MENÜ
Arşiv

Yekta Saraç

Yekta Saraç ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Yekta Saraç haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 525 Yekta Saraç haberi bulunmuştur.

Yekta Saraç Haberleri

AÖF açık uçlu soru sistemi geliyor Ne zaman hayata geçecek

AÖF açık uçlu soru sistemi geliyor! Ne zaman hayata geçecek?

Açık uçlu soru konusu AÖF öğrencileri için de önemli bir yer tutmaya başladı. Üniversite sınavlarında uygulanması planlanan açık uçlu soru uygulaması, bundan böyle AÖF sınavlarında da uygulanmaya başlanacak. Yanlış soruların doğruyu götürmesi uygulaması gelişmesinin ardından devreye alınacak AÖF açık uçlu soru sistemi, Anadolu Üniversitesi sınav sistemlerinde bu yıl bir devrimin uygulanmasına aracılık etmiş olacak

19.1.2017Eğitim
AÖF final sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak İşte, final soruları

AÖF final sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, final soruları!

AÖF final sonuçları için öğrenci kesiminin kıskacına alındı. Anadolu Üniversitesi tarafından yapılan Açıköğretim Sınavı sonuçları geçtiğimiz hafta sonu tamamlandı. Sınavın ardından birçok öğrenci, AÖF final sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak sorusunu gündeme taşıdı. Peki, yüz binlerce adayın katılım gösterdiği AÖF final sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, yüz binlerce adayı yakından ilgilendiren konuyla ilgili rektör Naci Gündoğan'ın yapmış olduğu açıklamalar

19.1.2017Eğitim
AÖF sınav sonuçları açıklandı mı sorusuna resmi cevap

AÖF sınav sonuçları açıklandı mı sorusuna resmi cevap

AÖF sınavlarının ardından öğrenciler merakla, sınav sonuçları ne zaman açıklanacak sorusunun cevabını arıyorlardı. Açık Öğretim Fakültesi sınavlarının yakın bir tarihte açıklanması tahmin edilirken AÖF Rektörü Prof. DR. Naci Gündoğan'dan resmi açıklama geldi. Peki AÖF sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte tüm detaylar

18.1.2017Eğitim
YÖK Başkanı Saraç: 2016’da üniversite eğitimi alan Suriyeli sayısı 10 bini buldu

YÖK Başkanı Saraç: 2016’da üniversite eğitimi alan Suriyeli sayısı 10 bini buldu

YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, Türkiye'de geçici koruma altında bulunan 19-24 yaş arası Suriyelilerin sayısının geçen yıl ağustos ayı itibarıyla 400 bine yaklaştığını belirtti. Saraç, "2016 yılı itibarıyla ülkemizde yükseköğrenim gören Suriyelilerin sayısı 10 bini buldu" dedi.

17.1.2017Eğitim
Bütünleme sınavları kaldırıldı iddiasına YÖK Başkanından açıklama

Bütünleme sınavları kaldırıldı iddiasına YÖK Başkanı'ndan açıklama

Bütünleme sınavları kaldırıldı şeklinde dönen iddialara en net cevap, YÖK Başkanı Yekta Saraç tarafından verildi. Üniversitelerin bütünleme sınavlarını kaldıracağı yönündeki iddialara Twitter üzerinden yanıt veren Saraç, öğrencilere bazı uyarılarda bulundu.

13.1.2017Eğitim
7 YÖK Başkanı ile çalıştı

7 YÖK Başkanı ile çalıştı

6 Kasım 1981’de Yükseköğretim Kurulu (YÖK), kurulduktan bir süre sonra personel aramaya başladı. Kızılay’da Selanik Caddesi’ndeki ilk binasında sıraya giren onlarca insanı görünce birçok üniversitede okuyup, diplomayı almadan başkasına kayıt yaptıran ve son olarak da yayıncılık yapan 29 yaşındaki Ekrem Tektaş da bir form doldurdu. Mart 1982’de öylesine doldurduğu form üzerine YÖK’ün kapısından memur olarak girdi. Bir zamanlar Adalet Partisi’nin Selanik Sokak’ta bulunan bu binasında Süleyman Demirel’in çalışma odası artık YÖK Başkanı’nın makamıydı. Tektaş, daha sonra Süleyman Demirel “parti malı değil, şahsi malımdır” diyerek oturma koltuğunu isteyip, almasına tanıklık etmişti.

9.1.2017Eğitim
YÖK ‘Sanayi Bursu’ verecek

YÖK ‘Sanayi Bursu’ verecek

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, başlattıkları “102 Bin Projesi” ile asgari ücretin üzerinde burs verdiklerini belirterek, “Türkiye’nin öncelikli alanlarında ve özel sektörde de ihtiyaç duyulan alanları seçiyoruz. Bir taraftan akademiyi beslerken diğer taraftan da doktoralı insan ihtiyacı karşılanacak. Bir başka ilke daha imza atıp YÖK Sanayi Bursu vermeye başlayacağız. Hangi alanlarda vereceğimizi de sanayi belirleyecek” dedi.

8.1.2017Eğitim
Akademisyenler için indirimli Müzekart uygulaması başladı

Akademisyenler için indirimli "Müzekart" uygulaması başladı

Tarih, sanat ve kültür meraklılarına birçok avantaj sunan Müzekart uygulamasından artık akademisyenler de indirimli olarak faydalanabilecek.

8.1.2017Eğitim
YÖK Başkanı Saraç: Açık uçlu soruda tedirginliğe yer yok (2)

YÖK Başkanı Saraç: 'Açık uçlu soru'da tedirginliğe yer yok (2)

YÖK Başkanı Saraç: 'Açık uçlu soru'da tedirginliğe yer yok (2)

5.1.2017Samsun
YÖK Başkanı Saraç: Açık uçlu soruda tedirginliğe yer yok

YÖK Başkanı Saraç: Açık uçlu soru'da tedirginliğe yer yok

YÖK Başkanı Saraç: Açık uçlu soru'da tedirginliğe yer yok

5.1.2017Samsun
Üniversite sınavlarında radikal bir değişiklik yok

"Üniversite sınavlarında radikal bir değişiklik yok"

YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, öğrencilerin açık uçlu sorularla tanışmasını sağlayacak bir geçiş sürecini bu sene başlatacaklarını, bunu bu sene çok yumuşak bir geçişle sağlayacaklarını ve hiçbir endişeye gerek olmadığını söyledi. YÖK Başkanı Saraç, “Öğrencilerimizin çalışma stillerini, usullerini, üslubunu değiştirecek radikal bir değişiklik yok” dedi.

5.1.2017Eğitim
“YÖK Sağlık Söyleşileri” Samsun’dan başlıyor

“YÖK Sağlık Söyleşileri” Samsun’dan başlıyor

YÖK, tarihinde ilk kez üniversitelerde öğrenci ve akademisyenlere yönelik olarak “YÖK Sağlık Söyleşileri” başlığı altında güncel sağlık konularının ele alınacağı söyleşiler düzenliyor.

5.1.2017Eğitim
Iraklı Bakan İsadan YÖKe ziyaret

Iraklı Bakan İsa'dan YÖK'e ziyaret

Irak Yükseköğretim ve Bilimsel Araştırma Bakanı Abdulrezzak Abdulcelil el İsa, çok sayıda Türk üniversitesinin Irak'taki üniversitelerle yaptığı iş birliğinin yeni ufuklar açarak devam ettiğini bildirdi.

4.1.2017Eğitim
YÖK, sağlıkta şiddeti ele alacak

YÖK, sağlıkta şiddeti ele alacak

YÖK, 5 Ocak’ta ilk kez Samsun'da düzenlenecek "Sağlık Söyleşileri" kapsamında, "Sağlıkta Şiddet, Hekime Saygı" konusu ele alacak.

4.1.2017Eğitim
YÖK’ün ‘Sağlık Söyleşileri’ başlıyor

YÖK’ün ‘Sağlık Söyleşileri’ başlıyor

Yükseköğretim Kurulu (YÖK), ilk kez geçen yıl üniversitelerde düzenlediği ‘Kültür-Sanat Söyleşileri’ne ek olarak ‘Sağlık Söyleşileri’ni de başlatıyor.

2.1.2017Eğitim
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Mühimmat gönderiyoruz derseniz kusura bakmayın, bunu biz yutmayız

Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Mühimmat gönderiyoruz' derseniz kusura bakmayın, bunu biz yutmayız

Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Mühimmat gönderiyoruz' derseniz kusura bakmayın, bunu biz yutmayız

29.12.2016Ankara
Akademisyenlere indirimli Müzekart hazırlığı

Akademisyenlere indirimli Müzekart hazırlığı

YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, "Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı'ya, 28 Aralık’ta düzenlediğimiz toplantıda asistanlardan başlayarak tüm akademisyenlerin Müzekart alımında özel indirim uygulanmasını teklif ettik. Sayın Bakanımız teklifimize olumlu yaklaştı ve bu konuda bir çalışma başlatacaklarını söyledi. Zannedersem kendisi çok hızlı bir şekilde bu konuyu ilgililerle değerlendirip, uygulamaya koyacak" dedi.

29.12.2016Eğitim
YÖK Başkanı: 1000 araştırma görevlisi alacağız

YÖK Başkanı: 1000 araştırma görevlisi alacağız

YÖK Başkanı Yekta Saraç, Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı’nın da katıldığı toplantıda yaptığı konuşmada 1000 araştırma görevlisi alacaklarını duyurdu. 

28.12.2016Eğitim
Eğitim fakültelerinde boş kontenjan kalabilir: Baraj etkisi

Eğitim fakültelerinde boş kontenjan kalabilir: Baraj etkisi

YÖK geçen hafta eğitim fakültelerine 240 bin barajı getirildiğini ve bazı öğretmenlik alanlarının puan türünün değiştiğini açıkladı. Uzmanlara göre baraj 2016’da uygulansaydı bu fakültelerde 2 bin 579 kontenjan boş kalacaktı.

26.12.2016Eğitim
LYS açık uçlu soru nedir Açık uçlu soru örnekleri

LYS açık uçlu soru nedir? Açık uçlu soru örnekleri

LYS açık uçlu soru sistemi öğrenciler tarafından merak konusu oldu. Bugüne kadar hep test sınavlarına giren adaylar, YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç'ın açıklamaları ile daha farklı bir uygulama ile karşılaşacaklarını öğrendi. YÖK Başkanı Saraç'ın yaptığı açıklamada LYS açık uçlu soru sisteminin yavaş yavaş yürürlüğe gireceği bilgisi edinildi. Peki açık uçlu soru nedir? Bu sisteme ne zaman geçilecek? İşte LYS açık uçlu soru örnekleri

26.12.2016Eğitim
Mazeretten 44 bin atama

Mazeretten 44 bin atama

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, CHP Tekirdağ Milletvekili Candan Yüceer’in aile birliği mazeretini belgelediği halde özür grubu ataması yapılmayan öğretmenlerin mağduriyeti ile ilgili yazılı soru önergesini yanıtladı.

25.12.2016Eğitim
YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç: Yükseköğretimde taşlar yerinden oynadı

YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç: "Yükseköğretimde taşlar yerinden oynadı"

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, "Aslında yükseköğretimde taşlar yerinden oynadı. Hiçbir işi, eskiden rutin şu şekilde yapılıyordu, aynı şeyi devam ettirelim anlayışı ile yapmıyoruz, bambaşka şekilde yapıyoruz" dedi.

25.12.2016Eğitim
YÖK Başkanı Saraç: Açıköğretim fakültelerinde kalite artacak

YÖK Başkanı Saraç: Açıköğretim fakültelerinde kalite artacak

YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, Açıköğretim fakültesi sınavlarında dört yanlışın bir doğruyu götürmesi uygulamasıyla ilgili, "Bu programlardan çıkanların elde ettiği nitelikler, haklar, yetkiler örgündeki ile aynı ise buranın da ölçme ve değerlendirme kalitesinin yükseltilmesi lazım. Dört yanlış bir doğruyu götürecek ama eminim ki öğrencilerimiz daha fazla çalıştıklarında bu zorluğun üstesinden gelecekler" dedi.

24.12.2016Eğitim
2017 LYS klasik mi olacak LYSde açık uçlu soru ne demek

2017 LYS klasik mi olacak? LYS'de açık uçlu soru ne demek?

LYS değişikliğinin kısa sürede yayılması ardından üniversiteye giriş hayali kuran pek çok öğrencinin kafasında soru işaretleri oluştu. Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, açık uçlu soru sistemine geçileceğinin bilgisini verdi. Yeni sisteme karşı çıkan bazı vatandaşlar, yeni LYS uygulamasına tepkisini sosyal medyadan diel getirdi. Peki, 2017 LYS klasik mi olacak? Açık uçlu soru ne demek?

24.12.2016Gündem
İlahiyat fakültesinde okuyacaklar bu habere dikkat İlahiyat puan türü değişiyor mu

İlahiyat fakültesinde okuyacaklar bu habere dikkat! İlahiyat puan türü değişiyor mu?

İlahiyat fakültesine girmek isteyenler için yeni bir gelişme yaşandı! YÖK’ten gelen açıklamayla İlahiyat Fakültelerine girecek öğrencilerin artık sınavın YGS yerine sınavın ikinci aşamasından değerlendirileceği duyuruldu. Peki, YGS sınavından çıkarılıp LYS puan türüne alınan diğer bölümler hangileri? İşte, İlahiyat fakültesi puan türünde yapılan son değişiklik ve detaylar!

23.12.2016Eğitim
Rektör adaylarının profili önemli

Rektör adaylarının profili önemli

YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, kanun hükmünde kararname (KHK) ile üniversitelerdeki rektörlük seçimlerinin kaldırılmasıyla ilgili, "Bu yasanın getirdiği en büyük imkan şu, ilk defa herhangi bir üniversitemiz için bütün Türkiye'deki insan havuzundan istifade etme imkanı doğdu" dedi. Saraç ayrıca, yıllardır Hakkari ile İstanbul Üniversitesi rektörünün aynı profilde seçildiği bir dönemin yaşandığını ve farklı illerdeki üniversitelerde aranan profillerin aynı olmaması gerektiğini, bu nedenle profile önem verdiklerini söyledi.

23.12.2016Eğitim
YÖKten sınav geçiş hakkı için flaş açıklama

YÖK'ten sınav geçiş hakkı için flaş açıklama

Sınavsız geçiş hakkı kalktı yerine ek puan geldi. Meslek lisesi mezunlarının, ön lisans programlarına yerleştirilmelerinde, aldıkları puanlara ilave edilecek ortaöğretim başarı puanına eklenecek katsayı 0,06 olarak belirlendi.

21.12.2016Eğitim
YÖK, meslek liseliler için ‘ek puan’ı açıkladı

YÖK, meslek liseliler için ‘ek puan’ı açıkladı

YÖK, sınavsız geçişin kaldırıldığı meslek lisesi mezunlarının, üniversitelerin aynı alandaki ön lisans programlarına yerleştirilmelerinde, merkezi sınavlardan aldıkları puanlara ilave edilecek ‘ek puan’ katsayını 0.06 olarak belirledi.

21.12.2016Eğitim
2 bin doktora adayına burs için geri sayım başladı

2 bin doktora adayına burs için geri sayım başladı

YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, 100 tematik alanda 2 bin kişiye yönelik başlatılacak "100/2000 YÖK doktora bursları"nın 22 Aralık 2016 ile 6 Ocak 2017 tarihleri arasında, yükseköğretim kurumlarının başvurularının alınmasıyla başlayacağını belirtti. Saraç, 23-27 Ocak'ta adayların kurumlara başvuru yapacağını, şubat ayı içinde de sonuçların ilan edileceğini söyledi.

21.12.2016Eğitim
YÖK başkanından tebrik mektubu

YÖK başkanından tebrik mektubu

İskenderun Teknik Üniversitesi’ni (İSTE) tercih eden ve bölümlerine birincilikle yerleşen öğrencilere, Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Mehmet Ali Yekta Saraç tarafından tebrik mektubu gönderildi.

21.12.2016Eğitim
Mesleki ve teknik liseler için yeni düzenleme: Sınavsız geçiş yok

Mesleki ve teknik liseler için yeni düzenleme: Sınavsız geçiş yok

Mesleki ve teknik ortaöğretim kurumlarından mezun olan öğrencilerin meslek yüksekokullarına sınavsız geçişi kaldırılarak ek puan getirildi. 2017’den itibaren uygulanacak ek puanın katsayısını YÖK bugün açıklayacak. 2016 yılında 155 binden fazla öğrenci sınavsız geçişle bir ön lisans programına yerleşerek üniversiteli olmuştu.

20.12.2016Eğitim
YÖK Başkanından KİYÜ öğrencilerine tebrik

YÖK Başkanı'ndan KİYÜ öğrencilerine tebrik

YÖK Başkanı'ndan KİYÜ öğrencilerine tebrik

16.12.2016Kilis
Doktoraya aylık 1550 TL

Doktoraya aylık 1550 TL

YÖK, doktora açığını kapatmak için proje başlattı. İhtiyaç olan öncelikli 100 alanda 2 bin doktora öğrencisi 1550 lirayla desteklenecek. Proje Rusya, Almanya, Çin, Japonya gibi ülkeler incelenerek hazırlandı. YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, ‘100/2000 YÖK Doktora Bursları’ için özetle şöyle dedi:

15.12.2016Eğitim
YÖKten doktora yapacaklara maaş gibi burs

YÖK'ten doktora yapacaklara maaş gibi burs

YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, ilk kez uygulanacak projeyle 100 tematik alanda 2 bin öğrenciye yönelik verilecek doktora burs miktarının, aylık bin 550 lira olarak belirlendiğini belirtti.

15.12.2016Eğitim
100 alanda 2 bin kişiye doktora bursu verilecek

100 alanda 2 bin kişiye doktora bursu verilecek

YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, 100 farklı alanda 2 bin kişiye verilecek doktora bursu projesi kapsamında, enerjide Türkiye için ihtiyaç gerektiren alanların belirlendiğini, tabii kaynaklar ile ilişkili alanlarda da komisyon oluşturulduğunu açıkladı.

14.12.2016Eğitim
YYÜ ile Rouen Üniversitesi arasında işbirliği

YYÜ ile Rouen Üniversitesi arasında işbirliği

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) ile Fransa’nın Rouen Üniversitesi arasında öğrenci ve öğretim elemanı değişimi hususunda iş birliği protokolü imzalandı.

14.12.2016Eğitim
YYÜ ile Fransa Rouen Üniversitesi arasında işbirliği protokolü imzalandı

YYÜ ile Fransa Rouen Üniversitesi arasında işbirliği protokolü imzalandı

YYÜ ile Fransa Rouen Üniversitesi arasında işbirliği protokolü imzalandı

14.12.2016Van
YÖK’ten fakülte birincilerine kutlama belgesi

YÖK’ten fakülte birincilerine kutlama belgesi

İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü fakültelerine birincilikle yerleşen öğrencilere kutlama belgeleri verildi.

13.12.2016Eğitim
YÖKten fakülte birincilerine kutlama belgesi

YÖK'ten fakülte birincilerine kutlama belgesi

İZMİR Yüksek Teknoloji Enstitüsü fakültelerine birincilikle yerleşen öğrencilere kutlama belgeleri verildi.

13.12.2016İzmir
Üniversitelerin kalite haritaları çiziliyor

Üniversitelerin "kalite haritaları" çiziliyor

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç'ın "yeni YÖK'ün en önemli icraatı" olarak değerlendirdiği Yükseköğretim Kalite Kurulunca, Türkiye'deki 181 üniversite ve meslek yüksekokulunun iç değerlendirme raporlarının tamamlamasının ardından üniversitelerde dış değerlendirme dönemi başlatıldı.

13.12.2016Eğitim
YÖKten birincilere ödül

YÖK'ten birincilere ödül

2016- 2017 eğitim-öğretim yılında İKÇÜ'ye 'fakülte birincisi' olarak yerleşen öğrencilere, Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç tarafından gönderilen kutlama belgeleri, Rektör Prof. Dr. Akhan tarafından takdim edildi.

11.12.2016İzmir
YÖK Kültür-Sanat Söyleşileri Erzincan Üniversitesi’nde

YÖK Kültür-Sanat Söyleşileri Erzincan Üniversitesi’nde

2015-2016 eğitim öğretim döneminde başlatılan YÖK Kültür-Sanat Söyleşileri’nin yeni akademik yıldaki ikinci programı 12 Aralık’ta Erzincan Üniversitesi’nde yapılacak.

10.12.2016Eğitim
YYÜde 15 fakülte birincisine teşekkür belgesi verildi

YYÜ'de 15 fakülte birincisine teşekkür belgesi verildi

YYÜ'de 15 fakülte birincisine teşekkür belgesi verildi

9.12.2016Van
Yükseköğretim dergisi internette

Yükseköğretim dergisi internette

YÖK tarafından ilk kez çıkarılan “Yüksek Öğretim Dergisi” internet ortamına taşındı.

9.12.2016Eğitim
YÖK Başkanı, birinci öğrencilere mektup gönderdi

YÖK Başkanı, birinci öğrencilere mektup gönderdi

Necmettin Erbakan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Şeker, YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç’ın, 2016-2017 eğitim öğretim yılında her fakülteye birincilikle kazanan öğrencilere gönderdiği mektubu, öğrencilere teslim etti. 

8.12.2016Eğitim
YÖK Başkanı, birinci öğrencilere mektup gönderdi

YÖK Başkanı, birinci öğrencilere mektup gönderdi

YÖK Başkanı, birinci öğrencilere mektup gönderdi

8.12.2016Konya
Akdeniz Üniversitesi birincilerine ödül

Akdeniz Üniversitesi birincilerine ödül

Akdeniz Üniversitesi birincilerine ödül

8.12.2016Antalya
YÖK Başkanı AB’ye yükseköğretim sistemini anlattı

YÖK Başkanı AB’ye yükseköğretim sistemini anlattı

YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu Başkanı Christian Berger ile görüştü.

7.12.2016Eğitim
YÖK Başkanı Saraç’a büyükelçiden ziyaret

YÖK Başkanı Saraç’a büyükelçiden ziyaret

Bangladeş'in Ankara Büyükelçisi M. Allama Sıddıki, YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç'ı ziyaret etti.

7.12.2016Eğitim

Yazar Sonuçları

7 YÖK Başkanı ile çalıştı

7 YÖK Başkanı ile çalıştı

6 Kasım 1981’de Yükseköğretim Kurulu (YÖK), kurulduktan bir süre sonra personel aramaya başladı. Kızılay’da Selanik Caddesi’ndeki ilk binasında sıraya giren onlarca insanı görünce birçok üniversitede okuyup, diplomayı almadan başkasına kayıt yaptıran ve son olarak da yayıncılık yapan 29 yaşındaki Ekrem Tektaş da bir form doldurdu. Mart 1982’de öylesine doldurduğu form üzerine YÖK’ün kapısından memur olarak girdi. Bir zamanlar Adalet Partisi’nin Selanik Sokak’ta bulunan bu binasında Süleyman Demirel’in çalışma odası artık YÖK Başkanı’nın makamıydı. Tektaş, daha sonra Süleyman Demirel “parti malı değil, şahsi malımdır” diyerek oturma koltuğunu isteyip, almasına tanıklık etmişti.

7.1.2017Cumartesi Yazıları