MENÜ
Arşiv

Windows

Windows ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Windows haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 5.838 Windows haberi bulunmuştur.

Microsoft Windows, (Türkçe: pencereler) kullanıcıya grafik arabirimler ve görsel iletilerle yaklaşarak, yazılımları çalıştırmak, komut vermek gibi klavyeden yazma zorunluluğunu ortadan kaldıran, Microsoft şirketinin geliştirdiği dünyada en çok kullanılan bir işletim sistemi ailesidir. İlk Windows 20 Kasım 1985 tarihinde satışa sunulmuştur.

Windows, masaüstü pazarında en yaygın kullanılan işletim sistemidir. 2002 yılında, Windows dünya çapında masaüstü piyasasında yaklaşık %97.46'lık bir pay sahibiydi. 2006 Nisan ayı istatistiklerinde bu oranın %89, 2007 Aralık ayında ise %87.8 seviyesinde olduğunu gösteriyor. Ayrıca 2007 Aralık ayındaki payın %6.5'i Windows Vista işletim sistemidir. Bu alanda en ciddi rakibi şu anda Mac OS'tur.

Microsoft Windows ailesinin son üyesi 1 Ekim 2014'te piyasaya çıkan Windows 10'dur. Windows Vista'dan sonra Microsoft, Windows 7 ile başarıyı yakalamış bu başarıyı Windows 8 ile devam ettirmektedir.

DEVAMI

Windows Haberleri

MailStore 10.0.1 : Tüm e-postalarınızı yedekleyin

MailStore 10.0.1 : Tüm e-postalarınızı yedekleyin

Çoğu ücretsiz e-posta hesabının limitli bir depolama alanı vardır. Eninde sonunda bu alan dolar ve eski e-postalarınızı bulup silmek zorunda kalırsınız. Tabii MailStore Home kullanıyorsanız başka...

26.4.2017Teknoloji
MusicBee 3 : Başarılı bir müzik yöneticisi

MusicBee 3 : Başarılı bir müzik yöneticisi

Geniş bir müzik arşivine sahipseniz, MusicBae en yararlı yardımcınız haline gelebilir. Bu program ile müziklerinizi düzenlemek, oynatmak v bulmak son derece kolay hale geliyor. Müzikleirnizi Windows Medya Kütüphanesinden, istediğiniz klasörlerden veya iTunes üzerinden yazılıma aktarabilirsiniz. Ayrıca MusicBee'nin belirli klasörleri takip altına almasını sağlayarak, ilgili klasörlere ekleyeceğiniz müziklerin anında MusicBee tarafından da kütüphaneye alınmasını garanti altına alabilirsiniz.

26.4.2017Teknoloji
Dual Monitor Tools 2.5 : İki monitor kullanmak

Dual Monitor Tools 2.5 : İki monitor kullanmak

Dual Monitor Tools programı Windows altında iki monitör kullanma konusunda size yardımcı olur. Bununla örneğin farklı program pencerelerinin konumlamasını değiştirebilir, monitörlerdeki görüntüleri takas edebilir veya her bir monitöre başka bir arka plan koyabilirsiniz.

26.4.2017Teknoloji
Linux Deepin 15.3 : Kullanıcı dostu Linux sistemi

Linux Deepin 15.3 : Kullanıcı dostu Linux sistemi

Linux birçok sürümü olan ve uzun zamandır Microsoft’un Windows ürününe en iyi alternatifi sunan işletim sistemi. Piyasada bulunan bazı sürümler kullanıcı dostu olmaları ile ön plana çıkıyorlar. Bunlardan biri Deepin, ki bu size PC’nizde biraz Mac hissi yaratacak. Temelinde iyi bilinen Debian-Linux var. Buna ilişkin olarak sistem için temel donanım ve yazılım çeşitliliği oldukça büyük ve size tüm olası talepleriniz için karşılık verebiliyor.

26.4.2017Teknoloji
FileVoyager 17.01.01.0 : İyi bir veri yöneticisi

FileVoyager 17.01.01.0 : İyi bir veri yöneticisi

Windows Explorer kullanıcıya birçok sürümden beri eşlik eden bir gereç. FileVoyager buna iyi bir alternatif, özellikle de fazlaca klasör ve veriyle uğraşan biriyseniz. Zira çift pencereli görünümü kopyalama ve dosya taşımayı kolaylaştırır.

26.4.2017Teknoloji
Dellin yeni kurumsal PCleri Türkiyede

Dell'in yeni kurumsal PC'leri Türkiye'de

Dell kurumsal bilgisayar portföyünde, hem dünyanın en ince ve hafif hem de en güvenli ve yönetilebilir bilgisayarları yer alıyor.

26.4.2017Teknoloji
Windows 10a eski başlat menüsü nasıl geri döndürülür

Windows 10'a eski başlat menüsü nasıl geri döndürülür?

Creators Update ile gelen yeni bir seçenek, Başlat Menüsünü küçültüp, Windows 7'dekine benzer hale getirmeyi kolaylaştırıyor!

25.4.2017Teknoloji
Mangallar da akıllandı: SmartChef geliyor

Mangallar da akıllandı: SmartChef geliyor

Hayatımızdaki hemen her cihazı akıllandığı günümüzde, mangal ve ızgaraların da akıllanmaması herhalde beklenemezdi!

24.4.2017Teknoloji
Windows 10 Cloud sistem gereksinimleri netleşti

Windows 10 Cloud sistem gereksinimleri netleşti

Microsoft'un bulut tabanlı Windows 10'u, yani Windows 10 Cloud için gereken minimum sistem gereksinimleri ortaya çıktı!

24.4.2017Teknoloji
Windows 10a çok önemli güncelleme

Windows 10'a çok önemli güncelleme!

Microsoft, Windows 10'a gelecek büyük güncellemeler konusunda yaptığı açıklama ile Windows kullanıcılarını fazlasıyla sevindirdi!

24.4.2017Teknoloji
Buluta bak, izni kap

Buluta bak, izni kap!

Son dönemlerin en çok dikkat çeken girişimlerinden biri olan ‘Kolay İK’, şirketlerin insan kaynakları (İK) departmanlarındaki personel yönetimini buluta yani internete taşıyor. Kolay İK kurucu ortağı Efecan Erdur, “İzinler, bordro, yemek kartı yönetimi, harcamalar, bireysel emekliliğe katılım, performans yönetimi gibi birçok konuda çözümler sunuyoruz” dedi.

19.4.2017Ekonomi
Windows XP ve Vista kullananlar dikkat

Windows XP ve Vista kullananlar dikkat!

Microsoft, Nisan ayı itibarıyla işletim sistemi Windows Vista’ya yönelik desteğini sona erdirdi. Üç yıl önce de yine Nisan ayında Windows XP’yi desteklemeyi durdurmuştu. Ancak hala dünya genelindeki masaüstü bilgisayarların yaklaşık %8'i hala XP kullanıyor. ESET Güvenlik Uzmanı Ondrej Kubovic, niçin hala XP kullanıldığını sorguladı ve güvenlik açıklarına dikkat çekti.

18.4.2017Teknoloji
Wozniak açıkladı: 2075te bize ne olacak

Wozniak açıkladı: 2075'te bize ne olacak?

Apple'ın ortak kurucusu Steve Wozniak üç teknoloji devinin gelecekleri hakkında ilginç tahminlerde bulundu.

18.4.2017Teknoloji
Android mi, iOS mu, Windows mu

Android mi, iOS mu, Windows mu?

Android, iOS ve Windows Phone'un ülkelere göre kullanım oranları, çarpıcı gerçekleri ortaya koyuyor!

18.4.2017Teknoloji
Whatsappa çok önemli güncelleme geliyor

Whatsapp'a çok önemli güncelleme geliyor!

WhatsApp'ın Windows Phone cihazlar için olan uygulamasında, telefon numaranızı değiştirdiğinizde listenizdeki insanlara haber verebilmenizi sağlayan bir özellik test edilmeye başlandı.

17.4.2017Teknoloji
Microsoft Lumia ortaya çıktı

Microsoft Lumia ortaya çıktı!

Microsoft Lumia devrinin kapanması ile beraber, Android telefonları ile karşımıza çıkan Nokia yolunda emin adımlarla ilerliyor. Bugün ortaya çıkan habere göre iptal edilen iki Lumia modeli gün yüzüne çıktı.

15.4.2017Teknoloji
Radeonlara Windows 10 Creators Update güncellemesi

Radeon'lara Windows 10 Creators Update güncellemesi!

AMD, Microsoft tarafından sunulan Windows 10 Creators Update için özel olarak tasarlanan Radeon Yazılım Sürücüsü 17.4.2 ve Radeon Pro Yazılım Sürücüsü 17.4.2’yi yayınladı.

15.4.2017Teknoloji
HP Pavilion Laptopların yeni modelleri tanıtıldı

HP Pavilion Laptop'ların yeni modelleri tanıtıldı!

HP, yeni dizüstü bilgisayar ailesini tanıttı. Yeni ürün grubunu bu kez eğlenceli bir etkinlikte tanıtmayı seçen HP, yeni Pavilion'larını Colorado Çölü'nde gözler önüne serdi. Her sene Colorado Çölü'nde düzenlenen bir müzik festivali olan Coachella'da düzenlenen lansmanda, HP'nin çevrilebilir ve geleneksel dizüstü bilgisayarları yer aldı.

15.4.2017Teknoloji
Windows 10 ne zaman ölüyor İşte o tarih

Windows 10 ne zaman ölüyor? İşte o tarih

Microsoft, Windows 10 için bugüne dek yayınladığı ilk ölüm fermanına imzasını attı; kesin tarihi verdi!

15.4.2017Teknoloji
Telefonların üzerindeki sensörlerde gizli tehlike

Telefonların üzerindeki sensörlerde gizli tehlike

Yeni bir araştırmaya göre, akıllı telefonların sensörleri, hacker'ların PIN ve şifrelerinizi çalmaları için yeni bir yol olabilir.

14.4.2017Teknoloji
Windows 10 Cloud geliyor

Windows 10 Cloud geliyor!

Yeni iddialara göre Microsoft, Mayıs'ta düzenleyeceği etkinlikte bize Windows 10 Cloud'u ve yeni donanımlarını gösterebilir!

14.4.2017Teknoloji
Mobil zararlı yazılım oranı katlanarak artıyor

Mobil zararlı yazılım oranı katlanarak artıyor!

McAfee Labs Tehditler Raporu yayınlandı. Nisan 2017 raporu özellikle siber güvenlik sektörünün tehditlere karşı daha güçlü bir koruma sağlayabilmesi için istihbarat paylaşımının önemine değiniyor. Rapor aynı zamanda 2016 yılına damgasını vuran DDoS saldırılarından sorumlu Miari botnet’lerine odaklanıyor. Tehditlerin yayılımına dair verileri de açıklayan rapora göre; 2016 yılında fidye yazılımları %88, mobil zararlı yazılımlar %99 oranında arttı. Yılın 4. çeyreğinde McAfee, her bir dakikada 176, saniyede 3 yeni tehdidin ortaya çıktığını tespit etti.

12.4.2017Teknoloji
Windows Vista yolun sonuna geldi

Windows Vista yolun sonuna geldi!

Ocak 2017'de tanıtılan Windows Vista için bugün tarihi bir gün; daha doğrusu yolun sonuna geldiğimiz gün. Microsoft, Vista için sunduğu destek bugün resmi olarak sona eriyor.

12.4.2017Teknoloji
Windows 10 Creators Update hangi yeni özelliklerle geliyor

Windows 10 Creators Update hangi yeni özelliklerle geliyor?

11 Nisan’dan itibaren tüm dünyada kullanıcılara sunulmaya başlayacak olan büyük güncelleme Windows 10 Creators Update neler getiriyor, hangi özellikler ve yenilikler geliyor?

11.4.2017Teknoloji
Ghost Recon Wildlands: Kapsamlı bir inceleme

Ghost Recon Wildlands: Kapsamlı bir inceleme

Ghost Recon: Wildlands özellikle E3 2015'te gösterilen tanıtım videosuyla tüm dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştı. O gün bugündür oyun severlerin sabırsızlıkla beklediği Ghost Recon: Wildlands nihayet karşımızda! Peki Ubisoft bu kez nasıl bir oyun ortaya çıkarmış? Gelin, yeni bir dünyayı ayaklarımızın altına seren bu yapıma yakından bakalım.

8.4.2017Teknoloji
Şehitkamilde sertifika heyecanı

Şehitkamil'de sertifika heyecanı

Şehitkamil'de sertifika heyecanı

7.4.2017Gaziantep
Hilton İzmirde Ege lezzetleri zamanı

Hilton İzmir'de Ege lezzetleri zamanı

Hilton İzmir'de Ege lezzetleri zamanı

6.4.2017İzmir
İş dünyası Windows XPyi kullanmayı bırakamıyor

İş dünyası Windows XP'yi kullanmayı bırakamıyor

Windows'un artık müzelik olan sürümü Windows XP, araştırmalarda çıkan verilerle şaşırtmaya devam ediyor!

6.4.2017Teknoloji
Windows 10 kullananlara çok önemli uyarı

Windows 10 kullananlara çok önemli uyarı

Windows 10'un önizleme yapılarını test ediyorsanız, Microsoft'tan gelen bu uyarıya kulak verin!

6.4.2017Teknoloji
Windows 10da mikrofon nasıl kapatılır

Windows 10'da mikrofon nasıl kapatılır?

Gizlilik endişeleriniz varsa, laptop'unuzun mikrofonunu nasıl kapatabilirsiniz? İşte bunun en hızlı yolu...

6.4.2017Teknoloji
Siber saldırganlar “nesnelerden” ordu kuruyor

Siber saldırganlar “nesnelerden” ordu kuruyor

Fortinet'in yaptığı araştırma hızla evrimleşen teknoloji altyapılarını hedefleyen sofistike saldırıların hızla büyüyen yeraltı siber suç ekonomisi nedeniyle artışını gözler önüne seriyor.

5.4.2017Teknoloji
Bugünkü siber saldırılar 20 yıl öncesiyle bağlantılı

Bugünkü siber saldırılar 20 yıl öncesiyle bağlantılı

“Moonlight Maze” adlı siber casusluk saldırıları 1990’ların sonlarında ABD’yi sallamıştı. Yirmi yıl sonra, araştırmacılar orijinal saldırının araçlarını ve modern bir APT (Gelişmiş Kalıcı Tehdit) ile olan bağlantılarını ortaya çıkardı.

5.4.2017Teknoloji
Netflixe çok önemli özellik Artık internetiniz yokken...

Netflix'e çok önemli özellik! Artık internetiniz yokken...

Çevrim içi yayın platformu Netflix‘in çevrim dışı yayın izleme özelliği kullanım alanını genişletiyor. Netflix, Windows 10 PC uygulaması için yayınladığı güncellemeyle internet bağlantısı olmadan dizi ve film izleme keyfini masaüstüne de taşıdı.

5.4.2017Teknoloji
Samsung Dex geliyor Fiyatı bakın ne oldu

Samsung Dex geliyor! Fiyatı bakın ne oldu?

Galaxy S8 etkinliği sırasında tanıtılan ve Galaxy S8'i tam anlamıyla bir bilgisayara dönüştüren DeX platformunun Türkiye resmi fiyatı açıklandı.

5.4.2017Teknoloji
Logitech M330 Silent Plus Mouse: Kapsamlı bir inceleme

Logitech M330 Silent Plus Mouse: Kapsamlı bir inceleme

Fareler de artık sessizleşiyor. Logitech'in 24 ay pil ömrüne sahip olan bu özel faresinin en önemli özelliği tuşlarına tıkladığınızda hiç ses duymuyor olmanız. İşte Logitech M330 Silent Plus Mouse'ın özellikleri ve fiyatı...

31.3.2017Teknoloji
Logitech M220 Silent Mouse: Kapsamlı bir inceleme

Logitech M220 Silent Mouse: Kapsamlı bir inceleme

Farelerin sanırız en rahatsız edici yanı tuşlarına her basışımızda çıkan o ses... Ancak Logitech, çıkardığı yeni sessiz fareleri ile bu soruna çözüm bulmuşa benziyor. Logitech M220 Silent Mouse işte tam bu noktada ortaya çıkıyor.

31.3.2017Teknoloji
GTA’ya benzeyen oyun mobile geliyor

GTA’ya benzeyen oyun mobile geliyor!

Grand Theft Auto’ya olan benzerliğiyle dikkat çeken Gangstar New Orleans uzun geliştirme sürecinin ardından Mart ayı sonunda Android ve iOS’ta yerini alacak.

29.3.2017Teknoloji
Starcraft efsanesi geri dönüyor

Starcraft efsanesi geri dönüyor!

Starcraft: Remastered sürümü duyuruldu. Devrim yaratan gerçek zamanlı bilimkurgu strateji oyununun 4K Ultra HD grafiklerle yenilenen versiyonunda orijinal oyunun ve ünlü genişleme paketi StarCraft: Brood War’un tüm içeriği eksiksiz yer alacak. StarCraft: Remastered, GZS türü için standardı belirleyen oynanış ve denge özellikleri korurken, grafik ve sesleri güncelliyor, eşleştirme, sıralamalar, sosyal özellikler ve fazlasını ekliyor!

29.3.2017Teknoloji
Microsoft to close down Skypes Stockholm and London offices

Microsoft to close down Skype's Stockholm and London offices

Microsoft to close down Skype's Stockholm and London offices

28.3.2017İstanbul
Messenger artık bu telefonlarda çalışmayacak

Messenger artık bu telefonlarda çalışmayacak!

Facebook'un mesajlaşma uygulaması Messenger artık bazı telefon modellerinde hiç çalışmayacak. İşte o telefonlar...

28.3.2017Teknoloji
Surface Book 2 ne zaman satışa çıkacak

Surface Book 2 ne zaman satışa çıkacak?

Microsoft'un bir süredir hakkında iddialar duymaya başladığımız yeni dizüstü bilgisayarı Microsoft Surface 2'yi bekleyenlere kötü haber geldi ve cihazın çıkış tarihi dedikoduları son buldu.

28.3.2017Teknoloji
Syrian businesses in Turkish province attacked after false rumors of fight with police

Syrian businesses in Turkish province attacked after false rumors of fight with police

Syrian businesses in Turkish province attacked after false rumors of fight with police

27.3.2017İstanbul
Laptopunuzu kaç kez şarj ettiniz

Laptop'unuzu kaç kez şarj ettiniz?

Laptop'unuzun pil sağlığı ne durumda, onu kaç kez şarj ettiniz? Anlamanın yolu tek bir komuttan geçiyor!

27.3.2017Teknoloji
Gözünüz arkada kalmasın

Gözünüz arkada kalmasın

ABD ve İngiltere birçok havayolu şirketine, uçak kabinlerine elektronik cihazların sokulmasını yasakladı. Havayolu şirketleri de bu konuda önlem almaya başladı. Biz de kullanıcıların ‘cihazıma bir şey olur mu’ endişesini gidermek için koruma önlemlerini araştırdık.

25.3.2017Ekonomi
Snapdragon 835in telefonlara katacağı 4 müthiş yenilik

Snapdragon 835'in telefonlara katacağı 4 müthiş yenilik

Qualcomm'un yeni işlemcisi Snapdragon 835, bir sonraki telefonunuza bakın hangi yenilikleri getirecek?

24.3.2017Teknoloji
Bu anvitivirüs programlarını hemen silin

Bu anvitivirüs programlarını hemen silin!

Sisteminizdeki zararlıları temizleme iddiasındaki bu sahte güvenlik araçlarını sisteminizde tutmayın; canınız yanmasın!

24.3.2017Teknoloji
Appleın gizemli cihazı dünyanın gündeminde

Apple'ın gizemli cihazı dünyanın gündeminde!

Apple'ın üzerinde çalıştığı bu gizemli cihazın ne olduğunu kestirmek, şimdilik pek de mümkün değil!

23.3.2017Teknoloji
Googledan müthiş uygulama: Park ettiğiniz arabanın yerini artık unutamayacaksınız

Google'dan müthiş uygulama: Park ettiğiniz arabanın yerini artık unutamayacaksınız!

Google'ın haritalar uygulamasına, aracını park ettiği yeri sıklıkla unutan kişiler için müthiş bir özellik ekleniyor. Google Haritalar sayesinde artık park yerinizi kaybetmeye son!

21.3.2017Teknoloji
iPhone hata kodları | Hangi hata nasıl çözülür

iPhone hata kodları | Hangi hata nasıl çözülür?

iPhone hata kodları kullanıcıların iPhone'larında oluşabilecek sorunları çözebilmesi anlamında önemli referans bilgilerdir. Bu hata kodlarıyla iPhone'larınızdaki sorunları hızlıca çözebilirsiniz. İşte en sık karşılaşılan iPhone hata kodları ve çözümleri...

20.3.2017Teknoloji
Whatsapp Web nasıl kullanılır Bilgisayardan Whatsapp ile konuşun

Whatsapp Web nasıl kullanılır? Bilgisayardan Whatsapp ile konuşun!

Whatsapp Web nasıl kullanılır? Whatsapp'ı bilgisayarda kullanmak için ne yapmak gerekiyor? Whatsapp Web için programa gerek var mı? İşte Whatsapp Web'i kullanmanın yolu...

20.3.2017Teknoloji