MENÜ
Arşiv
Yazarlara Göre
Doğan HIZLAN179Ahmet HAKAN89Ayşe ARMAN66Cengiz SEMERCİOĞLU54Kubilay KESKİN53Onur BAŞTÜRK53Yalçın BAYER52Melda Narmanlı ÇİMEN50Yalçın DOĞAN45Esra MİDİLLİ32Sedat ERGİN30Osman MÜFTÜOĞLU23Ege CANSEN22Cenker TEZEL20Özdemir İNCE19Gökhan KİMSESİZCAN19Yasemin BORAN18Tolga AKYILDIZ17Vedat MİLOR17Yaşar SÖKMENSÜER16Cengiz ÇANDAR15Akif BEKİ15Mehmet YAŞİN12Uğur Ergan12Tuğrul ŞAVKAY11İzzet ÇAPA11Ertuğrul ÖZKÖK10Mümtaz SOYSAL10Ömür GEDİK10Zeynep ATİKKAN10Yonca TOKBAŞ10Ayçe DİKMEN10Gila BENMAYOR9Adnan KAYA9Cüneyt ÜLSEVER8Murat BARDAKÇI8Ali Atıf BİR8Bahar KORÇAN8Yonca TOKBAŞ - Kelebek8Hikmet Demirkol8Müge AKGÜN8Eyüp Can - Referans7Melike Birgölge7Sıtkı ŞÜKÜRER7Faruk BİLDİRİCİ7Güzin Abla6Nilüfer PAZVANTOĞLU6Melike Karakartal6Sibel Arna6Selçuk ŞİRİN6Emin ÇÖLAŞAN5Enis BERBEROĞLU5Pakize SUDA5Nurten ERK TOSUNER5Figen BATUR5Ebru ÇAPA5Lale Barçin İMER5Taha AKYOL5Eyüp CAN5Ayşe ARAL5Nihat DEMİRKOL5Bahar AKINCI5Mete Tamer OMUR5Kubilay qb Tunçer5Çağlayan ÇEVİK5Ercan KUMCU4Erdal SAĞLAM4Hadi ULUENGİN4İsmet SOLAK4Yurtsan ATAKAN4Mehmet Y. YILMAZ4Nedim BUBİK4Tolga TANIŞ4Cem Keçe4Oktay EKŞİ3Kanat ATKAYA3Kurthan FİŞEK3Seçkin TÜRESAY3Mehmet Ali BİRAND3Osman Giritli3Mehmet Nuri YILMAZ3Armağan ÇAĞLAYAN3Niobe Aslı Temel3Deniz SİPAHİ3Nihat HATİPOĞLU3Yeşim Çobankent3Deniz Gürel3Yaşar Nuri Öztürk3Melis ALPHAN3Gamze CİZRELİ3Kamil Aydoğan3Fatih Tekeci3Ayça AKIN3Bekir COŞKUN2Erkan ÇELEBİ2Nilgün GEDİKOĞLU2Tufan TÜRENÇ2Yener SÜSOY2Erman TOROĞLU2Pako'nun Sayfası2

Yalın

Yalın ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Yalın haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 5.498 Yalın haberi bulunmuştur.

Hüseyin Yalın, Türk pop şarkıcısı, besteci ve söz yazarıdır. 2004 yılında çıkış yaptığı Zalim şarkısıyla tanınmıştır.
Yalın, 30 Mart 1980'de Nişantaşı, İstanbul'da doğmuştur. İlkokulu Ataköy İlköğretim Okulu'nda okumuştur. Annesinin adı Figen, babasının adı Kamil'dir. Gazeteci Ferai Tınç'ın yeğenidir.

İlkokul yıllarında pilot olmak isteyen Yalın'ın müziğe ilgisi babasının evde ona, gitarıyla Gipsy Kings ve Enrico Macias şarkıları çalmasıyla başladı. İlk bestelerini Saint Michel Fransız Lisesi'nde okurken, Yurdaer Doğulu ve Doğan Canku Müzik Okulları'nda gitar dersleri alırken yapmaya başlamıştır. İstanbul Bilgi Üniversitesi'nde Ekonomi okumaya başladığı dönemde beste çalışmalarını hızlandırmış ve albüm yolunda ilk adımları atmıştır.

 

Yalın Haberleri

Bu iddianame dengeleri değiştirecek

'Bu iddianame dengeleri değiştirecek'

İhlas Haber Ajansı ve TGRT Haber Ankara Temsilcisi Batuhan Yaşar, Türkiye Gazetesi'ndeki köşesinde bugün açıklanacak Akıncılar İddianamesi'ne yer verdi. Yaşar, Akıncılar İddianamesi'ninde açıklanacak bilgi ve belgelere dikkat çekerek, 'yer yerinde oynayacak' dedi.

30.3.2017Gündem
Evrenin 13 milyar yıllık öyküsü üniversitede sergileniyor

Evrenin 13 milyar yıllık öyküsü üniversitede sergileniyor

Büyük Patlama’dan başlayarak günümüze kadar yapılan araştırmaları, evrenin 13.7 milyar yıllık öyküsünü anlatan ‘CERN Bilimi Hızlandırıyoruz’ sergisi İstanbul’a geldi. Dün Santralistanbul’da açılacan sergi, 10 Temmuz’a kadar görülebilecek.

24.3.2017Eğitim
CERN’ün “Bilimi Hızlandırıyoruz” Sergisi İstanbul’da

CERN’ün “Bilimi Hızlandırıyoruz” Sergisi İstanbul’da

CERN’ün “Bilimi Hızlandırıyoruz” Sergisi İstanbul’da

24.3.2017İstanbul

Aşk herkesi iyileştirir

O, 13 yıldır şarkılarıyla âşıklara ve aşklara rehberlik yapıyor. Tabii yıllar onu da olgunlaştırıyor. Aşkı anlatma ve yaşama şekli de değişiyor. Hayatının en uzun süreli ilişkisini yaşarken artık daha umut dolu şarkılara imza atıyor. Kendi deyimiyle üretken, organik ve doğayla iç içe bir dönemden geçiyor. Yalın’la 28 Mart’ta Zorlu PSM’de vereceği konser öncesinde buluştuk; son albümü ‘Bayıla Bayıla’dan aşka kadar pek çok konuyu konuştuk.

24.3.2017Hayat
‘Yalın Hastane’yi anlatacaklar

‘Yalın Hastane’yi anlatacaklar

‘Yalın Hastane’yi anlatacaklar

23.3.2017Bursa
13,7 Milyar yıllık keşif sergisi ilk kez İstanbulda

13,7 Milyar yıllık keşif sergisi ilk kez İstanbul'da

Dünyanın en önemli bilimsel etkinliklerinden “ Bilimi Hızlandırıyoruz” sergisi, İstanbul Bilgi Üniversitesi ve Avrupa Nükleer Araştırma Merkezi (CERN) ortaklığı ile İstanbul’a getirildi. 23 Mart’ta santralistanbul Kampüsü’nde düzenlenen törenle açılan sergi, başlangıcından bugüne evrenin 13,7 milyar yıllık öyküsünü etkileyici bir sunumla bilim severlerle buluşturdu.

23.3.2017Teknoloji
10 yüz bin milyon baloncuk Seda şimdi nerede

'10 yüz bin milyon baloncuk' Seda şimdi nerede?

Rol aldığı reklam filmindeki '10 yüz bin milyon baloncuk yuttum' repliği ile hafızalarımızda yer eden minik yıldızı hatırladınız mı?

22.3.2017Magazin
İstinaf Mahkemesi, haksız tahrik indirimini alt sınırından veren yerel mahkemenin kararını kaldırdı

İstinaf Mahkemesi, haksız tahrik indirimini alt sınırından veren yerel mahkemenin kararını kaldırdı

İstinaf Mahkemesi, haksız tahrik indirimini alt sınırından veren yerel mahkemenin kararını kaldırdı

21.3.2017İstanbul
Googleın kurucusu kim Google nasıl kuruldu

Google'ın kurucusu kim? Google nasıl kuruldu?

Google'ın kurucuları kim? Google nasıl kuruldu? Google hangi yıl ve tam olarak nerede kuruldu? Google bugünkü devasa haline nasıl geldi? Google dünyanın en büyük şirketi mi? İşte Google'la ilgili merak edilen noktalar...

20.3.2017Teknoloji
Hafif ticari aracın çarptığı çoban ağır yaralandı

Hafif ticari aracın çarptığı çoban ağır yaralandı

Hafif ticari aracın çarptığı çoban ağır yaralandı

20.3.2017Adıyaman
Evlilik programları ve yasak meselesi

Evlilik programları ve yasak meselesi

KHK kararının ardından evlilik programlarıyla ilgili tartışmalar kızıştı. Esra Erol “Ben bu çamurun içinde olmayacağım” dedi, Zuhal Topal ona gönderme yaptı: “Ben sesimi titreterek konuşmuyorum. Yıllarca engelliler için program yaptım izlenmedi, en çok izlenen evlilik programları.” Konsey bu programların yasaklanmasını nasıl değerlendiriyor?

19.3.2017Magazin

Zafer platoda canlandı

Mamak Belediyesi, Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü’nün 102’nci yıldönümü etkinlikleri kapsamında ilçeye plato kurdu. Kent Tiyatrosu oyuncuları ile öğrencilerin yer aldığı 250 kişilik ekip, platoda Çanakkale Zaferi’ni canlandırdı.

17.3.2017Ankara
Öğrenciler Çanakkale Savaşı’nı yerinde öğrenecek

Öğrenciler Çanakkale Savaşı’nı yerinde öğrenecek

ATO, MEB işbirliğiyle 5 bin ortaokul ve lise öğrencisini Çanakkale’ye göndererek, gençlerin Türk tarihinin en önemli savaşını yerinde öğrenmesine katkıda bulunacak. ATO, bu yıl gönderilecek 5 bin öğrenciyle birlikte 13 yılda toplam 32 bin öğrencinin Çanakkale’yi görmesini sağlayacak. 

17.3.2017Eğitim
Aşkın kapıda kul olarak tarifi

Aşkın kapıda kul olarak tarifi

‘Bağdat Yolu’, emsalsiz solistlerimizden Sevim Tuna’nın en büyük hitiydi. İskender Paydaş bu şarkıyı, ana dokusunu bozmadan layıkıyla günümüze taşımış. Özge Eyüpoğlu da vokalini bu yeni tarza, zorlanmadan ve dozunda bir şekilde uyarlamış.

17.3.2017Keyif
Charlie unutulmaz

Charlie unutulmaz

Kontrbasçı Charlie Haden, 1986’da konsere gittiği Küba’da genç piyanist Gonzalo Rubalcaba’yla karşılaşmış, müziğinden etkilenmiş, sonrasında onu dünyaya tanıtmak için elinden geleni yapmıştı. İkilinin birlikte kaydettiği albümler 2 Grammy kazandı. Haden’in ölümünün ardından 2015’te ‘Charlie’ albümüyle ustasına saygılarını sunan Rubalcaba, İstanbul’da 2002’de birlikte çaldıkları sahnede bu akşam vereceği konserle onu bir kez daha anacak.

16.3.2017Kitap Sanat
PFDKdan Trabzonspora 200 bin TL para cezası

PFDK'dan Trabzonspor'a 200 bin TL para cezası

PFDK'dan Trabzonspor'a 200 bin TL para cezası

16.3.2017İstanbul
Stefan Zweigın yeniden parladığı an

Stefan Zweig'ın yeniden parladığı an

Son haftalarda ‘çok satanlar’ listelerinde en az üç eseriyle karşımıza çıkıyor. 1881 Viyana doğumlu öncü düşünür, üretken edebiyatçı Stefan Zweig’a olan ilgi dikkat çekici derecede yoğunlaşmış durumda. Romanları, öyküleri, gezi notları, günlükleri, anıları, denemeleri ve tarihten önemli kişilerin biyografileriyle insanlık tarihine yalın hümanizmin temsilcisi olarak geçmiş, savaş karşıtı ve iyimser bir yazar olan Zweig’ın alametifarikası nedir?

16.3.2017Kitap Sanat
Fenerbahçe, Trabzonspor ve Quaresma PFDKya sevk edildi

Fenerbahçe, Trabzonspor ve Quaresma PFDK'ya sevk edildi

TFF, Fenerbahçe'yi Aytemiz Alanyaspor maçında yapılan çirkin ve kötü tezahürat, Trabzonspor'u Akhisar Belediyespor maçında yapılan çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle, Quaresma'yı da Kayserispor maçında cezalı olmasına rağmen akredite alana girmsi yüzünden Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'na sevk edildi.

14.3.2017Futbol
Türkiyenin ilk ve tek çevreci alüminyum panel radyatörü Konyada üretiliyor

Türkiye'nin ilk ve tek çevreci alüminyum panel radyatörü Konya'da üretiliyor!

Alüminyum sektörünün köklü markalarından SSG Alüminyum, 1994 yılında bünyesinde oluşturduğu Termorad markasıyla sektördeki başarısını ülkemizin önemli sanayi şehirlerinden biri ve Türkiye’nin ilk ve tek birincil alüminyum üretim merkezi olan Konya – Seydişehir’den ulusal ve uluslararası pazarlara taşıyor. Türkiye'nin ilk ve tek çevreci alüminyum panel radyatör üreticisi olan Termorad; düşük CO2 (Karbondioksit) salınımı sağlayan entegre altyapısı, ev dekorasyonuna estetik katan ürün gamı ve SSG Alüminyum referansıyla tam kapasite üretimine devam ediyor.

12.3.2017Konya
Yalın Şarkılarını Bayıla Bayıla Söyleyecek...

Yalın Şarkılarını 'Bayıla Bayıla' Söyleyecek...

Yalın, son albümüyle aynı adı taşıyan 'Bayıla Bayıla' adını verdiği yeni turnesi kapsamında Mart ayında iki farklı şehirde sevenleriyle buluşuyor.

12.3.2017Magazin
Sertab Erener, şarkılarının akustik sunumlarını yaptı

Sertab Erener, şarkılarının akustik sunumlarını yaptı

Sertab Erener, şarkılarının akustik sunumlarını yaptı

12.3.2017Bursa
‘Ezik duruşlu kadın bende öfke yarattı’

‘Ezik duruşlu kadın bende öfke yarattı’

Galeri Merkür’de açılan ‘Yüzler, Fısıltılar’ başlıklı sergisinde Paris’te yaşadığı mahallede karşılaştığı kimi yüzleri tuvaline aktaran Fatma Tülin, bu kez kadınlara odaklanıyor. Tülin, farkında olmaksızın aslında dertli ve ezik duruşlu bir kadının kendine güveni olan ve dik başlı bir kadına dönüştüğünü belirtiyor.

9.3.2017Kitap Sanat
Türk finans sektörünün ilk Entegre Raporu

Türk finans sektörünün ilk Entegre Raporu

Sürdürülebilirlik alanında pek çok ilke imza atan TSKB, yeni nesil raporlama yaklaşımı olarak da bilinen Entegre Raporlamayı Türk finans sektöründe ilk kez hayata geçiren banka oldu.

9.3.2017Ekonomi
Hasarın romanı

Hasarın romanı

‘Kimi Muhitlerde’ bir ‘hasar’ romanı. İlişkilerin, akrabalığın, memleketlerin, seyahatlerin, bakışların açtığı hasarların. Elizabeth Harrower’ın çok parlak benzetme buluşları ve epey yalın bir bakış açısıyla.

9.3.2017Kitap Sanat
Galatasaray Başkan Yardımcısı Sezgin, Sportif A.Ş.deki futbolla ilgili görevinden istifa etti

Galatasaray Başkan Yardımcısı Sezgin, Sportif A.Ş.'deki futbolla ilgili görevinden istifa etti

Galatasaray Başkan Yardımcısı Sezgin, Sportif A.Ş.'deki futbolla ilgili görevinden istifa etti

7.3.2017İstanbul
Galatasarayda Nasuhi Sezgin istifa etti

Galatasaray'da Nasuhi Sezgin istifa etti

Galatasaray Başkan Yardımcısı Nasuhi Sezgin, Galatasaray Sportif A.Ş.’deki futbolla ilgili görevlerinden istifa etti. Nasuhi Sezgin'in dün akşam oynanan Antalyaspor maçının ardından kullandığı ifadeler gündeme bomba gibi düşmüştü.

7.3.2017Spor Arena

Akbank ve Paraşüt KOBİ’leri dijitale taşıyor

Akbank ve Paraşüt KOBİ’leri dijitale taşıyor

6.3.2017İstanbul
Kahraman robotik takımı, INTEGRA kampüste

Kahraman robotik takımı, INTEGRA kampüste!

Kuyu köpeği kurtarma operasyonunda tanıdığımız, liseli robotik takımı INTEGRA ile şahane bir röportaj gerçekleştirdik. Üniversiteli abilerine ve ablalarına örnek olabilecek kadar önemli işlere imza atan bu müthiş gençleri sayfalarımızda konuk etmekten mutluluk duyuyoruz. Kahraman INTEGRA kampüste!

6.3.2017Kampüs
DENİB Akademiden eğitim

DENİB Akademi'den eğitim

DENİB Akademi'den eğitim

26.2.2017Denizli
6 yaşında Hocalı Katliamına şahit oldu: Babamın öleceğini bilseydim daha çok kucaklardım

6 yaşında Hocalı Katliamı'na şahit oldu: Babamın öleceğini bilseydim daha çok kucaklardım

Ermenilerin 26 Şubat 1992'de Azerbaycan'ın Hocalı kasabasında yaptığı katliamın üzerinden tam 25 yıl geçti ancak o vahşeti yaşayanların yüreklerindeki acı hiç azalmadı.

26.2.2017Dünya
Fazla hesap Yalını kızdırdı

Fazla hesap Yalın'ı kızdırdı

Yalın, geçtiğimiz gün iki erkek arkadaşıyla gittiği Fenix adlı lüks restoranda hesap yüzünden tartışma yaşadı.

25.2.2017Magazin
Samsun Operadan sıradışı bir dinleti

Samsun Opera'dan sıradışı bir dinleti

Samsun Opera'dan sıradışı bir dinleti

21.2.2017Samsun
Kadın ve Adama tam not

'Kadın ve Adam'a tam not

SAHNEDE nefes alabilen iki eski dost, İzmirli iki hayalperest, hayat tartışması dinmeyen, komik derecede zıt iki dostun 80 dakikalık, iki perdelik interaktif eseri 'Kadın ve Adam', 1888 Restoran Bar'da ikinci kez sahnelendi.

21.2.2017İzmir
Dünyanın en iyi 5 lokantasından biri

Dünyanın en iyi 5 lokantasından biri

Milano’daki Aimo e Nadia bence İtalya’nın en iyisi ve dünyada beş lokanta seçsem aralarına girer. En az altı kez ziyaret ettiğim için bu güçlü iddiada bulunabiliyorum.

18.2.2017Gurme
Su gibi bir albüm ateş gibi bir tutku

Su gibi bir albüm ateş gibi bir tutku

Caz piyanisti olup da Türkiye’de geniş kitlelere erişebilmeyi başarabilmiş ender isimlerden Kerem Görsev, müzikteki 50’nci yılını ‘Spring Water’ adlı görkemli bir albümle taçlandırıyor. Görsev’le İstanbul Caz Festivali’nin direktörü Pelin Opcin konuştu.

16.2.2017Kitap Sanat
‘Yaşadığı çağlayanları durgun bir göl gibi anlatmış’

‘Yaşadığı çağlayanları durgun bir göl gibi anlatmış’

Selda Terek Bilecen, ‘Lirik Prenses Tezer’ adlı kurgu-biyografi romanında yazar Tezer Özlü’yü, günümüzde onun hayatını araştıran edebiyat öğrencisi bir kadınla buluşturuyor. Bu zorlu roman kurgusunu ve Tezer Özlü’yü, Bilecen’den dinledik...

16.2.2017Kitap Sanat
Referandumla ilgili kitapçık hazırladı

Referandumla ilgili kitapçık hazırladı

Referandumla ilgili kitapçık hazırladı

16.2.2017Adana
Buray: Otogarda saatlerce bekleyen hayranım vardı

Buray: Otogarda saatlerce bekleyen hayranım vardı

Emre Saygı’nın ‘Hadi Be’nin konuğu olan şarkıcı Buray'dan ilginç açıklamalar:

15.2.2017Magazin
Komşu Selanik’ten en iyi 8 mekan önerisi

Komşu Selanik’ten en iyi 8 mekan önerisi

Son yılların popüler tatil duraklarından Yunanistan, Selanik'teki iddialı mekanlarla bu sene de oldukça davetkar. İşte öneriler...

14.2.2017Gurme
Kanal D sabah haberleri Emin Çapaya emanet

Kanal D sabah haberleri Emin Çapa'ya emanet

Farklı sunum tarzı ile ekonomiyi sevdiren haberci, yorumcu olarak tanınan deneyimli gazeteci Emin Çapa, yakında Kanal D ekranlarında.

14.2.2017Televizyon
Günah keçisi olarak eğitim fakülteleri

Günah keçisi olarak eğitim fakülteleri

Türkiye öğretmen yetiştirme açısından olumlu ve olumsuz örnekleriyle engin bir deneyime sahip olmakla birlikte, maalesef bu deneyimlerden yeterince yararlanamıyor. Bu durumun başlıca nedenleri ise yöneticilerin her seferinde miladı kendilerinden başlatmaları, geçmişi bilmemeleri, geçmişten ders almamaları, araştırmaya değer vermemeleri, yanlışa göz yummaları ya da desteklemeleri olarak ifade edilebilir.

13.2.2017Eğitim

Yazar Sonuçları

Hayır çadırında kaçan muazzam fırsat

Hayır çadırında kaçan muazzam fırsat

CUMHURBAŞKANI Erdoğan, hayır çadırına gitti.

29.3.2017Ahmet HAKAN
Sesten Hastalık Teşhisi

Sesten Hastalık Teşhisi

Ses, kendine has biyo-işareti sayesinde online işlemlerde şifre olarak kullanılmasından tutun sesle aktive olan cihazlara kadar bir çok alanda kullanılmaktadır. Sağlıkta kullanımı ise bugüne kadar çok sınırlıydı.

24.3.2017Özcan Çıkmaz
Mevsimsel, hatta haftasal bir mutfak: Kantin

Mevsimsel, hatta haftasal bir mutfak: Kantin

Oldukça yalın ama yavan olmayan, zeytinyağı ağırlıklı, Kuzey Ege tipinde lokantaların artması, doğal tarım yapan küçük üreticilerin de yok olup gitmesini engeller ve biz değilsek de genç kuşaklar faydasını görür.

4.3.2017Vedat MİLOR
Karargâh muhalefetten rahatsız dense tamam mıydı

'Karargâh muhalefetten rahatsız' dense tamam mıydı?

HÜRRİYET ‘editoryal hata’ dediği hatayı yapmasaydı...

1.3.2017Akif BEKİ
Zıtlıklar ülkesi: Meksika

Zıtlıklar ülkesi: Meksika

Üniversitede sosyal antropoloji okurken en büyük hayalim Latin Amerika ülkelerine gitmekti.

27.2.2017Müge AKGÜN
Başkentte resim turu

Başkent'te resim turu

Ankara’nın resim dünyasında sınırlı bir tur atıyoruz bu hafta. İlk durağımız Gaziosmanpaşa’da Ankara ile bütünleşmiş sanat mekanlarından biri olan Galeri Nev. Galeri, 26 Mart’a kadar Güneş Terkol’un uçuşan imgelerine ev sahipliği yapıyor.

26.2.2017Uğur Ergan
Dekorasyon alışverişini sevdik

Dekorasyon alışverişini sevdik!

Moda dünyası ile yakın mesaim olmasına rağmen internet üzerinde alışveriş deyince en ilgimi çekenler, ev üzerine ürünler sunanlar oluyor. perabulvari.com gibi…

25.2.2017Ferhan İSTANBULLU
Dünyanın en iyi 5 lokantasından biri

Dünyanın en iyi 5 lokantasından biri

Milano’daki Aimo e Nadia bence İtalya’nın en iyisi ve dünyada beş lokanta seçsem aralarına girer. En az altı kez ziyaret ettiğim için bu güçlü iddiada bulunabiliyorum.

18.2.2017Vedat MİLOR
Umut ve heyecan veren restoranlar

Umut ve heyecan veren restoranlar

Gastronomi kültürü üzerine yazanlar her şeye eleştirel gözle bakmayı sever. Neyin eksik olduğuna yoğunlaşır, mükemmeli arar çoğu zaman. Güzel bir rastlantı galiba. Son haftalarda gittiğim hemen her lokantadan tadı damağımda yemeklerle ayrıldım...

18.2.2017Müge AKGÜN