Yüksek Seçim Kurulu

 • Türkiye’nin suçu Suriye’ye komşu olmak mı - yüksek seçim kurulu
  Türkiye’nin suçu Suriye’ye komşu olmak mı12.01.2015
  PlanetBaşbakan Ahmet Davutoğlu, Almanya Başbakanı Angela Merkel’le ortak basın toplantısında ‘Teröristlerin Türkiye sınırından rahatça geçtiği’ iddialarını soran bir gazeteciye, “Türkiye’nin suçu Suriye’ye komşu olmak mı?” diyerek şu yanıtı verdi: “Biz sınırlarımızı teröristlerin girip çıkması için değil, Esad rejiminden kaçan insanların kurtulması için açtık.Türkiye hiçbir terör örgütüne müsamaha göstermemiştir.Sadece Esad rejiminden kaçan insanlara kucak açmıştır.”
 • Başbakan Davutoğlu Fransa'ya gitti - yüksek seçim kurulu
  Başbakan Davutoğlu Fransa'ya gitti10.01.2015
  GündemBaşbakan Ahmet Davutoğlu, Paris'teki saldırının ardından Fransa'da düzenlenecek yürüyüşe katılacağını hatırlatarak, "Bu saldırıyı, genelde İslam dünyasına, daha özelde Avrupa'daki Müslümanlara yönelik bir karşı kampanyaya dönüştürmek isteyen çevrelere karşı da oradaki mevcudiyetimiz, en güçlü mesajı vermek olacaktır" dedi.
 • Adaylık için son tarih 10 Şubat - yüksek seçim kurulu
  Adaylık için son tarih 10 Şubat05.01.2015
  Gündem7 Haziran'da yapılacak milletvekili seçimlerinde aday olmak isteyen Yargıtay, Danıştay, Anayasa Mahkemesi başkan ve üyeleri, hakimler, savcılar, askerler, belediye başkanları, sendika ve meslek odaları başkanları dahil olmak üzere tüm kamu görevlilerinin 10 Şubat, saat 17.00'ye kadar görevlerinden ayrılmaları gerekiyor.
 • Gazetecinin ‘zor’ yılıydı - yüksek seçim kurulu
  Gazetecinin ‘zor’ yılıydı30.12.2014
  GündemBASIN Konseyi Başkanı Pınar Türenç, 2014 yılı değerlendirme raporunu açıkladı.Türenç, basın için ‘zor yıl’ olarak tanımladığı 2014’e sansür ve mali baskıların damga vurduğunu söyledi.
 • Yurtdışında 24 gün sandık - yüksek seçim kurulu
  Yurtdışında 24 gün sandık28.12.2014
  GündemYÜKSEK Seçim Kurulu (YSK), 7 Haziran 2015’te yapılacak genel seçimlerde 54 ülke 109 temsilcilikte oy kullanılmasına, 4’ü Almanya’da 10 temsilcilikte ise bina kiralama yoluna gidilmesine karar verdi.
 • Yurtdışında 24 gün sandık - yüksek seçim kurulu
  Yurtdışında 24 gün sandık28.12.2014
  AvrupaYÜKSEK Seçim Kurulu (YSK), 7 Haziran 2015’te yapılacak genel seçimlerde 54 ülke 109 temsilcilikte oy kullanılmasına, 4’ü Almanya’da 10 temsilcilikte ise bina kiralama yoluna gidilmesine karar verdi.YSK ilk kez Köşk seçiminde denenen ve aksayan yurtdışında oy kullanacak seçmenler için uygulanan randevu sistemini kaldırdıktan sonra oy kullanmanın hangi tarihler arasında yapılacağını da kararlaştırdı.
 • YSK üyeliğine Ahmet Tuncay seçildi - yüksek seçim kurulu
  YSK üyeliğine Ahmet Tuncay seçildi28.12.2014
  GündemYüksek Seçim Kurulu'nun (YSK) Yargıtay kontenjanından boşalan üyeliğine, Yargıtay 19.Hukuk Dairesi Üyesi Ahmet Tuncay seçildi.
 • Cumhurbaşkanlığı da laiklerin - yüksek seçim kurulu
  Cumhurbaşkanlığı da laiklerin22.12.2014
  PlanetTunus’ta ekim ayındaki genel seçimden zaferle çıkan laikler cumhurbaşkanlığı seçimini de kazandı.Nida Tunus’un cumhurbaşkanı adayı Sibsi, Arap Baharı’ndan sonra geçici liderlik koltuğuna oturan, İhvan destekli olarak gösterilen Merzuki’ye karşı yarıştığı seçimde yüzde 55.6 oy alarak zaferini ilan etti.
 • Tunus'ta yeni cumhurbaşkanı Sibsi - yüksek seçim kurulu
  Tunus'ta yeni cumhurbaşkanı Sibsi21.12.2014
  PlanetTunus'ta yapılan cumhurbaşkanlığı seçimini laik Bida Tunus Partisi lideri El Baci Kaid es Sibsi (88) kazandı.
 • Deniz SİPAHİ

  Seçim süreci başlamıştır - yüksek seçim kurulu
  Seçim süreci başlamıştır18.12.2014
  Yazarlar
 • Deniz SİPAHİ

  Seçim süreci başlamıştır - yüksek seçim kurulu
  Seçim süreci başlamıştır18.12.2014
  Yazarlar
 • Rauf TAMER

  Gözden kaçmasın - yüksek seçim kurulu
  Gözden kaçmasın14.12.2014
  YazarlarYüksek Seçim Kurulu Başkanı Dış Türkler’e sitem ediyor:
 • YSK Başkanı Güven'in kayınpederi vefat etti - yüksek seçim kurulu
  YSK Başkanı Güven'in kayınpederi vefat etti14.12.2014
  GündemYüksek Seçim Kurulu (YSK) Başkanı Sadi Güven'in kayınpederi Abdullah Akdağ (82), vefat etti.
 • Yalçın DOĞAN

  Seçime erken vuruş - yüksek seçim kurulu
  Seçime erken vuruş12.12.2014
  YazarlarKANAL A’da bir programda Atatürk’e “Rüşvetçi” deniyor, yayıncı kuruluşları denetlemekle görevli RTÜK’teki iki üye, Ali Öztunç ile Süleyman Demirkan Kanal A‘ya ceza verilmesini istiyor.
 • Randevu iptaline Avrupa'dan destek - yüksek seçim kurulu
  Randevu iptaline Avrupa'dan destek10.12.2014
  AvrupaYüksek Seçim Kurulu'nun (YSK) seçimlerde, yurtdışında uygulanan randevu sistemini kaldırması Almanya'daki Türk sivil toplum kuruluşlarınca olumlu karşılandı.
 • Gürsel Tekin: AİHM'e kadar gideceğiz - yüksek seçim kurulu
  Gürsel Tekin: AİHM'e kadar gideceğiz07.12.2014
  Gündem30 Mart seçimlerinde Kağıthane İlçesi'nde bazı sandıklarda seçim sonuçlarının Ak Parti lehine değiştirildiği iddiaları" üzerine sandık başkanlarına açılan davaya izleyici olarak katılan Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, adliye önünde açıklama yaptı.Tekin, "Bu mücadele sadece Kağıthane ile sınırlı kalmayacak.Sadece İstanbul Adliyesi ile sınırlı kalmayacak Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'ne (AİHM) kadar gideceğiz.Her yurttaşımız için bir rey, siyasetçi için, devlet için bir namustur, bir şereftir, haysiyettir"
 • Sandık başkanları hakim karşısına çıktı - yüksek seçim kurulu
  Sandık başkanları hakim karşısına çıktı07.12.2014
  Gündem30 Mart yerel seçimlerinde Kağıthane İlçesi’nde bazı sandıklarda seçim sonuçlarının Ak Parti lehine değiştirildiği iddiaları üzerine 29 sandık başkanı hakkında ayrı ayrı açılan davanın görülmesine başlandı.Hakim karşısına çıkan 4 sandık başkanı sanık suçlamaları redderek, tuttukları tutanaklarda herhangi bir değişiklik yapmadıklarını savundu.
 • YSK'dan seçim için kritik karar - yüksek seçim kurulu
  YSK'dan seçim için kritik karar06.12.2014
  GündemYÜKSEK Seçim Kurulu (YSK) önümüzdeki Haziran'da yapılacak milletvekili genel seçimleri için kritik bir karara imza attı.
 • YSK randevuyla oy verme işlemini iptal etti - yüksek seçim kurulu
  YSK randevuyla oy verme işlemini iptal etti06.12.2014
  GündemYÜKSEK Seçim Kurulu (YSK), haziran ayında yapılacak genel seçimlerde geçerli olmak üzere yurt dışında randevuyla oy kullanma sistemini değiştirdi.
 • Görme engellilerin oy kullanması Anayasa Mahkemesi’ne taşındı - yüksek seçim kurulu
  Görme engellilerin oy kullanması Anayasa Mahkemesi’ne taşındı03.12.2014
  GündemTürkiye Beyazay Derneği Genel Başkanı, eski milletvekili Lokman Ayva, görme engellilerin tek başına oy kullanmasını engelleyen kanun maddesinin iptal edilmesi için Anayasa Mahkemesi’ne başvurdu.
 • Mevlüt Çavuşoğlu: Türkiye'den 600 kişi IŞİD'e destek amaçlı katıldı - yüksek seçim kurulu
  Mevlüt Çavuşoğlu: Türkiye'den 600 kişi IŞİD'e destek amaçlı katıldı24.11.2014
  GündemDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, terör örgütü IŞİD’le mücadele kapsamında bin 100 kişiyi sınır dışı ettiklerini ifade ederken, Türkiye’den bugüne kadar 600 kadar vatandaşın destek amaçlı katıldığını, bunlardan yüzden fazlasının da hayatını çatışmalarda kaybettiğini söyledi.Çavuşoğlu, “Bizimle istihbarat paylaşımı lazım.Özellikle AB ülkelerine baktığımız zaman pasaport kontrolünde kimliğini gösteriyor, polis bakıyor ‘geç’ diyor.Orada durdurulamayan insanların Türkiye içinde bin km’ye yakın Suriye ve Irak’la sınırı olan bir ülkenin bununla tek başına mücadele etmesini beklemek haksızlıktır” dedi.
 • Cumhurbaşkanlığı seçimleri ikinci tura kaldı - yüksek seçim kurulu
  Cumhurbaşkanlığı seçimleri ikinci tura kaldı23.11.2014
  PlanetTunus'taki cumhurbaşkanlığı seçiminde, üçte ikisi açılan sandıklardan alınan resmi olmayan sonuçlar, adayların yeterli oy sayısına ulaşamadığını ve seçimlerin ikinci tura kaldığını gösteriyor.
 • Almanya’da sandık sayısı artacak - yüksek seçim kurulu
  Almanya’da sandık sayısı artacak23.11.2014
  AvrupaAVRUPALI Türk Demokratlar Birliği (UETD) Genel Başkanı Süleyman Çelik, Yüksek Seçim Kurulu’ndan aldıkları bilgiye göre Almanya’da oy kullanma merkezlerinin 7’den 13’e çıkarılacağını söyledi.
 • Oy kullanma merkezi sayısı artacak - yüksek seçim kurulu
  Oy kullanma merkezi sayısı artacak22.11.2014
  AvrupaAlmanya'nın Köln kentinde habercilerle bir araya gelen Avrupalı Türk Demokratlar Birliği (UETD) Genel Başkanı Süleyman Çelik, Yüksek Seçim Kurulu YSK'dan aldıkları bilgiye göre, Almanya'da oy kullanma merkezlerinin 7'den 13'e çıkartılacağını söyledi.
 • Yeni kurulan partiye büyük şok - yüksek seçim kurulu
  Yeni kurulan partiye büyük şok16.11.2014
  GündemEski DYP İstanbul Milletvekili Yılmaz Hastürk Emine Ülker Tarhan tarafından kurulan Anadolu Partisi ismine itiraz ederek YSK'ya başvurdu.
 • TRT'ye tarihi ceza - yüksek seçim kurulu
  TRT'ye tarihi ceza11.11.2014
  EkonomiYüksek Seçim Kurulu (YSK) Cumhurbaşkanlığı seçim sürecindeki yayınlarından dolayı TRT'ye tarihinin en büyük cezasını kesti.
 • TRT'ye tarihi ceza - yüksek seçim kurulu
  TRT'ye tarihi ceza11.11.2014
  EkonomiYüksek Seçim Kurulu (YSK), Cumhurbaşkanlığı seçim sürecinde Recep Tayyip Erdoğan’a üç günde 5 saat 26 dakika süre ayıran TRT Türk’e, diğer adaylara hiç yer vermediği için 7 program durdurma cezası verdi.Böylece TRT’ye verilen toplam program durdurma cezası 25’i geçti.
 • Vekillerin performansı araştırılıyor - yüksek seçim kurulu
  Vekillerin performansı araştırılıyor07.11.2014
  GündemAK PARTİ, haziran ayında yapılacak genel seçimler öncesi, taban yoklamalarıyla ilgili çalışmalarına start verdi.
 • Tunus'taki seçimlerin resmi sonuçları açıklandı - yüksek seçim kurulu
  Tunus'taki seçimlerin resmi sonuçları açıklandı29.10.2014
  PlanetTunus'ta pazar günü yapılan genel seçimlerde, Nida Tunus (Tunus'un Sesi) Partisi'nin 85 sandalye ile birinci, Nahda Hareketi Partisi'nin ise 69 sandalye kazanarak ikinci sırada yer aldığı açıklandı.
 • Rauf TAMER

  Bilen, bilmeyen - yüksek seçim kurulu
  Bilen, bilmeyen27.10.2014
  YazarlarErken Seçim ne demek?
 • YSK, Tillo ve Tüysüz'de seçime katılacak partileri açıkladı - yüksek seçim kurulu
  YSK, Tillo ve Tüysüz'de seçime katılacak partileri açıkladı24.10.2014
  GündemYüksek Seçim Kurulu (YSK), Siirt'in Tillo İlçesi ve Osmaniye'nin Toprakkale İlçesi Tüysüz Beldesi'nde 14 Aralık 2014'de yapılacak belediye başkanlığı ve belediye meclisi üyeliği seçimlerine katılacak olan siyasi partileri belirledi.
 • YSK’nın hedefi konsoloslukta oy kullandırmak - yüksek seçim kurulu
  YSK’nın hedefi konsoloslukta oy kullandırmak23.10.2014
  AvrupaHÜKÜMET, genel seçimleri önümüzdeki haziran yerine nisan-mayısa çekmeyi tartışırken, Yüksek Seçim Kurulu (YSK) yurtdışında Köşk seçiminde yaşanan aksaklıkların giderilmesi için kolları sıvadı.
 • Şubat olsun - yüksek seçim kurulu
  Şubat olsun19.10.2014
  GündemYüksek Seçim Kurulu’nun Haziran 2015 Genel Seçimi’yle ilgili çalışmayı geçmiş uygulamalardan daha hızlı şekilde önceki gün başlatması, kulislerde “Nisanda seçim” senaryosunu canlandırdı.
 • YSK Başkanı Güven: YSK'da erken seçim alarmı yoktur - yüksek seçim kurulu
  YSK Başkanı Güven: YSK'da erken seçim alarmı yoktur19.10.2014
  GündemYüksek Seçim Kurulu (YSK), 12 Ekim Pazar günü gerçekleştirilen Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) üyeliği seçiminin kesin sonuçlarını açıkladı.YSK'ya yönelik iddia edilen erken seçim hazırlığı konusunda değerlendirmede bulunan Güven, erken seçim alarmı olmadığını da belirterek "Erken seçim kararı vermek YSK'nın görev ve yetki alanında değildir.YSK, cumhurbaşkanlığı seçiminden hemen sonra Haziran 2015 tarihinde yapılacak milletvekili genel seçimi ile ilgili çalışmalarına başlamıştır.Çalışmalarımızın milletvekili seçiminin öne çekilmesine ilişkin basındaki yazılanlarla ilgisi yoktur.Erken seçim kararı verecek olan YSK değildir.YSK'da erken seçim alarmı yoktur" dedi.
 • YSK’da ‘erken seçim’ alarmı - yüksek seçim kurulu
  YSK’da ‘erken seçim’ alarmı18.10.2014
  GündemYüksek Seçim Kurulu (YSK), 7 Haziran 2015’te yapılması gereken milletvekili genel seçiminin erkene alınabileceği ihtimali çerçevesinde alarma geçerek çalışmalarını başlattı ve ilk kararını verdi.
 • HSYK'da tarihi seçim - yüksek seçim kurulu
  HSYK'da tarihi seçim11.10.2014
  GündemKRİTİK Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) üyeliği seçimi Türkiye çapında geniş güvenlik önlemleri altında yapılırken, oy verme işlemleri saat 17:00 itibarıyla sona erdi.Bingöl'de güvenlik gerekçesiyle helikopterle oy vermeye götürülen hakim ve savcılara 'otobüsle geri dönün' denildiği iddia edildi
 • HSYK üyeliği seçimi yarın yapılacak - yüksek seçim kurulu
  HSYK üyeliği seçimi yarın yapılacak10.10.2014
  GündemHakimler ve Savcılar Yüksek Kurulunun (HSYK) 10 asıl 6 yedek üyesini belirlemek üzere 12 bin 520'si adli, bin 474'ü idari yargıdan olmak üzere 13 bin 994 hakim ve savcı yarın sandık başına gidecek.
 • Tillo’da seçimler 14 aralık’a ertelendi - yüksek seçim kurulu
  Tillo’da seçimler 14 aralık’a ertelendi09.10.2014
  GündemSİİRT’te yerel seçimlerden bir gün sonra bir kişinin öldürülmesinden sonra, belediye meclis üyelerinin toplu olarak istifa etmesi üzerine Tillo İlçesi’nde 26 Ekim’deki seçim takvimi iptal edildi.Belediye Başkanlığı ve Meclis üyeliği seçimleri 14 Aralık’a ertelendi.
 • YSK’dan adaylara özgeçmiş sansürü - yüksek seçim kurulu
  YSK’dan adaylara özgeçmiş sansürü28.09.2014
  GündemYÜKSEK Seçim Kurulu’ndan (YSK) kesin aday listelerinin kesinleştiği bugün seçime ortak liste ile giren YARSAV ve Yargıçlar Sendikası’nın desteklediği adaylara özgeçmiş sansürü geldi.YSK, bu adaylardan bazılarının özgeçmişlerini yeniden düzenlemelerini, seçim vaatlerini, sendika ve dernek yönetici veya üyeliklerine ilişkin bilgileri çıkarmalarını istedi.
 • Gürsel Tekin: "Raporumuzu Kerry'ye göndereceğiz" - yüksek seçim kurulu
  Gürsel Tekin: "Raporumuzu Kerry'ye göndereceğiz"25.09.2014
  GündemMenteşe Festival etkinliklerine katılmak üzere Muğla’ya gelen CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin, Suriye-Kobani’den Kaçarak Türkiye’ye sığınanlarla ilgili düzenledikleri üç ayrı raporu, ABD Dışişleri Bakanı John Kerry’ye de göndereceklerini açıkladı.
 • Yargıçlar Sendikası Mahir Ünal'ın sözleri için YSK'ya başvurdu - yüksek seçim kurulu
  Yargıçlar Sendikası Mahir Ünal'ın sözleri için YSK'ya başvurdu24.09.2014
  GündemYargıçlar Sendikası Başkanı Ömer Faruk Eminağaoğlu, AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal'ın Hâkimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) seçimlerine ilişkin "Kazanırlarsa bu seçimleri gayrimeşru sayarız" sözlerini Yüksek Seçim Kurulu'na (YSK) şikayet etti.Eminağaoğlu, konunun incelenerek HSYK üyelik seçimlerinde eşit ve serbest yarışma ortamı sağlanmasını talep etti.
 • Dünya Kupası yorumculuğu için Fatih Terim'e hiç para ödenmedi - yüksek seçim kurulu
  Dünya Kupası yorumculuğu için Fatih Terim'e hiç para ödenmedi23.09.2014
  EkonomiCHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ın cevaplaması üzerine Meclis’e TRT’yle ilgili olarak verdiği soru önergesine cevap geldi.Soru önergesinde dikkat çeken önemli bir nokta Dünya Kupası’nda TRT’nin yorumculara yaptığı ödemeler oldu.Bülent Arınç imzalı soru önergesine verilen yanıtta Fatih Terim ve Ömer Üründül’e Dünya Kupası maçlarını yorumladıkları için TRT tarafından bir ödeme yapılmadığı öğrenildi.
 • Avusturya'nın Vorarlberg eyaletinde seçim - yüksek seçim kurulu
  Avusturya'nın Vorarlberg eyaletinde seçim21.09.2014
  Avrupaİktidar partisi Avusturya Halk Partisi (ÖVP) bir önceki seçime göre yüzde 9 oranında oy kaybederek birinci oldu.
 • Eminağaoğlu: 12 Eylül gibi olmasın - yüksek seçim kurulu
  Eminağaoğlu: 12 Eylül gibi olmasın17.09.2014
  GündemYÜKSEK Seçim Kurulu (YSK) YARSAV ve Yargıçlar Sendikası’nın oy vermenin gizliliği gereği, yerel ve genel seçimlerdeki gibi 150 seçmenin altında oy kullanılmamasına veya sandıkların her ilde açılmayıp belirli bölgelerde toplanarak, harmanlanıp açılmasına yönelik başvuruyu henüz karara bağlamadı ancak genelgesi ışığında ret kararı vereceği ortaya çıktı.
 • HSYK seçiminde YSK’ya üç kritik itiraz - yüksek seçim kurulu
  HSYK seçiminde YSK’ya üç kritik itiraz16.09.2014
  GündemYÜKSEK Seçim Kurulu’nun (YSK) ilan ettiği Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) üyeliği geçici aday listesine YARSAV’la ortak liste çıkarıp seçime giren Yargıçlar Sendikası’ndan “bürokrat aday” itirazı geldi.
 • Bozdağ'dan Yargıtay Başkanı'na: Cumhurbaşkanımıza arz ettiği tarihi sayın başkan değiştirmiş - yüksek seçim kurulu
  Bozdağ'dan Yargıtay Başkanı'na: Cumhurbaşkanımıza arz ettiği tarihi sayın başkan değiştirmiş16.09.2014
  GündemAdalet Bakanı Bekir Bozdağ, "Basından öğrendiğimiz kadarıyla Yargıtay başkanımız Yargıtay'da yapılacak seçimi 22 Eylül olarak tarihlendirdi.Sayın cumhurbaşkanımıza arz ettiği tarihi sayın başkan değiştirmiş durumda tabi, ben bu konuyu takdire bırakıyorum.Hakimlerimizin, savcılarımızın değerli Yargıtay üyelerimizin takdirine bırakıyorum" dedi.
 • CHP'de Parti Meclisi kesinleşti - yüksek seçim kurulu
  CHP'de Parti Meclisi kesinleşti08.09.2014
  GündemCHP'de Çankaya İlçe Seçim Kurulu beklenen kararı verdi.Karar uyarınca Mehmet Bekaroğlu ve Sencer Ayata 'cinsiyet kotası'ndan Parti Meclisi'ne girdi.Cinsiyet kotası uygulaması nedeniyle seçimlerde 60 kişilik PM'ye girmek için yeterli oyu alan Ali Özcan ise liste dışı kaldı.Yerine kendisinden daha az oy almış Sera Kadıgil girdi.
 • CHP'de 'cinsiyet kotası' savaşları - yüksek seçim kurulu
  CHP'de 'cinsiyet kotası' savaşları07.09.2014
  GündemCHP'de kurultay bitti, ancak henüz sular durulmadı.
 • Mehmet Bekaroğlu Parti Meclisi dışı kalabilir - yüksek seçim kurulu
  Mehmet Bekaroğlu Parti Meclisi dışı kalabilir07.09.2014
  GündemCHP'de, partiye transferi çok tartışılan Mehmet Bekaroğlu, Parti Meclisi dışı kalabilir.
 • Kılıçdaroğlu: CHP ile yollarını ayıracaklar - yüksek seçim kurulu
  Kılıçdaroğlu: CHP ile yollarını ayıracaklar01.09.2014
  GündemCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, kurultaydan sonra, partinin yetkili organlarının aldığı kararların aleyhine açıklamalar yapanlara acımayacağını, CHP'yle yollarını ayıracaklarını kaydetti.
içinde

Yüksek Seçim Kurulu


geçen her haberden
Mind ile anında haberdar olabilirsiniz