Aramanız :
Aradığınız kelime : "

turkiye_barolar_birligi_baskani

"
Tarih Aralığı
Tüm Sonuçlar
Son 24 Saat
Son 7 Gün
Son 30 Gün
Son 12 Ay

Bölümlere göre
Devamı

Yazarlara göre
Devamı

Sırala :
En Yeni
| En Eski

1.100  adet haber bulundu.


 • Yalçın BAYER

  Demokratik ve güvenli seçim - turkiye_barolar_birligi_baskani
  Demokratik ve güvenli seçim25.03.2015
  Yazarlar
 • 21 hukukçu hakim karşısında: 'Hakim türbanı savunan yazı yazmış' - turkiye_barolar_birligi_baskani
  21 hukukçu hakim karşısında: 'Hakim türbanı savunan yazı yazmış'18.03.2015
  Gündemİstanbul Barosu Başkanı Ümit Kocasakal ve 5 yönetim kurulu üyesinin aralarında bulunduğu 21 avukat, staj eğitim merkezindeki derse başörtüsüyle girmek isteyen bir avukat hakkında tutanak tutulmasıyla ilgili 'görevi kötüye kullandıkları' iddiasıyla bugün hakim karşısına çıktı.Hukukçuların savunmasını üstlenen avukatlardan Turgut Kazan, mahkeme başkanının türbanı savunan yazılar kaleme aldığını tespit ettiklerini belirterek, reddi hakim talebinde bulunacaklarını belirtti.Mahkeme Başkanı Nimet Demir ise ''Makalelerin verilecek kararın tarafsızlığı konusunda şüphe uyandırdığı anlaşılmakla, dosyanın bu konuda karar verilmesi için 13.Ağır Ceza'ya gönderilmesine'' dedi ve duruşmayı erteledi.
 • Erdoğan'dan cevap bekliyoruz - turkiye_barolar_birligi_baskani
  Erdoğan'dan cevap bekliyoruz07.03.2015
  GündemBURSA barosu ve çeşitli sivil toplum kuruluşlarının düzenlediği toplantıya katılan Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan randevu talep ettiklerini, ancak buna henüz cevap gelmediğini söyledi.
 • TBB Başkanı Feyzioğlu’ndan Prens’e mektup - turkiye_barolar_birligi_baskani
  TBB Başkanı Feyzioğlu’ndan Prens’e mektup06.03.2015
  GündemTÜRKİYE Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, Suudi Arabistan’da kadın haklarını savunduğu için 15 yıl hapis cezası alan avukat Waleed Abdukhair için Prens Muhammed Naif’e bir mektup göndererek endişelerini dile getirdi.
 • Tutukluluğu tartışılıyor - turkiye_barolar_birligi_baskani
  Tutukluluğu tartışılıyor05.03.2015
  GündemTaraf gazetesi muhabiri Mehmet Baransu’nun “Devletin güvenliğine ilişkin belgeleri tahrip etme, amacı dışında kullanma, hileyle alma, çalma ve devletin güvenliğine ilişkin gizli belgeleri temin etme” suçlarından tutuklanması için ceza hukukçuları “Hukuk intikamla hareket etmez.Hüküm kurulana kadar tutuksuz yargılama esastır” derken, gözaltı/arama biçiminin gazetecilik mesleğini, kaynak-gazeteci bağını tehdit ettiğini vurguluyor.
 • Metin Feyzioğlu: Mehmet Baransu'nun tutuklanması tüm gazetecilere tehdit - turkiye_barolar_birligi_baskani
  Metin Feyzioğlu: Mehmet Baransu'nun tutuklanması tüm gazetecilere tehdit04.03.2015
  GündemTürkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, gazeteci Mehmet Baransu'nun tutuklanma gerekçesini 'tüm gazeteciler için tehdit' olarak nitelendirdi.Feyzioğlu, 'Baransu'nun yaptığı gazeteciliği yanlış bulsam da, tutuklanma gerekçesi tüm gazeteciler için tehdittir' dedi.
 • Yalçın BAYER

  Önseçime girenlere saygı - turkiye_barolar_birligi_baskani
  Önseçime girenlere saygı25.02.2015
  YazarlarAday adayları kızışıyor; AKP sakin, CHP heyecanlı.
 • Ayşegül DOMANİÇ YELÇE

  “Engellilerin Siyasal Yaşama Katılma Hakkı” - turkiye_barolar_birligi_baskani
  “Engellilerin Siyasal Yaşama Katılma Hakkı”23.02.2015
  YazarlarMerhabalar sevgili okurlar.
 • Hukukçudan hukukçuya ‘sosyal taciz’ - turkiye_barolar_birligi_baskani
  Hukukçudan hukukçuya ‘sosyal taciz’22.02.2015
  GündemAvukat Sedef Ünal, kurucu başkanı olduğu sendikanın faaliyet ve fotoğraflarını paylaştığı Facebook’taki bir hukukçu grubunda, Doç.Dr.Serhat Sinan Kocaoğlu’nun “Güzelmiş bu sendika.Bekâr arkadaşlar üye olsun” yorumuyla karşılaştı.Tartışma üzerine Kocaoğlu, Ünal’ın şahsi Facebook sayfasındaki etekli ve mayolu fotoğraflarını paylaştı.Kocaoğlu hakkında tedbir kararı verildi.
 • Ertuğrul ÖZKÖK

  Erdoğan sonrasını konuşmalıyız - turkiye_barolar_birligi_baskani
  Erdoğan sonrasını konuşmalıyız21.02.2015
  YazarlarLAF bana ait değil.
 • Bakanlığın talebine ret - turkiye_barolar_birligi_baskani
  Bakanlığın talebine ret20.02.2015
  GündemSağlık Bakanlığı’nın, Ankara Tabipler Odası’nın Gezi olayları sırasında verdiği sağlık hizmeti nedeniyle Ankara 23.Asliye Hukuk Mahkemesi’nde açtığı dava reddedildi.
 • Sağlık Bakanlığı'nın ATO aleyhine açtığı dava reddedildi - turkiye_barolar_birligi_baskani
  Sağlık Bakanlığı'nın ATO aleyhine açtığı dava reddedildi20.02.2015
  SağlıkSağlık Bakanlığının, Gezi Parkı eylemleri sırasında "hukuka aykırı biçimde, yetkisiz ve kontrolsüz, 'revir' adı altında sağlık hizmet birimleri oluşturarak amaçları dışında faaliyet gösterdiği" gerekçesiyle Ankara Tabip Odası (ATO) organlarının görevlerine son verilmesi talebiyle açtığı dava reddedildi.
 • Yorgancılar'dan genç girişimcilere öneriler - turkiye_barolar_birligi_baskani
  Yorgancılar'dan genç girişimcilere öneriler18.02.2015
  EgeTÜRKİYE Barolar ve Borsalar Birliği (TOBB) İzmir İl Genç Girişimciler Kurulu, yeni dönemin ilk kapsamlı toplantısını Ege Bölgesi Sanayi Odası'nda (EBSO) yaptı.Toplantıya katılan EBSO Yönetim Kurulu Başkanı Ender Yorgancılar, 40 yıllık ticaret hayatında edindiği bilgileri genç girişimciler paylaştı.Girişimciliğin artması için Türkiye'deki eğitim sisteminin değişmesi gerektiğini savunan Yorgancılar, Türkiye'deki genç nüfusta işsizliğin yüzde 18 olmasına rağmen, nitelikli ara eleman bulunamadığına dikkat çekti.
 • ÇHD'li avukatlardan tutuklamalara tepki gösterdi - turkiye_barolar_birligi_baskani
  ÇHD'li avukatlardan tutuklamalara tepki gösterdi17.02.2015
  EgeÇAĞDAŞ Hukukçular Derneği (ÇHD) İzmir Şubesi üyesi avukatlar, geçen cuma günü, 'Cumhurbaşkanına hakaret' suçundan cezaevine konulan, Özgürlük ve Dayanışma Partisi (ÖDP) Parti Meclisi Üyesi ve Birleşik Haziran Hareketi İzmir İl Koordinasyon Kurulu üyesi Onur Kılıç'ın tutukluluğuna itiraz etti.
 • Binlerce avukat cübbeleriyle yürüdü - turkiye_barolar_birligi_baskani
  Binlerce avukat cübbeleriyle yürüdü16.02.2015
  GündemTürkiye'nin dört bir yanından avukatlar, dün İç Güvenlik Paketinin geri çekilmesi için cübbelerini giyerek Meclis'e yürüdü.
 • Doktor olacaksan 40 bin, avukat olacaksan 150 bin - turkiye_barolar_birligi_baskani
  Doktor olacaksan 40 bin, avukat olacaksan 150 bin12.02.2015
  EğitimTıp ve hukuk fakültesine girişlerde başarı sırası barajı getirildi.Uzmanlar uygulamayı desteklerken, bu iki önemli alanda eğitimde kaliteyi yakalamak için fakültelerde altyapı eksiklerinin tamamlanması ve kontenjanların düşürülmesi gerektiği görüşünde.
 • 'Pek çok yetkisi yürütmenin eline geçiyor' - turkiye_barolar_birligi_baskani
  'Pek çok yetkisi yürütmenin eline geçiyor'12.02.2015
  GündemTürkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Prof.Dr.Metin Feyzioğlu, Kemerburgaz Üniversitesi’nde “Türkiye’de Yargı Bağımsızlığı" konulu konferans ile öğrencilerin karşısına çıktı.
 • Vatansever olmak bu yasaya karşı çıkmaktır - turkiye_barolar_birligi_baskani
  Vatansever olmak bu yasaya karşı çıkmaktır11.02.2015
  GündemTÜRKİYE Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu da pakete ilişkin TBMM’de gerçekleştirdiği görüşmelerin ardından şunları söyledi: “İç Güvenlik Paketi ile Türkiye’de adı konulmamış bir sıkıyönetim ilan edilmektedir.
 • İç Güvenlik Paketi’ne karşı çıkan vatan haini - turkiye_barolar_birligi_baskani
  İç Güvenlik Paketi’ne karşı çıkan vatan haini08.02.2015
  GündemAK Parti Grup Başkanvekili Kayseri Milletvekili Mustafa Elitaş, İç Güvenlik Yasa Tasarısı'na CHP, MHP ve HDP'nin karşı çıkmasını eleştirdi.
 • Birleşik Metal-İş, Ali Babacan ile grevi erteleme nedenini görüştü - turkiye_barolar_birligi_baskani
  Birleşik Metal-İş, Ali Babacan ile grevi erteleme nedenini görüştü04.02.2015
  EkonomiBirleşik Metal-İş Sendikası Başkanı Adnan Serdaroğlu, Başbakan Yardımcısı Ali Babacan ile grev erteleme kararını konuştuklarını anlattı.Serdardoğlu, Babacan’ın, grevi erteleme nedeni olarak kendilerine, “İhracat ağırlıklı ekonominin son derece önemli bir sektörü, onun için bu grev ertelendi.” dediğini aktardı.
 • Umudumuzu koruyorsak sayenizde - turkiye_barolar_birligi_baskani
  Umudumuzu koruyorsak sayenizde01.02.2015
  GündemTürkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, Atatürkçü Düşünce Derneği Bergama Şubesi’nin ‘Çıkış Yolu’ konferansında Bergama Belediye Başkanlığı Meclis Salonu'nda konuştu.
 • Feyzioğlu'ndan 'Çıkış Yolu' - turkiye_barolar_birligi_baskani
  Feyzioğlu'ndan 'Çıkış Yolu'31.01.2015
  EgeİZMİR'in Bergama İlçesi'nde 'Çıkış Yolu' adlı konferansa konuşmacı olarak katılan Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Metin Feyzioğlu, gençlerin ve kadınların önemini vurguladı.Paylaştığı bir anısıyla duygusal anlar yaşanmasına neden Feyzioğlu etkinliğin sonunda konferansla aynı isme sahip kitabını da imzaladı.
 • Eleştirenlerle eleştirilenler bir arada. - turkiye_barolar_birligi_baskani
  Eleştirenlerle eleştirilenler bir arada.28.01.2015
  GündemHer yıl gerçekleştirilen "erklerin buluşması", bu yıl ilk kez yeni Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın evsahipliğinde yapılıyor.Yasama, yürütme ve yargı organları başkanlarının biraraya geldikleri Saray'daki öğle yemeğinin davetlileri, yasama adına TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Yürütme adına, Başbakan Ahmet Davutoğlu ve yargı adına yüksek mahkeme başkanları.
 • Soma, kaza, dram - turkiye_barolar_birligi_baskani
  Soma, kaza, dram25.01.2015
  Gündem13 Mayıs’taki Soma maden faciasında eşi İlkay Yıldırım’ı kaybeden 25 yaşındaki Aslı Yıldırım da kazada yaşamını yitirdi.Yıldırım Ailesi’nden geriye 2 küçük çocukları ve hazin bir hikâye kaldı.
 • Uğur Mumcu'ya İzmir’de duygusal anma - turkiye_barolar_birligi_baskani
  Uğur Mumcu'ya İzmir’de duygusal anma25.01.2015
  EgeDEMOKRASİ şehidi Uğur Mumcu, bombalı suikaste kurban gidişinin 22.yılında, İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’nde düzenlenen etkinlikle anıldı.Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun da katıldığı anma gecesine İzmirliler büyük ilgi gösterdi.
 • Feyzioğlu: Kraldan çok kralcılar var - turkiye_barolar_birligi_baskani
  Feyzioğlu: Kraldan çok kralcılar var24.01.2015
  GündemTÜRKİYE Barolar Birliği Başkanı Prof.Dr.Metin Feyzioğlu, İzmir Küçük Kulüp Derneği'nin düzenlediği toplantıya katılıp, 'Çıkış Yolu' adlı kitabını anlattı, “Türkiye de kraldan çok kralcılar var" dedi.
 • Uğur Mumcu'ya İzmir vefası - turkiye_barolar_birligi_baskani
  Uğur Mumcu'ya İzmir vefası22.01.2015
  EgeİZMİRLİLER, bombalı suikast sonucu hayatını kaybeden Türk basınının simge ismi Uğur Mumcu'yu, ölümünün 22'inci yılında anacak.İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin düzenlediği anma etkinliği, 24 Ocak Cumartesi akşamı Ahmet Adnan Saygun Sanat Merkezi'nde gerçekleştirilecek.
 • Tunceli Baro Başkanı'na 6 yıl hapis - turkiye_barolar_birligi_baskani
  Tunceli Baro Başkanı'na 6 yıl hapis20.01.2015
  GündemTunceli Baro Başkanı Uğur Yeşiltepe’ye Maoist Komünist Partisi (MKP) üyeliği iddiasıyla verilen 6 yıl 3 aylık hapis cezası onandı.Baro Başkanı Yeşiltepe’nin davaya ilişkin itirazı kabul edilmezse 12 Eylül askeri darbesinde tutuklanan İstanbul Baro Başkanı Orhan Adli Apaydın’dan sonra cezaevine giren ikinci baro başkanı olacak.
 • Feyzioğlu: Diktatörlüğü hedefleyenler daima eğitim sistemini hedef alırlar - turkiye_barolar_birligi_baskani
  Feyzioğlu: Diktatörlüğü hedefleyenler daima eğitim sistemini hedef alırlar19.01.2015
  EgeTÜRKİYE Barolar Birliği (TBB) Başkanı Prof.Dr.Metin Feyzioğlu, Atatürk'e 'diktatör' diyenleri eleştirdi."Diktatörlüğü hedefleyenler daima eğitim sistemini hedef alırlar" diyen Feyzioğlu, yargı bağımsızlığı, basının boyunduruk altına alınması gibi konulara çözüm bulunabileceğini, ancak zihinlerin şekillendirilmesinin nesillere mal olacağını vurguladı.
 • Diktatörler eğitim sistemini hedefler - turkiye_barolar_birligi_baskani
  Diktatörler eğitim sistemini hedefler17.01.2015
  GündemDENİZLİ Barosu’nun davetlisi olarak kente gelen Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Prof.Dr.Metin Feyzioğlu, önceki akşam avukatlarla söyleşiye katıldı.
 • Metin Feyzioğlu: Diktatörlüğü hedefleyenler daima eğitim sistemini hedef alırlar - turkiye_barolar_birligi_baskani
  Metin Feyzioğlu: Diktatörlüğü hedefleyenler daima eğitim sistemini hedef alırlar16.01.2015
  GündemTÜRKİYE Barolar Birliği (TBB) Başkanı Prof.Dr.Metin Feyzioğlu, Atatürk’e 'diktatör' diyenleri eleştirdi."Diktatörlüğü hedefleyenler daima eğitim sistemini hedef alırlar" diyen Feyzioğlu, yargı bağımsızlığı, basının boyunduruk altına alınması gibi konulara çözüm bulunabileceğini, ancak zihinlerin şekillendirilmesinin nesillere mal olacağını vurguladı.
 • ‘6 yaşında evlenebilir’e suç duyurusu - turkiye_barolar_birligi_baskani
  ‘6 yaşında evlenebilir’e suç duyurusu14.01.2015
  GündemTÜRKİYE Barolar Birliği, ‘çocukların 6 yaşında evlenebileceğine’ dair açıklama yapan Sosyal Doku Vakfı (SDV) Başkanı Nureddin Yıldız hakkında suç duyurusunda bulundu.
 • Yalçın BAYER

  Değerlerine, kaynaklarına duyarsız bir toplumuz - turkiye_barolar_birligi_baskani
  Değerlerine, kaynaklarına duyarsız bir toplumuz13.01.2015
  YazarlarTÜRKİYE Barolar Birliği Çevre ve Kent Hukuku Komisyonu’nun Kırklareli’nde iki günlük ‘Doğal Varlıklar ve ÇED Süreçleri Semineri vardı.
 • Akkuyu için verilen ÇED olumlu kararı yargıya taşındı - turkiye_barolar_birligi_baskani
  Akkuyu için verilen ÇED olumlu kararı yargıya taşındı02.01.2015
  GündemRusya Devlet Başkanı Putin'in Türkiye'ye geldiği gün Akkuyu Nükleer Santralı için verilen olumlu ÇED kararı yargıya taşındı.
 • Gezi raporu açıklandı - turkiye_barolar_birligi_baskani
  Gezi raporu açıklandı31.12.2014
  GündemGezi Hukuki İzleme Grubu tarafından hazırlanan 'Gezi Raporu'nda, Türkiye'nin giderek otoriter, hatta totaliter rejime doğru hızla yol aldığı belirtildi.
 • M.E.A.’nın annesi: Terörist gibi aldılar - turkiye_barolar_birligi_baskani
  M.E.A.’nın annesi: Terörist gibi aldılar26.12.2014
  Gündem‘Cumhurbaşkanı’na hakaret’ suçundan tutuklanan M.E.A.’nın annesi Nazmiye Gök, “Çocuğum hırsızlık yapmadı.Yüz kızartıcı suçu yok.Eli silahlı terörist gibi okuldan alıp götürdüler” diye isyan etti.Oğlunun okul dışındaki zamanlarında kitap okuyup amatör olarak futbol oynadığını anlatan Gök, “Hareketli ve cesurdur, ama kendisine güvenirim.Hiçbir kötü alışkanlığı yoktur” diye konuştu.
 • Konya'da 16 yaşındaki liseli genç, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hakaretten tutuklandı - turkiye_barolar_birligi_baskani
  Konya'da 16 yaşındaki liseli genç, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hakaretten tutuklandı25.12.2014
  GündemKonya'da önceki gün 'Devrim şehidi' Kubilay'ı anma töreninde yaptığı konuşmada Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret ettiği ileri sürülen lise öğrencisi 16 yaşındaki M.E.A., dün okulundan alınarak çıkarıldığı mahkemede tutuklandı.Mahkeme heyeti, M.E.A’nın avukatının “adli kontrole alınsın, tutuklamasın” yönündeki itirazını, “Suça sürüklenen çocuğun kurallara riayet edeceği yönünde vicdani kanaatin oluşmaması nedeniyle” reddetti.16 yaşındaki M.E.A.’nın avukatı Barış İspir, tutukluluğa itirazda bulundu.Konuyla ilgili gazetecilerin sorularını yanıtlayan Başbakan Davutoğlu, "Kim olursa olsun, cumhurbaşkanının makamına saygı göstermesi gerekir" dedi.Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Metin Feyzioğlu, Konya’da 16 yaşındaki lise öğrencisi M.E.A’nın ’Cumhurbaşkanına hakaret’ suçlamasıyla tutuklanmasını ’Burun sürtme operasyonu’ olarak nitelendirdi.
 • ''O çocuk kanuna aykırı tutuklanmıştır
  ''O çocuk kanuna aykırı tutuklanmıştır"25.12.2014
  GündemTürkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Metin Feyzioğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret ettiği iddiasıyla lise öğrencisinin tutuklanmasına ilişkin, "Size sadece bir hukukçu olarak değil aynı zamanda bir ceza hukuku profesörü olarak çok rahatlıkla şunu söyleyebilirim ki: o çocuğun tutuklanmasının şartları oluşmamıştır.O çocuk, kanuna aykırı tutuklanmıştır" dedi.
 • Mustafa Altıoklar'ın 'hakaret' davası başladı - turkiye_barolar_birligi_baskani
  Mustafa Altıoklar'ın 'hakaret' davası başladı24.12.2014
  GündemYönetmen Mustafa Altıoklar'ın katıldığı bir televizyon programında Gezi Parkı olaylarıyla ilgili Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret ettiği iddiasıyla yargılanmasına başlandı.
 • Polis tekmeyle öğretmenin burnunu kırdı - turkiye_barolar_birligi_baskani
  Polis tekmeyle öğretmenin burnunu kırdı22.12.2014
  GündemANKARA’da 400 öğretmenle Tandoğan Meydanı’ndan Güvenpark’a ‘Laik Eğitim ve Emeğe Saygı’ yürüyüşü yapmak isterken gözaltına alınan Eğitim-İş Genel Başkanı Veli Demir, Hürriyet’e konuştu.
 • Kılıçdaroğlu: AKP'nin maliyeti 1 yılda 30 milyar dolar - turkiye_barolar_birligi_baskani
  Kılıçdaroğlu: AKP'nin maliyeti 1 yılda 30 milyar dolar17.12.2014
  GündemCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Hukuki öngörülemezlik nedeniyle son dönemde 30 milyar liralık doğrudan yabancı sermaye yatırımı Türkiye'den kaçtı.Bu rakam yolsuzluğun ve hukuk tanımaz bir hükümetin Türkiye'ye ödettiği faturadır.AKP rejiminin Türkiye'ye maliyeti senede 30 milyar dolardır" dedi.
 • İdris Naim Şahin: ‘17 Aralık bir fırsattır’ - turkiye_barolar_birligi_baskani
  İdris Naim Şahin: ‘17 Aralık bir fırsattır’17.12.2014
  GündemMİLAD Partisi Genel Başkanı İdris Naim Şahin, Türkiye Barolar Birliği'ndeki Güvenlik Stratejileri Araştırma Merkezinin 17/25 Sempozyumu'na katıldı.İdris Naim Şahin, "17-25 Aralık, milletimize düze çıkma adına oluşan önemli fırsattır" dedi.
 • Yalçın BAYER

  Osmanlıcacıya sorarım: Dilin dönecek mi? - turkiye_barolar_birligi_baskani
  Osmanlıcacıya sorarım: Dilin dönecek mi?09.12.2014
  Yazarlar“ORHAN Bey sonrasında Osmanlı yönetimi Türklük bilincinden uzaklaştıkça, Türkçemiz de giderek Arap-Fars dillerinin boyunduruğuna girer olmuştu.Osmanlı, Türkçeyi, Arap-Fars dillerinin ‘köle’si konumuna düşürmüştü” biçimindeki bir düşünüş yanlış olmasa gerek.
 • Metin Feyzioğlu 'protokol' yazısını yırttı - turkiye_barolar_birligi_baskani
  Metin Feyzioğlu 'protokol' yazısını yırttı27.11.2014
  GündemTÜRKİYE Barolar Birliği (TBB) Başkanı Metin Feyzioğlu, Başöğretmen Atatürk Onur Ödülü için katıldığı törende ‘Protokol’ yazısını yırtarak, "Yırtın protokolleri halktan büyük güç yoktur" dedi.
 • Meclis eliyle sansüre öfke - turkiye_barolar_birligi_baskani
  Meclis eliyle sansüre öfke27.11.2014
  GündemAK Partili eski bakanlar Zafer Çağlayan, Muammer Güler, Erdoğan Bayraktar ve Egemen Bağış’la ilgili rüşvet, yolsuzluk suçlamalarını soruşturan Meclis Komisyonu’nun başvurusu üzerine, “Şöhret ve haklarının korunması, kişilik haklarının zedelenmemesi” gerekçesiyle Ankara 7’nci Sulh Ceza Hâkimi’nce verilen ve 27 Aralık 2014’e kadar sürecek ‘yayın yasağı’ kararı büyük tartışma yarattı.Gazeteci dernekleri, “Sansürün kabul edilemeyeceğini” belirtirken, muhalefet partileri olayı “Meclis’e sansür gölgesi düştü” diye değerlendirdiler.İşte tepkiler.
 • Kurumlara zarar verir - turkiye_barolar_birligi_baskani
  Kurumlara zarar verir26.11.2014
  GündemTBMM Genel Kurulu’nda bugün ele alınması planlanan, Yargıtay ve Danıştay’ın yapısının değiştirilmesini öngören yargı paketine tepkiler sürüyor.
 • Acıya karşı omuz omuza - turkiye_barolar_birligi_baskani
  Acıya karşı omuz omuza17.11.2014
  GündemMHP Grup Başkanı Oktay Vural, hayatını kaybeden eşi Gazi Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi Dekanı Prof.Dr.Tuba Vural’ı siyasiler, akademisyenler ve öğrencilerle omuz omuza uğurladı.Helallik istenince Oktay Vural gözyaşlarını tutamadı.İmam, “Hocamız hanımefendinin çekmiş olduğu hastalık günahlarına kefalet olsun inşallah” diye dua etti.
 • Metin Feyzioğlu iktidarı da muhalefeti de eleştirdi - turkiye_barolar_birligi_baskani
  Metin Feyzioğlu iktidarı da muhalefeti de eleştirdi15.11.2014
  GündemTÜRKİYE Barolar Birliği (TBB) Başkanı Metin Feyzioğlu, iktidarı ‘Yeni Türkiye’ kavramı, maden kazaları ve zeytinliklerin kesilmesinden örnekler vererek eleştirirken, muhalefeti de "İnsanları öcülerle korkutarak etkin muhalefet olmaz" diye eleştirdi.
 • Metin Feyzioğlu: Adli yıl açılışını Anıtkabir'de yaparız - turkiye_barolar_birligi_baskani
  Metin Feyzioğlu: Adli yıl açılışını Anıtkabir'de yaparız15.11.2014
  GündemTÜRKİYE Barolar Birliği (TBB) Başkanı Metin Feyzioğlu, adli yıl açılış töreni yapılmasının kaldırılmasını değerlendirirken, "Kaldırırlarsa kaldırsınlar, biz de milletimizle birlikte Anıtkabir’de yaparız" dedi.
 • Yırca’ya TBB fidanı - turkiye_barolar_birligi_baskani
  Yırca’ya TBB fidanı14.11.2014
  GündemTÜRKİYE Barolar Birliği (TBB) Başkanı Metin Feyzioğlu, 6 bin zeytin ağacının söküldüğü Yırca’da köylülerle zeytin fidanı dikti.
««İlk Sayfa
«Önceki
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11
Sonraki»
Son Sayfa»»