MENÜ
Arşiv

Uber

Uber ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Uber haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 444 Uber haberi bulunmuştur.

Uber Haberleri

Mahkeme, Booking.com kararını açıkladı

Mahkeme, Booking.com kararını açıkladı

DÜNYACA ünlü online rezervasyon sitesi booking.com'un kendisi hakkında verilen engelleme kararına yaptığı itiraz mahkeme tarafından reddedildi. Karara ilişkin Booking,com'dan Hurriyet.com.tr'ye yaptığı açıklamada 'hayal kırıklığı yaşadık' denildi.

26.5.2017Ekonomi
‘Yerli oto’ya TOBB talip

‘Yerli oto’ya TOBB talip

Cumhurbaşkanı Erdoğan, TOBB Genel Kurulu’nda “Size bir teklifim var, her yerde yapıyorum çünkü doğrusu hasretim. Gelen yerli otomobilimizi TOBB camiası içinden çıkaralım” dedi, TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, delegelerin alkışları arasında “Siz yanımızda olun, biz bunu yaparız” diye konuştu.

24.5.2017Ekonomi
Dev şirketten büyük hata Cebinden 50 milyon dolar çıkacak

Dev şirketten büyük hata! Cebinden 50 milyon dolar çıkacak

Şirketin muhasebe sisteminden kaynaklanan hata nedeniyle 2.5 yıldır New York sürücülerinden yapılan fazla kesintiler geri ödenecek. Her bir sürücüye 900 dolar ödeyecek firmanın kasasından yaklaşık 50 milyon dolar çıkacak.

24.5.2017Ekonomi
Dünya devine büyük şok Türkiyede de benzer durum yaşanmıştı...

Dünya devine büyük şok! Türkiye'de de benzer durum yaşanmıştı...

Polis, yasadışı araç kiraladığı ve Uber uygulamasıyla para kazandığı tespit edilen 21 kişiyi yakaladı.

23.5.2017Ekonomi
Robotlar şehri

Robotlar şehri

Teknoloji denilince akla gelen ilk şehirlerden biri olan San Francisco’da artık günlük hayatta robotlar kullanılmaya başlandı. Robotlar, kahveleri yapıyor, yemekleri hazırlıyor, siparişleri teslim ediyor.

22.5.2017IK
Dördüncü sanayi durağında inecek var mı

Dördüncü sanayi durağında inecek var mı?

İçinde bulunduğumuz şu günlerde, iş ve sosyal hayatımıza en çok müdahale eden şey 4. Sanayi Devrimi. GoogleX’in ve UDACITY’nin kurucusu Sebastian Thrun’ün dediği gibi insanoğlu icat edebileceklerinin şu ana kadar sadece yüzde 1’ini icat etti.

22.5.2017IK
Taksicilikten sonra taşımacılığa da el attı

Taksicilikten sonra taşımacılığa da el attı

Özel otomobil sahiplerinin mobil uygulama aracılığıyla taksicilik yapmasına imkan sağlayan Uber, kamyon taşımacılığı sektörü için de bir uygulama geliştirdi.

19.5.2017Ekonomi
4üncü sanayi ve endüstri devrimi dijital dönüşüm

4'üncü sanayi ve endüstri devrimi dijital dönüşüm 

Dijital dönüşüm şirket veya markaların teknolojiyi bütün süreçlerinde (üretim, pazarlama, ölçeklendirme, denetim vs.) kullanarak zamana ayak uydurma şeklinde tanımlayabiliriz. Dijital dönüşüm bir olay değil, dönemdir kısa bir sürede dönüşümün olmasını bekleyemeyiz.

18.5.2017Teknoloji
Cumhurbaşkanı Erdoğan Amerikalı yatırımcılarla bir araya geldi

Cumhurbaşkanı Erdoğan Amerikalı yatırımcılarla bir araya geldi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Amerika Birleşik Devletleri ziyaretinde, Başbakanlık Türkiye Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı (TYDTA) koordinasyonuyla 40’a yakın Amerikalı üst düzey yönetici ve uluslararası fon yöneticisini Türkiye'deki yatırımlarını artırmaya davet etti.

17.5.2017Ekonomi
Parisli taksicilerden Uber eylemi

Parisli taksicilerden Uber eylemi

Paris’teki taksiciler sorunlarının çözülmesi için gösteri düzenledi. Başkentte trafik, 6 saat süren taksicilerin eylemi nedeniyle, durma noktasına geldi.

16.5.2017Dünya
Mobil uygulamalar iş barışını bozuyor

Mobil uygulamalar iş barışını bozuyor

Ankara Umum Otomobilciler ve Şoförler Esnaf Odası için adaylığını açıklayan Cengiz Koçak, mobil taksi uygulamalarının esnaf arasındaki iş barışına zarar verdiğini savunarak “İş barışını bozan şirketlerle mücadele ederek esnafımızın mağdur edilmesinin önüne geçeceğiz” dedi.

15.5.2017Ankara
Telefondan banka hesabına girenleri bekleyen tehlike

Telefondan banka hesabına girenleri bekleyen tehlike

Türkiye dahil dünya genelinde büyük yankı uyandıran WanaCrypt0r 2.0 saldırısının şoku henüz atlatılamamışken, bu kez de mobil bankacılığı hedef alan bir zararlının Türkiye'nin önde gelen bankalarını hedef aldığı ve kullanıcıların şifrelerini çalma riski ortaya çıktı. 

13.5.2017Teknoloji
Avrupa Adalet Divanı: Barcelonalı taksiciler haklı, Uber ruhsat almalı

Avrupa Adalet Divanı: Barcelonalı taksiciler haklı, Uber ruhsat almalı

Avrupa Birliği'nin en üst düzey mahkemesi olan Avrupa Adalet Divanı'nın başsavcısı Maciej Szpunar, ulaşım hizmeti sağlayan akıllı telefon uygulaması Uber'den şikayetçi olan Barcelonalı taksicileri haklı buldu. Mahkemenin hukuk danışmanı şirket için, "Yenilikçi olsa da ulaştırma alanında hizmet veriyor. Ruhsat almalı" dedi.

12.5.2017Teknoloji
“Bırak abi bende”

“Bırak abi bende!”

Havalar ısınmaya başlayınca hepimizin ruh hali de ufaktan değişmeye başlıyor. Hepimizin içinde kımıl kımıl dolaşan güneşli havaların heyecanı, hayat enerjimizi artırıyor. Her zamankinden daha çok sosyalleşmek, insan içine çıkmak istiyoruz. Neticede cemre suya düşüyor, yaz hemen şuracıkta, içimizi ısıtmayı bekliyor.

9.5.2017Kampüs
Lojistik sektörünün cirosu 100 milyar doları aştı

Lojistik sektörünün cirosu 100 milyar doları aştı

Taşımanın yüzde 92’nin karayolu ile yapıldığı Türkiye, Avrupa’nın en büyük kamyon pazarı olma liderliğini kimseye kaptıracak gibi durmuyor.

2.5.2017Ekonomi
Avrupayı etkin girişimcilerle fethedeceğiz

Avrupa'yı etkin girişimcilerle fethedeceğiz

Sayıları her geçen gün hızla artan girişimlerden sonra ‘etkin girişim’ kavramı öne çıkmaya başladı. Endeavor Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Emre Kurttepeli, “Etkin girişimler oyuna yeni kurallar getiriyor. Avrupa’yı KOBİ’lerle değil, etkin girişimlerle fethedeceğiz” diyor.

29.4.2017IK
Waymo insan taşımaya başlıyor

Waymo insan taşımaya başlıyor

Alphabet’in sürücüsüz otomobil teknolojisi için Uber ile girdiği hukuk mücadelesi devam ediyor. Şirketin bu konudaki çalışmalarını yürüten birimi Waymo ise otonom sürüş konusundaki yeteneklerini günden güne artırıyor. Waymo sürücüsüz minivan ile insan taşımaya başlıyor.

27.4.2017Teknoloji
Uberin uçan taksileri yolda

Uber'in uçan taksileri yolda!

Uber uçan otomobil modelinin kullanıma gireceği tarihi duyurdu.

27.4.2017Teknoloji
Birimiz hepimiz için

Birimiz hepimiz için

Eskiden beri Türkiye’de yaşayanlar için önemli bir kavram olan ‘paylaşmak’, internet ile artık daha büyük kitlelere ulaşıyor. Paylaşım ekonomisi olarak dev bir büyüklüğe ulaşan bu yeni dünyada, kimisi yaptığı yemeği kimisi ise evinin odasını internet üzerinden paylaşıyor.

24.4.2017IK
Harita ustası olun

Harita ustası olun!

Turistlerin beceriksizce katlamaya çabaladığı kağıt haritaların ilk satın alındığı hale gelemeyip bombe yaptığı günler geçmişte kaldı. Artık herkes akıllı telefonu ile yönünü buluyor.

24.4.2017Seyahat
Mangallar da akıllandı: SmartChef geliyor

Mangallar da akıllandı: SmartChef geliyor

Hayatımızdaki hemen her cihazı akıllandığı günümüzde, mangal ve ızgaraların da akıllanmaması herhalde beklenemezdi!

24.4.2017Teknoloji
Uçan araba hayali sonunda gerçek oluyor

Uçan araba hayali sonunda gerçek oluyor!

Jetgiller'den beri hayalini kurduğumuz ama bir türlü gerçeğe dönüşmeyen uçan arabalar, bu kez gerçekten geliyor!

24.4.2017Teknoloji
Uber kullanıcılarını gizli gizli izliyor mu

Uber kullanıcılarını gizli gizli izliyor mu?

Uber hakkında skandallar devam ediyor. Birçok istifanın yaşandığı firmada sular durulmuyor. Şimdi de uygulamayı silseniz dahi yerinizi takip ettiği yönünde iddialar var!

24.4.2017Teknoloji
Buluta bak, izni kap

Buluta bak, izni kap!

Son dönemlerin en çok dikkat çeken girişimlerinden biri olan ‘Kolay İK’, şirketlerin insan kaynakları (İK) departmanlarındaki personel yönetimini buluta yani internete taşıyor. Kolay İK kurucu ortağı Efecan Erdur, “İzinler, bordro, yemek kartı yönetimi, harcamalar, bireysel emekliliğe katılım, performans yönetimi gibi birçok konuda çözümler sunuyoruz” dedi.

19.4.2017Ekonomi
Bu başlığı bir robot yazmış olabilir (hatta yazıyı da)

Bu başlığı bir robot yazmış olabilir (hatta yazıyı da)

Bazı mesleklerin ortadan kalkmasının yol açacağı toplumsal sıkıntılar var ufukta. O ufkun ne kadar uzak olduğu teknolojinin gelişim hızına olduğu kadar devletlerin politikaları, etik ve kanuni açmazlar gibi unsurlara da bağlı.

18.4.2017IK
Uberin yineticileri bir bir işi bırakıyor

Uber'in yineticileri bir bir işi bırakıyor!

Uber'de sular bir türlü durulmuyor. Uber, küresel araç programlarından sorumlu başkan yardımcısı Sherif Marakby ile de yollarını ayırdı.

18.4.2017Teknoloji
200 bin dolarlık yeni yatırım aldı

200 bin dolarlık yeni yatırım aldı!

200 bin dolarlık yeni bir yatırım alan YOLO, 16 milyon dolar olan değerlemesini 20 milyon dolara yükseltti.

18.4.2017Teknoloji
Bir fikrim var

Bir fikrim var

Eski köye yeni adet getiren yaklaşımlarla hayata geçirilen girişimler yeni ekonominin en önemli destekçisi oluyor. Girişimcilik yolculuğunda fikirleri ürüne dönüştürmek en kritik süreç. Alınan desteklerle girişimcilik hikayesinde doğru adımları atabilmek mümkün.

17.4.2017IK
Uberin zararı kazancının yarısından fazla

Uber'in zararı kazancının yarısından fazla

Online araç kiralama şirketi Uber'in 6,5 milyar dolarlık net gelirine karşılık 4 milyar dolara dayanan zararı bulunuyor.

17.4.2017Ekonomi
Seyahatte bu uygulamalar cebinizde olsun

Seyahatte bu uygulamalar cebinizde olsun

Seyahatler doğası gereği birçok risk barındırıyor. Kaybolabilir, otobüs saatlerini karıştırabilir, konaklamada birtakım problemler yaşayabilirsiniz. Tam da böyle durumlarda yanınızda güvenilir bir uygulamanın olması hayat kurtarabilir. İngiltere’nin saygın gazetelerinden Guardian, seyahatte kullanabileceğiniz en iyi uygulamaları seçti.

16.4.2017Eğitim
Uberi sevindiren haber Yasak kalktı

Uber'i sevindiren haber! Yasak kalktı

İtalya'da taksicilerin haksız rekabet gerekçesiyle mahkemeye başvurması sonucu Uber uygulamasına getirilen yasak, verilen yürütmeyi durdurma kararıyla kaldırıldı.

15.4.2017Teknoloji
Apple sürücüsüz otomobil yapacak

Apple sürücüsüz otomobil yapacak!

Amerikalı teknoloji devi Apple'ın "Sürücüsüz araç teknolojisi" testlerinin Kaliforniya eyaletinde yapılması için izin alındı.

15.4.2017Teknoloji
Referandumda sandığa gidiş ve dönüş ücretsiz

Referandumda sandığa gidiş ve dönüş ücretsiz

Uber'den referandum günü, İstanbul'da herkes kolayca oy kullanabilsin diye sandığa gidiş dönüş hediye.

13.4.2017Teknoloji
Sandığa gidiş dönüş ücretsiz

Sandığa gidiş dönüş ücretsiz

Referandum günü, İstanbul'da herkes kolayca oy kullanabilsin diye sandığa gidiş dönüş hediye. Seçim günü REFERANDUM koduyla uberXL araç çağıran herkese her biri 30'ar liraya kadar 2 yolculuk ücretsiz olacak.

12.4.2017Ekonomi
Ubere şok yasak: Artık orada kulanılamayacak

Uber'e şok yasak: Artık orada kulanılamayacak!

Sıkıntılı bir dönem geçiren Uber, şimdi de İtalya tarafından kullanımı yasaklandı!

11.4.2017Teknoloji
Facebook M geliyor, bakın neler değişecek

Facebook M geliyor, bakın neler değişecek?

Facebook'un yeni dijital asistanı M, işlerinizi kolaylaştırmak için her an karşınıza çıkabilir!

8.4.2017Teknoloji
Rusyada metroda patlama Çok sayıda ölü var Son dakika açıklaması geldi

Rusya'da metroda patlama! Çok sayıda ölü var! Son dakika açıklaması geldi

Rusya'da metroda dehşet anları... St Petersburg kentinde metroda parça tesirli bomba patladı. Rusya Sağlık Bakanı, saldırıda 10 kişinin hayatını kaybettiğini, 47 kişinin yaralandığını açıkladı. Saldırı sırasında Rus lideri Putin de St. Petersburg'da bulunuyordu. Rusya Federasyon Konseyi Savunma ve Güvenlik Komitesi Başkan Yardımcısı patlamanın nedenini terör saldırısı olarak açıkladı. Saldırıda çanta içine yerleştirilmiş parça tesirli bomba kullanıldığı, vagondaki ikinci bir bombanın da imha edildiği duyuruldu.

3.4.2017Dünya
Tek boynuz çağı

Tek boynuz çağı

YENİ ekonominin lokomotifi olan girişimcilik ekosisteminde son yıllardan en çok konuşulan kavramların başında ‘unicorn’ geliyor.

3.4.2017IK
Uberde bir dönemin sonu geldi

Uber'de bir dönemin sonu geldi!

Kuzey ülkelerinden Danimarka'nın yeni taksi kanununu kabul etmesinin ardından Uber bu ülkeden çekilme kararı aldı.

29.3.2017Teknoloji
Denizde kum bende veri

Denizde kum bende veri

Son zamanlarda verinin önemini ve değerini anlatmak için kullanılan bir benzetme var: Veri yeni petrol.

27.3.2017IK
Şimdi serbest takılmak moda

Şimdi 'serbest' takılmak moda

Bağımsız (freelance) çalışanların ve kendi kendilerinin patronu olanların yarattığı bir ekonomi modeli olan ‘Gig’ (kısa süreli iş) hızlı bir şekilde büyüyor. Dünyanın yavaş yavaş kaydığı bu model, ilerleyen teknoloji ve her yerden çalışma olanağının elde edilmesiyle birlikte Türkiye’de de hızla yaygınlaşıyor.

27.3.2017IK

Yazar Sonuçları

Asıl bunları konuşmalıyız

Asıl bunları konuşmalıyız

Fırsat bulup yazamadım.

26.5.2017Deniz SİPAHİ
‘Ev genci’ diyor ki: Yaşıtlarım bu denkleme tapıyor

‘Ev genci’ diyor ki: Yaşıtlarım bu denkleme tapıyor

Habitat Derneği’nin gençler hakkında yaptığı kapsamlı araştırmadan 19 Mayıs tarihli yazıda bahsetmiştim ya.

23.5.2017Onur BAŞTÜRK
Erdoğan sordu: Hyperloop tam olarak nedir

Erdoğan sordu: Hyperloop tam olarak nedir

BAŞBAKANLIK Yatırım Ajansı Başkanı Arda Ermut, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Washington seyahati vesilesiyle düzenledikleri “CEO’lar Zirvesi”nin modertatörlüğünü yaparken Hyperloop Transportation Technologies CEO’su Dirk Ahlborn’a söz verdi.

17.5.2017Vahap MUNYAR
%100 orijinal

%100 orijinal

Pıtrak gibi çoğalan moda blogger’larının arasında hevesle gelişimini, markasının dallanıp budaklanmasını izlediğim bir isim: New York’tan ‘Man Repeller’ın sahibi Leandra Medine.

16.5.2017Ferhan İSTANBULLU
Ben modern bir tasarım yaptım, onu iyi de kullanabilirsiniz kötü de

Ben modern bir tasarım yaptım, onu iyi de kullanabilirsiniz kötü de

 Kabataş’taki Martı projesinin mimarisini eleştirenlerden biri de benim. Bu projenin yapılması gerektiğini ama özellikle martı şeklindeki iskelenin arkasındaki meydanın beton yığını olduğunu yazdım.

10.5.2017Cengiz SEMERCİOĞLU
Zor iş: Hem fit kal hem de sosyalleş

Zor iş: Hem fit kal hem de sosyalleş

 Cumartesi gecenin bir vakti Klein’dayız.

7.5.2017Onur BAŞTÜRK
Zorunlu bir trend: Yatak paylaşımı

Zorunlu bir trend: Yatak paylaşımı!

 Son yılların en favori konularından biri paylaşım ekonomisi.

25.4.2017Onur BAŞTÜRK
Kaldır kafanı, perdeye bak

Kaldır kafanı, perdeye bak

Referandum sebebiyle pazar günü değil cumartesi sona erecek İstanbul Film Festivali’nin tanıtım filmi şu sıra favori videom.

11.4.2017Onur BAŞTÜRK
Kalpler mi beton yoksa Kabataş mı

Kalpler mi beton yoksa Kabataş mı?

 Kabataş’taki Martı projesinin mimarı Hakan Kıran, önceki gün Posta’ya verdiği röportajda “Projeye beton diyenlerin kalpleri beton” dedi.

31.3.2017Cengiz SEMERCİOĞLU