Arşiv
Yazarlara Göre
Yalçın BAYER167Kanat ATKAYA127Ayşe ARAL108Sedat ERGİN72Yonca TOKBAŞ59Ayşe ARMAN58İsmet BERKAN57Yonca TOKBAŞ - Kelebek53Güzin Abla51Ayşegül DOMANİÇ YELÇE49Erkan ÇELEBİ49Fatih ÇEKİRGE48Prof.Dr. Mikdat KADIOĞLU44Ayşe ÖZEK KARASU43Ertuğrul ÖZKÖK43Onur BAŞTÜRK41Nilüfer PAZVANTOĞLU38Cüneyt ÜLSEVER37Doğan HIZLAN35Nihat DEMİRKOL35Cengiz SEMERCİOĞLU33Hikmet Demirkol30Erdal Kaplanseren29Melike Karakartal29Gila BENMAYOR28Oktay EKŞİ28Yaşar SÖKMENSÜER28Tolga TANIŞ27Temuçin Tüzecan26Ayçe DİKMEN24Uğur CEBECİ24Yurtsan ATAKAN24Bahar AKINCI21Hadi ULUENGİN21Vahap MUNYAR20Ertan ACAR18Pako'nun Sayfası18Reşat KUTUCULAR18Tolga AKYILDIZ16 Ferai TINÇ13Gökhan KİMSESİZCAN12Kubilay KESKİN12Ömür GEDİK12Nil KARAİBRAHİMGİL11Mustafa KUTLAY10Nedim BUBİK10Niobe10Nora ROMİ10Selim Türsen10Yalçın DOĞAN10Zeynep BÖLÜKBAŞI10Banu TUNA9Engin KRATZER9Gürül Öğüt9Mesude ERŞAN9Doğan ULUÇ8Ebru ÇAPA8Nilüfer KAS8Nuran ÇAKMAKÇI8Refika Birgül8Özdemir İNCE8Erdal KAPLANSEREN7Orhan CAN7Osman MÜFTÜOĞLU7Patrick Özdemiroğlu7Rıza Özel7Yener SÜSOY7İsmail UĞURAL7Şenay DÜDEK7Ali Atıf BİR6Arman Kırım6Cengiz ÇANDAR6Deniz BAYRAMOĞLU6Deniz SİPAHİ6Duygu Sedefoğlu6Ece SÜKAN6Faruk BİLDİRİCİ6Mehmet Ali BİRAND6Prof. Dr. Osman MÜFTÜOĞLU6Tuna KİREMİTÇİ6Yorgo KIRBAKİ6Yusuf Kanlı6Ahmet HAKAN5Ariana Ferentinou5Banu ŞEN5Melda Narmanlı ÇİMEN5Melis ALPHAN5Oya ARMUTÇU5Tolga Tanış5Ayşen GÜR4Burak Bekdil4Bülent KATARCI4Deniz Gürel4Enis BERBEROĞLU4Erdal SAĞLAM4Ezgi Başaran4Fatih ALTAYLI4Mehmet Ali Birand - English4Mustafa Akyol4Nazlan Ertan4

Web

Web ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Web haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 29.799 Web haberi bulunmuştur.

World Wide Web (kısaca WWW veya Web), İnternet üzerinde yayınlanan birbirleriyle bağlantılı hiper-metin dokümanlarından oluşan bir bilgi sistemidir. Bu dokümanların her birine Web sayfası adı verilir ve Web sayfalarına İnternet kullanıcısının bilgisayarında çalışan Web tarayıcısı adı verilen bilgisayar programları aracılığıyla erişilir. Web sayfalarında metin, imaj, video ve diğer multimedya ögeleri bulunabilir ve diğer bağlantı ya da link adı verilen hiper-bağlantılar ile başka Web sayfalarına geçiş yapılabilir.

Devamı...

Web Haberleri

Canlı müzik şölenine hazır olun!

Canlı müzik şölenine hazır olun!

Dünyanın en prestijli festivalleri arasında yer alan Lollapalooza Festivali Chicago’da başlıyor. 28-31 Temmuz 2016 tarihleri arasında gerçekleşecek festivalin en önemli performansları Red Bull TV ile eş zamanlı olarak Hürriyet Web TV’den canlı olarak izlenebilecek. Festival yayınında Red Hot Chili Peppers, LCD Soundsystem, Foals, Two Door Cinema Club, The Last Shadow Puppets gibi dünyaca ünlü isimler var.

28.7.2016Keyif
iPhone'larda Android çalışır mı?

iPhone'larda Android çalışır mı?

"iPhone'da Android çalıştırma tutkusu" yine biraz dolaylı bir yoldan başarıya ulaştı!

27.7.2016Teknoloji
Lise seçiminde bunlara dikkat

Lise seçiminde bunlara dikkat

Eğitim gündemimiz bugünlerde yoğun olarak lise kayıtlarıyla meşgul. Anne-babalar ve tabii ki ilköğretimi bitiren çocuklar, hayatlarının önemli bir dönemini geçirecekleri bir ortaöğretim kurumuna yerleşmenin heyecanı ve stresi içindeler.

26.7.2016Eğitim
Mobil dünyanın hayatımızdaki yeri

Mobil dünyanın hayatımızdaki yeri

Geçmişten günümüze baktığımızda bilgi, sahip olunan en değerli olgudur. Tarih boyunca toplumlarda en değerliler Bilgelerdir. Bilgisayarların gelişmesi ile bilgilerin düzenli saklanması internetin gelişmesi ile hızla yayılması yeni bir boyut kazandırmıştır. Bilgiye hızlı ulaşmak ise neredeyse bilgi kadar önemli bir hal almış durumda. Evde, işte, sokakta aklınıza gelebilecek her yerde bilgiye erişim yeni bir dönemi “Mobil devrimi” gerçekleştirmiştir.

26.7.2016Teknoloji
Akademisyenin motosikletle dünya turu sona erdi

Akademisyenin motosikletle dünya turu sona erdi

İstanbul Gedik Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi akademisyenlerinden Asil ÖZBAY, kadınların yapabileceklerinin sınırlarının ne kadar geniş olduğunu tüm dünyaya göstermek amacıyla dünya turu kapsamında gerçekleştirdiği rotasında Afrika kıtasını da kapsayan 35 Günlük motosiklet yolculuğunu tek başına tamamlayarak yurda döndü.

26.7.2016Kampüs

Ünlü tarihçi Halil İnalcık hayatını kaybetti

Dünyaca ünlü tarihçi Halil İnalcık, 100 yaşında hayatını kaybetti. İnalcık için Bilkent ve Ankara Üniversitelerinde 27 Temmuz Çarşamba günü tören düzenlenecek.

25.7.2016Gündem
Kadınlar kendi kıyafetlerini sanal alemde tasarlayacak

Kadınlar kendi kıyafetlerini sanal alemde tasarlayacak

İZMİR Ekonomi Üniversitesi akademisyenleri tarafından "Shopshape" adıyla oluşturulan uygulamada, kadınlar vücutlarına uygun giysi tasarımlarına internet ortamında ulaşacak. Böylece kadınlar, kendi vücut şekillerine göre giysi tasarım önerileri alabilecek ve kişiye özgü bir alışveriş ortamına sahip olacak.

25.7.2016Ege
Nasıl karar vereceğim?

Nasıl karar vereceğim?

Önümüzdeki aylar içerisinde başvuracağınız programları ve üniversiteleri belirleyeceksiniz. Peki, sağlıklı sonuç verecek tercih yöntemleri hangileri, nelere dikkat edilmeli? Önce şunu vurgulamak isterim: karar sürecinde öğretmenlerinizden, ailenizden, arkadaşlarınızdan, birçok kişiden fikir alacaksınız. Herkesi, onları kırmadan, gücendirmeden dinleyin, sonra kararınızı kendi başınıza, ‘Ailemin ne istediğini anladım, arkadaşlarımın neye heves ettiklerini öğrendim, peki ama ben ne istiyorum?’ diye düşünerek, kendinizi sorgulayarak oluşturun.

25.7.2016Eğitim
Bu yılki değişikliklere dikkat! 24 tercih hakkı var

Bu yılki değişikliklere dikkat! 24 tercih hakkı var

Uzmanlar, bu yıl tercih sayısında azalma olduğunu, 2015’te 30 olan tercih hakkının bu sene 24’e düşürüldüğünü hatırlatıyor. Unutmayın iyi bir geleceğin yolu doğru tercihten geçiyor.

24.7.2016Eğitim
Firefox Flash'ı tamamen engelliyor

Firefox Flash'ı tamamen engelliyor

Web'in köşelerinde hayatını sürdüren Flash, bu çok popüler web tarayıcısı tarafından engellenmek üzere.

22.7.2016Teknoloji
Chrome'dan App Launcher özelliği kaldırıldı

Chrome'dan App Launcher özelliği kaldırıldı

Chrome'un en son sürümü Chrome 52, Windows, Mac ve Linux için yayınlandı. Yeni sürüm geliştiricileri ilgilendiren yeniliklerle gelse de, normal kullanıcıları ilgilendiren bazı iyileştirmeler de var. Chrome 52'deki en önemli değişiklik ise App Launcher'ın beklendiği gibi kaldırılması.

22.7.2016Teknoloji
Twitter'dan onaylanmış hesap nasıl alınır?

Twitter'dan onaylanmış hesap nasıl alınır?

Sosyal medya Twitter, onaylanmış hesap opsiyonunu tüm kullanıcıların hizmetine sundu. Peki onaylanmış hesabı alabilmek için ne yapmak gerekiyor? İşte yapmanız gerekenler...

20.7.2016Teknoloji
Kalbinizi umut tacirlerine teslim etmeyin

Kalbinizi umut tacirlerine teslim etmeyin

Doğrudan kalp ve damar hastalarını hedefleyen, gerçeğe dayanmayan, gayet iddialı ifadelerle internet, televizyon veya dükkanlarda satışı yapılan çok sayıda bitkisel ürün var. Genellikle tıbbi tedaviyi kötüleyerek, umut tacirliğiyle pazarlanan bu ürünler hiç de ucuz değil. Satın alabilmek için banka kredisi çeken hastalar dahi var.

20.7.2016Sağlık
Rektörden üniversite adaylarına öneriler

Rektörden üniversite adaylarına öneriler

Adaylar, Lisans Yerleştirme Sınavları (LYS) sonuçlarına göre, tercihlerini düşünmeye başladılar. 26 Temmuz – 2 Ağustos tarihleri arasında gerçekleşecek üniversite tercih dönemi öncesinde uzmanlar, adayları dikkat edilmesi gerekenler konusunda uyarıyor.

19.7.2016Eğitim
Üniversiteler: Demokrasiye sahip çıkma günü

Üniversiteler: Demokrasiye sahip çıkma günü

Yükseköğretim Kurulu, Üniversitelerarası Kurul Başkanlığı ve üniversiteler resmi web sayfalarından 15 Temmuz’da gerçekleşen darbe girişime karşı kınama mesajı yayımladı:

17.7.2016Eğitim
Trafik sigortasında prim iadesi tarihi belli oldu

Trafik sigortasında prim iadesi tarihi belli oldu

Türkiye Sigorta Birliği tarafından, trafik sigortası primlerinden yapılacak iadelere ilişkin, "Hak sahipleri ağustos ayı başından itibaren 'www.sbm.org.tr' web adresinden sorgulanabilecektir." denildi.

15.7.2016Ekonomi
Üretici kadınlar Bayraklı´da buluştu

Üretici kadınlar Bayraklı´da buluştu

Bayraklı Belediyesi Emek Dünyası Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi, 4. kez düzenlenen İzmir Kadın Kooperatifleri Koordinasyon Toplantısı'na ev sahipliği yaptı.

15.7.2016Ege
Ev arkadaşınıza kanınız kaynayacak, sarılıp öpesiniz gelecek

Ev arkadaşınıza kanınız kaynayacak, sarılıp öpesiniz gelecek

“Beni de yanınıza alın!”: Sevgi, mutluluk ve paylaşım için beraber yaşayan 38 ev arkadaşı

14.7.2016Kampüs
Dikkat! Trafik cezanız olabilir

Dikkat! Trafik cezanız olabilir

Kural ihlalleri, OGS, HGS geçişleri gibi pek çok ihmal trafik cezası kesilmesine neden oluyor. Peki, trafik cezanızın olup olmadığını nasıl öğrenebilirsiniz?

14.7.2016Oto
HayalEt Kuluçka’dan bir dünya projesi

HayalEt Kuluçka’dan bir dünya projesi

Boğaziçi Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi tarafından işletilen HayalET Kuluçka Merkezi’nde geliştirilen Segmentify uygulaması, ACT (Accelerating the Commercialization of Technology) fonundan 200 bin Euro ve Startershub’dan 100 bin Euro destek alarak küresel pazarlara açılmak üzere yola çıktı. Uygulama şimdi 4 farklı ülkede 20 bin kullanıcıya hizmet veriyor.

13.7.2016Eğitim
İstanbul’daki Fransa resepsiyonu iptal edildi, büyükelçilik ve konsolosluklar kapatıldı

İstanbul’daki Fransa resepsiyonu iptal edildi, büyükelçilik ve konsolosluklar kapatıldı

Fransa’nın Ankara Büyükelçiliği tarafından yapılan açıklamayla, güvenlik gerekçesiyle 14 Temmuz kutlamalarının iptal edildiği bildirildi. Açıklamada Fransa’nın Ankara'daki Büyükelçiliği ile İstanbul Başkonsolosluğu ve İzmir'deki fahri başkonsolosluğunun ikinci bir emre kadar kapalı kalacağı da duyuruldu.

13.7.2016Gündem
Montrö Caz Festivali İsviçre ile aynı anda evinizde

Montrö Caz Festivali İsviçre ile aynı anda evinizde

1967 yılından bu yana İsviçre’nin Montrö şehrinde düzenlenen Montrö Caz Festivali bu yıl 1 Temmuz itibarıyla müzik severlere kapılarını açtı. Sigur Ross, Lana Del Ray, Marcus Miller, Woodkit gibi dünyaca ünlü isimlerin sahne alacağı festivalde yer alan önemli performanslar 13-15 Temmuz 2016 tarihleri arasında, Red Bull TV’den (www.redbull.tv/montreux ) ve eş zamanlı olarak Hürriyet Web TV’den canlı olarak yayınlanacak. Yayınlar Türkiye saati ile 23.00’de başlayacak.

13.7.2016Keyif
İzmir Üniversitesi'nin genç beyinlerinden ödül getiren fikirler

İzmir Üniversitesi'nin genç beyinlerinden ödül getiren fikirler

GENÇ Beyinler Yeni Fikirler Bitirme Projeleri Ortak Sergisi ve Proje Yarışmasına katılan İzmir Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Yazılım Mühendisliği Bölümü öğrencileri, engellilerin restoran tercihleri konusunda kolaylık sağlayan Engelsiz Restoranlar' ve toplu ulaşımda zaman kaybını önlemeyi amaçlayan  Izmir Route Manager' projeleri ile ödüle layık bulundu.

11.7.2016Ege
Uluslararası öğrenci hareketliliği ve Türkiye

Uluslararası öğrenci hareketliliği ve Türkiye

Bu makale, kendi ülkeleri dışında farklı ülkelere üniversite eğitimi almak için giden uluslararası öğrencilerin hareketliliğini konu alıyor. Tüm dünyada ne kadar öğrenci bu hareketliliğin bir parçası? Yurtdışına en çok öğrenci gönderen ve yurtdışından en çok öğrenci kabul eden ülkeler hangileri? Çok sayıda uluslararası öğrenci barındırmak bir ülkeye ne gibi katkı sağlar? Bunun gibi sorular üzerinden Türkiye’nin bu hareketlilikteki durumu ve uluslararası öğrenci hareketliliğini etkileyen etmenler inceleniyor.

11.7.2016Eğitim
Firefox'a Tor özelliği geliyor

Firefox'a Tor özelliği geliyor

Firefox yakın zamanda gelmesi beklenen güncellemeyle birlikte Tor tarayıcı kadar etkili gizlilik özelliklerine sahip olacak.

11.7.2016Teknoloji
PTT'den anma pulu

PTT'den anma pulu

PTT AŞ, "UNESCO Dünya Miras Komitesi 40. Oturum İstanbul, Türkiye 2016" konulu anma pulunu 10 Temmuz'da satışa sunacak.

9.7.2016Ekonomi
Instagram, ekonomiye kadın iş gücü kazandırıyor

Instagram, ekonomiye kadın iş gücü kazandırıyor

Evlerinde ya da atölyelerinde ürettikleri özel ürünleri fotoğraf paylaşım uygulaması Instagram aracılığıyla satışa sunarak ticarete atılan kadınların sayısı her geçen yıl artıyor. Kadın girişimciler, çikolatadan pastaya, kozmetikten organik ürüne, ayakkabıdan giyime, dekoratif ürünlerden oyuncağa el emeği göz nuru birçok ürünü Instagram'da sermayeye ve reklama ihtiyaç duymadan satışa sunabiliyor.

6.7.2016Ekonomi

"Sevdiğiniz ve size en uygun olan alanı tercih edin."

Kadir Has Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Aydın ile tercih sürecini konuştuk.

1.7.2016Kampüs
Google'da yaptığınız her şey bu sayfada kaydediliyor!

Google'da yaptığınız her şey bu sayfada kaydediliyor!

Google'ın hakkınızda kaydettiği bilgileri görmek için artık yeni, kapsamlı bir sayfanız daha var.

1.7.2016Teknoloji
Red Hat’ten hibrit bulut uygulamaları için yeni bir temel: JBoss EAP 7

Red Hat’ten hibrit bulut uygulamaları için yeni bir temel: JBoss EAP 7

Red Hat’in endüstri lideri uygulama platformu, mevcut ve gelecekteki geliştirme paradigmaları arasında köprü kurmayı hedefliyor. JBoss Core Services Collection ile Red Hat, geliştiricilere, genelde kurumsal bir uygulamanın bir parçası olarak kurulan ve popüler olan pek çok yeteneğe ulaşma yetkisi veriyor.

30.6.2016Teknoloji
TEOG YEP kontenjan sonuçları açıklandı (Tıkla TEOG YEP kontenjanlarını kontrol et)

TEOG YEP kontenjan sonuçları açıklandı (Tıkla TEOG YEP kontenjanlarını kontrol et)

TEOG sınav sonuçlarının ardından YEP kontenjanları için heyecanlı bekleyiş devam ediyordu. Yerleştirme Esas Puanları, TEOG sınavına giren öğrencilerin okul tercihi yaparken geçerli olacak puanları az önce açıklandı. 

29.6.2016Gündem
Kan her zaman lazım

Kan her zaman lazım

Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık Türkiye’de 75 bin, İstanbul’da ise bin 800 ünite kan stoku bulunduğunu ve terör saldırısı sonrası akut kan ihtiyacı yaşanmadığını belirtti. Kanın her zaman lazım olduğunu belirten Dr. Kınık, “Düzenli kan bağışını artırmamız lazım” dedi.

29.6.2016Sağlık
Bilgisayar, tablet ve akıllı ceplerden bandrol alınacak

Bilgisayar, tablet ve akıllı ceplerden bandrol alınacak

Tüm cep telefonlarından, bilgisayardan ve tabletlerden ‘TRT bandrol’ ücreti kesilmeye başlandı. Alınan bu karardan sonra cep telefonları en az yüzde 6, bilgisayar ve tabletlerin ise en az yüzde 2 zamlanması bekleniyor. Zamlı fiyatlar en geç bir ay içinde tüketiciye yansıyacak.

29.6.2016Teknoloji
15 yaşındaki kızı intihara sürüklemekle suçlanıyor

15 yaşındaki kızı intihara sürüklemekle suçlanıyor

Kanadalı 15 yaşındaki Amanda Todd’u, dört sene önce internetten kaydettiği cinsel içerikli görüntüleriyle tehdit ederek, intihar etmesine yol açmakla suçlanan Türkiye kökenli Hollanda vatandaşı Aydın Çoban, Kanada’ya iade edilebilecek. Amsterdam Mahkemesi’ndeki duruşmada, Çoban’ın devam eden yargılamasının bitiminde Kanada’ya iade edilebileceği kararlaştırıldı.

29.6.2016Avrupa
Facebook sosyal butonlarını güncelledi!

Facebook sosyal butonlarını güncelledi!

Facebook, insanların içerik paylaşması, kaydetmesi ve etkileşimde bulunması için yeni yollar sunduğunu açıkladı. Platform dışındaki Beğen, Paylaş, Gönder, Takip Et, Tavsiye Et ve Kaydet butonlarının yenilenmesinin yanı sıra Chrome kullanıcıları artık tek bir tıkla web sitelerindeki içerikleri Facebook’a kaydedebiliyor ve paylaşabiliyor.

29.6.2016Teknoloji
Patlama sonrasında THY'den bilet açıklaması

Patlama sonrasında THY'den bilet açıklaması

Türk Hava Yolları’ndan yapılan açıklamada Atatürk Havalimanı’nda meydana gelen terör saldırısı sebebiyle bilet değişim ve iptallerinde kolaylık sağlanacağı belirtildi.

29.6.2016Gündem
Atatürk Havalimanı uçuşlara açıldı

Atatürk Havalimanı uçuşlara açıldı

İstanbul'da Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali'nde 2 ayrı patlama meydana geldi. Patlama sonrası yaşanan İlk belirlemelere göre 36 kişi hayatını kaybetti. Atatürk Havalimanı üzerinde oluşan yoğun trafik bölgeye yakın havalimanlarına yönlendiriliyor. Öte yandan, gece saat 03.00'te açıklama yapan Başbakan Binali Yıldırım, Atatürk Havaalanı'nın hava trafiğine açıldığını duyurdu.

29.6.2016Gündem
Kanada'ya iade edilebilir

Kanada'ya iade edilebilir

Kanadalı 15 yaşındaki Amanda Todd’u, 4 sene önce internetten kaydettiği cinsel içerikli görüntüleriyle tehdit ederek, genç kızın intihar etmesine yol açmakla suçlanan Türk kökenli Hollanda vatandaşı Aydın Çoban, Kanada’ya iade edilebilecek.

28.6.2016Dünya
Bilgisayar, tablet ve akıllı ceplerden bandrol alınacak

Bilgisayar, tablet ve akıllı ceplerden bandrol alınacak

TÜM cep telefonlarından, bilgisayardan ve tabletlerden ‘TRT bandrol’ ücreti kesilmeye başlandı. Alınan bu karardan sonra cep telefonları en az yüzde 6, bilgisayar ve tabletlerin ise en az yüzde 2 zamlanması bekleniyor. Zamlı fiyatlar en geç bir ay içinde tüketiciye yansıyacak.

28.6.2016Ekonomi
2016 İl dışı yer değiştirme ve atama sonuçları açıklandı!

2016 İl dışı yer değiştirme ve atama sonuçları açıklandı!

İl dışı yer değiştirme ve atama sonuçları dün akşam açıklandı. 16-22 Haziran tarihlerinde başvuruları alınan yer değiştirme ve atamaların sonuçları MEBBİS ve MEB atama sonuçları sayfasında erişime açıldı. 2016 il dışı yer değiştirme ve atama sonuçlarını haberimizdeki link üzerinden kontrol edebilirsiniz. İlişik kesme işlemleri bugün yapılacak.

28.6.2016Gündem
Google'ın CEO'su da hack'lendi!

Google'ın CEO'su da hack'lendi!

Google CEO'su Sundar Pichai'nin Quora hesabının gün itibariyle hacklendiği açıklandı. Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden birinin CEO'sunun hesaplarında güvenlik açığı mı var?

27.6.2016Teknoloji
Özel okullara kayıt maratonu başladı

Özel okullara kayıt maratonu başladı

Son yıllarda uygulanan Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sistemi bazı kesimlerce eleştirilse de bana göre öğrenci ve veli açısından son derece olumlu bir sistem. Özellikle sınavların birden çok olması, okul ortamında yapılması, müfredata dayalı ve daha az zorlayıcı sorular içermesi, sıralama sınavından uzaklaşmaya çalışan yapısı ve mazeret sınavları ile öğrenci ve veli üzerindeki baskıyı azalttı, dershanelere olan ihtiyacı büyük çapta ortadan kaldırdı.

27.6.2016Eğitim
Windows 10 parolası nasıl sıfırlanır?

Windows 10 parolası nasıl sıfırlanır?

Windows 10'un oturum açma parolasını mı unutunuz? İşte Windows 10 parola sıfırlama hakkında bilmeniz gerekenler...

27.6.2016Teknoloji
Türkiye'nin ilk mobil ödeme markası oldu

Türkiye'nin ilk mobil ödeme markası oldu

2002’den bu yana farklı evrelerden geçen Trend Ödeme Kuruluşu A.Ş’nin Payguru markası BDDK'nın 27 Nisan 2016 tarihli ve 6864 sayılı kararı ile faaliyet izni verilen İlk Mobil Ödeme Markası oldu. Payguru, üye işyerlerine, son kullanıcıların cep telefonu faturaları ya da ön ödemeli hatlarında bulunan TL miktarlarını kullanarak ücretlendirme yapma imkanı sağlıyor.

24.6.2016Teknoloji

"Terim kesin olarak Galatasaray'a geliyor !.."

Ali Fatinoğlu kesin bir ifade kullanarak Fatih Terim ile Dursun Özbek'in anlaştıklarını söyledi.Fatinoğlu, Akhisar'ın golcüsü Rodallega'nın sözleşmesinde 2 milyon Euro'yu kendisinin yatırması durumunda serbest kalabileceği maddesi bulunduğunu da aktardı

23.6.2016Avrupa
TBMM'de silahlı PKK tartışması

TBMM'de silahlı PKK tartışması

TBMM'de HDP Milletvekili Ahmet Yıldırım'ın aracındaki kişinin tutuklanması gergin anların yaşanmasına neden oldu. HDP'li Yıldırım ve AK Parti Kocaeli Milletvekili Mehmet Akif Yılmaz arasında sert bir tartışma yaşandı.

23.6.2016Gündem
Facebook'un sizi izlememesinin yolu

Facebook'un sizi izlememesinin yolu

Facebook'un attığınız her adımı takip etmesini engellemeniz mümkün! Nasıl mı?

22.6.2016Teknoloji

Yazar Sonuçları

İYİ Kİ GELDİN JOSS STONE

İYİ Kİ GELDİN JOSS STONE

Geçtiğimiz Cumartesi Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nde çok özel bir konser vardı. 23. İstanbul Caz Festivali kapsamında KüçükÇiftlik Parkı’nda konser verecek olan Joss Stone,  ufak bir yer değişikliği ile müzikseverlere unutulmaz bir gece yaşattı.

27.7.2016Kelebek Yazıları
We love you too, Asım Abi! (Biz de seni seviyoruz, Asım Abi)

We love you too, Asım Abi! (Biz de seni seviyoruz, Asım Abi)

“Hard Rakı” adını verdiği kendisine özgü tarzıyla yüzde yüz orijinal bir karakterdi. Çok ama çok iyi bir gitaristti. Geçen hafta, yıllardır yaşadığı Marmaris’te geçirdiği kalp krizinin ardından kaybettiğimiz Asım Can Gündüz, konserlerini, kayıtlarını hep “I love you / sizi seviyorum” diyerek bitirirdi. Bu kez sıra bizde...

2.7.2016Pazar Yazıları
Temmuz ayı sıcaklık raporu

Temmuz ayı sıcaklık raporu

HAZİRAN ayında 41, hatta Torbalı’da 44 dereceyi gören İzmirlileri haklı olarak temmuz, ağustos aylarının endişesi aldı. Ben de önceki akşam saat 19:30’da bile bulunduğum yerde 36 dereceyi gördükten sonra aynı endişeyle uzatılmış hava raporlarına baktım.

22.6.2016Ege