Yüksek Seçim Kurulu


 • Mevlüt Çavuşoğlu: Türkiye'den 600 kişi IŞİD'e destek amaçlı katıldı - yüksek seçim kurulu

  Mevlüt Çavuşoğlu: Türkiye'den 600 kişi IŞİD'e destek amaçlı katıldı25.11.2014

  GÜNDEM

  Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, terör örgütü IŞİD’le mücadele kapsamında bin 100 kişiyi sınır dışı ettiklerini ifade ederken, Türkiye’den bugüne kadar 600 kadar vatandaşın destek amaçlı katıldığını, bunlardan yüzden fazlasının da hayatını çatışmalarda kaybettiğini söyledi.Çavuşoğlu, “Bizimle istihbarat paylaşımı lazım.Özellikle AB ülkelerine baktığımız zaman pasaport kontrolünde kimliğini gösteriyor, polis bakıyor ‘geç’ diyor.Orada durdurulamayan insanların Türkiye içinde bin km’ye yakın Suriye ve Irak’la sınırı olan bir ülkenin bununla tek başına mücadele etmesini beklemek haksızlıktır” dedi.
 • Almanya’da sandık sayısı artacak - yüksek seçim kurulu

  Almanya’da sandık sayısı artacak24.11.2014

  Avrupa

  AVRUPALI Türk Demokratlar Birliği (UETD) Genel Başkanı Süleyman Çelik, Yüksek Seçim Kurulu’ndan aldıkları bilgiye göre Almanya’da oy kullanma merkezlerinin 7’den 13’e çıkarılacağını söyledi.
 • Cumhurbaşkanlığı seçimleri ikinci tura kaldı - yüksek seçim kurulu

  Cumhurbaşkanlığı seçimleri ikinci tura kaldı24.11.2014

  DÜNYA

  Tunus'taki cumhurbaşkanlığı seçiminde, üçte ikisi açılan sandıklardan alınan resmi olmayan sonuçlar, adayların yeterli oy sayısına ulaşamadığını ve seçimlerin ikinci tura kaldığını gösteriyor.
 • Oy kullanma merkezi sayısı artacak - yüksek seçim kurulu

  Oy kullanma merkezi sayısı artacak23.11.2014

  Avrupa

  Almanya'nın Köln kentinde habercilerle bir araya gelen Avrupalı Türk Demokratlar Birliği (UETD) Genel Başkanı Süleyman Çelik, Yüksek Seçim Kurulu YSK'dan aldıkları bilgiye göre, Almanya'da oy kullanma merkezlerinin 7'den 13'e çıkartılacağını söyledi.
 • Yeni kurulan partiye büyük şok - yüksek seçim kurulu

  Yeni kurulan partiye büyük şok17.11.2014

  GÜNDEM

  Eski DYP İstanbul Milletvekili Yılmaz Hastürk Emine Ülker Tarhan tarafından kurulan Anadolu Partisi ismine itiraz ederek YSK'ya başvurdu.
 • TRT'ye tarihi ceza - yüksek seçim kurulu

  TRT'ye tarihi ceza12.11.2014

  EKONOMİ

  Yüksek Seçim Kurulu (YSK), Cumhurbaşkanlığı seçim sürecinde Recep Tayyip Erdoğan’a üç günde 5 saat 26 dakika süre ayıran TRT Türk’e, diğer adaylara hiç yer vermediği için 7 program durdurma cezası verdi.Böylece TRT’ye verilen toplam program durdurma cezası 25’i geçti.
 • Vekillerin performansı araştırılıyor - yüksek seçim kurulu

  Vekillerin performansı araştırılıyor07.11.2014

  GÜNDEM

  AK PARTİ, haziran ayında yapılacak genel seçimler öncesi, taban yoklamalarıyla ilgili çalışmalarına start verdi.
 • Tunus'taki seçimlerin resmi sonuçları açıklandı - yüksek seçim kurulu

  Tunus'taki seçimlerin resmi sonuçları açıklandı30.10.2014

  DÜNYA

  Tunus'ta pazar günü yapılan genel seçimlerde, Nida Tunus (Tunus'un Sesi) Partisi'nin 85 sandalye ile birinci, Nahda Hareketi Partisi'nin ise 69 sandalye kazanarak ikinci sırada yer aldığı açıklandı.
 • Rauf TAMER

  Bilen, bilmeyen - yüksek seçim kurulu

  Bilen, bilmeyen27.10.2014

  YAZARLAR

  Erken Seçim ne demek?
 • YSK, Tillo ve Tüysüz'de seçime katılacak partileri açıkladı - yüksek seçim kurulu

  YSK, Tillo ve Tüysüz'de seçime katılacak partileri açıkladı25.10.2014

  GÜNDEM

  Yüksek Seçim Kurulu (YSK), Siirt'in Tillo İlçesi ve Osmaniye'nin Toprakkale İlçesi Tüysüz Beldesi'nde 14 Aralık 2014'de yapılacak belediye başkanlığı ve belediye meclisi üyeliği seçimlerine katılacak olan siyasi partileri belirledi.
 • YSK’nın hedefi konsoloslukta oy kullandırmak - yüksek seçim kurulu

  YSK’nın hedefi konsoloslukta oy kullandırmak24.10.2014

  Avrupa

  HÜKÜMET, genel seçimleri önümüzdeki haziran yerine nisan-mayısa çekmeyi tartışırken, Yüksek Seçim Kurulu (YSK) yurtdışında Köşk seçiminde yaşanan aksaklıkların giderilmesi için kolları sıvadı.
 • YSK Başkanı Güven: YSK'da erken seçim alarmı yoktur - yüksek seçim kurulu

  YSK Başkanı Güven: YSK'da erken seçim alarmı yoktur20.10.2014

  GÜNDEM

  Yüksek Seçim Kurulu (YSK), 12 Ekim Pazar günü gerçekleştirilen Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) üyeliği seçiminin kesin sonuçlarını açıkladı.YSK'ya yönelik iddia edilen erken seçim hazırlığı konusunda değerlendirmede bulunan Güven, erken seçim alarmı olmadığını da belirterek "Erken seçim kararı vermek YSK'nın görev ve yetki alanında değildir.YSK, cumhurbaşkanlığı seçiminden hemen sonra Haziran 2015 tarihinde yapılacak milletvekili genel seçimi ile ilgili çalışmalarına başlamıştır.Çalışmalarımızın milletvekili seçiminin öne çekilmesine ilişkin basındaki yazılanlarla ilgisi yoktur.Erken seçim kararı verecek olan YSK değildir.YSK'da erken seçim alarmı yoktur" dedi.
 • Şubat olsun - yüksek seçim kurulu

  Şubat olsun19.10.2014

  GÜNDEM

  Yüksek Seçim Kurulu’nun Haziran 2015 Genel Seçimi’yle ilgili çalışmayı geçmiş uygulamalardan daha hızlı şekilde önceki gün başlatması, kulislerde “Nisanda seçim” senaryosunu canlandırdı.
 • YSK’da ‘erken seçim’ alarmı - yüksek seçim kurulu

  YSK’da ‘erken seçim’ alarmı18.10.2014

  GÜNDEM

  Yüksek Seçim Kurulu (YSK), 7 Haziran 2015’te yapılması gereken milletvekili genel seçiminin erkene alınabileceği ihtimali çerçevesinde alarma geçerek çalışmalarını başlattı ve ilk kararını verdi.
 • HSYK'da tarihi seçim - yüksek seçim kurulu

  HSYK'da tarihi seçim11.10.2014

  Gündem2008

  KRİTİK Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) üyeliği seçimi Türkiye çapında geniş güvenlik önlemleri altında yapılırken, oy verme işlemleri saat 17:00 itibarıyla sona erdi.Bingöl'de güvenlik gerekçesiyle helikopterle oy vermeye götürülen hakim ve savcılara 'otobüsle geri dönün' denildiği iddia edildi
 • HSYK üyeliği seçimi yarın yapılacak - yüksek seçim kurulu

  HSYK üyeliği seçimi yarın yapılacak10.10.2014

  Gündem2008

  Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulunun (HSYK) 10 asıl 6 yedek üyesini belirlemek üzere 12 bin 520'si adli, bin 474'ü idari yargıdan olmak üzere 13 bin 994 hakim ve savcı yarın sandık başına gidecek.
 • Tillo’da seçimler 14 aralık’a ertelendi - yüksek seçim kurulu

  Tillo’da seçimler 14 aralık’a ertelendi09.10.2014

  Gündem2008

  SİİRT’te yerel seçimlerden bir gün sonra bir kişinin öldürülmesinden sonra, belediye meclis üyelerinin toplu olarak istifa etmesi üzerine Tillo İlçesi’nde 26 Ekim’deki seçim takvimi iptal edildi.Belediye Başkanlığı ve Meclis üyeliği seçimleri 14 Aralık’a ertelendi.
 • YSK’dan adaylara özgeçmiş sansürü - yüksek seçim kurulu

  YSK’dan adaylara özgeçmiş sansürü28.09.2014

  Gündem2008

  YÜKSEK Seçim Kurulu’ndan (YSK) kesin aday listelerinin kesinleştiği bugün seçime ortak liste ile giren YARSAV ve Yargıçlar Sendikası’nın desteklediği adaylara özgeçmiş sansürü geldi.YSK, bu adaylardan bazılarının özgeçmişlerini yeniden düzenlemelerini, seçim vaatlerini, sendika ve dernek yönetici veya üyeliklerine ilişkin bilgileri çıkarmalarını istedi.
 • Gürsel Tekin: "Raporumuzu Kerry'ye göndereceğiz" - yüksek seçim kurulu

  Gürsel Tekin: "Raporumuzu Kerry'ye göndereceğiz"25.09.2014

  Gündem2008

  Menteşe Festival etkinliklerine katılmak üzere Muğla’ya gelen CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin, Suriye-Kobani’den Kaçarak Türkiye’ye sığınanlarla ilgili düzenledikleri üç ayrı raporu, ABD Dışişleri Bakanı John Kerry’ye de göndereceklerini açıkladı.
 • Yargıçlar Sendikası Mahir Ünal'ın sözleri için YSK'ya başvurdu - yüksek seçim kurulu

  Yargıçlar Sendikası Mahir Ünal'ın sözleri için YSK'ya başvurdu24.09.2014

  Gündem2008

  Yargıçlar Sendikası Başkanı Ömer Faruk Eminağaoğlu, AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal'ın Hâkimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) seçimlerine ilişkin "Kazanırlarsa bu seçimleri gayrimeşru sayarız" sözlerini Yüksek Seçim Kurulu'na (YSK) şikayet etti.Eminağaoğlu, konunun incelenerek HSYK üyelik seçimlerinde eşit ve serbest yarışma ortamı sağlanmasını talep etti.
 • Dünya Kupası yorumculuğu için Fatih Terim'e hiç para ödenmedi - yüksek seçim kurulu

  Dünya Kupası yorumculuğu için Fatih Terim'e hiç para ödenmedi23.09.2014

  Ekonomi

  CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ın cevaplaması üzerine Meclis’e TRT’yle ilgili olarak verdiği soru önergesine cevap geldi.Soru önergesinde dikkat çeken önemli bir nokta Dünya Kupası’nda TRT’nin yorumculara yaptığı ödemeler oldu.Bülent Arınç imzalı soru önergesine verilen yanıtta Fatih Terim ve Ömer Üründül’e Dünya Kupası maçlarını yorumladıkları için TRT tarafından bir ödeme yapılmadığı öğrenildi.
 • Avusturya'nın Vorarlberg eyaletinde seçim - yüksek seçim kurulu

  Avusturya'nın Vorarlberg eyaletinde seçim21.09.2014

  Avrupa

  İktidar partisi Avusturya Halk Partisi (ÖVP) bir önceki seçime göre yüzde 9 oranında oy kaybederek birinci oldu.
 • Eminağaoğlu: 12 Eylül gibi olmasın - yüksek seçim kurulu

  Eminağaoğlu: 12 Eylül gibi olmasın17.09.2014

  Gündem2008

  YÜKSEK Seçim Kurulu (YSK) YARSAV ve Yargıçlar Sendikası’nın oy vermenin gizliliği gereği, yerel ve genel seçimlerdeki gibi 150 seçmenin altında oy kullanılmamasına veya sandıkların her ilde açılmayıp belirli bölgelerde toplanarak, harmanlanıp açılmasına yönelik başvuruyu henüz karara bağlamadı ancak genelgesi ışığında ret kararı vereceği ortaya çıktı.
 • Bozdağ'dan Yargıtay Başkanı'na: Cumhurbaşkanımıza arz ettiği tarihi sayın başkan değiştirmiş - yüksek seçim kurulu

  Bozdağ'dan Yargıtay Başkanı'na: Cumhurbaşkanımıza arz ettiği tarihi sayın başkan değiştirmiş16.09.2014

  Gündem2008

  Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, "Basından öğrendiğimiz kadarıyla Yargıtay başkanımız Yargıtay'da yapılacak seçimi 22 Eylül olarak tarihlendirdi.Sayın cumhurbaşkanımıza arz ettiği tarihi sayın başkan değiştirmiş durumda tabi, ben bu konuyu takdire bırakıyorum.Hakimlerimizin, savcılarımızın değerli Yargıtay üyelerimizin takdirine bırakıyorum" dedi.
 • HSYK seçiminde YSK’ya üç kritik itiraz - yüksek seçim kurulu

  HSYK seçiminde YSK’ya üç kritik itiraz16.09.2014

  Gündem2008

  YÜKSEK Seçim Kurulu’nun (YSK) ilan ettiği Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) üyeliği geçici aday listesine YARSAV’la ortak liste çıkarıp seçime giren Yargıçlar Sendikası’ndan “bürokrat aday” itirazı geldi.
 • CHP'de 'cinsiyet kotası' savaşları - yüksek seçim kurulu

  CHP'de 'cinsiyet kotası' savaşları07.09.2014

  Gündem2008

  CHP'de kurultay bitti, ancak henüz sular durulmadı.
 • Mehmet Bekaroğlu Parti Meclisi dışı kalabilir - yüksek seçim kurulu

  Mehmet Bekaroğlu Parti Meclisi dışı kalabilir07.09.2014

  Gündem2008

  CHP'de, partiye transferi çok tartışılan Mehmet Bekaroğlu, Parti Meclisi dışı kalabilir.
 • CHP'de Parti Meclisi kesinleşti - yüksek seçim kurulu

  CHP'de Parti Meclisi kesinleşti07.09.2014

  Gündem2008

  CHP'de Çankaya İlçe Seçim Kurulu beklenen kararı verdi.Karar uyarınca Mehmet Bekaroğlu ve Sencer Ayata 'cinsiyet kotası'ndan Parti Meclisi'ne girdi.Cinsiyet kotası uygulaması nedeniyle seçimlerde 60 kişilik PM'ye girmek için yeterli oyu alan Ali Özcan ise liste dışı kaldı Yerine kendisinden daha az oy almış Sera Kadıgil girdi.
 • Erdoğan için suç duyurusu yapan profesöre üniversiteden soruşturma - yüksek seçim kurulu

  Erdoğan için suç duyurusu yapan profesöre üniversiteden soruşturma01.09.2014

  Gündem2008

  ANTALYA’da, cumhurbaşkanı seçildiği halde başbakanlık ve Ak Parti Genel Başkanlığı görevlerine devam ettiği iddiasıyla Recep Tayyip Erdoğan hakkında cumhuriyet savcılığına suç duyurusunda bulunan hukuk profesörü Prof.Dr.Hayrettin Ökçesiz hakkında, ders verdiği özel üniversite tarafından disiplin soruşturması başlatıldı.
 • YSK'ya başvuru: YBP’nin devlet olanaklarını kullanmasını engelleyin - yüksek seçim kurulu

  YSK'ya başvuru: YBP’nin devlet olanaklarını kullanmasını engelleyin01.09.2014

  Gündem2008

  YARGIÇLAR ve Savcılar Birliği (YARSAV) ile Yargıçlar Sendikası, 12 Ekim’deki Hâkimler Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) seçiminin serbestlik ve eşitliği bozmayacak şekilde yürütülmesi ve Yargıda Birlik Platforumu’na (YBP) “devlet olanaklarının kullandırılmasının engellenmesi” talebiyle bugün Yüksek Seçim Kurulu’na (YSK) başvurdu.
 • Davutoğlu o kadar heyecanlanmasın - yüksek seçim kurulu

  Davutoğlu o kadar heyecanlanmasın31.08.2014

  Gündem2008

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Sayın Davutoğlu, AKP kongresinde, 'yolsuzluk yapanların gerekirse ellerini kırarız' demişti.Şimdi, yolsuzluk yapanların aklandığı bir sürece girdik.Ellerin kırıldığı değil, ellerin öpüldüğü bir sürecin içine girdik.Bizim muhatabımız hükümet, Başbakan.Bu Başbakanın önce bir kişiliğini ortaya koyması lazım.Erdoğan'dan bağımsız bir kişiliği olduğunu, devleti yönetebilecek güce, erke ve akla sahip olduğunu göstermesi lazım.İlk adımda bunu göstermedi.Adli yıl açılış törenine katılmadı" diye konuştu.
 • Bahçeli: Gül'e saygısızlık yapıldı - yüksek seçim kurulu

  Bahçeli: Gül'e saygısızlık yapıldı28.08.2014

  Gündem2008

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Cumhurbaşkanlığı devir-teslim töreni ve kurulan 62.hükümet ile ilgili yazılı açıklama yaptı.Bahçeli, "Sipariş üzerine kurulan hükümet böylelikle göreve başlamıştır.Her şeye rağmen, bu yeni gelişmenin aziz milletimize, Türk siyaset ve demokrasisine hayırlı olmasını diliyorum.Bundan sonra Davutoğlu, Erdoğan'ın vasiliği ve himayesi altında siyasi çalışmalarını yürütecektir" dedi.
 • Seçim sonuçları resmi gazetede - yüksek seçim kurulu

  Seçim sonuçları resmi gazetede27.08.2014

  Gündem2008

  10 Ağustos'ta yapılan Cumhurbaşkanı seçimlerinin kesin sonuçları, bugün Resmi Gazete'de yayımlandı.
 • MHP'den Cemil Çiçek hakkında suç duyurusu - yüksek seçim kurulu

  MHP'den Cemil Çiçek hakkında suç duyurusu26.08.2014

  Gündem2008

  MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na TBMM Başkanı Cemil Çiçek hakkında ‘Görevi kötüye kullanmak suçundan’ suç duyurusunda bulundu.
 • HSYK üyeliği seçim takvimi belli oldu - yüksek seçim kurulu

  HSYK üyeliği seçim takvimi belli oldu25.08.2014

  Gündem2008

  Yüksek Seçim Kurulu'nun (YSK), Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) üyeliği seçim takvimi ve genelgesi, Resmi Gazete'de yayımlandı.
 • Davutoğlu’yla BOP’un Türkiye cuntasını kurdu - yüksek seçim kurulu

  Davutoğlu’yla BOP’un Türkiye cuntasını kurdu23.08.2014

  Gündem2008

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “Erdoğan, başarısız, yetersiz, aciz ve maceracı Dışişleri Bakanı’nı AKP’nin başına konuşlandırarak BOP’un Türkiye cuntasını tam olarak kurmuştur” dedi.
 • Yalçın DOĞAN

  Maçlarda 17.dakika, 14.saniye - yüksek seçim kurulu

  Maçlarda 17.dakika, 14.saniye23.08.2014

  Yazarlar

  ELİNDEKİ bildiriyi çevresinde toplanan birkaç yüz kişiye okuyan şu adamı tanıyorum ben, evet yanılmıyorum, ta kendisi:
 • Ve davetiyeler yolda: Türkiye Cumhuriyeti’nin Cumhurbaşkanı - yüksek seçim kurulu

  Ve davetiyeler yolda: Türkiye Cumhuriyeti’nin Cumhurbaşkanı22.08.2014

  Gündem2008

  Meclis Başkanı Cemil Çiçek, 28 Ağustos'ta Erdoğan'ın cumhurbaşkanlığı yemin töreni için gönderilen davetiyelerde "Türkiye Cumhurbaşkanı" mı yoksa "Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı" mı ifadesinden hangisinin yer alması gerektiğine karar vermek için hummalı bir çalışma yürüttü.Hürriyet Daily News Genel Yayın Yönetmeni Murat Yetkin'in makam odasında ziyaret ettiği Çiçek, Meclis’in daha önce seçilen cumhurbaşkanlarına verdiği mazbatalara ve yemin töreni için gönderdiği davetiyelere baktığını söyledi.Bununla yetinmeyen Meclis Başkanı, Türk Dil Kurumu'ndan da görüş istedi.Ve “Türkiye Cumhuriyeti’nin Cumhurbaşkanı” ifadesinde karar kılındı.
 • İsveç'te partiler aday bulamıyor - yüksek seçim kurulu

  İsveç'te partiler aday bulamıyor22.08.2014

  Avrupa

  İsveç'te 14 Eylül'de yapılacak genel ve yerel seçimler öncesi partiler, belediyelerde aday göstermek için belediye meclis üyesi adayı bulmakta büyük zorluk çekiyor.
 • YSK, Resmi Gazete için topu savcılığa attı - yüksek seçim kurulu

  YSK, Resmi Gazete için topu savcılığa attı21.08.2014

  Gündem2008

  Yüksek Seçim Kurulu (YSK) Tayyip Erdoğan’ın cumhurbaşkanı seçildiğine ilişkin kararının Resmi Gazete’de yayınlanmaması nedeniyle CHP ve MHP’nin yaptığı başvurular konusunda bir karar vermedi.
 • MHP'den YSK'ya Resmi Gazete başvurusu - yüksek seçim kurulu

  MHP'den YSK'ya Resmi Gazete başvurusu20.08.2014

  Gündem2008

  MHP, 12.Cumhurbaşkanlığı seçim sonuçlarının Resmi Gazete’de yayımlanmamasına ilişkin sorumlu kişiler hakkında Cumhuriyet Başsavcılıklarına başvuru ve tüm adli işlemlerde dahil olmak üzere her türlü yasal sürecin işletilmesi için Yüksek Seçim Kurulu (YSK) Başkanlığı’na başvuru yaptı.
 • Erdoğan'a 'heykel' eleştirisi - yüksek seçim kurulu

  Erdoğan'a 'heykel' eleştirisi20.08.2014

  Gündem2008

  BAHÇELİ'DEN MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, Cumhurbaşkanlığı'na seçildikten sonra Başbakanlık ve partisinin genel başkanlığını bırakmamasını eleştirdi.
 • Yargıtay'dan CHP'nin talebine ret - yüksek seçim kurulu

  Yargıtay'dan CHP'nin talebine ret19.08.2014

  Gündem2008

  Başbakan Tayyip Erdoğan’ın cumhurbaşkanı seçilmesinin ardından, 15 Ağustos'ta başbakanlık ve milletvekilliğinin düştüğü iddiasıyla Yargıtay Başsavcılığı'na başvuran CHP’nin talebi reddedildi.
 • AK Parti Kongresi iptal edilsin - yüksek seçim kurulu

  AK Parti Kongresi iptal edilsin18.08.2014

  Gündem2008

  CHP Konya Milletvekili Atilla Kart, AK Parti’nin 27 Ağustos’taki 1’inci Olağanüstü Kongresi’nin iptali için Çankaya İlçe Seçim Kurulu’na başvurdu.
 • CHP'li Tanal'dan Başbakan Erdoğan imzalı atamalara itiraz - yüksek seçim kurulu

  CHP'li Tanal'dan Başbakan Erdoğan imzalı atamalara itiraz18.08.2014

  Gündem2008

  CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, 10 Ağustos seçimleriyle cumhurbaşkanı seçilen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın ’başbakan’ imzasıyla atama yapmasına itiraz etti.
 • Mehmet Y. YILMAZ

  Bana her şey ‘eskiyi’ hatırlatıyor! - yüksek seçim kurulu

  Bana her şey ‘eskiyi’ hatırlatıyor!17.08.2014

  Yazarlar

  HAYIR, nostalji yapmıyorum.Biliyorsunuz son ayların en gözde kavramı “Yeni Türkiye”!
 • CHP'li Kart'tan 'AK Parti kongresi iptal edilsin' başvurusu - yüksek seçim kurulu

  CHP'li Kart'tan 'AK Parti kongresi iptal edilsin' başvurusu17.08.2014

  Gündem2008

  CHP Konya Milletvekili Atilla Kart, Çankaya İlçe Seçim Kurulu Başkanlığı’na, AK Parti’nin 27 Ağustos 2014 tarihinde yapacağı 1’inci Olağanüstü Büyük Kongre’nin iptali için başvurdu.
 • Mazbatayı Erdoğan’ın hattatı yazdı - yüksek seçim kurulu

  Mazbatayı Erdoğan’ın hattatı yazdı15.08.2014

  Gündem2008

  HALKIN oyları ile seçilen ilk Cumhurbaşkanı olan Başbakan Tayyip Erdoğan’a verilecek mazbatada yer alan ismi Erdoğan’ın özel hattatının yazdığı belirlendi.
 • Yalçın BAYER

  Başbakan CHP’yi uyuttu! - yüksek seçim kurulu

  Başbakan CHP’yi uyuttu!15.08.2014

  Yazarlar

  Eski milletvekili ve hukukçu Sabri Ergül: Tezkerenin okunmaması hukuki sonuçlar doğurur.
 • YSK: Erdoğan cumhurbaşkanı seçildi - yüksek seçim kurulu

  YSK: Erdoğan cumhurbaşkanı seçildi14.08.2014

  Gündem2008

  Yüksek Seçim Kurulu (YSK) Başkanı Sadi Güven, oyların salt çoğunluğunu alan Recep Tayyip Erdoğan'ın 12.Cumhurbaşkanı seçildiğini açıkladı.
içinde

Yüksek Seçim Kurulu


geçen her haberden
Mind ile anında haberdar olabilirsiniz