Yüksek Seçim Kurulu


 • Tunus'taki seçimlerin resmi sonuçları açıklandıyüksek seçim kurulu -

  Tunus'taki seçimlerin resmi sonuçları açıklandı30.10.2014

  DÜNYA

  Tunus'ta pazar günü yapılan genel seçimlerde, Nida Tunus (Tunus'un Sesi) Partisi'nin 85 sandalye ile birinci, Nahda Hareketi Partisi'nin ise 69 sandalye kazanarak ikinci sırada yer aldığı açıklandı.
 • Rauf TAMER

  Bilen, bilmeyenyüksek seçim kurulu -

  Bilen, bilmeyen27.10.2014

  YAZARLAR

  Erken Seçim ne demek?
 • YSK, Tillo ve Tüysüz'de seçime katılacak partileri açıkladıyüksek seçim kurulu -

  YSK, Tillo ve Tüysüz'de seçime katılacak partileri açıkladı25.10.2014

  GÜNDEM

  Yüksek Seçim Kurulu (YSK), Siirt'in Tillo İlçesi ve Osmaniye'nin Toprakkale İlçesi Tüysüz Beldesi'nde 14 Aralık 2014'de yapılacak belediye başkanlığı ve belediye meclisi üyeliği seçimlerine katılacak olan siyasi partileri belirledi.
 • YSK’nın hedefi konsoloslukta oy kullandırmakyüksek seçim kurulu -

  YSK’nın hedefi konsoloslukta oy kullandırmak24.10.2014

  Avrupa

  HÜKÜMET, genel seçimleri önümüzdeki haziran yerine nisan-mayısa çekmeyi tartışırken, Yüksek Seçim Kurulu (YSK) yurtdışında Köşk seçiminde yaşanan aksaklıkların giderilmesi için kolları sıvadı.
 • YSK Başkanı Güven: YSK'da erken seçim alarmı yokturyüksek seçim kurulu -

  YSK Başkanı Güven: YSK'da erken seçim alarmı yoktur20.10.2014

  GÜNDEM

  Yüksek Seçim Kurulu (YSK), 12 Ekim Pazar günü gerçekleştirilen Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) üyeliği seçiminin kesin sonuçlarını açıkladı.YSK'ya yönelik iddia edilen erken seçim hazırlığı konusunda değerlendirmede bulunan Güven, erken seçim alarmı olmadığını da belirterek "Erken seçim kararı vermek YSK'nın görev ve yetki alanında değildir.YSK, cumhurbaşkanlığı seçiminden hemen sonra Haziran 2015 tarihinde yapılacak milletvekili genel seçimi ile ilgili çalışmalarına başlamıştır.Çalışmalarımızın milletvekili seçiminin öne çekilmesine ilişkin basındaki yazılanlarla ilgisi yoktur.Erken seçim kararı verecek olan YSK değildir.YSK'da erken seçim alarmı yoktur" dedi.
 • Şubat olsunyüksek seçim kurulu -

  Şubat olsun19.10.2014

  GÜNDEM

  Yüksek Seçim Kurulu’nun Haziran 2015 Genel Seçimi’yle ilgili çalışmayı geçmiş uygulamalardan daha hızlı şekilde önceki gün başlatması, kulislerde “Nisanda seçim” senaryosunu canlandırdı.
 • YSK’da ‘erken seçim’ alarmıyüksek seçim kurulu -

  YSK’da ‘erken seçim’ alarmı18.10.2014

  GÜNDEM

  Yüksek Seçim Kurulu (YSK), 7 Haziran 2015’te yapılması gereken milletvekili genel seçiminin erkene alınabileceği ihtimali çerçevesinde alarma geçerek çalışmalarını başlattı ve ilk kararını verdi.
 • HSYK'da tarihi seçimyüksek seçim kurulu -

  HSYK'da tarihi seçim11.10.2014

  Gündem2008

  KRİTİK Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) üyeliği seçimi Türkiye çapında geniş güvenlik önlemleri altında yapılırken, oy verme işlemleri saat 17:00 itibarıyla sona erdi.Bingöl'de güvenlik gerekçesiyle helikopterle oy vermeye götürülen hakim ve savcılara 'otobüsle geri dönün' denildiği iddia edildi
 • HSYK üyeliği seçimi yarın yapılacakyüksek seçim kurulu -

  HSYK üyeliği seçimi yarın yapılacak10.10.2014

  Gündem2008

  Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulunun (HSYK) 10 asıl 6 yedek üyesini belirlemek üzere 12 bin 520'si adli, bin 474'ü idari yargıdan olmak üzere 13 bin 994 hakim ve savcı yarın sandık başına gidecek.
 • Tillo’da seçimler 14 aralık’a ertelendiyüksek seçim kurulu -

  Tillo’da seçimler 14 aralık’a ertelendi09.10.2014

  Gündem2008

  SİİRT’te yerel seçimlerden bir gün sonra bir kişinin öldürülmesinden sonra, belediye meclis üyelerinin toplu olarak istifa etmesi üzerine Tillo İlçesi’nde 26 Ekim’deki seçim takvimi iptal edildi.Belediye Başkanlığı ve Meclis üyeliği seçimleri 14 Aralık’a ertelendi.
 • YSK’dan adaylara özgeçmiş sansürüyüksek seçim kurulu -

  YSK’dan adaylara özgeçmiş sansürü28.09.2014

  Gündem2008

  YÜKSEK Seçim Kurulu’ndan (YSK) kesin aday listelerinin kesinleştiği bugün seçime ortak liste ile giren YARSAV ve Yargıçlar Sendikası’nın desteklediği adaylara özgeçmiş sansürü geldi.YSK, bu adaylardan bazılarının özgeçmişlerini yeniden düzenlemelerini, seçim vaatlerini, sendika ve dernek yönetici veya üyeliklerine ilişkin bilgileri çıkarmalarını istedi.
 • Gürsel Tekin: "Raporumuzu Kerry'ye göndereceğiz"yüksek seçim kurulu -

  Gürsel Tekin: "Raporumuzu Kerry'ye göndereceğiz"25.09.2014

  Gündem2008

  Menteşe Festival etkinliklerine katılmak üzere Muğla’ya gelen CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin, Suriye-Kobani’den Kaçarak Türkiye’ye sığınanlarla ilgili düzenledikleri üç ayrı raporu, ABD Dışişleri Bakanı John Kerry’ye de göndereceklerini açıkladı.
 • Yargıçlar Sendikası Mahir Ünal'ın sözleri için YSK'ya başvurduyüksek seçim kurulu -

  Yargıçlar Sendikası Mahir Ünal'ın sözleri için YSK'ya başvurdu24.09.2014

  Gündem2008

  Yargıçlar Sendikası Başkanı Ömer Faruk Eminağaoğlu, AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal'ın Hâkimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) seçimlerine ilişkin "Kazanırlarsa bu seçimleri gayrimeşru sayarız" sözlerini Yüksek Seçim Kurulu'na (YSK) şikayet etti.Eminağaoğlu, konunun incelenerek HSYK üyelik seçimlerinde eşit ve serbest yarışma ortamı sağlanmasını talep etti.
 • Dünya Kupası yorumculuğu için Fatih Terim'e hiç para ödenmediyüksek seçim kurulu -

  Dünya Kupası yorumculuğu için Fatih Terim'e hiç para ödenmedi23.09.2014

  Ekonomi

  CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ın cevaplaması üzerine Meclis’e TRT’yle ilgili olarak verdiği soru önergesine cevap geldi.Soru önergesinde dikkat çeken önemli bir nokta Dünya Kupası’nda TRT’nin yorumculara yaptığı ödemeler oldu.Bülent Arınç imzalı soru önergesine verilen yanıtta Fatih Terim ve Ömer Üründül’e Dünya Kupası maçlarını yorumladıkları için TRT tarafından bir ödeme yapılmadığı öğrenildi.
 • Avusturya'nın Vorarlberg eyaletinde seçimyüksek seçim kurulu -

  Avusturya'nın Vorarlberg eyaletinde seçim21.09.2014

  Avrupa

  İktidar partisi Avusturya Halk Partisi (ÖVP) bir önceki seçime göre yüzde 9 oranında oy kaybederek birinci oldu.
 • Eminağaoğlu: 12 Eylül gibi olmasınyüksek seçim kurulu -

  Eminağaoğlu: 12 Eylül gibi olmasın17.09.2014

  Gündem2008

  YÜKSEK Seçim Kurulu (YSK) YARSAV ve Yargıçlar Sendikası’nın oy vermenin gizliliği gereği, yerel ve genel seçimlerdeki gibi 150 seçmenin altında oy kullanılmamasına veya sandıkların her ilde açılmayıp belirli bölgelerde toplanarak, harmanlanıp açılmasına yönelik başvuruyu henüz karara bağlamadı ancak genelgesi ışığında ret kararı vereceği ortaya çıktı.
 • Bozdağ'dan Yargıtay Başkanı'na: Cumhurbaşkanımıza arz ettiği tarihi sayın başkan değiştirmişyüksek seçim kurulu -

  Bozdağ'dan Yargıtay Başkanı'na: Cumhurbaşkanımıza arz ettiği tarihi sayın başkan değiştirmiş16.09.2014

  Gündem2008

  Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, "Basından öğrendiğimiz kadarıyla Yargıtay başkanımız Yargıtay'da yapılacak seçimi 22 Eylül olarak tarihlendirdi.Sayın cumhurbaşkanımıza arz ettiği tarihi sayın başkan değiştirmiş durumda tabi, ben bu konuyu takdire bırakıyorum.Hakimlerimizin, savcılarımızın değerli Yargıtay üyelerimizin takdirine bırakıyorum" dedi.
 • HSYK seçiminde YSK’ya üç kritik itirazyüksek seçim kurulu -

  HSYK seçiminde YSK’ya üç kritik itiraz16.09.2014

  Gündem2008

  YÜKSEK Seçim Kurulu’nun (YSK) ilan ettiği Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) üyeliği geçici aday listesine YARSAV’la ortak liste çıkarıp seçime giren Yargıçlar Sendikası’ndan “bürokrat aday” itirazı geldi.
 • CHP'de 'cinsiyet kotası' savaşlarıyüksek seçim kurulu -

  CHP'de 'cinsiyet kotası' savaşları07.09.2014

  Gündem2008

  CHP'de kurultay bitti, ancak henüz sular durulmadı.
 • Mehmet Bekaroğlu Parti Meclisi dışı kalabiliryüksek seçim kurulu -

  Mehmet Bekaroğlu Parti Meclisi dışı kalabilir07.09.2014

  Gündem2008

  CHP'de, partiye transferi çok tartışılan Mehmet Bekaroğlu, Parti Meclisi dışı kalabilir.
 • CHP'de Parti Meclisi kesinleştiyüksek seçim kurulu -

  CHP'de Parti Meclisi kesinleşti07.09.2014

  Gündem2008

  CHP'de Çankaya İlçe Seçim Kurulu beklenen kararı verdi.Karar uyarınca Mehmet Bekaroğlu ve Sencer Ayata 'cinsiyet kotası'ndan Parti Meclisi'ne girdi.Cinsiyet kotası uygulaması nedeniyle seçimlerde 60 kişilik PM'ye girmek için yeterli oyu alan Ali Özcan ise liste dışı kaldı Yerine kendisinden daha az oy almış Sera Kadıgil girdi.
 • Erdoğan için suç duyurusu yapan profesöre üniversiteden soruşturmayüksek seçim kurulu -

  Erdoğan için suç duyurusu yapan profesöre üniversiteden soruşturma01.09.2014

  Gündem2008

  ANTALYA’da, cumhurbaşkanı seçildiği halde başbakanlık ve Ak Parti Genel Başkanlığı görevlerine devam ettiği iddiasıyla Recep Tayyip Erdoğan hakkında cumhuriyet savcılığına suç duyurusunda bulunan hukuk profesörü Prof.Dr.Hayrettin Ökçesiz hakkında, ders verdiği özel üniversite tarafından disiplin soruşturması başlatıldı.
 • YSK'ya başvuru: YBP’nin devlet olanaklarını kullanmasını engelleyinyüksek seçim kurulu -

  YSK'ya başvuru: YBP’nin devlet olanaklarını kullanmasını engelleyin01.09.2014

  Gündem2008

  YARGIÇLAR ve Savcılar Birliği (YARSAV) ile Yargıçlar Sendikası, 12 Ekim’deki Hâkimler Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) seçiminin serbestlik ve eşitliği bozmayacak şekilde yürütülmesi ve Yargıda Birlik Platforumu’na (YBP) “devlet olanaklarının kullandırılmasının engellenmesi” talebiyle bugün Yüksek Seçim Kurulu’na (YSK) başvurdu.
 • Davutoğlu o kadar heyecanlanmasınyüksek seçim kurulu -

  Davutoğlu o kadar heyecanlanmasın31.08.2014

  Gündem2008

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Sayın Davutoğlu, AKP kongresinde, 'yolsuzluk yapanların gerekirse ellerini kırarız' demişti.Şimdi, yolsuzluk yapanların aklandığı bir sürece girdik.Ellerin kırıldığı değil, ellerin öpüldüğü bir sürecin içine girdik.Bizim muhatabımız hükümet, Başbakan.Bu Başbakanın önce bir kişiliğini ortaya koyması lazım.Erdoğan'dan bağımsız bir kişiliği olduğunu, devleti yönetebilecek güce, erke ve akla sahip olduğunu göstermesi lazım.İlk adımda bunu göstermedi.Adli yıl açılış törenine katılmadı" diye konuştu.
 • Bahçeli: Gül'e saygısızlık yapıldıyüksek seçim kurulu -

  Bahçeli: Gül'e saygısızlık yapıldı28.08.2014

  Gündem2008

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Cumhurbaşkanlığı devir-teslim töreni ve kurulan 62.hükümet ile ilgili yazılı açıklama yaptı.Bahçeli, "Sipariş üzerine kurulan hükümet böylelikle göreve başlamıştır.Her şeye rağmen, bu yeni gelişmenin aziz milletimize, Türk siyaset ve demokrasisine hayırlı olmasını diliyorum.Bundan sonra Davutoğlu, Erdoğan'ın vasiliği ve himayesi altında siyasi çalışmalarını yürütecektir" dedi.
 • Seçim sonuçları resmi gazetedeyüksek seçim kurulu -

  Seçim sonuçları resmi gazetede27.08.2014

  Gündem2008

  10 Ağustos'ta yapılan Cumhurbaşkanı seçimlerinin kesin sonuçları, bugün Resmi Gazete'de yayımlandı.
 • MHP'den Cemil Çiçek hakkında suç duyurusuyüksek seçim kurulu -

  MHP'den Cemil Çiçek hakkında suç duyurusu26.08.2014

  Gündem2008

  MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na TBMM Başkanı Cemil Çiçek hakkında ‘Görevi kötüye kullanmak suçundan’ suç duyurusunda bulundu.
 • HSYK üyeliği seçim takvimi belli olduyüksek seçim kurulu -

  HSYK üyeliği seçim takvimi belli oldu25.08.2014

  Gündem2008

  Yüksek Seçim Kurulu'nun (YSK), Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) üyeliği seçim takvimi ve genelgesi, Resmi Gazete'de yayımlandı.
 • Davutoğlu’yla BOP’un Türkiye cuntasını kurduyüksek seçim kurulu -

  Davutoğlu’yla BOP’un Türkiye cuntasını kurdu23.08.2014

  Gündem2008

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “Erdoğan, başarısız, yetersiz, aciz ve maceracı Dışişleri Bakanı’nı AKP’nin başına konuşlandırarak BOP’un Türkiye cuntasını tam olarak kurmuştur” dedi.
 • Yalçın DOĞAN

  Maçlarda 17.dakika, 14.saniyeyüksek seçim kurulu -

  Maçlarda 17.dakika, 14.saniye23.08.2014

  Yazarlar

  ELİNDEKİ bildiriyi çevresinde toplanan birkaç yüz kişiye okuyan şu adamı tanıyorum ben, evet yanılmıyorum, ta kendisi:
 • Ve davetiyeler yolda: Türkiye Cumhuriyeti’nin Cumhurbaşkanıyüksek seçim kurulu -

  Ve davetiyeler yolda: Türkiye Cumhuriyeti’nin Cumhurbaşkanı22.08.2014

  Gündem2008

  Meclis Başkanı Cemil Çiçek, 28 Ağustos'ta Erdoğan'ın cumhurbaşkanlığı yemin töreni için gönderilen davetiyelerde "Türkiye Cumhurbaşkanı" mı yoksa "Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı" mı ifadesinden hangisinin yer alması gerektiğine karar vermek için hummalı bir çalışma yürüttü.Hürriyet Daily News Genel Yayın Yönetmeni Murat Yetkin'in makam odasında ziyaret ettiği Çiçek, Meclis’in daha önce seçilen cumhurbaşkanlarına verdiği mazbatalara ve yemin töreni için gönderdiği davetiyelere baktığını söyledi.Bununla yetinmeyen Meclis Başkanı, Türk Dil Kurumu'ndan da görüş istedi.Ve “Türkiye Cumhuriyeti’nin Cumhurbaşkanı” ifadesinde karar kılındı.
 • İsveç'te partiler aday bulamıyoryüksek seçim kurulu -

  İsveç'te partiler aday bulamıyor22.08.2014

  Avrupa

  İsveç'te 14 Eylül'de yapılacak genel ve yerel seçimler öncesi partiler, belediyelerde aday göstermek için belediye meclis üyesi adayı bulmakta büyük zorluk çekiyor.
 • YSK, Resmi Gazete için topu savcılığa attıyüksek seçim kurulu -

  YSK, Resmi Gazete için topu savcılığa attı21.08.2014

  Gündem2008

  Yüksek Seçim Kurulu (YSK) Tayyip Erdoğan’ın cumhurbaşkanı seçildiğine ilişkin kararının Resmi Gazete’de yayınlanmaması nedeniyle CHP ve MHP’nin yaptığı başvurular konusunda bir karar vermedi.
 • MHP'den YSK'ya Resmi Gazete başvurusuyüksek seçim kurulu -

  MHP'den YSK'ya Resmi Gazete başvurusu20.08.2014

  Gündem2008

  MHP, 12.Cumhurbaşkanlığı seçim sonuçlarının Resmi Gazete’de yayımlanmamasına ilişkin sorumlu kişiler hakkında Cumhuriyet Başsavcılıklarına başvuru ve tüm adli işlemlerde dahil olmak üzere her türlü yasal sürecin işletilmesi için Yüksek Seçim Kurulu (YSK) Başkanlığı’na başvuru yaptı.
 • Erdoğan'a 'heykel' eleştirisiyüksek seçim kurulu -

  Erdoğan'a 'heykel' eleştirisi20.08.2014

  Gündem2008

  BAHÇELİ'DEN MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, Cumhurbaşkanlığı'na seçildikten sonra Başbakanlık ve partisinin genel başkanlığını bırakmamasını eleştirdi.
 • Yargıtay'dan CHP'nin talebine retyüksek seçim kurulu -

  Yargıtay'dan CHP'nin talebine ret19.08.2014

  Gündem2008

  Başbakan Tayyip Erdoğan’ın cumhurbaşkanı seçilmesinin ardından, 15 Ağustos'ta başbakanlık ve milletvekilliğinin düştüğü iddiasıyla Yargıtay Başsavcılığı'na başvuran CHP’nin talebi reddedildi.
 • AK Parti Kongresi iptal edilsinyüksek seçim kurulu -

  AK Parti Kongresi iptal edilsin18.08.2014

  Gündem2008

  CHP Konya Milletvekili Atilla Kart, AK Parti’nin 27 Ağustos’taki 1’inci Olağanüstü Kongresi’nin iptali için Çankaya İlçe Seçim Kurulu’na başvurdu.
 • CHP'li Tanal'dan Başbakan Erdoğan imzalı atamalara itirazyüksek seçim kurulu -

  CHP'li Tanal'dan Başbakan Erdoğan imzalı atamalara itiraz18.08.2014

  Gündem2008

  CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, 10 Ağustos seçimleriyle cumhurbaşkanı seçilen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın ’başbakan’ imzasıyla atama yapmasına itiraz etti.
 • Mehmet Y. YILMAZ

  Bana her şey ‘eskiyi’ hatırlatıyor!yüksek seçim kurulu -

  Bana her şey ‘eskiyi’ hatırlatıyor!17.08.2014

  Yazarlar

  HAYIR, nostalji yapmıyorum.Biliyorsunuz son ayların en gözde kavramı “Yeni Türkiye”!
 • CHP'li Kart'tan 'AK Parti kongresi iptal edilsin' başvurusuyüksek seçim kurulu -

  CHP'li Kart'tan 'AK Parti kongresi iptal edilsin' başvurusu17.08.2014

  Gündem2008

  CHP Konya Milletvekili Atilla Kart, Çankaya İlçe Seçim Kurulu Başkanlığı’na, AK Parti’nin 27 Ağustos 2014 tarihinde yapacağı 1’inci Olağanüstü Büyük Kongre’nin iptali için başvurdu.
 • Mazbatayı Erdoğan’ın hattatı yazdıyüksek seçim kurulu -

  Mazbatayı Erdoğan’ın hattatı yazdı15.08.2014

  Gündem2008

  HALKIN oyları ile seçilen ilk Cumhurbaşkanı olan Başbakan Tayyip Erdoğan’a verilecek mazbatada yer alan ismi Erdoğan’ın özel hattatının yazdığı belirlendi.
 • Yalçın BAYER

  Başbakan CHP’yi uyuttu!yüksek seçim kurulu -

  Başbakan CHP’yi uyuttu!15.08.2014

  Yazarlar

  Eski milletvekili ve hukukçu Sabri Ergül: Tezkerenin okunmaması hukuki sonuçlar doğurur.
 • YSK: Erdoğan cumhurbaşkanı seçildiyüksek seçim kurulu -

  YSK: Erdoğan cumhurbaşkanı seçildi14.08.2014

  Gündem2008

  Yüksek Seçim Kurulu (YSK) Başkanı Sadi Güven, oyların salt çoğunluğunu alan Recep Tayyip Erdoğan'ın 12.Cumhurbaşkanı seçildiğini açıkladı.
 • ‘Vekil başbakan’ atayüksek seçim kurulu -

  ‘Vekil başbakan’ ata14.08.2014

  Gündem2008

  CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, Yüksek Seçim Kurulu’nca (YSK) cumhurbaşkanı seçiminin kesin sonuçları açıklandığı anda Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün ‘vekil başbakanı’ ataması gerektiğini savundu.Altay, şunları söyledi:
 • Erdoğan'dan yüzde 95 teşekkürüyüksek seçim kurulu -

  Erdoğan'dan yüzde 95 teşekkürü13.08.2014

  Gündem2008

  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, son kez katıldığı AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'nda cumhurbaşkanlığı seçim sonuçlarına değindi.Erdoğan, kendisine en çok oy veren il ve ilçelere teşekkür etti.İllerde Rize yüzde 80,6 ile yine şampiyon olurken, Adıyaman'ın Silcik ilçesi yüzde 95.72 gibi rekor oy oranı ile dikkat çekti.
 • Yalçın DOĞAN

  AKP’de kongre ‘geçersiz’ oluryüksek seçim kurulu -

  AKP’de kongre ‘geçersiz’ olur13.08.2014

  Yazarlar

  YÜKSEK Seçim Kurulu mu, Meclis Başkanı mı, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı mı, Anayasa Mahkemesi mi? Yoksa, Abdullah Gül mü? Sırayla gidelim.
 • Sedat ERGİN

  Seçimin bir diğer kaybedeni: Araştırma şirketleriyüksek seçim kurulu -

  Seçimin bir diğer kaybedeni: Araştırma şirketleri13.08.2014

  Yazarlar

  KAMUOYU yoklaması yapan araştırma şirketlerinin tahminleri Türkiye’de her seçimin değişmeyen tartışma konularından biridir.Ancak araştırma kuruluşlarının seçimdeki rolü, yakın zamanlardaki hiçbir seçimde geçen pazar günü yapılan Cumhurbaşkanlığı seçiminde olduğu kadar büyük bir tartışmayı tetiklememiştir.
 • YSK’dan fotoğraflı oy pusulasına vize seçim iptalina retyüksek seçim kurulu -

  YSK’dan fotoğraflı oy pusulasına vize seçim iptalina ret12.08.2014

  Gündem2008

  Yüksek Seçim Kurulu(YSK), cumhurbaşkanlığı seçim sonuçlarının takvimdeki 15 Ağustos’tan önce açıklanması ve oy pusulaları fotoğraflı bastırıldığı için seçimin iptali taleplerini ret etti.YSK bu kararıyla yasada olmamasına rağmen adayların tanınınırlığını sağlamak açısından oy pusulasının fotoğraflı bastırılmasına vize verdi.YSK takvimde belirlenen tarihten önce seçim sonuçlarının açıklanmasına da gerek görmedi.
 • Yalçın DOĞAN

  On dört milyon A.N.Sezeryüksek seçim kurulu -

  On dört milyon A.N.Sezer12.08.2014

  Yazarlar

  SÖYLEMEYEN, yazmayan kalmıyor, “Sandığa gidin, giderseniz, Erdoğan ilk turda seçilemez, ikinci turun da ne olacağı belli olmaz”.
 • Yalçın BAYER

  Yenilen parti lideri istifa etmeli midir?yüksek seçim kurulu -

  Yenilen parti lideri istifa etmeli midir?12.08.2014

  Yazarlar

  CHP gene kaynamaya başladı.
içinde

Yüksek Seçim Kurulu


geçen her haberden
Mind ile anında haberdar olabilirsiniz