Aramanız :
Aradığınız kelime : "

turkiye barolar birligi baskani

"
Tarih Aralığı
Tüm Sonuçlar
Son 24 Saat
Son 7 Gün
Son 30 Gün
Son 12 Ay

Bölümlere göre
Devamı

Yazarlara göre
Devamı

Sırala :
En Yeni
| En Eski

1.137  adet haber bulundu.


 • 122 yıllık lisenin mezunları buluşacak - turkiye-barolar-birligi-baskani

  122 yıllık lisenin mezunları buluşacak01.05.2015

  Eğitim

  Tarihi Kayseri Lisesi’nde geleneksel mezunlar buluşması, 2 Mayıs Cumartesi günü okul bahçesinde yapılacak.122 yaşındaki okulda özlem giderecek mezunlar, akşam da dernek tarafından düzenlenen etkinlikte birlikte vakit geçirecek.Geleneksel buluşmaya Kayseri Lisesi mezunu ünlüler de katılacak.
 • Eşimin hakaret kastı yok - turkiye-barolar-birligi-baskani

  Eşimin hakaret kastı yok29.04.2015

  Gündem

  CUMHURBAŞKANI Tayyip Erdoğan’a hakaret suçlamasıyla tutuklanan Avukat Umut Kılıç’ın eşi, yazılı bir açıklama yaparak sessizliğini bozdu.
 • Yalçın DOĞAN

  Benim yargıcım seninkini döver - turkiye-barolar-birligi-baskani

  Benim yargıcım seninkini döver29.04.2015

  Yazarlar

  ÇEŞİTLİ illerde görev yapan ve eskiden yapmış yargıç ve savcıların dosyaları bir süredir inceleniyor, ilişkileri didik didik ediliyor, “O yargıç bizden mi, öteki savcı paralelci mi” araştırması.
 • Avukat Umut Kılıç'ın eşi: Yıpranmış durumdayım - turkiye-barolar-birligi-baskani

  Avukat Umut Kılıç'ın eşi: Yıpranmış durumdayım28.04.2015

  Gündem

  CUMHURBAŞKANI'NA hakaret suçlamasıyla tutuklanan Avukat Umut Kılıç’ın eşi sessizliğini, yazılı bir açıklama yaparak bozdu.Stajer avukat Zülal Kılıç, “Avukat Umut Kılıç, benim hem eşim hem de değerli bir meslektaşımdır.Yaşanılan bu üzücü olay nedeniyle oldukça yıpranmış durumdayım” dedi.
 • Tayyip Erdoğan dönemi bitmiştir - turkiye-barolar-birligi-baskani

  Tayyip Erdoğan dönemi bitmiştir27.04.2015

  Gündem

  TÜRKİYE Barolar Birliği (TBM) Başkanı Metin Feyzioğlu, Muğla’nın Marmaris ilçesinde kitabının da ismi olan 'Çıkış Yok' adı altında düzenlenen bir konferansa konuşmacı olarak katıldı.
 • Bir kez daha tahliye talebi - turkiye-barolar-birligi-baskani

  Bir kez daha tahliye talebi25.04.2015

  Gündem

  CUMHURBAŞKANI’na hakaret suçlamasıyla tutuklanan Afyonkarahisar Barosu üyesi avukat Umut Kılıç’ın tahliye talebinin reddedilmesi üzerine avukatı Murat Koç, ‘tutuklama kararının gözden geçirilmesi’ talebiyle dün bir kez daha mahkemeye başvurdu.
 • "Bakanlık bürokratlar da Soma davası içerisinde yer almalıdır"24.04.2015

  Ege

  MANİSA'nın Soma İlçesi'nde 301 madencinin hayatını kaybettiği faciayla ilgili 8'i tutuklu 45 sanıklı davanın, Akhisar Ağır Ceza Mahkemesi'de bugün görülen sekizici duruşmasına mağdurların avukatlarından Selçuk Kozağaçlı'nın ifadeleri damgasını vurdu.Sorgulanan sanıkların facianın olduğu madende yangın olmadığı söylediklerini belirten Kozağaçlı, "Park Enerji, daha önce aldığı ihaleyi, 'Bu madende yangın var' diye Türkiye Kömür İşletmeleri A.Ş.'ye (TKİ) iade etti.Aynı madeni, Soma Madenleri A.Ş.aldı.Tek düşündükleri fazla para kazanmaktı" dedi.
 • Mehmet Y. YILMAZ

  Bir ‘ceberut devlet’ uygulaması daha - turkiye-barolar-birligi-baskani

  Bir ‘ceberut devlet’ uygulaması daha23.04.2015

  Yazarlar

  AFYON Barosu avukatlarından Umut Kılıç, hâkim adaylığı sınavına girdi ve soluğu cezaevinde aldı.
 • ‘Faşist’ sözü Erdoğan’a değil - turkiye-barolar-birligi-baskani

  ‘Faşist’ sözü Erdoğan’a değil23.04.2015

  Gündem

  Avukat Umut Kılıç’ın hâkim ve savcılık sınavı mülakatında “Hepiniz faşist Erdoğan’ın ve sistemin adamlarısınız” dediği iddiasıyla tutuklanması, yargıda tepki topladı.Ankara’daki sınavda bakanlık bürokratları tarafından tutulan tutanaklarda ise Erdoğan’a “faşist” dediği suçlaması yer almadı.
 • Avukat Umut Kılıç'ın tutuklanma gerekçesi - turkiye-barolar-birligi-baskani

  Avukat Umut Kılıç'ın tutuklanma gerekçesi22.04.2015

  Gündem

  Afyonkarahisar Barosu’na kayıtlı Avukat Umut Kılıç, dün Adalet Bakanlığı’nda girdiği hakim adaylığı mülakat sınavında çıkan tartışma sonrasında Cumhurbaşkanına hakaret suçundan tutuklanarak cezaevine gönderildi.Kılıç’ın tutuklanma gerekçesi “adli kontrol yetersiz kalır, orantılı tedbir” olarak kayda geçti.
 • Nükleerde ilk temel yarın atılıyor - turkiye-barolar-birligi-baskani

  Nükleerde ilk temel yarın atılıyor13.04.2015

  Gündem

  TÜRKİYE’nin ilk nükleer santrali olacak Akkuyu Nükleer Santral Projesi kapsamında, Akkuyu Nükleer Deniz Yapıları’nın temeli yarın Mersin’in Gülnar İlçesi’nde Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız’ın da katılacağı törenle atılacak.
 • Böyle yol arkadaşlığı olmaz - turkiye-barolar-birligi-baskani

  Böyle yol arkadaşlığı olmaz13.04.2015

  Gündem

  ADLİYELERDE güvenliği sağlamak için avukatlarla birlikte hâkim ve savcıların da aranmasını isteyen Türkiye Barolar Birliği (TBB) ile “Hâkim, savcı ve avukatlar aranmasın” şeklinde karşı açıklama yapan YARSAV ve Yargıçlar Sendikası’nın ‘yol arkadaşlığı’ bitti.Feyzioğlu, yaşananları Hürriyet’e şöyle değerlendirdi:
 • Mağdurlar salonda sanıklar ekranda - turkiye-barolar-birligi-baskani

  Mağdurlar salonda sanıklar ekranda12.04.2015

  Gündem

  Türkiye’nin yaşadığı en büyük maden kazasının davası başlıyor.301 işçinin can verdiği Soma faciası için özel salon yapıldı.487 mağdurun yer aldığı 45 sanıklı duruşmaya Soma AŞ’nin CEO’su Can Gürkan dahil 8 sanık cezaevinden bağlanacak.
 • Saygıyla anıyoruz - turkiye-barolar-birligi-baskani

  Saygıyla anıyoruz12.04.2015

  Gündem

  TÜRKİYE Barolar Birliği’nin öncülüğünde düzenlenen ‘Türkiye Adaletini Arıyor’ mitinglerinin ikincisi İzmir’de yapıldı.
 • Avukatlar 'Türkiye Adaletini Arıyor' mitinginde buluştu - turkiye-barolar-birligi-baskani

  Avukatlar 'Türkiye Adaletini Arıyor' mitinginde buluştu11.04.2015

  Ege

  TÜRKİYE Barolar Birliği'nin öncülüğünde 'Türkiye Adaletini Arıyor' mitinglerinin ikincisi İzmir'de yapıldı.TBB Başkanı Metin Feyzioğlu, İstanbul Baro Başkanı Ümit Kocasakal, İzmir Baro Başkanı Aydın Öcan, binlerce avukatla kol kola alana girdi.Bu sırada üst araması yapmak isteyen polislerle avukatlar arasında kısa süreli gerginlik yaşandı.Mitingde konuşan TBB Başkanı Metin Feyzioğlu, "Tünelin ucu görünmüştür.En sonunda özgürlük her zamana kazanır ve yine kazanacaktır.Bir baskı ve karanlık dönemin Türkiye'de artık sonuna gelmiştir" dedi.
 • Akkuyu Nükleer Santral’inde ilk temel 14 Nisan’da atılacak - turkiye-barolar-birligi-baskani

  Akkuyu Nükleer Santral’inde ilk temel 14 Nisan’da atılacak10.04.2015

  Ekonomi

  MERSİN’de inşa edilecek Akkuyu Nükleer Santral Projesi kapsamında, Akkuyu Nükleer Deniz Yapıları’nın temeli 14 Nisan’da Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız’ın da katılacağı törenle atılacak.ÇED Raporu’nun iptali yönünde açılan davaların sonuçlanmadan temel atılacak olması ise , çevreciler tarafından tepkiyle karşılandı.
 • Cumhurbaşkanı Erdoğan: 400 değil de diyelim ki 335 oldu. - turkiye-barolar-birligi-baskani

  Cumhurbaşkanı Erdoğan: 400 değil de diyelim ki 335 oldu.09.04.2015

  Gündem

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, gündemdeki gelişmeleri değerlendirdi.400 milletvekili talebi hakkında konuşan Erdoğan, "400 olmadı da diyelim ki 335 oldu, referandum şansı elde edildi.Şimdi referandumun şansının yakalanması dahi olumlu netice verecektir çünkü kamuoyu araştırmalarımızda biz bunu gördük" dedi.
 • Yalova Valisi ‘doğruladı’ - turkiye-barolar-birligi-baskani

  Yalova Valisi ‘doğruladı’09.04.2015

  Gündem

  Halil Serkan Öz’ü öğrencilerinin önünde aşağıladığı , üzdüğü, kalp krizine neden olduğu iddiasıyla suçlanan Yalova Valisi Cebiroğlu ilk kez konuştu: “Gürültü vardı.Tıraş olmamıştı.‘Sen nasıl öğretmenlik yapıyorsun’ dedim.”
 • Hayata Dönüş Operasyonu savcısına ceza - turkiye-barolar-birligi-baskani

  Hayata Dönüş Operasyonu savcısına ceza08.04.2015

  Gündem

  Yargıtay 5.Ceza Dairesi, kamuoyunda "Hayata Dönüş Operasyonu" olarak bilinen 2000 yılındaki cezaevi isyanlarının bastırılmasıyla ilgili soruşturmayı geciktirdiği iddiasıyla hakkında dava açılan İstanbul Cumhuriyet Savcısı Ali İhsan Demirel'e, "görevi kötüye kullanmak" suçundan 1 yıl hapis cezası verdi.
 • Feyzioğlu, Yalova Valisi Cebiroğlu hakkında suç duyurusunda bulundu - turkiye-barolar-birligi-baskani

  Feyzioğlu, Yalova Valisi Cebiroğlu hakkında suç duyurusunda bulundu08.04.2015

  Gündem

  Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, öğretmen Halil Serkan Öz'ü kılık kıyafetini beğenmediği için öğrencilerinin önünde azarladığı gerekçesiyle Yalova Valisi Selim Cebiroğlu hakkında suç duyurusunda bulundu.
 • Aramada HSYK ile mutabakat - turkiye-barolar-birligi-baskani

  Aramada HSYK ile mutabakat08.04.2015

  Gündem

  TÜRKİYE Barolar Birliği (TBB) Başkanı Metin Feyzioğlu, adliye girişlerinde güvenliğin sağlanması amacıyla avukatlar gibi hâkim ve savcıların da duyarlı kapıdan geçip çantalarını X-ray’e koymaları konusunda Adalet Bakanlığı’ndan sonra Hâkimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) ile de mutabık kaldıklarını söyledi.
 • Adliye kapısında aramada uzlaşma - turkiye-barolar-birligi-baskani

  Adliye kapısında aramada uzlaşma07.04.2015

  Gündem

  SAVCI Mehmet Selim Kiraz’ın avukat cübbesi ve sahte kimlikle adliyeye giren saldırganlar tarafından görevi başında şehit edilmesinin ardından Türkiye Barolar Birliği (TBB) ile Adalet Bakanlığı’nın uzlaşmaya vardığı bildirildi.
 • Uzlaştılar - turkiye-barolar-birligi-baskani

  Uzlaştılar07.04.2015

  Gündem

  SAVCI Mehmet Selim Kiraz’ın şehit edilmesinin ardından Türkiye Barolar Birliği (TBB) ile Adalet Bakanlığı avukatlara uygulanacak olan güvenlik tedbirlerine ilişkin yaşanan gerginlikler sonrasında uzlaşmaya vardı.
 • TBB Başkanı Metin Feyzioğlu: Teröristler, özel güvenliğin güvenlik şeridini kaldırıp 'yandan buyrun' demesiyle geçmişler - turkiye-barolar-birligi-baskani

  TBB Başkanı Metin Feyzioğlu: Teröristler, özel güvenliğin güvenlik şeridini kaldırıp 'yandan buyrun' demesiyle geçmişler06.04.2015

  Gündem

  Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, adliyelerin güvenliğinin sağlanması için alınacak tedbirleri görüşmek üzere Adalet Bakanı Kenan İpek'i makamında ziyaret etti.
 • Metin Feyzioğlu, Adalet Bakanı Kenan İpek ile görüşecek - turkiye-barolar-birligi-baskani

  Metin Feyzioğlu, Adalet Bakanı Kenan İpek ile görüşecek06.04.2015

  Gündem

  Türkiye Barolar Birliği(TBB) Başkanı Metin Feyzioğlu, İstanbul’da Savcı Mehmet Selim Kiraz’ın görevi başında şehit edilmesinden sonra adliyelerde alınacak güvenlik önlemleri konusunda Adalet Bakanı Kenan İpek ile görüşecek.Feyzioğlu ile Bakan İpek’in görüşmesi saat 17.00’da gerçekleşecek.
 • ‘Geçmeyeceğiz’ diyen yok - turkiye-barolar-birligi-baskani

  ‘Geçmeyeceğiz’ diyen yok06.04.2015

  Gündem

  TÜRKİYE Barolar Birliği (TBB) Başkanı Metin Feyzioğlu, "5 Nisan Avukatlar Günü" etkinlikleri çerçevesinde Yalova Barosu’nca Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen törene katıldı.
 • TBB Başkanı Metin Feyzioğlu: Hiç kimse avukatın kılına dokunamaz - turkiye-barolar-birligi-baskani

  TBB Başkanı Metin Feyzioğlu: Hiç kimse avukatın kılına dokunamaz05.04.2015

  Gündem

  Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Metin Feyzioğlu, "Bugün ihtiyacımız olan en yukarıdan provokasyonlara değil tam aksine en yukarıdan en aşağıya kadar kucaklaşmaktır.Niye avukatları hedef tahtasına birileri oturtmak istemektedir? İstihbarat, güvenlik zaaflarını, Türkiye’yi terör örgütlerinin arka bahçesine kimlerin çevirdiğini konuşmayalım diye.Bir hedef saptırma olayıdır" dedi.
 • Bekir Bozdağ: Bizim Barolar Birliği, CHP genel merkezi gibi çalışıyor - turkiye-barolar-birligi-baskani

  Bekir Bozdağ: Bizim Barolar Birliği, CHP genel merkezi gibi çalışıyor04.04.2015

  Gündem

  "Yılın Hukukçusu Ödülü" töreninde konuşan Eski Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, "Bizim Barolar Birliği, CHP genel merkezi gibi çalışıyor.CHP var.Size ne gerek var.Ya siz kapatın ya CHP kapatsın" dedi.
 • TBB Başkanı Feyzioğlu: Hiç kimseye keyfilik yapılmasın - turkiye-barolar-birligi-baskani

  TBB Başkanı Feyzioğlu: Hiç kimseye keyfilik yapılmasın04.04.2015

  Gündem

  TÜRKİYE Barolar Birliği (TBB) Başkanı Metin Feyzioğlu, yanında ki heyetle ’5 Nisan Avukatlar Günü’ dolayısıyla Anıtkabir’i ziyaret ederek, Atatürk’ün mozolesine çelenk bıraktı.
 • Barodan 'Türkiye adalet arıyor' yürüyüşüne davet - turkiye-barolar-birligi-baskani

  Barodan 'Türkiye adalet arıyor' yürüyüşüne davet04.04.2015

  Ege

  İZMİR Barosu Başkanı Aydın Özcan, herkesi, avukat ve sivil toplum kuruluşlarının da katılımıyla 5 Nisan'da Bursa'da başlayıp 11 Nisan'da İzmir'de mitingle noktalanacak 'Türkiye adalet arıyor' adlı yürüyüşe katılmaya davet etti.Mitingde hiç bir siyasi argümanın kullanılmayacağını aktaran Başkan Özcan, savcı Mehmet Selim Kiraz'ın şehit edilmesinin ardından avukatların zan altında bırakılmak istendiğini savundu.
 • Oral Çalışlar

  Avukatlar, gazeteciler, gerginlik. - turkiye-barolar-birligi-baskani

  Avukatlar, gazeteciler, gerginlik.04.04.2015

  Yazarlar

  Avukatların adliyeye girişlerinde aranması, bir anda ülke çapında gerilim konusu oldu.
 • Ödeteceğiz - turkiye-barolar-birligi-baskani

  Ödeteceğiz04.04.2015

  Gündem

  TÜRKİYE Barolar Birliği (TBB) Başkanı Metin Feyzioğlu, İstanbul Adalet Sarayı’nda yaşanan tartışmalarla ilgili olarak Facebook üzerinden yaptığı açıklamada, “Adliyelere girişte avukatları itip kakan, darp eden, hâkim ve savcılardan farklı muameleye tabi tutmaya kalkışan her güvenlik görevlisi ve onlara talimat veren herkes hakkında (başsavcı veya siyasetçi) suç duyurusunda bulunacağız.Avukatlara suçlu muamelesi yapan ve hukuku çiğneyen herkese yaptıklarını hukuk karşısında ödeteceğiz” dedi.
 • Adliye girişlerinde avukatlara kimlik kontrolü krizinde sıcak gelişme: Barolar göreve çağrıldı - turkiye-barolar-birligi-baskani

  Adliye girişlerinde avukatlara kimlik kontrolü krizinde sıcak gelişme: Barolar göreve çağrıldı03.04.2015

  Gündem

  GÜVENLİK nedeniyle adliyelere girişlerde x ray cihazından geçilen ve üstleri aranan avukatlar suç duyurusu için hazırlığa başladı.Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu imzasıyla, baro başkanlıklarına gönderilen yazıda yapılacak olan suç duyurularına “esas” oluşturacak bazı belge ve bilgiler talep edildi.
 • Yalçın DOĞAN

  ‘Niçin öldürsünler’ - turkiye-barolar-birligi-baskani

  ‘Niçin öldürsünler’02.04.2015

  Yazarlar

  MESLEKTAŞLARI tarafından sevilen bir savcı Mehmet Selim Kiraz.Muhafazakâr eğilimli, bir süre önce umreye gidiyor.
 • 32 ülkeden hukukçular İstanbul’a geliyor - turkiye-barolar-birligi-baskani

  32 ülkeden hukukçular İstanbul’a geliyor01.04.2015

  Eğitim

  Avrupa Hukuk Fakülteleri Birliği (ELFA) Genel Kurul Toplantısı ve Konferansı, İstanbul’da yapılacak.46 ülkeden 243 hukuk fakültesi üyesi olan ELFA’nın, İstanbul’daki toplantısı 16-19 Nisan arasında gerçekleşecek.Toplantıya 32 ülkeden 100’den fazla hukuk fakültesinin dekan ve profesörleri katılacak.
 • Şehit Savcı Mehmet Selim Kiraz son yolculuğuna uğurlandı - turkiye-barolar-birligi-baskani

  Şehit Savcı Mehmet Selim Kiraz son yolculuğuna uğurlandı01.04.2015

  Gündem

  ŞEHİT Savcı Mehmet Selim Kiraz için İstanbul Çağlayan Adliyesi’nde devlet töreni düzenlendi.Yüzlerce hukukçunun cübbeleriyle katıldığı tören sonrası Kiraz'ın cenazesi, Eyüp Sultan Cami'nde getirildi.Cenaze boyunca torununu yanından ayırmayan ve tek damla gözyaşı dökmeyen baba Hakkı Kiraz, ağlayanları da uyardı, teselli etti.Acılı eş Yasemin Kiraz'ın eşinin tabutuna son kez sarılırken gözyaşlarını tutamadığı törene binlerce vatandaş ve devlet erkanı katıldı.11.Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun da aralarında bulunduğu kalabalık bir grup tarafından omuzlara alınan cenaze, toprağa verilmek üzere Eyüp Mezarlığı’na götürüldü.Savcı Kiraz'ın cenazesi okunan duaların ardından defnedildi.
 • Önce art arda patlamalar duyuldu - turkiye-barolar-birligi-baskani

  Önce art arda patlamalar duyuldu31.03.2015

  Gündem

  İstanbul Adliyesi'nde devam eden rehin krizinde flaş gelişme.Saat 20.30 sularında adliye içinden bir patlama sesi geldi ve silah sesleri duyuldu.Operasyon başladı.Haberinin duyulmasından birkaç dakika sonra art arda patlama sesleri duyuldu.
 • Yalçın BAYER

  Demokratik ve güvenli seçim - turkiye-barolar-birligi-baskani

  Demokratik ve güvenli seçim25.03.2015

  Yazarlar

 • 21 hukukçu hakim karşısında: 'Hakim türbanı savunan yazı yazmış' - turkiye-barolar-birligi-baskani

  21 hukukçu hakim karşısında: 'Hakim türbanı savunan yazı yazmış'18.03.2015

  Gündem

  İstanbul Barosu Başkanı Ümit Kocasakal ve 5 yönetim kurulu üyesinin aralarında bulunduğu 21 avukat, staj eğitim merkezindeki derse başörtüsüyle girmek isteyen bir avukat hakkında tutanak tutulmasıyla ilgili 'görevi kötüye kullandıkları' iddiasıyla bugün hakim karşısına çıktı.Hukukçuların savunmasını üstlenen avukatlardan Turgut Kazan, mahkeme başkanının türbanı savunan yazılar kaleme aldığını tespit ettiklerini belirterek, reddi hakim talebinde bulunacaklarını belirtti.Mahkeme Başkanı Nimet Demir ise ''Makalelerin verilecek kararın tarafsızlığı konusunda şüphe uyandırdığı anlaşılmakla, dosyanın bu konuda karar verilmesi için 13.Ağır Ceza'ya gönderilmesine'' dedi ve duruşmayı erteledi.
 • Erdoğan'dan cevap bekliyoruz - turkiye-barolar-birligi-baskani

  Erdoğan'dan cevap bekliyoruz07.03.2015

  Gündem

  BURSA barosu ve çeşitli sivil toplum kuruluşlarının düzenlediği toplantıya katılan Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan randevu talep ettiklerini, ancak buna henüz cevap gelmediğini söyledi.
 • TBB Başkanı Feyzioğlu’ndan Prens’e mektup - turkiye-barolar-birligi-baskani

  TBB Başkanı Feyzioğlu’ndan Prens’e mektup06.03.2015

  Gündem

  TÜRKİYE Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, Suudi Arabistan’da kadın haklarını savunduğu için 15 yıl hapis cezası alan avukat Waleed Abdukhair için Prens Muhammed Naif’e bir mektup göndererek endişelerini dile getirdi.
 • Tutukluluğu tartışılıyor - turkiye-barolar-birligi-baskani

  Tutukluluğu tartışılıyor05.03.2015

  Gündem

  Taraf gazetesi muhabiri Mehmet Baransu’nun “Devletin güvenliğine ilişkin belgeleri tahrip etme, amacı dışında kullanma, hileyle alma, çalma ve devletin güvenliğine ilişkin gizli belgeleri temin etme” suçlarından tutuklanması için ceza hukukçuları “Hukuk intikamla hareket etmez.Hüküm kurulana kadar tutuksuz yargılama esastır” derken, gözaltı/arama biçiminin gazetecilik mesleğini, kaynak-gazeteci bağını tehdit ettiğini vurguluyor.
 • Metin Feyzioğlu: Mehmet Baransu'nun tutuklanması tüm gazetecilere tehdit - turkiye-barolar-birligi-baskani

  Metin Feyzioğlu: Mehmet Baransu'nun tutuklanması tüm gazetecilere tehdit04.03.2015

  Gündem

  Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, gazeteci Mehmet Baransu'nun tutuklanma gerekçesini 'tüm gazeteciler için tehdit' olarak nitelendirdi.Feyzioğlu, 'Baransu'nun yaptığı gazeteciliği yanlış bulsam da, tutuklanma gerekçesi tüm gazeteciler için tehdittir' dedi.
 • Yalçın BAYER

  Önseçime girenlere saygı - turkiye-barolar-birligi-baskani

  Önseçime girenlere saygı25.02.2015

  Yazarlar

  Aday adayları kızışıyor; AKP sakin, CHP heyecanlı.
 • Ayşegül DOMANİÇ YELÇE

  “Engellilerin Siyasal Yaşama Katılma Hakkı” - turkiye-barolar-birligi-baskani

  “Engellilerin Siyasal Yaşama Katılma Hakkı”23.02.2015

  Yazarlar

  Merhabalar sevgili okurlar.
 • Hukukçudan hukukçuya ‘sosyal taciz’ - turkiye-barolar-birligi-baskani

  Hukukçudan hukukçuya ‘sosyal taciz’22.02.2015

  Gündem

  Avukat Sedef Ünal, kurucu başkanı olduğu sendikanın faaliyet ve fotoğraflarını paylaştığı Facebook’taki bir hukukçu grubunda, Doç.Dr.Serhat Sinan Kocaoğlu’nun “Güzelmiş bu sendika.Bekâr arkadaşlar üye olsun” yorumuyla karşılaştı.Tartışma üzerine Kocaoğlu, Ünal’ın şahsi Facebook sayfasındaki etekli ve mayolu fotoğraflarını paylaştı.Kocaoğlu hakkında tedbir kararı verildi.
 • Ertuğrul ÖZKÖK

  Erdoğan sonrasını konuşmalıyız - turkiye-barolar-birligi-baskani

  Erdoğan sonrasını konuşmalıyız21.02.2015

  Yazarlar

  LAF bana ait değil.
 • Bakanlığın talebine ret - turkiye-barolar-birligi-baskani

  Bakanlığın talebine ret20.02.2015

  Gündem

  Sağlık Bakanlığı’nın, Ankara Tabipler Odası’nın Gezi olayları sırasında verdiği sağlık hizmeti nedeniyle Ankara 23.Asliye Hukuk Mahkemesi’nde açtığı dava reddedildi.
 • Sağlık Bakanlığı'nın ATO aleyhine açtığı dava reddedildi - turkiye-barolar-birligi-baskani

  Sağlık Bakanlığı'nın ATO aleyhine açtığı dava reddedildi20.02.2015

  Sağlık

  Sağlık Bakanlığının, Gezi Parkı eylemleri sırasında "hukuka aykırı biçimde, yetkisiz ve kontrolsüz, 'revir' adı altında sağlık hizmet birimleri oluşturarak amaçları dışında faaliyet gösterdiği" gerekçesiyle Ankara Tabip Odası (ATO) organlarının görevlerine son verilmesi talebiyle açtığı dava reddedildi.
 • Yorgancılar'dan genç girişimcilere öneriler - turkiye-barolar-birligi-baskani

  Yorgancılar'dan genç girişimcilere öneriler18.02.2015

  Ege

  TÜRKİYE Barolar ve Borsalar Birliği (TOBB) İzmir İl Genç Girişimciler Kurulu, yeni dönemin ilk kapsamlı toplantısını Ege Bölgesi Sanayi Odası'nda (EBSO) yaptı.Toplantıya katılan EBSO Yönetim Kurulu Başkanı Ender Yorgancılar, 40 yıllık ticaret hayatında edindiği bilgileri genç girişimciler paylaştı.Girişimciliğin artması için Türkiye'deki eğitim sisteminin değişmesi gerektiğini savunan Yorgancılar, Türkiye'deki genç nüfusta işsizliğin yüzde 18 olmasına rağmen, nitelikli ara eleman bulunamadığına dikkat çekti.
««İlk Sayfa
«Önceki
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11
Sonraki»
Son Sayfa»»