Türkiye Barolar Birliği Başkanı

 • Uğur Mumcu'ya İzmir vefası - Türkiye Barolar Birliği Başkanı
  Uğur Mumcu'ya İzmir vefası20.01.2015
  EgeİZMİRLİLER, bombalı suikast sonucu hayatını kaybeden Türk basınının simge ismi Uğur Mumcu'yu, ölümünün 22'inci yılında anacak.İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin düzenlediği anma etkinliği, 24 Ocak Cumartesi akşamı Ahmet Adnan Saygun Sanat Merkezi'nde gerçekleştirilecek.
 • Tunceli Baro Başkanı'na 6 yıl hapis - Türkiye Barolar Birliği Başkanı
  Tunceli Baro Başkanı'na 6 yıl hapis19.01.2015
  GündemTunceli Baro Başkanı Uğur Yeşiltepe’ye Maoist Komünist Partisi (MKP) üyeliği iddiasıyla verilen 6 yıl 3 aylık hapis cezası onandı.Baro Başkanı Yeşiltepe’nin davaya ilişkin itirazı kabul edilmezse 12 Eylül askeri darbesinde tutuklanan İstanbul Baro Başkanı Orhan Adli Apaydın’dan sonra cezaevine giren ikinci baro başkanı olacak.
 • M.E.A.’nın annesi: Terörist gibi aldılar - Türkiye Barolar Birliği Başkanı
  M.E.A.’nın annesi: Terörist gibi aldılar25.12.2014
  Gündem‘Cumhurbaşkanı’na hakaret’ suçundan tutuklanan M.E.A.’nın annesi Nazmiye Gök, “Çocuğum hırsızlık yapmadı.Yüz kızartıcı suçu yok.Eli silahlı terörist gibi okuldan alıp götürdüler” diye isyan etti.Oğlunun okul dışındaki zamanlarında kitap okuyup amatör olarak futbol oynadığını anlatan Gök, “Hareketli ve cesurdur, ama kendisine güvenirim.Hiçbir kötü alışkanlığı yoktur” diye konuştu.
 • Mustafa Altıoklar'ın 'hakaret' davası başladı - Türkiye Barolar Birliği Başkanı
  Mustafa Altıoklar'ın 'hakaret' davası başladı23.12.2014
  GündemYönetmen Mustafa Altıoklar'ın katıldığı bir televizyon programında Gezi Parkı olaylarıyla ilgili Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret ettiği iddiasıyla yargılanmasına başlandı.
 • Acıya karşı omuz omuza - Türkiye Barolar Birliği Başkanı
  Acıya karşı omuz omuza16.11.2014
  GündemMHP Grup Başkanı Oktay Vural, hayatını kaybeden eşi Gazi Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi Dekanı Prof.Dr.Tuba Vural’ı siyasiler, akademisyenler ve öğrencilerle omuz omuza uğurladı.Helallik istenince Oktay Vural gözyaşlarını tutamadı.İmam, “Hocamız hanımefendinin çekmiş olduğu hastalık günahlarına kefalet olsun inşallah” diye dua etti.
 • ‘Güvenlikçileri dövdünüz’ ifadesi - Türkiye Barolar Birliği Başkanı
  ‘Güvenlikçileri dövdünüz’ ifadesi11.11.2014
  GündemMANİSA'nın Soma ilçesine bağlı Yırca'da, 6 bin zeytin ağacının kesilmesinin ardından Danıştay'ın verdiği yürütmeyi durdurma kararıyla sevinç yaşayan köylüler hakkında şirket yetkilileri ve özel güvenlik görevlileri, kendilerini dövdükleri iddiasıyla şikâyetçi oldu.
 • TBB Başkanı Feyzioğlu: Pişman olacaklar - Türkiye Barolar Birliği Başkanı
  TBB Başkanı Feyzioğlu: Pişman olacaklar10.11.2014
  GündemTürkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, Manisa'nın Soma ilçesi Yırca Mahallesi'nde bir termik santralin yapımı için zeytin ağaçlarının kesilmesiyle ilgili suç duyurusunda bulunduklarını belirterek, "Olayın takipçisiyiz, size şunu garanti edebilirim, geleceğimizi karatmaya teşebbüs ettikleri ve vatandaşları dövdükleri için pişman olacaklar" dedi.
 • Diva mest etti - Türkiye Barolar Birliği Başkanı
  Diva mest etti07.11.2014
  AnkaraPortekizli Fado divası Mariza, 2014 Dünya Turnesi kapsamında Ankara’da sahne aldı.MEB Şura Salonu’ndaki konsere Ankaralılar büyük ilgi gösterdi.
 • Cumhuriyet’in canlı örneğiyim - Türkiye Barolar Birliği Başkanı
  Cumhuriyet’in canlı örneğiyim26.10.2014
  GündemSüleyman Demirel Demokrasi ve Kalkınma Müzesi’nin açılış töreninde konuşan 9.Cumhurbaşkanı Demirel “Türkiye Cumhuriyeti herkese fırsat tanır.İşte Demirel’e tanımış.Bir köylü çocuğu.‘Herkese fırsat tanınıyor, bu fırsatları kullanın’ diyoruz.Çocuklarınız ülkeniz hizmetinde rol alsınlar.Önleri açıktır, misali benim” dedi.
 • Demirel Demokrasi ve Kalkınma Müzesi açıldı - Türkiye Barolar Birliği Başkanı
  Demirel Demokrasi ve Kalkınma Müzesi açıldı25.10.2014
  GündemDokuzuncu Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’in 50 yıllık siyasi yolculuğunun, memleketi İslamköy’den Çankaya’ya olan serüveninin bilgi ve belgeleriyle yer aldığı Süleyman Demirel Demokrasi ve Kalkınma Müzesi, çok sayıda davetlinin katılımıyla açıldı.Demirel açılışta yaptığı konuşmada, bugünün ve geleceğin idarecilerine "Yola devam" diye seslendi, "Demokrasi sayesinde yapacaksınız.Demokrasi seyisinde eksik kalan hizmetler tamamlanır, yenileri yapılır.Bütün bu hizmetler yapılırken dikkat ettiğimiz şey demokrasi ve Türkiye’nin birliği ve beraberliğinin zedelenmemesidir" dedi.Demirel konuşmasında Atatürk'ü anarak "O bizim her şeyimizdir.Onu unuttuğumuzda her şeyi kaybederiz" dedi.
 • Adli Yıl Açılış törenleri kaldırılıyor - Türkiye Barolar Birliği Başkanı
  Adli Yıl Açılış törenleri kaldırılıyor14.10.2014
  GündemAK Parti, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Başbakanlığı döneminde, Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu'yla tartışmasının benzerinin yaşanmaması için harekete geçti.Adli yıl açılış törenlerinin kaldırılması için kanun teklifi verildi.
 • Anadolu’dan Görünüm’e veda - Türkiye Barolar Birliği Başkanı
  Anadolu’dan Görünüm’e veda07.10.2014
  GündemBİR süredir kanser tedavisi gören gazeteci Güntaç Aktan (69) hayatını kaybetti.
 • İşadamı Ali Osman Ulusoy son yolculuğuna uğurlandı - Türkiye Barolar Birliği Başkanı
  İşadamı Ali Osman Ulusoy son yolculuğuna uğurlandı01.10.2014
  Futbolİstanbul'da tedavi gördüğü hastanede dün vefat eden Trabzonspor'un kurucu üyesi ve ilk başkanı Ali Osman Ulusoy'un cenazesi, düzenlenen törenin ardından Of ilçesinde toprağa verildi.
 • Yeni bir sayfa açmaktan yanayım - Türkiye Barolar Birliği Başkanı
  Yeni bir sayfa açmaktan yanayım26.09.2014
  GündemTürkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu'nun (HSYK) 12 Ekim'de yapılacak seçimine ilişkin, "HSYK'yı demokratik bir şekilde anayasa değişikliğiyle yeniden toparlayalım ama iktidarın zihnindeki anayasa değişikliği değil benim söylediğim" dedi.
 • 'Biz de darbe mağduruyuz' - Türkiye Barolar Birliği Başkanı
  'Biz de darbe mağduruyuz'21.09.2014
  GündemANTALYA’da kitap fuarına katılan Genelkurmay eski Başkanı İlker Başbuğ, Türk Silahlı Kuvvetleri’ne (TSK) kurulan komploların kimler tarafından yapıldığının ortaya çıkartılması için TBMM’yi göreve çağırdı."Bir komisyon kurulup üzerine gidilmelidir" diyen Başbuğ, kendisinin de darbe mağduru olduğunu söyledi.
 • Sorumlular gurur tablosu sergileyemez - Türkiye Barolar Birliği Başkanı
  Sorumlular gurur tablosu sergileyemez20.09.2014
  GündemTürkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, “IŞİD’in Musul’u işgal etmesinden sonra konsolosluğumuzun tahliye edilmemesinin sorumlusu Dışişleri Bakanlığı'dır.Bu sorumluluğun sahipleri, bu olayın ihmalle buraya gelmesinin sorumluları, bugün çıkıp rehinelerimiz kurtarıldı diye bir gurur tablosu sergileyemezler” dedi.
 • Çocuklar gülsün diye - Türkiye Barolar Birliği Başkanı
  Çocuklar gülsün diye19.09.2014
  EgeŞARKICI Gülben Ergen’in kurucusu ve başkanı olduğu ’Çocuklar Gülsün Diye Derneği’, 23’üncü anaokulunu Manisa’nın Soma İlçesi’nde, törenle açtı.Gülben Ergen, "13 Mayıs’ta meydana gelen maden faciası sonrasında 23’üncü okulumuzu Soma’ya yaptırmaya karar verdik.Tamamı gönüllülerin bağışlarıyla yapılan bu okulda 100 öğrencimize eğitim olanağı sunduk" dedi.
 • Hasan Ferit Gedik Duruşması yine başlayamadı - Türkiye Barolar Birliği Başkanı
  Hasan Ferit Gedik Duruşması yine başlayamadı14.09.2014
  GündemDünyanın en büyük adliyesi olduğu belirtilen Kartal'daki Anadolu Adalet Sarayı'nda görülen Gülsuyu olayları davasında 3.duruşma da başlamadan ertelendi.Mahkeme başkanı, duruşma için tahsis edilen salonun tarafların sayısı ve yargılamanın süresi dikkate alındığında yetersiz olduğunu belirtti.Mahkeme Başkanı, kamu güvenliği nedeniyle davanın nakli konusunda talep ile birlikte dosyanın Adalet Bakanlığı'na gönderilmesine ve Yargıtay'ın bu konuda vereceği kararın beklenmesine hükmetti.Duruşmada söz alan Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, "Salonda hava 40 derecedir.Bu salon yargılama yapılmaya elverişli değildir" dedi.
 • Kaldırırlarsa kendi törenimizi kendimiz yaparız - Türkiye Barolar Birliği Başkanı
  Kaldırırlarsa kendi törenimizi kendimiz yaparız05.09.2014
  GündemAdalet Bakanı Bekir Bozdağ’ın, 71 yıldır süregelen adli yıl resmi açılış töreninin kaldırılacağı açıklamasının ardından gözler, yapılacak değişikliğe ve yeni uygulamaya çevrildi.
 • Yalçın BAYER

  Samanı çok, tanesi az - Türkiye Barolar Birliği Başkanı
  Samanı çok, tanesi az05.09.2014
  YazarlarCHP kurultayından İzlenimler.
 • CHP'de kurultay günü - Türkiye Barolar Birliği Başkanı
  CHP'de kurultay günü04.09.2014
  GündemGenel Başkanın belirleneceği CHP'nin 18.Olağanüstü Kurultayı Ankara'da başladı.Kurultayın teması 'Birlik ve Kardeşlik'.Salonda da birlik ve kardeşliği simgeleyen görüntüler vardı.Genel Başkanlık için yarışan Kemal Kılıçdaroğlu ile Muharrem İnce salona girdiğinde tokalaştı, sarıldı.Yan yana oturan iki isim gazetecilerin bir kez daha görüntü almak istemeleri üzerine tekrar ayağa kalktı ve bir kez daha tokalaştı.Kılıçdaroğlu 944, Muharrem İnce 177 imzayla genel başkanlığa aday gösterildi.Genel başkan seçimi için oy kullanma işlemi saat 14.30'da başladı.Muharrem İnce oyunu kullandıktan sonra ''Oyumu Başbakan adayına verdim'' dedi, Kılıçdaroğlu ise ''Takdir kurultayın'' ifadelerini kullandı.Oylama sonucunda Kılıçdaroğlu, İnce'nin aldığı 415 oya karşı 740 oyla yeniden CHP Genel Başkanı seçildi.
 • Adli yıl sitemle açıldı - Türkiye Barolar Birliği Başkanı
  Adli yıl sitemle açıldı01.09.2014
  EgeADLİ yılın açılış törenlerinde yargı-yürütme ve savunmada yaşanan sıkıntılar dile getirildi.Yargının ve savunmanın önündeki engellerin bir önce kaldırılması gerektiğine vurgu yapılan törenlerde, önümüzdeki dönemde yapılacak HSYK seçimlerinde oy kullanacakların yargının bağımsızlığını düşünerek kararlarını vermeleri gerektiğinin altı çizildi.
 • Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç: Çok ciddi yanlışlar yapılıyor - Türkiye Barolar Birliği Başkanı
  Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç: Çok ciddi yanlışlar yapılıyor01.09.2014
  GündemCUMHURBAŞKANI ve hükümetin dün sabah katılmayarak boykot ettiği Adli Yıl Açılış Töreni'nin akşamında verilen kokteyle Başbakan Ahmet Davutoğlu ve Adalet Bakanı Bekir Bozdağ katıldı.Sabahki törene katılamayan Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel de akşam Meclis’teki kokteyle katıldı.Cumhurbaşkanı ve hükümetin Yargıtay’da konuşturulmasına boykot gerekçesi yaptığı TBB Başkanı Metin Feyzioğlu da akşamki kokteyle geldi.Ancak kokteylde sabahki törene katılan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu gecede yer almadı.
 • Kılıçdaroğlu: CHP ile yollarını ayıracaklar - Türkiye Barolar Birliği Başkanı
  Kılıçdaroğlu: CHP ile yollarını ayıracaklar01.09.2014
  GündemCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, kurultaydan sonra, partinin yetkili organlarının aldığı kararların aleyhine açıklamalar yapanlara acımayacağını, CHP'yle yollarını ayıracaklarını kaydetti.
 • Yargıtay Başkanı Ali Alkan: Başınızı dik tutun - Türkiye Barolar Birliği Başkanı
  Yargıtay Başkanı Ali Alkan: Başınızı dik tutun01.09.2014
  GündemCumhurbaşkanı Erdoğan ve hükümetin boykot ettiği Adli Yıl açılış töreninde konuşan Yargıtay Başkanı Ali Alkan meslektaşlarına, “Hiçbir makama, unvana ve göreve tamah ve tenezzül etmeyiniz.Başınızı dik tutun” diye seslendi.“Yargıyı isteğe göre dizayn etmek için yargı kurumları üzerinde baskı oluşturulmak istenmesi, yargının yapacağı seçimlere ilişkin müdahale girişimleri endişeyle karşılanmaktadır” diyen Alkan, şunları söyledi:
 • Yargıtay Başkanı Ali Alkan, Adli Yıl Açılış Töreni'nde konuştu - Türkiye Barolar Birliği Başkanı
  Yargıtay Başkanı Ali Alkan, Adli Yıl Açılış Töreni'nde konuştu31.08.2014
  GündemCumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve Hükümet'in Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu konuşturulduğu için protesto ettiği adli yıl açılış törenine yargı tam kadro katıldı.Yargıtay Başkanı Ali alkan konuşmasında Erdoğan'ın Başbakan olduğu dönemde sık sık dile getirdiği ''Yargı kararlarıyla konuşur, söylemleriyle değil'' ifadelerine isim vermeden cevap verdi.Alkan, "Yargı bağımsızlığına müdahale niteliği taşıyan konularda yargının susmasını beklemek, ancak demokrasiye, kuvvetler ayrılığına, hukukun üstünlüğüne gerçek anlamda bağlılığın yaşandığı ortamda haklılık kazanabilir" dedi.
 • Metin Feyzioğlu'nun Adli Yıl Açılış Töreni'nde yaptığı konuşma - Türkiye Barolar Birliği Başkanı
  Metin Feyzioğlu'nun Adli Yıl Açılış Töreni'nde yaptığı konuşma31.08.2014
  GündemTürkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, Adli Yıl Açılış Töreni'nde 12 sayfalık bir konuşma yaptı.
 • Davutoğlu adli yıl açılış törenine katılmayacak çünkü. - Türkiye Barolar Birliği Başkanı
  Davutoğlu adli yıl açılış törenine katılmayacak çünkü.29.08.2014
  GündemBaşbakan Ahmet Davutoğlu, Pazartesi sabahı gerçekleştirilecek Adli Yıl açılış törenine katılmayacak.
 • 30 Ağustos resepsiyonuna Metin Feyzioğlu da davetli - Türkiye Barolar Birliği Başkanı
  30 Ağustos resepsiyonuna Metin Feyzioğlu da davetli28.08.2014
  Gündem12.Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ev sahipliğinde yarın yapılacak 30 Ağustos Resepsiyonu'na, Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu da davet edildi.Ancak Feyzioğlu, bu davete katılıp katılmayacağına henüz karar vermedi.
 • Cumhurbaşkanımızın olmadığı yerde biz de olmayız - Türkiye Barolar Birliği Başkanı
  Cumhurbaşkanımızın olmadığı yerde biz de olmayız27.08.2014
  GündemADALET Bakanı Bekir Bozdağ, Yargıtay Başkanlar Kurulu’nun, adli yıl açılışına Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu’nu davet etmesiyle ilgili, “Cumhurbaşkanımızın olmadığı bir yerde Başbakanımızın, Adalet Bakanı’nın olacağını tahmin etmiyorum.Cumhurbaşkanının olmadığı yerde biz de olmayız” dedi.
 • AK Parti'de tarihi gün - Türkiye Barolar Birliği Başkanı
  AK Parti'de tarihi gün26.08.2014
  GündemAK Parti'de bugün tarihi bir gün yaşanıyor.AK Parti'nin Ankara Arena'da gerçekleştirilen birinci olağanüstü kongresinde kurucu Genel Başkan Recep Tayyip Erdoğan partisine veda ediyor.Kongrede tüm delegeler, aday olarak adını Başbakan Erdoğan'ın açıkladığı Ahmet Davutoğlu ismi üzerinde birleşti.
 • Yargıtay’dan oyçokluğuyla vize: Konuş başkan - Türkiye Barolar Birliği Başkanı
  Yargıtay’dan oyçokluğuyla vize: Konuş başkan25.08.2014
  GündemTayyip Erdoğan’ın, Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu’nun 1 Eylül’deki Adli Yıl açılış töreninde konuşması halinde toplantıya katılmayacağını açıklamasının ardından, Yargıtay Başkanlar Kurulu, Feyzioğlu’nun konuşmasına ifade özgürlüğü vurgusu yaparak vize verdi.Feyzioğlu “Yargıtay, talimat almayı reddetmiştir.Gelmek istemeyen siyasiler, gelmeyebilirler” dedi.
 • Kılıçdaroğlu: Yargıtay'ın kararı doğru - Türkiye Barolar Birliği Başkanı
  Kılıçdaroğlu: Yargıtay'ın kararı doğru25.08.2014
  GündemCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Yargıtay Başkanlar Kurulu'nun Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu'nun 1 Eylül'de yapılacak adli yıl açılış töreninde konuşma yapması yönündeki teamülün devamına oy çokluğuyla karar vermesine ilişkin "Yargıtay'ın aldığı karar, son derece doğru bir karar" dedi.
 • Metin Feyzioğlu: "CHP'de aday değilim" - Türkiye Barolar Birliği Başkanı
  Metin Feyzioğlu: "CHP'de aday değilim"24.08.2014
  GündemMayıs ayında Danıştay töreninde Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu kürsüdeyken yaşananlar hafızalarda.Başbakan Erdoğan Cumhurbaşkanlığı yarışını kazandıktan hemen sonra Feyzioğlu’nun konuşmasının programa alınması halinde 1 Eylül’deki adli yıl açılışına katılmayacağını açıklamıştı.Haliyle Feyzioğlu’nun ve Yargıtay’ın izleyeceği tutum merak ediliyor.Bir diğer merak konusu da Feyzioğlu’nun adli yıl açılışından 4 gün sonra yapılacak CHP olağanüstü kurultayında genel başkan adayları arasında olup olmayacağı.Tüm bu sorulara yanıt aramak için buluştuğum Feyzioğlu, iki meselede de kararını vermiş.Kılıçdaroğlu CHP’sine yönelik eleştirileri zaten sır değildi.Ancak 17 Aralık sürecinde CHP’nin Cemaat’in yörüngesine girdiği yönündeki iddialara dönük de söyledikleri epey gürültü koparır.Bu süreçte Feyzioğlu’nu en çok rahatsız eden ise CHP liderinin Zekeriya Öz’ü kahraman ilan eden sözleri olmuş.
 • Manisalı avukatlardan Feyzioğlu'na destek - Türkiye Barolar Birliği Başkanı
  Manisalı avukatlardan Feyzioğlu'na destek20.08.2014
  EgeMANİSA İlkeli- Demokratik Çağdaş Avukatlar Grubu, Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu için biraraya geldi.Avukatlar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın adli yıl açılış törenine katılmasını, Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu'nun katılmama şartına bağlamasını eleştirdi.
 • Metin Feyzioğlu: Demokratik şartlar gerçekleşmiş olsa aday olurum - Türkiye Barolar Birliği Başkanı
  Metin Feyzioğlu: Demokratik şartlar gerçekleşmiş olsa aday olurum20.08.2014
  GündemTürkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, CHP Genel Başkanlığı'na aday olma şartını açıkladı.Feyzioğlu, "Ben demokratik şartlar gerçekleşmiş olsa orta sahadan forvete geçerim.Aday olurum" dedi.
 • Yalçın BAYER

  CHP’liler ‘milleti’ mi ‘menfaati’ mi düşünüyor - Türkiye Barolar Birliği Başkanı
  CHP’liler ‘milleti’ mi ‘menfaati’ mi düşünüyor19.08.2014
  Yazarlar42 YILLIK avukat Dinçer Önal’ın bu görüşlerine ne dersiniz?
 • Deniz SİPAHİ

  Kulislere biraz daldım - Türkiye Barolar Birliği Başkanı
  Kulislere biraz daldım19.08.2014
  Yazarlar
 • 91’inci yıla yeni yönetim - Türkiye Barolar Birliği Başkanı
  91’inci yıla yeni yönetim17.08.2014
  GündemParti içi muhalefetin taleplerinin ardından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Merkez Yönetim Kurulu’nu dün topladı.Kılıçdaroğlu ve kurmay heyeti, “Kurultayı geciktirmeden yapalım, uygun tarih de 5-6 Eylül.CHP’nin kuruluşunun 91’inci yıl kutlamalarını da 9 Eylül’de Kılıçdaroğlu’nun genel başkanlığındaki yeni yönetimin ev sahipliğinde gerçekleştirelim” mutabakatına vardı.
 • Ayrımcıdan bir şey beklenmez - Türkiye Barolar Birliği Başkanı
  Ayrımcıdan bir şey beklenmez16.08.2014
  GündemHacı Bektaş Veli yolundan yürümezsek, zulüm ve gözyaşı göreceğiz.Hünkârın yolu, aslında bize çıkış gösteriyor.İnsanların mağduriyeti üzerine bir iktidar kurmak, ayrımcılık yapmak isteyenler, ötekileştirmek isteyenlerden bir şey beklenemez.
 • Yargıtay büyük kayba uğrar - Türkiye Barolar Birliği Başkanı
  Yargıtay büyük kayba uğrar16.08.2014
  Gündemİstanbul Barosu, Başbakan Erdoğan’ın 1 Eylül’de yapılacak Adli Yıl açılış töreniyle ilgili “Eğer Yargıtay, Baro Başkanı’nı çağırıp konuşturacaksa oraya katılmam.Yargıtay Başkanı sadece konuşacaksa eyvallah” sözleri üzerine sert açıklama yayınlandı.
 • CHP'de kurultay tarihi belli oldu - Türkiye Barolar Birliği Başkanı
  CHP'de kurultay tarihi belli oldu16.08.2014
  GündemCumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Prof.Dr.Haluk Koç, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında gerçekleştirilen Merkez Yönetim Kurulu(MYK) toplantısı devam ederken, basın toplantısı düzenleyerek CHP'nin Kurultay tarihini açıkladı.
 • TBB Başkanı Metin Feyzioğlu'ndan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a cevap - Türkiye Barolar Birliği Başkanı
  TBB Başkanı Metin Feyzioğlu'ndan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a cevap14.08.2014
  GündemDanıştay kuruluş yıldönümü törenine, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile Türkiye Barolar Birliği Başkanı (TBB) Metin Feyzioğlu arasındaki tartışma damgasını vurmuştu.
 • İzmir duvarlarında slogan rüzgarı - Türkiye Barolar Birliği Başkanı
  İzmir duvarlarında slogan rüzgarı12.08.2014
  EgeCumhurbaşkanlığı seçiminde çatı aday yenilgisinin ardından CHP içinde 'Kılıçdaroğlu istifa' söylemleri yükselirken, İzmir'de kentin işlek caddelerinin duvarlarına yazılan 'Umudumuz Metin Feyzioğlu' yazısı dikkat çekti.
 • Soma’ya dendi Duman’a gitti - Türkiye Barolar Birliği Başkanı
  Soma’ya dendi Duman’a gitti12.08.2014
  AvrupaTGB, Soma’ya yardım için konser düzenledi.Konseri 8-10 bin kişi izledi.Ama TGB “Zarar ettik, Soma’ya yardım yapamıyoruz” diyor.Oysa konsere gelen sanatçılara on binlerce Euro ödenmiş.
 • TİB mi, MİT mi? - Türkiye Barolar Birliği Başkanı
  TİB mi, MİT mi?26.07.2014
  GündemBaşbakan Tayyip Erdoğan’ın, “Ne gerek var TİB’e zaten MİT’imiz var” diyerek dinlemeleri TİB yerine MİT’in yapması gerektiğine ilişkin açıklaması tartışma yarattı.Siyasilerin ve hukukçuların bu sözlere ilişkin değerlendirmeleri şöyle:
 • Basın Özgürlüğü Ödülleri sahipleini buldu - Türkiye Barolar Birliği Başkanı
  Basın Özgürlüğü Ödülleri sahipleini buldu25.07.2014
  GündemTürkiye Gazeteciler Cemiyeti’nin verdiği Basın Özgürlüğü ödülleri sahiplerini buldu.
 • Madımak’ı sildiler - Türkiye Barolar Birliği Başkanı
  Madımak’ı sildiler02.07.2014
  GündemSivas katliamının 21’inci yıldönümünde eski Madımak Oteli önünde toplanan gruba konuşan Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Genel Başkanı Müslüm Doğan, “Şu anda otelin Madımak olduğuna dair kanıt var mı? Başbakan Erdoğan, katliamı unutturmak için Valilik aracılığı ile adını değiştirip Bilim ve Kültür Merkezi tabelası yazdırdı” dedi.
 • Sivas'ta katledilenler anıldı - Türkiye Barolar Birliği Başkanı
  Sivas'ta katledilenler anıldı01.07.2014
  GündemSivas'ta 2 Temmuz 1993'te çıkan olaylarda yaşamını yitirenler, şehirde düzenlenen programda anıldı.İlk tören, Valilik, Belediye ve kentteki bazı sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin katılımı ile gerçekleştirildi.Vali Alim Barut, "Bu bir tezgahtı ve maalesef bu tezgaha 37 canımızı verdik" dedi.Anma etkinliği sırasında CHP’li gençlerle bir grup ESP’ li arasında atılan sloganlar nedeniyle kısa süreli gerginlik yaşandı.Törenler boyunca polisin aldığı güvenlik önlemleri dikkat çekti.Kente giriş yapan özellikle yabancı plakalı araçlar ile şüpheli görülenler durdurularak arama yapıldı.İşte katliamın 21.yılında Sivas'ta yaşananlar.
 • Tek celsede boşandılar - Türkiye Barolar Birliği Başkanı
  Tek celsede boşandılar28.06.2014
  GündemTürkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu ile eşi Avukat Birgül Feyzioğlu boşandı.Ankara 10.Aile Mahkemesi’nde görülen davada Metin Feyzioğlu ile Birgül Feyzioğlu, tek celsede boşandı.
içinde

Türkiye Barolar Birliği Başkanı


geçen her haberden
Mind ile anında haberdar olabilirsiniz