MENÜ
Arşiv

Yekta Saraç

Yekta Saraç ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Yekta Saraç haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 600 Yekta Saraç haberi bulunmuştur.

Yekta Saraç Haberleri

Açıköğretimde 3.3 milyon öğrenci

Açıköğretimde 3.3 milyon öğrenci

Teknoloji geliştikçe açıköğretim cazip hale geliyor. Bu yönelimi Yükseköğretim Kurulu’nun 2016-2017 rakamları da gösteriyor. Açıköğretimde ön lisans ve lisans programlarındaki öğrenci sayısı 2016-2017 istatistiklerine göre 229 bin 18 artarak 3 milyon 306 bin 797 oldu.

22.5.2017Eğitim
‘Vakıf Yükseköğretim Kurumları Çalıştayı’ düzenlenecek

‘Vakıf Yükseköğretim Kurumları Çalıştayı’ düzenlenecek

YÖK Başkanlığınca, vakıf yükseköğretim kurumlarının rektörleri ve vakıf meslek yüksekokullarının müdürlerinin katılımıyla ve ilk kez ‘Vakıf Yükseköğretim Kurumları Çalıştayı’ düzenlencek.

22.5.2017Eğitim
YÖK’ün doktora bursuna TÜBİTAK desteği

YÖK’ün doktora bursuna TÜBİTAK desteği

‘100/2000 YÖK Doktora Bursu’ kapsamında eğitim alacak bursiyerler, TÜBİTAK tarafından yürütülen projelerde görev yaptıklarında çalışmalarından da belli bir miktarda burs alabilecek.

22.5.2017Eğitim
Araştırma üniversiteleri geliyor

Araştırma üniversiteleri geliyor

Yükseköğretim Kurulu (YÖK), araştırma üniversiteleri için harekete geçti. Ön değerlendirmeyi geçen 25 üniversiteden 10’u değerlendirmelerin ardından “araştırma üniversitesi” olacak. YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, Twitter’da özetle şunları paylaştı:

18.5.2017Eğitim
YÖK Başkanı Saraç: Üniversitelerimiz bizi gururlandırıyor

YÖK Başkanı Saraç: Üniversitelerimiz bizi gururlandırıyor

YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, "Artık üniversitelerimiz dünya sıralamasında da yer alıyor. 2016 yılında ilk 500'e giren 18 üniversitemiz, ilk 100'e giren 2 üniversitemiz bulunuyor. Bu bizi gerçekten mutlu ediyor ve gururlandırıyor" dedi.

17.5.2017Eğitim
Tıp asistanları YÖKte buluştu

Tıp asistanları YÖK'te buluştu

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, "Tıp fakülteleri gerçek araştırma merkezlerini ön plana çıkararak ülkemizde yürütülen klinik araştırmaların verimliliğini ve etkinliğini artırmak konusunda gayret içinde olmalıdır" dedi.

16.5.2017Eğitim
Doktora öğrencilerine asgari ücretten fazla burs

Doktora öğrencilerine asgari ücretten fazla burs

YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, Twitter’da yaptığı açıklamada 100 tematik alanda 2000 kişiye verilen ‘100/2000 YÖK Doktora Bursu’nda öğrencilere ödenecek miktarın aylık 1.800 TL olduğunu duyurdu. Böylece doktora öğrencilerine asgari ücretten yüksek burs imkanı sağlandı.

16.5.2017Eğitim
Tıp asistanları YÖKte buluşacak

Tıp asistanları YÖK'te buluşacak

YÖK tarafından düzenlenecek olan ‘Tıp Fakülteleri Mezuniyet Sonrası Eğitim Çalıştayı’nda asistanların temsilcileriyle görüş alışverişinde bulunulacak.

15.5.2017Eğitim
YÖKün sessiz devrimine tepki

YÖK'ün 'sessiz devrimine' tepki

YÜKSKEÖĞRETİM Kurulu’nda (YÖK) önceki gün açıklanan ve YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç’ın “Sessiz devrim” olarak nitelendirdiği 11 maddelik değişikliklere akademi camiasından tepki geldi. Emekli hocaların üniversiteye geri dönmesine vize veren maddeyi eleştiren eğitimciler, dönüşlerin bilime ve liyakata dayalı olmayacağını, ahbap-çavuş ilişkisine göre yaşanacağını savundular.

13.5.2017Gündem
YÖK Başkanı Saraç: Üstün Başarı Ödülleri ile iyi uygulamalar teşvik edilecek

YÖK Başkanı Saraç: Üstün Başarı Ödülleri ile iyi uygulamalar teşvik edilecek

YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, YÖK’ün bu yıldan itibaren "Üstün Başarı Ödülleri" vereceğini söyledi.

13.5.2017Eğitim
Üniversitelerde sessiz devrim

Üniversitelerde 'sessiz devrim'

Hükümetin ekonomide üretim reform paketine yükseköğretim de dahil oldu. YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç’ın ‘sessiz devrim’ diye nitelendirdiği değişikliklerle üniversiteler özel şirket kurabilecek, istihdama göre öğrenci alınacak, emekli hocalar 75 yaşına kadar üniversiteye geri dönebilecek, sektörde çalışan öğrenci teşvik edilecek, ücretli araştırmaya izin verilecek.

11.5.2017Eğitim
Yükseköğretimde sessiz devrim yapıyoruz

Yükseköğretimde sessiz devrim yapıyoruz

YÖK Başkanı Yekta Saraç, YÖK Kanunu ile ilgili yaklaşık 10 madde teklifinin Üretim Reformu Paketi’ne dahil olduğunu belirterek, “Bu değişiklikler, ülkenin kalkınma yolunda ilerlemesini hedefleyen üretim paketinin amacına yönelik maddelerdir. Bu maddelerin hayata geçmesi, sessiz bir devrimin hayata geçirilmesidir” dedi.

11.5.2017Eğitim
Tıp fakülteleri dekanları YÖK’te toplandı

Tıp fakülteleri dekanları YÖK’te toplandı

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Yekta Saraç, eğitimde kaliteden ödün vermemenin yeni YÖK'ün birinci hedefi olduğunu belirterek, "Tıp fakültelerimiz, eğitim alanında hem ülkemizin hem de dünya biliminin gelişmelerini yakından takip etmekte, programlarını güncellemekte, program yeterliliklerini ciddiyetle takip etmekte ve kalite çalışmalarında özenleriyle öne çıkmaktadır" dedi.

11.5.2017Eğitim
YÖK, iletişim fakültelerini dekanlarla değerlendirdi

YÖK, iletişim fakültelerini dekanlarla değerlendirdi

YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, iletişim odaklı programlara yönelik durum değerlendirmesi yapmak için iletişim fakültesi dekanlarıyla YÖK’te bir araya geldi. Toplantıyla bu programdaki eğitimin niteliği ve fakültelerin sorunlarına yönelik yapılacak iyileştirmelerle ilgili yol haritası belirlenmesi, mezunların mesleki yeterliliği ve istihdam sorunları konusunda görüş alışverişinde bulunulması amaçlandı.

9.5.2017Eğitim
KDK, diplomada uzaktan eğitim ibaresi için YÖKten bilgi istedi

KDK, diplomada uzaktan eğitim ibaresi için YÖK'ten bilgi istedi

Diplomada uzaktan eğitim ibaresi konusuna el atan Kamu Denetçiliği Kurumu (KDK), Yükseköğretim Kurulu'ndan konuyla ilgili belgeleri talep etti. İşte, KDK'nın uzaktan eğitim ibaresi hakkında girişiminin detayları

3.5.2017Eğitim
YÖKten ‘uzaktan öğretim’ açıklaması

YÖK'ten ‘uzaktan öğretim’ açıklaması

YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, uzaktan öğretim programlarında düzenlenecek diplomalarda ‘uzaktan öğretim’ ibaresinin, 2017-2018 eğitim öğretim yılından itibaren bu programlara kaydolan öğrenciler için geçerli olacağını belirtti.

3.5.2017Eğitim
YÖKten ‘engelli dostu’ üniversitelere ‘bayrak’

YÖK'ten ‘engelli dostu’ üniversitelere ‘bayrak’

YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, "Üniversitelere engelliler için erişilebilirlik noktasında engelli dostu unvanı vereceğiz. 'Engelli dostu üniversite bayrağı bu sene bu üniversiteye verilmiştir' diye üniversite tercih kılavuzunda belirteceğiz" dedi.

2.5.2017Eğitim
YÖK Başkanı Prof. Dr. Saraç: Öncelikli hedef engelli öğrencilerin üniversite eğitimi alması

YÖK Başkanı Prof. Dr. Saraç: Öncelikli hedef engelli öğrencilerin üniversite eğitimi alması

YÖK Başkanı Yekta Saraç, YÖK’ün ilk kez düzenlediği ‘Engelsiz Erişim Çalıştayı’nda, yükseköğretim kurumlarındaki engelli öğrenci sayısının 13 bin 655 olduğunu söyledi. Saraç, "Bu sayı konunun özelliği dolayısıyla tam olarak gerçek durumu yansıtmıyor da olabilir. Bununla birlikte daha çok engelli bireye üniversitede okuma imkanı sunmak istiyoruz" dedi.

2.5.2017Eğitim
YÖK’ten ‘Engelsiz Erişim Çalıştayı’

YÖK’ten ‘Engelsiz Erişim Çalıştayı’

YÖK, 2 Mayıs’ta ‘Engelsiz Erişim Çalıştayı’ düzenleyecek. Çalıştayda engellilerin mekânsal ulaşılabilirliği konusu ele alınacak.

1.5.2017Eğitim
Anayasanın büyük hocası Prof. Dr. Teziç yaşamını yitirdi

Anayasanın büyük hocası Prof. Dr. Teziç yaşamını yitirdi

Eski YÖK Başkanı, Türkiye’nin önde gelen anayasa hukukçularından Prof. Dr. Erdoğan Teziç dün sabah yaşamını yitirdi. Prof. Dr. Teziç, Galatasaray Lisesi yıllarında yıldız bir voleybol oyuncusuydu. Uluslararası şampiyonalarda Türkiye’yi temsil etmişti.

23.4.2017Eğitim
Üniversite sınavına değişiklik mi geliyor

Üniversite sınavına değişiklik mi geliyor?

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, çocukları kabulünde bir öğrencinin "üniversiteye girişin tek bir sınava bağlı olmaması gerektiği"ni söylemesi üzerine "Aynen senin gibi düşünüyorum. Tebrik ediyorum. Şimdi Yekta Bey'e de ÖSYM Başkanımıza da söyleyeceğim. Bakalım bir çalışma yapsınlar. Birçok sınav...Bu normalde, AK Parti'nin Hükümet Programı'nda da var." dedi.

23.4.2017Gündem
Erdoğan Teziç hayatını kaybetti

Erdoğan Teziç hayatını kaybetti

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) eski Başkanı, Prof. Dr. Erdoğan Teziç, hayatını kaybetti. Anayasa profesörü olan Prof. Dr. Teziç, aynı zamanda Galatasaray Üniversitesi rektör yardımcılığı ve rektörlüğü, Galatasaray Lisesi müdürlüğü, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi Anayasa Hukuku Anabilim Dalı Başkanlığı görevlerinde de bulunmuştu.

23.4.2017Eğitim
Doçentlik Sınav Yönetmeliğinde değişiklik

Doçentlik Sınav Yönetmeliği'nde değişiklik

Doçentlik Sınav Yönetmeliği'nde yapılan değişikliğe göre, doçentlik sınavının eser incelemesinde başarısız bulunan aday müracaat dönemi esas alınmak suretiyle sınava en erken izleyen üçüncü dönemde yeniden başvurabilecek.

22.4.2017Eğitim
YÖKDİL sınavı ne zaman yapılacak YÖK Başkanından açıklamalar

YÖKDİL sınavı ne zaman yapılacak? YÖK Başkanından açıklamalar

YÖKDİL sınavının ne zaman yapılacağı binlerce aday tarafından merak edilen konular arasında gündemdeki yerini koruyor. YÖKDİL 2. sınav tarihi belli oldu. YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, Twitter hesabından YÖKDİL sınavıyla ilgili yapılan anketler hakkında bilgi verdi. Peki, YÖKDİL sınavı ne zaman yapılacak? İşte detaylar.

21.4.2017Eğitim
YÖKDİL sınavı ne zaman yapılacak İşte, o tarihler

YÖKDİL sınavı ne zaman yapılacak? İşte, o tarihler

YÖKDİL sınavı ne zaman yapılacak sorusunu yönelten adaylar, Yabancı Dil Sınavı'nın açıklanmasının ardından bu bilgiyi araştırmaya başladı. YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç'ın açıkladığı bilgilere göre YÖKDİL sınavı, bu yıl iki kez daha gerçekleştirilecek. Peki, YÖK Başkanının açıklamalarına göre YÖKDİL sınavı ne zaman yapılacak? İşte, sınavla ilgili detaylı bilgiler

20.4.2017Eğitim
YÖK Başkanı’ndan doçentlik müracaatlarıyla ilgili açıklama

YÖK Başkanı’ndan doçentlik müracaatlarıyla ilgili açıklama

YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, sosyal medya hesaplarından doçentlik müracaatlarıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Müracaatlarının süreleriyle ilgili bireysel mağduriyetlerin yaşandığını belirten Prof. Dr. Saraç, bu mağduriyetlerin giderilmesi yönünde süreç başlatıldığını söyledi.

20.4.2017Eğitim
Cumhurbaşkanı Erdoğan, YÖK Başkanı Saraçı kabul etti

Cumhurbaşkanı Erdoğan, YÖK Başkanı Saraç'ı kabul etti

Cumhurbaşkanı Erdoğan, YÖK Başkanı Saraç'ı kabul etti

18.4.2017Ankara
Rusyadaki charter söylentilerine AK Partili vekilden yanıt geldi

Rusya'daki charter söylentilerine AK Partili vekilden yanıt geldi

AK Parti Antalya Milletvekili Gökcen Özdoğan Enç, "Rusya ile ilişkilerimizde herhangi bir sorun yok. Aksine uçak krizinden sonra daha iyi durumdayız. Charter seferlerinin durdurulması söz konusu değil" dedi.

11.4.2017Gündem
Charterların durdurulması söz konusu değil

'Charterların durdurulması söz konusu değil'

'Charterların durdurulması söz konusu değil'

11.4.2017Antalya
İngilizceden sonra 2. yabancı dil Arapça

İngilizceden sonra 2. yabancı dil Arapça

YÖK, ilk kez Arapça için çalıştay düzenledi. 'Türk Yükseköğretiminde Arapça Öğretimi Çalıştayı’nda konuşan YÖK Başkanvekili Prof. Dr. Hasan Mandal, özetle şunları söyledi:

6.4.2017Eğitim
YÖKte müzik üniversitesi için arama konferansı

YÖK'te "müzik üniversitesi" için arama konferansı

Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreter Yardımcısı İbrahim Kalın, müzik üniversitesi kurulmasına ilişkin, "Türkiye'de şu anda 34 konservatuvar var. 35'inci konservatuvarı kurma çabası değil. Hedefimiz asla bu olmamalı. Bunun çok daha ötesinde, adeta Türkiye'de müzik eğitimi ile ilgili yeni bir paradigmanın başlangıcı olarak görmeliyiz. Bunu yapabilecek imkan ve kabiliyetlere sahip olduğumuza inanıyorum" dedi.

6.4.2017Eğitim
YÖKDİL için yapılan anket sonucunda ikinci dil Arapça oldu

YÖKDİL için yapılan anket sonucunda ikinci dil Arapça oldu

Yükseköğretim Kurulu (YÖK), Türk yükseköğretiminde ilk kez Arapça dili için çalıştay düzenledi. Değiştirilen dil sınav sistemi YÖKDİL için yapılan anket sonucunda sınavı yapılması istenen ikinci dil yüzde 62 oranında Arapça oldu.

6.4.2017Eğitim
Başkan Saraç’tan iki YÖKDİL anketi

Başkan Saraç’tan iki YÖKDİL anketi

YÖK Başkanı Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç, YÖKDİL Sınavı ile ilgili adayların görüşlerini almak üzere sosyal medya hesabından iki anket düzenliyor.

30.3.2017Eğitim
AGÜ Rektörü Sabuncuoğlu, mazbatasını YÖK Başkanı Saraç’dan aldı

AGÜ Rektörü Sabuncuoğlu, mazbatasını YÖK Başkanı Saraç’dan aldı

AGÜ Rektörü Sabuncuoğlu, mazbatasını YÖK Başkanı Saraç’dan aldı

30.3.2017Kayseri
Mühendislik fakülteleri dekanları YÖK’te

Mühendislik fakülteleri dekanları YÖK’te

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Yekta Saraç, "Mühendislik fakültesi ve mühendislik programlarının açılma aşamasında asgari standartlar, değerlendirme ve izleme süreci, mühendislik programlarında çekirdek müfredat oluşturulması, mühendislikte yetkinlik sınavı konularında, YÖK olarak önümüzdeki kısa vadede bazı uygulamaları başlatacağız" dedi.

28.3.2017Eğitim
YGS sonuçları saat kaçta açıklanacak ÖSYM sonuç sayfası

YGS sonuçları saat kaçta açıklanacak? ÖSYM sonuç sayfası

YGS sonuçlarının bugün açıklanmasını bekleyen adaylar sık sık ÖSYM'nin sonuç sayfasını ziyaret ediyor. Üniversite adayları YGS sonuçlarını T.C. kimlik numaraları ve şifreleri ile ÖSYM’nin 'https://sonuc.osym.gov.tr' adresi üzerinden görüntüleyebilecekler. Peki, sonuçlar saat kaçta açıklanacak? Net bir saat var mı? YGS sonuçlarında son durum detayda!

28.3.2017Eğitim
YÖK Başkanı’ndan YÖKDİL açıklaması

YÖK Başkanı’ndan YÖKDİL açıklaması

YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, YÖKDİL Sınavı’nın geçerli olduğu yerlere ilişkin sosyal medya üzerinden açıklama yaptı.

27.3.2017Eğitim

Üniversite adaylarının gözde alanları belli oldu

YÖK, 28 Mart'ta YGS sonuçları açıklanmadan önce üniversite adaylarının meslek eğilimlerini belirledi.

26.3.2017Eğitim
YÖKDİL nerelerde geçerli olacak Sınavın geçerlilik süresi ne kadar

YÖKDİL nerelerde geçerli olacak? Sınavın geçerlilik süresi ne kadar?

YÖKDİL sonuçları Anadolu Üniversitesi internet sitesi üzerinden duyuruldu. YÖKDİL sınav sonuçlarının açıklanmasının ardından sınavın itiraz aşamalarını araştıran bazı adaylar, aldıkları puanlara itiraz etmek için detayları öğrenmek istiyor. İşte, YÖKDİL sınav sonuçlarının geçerlilik süresi ve nerelerde geçerli olacağına dair bazı detaylar

24.3.2017Eğitim
YÖKDİL sonuçları bugün saat kaçta açıklanacak

YÖKDİL sonuçları bugün saat kaçta açıklanacak?

YÖKDİL sonuçları için meraklı bekleyişini sürdüren akademisyenler ilk kez katılım gösterdikleri sınav hakkında detayları araştırmaya başladı. YÖKDİL sonuçları ne zaman açıklanacak sorularına yanıt veren YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, adayları sevindirecek açıklamayı gerçekleştirdi. Sınav sonuçlarının bugün açıklanacağını duyuran Başkan Saraç, konuya noktasını koydu. Peki, YÖKDİL sınav sonuçları saat kaçta açıklanacak?

24.3.2017Eğitim
YÖKDİL sonuçları nereden açıklanıyor Yekta Saraç duyurdu

YÖKDİL sonuçları nereden açıklanıyor? Yekta Saraç duyurdu!

YÖKDİL sınav sonuçları için beklenti devam ediyor. Akademik anlamda birçok kişinin katılım sağladığı sınav hakkında yorumda bulunan YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, mesleki anlamda branşlara ayrılan sınavın, başarıyla sonuçlandığını duyurdu. YÖKDİL sınav sonuçlarının açıklanacağı tarih hakkında da yorumda bulunan Başkan Saraç, adaylara bazı detaylar verdi. Peki, YÖKDİL sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, merak edilen konunun detayları

23.3.2017Eğitim
‘YÖK Atlas’ güncellendi

‘YÖK Atlas’ güncellendi

YÖK tarafından, üniversite sınavlarına girecek adayların doğru tercih yapabilmelerini sağlamak amacıyla oluşturulan YÖK Atlas Sistemi, geçen yılın ÖSYS verileri de eklenerek güncellendi.

21.3.2017Eğitim
YÖK Başkanı: Güçlü ve kaliteli kitlesel eğitim veren üniversitelere ihtiyaç var

YÖK Başkanı: Güçlü ve kaliteli kitlesel eğitim veren üniversitelere ihtiyaç var

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Yekta Saraç, güçlü ve kaliteli kitlesel eğitim yapan üniversitelere ihtiyaç bulunduğuna işaret ederek, "Ancak bir ülke için uluslararası arenada görünebilir olmanın ve sürdürülebilir kalkınmanın ana ekseni insan gücü ve araştırmadan geçiyor" dedi.

16.3.2017Eğitim
YÖKten iki uluslararası anlaşma

YÖK'ten iki uluslararası anlaşma

YÖK ile Pakistan ve Ukrayna'daki yükseköğretim kurumları arasında stratejik iş birliğini öngören mutabakat zaptları imzalandı.

15.3.2017Eğitim
YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraçtan Hollandaya tepki

YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç'tan Hollanda'ya tepki

YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç'tan Hollanda'ya tepki

13.3.2017İzmir
Değişiklikleri hatırlayın stratejinizi belirleyin

Değişiklikleri hatırlayın stratejinizi belirleyin

Üniversite sınavına hazırlık son sürat devam ediyor. Maratonun ilk ayağı olan Yükseköğretime Geçiş Sınavı 12 Mart’ta yapılacak. Adayların, bu yıl üniversite sınavında yapılan yenilikleri ve puanı değişen bölümleri önceden bilmesinde yarar var. Çünkü doğru bir sınav stratejisi hazırlamanın yolu, onun hakkında tüm bilgilere sahip olmaktan geçiyor.

10.3.2017Eğitim
YÖK bünyesinde Suriyeli öğrenciler için birim oluşturulacak

YÖK bünyesinde Suriyeli öğrenciler için birim oluşturulacak

YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, “Türk Yükseköğretim Sisteminde Suriyeli Öğrenciler Uluslararası Konferansı” sonrasında gerçekleştirilen eş zamanlı çalıştaylarda Türk Yüksek Öğreniminde mevcut ve yakın gelecekte Yüksek öğrenime dahil olacak öğrencilerin yüksek öğretim sistemine entegrasyonunun ve uyum sorunlarının çözümlerinin tartışıldığını söyledi.

10.3.2017Eğitim
YÖK’te Suriyeliler için birim kurulacak

YÖK’te Suriyeliler için birim kurulacak

YÖK’te Suriyeliler için birim kurulacak

10.3.2017Hatay
YÖK Başkanı Suriyeli üniversite öğrencisi sayısını açıkladı

YÖK Başkanı Suriyeli üniversite öğrencisi sayısını açıkladı

Yüksek Öğretim Kurumu (YÖK) Başkanı Prof.Dr. Yekta Saraç, Türkiye’de 15 bine yakın Suriyeli öğrencinin üniversitelerde öğrenim gördüğünü söyledi. Suriyeli öğrencilerin en fazla olduğu üniversiteleri açıklayan Prof.Dr. Saraç, ilk sırada Gaziantep Üniversitesi’nin, ardından İstanbul Üniversitesi’nin geldiğini belirterek 3’üncü sırayı ise şaşırtıcı şekilde Karabük Üniversitesi’nin aldığını bildirdi.

9.3.2017Gündem
YÖK Başkanı Saraç: 15 bine yakın Suriyeli öğrenci üniversitelerde eğitim görüyor

YÖK Başkanı Saraç: 15 bine yakın Suriyeli öğrenci üniversitelerde eğitim görüyor

YÖK Başkanı Saraç: 15 bine yakın Suriyeli öğrenci üniversitelerde eğitim görüyor

9.3.2017Hatay