MENÜ
Arşiv
Yazarlara Göre
Mehmet Ali BİRAND547Ferai TINÇ495Hadi ULUENGİN405Cengiz ÇANDAR399Tolga TANIŞ319Sedat ERGİN283Ertuğrul ÖZKÖK249Tufan TÜRENÇ210Erdal SAĞLAM148Yalçın DOĞAN144Gila BENMAYOR140Uğur CEBECİ134Oktay EKŞİ127Serdar TURGUT123Yalçın BAYER114Enis BERBEROĞLU113Doğan ULUÇ97Verda ÖZER96Vahap MUNYAR90Cüneyt ÜLSEVER79İlter TÜRKMEN78Fatih ÇEKİRGE69Yılmaz ÖZDİL56Ayşe ÖZEK KARASU55Fatih ALTAYLI54Mehmet Y. YILMAZ52Mümtaz SOYSAL49Nilgün Tekfidan GÜMÜŞ41Akif BEKİ39Özdemir İNCE35Mehmet Ali Birand - English34Deniz BAYRAMOĞLU33Ayşe ARMAN30Ahmet HAKAN29Murat Yetkin27Bekir COŞKUN25Emin ÇÖLAŞAN23Ercan KUMCU21Yener SÜSOY21Sevil ATASOY20Yusuf Kanlı19İsmet BERKAN19Cengiz SEMERCİOĞLU18Kanat ATKAYA17Murat BARDAKÇI16Mehmet Barlas16Doğan HIZLAN15Devrim SAĞIROĞLU15Ömür GEDİK15Oral Çalışlar15Fikret BİLA15Zeynep ATİKKAN14Soner YALÇIN14Rahmi TURAN14Taha AKYOL14İrem Köker14Muharrem SARIKAYA13Mustafa Akyol13Soner Çağaptay13İlhan Tanır13Şükrü KIZILOT11Burak Bekdil11Melis ALPHAN11Burak KÜNTAY11Kubilay KESKİN10Yorgo KIRBAKİ10Salih NEFTÇİ10Semih İdiz10Uğur VARDAN10Kurthan FİŞEK9Erman TOROĞLU9Can BARTU9Gülçin TELCİ9Cengiz Çandar - English9Emre KIZILKAYA9Oya BERBEROĞLU8Ercan SAATÇİ8Deniz SİPAHİ8Muammer ELVEREN8Nuran ÇAKMAKÇI8Deniz Zeyrek8Tuğrul ŞAVKAY7Yurtsan ATAKAN7Sadi Kemal YAŞAR7Nurten ERK TOSUNER7Şükrü KÜÇÜKŞAHİN7Osman MÜFTÜOĞLU7Erdal İPEKEŞEN7Yaşar SÖKMENSÜER7Haluk KALAFAT7Ege CANSEN7Barçın Yinanç7Melike Karakartal7Faruk BİLDİRİCİ7Ali Atıf BİR6Zeynep GÖĞÜŞ6Arman Kırım6Hayri ÇETİNKAYA6Ayçe DİKMEN6Özgür BOLAT6

Washington

Washington ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Washington haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 50.444 Washington haberi bulunmuştur.

Washington, Amerika Birleşik Devletleri'nin eyaletlerinden birisidir. Eyalet, Amerika Birleşik Devletleri'nin Büyük Okyanus kıyısındaki eyaletlerinin en kuzeyde olanıdır. Eyalet, Seattle, Spokane gibi ABD'nin sayılı büyük şehirlerini barındırır. Eyaletin kuzey sınırları Kanada'ya komşudur. Eyaletin genelinde sanayi gelişmiştir. En önemli sanayi kolu ise ormancılıktır. Bölgedeki dağlık alanlarda iğne yapraklı ormanlar hakimdir. Ancak nehirlerdeki vadilere inildikçe bitki örtüsünde küçük değişiklikler görülür. Seattle şehrinin Büyük Okyanus'ta liman oluşturduğu bölge, dünyanın en güvenilir limanlarından biridir.

Washington Haberleri

Korede gerilim dinmiyor: Füze savaşları

Kore'de gerilim dinmiyor: Füze savaşları

Kuzey Kore’nin peş peşe füze denemelerinin ardından ABD de füze savunma sistemini test etmek üzere düğmeye bastı. Bugün Pasifik kıyısından test amaçlı atılacak önleyici füze ile olası bir Kuzey Kore balistik roketinin engellenmesi amaçlanıyor. Pyongyang’ın dün sabah yaptığı yeni füze denemesine Twitter’dan tepki gösteren ABD Başkanı Trump, bu ülkenin Çin’e büyük saygısızlık gösterdiğini, ancak Pekin’in diplomatik çözüm için büyük çaba sarf ettiğini kaydetti.

29.5.2017Dünya
Merkelin sözleri tartışma yarattı: Almanya-ABD ekseninde kırılma mı

Merkel'in sözleri tartışma yarattı: Almanya-ABD ekseninde kırılma mı

Almanya Başbakanı Merkel’in önceki gün bir siyasi parti etkinliğinde “ABD ve İngiltere’ye güvenilemeyeceği, Avrupa’nın kendi kaderini kendi ellerine alması gerektiği” sözleri ‘ABD-Avrupa ekseninde kırılma mı’ sorularına yol açtı.

29.5.2017Dünya
İki dünya devi karşı karşıya

İki dünya devi karşı karşıya!

Çin Savunma Bakanlığı, ABD'ye Çin sınırları yakınındaki askeri manevralarına son verme çağrısı yaptı. Güney Çin Denizi'nde haftaiçinde ABD'ye ait bir savaş uçağına ve bir savaş gemisine önleme yapan Çin, Washington'ın faaliyetlerinin ulusal güvenliğini ve egemenliğini ihlal ettiğini vurguladı.

28.5.2017Dünya
PYD ile kanal açılabilir

'PYD ile kanal açılabilir'

Washington’da gazetecilerle bir araya gelen CHP’nin Dış İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Öztürk Yılmaz “PYD ‘Ben PKK’yı kınıyorum ve faaliyetlerini desteklemiyorum, bir bağım yok’ diyorsa bu bir yol olabilir. Irak’taki Bölgesel Kürt Yönetimi PKK’yı reddettiği için biz Türkiye olarak onlarla ayrı bir kanal açtık” dedi.

27.5.2017Gündem
Gizli hat depremi

Gizli hat depremi

ABD Başkanı Trump’ın başdanışmanı ve damadı Kushner’in, geçen aralıkta Rus elçiyle yaptığı görüşmede Moskova ile gizli bir hat kurulmasını önerdiği iddia edildi. Haberde Kushner’in bunu Amerikan iletişim sistemlerinin takibinden sakınmak için Rus diplomatik temsilciliklerinin kanallarıyla yapılmasını istediği ileri sürüldü.

27.5.2017Dünya
Kushner, Kremlin ile gizli haberleşme ağı kurmak istedi

"Kushner, Kremlin ile gizli haberleşme ağı kurmak istedi"

ABD Başkanı Donald Trump'ın damadı ve yakın danışmanı Jared Kushner'ın, Trump'ın başkan seçilmesinin ardından ekibinin Rus yetkililerle gizlice haberleşmesi için geri planda bir iletişim kanalı oluşturmak istediği iddia edildi.

27.5.2017Dünya
Yasaklasak da mı saklasak

Yasaklasak da mı saklasak

Yasaklarıyla ünlü bir ortamımız var. Ankara Valiliği de çıtayı biraz daha yükseltmek için elinden geleni yapmış. Gündemimizin düzenli misafiri Sedat Peker de bu hafta aramızda. Daha ne olsun?

27.5.2017Hayat
Amerika Salih Müslim’e yine vize vermedi

Amerika Salih Müslim’e yine vize vermedi

ABD’nin Suriye’deki DEAŞ merkezi Rakka’ya ortak operasyon yapmayı planladığı YPG’nin siyasi kanadı PYD’nin lideri Salih Müslim’e vize vermediği ortaya çıktı.

26.5.2017Dünya
FBI, Trumpın damadını Rusya bağlantısı nedeniyle soruşturuyor

FBI, Trump'ın damadını 'Rusya bağlantısı' nedeniyle soruşturuyor

ABD Başkanı Donald Trump'ın damadı ve başdanışmanı Jared Kushner'in, Rusya'nın Washington Büyükelçisi Sergey Kislyak ile yaptığı görüşmelerden dolayı FBI tarafından sorgulandığı öğrenildi.

26.5.2017Dünya
Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Müftüoğlu: Sözkonusu tasarıyı reddediyoruz

 Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Müftüoğlu: Sözkonusu tasarıyı reddediyoruz 

 Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Müftüoğlu: Sözkonusu tasarıyı reddediyoruz 

25.5.2017Ankara
Dışişlerinden ABDye tepki: Karar tasarısını reddediyoruz

Dışişleri'nden ABD'ye tepki: Karar tasarısını reddediyoruz

Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada "ABD Temsilciler Meclisi'nin Dış İlişkiler Komitesinin kabul ettiği karar tasarısını reddediyoruz" ifadeleri kullanıldı.

25.5.2017Gündem
Washington Büyükelçiliği önündeki olaylarla ilgili tasarı, Kongrede kabul edildi

Washington Büyükelçiliği önündeki olaylarla ilgili tasarı, Kongrede kabul edildi

ABD Temsilciler Meclisi Dışişleri Komisyonu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğanın korumalarının Washingtondaki Büyükelçilik Konutu önünde protestoya müdahalesini kınayan karar tasarısını kabul etti.

25.5.2017Dünya
Babalar Günü ne zaman 2017 Babalar Günü

Babalar Günü ne zaman? 2017 Babalar Günü

Babalar Günü, evlatları için her türlü fedakarlığı vermeye hazır olan, onları yetiştiren, büyüten ve bu günlere gelmesinde katkı sağlayan ebeveynlerin, hediyeler ve güzel iltifatlarla kutlanan özel günleridir. Her yıl yönelttikleri Babalar Günü ne zaman soruları ile bu günü atlamak istemeyen evlatlar, bu günün bu yıl ne zaman kutlanacağını öğrenmek istiyor. Peki, Babalar Günü ne zaman kutlanacak? İşte, konuyla ilgili detaylı bilgiler

25.5.2017Gündem
Trumptan ilk yurtdışı turunda gaf üstüne gaf

Trump'tan ilk yurtdışı turunda gaf üstüne gaf

ABD Başkanı Donald Trump, 20 Ocak'ta göreve geldikten sonra yaptığı ilk yurtdışı gezisinde yaptığı gaflarla gündeme oturdu. Trump, İsrail'deki soykırım anıtındaki deftere yazdığı notla 'Bu kadarı da olmaz' dedirtti. Bir ABD Başkanı olarak daha resmi bir terminoloji kullanması beklenen Trump'ın, soykırım anıtı defterine 'So amazing' (çok şaşırtıcı) yazdığının ortaya çıkması sosyal medyanın diline düştü.

25.5.2017Dünya
ABD savaş gemisi Güney Çin Denizinde Pekine meydan okudu

ABD savaş gemisi Güney Çin Denizi'nde Pekin'e meydan okudu

ABD'ye ait bir savaş gemisi, Güney Çin Denizi'nde Çin'in yaptığı bir yapay adanın yakınından geçerek bölgede hak iddia eden Pekin'e meydan okudu.

25.5.2017Dünya
Son dakika İngiltere, ABD ile bilgi paylaşımını durdurdu

Son dakika! İngiltere, ABD ile bilgi paylaşımını durdurdu

Reuters haber ajansı, İngiliz hükümetinin Manchester'daki intihar saldırısına ilişkin ABD ile bilgi paylaşmayı durdurduğunu açıkladı. İngiltere, Manchester'd 22 kişinin hayatını kaybettiği intihar bombası saldırısında olay yerinde çekilen fotoğrafları yayımlayan ABD medyasına tepki göstermişti. İngiltere Başbakanı Theresa May'in, hükümetin bu konuda duyduğu rahatsızlığı ABD Başkanı Donald Trump'a kişisel olarak ileteceği belirtiliyor. Öte yandan, Manchester bombacısı Selman Abadi'nin saldırıdan 4 gün önce Almanya'da olduğu ortaya çıktı.

25.5.2017Dünya
Fed tutanakları yayınlandı

Fed tutanakları yayınlandı

FED'in son toplantısına ait tutanakların yayınlanmasının ardından ABD hisseleri ve tahviller yükseldi, dolar zayıfladı.

24.5.2017Ekonomi
Öğrencilere danışmanlık hizmeti

Öğrencilere danışmanlık hizmeti

Amerikaya’da eğitim alan öğrencilere yerinde danışmanlık, koçluk ve mentorluk hizmeti veren şirket, İstanbul ve Boston’da da hizmet verecek.

24.5.2017Eğitim
Suriye, ABDnin vurduğu üsse geri döndü

Suriye, ABD'nin vurduğu üsse geri döndü

ABD'de yayın yapan NBC televizyonuna göre, Beşar Esad rejimi, savaş uçakları ve personelini, ABD'nin nisanda hava saldırısı düzenlediği El Şayrat üssüne yeniden konuşlandırmaya başladı.

24.5.2017Dünya
Hileli organik ürün ticareti mercek altında

'Hileli organik ürün' ticareti mercek altında

ABD’nin saygın gazetelerinden The Washington Post’ta, hileli organik ürünler ile ilgili kapsamlı bir araştırma haber yer aldı. Haberde, etikette organik yazılı olmasına rağmen gerçekte böyle olmayan binlerce ton mısır ve soya fasulyesinin izi sürüldü. Çeşitli ülkelerden yapılan sevkiyatları mercek altın alan gazetenin haberinde Türk iş adamı Hakan Bahçeci'nin de isim yer aldı.

24.5.2017Ekonomi
Amerikadan yatırım isteği

Amerika'dan yatırım isteği

Amerikan Türk İş Geliştirme Konseyi Başkanı Uğur Terzioğlu, Türkiye’ye daha fazla Amerikalı yatırımcı çekmek istediklerini söyledi. ABD’li iş adamlarının Türkiye’ye gelip ortaklıklar aradıklarını söyleyen Terzioğlu, “Amerikalıların Türkiye’ye bakışı olumlu. Çok fazla iş adamı yatırım yapmak istiyor” dedi.

24.5.2017Ekonomi
Filipinler karıştı: Duterte ziyaretini yarıda kesti, sıkı yönetim ilan etti

Filipinler karıştı: Duterte ziyaretini yarıda kesti, sıkı yönetim ilan etti

Filipinler Devlet Başkanı Rodrigo Duterte'nin, ülkenin güneyindeki Mindanao eyaletinde sıkıyönetim ilan ettiği bildirildi.

23.5.2017Dünya
ABDli senatörden istihbaratçılara flaş YPG sorusu

ABD'li senatörden istihbaratçılara flaş YPG sorusu

ABD Kongresindeki oturumda Güney Carolina Senatörü Cumhuriyetçi Lindsey Graham, ABD'nin PYD/YPG politikasının Türk-Amerikan ilişkilerinde anlaşmazlığa neden olduğuna işaret etti. Senatör Graham, ABD Senatosu Silahlı Hizmetler Komitesinde düzenlenen "Dünya Genelindeki Tehditler" oturumunda, Ulusal İstihbarat Direktörü (DNI) Dan Coats ve Savunma İstihbarat Ajansı (DIA) Direktörü Korgeneral Vincent Stewart'a terör örgütü PKK'nın Suriye uzantısı PYD'nin silahlı kolu YPG'ye verilen desteği sordu.

23.5.2017Dünya
ASBÜ’den Ulusa yaşanmışlık müzeleri

ASBÜ’den Ulus'a yaşanmışlık müzeleri

Hürriyet Ankara’nın kent ile üniversiteyi bir araya getiren “Ankademi: Şehir ve üniversite” yazı dizisinin 12’nci durağı Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi. Ulus’ta tahsis edilen binalara müzeler planladıklarını söyleyen Rektör Mehmet Barca, “Yapmak istediğimiz cumhuriyetin kurulduğu bu mekanlarda ne yaşanmışsa onları genç kuşaklara bir takım sembollerle aktarmak” dedi.

23.5.2017Ankara
Bahçeliden flaş açıklamalar

Bahçeli'den flaş açıklamalar

Partisinin grup toplantısında konuşan MHP lideri Devlet Bahçeli, "Millet kavrulmuş, adalet kavrulmuş ama ‘Kavurmacı’lar aklanıyor, baklavacılar adaletten kaçırılıyorsa kesinlikle çözülmesi gereken bir sorun vardır. FETÖ ile mücadelede kafa karışıklığına, sırtını sağlama almış hatırlı kişilerin korunmasına gerek yoktur. Şunun yakınıydı, bunun damadıydı dememek, eğer suçu varsa gözünün yaşına bakmamak gerekir" dedi.

23.5.2017Gündem
Dolar yönünü aşağı çevirdi

Dolar yönünü aşağı çevirdi

Dolar/TL 3.55'in hemen üzerinde, küresel piyasalar ve AKP kongresi ardından kabine revizyonuna gidilip gidilmeyeceği izleniyor.

23.5.2017Ekonomi
Dallas Fed Başkanı’ndan kritik açıklama

Dallas Fed Başkanı’ndan kritik açıklama

ABD Merkez Bankasının (Fed) Dallas Şubesi Başkanı Robert Kaplan, son enflasyon verilerindeki zayıflığı fazla önemsemediğini belirterek, “Fed’in politika faizini bu yıl toplam 3 kere artırma planının uygun olduğunu düşünmeye devam ediyorum” dedi.

23.5.2017Ekonomi
‘Amerikan ordusu titiz davranmalı’

‘Amerikan ordusu titiz davranmalı’

Hürriyet’e konuşan ABD’nin eski Ankara Büyükelçisi James Jeffrey, Washington’ın YPG’ye üç tür savaş malzemesi verdiğini söyledi. İlk grupta gece görüş gözlükleri, GPS vb cihazlar, ikinci grupta hafif zırhlı araçların olduğunu kaydeden Jeffrey, üçüncü gruptaki tanksavar ve havan toplarına dikkat çekti. Eski elçi, tanksavarların esas tehdit olduğunu söyleyerek, bu konuda Amerikan ordusunun titiz davranması gerektiğini belirtti.

22.5.2017Dünya
Kirli havada uyku bitiyor

Kirli havada uyku bitiyor

ABD’de 6 şehirde yapılan geniş çaplı araştırmaya göre, hava kirliliği sadece kalp ve solunum rahatsızlıklarını değil uyku düzenini de tehlikeli boyutta etkiliyor.

22.5.2017Dünya
ABD’ye ‘koruma’ notası

ABD’ye ‘koruma’ notası

CUMHURBAŞKANI Tayyip Erdoğan’ın geçen haftaki ABD ziyareti sırasında Türkiye’nin Washington Büyükelçiliği rezidansı önünde çıkan kavga sonrasında yaşananlar nedeniyle Dışişleri Bakanlığı dün ABD’nin Ankara Büyükelçisi John Bass’i çağırarak protesto notası verdi. Dışişleri, ABD polisinin “diplomatik kural, teamüller ve profesyonelliğe aykırı saldırgan davranışlarının sözlü ve yazılı olarak protesto edildiğini” duyurdu.

22.5.2017Gündem
Ruhani: Füze denemek için ABD’den izin alacak değiliz

Ruhani: Füze denemek için ABD’den izin alacak değiliz

İran’da ikinci kez cumhurbaşkanı seçilen Hasan Ruhani, yeni dönemindeki ilk basın toplantısında ABD ve Suudi Arabistan’ı sert ifadelerle hedef aldı.

22.5.2017Dünya
Trumpın Suudi Arabistan ve İsraildeki demeçlerine İrandan sert tepki

Trump'ın Suudi Arabistan ve İsrail'deki demeçlerine İran'dan sert tepki

Trump'ın Suudi Arabistan ve İsrail ziyaretlerinde öne çıkan konulardan biri de İran oldu.

22.5.2017Dünya
ABD Büyükelçisine Dışişlerinde nota verildi

ABD Büyükelçisi'ne Dışişleri'nde nota verildi

ABD Büyükelçisi'ne Dışişleri'nde nota verildi

22.5.2017Ankara
ABDden son dakika açıklaması Türkiye bugün ABDye nota vermişti...

ABD'den son dakika açıklaması! Türkiye bugün ABD'ye nota vermişti...

Son dakika... Türkiye'nin Washington Büyükelçiliği Rezidansı önünde çıkan kavga nedeniyle Türkiye'nin Washington Büyükelçisi Serdar Kılıç'ın geçen 17 Mayıs'ta ABD Dışişleri Bakanlığı'na çağrılmasının ardından bugün de Türkiye, ABD Büyükelçisi'ni Dışişleri'ne çağırdı. Dışişleri Bakanı'nın koruma ekibine karşı yerleşik ve diplomatik kural ve teamüller profesyonelliğe aykırı saldırgan davranışlar sözlü ve yazılı olarak protesto edildi. ABD Dışişleri Bakanlığı, Washington D.C.'de Türk Büyükelçiliği rezidansı önünde yaşanan kavgayla ilgili bir son dakika açıklaması yaptı. ABD'nin Türkiye Büyükelçisi John Bass'e nota verildiğinin de hatırlatıldığı açıklamada 'Türk güvenliklerin davranışları rahatsızlık verici' ifadeleri kullanıldı.

22.5.2017Gündem
ABDden Türkiye için küstah açıklama

ABD'den Türkiye için küstah açıklama

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Washington ziyareti sırasında Türk Büyükelçiliği konutu önünde yaşana kargaşayı değerlendiren ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson, ‘Türk şiddeti’ olarak tanımladığı olay için “Basit şekilde kabul edilemez” dedi.

22.5.2017Dünya
Dolar haftanın ilk işlem gününde 3.57 seviyesinde

Dolar haftanın ilk işlem gününde 3.57 seviyesinde

Dolar fiyatları, ABD'de siyasi belirsizliğin dolar üzerindeki baskısıyla gerilerken haftanın ilk işlem gününe 3,57 seviyesinden başladı. Euro fiyatları ise 4 TL'nin üzerinde işlem görüyor. AKP kongresi ardından kabine revizyonuna gidilip gidilmeyeceği izlenecek.

22.5.2017Ekonomi
Türkiye ve ABD’nin Suriye politikaları Washingtonda tartışıldı

Türkiye ve ABD’nin Suriye politikaları Washington'da tartışıldı

Türkiye ve ABD’nin Suriye politikaları Washington'da tartışıldı

22.5.2017İstanbul
Siyaset Bilimi Derneği Başkanı Profesör İlter Turan: ABD halen YPG ile ilişkiyi tartışıyor

Siyaset Bilimi Derneği Başkanı Profesör İlter Turan: ABD halen YPG ile ilişkiyi tartışıyor

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın ABD ziyareti sırasında en kritik soru, “YPG’ye verilen silahlara nokta konabilecek mi” oldu. Bu konuda net bir sonuç alınamasa da Erdoğan YPG için terörist vurgusu yaparak, ‘Türkiye’nin gerekirse YPG’ye karşı angajman kuralını işletip kimseye sormadan vuracağını’ Beyaz Saray’dan ilan etti. Ziyaret öncesi “Türkiye’yi tatmin edecek bir orta yol bulunması güç” diyen Uluslararası Siyaset Bilimi Derneği Başkanı Profesör İlter Turan ile iç ve dış politikayı konuştuk. Prof. Turan, Washington’da YPG ile ilişkilerin nasıl yürütüleceğine dair tartışmaların sürdüğü görüşünde.

21.5.2017Gündem

Yazar Sonuçları

‘Küstah’ yazma özgürlüğü

‘Küstah’ yazma özgürlüğü

ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson’ın, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Washington ziyareti sırasında Türk polislerin protestoculara müdahalesiyle ilgili sözleri Hürriyet internette “ABD’den Türkiye için küstah açıklama” başlığıyla verilmişti.

28.5.2017Faruk BİLDİRİCİ
Bunu nereye bağladığımı okuyunca şaşıracaksınız

Bunu nereye bağladığımı okuyunca şaşıracaksınız

ŞİMDİ anlatacağım olayın sonunu nereye bağlayacağımı görünce şaşıracaksınız...

27.5.2017Ertuğrul ÖZKÖK
Silahlı ANKA’ya en hafif motoru yaptık

Silahlı ANKA’ya en hafif motoru yaptık

MİLLİ Savunma Bakanı Fikri Işık, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı’yken Eskişehir’de TEİ’nin (Tusaş Havacılık Sanayii A.Ş.) tesislerini ziyaret etti, CEO Mahmut Akşit ve ekibinden bilgi aldı. Tur sırasında TEİ’nin üzerinde çalıştığı insansız hava aracı (İHA) motorunu inceledi.

27.5.2017Vahap MUNYAR
Türkiye’nin dış görünümünde ağır sorunlar

Türkiye’nin dış görünümünde ağır sorunlar

Son dönemde Türkiye’nin dış ilişkilerine dair bir tek iyi haber var.

26.5.2017Murat Yetkin
NATO’yla YPG’nin ilişkisi nasıl olur

NATO’yla YPG’nin ilişkisi nasıl olur?

CUMHURBAŞKANI Tayyip Erdoğan’ın, NATO zirvesi için geldiği Brüksel’de Avrupa Birliği (AB) liderleriyle yaptığı bir dizi görüşmeden çıkan sonuç, yola devam edilmesi kararıdır.

26.5.2017Fikret BİLA
ABD Başkanı’nın seyahatinin şifreleri

ABD Başkanı’nın seyahatinin şifreleri

ABD Başkanı Donald Trump’ın Suudi Arabistan’dan başlayan İsrail, Filistin ve Vatikan’dan sonra dün Brüksel’e uzanan ziyareti yeni dönemde Washington’ın dış politika önceliklerine dair de bazı işaretler veriyor.

25.5.2017Nilgün Tekfidan GÜMÜŞ
Türkiye başarı öyküleri yazmaya devam edecek

Türkiye başarı öyküleri yazmaya devam edecek

DEİK bünyesindeki Türkiye-ABD İş Konseyi ve American Turkish Concil’ın (ATC) 36’ncı yıllık ortak toplantısı için Washington’dayız. Trump International Hotel’de gerçekleşen toplantının “Türkiye’de Yatırım İklimi” başlıklı panelinde moderatör Patrick Anderson, Philip Morrissa CEO’su Enrique Jimenez’e sordu:

25.5.2017Vahap MUNYAR
15 yıl önce 15 yıl sonra

15 yıl önce 15 yıl sonra

2003’ün başlarıydı. Başbakanlık koltuğunda Abdullah Gül oturuyordu. Jet Fadıl bağımsız Siirt milletvekiliydi. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, siyasi yasağı nedeniyle henüz milletvekili seçilmemişti. Ancak AK Parti Genel Başkanı olarak AB ülkelerini kapsayan bir geziye çıkmıştı. Avrupa Birliği’ne tam üyelik talebi, tek gündem maddesiydi. Müthiş bir heyecan vardı.

25.5.2017Deniz Zeyrek
380 milyar dolar

380 milyar dolar

AMERİKA Başkanı Trump, Suudi Arabistan ziyaretinde toplamı 380 milyar doları bulan bir dizi anlaşmaya imza attı.

24.5.2017Taha AKYOL
Helikopter motorunda ‘kısıtlama’ya karşı çıkıp yerli için kolları sıvadık

Helikopter motorunda ‘kısıtlama’ya karşı çıkıp yerli için kolları sıvadık

SAVUNMA Sanayi Müsteşarı (SSM) Prof. İsmail Demir, DEİK bünyesindeki Türkiye-ABD İş Konseyi ve Amerikan Turkish Council’ın (ATC) Washington’daki 36’ncı yıllık konferansında kürsüden öncelikle şu mesajı verdi:

23.5.2017Vahap MUNYAR
Son dakika haberinde bir dünya markası: Türkiye

Son dakika haberinde bir dünya markası: Türkiye

Evet, bunu söylemek abartı olmaz.

23.5.2017Emre KIZILKAYA
Siz olsanız ne yapardınız

Siz olsanız ne yapardınız?

O haberi okuduğum andan beri takılıp kaldım. “Ben olsam ne yapardım” diye sorup duruyorum kendime.“Film gibi” dedirten bir olay.

21.5.2017Deniz Zeyrek