.

20.1.2017Dünya
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı memur alımı başvurusu başlıyor

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı memur alımı başvurusu başlıyor

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından yapılacak memur alımı için kılavuz bilgileri ve başvuru süreci paylaşıldı. Bünyesine alacağı 20 Denetçi Yardımcısı için detaylı bilgi paylaşan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, farklı öğrenim dallarından toplam 20 Denetçi Yardımcısı alımı yapacak. İşte, memur alımı hakkında detaylı bilgiler ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından yayımlanan başvuru detayları 

19.1.2017Gündem
Valilikten YGS adaylarına ‘nüfus cüzdanı’ uyarısı

Valilikten YGS adaylarına ‘nüfus cüzdanı’ uyarısı

İstanbul Valiliği’nden, YGS'ye girecek ve nüfus cüzdanı değişikliği başvurusunda bulunan adaylar için yapılan açıklamada, mevcut soğuk damgalı kimliklerin geçerli olduğu belirtildi.

19.1.2017Eğitim
Yozgat’ta FETÖ şüphelisi 16 kişi adliyede

Yozgat’ta FETÖ şüphelisi 16 kişi adliyede

Yozgat’ta FETÖ şüphelisi 16 kişi adliyede

18.1.2017Yozgat
YGS paraları hangi bankaya yatırılacak İşte, YGS sınav ücreti yatırma işlemi

YGS paraları hangi bankaya yatırılacak? İşte, YGS sınav ücreti yatırma işlemi

YGS sınav ücreti hangi bankalara yatırılacak konusu, sınav başvurusunun son günü merak edilmeye devam ediyor. YGS parası yatırma işlemi ile birlikte başvurularını tamamlayacak olan adaylar, üniversite sınavı için hazırlıklarına devam edecek. Hayallerindeki üniversite ve bölümleri okumak isteyen adaylar, sınavın yapılacağı tarihe kadar hazırlıklarına ara vermeyecek. Peki, YGS başvuru ve sınav ücreti yatırma işlemi nasıl tamamlanacak? İşte, adayların merak ettiği o detaylar

18.1.2017Eğitim
Osmaniye iş gücü raporu açıklandı

Osmaniye iş gücü raporu açıklandı

Osmaniye iş gücü raporu açıklandı

17.1.2017Osmaniye
DUS tercihleri 17-23 Ocak’ta

DUS tercihleri 17-23 Ocak’ta

2016 Diş Hekimliğinde Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı (DUS) tercih işlemleri, 17- 23 Ocak tarihleri arasında yapılacak.

17.1.2017Eğitim
Kalıcı Makyaj Uzmanı& Eğitmeni Demet Tecir cevapladı; Kalıcı makyaj nedir, hangi alanlarda uygulanır

Kalıcı Makyaj Uzmanı& Eğitmeni Demet Tecir cevapladı; Kalıcı makyaj nedir, hangi alanlarda uygulanır?

Kalıcı makyaj yani mikropigmentasyon, tek kullanımlık mikrosteril iğnelerle derinin en üst katmanına pigment yerleştirme işlemidir. Kalıcı makyaj asla makyajlı görüntüsü değil hatları belirginleştirmektir.

16.1.2017Sağlıklı Yaşam
Etrafımız artık drone kaynıyor

Etrafımız artık drone kaynıyor!

Güvenlik, arama-kurtarma gibi alanlarda "drone"lardan etkin biçimde yararlanmaya başlayan Türkiye, aynı zamanda "emlakçı", "garson", "kurbanlık kovalayan" "drone"larla tanıştı.

16.1.2017Teknoloji
Hava Harp Okuluna hazırlanan kardeşi için: Tuğba kazandı

Hava Harp Okulu'na hazırlanan kardeşi için: Tuğba kazandı

Harp okullarına kadın öğrenci alımı iptal olunca internette kampanya başlatan Tuğba Cerav’ın girişimi başarılı oldu. Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, “Kamuoyunda hassasiyet oluştu. Talep olursa kadın adaylar bu okullara (Deniz ve Hava Harp Okulları ile Astsubay Meslek Yüksek Okulları) öğrenci olarak alınacak” dedi.

15.1.2017Gündem
Hormonlu not veren okul kapatılacak

'Hormonlu not' veren okul kapatılacak!

TEOG ve üniversite sınavlarında öğrencileri binlerce adayın önüne geçiren şişirilmiş notlarla ilgili yeni bir adım atıldı. MEB Özel Öğretim Kurumları Yönetmeliği’ndeki değişikliğe göre, 3 kez ‘hormonlu not’ verdiği tespit edilen özel okul kapatılacak.

15.1.2017Gündem
Dronelar hayatın her alanında

Drone'lar hayatın her alanında!

Türkiye'de kayıtlı insansız hava araçlarının sayısı geçen yıl sonunda 8 bin 349'a, bu araçları kullananların sayısı ise 11 bin 839'a ulaştı. Güvenlik, arama-kurtarma gibi alanlarda drone'lardan etkin biçimde yararlanmaya başlayan Türkiye, aynı zamanda, "emlakçı", "garson", "kurbanlık kovalayan" drone'larla da tanıştı.

15.1.2017Gündem
e-YDS başvuruları uzatıldı

e-YDS başvuruları uzatıldı

ÖSYM’nin, daha önce 2-12 Ocak arasında başvuru yapılabileceğini duyurduğu e-YDS için ek süre verildi. Başvurular 15 Ocak’ta tamamlanacak.

13.1.2017Eğitim
Guinnese adayız

Guinnes'e adayız

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Ömer Demir, yeni açtıkları 5 bin kişilik e-Sınav Merkezi’ni tanıttı, merkezle Guinness Rekorlar Kitabı’na aday olacaklarını söyledi. 2016’da 1955 adayın sınavının saat yüzünden iptal edildiğini de açıklayan Demir, şu bilgileri verdi:

12.1.2017Eğitim
Vali Şahin: Sömürge ülkesi gibi görüldüğümüzü hissettim

Vali Şahin: Sömürge ülkesi gibi görüldüğümüzü hissettim

Vali Şahin: Sömürge ülkesi gibi görüldüğümüzü hissettim

12.1.2017Samsun
Kadın asker tartışması: 30 bin imza toplandı

Kadın asker tartışması: 30 bin imza toplandı

DENİZ ve Hava Harp Okulları ile Astsubay Meslek Yüksekokulları’nın bu yıl kadın öğrenci almayacak olması tartışma yarattı.

11.1.2017Gündem
KPSS memur atamaları kaç puanla olur İşte 2017 yeni KPSS puan türleri

KPSS memur atamaları kaç puanla olur? İşte 2017 yeni KPSS puan türleri

KPSS tercih sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte binlerce memur adayı ÖSYM sayfasına akın etti. KPSS sınavlarının ardından büyük umutlarla yaptıkları KPSS tercihlerini dört gözle bekleyen adaylar, dün açıklanan sonuçlarla hayallerine bir adım daha yaklaştılar. KPSS tercih sonuçları duyurusunun ardından 2 milyona yakın vatandaş, kadrolara yerleşen kişilerin taban puanlarını merak etti. Memur adayları tarafından merak edilen bir başka konuda aldıkları puanlara göre memur atamalarının olup olmayacağıydı. KPSS alanında rehberlik hizmeti veren uzmanlar bu konu hakkında detaylı açıklama yaptı. Peki, KPSS memur atamaları kaç puanla olur? İşte, 2017 yeni KPSS puan türleri.

11.1.2017Gündem
KPSS tercih sonuçları açıklandı - KPSS memur ataması kaç puanla olur

KPSS tercih sonuçları açıklandı - KPSS memur ataması kaç puanla olur?

KPSS tercih sonuçları geçtiğimiz günlerde memur adaylarının erişimine açıldı. KPSS tercih sonuçları açıklamasıyla birlikte, yerleştirme taban puanları hakkında bilgi almak isteyen memur adayları, ÖSYM İnternet sitesini ziyaret etti. Büyük hayallerle girdikleri KPSS sınavlarının ardından adaylar tercih ettikleri bölümlerin açıklandığı KPSS tercih sonuçlarına heyecanla baktılar. KPSS tercihlerini gerçekleştiren adayların en çok merak ettikleri konulardan biri de aldıkları puanların memur atamasına uygun olup olmadığıydı. Peki, KPSS memur ataması kaç puanla olur?

11.1.2017Eğitim
TUS yerleştirme sonuçları açıklandı

TUS yerleştirme sonuçları açıklandı

TUS yerleştirme sonuçları açıklandı. Adaylar T.C kimlik numarası ve şifreleri ile sonuçları ÖSYM’nin internet sitesinden öğrenebilir.

11.1.2017Eğitim
YGS ödemesi hangi bankalara yatırılabiliyor İşte, YGS başvuru tarihleri

YGS ödemesi hangi bankalara yatırılabiliyor? İşte, YGS başvuru tarihleri

YGS başvuru tarih aralıkları geçtiğimiz günlerde açıklandı. Süreci en doğru şekilde atlatmak isteyen üniversite adayları, özellikle ödeme işleminin hangi bankalar üzerinden gerçekleşebileceğini sorguladı. Peki, YGS ödemesi hangi bankalara yatırılabiliyor? Başvuru için son gün ne zaman? İşte, YGS başvuru tarih aralıkları!

11.1.2017Eğitim
Aort balonlaşmasına dikkat

Aort balonlaşmasına dikkat

Aort balonlaşmasına dikkat

11.1.2017İzmir
Dağın tepesinde yatan dev tavşan

Dağın tepesinde yatan dev tavşan

İtalya'da bir dağın üzerinde yatan 61 metre uzunluğundaki tavşan net olarak sadece Google Earth aracılığıyla görüntülenebiliyor. İşte o tavşanın hikayesi...

11.1.2017Seyahat
Engellilere köprü oluyor

Engellilere köprü oluyor

Türkiye’de nüfusun yüzde 13’ü kadar engelli bulunuyor. Ancak, bu kişiler işgücüne katılmakta çok zorlanıyor. Engellilere kariyer danışmanlığı hizmeti veren Eskariyer, engelliler ile iş dünyası arasında bir köprü vazifesi görmeyi hedefliyor.

10.1.2017IK
Yazılım öğrenene fırsat çok

Yazılım öğrenene fırsat çok

Farklı kurumların geleceğin mesleklerini ortaya çıkarmak için yaptıkları pek çok araştırmada yazılımcılar her zaman listelerin ilk sıralarında yer alıyor. Yazılımcı olabilmek için bilgisayar mühendisliği meuzunu olmak şart değil. Uzmanlara göre Türkiye’deki yazılımcı sayısı 200 binlere ulaşırsa milyar dolarlık Türk teknoloji şirketleri ortaya çıkabilir.

10.1.2017IK
ÖSYMden ilk deneme sınavına tanıtım videosu

ÖSYM'den ilk deneme sınavına tanıtım videosu

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), 11 Şubat'ta ilk kez elektronik olarak düzenlenecek Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı'na (e-ALES) gireceklerin sisteme aşina olabilmesi amacıyla 28 Ocak'ta yapılacak "e-ALES Deneme Sınavı" için tanıtım filmi hazırladı.

10.1.2017Eğitim
YGS başvuruları nasıl yapılır İşte başvuru adımları

YGS başvuruları nasıl yapılır? İşte başvuru adımları

Yükseköğretim Geçiş Sınavı başvuru tarihlerinin açıklanmasıyla birlikte üniversite heyecanı daha da artan adaylar, 'YGS başvuruları nasıl yapılır, başvurular ne zamana kadar sürecek?' gibi pek çok soruyu gündeme getirmeye başladı. Öğrencilerin soru işaretlerinin giderilmesi için ÖSYM'nin resmi internet sitesi üzerinden kılavuz yayınlandı. İşte, 2017 YGS başvuru ücreti ve süreçle ilgili bilinmesi gerekenler!

10.1.2017Eğitim
KPSS tercih sonuçları ÖSYM üzerinden erişime açıldı

KPSS tercih sonuçları ÖSYM üzerinden erişime açıldı

KPSS tercih sonuçları taban puanlarla birlikte açıklandı. Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) tercih sonuçları ÖSYM'nin resmi sitesi üzerinden erişime açıldı. Adaylar, KPSS tercih sonuçlarına ve yerleştirme sonuçlarına göre belirlenen taban puanlara online sistem üzerinden ulaşabilecek. İşte KPSS sonuç sorgulama sayfası!

9.1.2017Eğitim
Öğretmen adayı seçimi, eğitimi ve istihdamı

Öğretmen adayı seçimi, eğitimi ve istihdamı

Eğitim fakültelerine girişte YÖK tarafından başarı sırası barajı getirilmesi öğretmenlik mesleği ve verilen eğitim konuları yeniden gündeme geldi. Dünyada bu konuda çeşitli uygulamalar var. Ancak önemli olan bu sorunların, Türkiye şartlarına uygun şekilde çözülmesi. Ayrıca bu mesleğe uygun adayların seçilip, yetiştirilmesi kadar istihdamı da dikkat edilmesi gereken konulardan biri.

9.1.2017Eğitim
THY bilet satış ofisi önünde uzun kuyruklar oluştu

THY bilet satış ofisi önünde uzun kuyruklar oluştu

THY bilet satış ofisi önünde uzun kuyruklar oluştu

7.1.2017İstanbul
YGS başvurusunda son gün ne zaman YGS ödemeleri hangi bankalara yapılabiliyor

YGS başvurusunda son gün ne zaman? YGS ödemeleri hangi bankalara yapılabiliyor?

YGS başvuru tarihleri ve süreçle ilgili beklenen haberler geldi. 2017 ÖSYS kılavuzunun yayımlanmasıyla birlikte YGS başvurusunda son gün ne zaman? Ödemeler hangi bankalara yapılabiliyor? gibi pek çok soru işareti yanıt buldu. İşte, YGS başvurularının sorunsuz gerçekleşmesi için gerekli bilgiler ve detaylar!

7.1.2017Eğitim
KPSS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak

KPSS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak?

KPSS tercihlerini geçtiğimiz günlerde tamamlayan memur adaylarının bekleyişi sürüyor. 2016 yılının son günlerinde girdikleri KPSS sınavının tercih sonuçlarını bekleyen adaylar, ÖSYM'nin duyurular sayfasından bilgi almaya çalışıyor. Peki, son durum ne? KPSS tercih sonuçları açıklandı mı, ne zaman açıklanır? İşte, tercih sonuçları için öngörülen tarih!

7.1.2017Eğitim
İstanbulda kar kalınlığı 110 cmye ulaştı

İstanbul'da kar kalınlığı 110 cm'ye ulaştı

İBB, İstanbul'da son ölçülen kar kalınlıklarını açıkladı. Çatalca-Subaşı'nda kar kalınlığı 110 cm'ye ulaşırken, Arnavutköy'de 60-65 cm, Büyükçekmece ve Sultangazi'de 55-60 cm'ye kadar çıktı. Türk Hava Yolları, yarın saat 09.00’a kadar 9 sefer hariç İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan yapacağı iç ve dış hat uçuşlarını gerçekleştirmeme kararı aldı.

7.1.2017Gündem
Bu yıl kadın adaylar sadece Kara Harpe gidecek

Bu yıl kadın adaylar sadece 'Kara Harp'e gidecek

15 Temmuz darbe girişiminin ardından Milli Savunma Bakanlığı bünyesinde kurulan Milli Savunma Üniversitesi’ne bağlanan Kara, Deniz ve Hava Harp Okulları ile Astsubay Meslek Yüksek okullarında öğrenci alım şartları değişti. Buna göre kadın adaylar bu yıl sadece Kara Harp Okulu’na başvuruda bulunabilecekler.

7.1.2017Eğitim
LYS, ilçe merkezlerinde de yapılacak

LYS, ilçe merkezlerinde de yapılacak

LYS, ilçe merkezlerinde de yapılacak

7.1.2017Ankara
3 yeni KHK yayımlandı, çok sayıda kişi kamu görevinden ihraç edildi

3 yeni KHK yayımlandı, çok sayıda kişi kamu görevinden ihraç edildi

OHAL kapsamında yayımlanan KHK ile Danıştay'dan 8, Yüksek Seçim Kurulu'ndan 1, Adalet Bakanlığı ve bağlı kuruluşlardan ise zabıt katibi, infaz koruma memuru ve diğer memurları kapsayan bin 699 personel ihraç edildi.

6.1.2017Gündem
Açık uçlu sorular için panel düzenlendi

Açık uçlu sorular için panel düzenlendi

ÖSYM’nin, üniversiteye geçişin ikinci aşaması Lisans Yerleştirme Sınavı’nda (LYS) yer alacağını açıkladığı ‘açık uçlu’ sorular ve yansımaları birçok akademisyenin katılımıyla tartışıldı. Üniversite sınavına hazırlanan milyonlarca öğrenciyi yakından ilgilendirecek olan LYS açık uçlu soru sistemine geçişin artıları ve eksilerinin masaya yatırıldı.

6.1.2017Eğitim
LYSde açık uçlu sorular ve yansımaları paneli düzenlendi

LYS'de açık uçlu sorular ve yansımaları paneli düzenlendi

LYS'de açık uçlu sorular ve yansımaları paneli düzenlendi

6.1.2017İstanbul
LYS açık uçlu soru örnekleri ÖSYM tarafından yayımlandı İşte 2017 sınav değişiklikleri

LYS açık uçlu soru örnekleri ÖSYM tarafından yayımlandı! İşte 2017 sınav değişiklikleri

LYS açık uçlu soru örnekleri öğrenci, veli ve öğretmenlerin erişimine açıldı. Üniversite sınavına hazırlanan milyonlarca öğrenciyi yakından ilgilendirecek olan LYS açık uçlu soru sistemi, ÖSYM resmi İnternet sitesi üzerinden ilgili kişilere tanıtıldı. Bahsi geçen soruların kısa cevaplı olacağını dile getiren ÖSYM Başkanı demir, LYS'de açık uçlu soru sistemi hakkında açıklamalarda bulundu. İşte ÖSYM'nin duyurduğu kısa cevaplı sorular hakkında resmi açıklamalar ve yeni sistem üzerindeki yeniliklerin detayları

6.1.2017Eğitim
YÖK Başkanı Saraç: Açık uçlu soruda tedirginliğe yer yok

YÖK Başkanı Saraç: Açık uçlu soru'da tedirginliğe yer yok

YÖK Başkanı Saraç: Açık uçlu soru'da tedirginliğe yer yok

5.1.2017Samsun
“LYS’deki değişiklikler yükseköğrenimin kalitesinin artırmaya yönelik

“LYS’deki değişiklikler yükseköğrenimin kalitesinin artırmaya yönelik

“LYS’deki değişiklikler yükseköğrenimin kalitesinin artırmaya yönelik

5.1.2017İstanbul
Nazik Kösegil: Açık uçlu sorular avantaj oluşturacak

Nazik Kösegil: Açık uçlu sorular avantaj oluşturacak

Nazik Kösegil: Açık uçlu sorular avantaj oluşturacak

5.1.2017İstanbul
Kumlucada YGS ve LYS yapılacak

 Kumluca'da YGS ve LYS yapılacak

 Kumluca'da YGS ve LYS yapılacak

5.1.2017Antalya
KPSS tercihleri ne zaman açıklanacak

KPSS tercihleri ne zaman açıklanacak?

KPSS tercih sonuçları açıklandı mı, ne zaman açıklanacak? soruları memur adaylarının gündeminde kalmaya devam ediyor. 2017 memur alımının belirleyicisi olan KPSS tercih sonuçlarına göre bir yere atanıp atanamayacaklarını merak eden memur adayları, sık sık ÖSYM'nin resmi sitesinden bilgi almaya çalışıyor. Peki, son durum nedir? KPSS tercihlerinin ne zaman açıklanacağına dair yeni bir gelişme var mı? İşte, detaylar!

5.1.2017Eğitim
ÖSYS, başarılı ve donanımlı bir nesil yetiştirmeyi amaçlıyor

"ÖSYS, başarılı ve donanımlı bir nesil yetiştirmeyi amaçlıyor"

"ÖSYS, başarılı ve donanımlı bir nesil yetiştirmeyi amaçlıyor"

5.1.2017Ankara
ÖSYM, LYSde açık uçlu soru ve diğer yenilikleri kılavuzda yayımladı İşte 2017 ÖSYSde yapılan değişiklikler

ÖSYM, LYS'de açık uçlu soru ve diğer yenilikleri kılavuzda yayımladı! İşte 2017 ÖSYS'de yapılan değişiklikler

ÖSYM, LYS'de açık uçlu soru dönemini yayımladığı 2017 ÖSYM kılavuzu ile duyurdu. Sınav sisteminde yapılan bazı değişiklikler sonrası ortaya çıkan yeni LYS sistemi, öğrenci ve velilere açık uçlu soruların nasıl yöneltilebileceğini sorgulattı. Açık uçlu soru sistemi ile birlikte öğrenciler, bazı sorularda optik okuyuculara kodlama yapmak yazılı kısa cevaplar yazacak. LYS'de yöneltilecek kısa cevaplı açık uçlu sorular, Matematik başta olmak üzere tüm alanlarda bulunacak. İşte açık uçlu soru örnekleri ve gerçekleşmesi planlanan bazı yenilikler

4.1.2017Eğitim
İşte LYSde ilk kez uygulanacak kısa cevaplı soru örnekleri

İşte LYS'de ilk kez uygulanacak kısa cevaplı soru örnekleri

ÖSYM Başkanı Ömer Demir, Lisans Yerleştirme Sınavı'nda (LYS) bu yıl ilk kez uygulanacak kısa cevaplı sorulara ilişkin açıklama yaptı. LYS'de her bir oturumda 3'er soru kısa cevaplı olarak sorulacak.

4.1.2017Gündem

Yazar Sonuçları

Nezegül nine seferberliği

Nezegül nine seferberliği

Sosyal medya geçtiğimiz hafta, Güvenpark’ın renklerinden Nezegül nine için seferber oldu.

7.1.2017Ankara