MENÜ
Arşiv
Yazarlara Göre
Mehmet Ali BİRAND547Ferai TINÇ495Hadi ULUENGİN405Cengiz ÇANDAR399Tolga TANIŞ319Sedat ERGİN277Ertuğrul ÖZKÖK245Tufan TÜRENÇ210Erdal SAĞLAM148Yalçın DOĞAN144Gila BENMAYOR140Uğur CEBECİ134Oktay EKŞİ127Serdar TURGUT123Enis BERBEROĞLU113Yalçın BAYER113Doğan ULUÇ97Verda ÖZER94Vahap MUNYAR86Cüneyt ÜLSEVER79İlter TÜRKMEN78Fatih ÇEKİRGE66Yılmaz ÖZDİL56Ayşe ÖZEK KARASU55Fatih ALTAYLI54Mehmet Y. YILMAZ51Mümtaz SOYSAL49Nilgün Tekfidan GÜMÜŞ39Akif BEKİ37Özdemir İNCE35Mehmet Ali Birand - English34Deniz BAYRAMOĞLU33Ayşe ARMAN30Ahmet HAKAN29Bekir COŞKUN25Murat Yetkin24Emin ÇÖLAŞAN23Ercan KUMCU21Yener SÜSOY21Sevil ATASOY20Yusuf Kanlı19İsmet BERKAN19Cengiz SEMERCİOĞLU18Kanat ATKAYA17Murat BARDAKÇI16Mehmet Barlas16Doğan HIZLAN15Devrim SAĞIROĞLU15Ömür GEDİK15Oral Çalışlar15Zeynep ATİKKAN14Soner YALÇIN14Rahmi TURAN14İrem Köker14Muharrem SARIKAYA13Mustafa Akyol13Soner Çağaptay13İlhan Tanır13Fikret BİLA13Taha AKYOL12Şükrü KIZILOT11Burak Bekdil11Melis ALPHAN11Burak KÜNTAY11Kubilay KESKİN10Yorgo KIRBAKİ10Salih NEFTÇİ10Semih İdiz10Uğur VARDAN10Kurthan FİŞEK9Erman TOROĞLU9Can BARTU9Gülçin TELCİ9Cengiz Çandar - English9Oya BERBEROĞLU8Ercan SAATÇİ8Deniz SİPAHİ8Muammer ELVEREN8Nuran ÇAKMAKÇI8Emre KIZILKAYA8Tuğrul ŞAVKAY7Yurtsan ATAKAN7Sadi Kemal YAŞAR7Nurten ERK TOSUNER7Şükrü KÜÇÜKŞAHİN7Osman MÜFTÜOĞLU7Erdal İPEKEŞEN7Yaşar SÖKMENSÜER7Haluk KALAFAT7Ege CANSEN7Barçın Yinanç7Melike Karakartal7Ali Atıf BİR6Zeynep GÖĞÜŞ6Arman Kırım6Hayri ÇETİNKAYA6Ayçe DİKMEN6Özgür BOLAT6Gökhan KİMSESİZCAN6Sefer LEVENT6

Washington

Washington ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Washington haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 50.217 Washington haberi bulunmuştur.

Washington, Amerika Birleşik Devletleri'nin eyaletlerinden birisidir. Eyalet, Amerika Birleşik Devletleri'nin Büyük Okyanus kıyısındaki eyaletlerinin en kuzeyde olanıdır. Eyalet, Seattle, Spokane gibi ABD'nin sayılı büyük şehirlerini barındırır. Eyaletin kuzey sınırları Kanada'ya komşudur. Eyaletin genelinde sanayi gelişmiştir. En önemli sanayi kolu ise ormancılıktır. Bölgedeki dağlık alanlarda iğne yapraklı ormanlar hakimdir. Ancak nehirlerdeki vadilere inildikçe bitki örtüsünde küçük değişiklikler görülür. Seattle şehrinin Büyük Okyanus'ta liman oluşturduğu bölge, dünyanın en güvenilir limanlarından biridir.

Washington Haberleri

Yılmaz Morgül, Beyaz Saraya giderse...

Yılmaz Morgül, Beyaz Saray'a giderse...

Sosyal medyadan ilginç video paylaşımları yapan Yılmaz Morgül yeni videosunu Amerika'da Beyaz Saray'ın önünde çekti...

25.4.2017Magazin
Warriors tur atladı

Warriors tur atladı

Amerikan Basketbol Ligi (NBA) play-off'ları ilk turunda Portland Trail Blazers'ı 128-103 yenen Golden State Warriors, seriyi 4-0 kazanarak konferans yarı finaline yükseldi.

25.4.2017Basketbol
Trump, ekrana çıkınca herkesi susturuyor

Trump, ekrana çıkınca herkesi susturuyor

ABD Başkanı Donald Trump, Beyaz Saray’daki toplantılarda bile televizyon izlemekten geri duramıyor. Trump’ın ekranda kendisini görünce herkesi susturup televizyonun sesini açtığı ortaya çıktı

25.4.2017Dünya
Kutay Gözgör: Merkez Bankası faiz oranlarını değiştirmeyebilir

Kutay Gözgör: Merkez Bankası faiz oranlarını değiştirmeyebilir

Kutay Gözgör: Merkez Bankası faiz oranlarını değiştirmeyebilir

25.4.2017İstanbul
Hollywood siber tehditlerin farkında Ya siz

Hollywood siber tehditlerin farkında! Ya siz?

Gösterime yeni giren Scarlett Johansson’lu ‘Kabuktaki Hayalet‘ ya da Vin Diesel’li ‘Hızlı ve Öfkeli 8‘ gibi büyük Hollywood prodüksiyonları, siber riskleri gündeme taşıyor. Hollywood’un doğası gereği, gerçek ile kurgu biraz iç içe geçmiş olsa da, ESET uyarıyor: Dijital çağ büyük bir hızla hayatlarımızı kuşatıyor. Filmleri dikkate alın ve korunmayı ihmal etmeyin!

25.4.2017Teknoloji
Bir aşk için çöllere düşmüş değilim, Ürdün’deyim

Bir aşk için çöllere düşmüş değilim, Ürdün’deyim

“Jannat, Jannat…” İstanbul’dan geldiğimi kime söylesem ilk bunu duyuyorum. “Cennet, cenneeet, İstanbul cennet” dört günlük Ürdün gezimizin mottosu oldu bu sözler. Ürdün 400 yıl Osmanlı, 400 yıl Roma ve ardından Bizans egemenliğinde kalmış. Bu topraklarda tanıdık çok şey olduğu gibi dünyada eşi benzeri olmayan görecek de çok şey var. Hele ‘Petra’ ve ‘Ölü Deniz’ yok mu? Ölmeden mutlaka görülmeli. Hastasıyım…

25.4.2017Seyahat
Çinli politika yapıcılar ekonomi için iyimser

Çinli politika yapıcılar ekonomi için iyimser

Çinli politika yapıcılar, dünyanın en büyük ikinci ekonomisinin güçlü performans gösterdiği ilk çeyreğin ardından sermaye çıkışlarının azaldığına ve geçen yılki değer kaybeden yuanın istikrar kazanmasına dikkat çekerek ekonomiye dair iyimser mesajlar veriyorlar.

24.4.2017Ekonomi
Donald Trump soykırım ifadesini kullanacak mı

Donald Trump 'soykırım' ifadesini kullanacak mı?

ABD Temsilciler Meclisi'nden 80'i aşkın üye ABD Başkanı Donald Trump'a ortak mektup göndererek, Başkan'dan 1915 olaylarını 'soykırım' olarak tanımlamasını istedi. Ancak Washington'da Trump'ın da Demokrat selefi Barack Obama gibi 'soykırım' demeyeceği görüşü hakim.

24.4.2017Dünya
Suudi Kralı’ndan kritik atamalar: Bir oğlu elçi diğeri bakan oldu

Suudi Kralı’ndan kritik atamalar: Bir oğlu elçi diğeri bakan oldu

Suudi Arabistan’da diplomasi, askeri ve siyasi pozisyonlarda kritik değişiklikler yapıldı. Kral Selman, bir oğlunu Washington’a büyükelçi, diğerini de Enerjiden Sorumlu Bakan yaptı. Elçi olan Prens Halid, DEAŞ’a karşı bombardıman yapmış bir savaş pilotu.

23.4.2017Dünya
Bilim için yürüdüler

Bilim için yürüdüler

1970’ten beri düzenlenen 22 Nisan Dünya Günü’ne bu yıl ABD’de geçen yıllara oranla büyük katılım oldu.

23.4.2017Dünya
Reformlarla birlikte performans artacak

Reformlarla birlikte performans artacak

BAŞBAKAN Yardımcısı Mehmet Şimşek, Washington ziyaretinde Türkiye'de geçen hafta gerçekleşen halk oylamasının sık sık sorulduğunu belirterek, “Herkes Türkiye’deki referandumu merak ediyordu. Bu referandum sonucunda olacakları kendilerine anlattık. Dolayısıyla gerçekten herkesin Türkiye’nin bu sürecini iyi anlaması için elimizden geleni yaptık” dedi.

23.4.2017Ekonomi
Kenan Doğulu: Bebek yok köpek var

Kenan Doğulu: Bebek yok köpek var!

Kenan Doğulu’yla dün başlayan sohbetimiz bugün devam ediyor. Genç kuşak şarkıcılardan çekiniyor mu, evlilik yaratıcılığı öldürüyor mu, babası yaşasaydı ona ne derdi... Aklıma gelen her soruyu sordum Kenan’a. Beren’e yaptığı son sürprizi de. Geçen hafta doğum gününde Pomeranian Boo cinsi bir yavru köpek hediye etmiş eşine. Yani Kenan-Beren cephesinden şimdilik bebek haberi yok ama köpek haberi var...

23.4.2017Magazin
Ersanlı Hawks, seride ilk galibiyetini aldı

Ersanlı Hawks, seride ilk galibiyetini aldı

Amerikan Basketbol Ligi (NBA) play-off'ları ilk turunda Ersan İlyasovalı Atlanta Hawks, ağırladığı Washington Wizards'ı 116-98 yendi.

23.4.2017Basketbol
Suudi Arabistanda flaş görevden almalar

Suudi Arabistan'da flaş görevden almalar

Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdulaziz tarafından imzalanan, ülkenin Washington Büyükelçisi, İstihbarat Başkan Yardımcısı, Kara Kuvvetleri Komutanı ve bazı bakanların görevlerinden alınarak, yerlerine yeni atamaların yapıldığı 40'tan fazla kraliyet kararnamesi yayımladı.

22.4.2017Dünya
Ermeni Büyükelçi: Türkiye’nin ahlaki sorumluluğu var

Ermeni Büyükelçi: Türkiye’nin ahlaki sorumluluğu var

ERMENİLERİN 1915 olaylarının yıldönümü olarak kabul ettikleri 24 Nisan yaklaşırken Ermenistan’ın Washington Büyükelçisi H.E. Grigor Hovhannissian Amerika’nın Sesi’ne yaptığı açıklamada, “Bugünkü Türkleri 102 yıl önce olanlar nedeniyle suçlamıyoruz, ama Osmanlı İmparatorluğu’nun halefi olduğunu iddia eden bir ülkenin buna değinme konusunda ahlaki sorumluluğu var” dedi.

22.4.2017Dünya
Evet’le hayır’ın yakın çıkması model ülke umudunu canlandırdı

Evet’le hayır’ın yakın çıkması model ülke umudunu canlandırdı

İstanbul, 15 Temmuz darbe girişiminin ardından ilk kez üst düzey katılımlı uluslararası bir zirveye ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. ABD merkezli, prestijli düşünce kuruluşu Atlantik Konseyi, yedi yıldır İstanbul’da düzenlediği ‘Enerji ve Ekonomi Zirvesi’ne bu yıl ‘İstanbul Zirvesi’ adını verdi. Darbe girişiminin etkileri ve terör saldırıları nedeniyle zirveyi geleneksel tarihi olan 2016 Kasım’ında ertelediler ancak ne olursa olsun Türkiye’yi terk etmeme yönünde stratejik bir karar aldılar. Bu hafta başlayacak olan zirvede, Amerikan heyetine iki eski ulusal güvenlik danışmanı başkanlık edecek; Obama’nın danışmanı James Jones ve George W. Bush’un danışmanı Stephen Hadley. Zirvenin açılış konuşmasını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yapacak. Türk-Amerikan ilişkileri açısından ‘resmi olmayan en güçlü platform’ olarak anılan Atlantik Konseyi’nin başkanı Frederick Kempe ile zirve öncesinde Washington’daki ofisinde buluştuk.

22.4.2017Dünya
Dev fonların Türkiyeye yatırım ilgisi

Dev fonların Türkiye'ye yatırım ilgisi

Maliye Bakanı Ağbal: "Toplam bilançoları 4 trilyon doların üzerinde olan Avrupa, Amerika ve Kanada merkezli fonlar, Türkiye'nin referandum sonrası dönemde hızlı bir şekilde reformlara odaklanmasını bekliyor" açıklamasında bulundu.

22.4.2017Ekonomi
Schaeuble: Yapısal reformlara odaklanmalıyız

Schaeuble: Yapısal reformlara odaklanmalıyız

G20 Dönem Başkanı Almanya’nın Maliye Bakanı Wolfgang Schaeuble, Almanya Merkez Bankası Başkanı Jens Weidmann ile birlikte IMF-Dünya Bankası Bahar Toplantıları kapsamında basına brifing verdi.

22.4.2017Ekonomi
Otoriter rejime gerilemiyoruz

Otoriter rejime gerilemiyoruz

BAŞBAKAN Yardımcısı Mehmet Şimşek, Dünya Bankası ve Uluslararası Para Fonu’nun (IMF) bahar toplantıları için Washington’da.

21.4.2017Ekonomi
İngiltere finansal şirketleri seçime hazırlıklı

İngiltere finansal şirketleri seçime hazırlıklı

BoE Başkanı Carney, "İngiliz finansal şirketleri seçimlere hazırlıklılar" dedi.

21.4.2017Ekonomi
Diplomaside hızlı dönem

Diplomaside hızlı dönem

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan başta Amerikalı ve Rus muhatapları olmak üzere peş peşe önemli görüşmeler yapacak. Erdoğan ile ABD Başkanı Donald Trump arasında mayısta yapılacak görüşmede amaç, Obama döneminde hasar alan Türk- Amerikan ilişkilerini yeni bir çerçeveye oturtmak. Erdoğan, NATO zirvesi için gideceği Brüksel’de de AB ile ilişkileri konuşacak.

20.4.2017Gündem
Çinden Müslüman isimlerine yasak

Çin'den Müslüman isimlerine yasak!

Çin, Doğu Türkistan bölgesinde Muhammed, Ayşe, Fatma gibi Müslüman isimlerini yasaklandığını duyurdu.

20.4.2017Dünya
Rockets, Warriors ve Wizards play-offlarda kayıpsız

Rockets, Warriors ve Wizards play-off'larda kayıpsız

Amerikan Basketbol Ligi play-off'ları ilk turunda Houston Rockets, konuk ettiği Oklahoma City Thunder'ı 115-111 yenerek seriyi 2-0 yaptı.

20.4.2017Basketbol
Fed Başkan Yardımcısı Fischerdan açıklama

Fed Başkan Yardımcısı Fischer'dan açıklama

Fed Başkan Yardımcısı Fischer, "Piyasaların FOMC'nin Aralık 2016 ve Mart 2017'de yaptığı toplam 50 baz puanlık artışa verilen tepki iyi huyluydu" dedi.

20.4.2017Ekonomi
Erdoğan ve Trump Washington’da görüşecek

Erdoğan ve Trump Washington’da görüşecek

DIŞİŞLERİ Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, ABD Başkanı Trump ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın mayısta Washington’da görüşeceklerini söyledi. Ziyaretin 25 Mayıs’ta toplanacak olan NATO Zirvesi öncesinde yapılacağını belirten Çavuşoğlu, tarih belirlenmesi için ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson’la çalışma yapacaklarını belirtti.

19.4.2017Dünya
Yahudi soykırımı engellenebilir miydi

Yahudi soykırımı engellenebilir miydi?

Birleşmiş Milletlere ait yeni açıklanan belgelere göre, İkinci Dünya Savaşı sırasında Nazizm’e karşı ittifakın başını ABD, İngiltere ve Rusya, Yahudi soykırımını iki buçuk yıl önceden bilmelerine rağmen herhangi bir girişimde bulunmadılar.

19.4.2017Dünya
Erdoğan Washington yolcusu

Erdoğan Washington yolcusu

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve ABD Başkanı Donald Trump'ın mayıs ayında gerçekleştirilecek NATO zirvesi öncesinde görüşeceğini açıkladı.

19.4.2017Gündem
Hücresinde ölü bulundu

Hücresinde ölü bulundu

ABD’nin Washington eyaletine bağlı Burlington’da, geçtiğimiz yıl bir alışveriş merkezinde silahlı saldırı düzenleyen ve 5 kişinin ölümüne yol açan Arcan Çetin adlı Türk vatandaşı hücresinde ölü bulundu.

18.4.2017Dünya
ABDden Kuzey Koreye: Durmayacağız, pes etmeyeceğiz

ABD'den Kuzey Kore'ye: Durmayacağız, pes etmeyeceğiz

ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence, ülkesinin Kuzey Kore'yi nükleer silahlanmadan vazgeçirme çabalarını sonuç alana kadar sürdüreceği mesajını verdi.

18.4.2017Dünya
Kutlama telefonunda Suriye uzlaşması: Esad mutabakatı

Kutlama telefonunda Suriye uzlaşması: Esad mutabakatı

ABD Başkanı Donald Trump ile referandumun ardından tebrik için aradığı Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan arasındaki telefon görüşmesi yaklaşık 45 dakika sürdü. Konuşmaya Suriye’deki gelişmeler damgasını vururken, Beşar Esad’ın yaptığı eylemlerden sorumlu tutulması gerektiği konusunda mutabık kalındı.

18.4.2017Dünya
Az farklı galibiyet

Az farklı galibiyet

PARLAMENTER sistemden cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine geçişi öngören anayasa paketinin referandumda kabul edilmesi dünya basınında büyük yankı buldu. Dış basın gelişmeyi şöyle aktardı:

17.4.2017Dünya
ABD Başkan Yardımcısı Pence: ABD, Kuzey Koreye karşı stratejik sabrını kaybetti

ABD Başkan Yardımcısı Pence: "ABD, Kuzey Kore'ye karşı stratejik sabrını kaybetti"

ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence, Güney Kore'yi ziyareti sırasında Kuzey Kore'yi uyararak, "ABD, Kuzey Kore'ye karşı stratejik sabrını kaybetti" dedi. 

17.4.2017Dünya
Iran opens new South Pars gas field phases worth 20 bln USD

Iran opens new South Pars gas field phases worth 20 bln USD

Iran opens new South Pars gas field phases worth 20 bln USD

17.4.2017İstanbul
Ersanlı Hawkstan play-offlara kötü başlangıç

Ersanlı Hawks'tan play-off'lara kötü başlangıç

Amerikan Basketbol Ligi (NBA) play-off'ları ilk turunda Ersan İlyasova'nın forma giydiği Atlanta Hawks, deplasmanda Washington Wizards'a 114-107 yenilerek seride 1-0 geri düştü.

17.4.2017Basketbol
Dünya referandumu naklen izledi

Dünya referandumu naklen izledi

TÜRKİYE’deki anayasa değişikliği referandumu yabancı ajans, gazete ve televizyon kanalları tarafından yakından takip edildi.

16.4.2017Dünya
Yurt dışında referanduma yüzde 41 katılım gerçekleşti

Yurt dışında referanduma yüzde 41 katılım gerçekleşti

Yurt dışında anayasa referandumu için 7 bin 388 sandık kurulurken, yüzde 41 oranında katılım gözlemlendi. 

16.4.2017Gündem
NBAde şov zamanı Play off heyecanı...

NBA'de şov zamanı! Play off heyecanı...

Play-off’larda bir tarafta Batı’nın lideri Warriors ve ikinci olan San Antonio Spurs, diğer yanda Doğu’da 10 sene sonra zirvede yer alan Boston ile onun gerisinde kalan son şampiyon Cleveland var. İlk maç ise bu akşam saat 22:00’de TV 8,5’ta Cleveland Cavaliers ile Portland Trail Blazers arasında oynanacak.

15.4.2017Basketbol
Bakan Işık: Sonuç ne çıkarsa başımızın üstündedir

Bakan Işık: Sonuç ne çıkarsa başımızın üstündedir

Bakan Işık: Sonuç ne çıkarsa başımızın üstündedir

15.4.2017Kocaeli
Bakan Işık’tan Washington’a Rakka ziyareti

Bakan Işık’tan Washington’a Rakka ziyareti

Washington’a 24 saatlik bir ziyarette bulunan Milli Savunma Bakanı Işık, ABD’li mevkidaşı James Mattis’e Rakka operasyonunda PYD/YPG’nin devre dışı bırakılmasını öneren bir plan sundu.

14.4.2017Dünya
Kuzey Koreden ABDye: Provokasyon karşısında acımasızca vururuz

Kuzey Kore'den ABD'ye: Provokasyon karşısında acımasızca vururuz

Kuzey Kore Genelkurmay Başkanlığı, Pyongyang yönetiminin ABD'nin 'siyasi, ekonomik veya askeri bir provokasyonu' karşısında 'önleyici vuruş'ta bulunacağını açıkladı.

14.4.2017Dünya
Altan kardeşler ve Nazlı Ilıcak için 3er defa ağırlaştırılmış müebbet hapis istendi (1)

Altan kardeşler ve Nazlı Ilıcak için 3'er defa ağırlaştırılmış müebbet hapis istendi (1)

Altan kardeşler ve Nazlı Ilıcak için 3'er defa ağırlaştırılmış müebbet hapis istendi (1)

14.4.2017İstanbul

Yazar Sonuçları

Zor zamanlarda gazetecilik yapmak

Zor zamanlarda gazetecilik yapmak

Habercilik yapmanın giderek zorlaştığı, giderek daha tehlikeli bir hal aldığı bir dünyada yaşıyoruz ne yazık ki.

24.4.2017Murat Yetkin
Yeniden yüzde 5-6 büyümenin formülü

Yeniden yüzde 5-6 büyümenin formülü

REFERANDUM sonrası yabancı kuruluşlardan, özellikle TL’nin değeri hakkında çelişkili tahminler geliyor. Buna karşılık orta ve uzun dönem makro büyüklükler açısından gelen tahminlerin ise genellikle kötümser olduğunu görüyoruz.

23.4.2017Erdal SAĞLAM
“Kurduğunuz düşlere yaraşmaya çalışın”

“Kurduğunuz düşlere yaraşmaya çalışın!”

Merhabalar sevgili okurlar.

23.4.2017Ayşegül DOMANİÇ YELÇE
Yıl 2017 olmuş

Yıl 2017 olmuş

“Vallahi bu sene herhangi bir konsoloslukta oy kullanabilme olanağı geldiği için Vancouver Kanada’ya Cuma trafiğinde 5 saat direksiyon sallayıp gittik (normalde 3 saat) ve oy kullanabildik.   Yoksa bağlı olduğun konsolosluğa gitmen gerekiyor. 

22.4.2017Reşat KUTUCULAR
Rakka’da neler oluyor

Rakka’da neler oluyor

REFERANDUMDAN sonra gündemde Suriye yine öne çıkacağa benziyor.

20.4.2017Nilgün Tekfidan GÜMÜŞ
Trump o notu beklemeden aramış

Trump o notu beklemeden aramış

16 Nisan’da yapılan halkoylamasından hemen sonra Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ı ilk arayan liderlerden biri de ABD Başkanı Donald Trump oldu.

20.4.2017Deniz Zeyrek
O kupa buraya gelecek

O kupa buraya gelecek

Avrupa’da kulüp bazında, Kadınlar Voleybolunun zirvesi CEV Şampiyonlar Liginde Final Four maçları 22-23 Nisan’da İtalya’nın Treviso kentinde yapılacak. Final Four geçen yıl da İtalya’da yapılmış ve şampiyonluğu İtalyan Pomi takımı almıştı.

19.4.2017Erdem Cürgen
Nükleer savaş mı çıkıyor

Nükleer savaş mı çıkıyor?

KENDİMİZİ birkaç gündür haliyle referandum gündemine kaptırdık. İçimize kapandık. Oysaki dünyada şu an çok tehlikeli şeyler oluyor. İnsanlar “Trump şimdi de Kuzey Kore’ye mi saldıracak? Yoksa nükleer bir savaş mı çıkacak” diye endişe ediyor.

17.4.2017Verda ÖZER
Lara: Kayıp bir sevgilinin hikâyesi

 Lara: Kayıp bir  sevgilinin hikâyesi

1946 yılının Ekim ayında bir akşamüzeri... Olga işyerinden ayrılmak üzere paltosunu giyiyordu. O sırada Moskova’da ince bir kar başlamıştı. Genç kadın tam kapıdan çıkarken bir başka kadın arkadaşı ile karşılaştı.

15.4.2017Ertuğrul ÖZKÖK