MENÜ
Arşiv

Türkcell

Türkcell ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Türkcell haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 21.837 Türkcell haberi bulunmuştur.

Turkcell ; Türkiye merkezli GSM, 2G , 3G ve 4G operatörüdür. GSM 900 teknolojisini kullanarak hizmet vermektedir. Kurulduğu günden bu yana, lisans bedeli de dahil olmak üzere, yurt içerisinde, Aralık 2014 itibarıyla, yaklaşık 25 milyar Türk Lirası yatırım yapmıştır.

Şirket, abone başına ayda 17,1 Amerikan Doları gelir elde etmektedir. Bir abonenin aylık konuşma oranı 220 dakikayı bulmaktadır. Bu verilere göre Turkcell'in aylık geliri 925 milyon TL'dir (2008 yılına ait bilançolara göre). Turkcell, 2011'in ikinci çeyrek sonuçlarına göre gelirlerini yüzde 8 artırarak 2,28 milyar TL'ye çıkarmıştır.

2013 verilerine göre Turkcell'in net karı 2.33 milyar lira olurken 2014 yılında 1.865 Milyar lira olmuştur.

28 Kasım 2008 tarihinde yapılan Üçüncü Nesil A Lisansı ihalesini Turkcell, 358 milyon € ile kazandı.

Şirket Çin merkezli ZTE ve Huawei firmalarının telefonlarını kendi markası alında satışa sunmaktadır. Türkiye'de operatör markasıyla çıkan ilk telefonlardan olan T10 yerini her yıl çıkan yeni cihazlara bırakmıştır. Sırasıyla T10, T11, T20, T21(Maxiplus 5), T30, T40, T50 ve T60 modelleri Turkcell kullanıcıların karşısına çıkmaktadır. Telefonların büyük bir kısmı ZTE tarafından üretilmektedir.

Turkcell 2014 yılının 1. çeyreğinde Türkiye'nin 4G'li ilk telefonu olan yeni amiral gemisi Turkcell T50'yi tanıtmıştır. Aynı zamanda Turkcell T50'nin yanında yeni nesil saat olan Turkcell T-Fit'i tanıtmıştır.

Devamı...

Türkcell Haberleri

Siber saldırının 1 saati 1 milyar $

Siber saldırının 1 saati 1 milyar $

BİLİŞİM İnovasyon Derneği tarafından Turkcell sponsorluğu ve Mental IK desteği ile gerçekleştirilen “Cyber Camp 2017 Kış Kampı (Siber Güvenlik Kampı)” İstanbul’da başladı.

23.1.2017Ekonomi
Siber saldırılar ile ilgili ürküten açıklama

Siber saldırılar ile ilgili ürküten açıklama

Turkcell Yönetim Kurulu Başkanı Akça "1 saatlik bir siber saldırının maliyeti 1 milyar dolar. Bunlar korkunç rakamlar" dedi. Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Başkanı Ömer Fatih Sayan ise, siber savaşların artık konvansiyonel savaşların da önüne geçtiğine işaret etti.

23.1.2017Ekonomi
NB-IoT teknolojisini 4.5G şebekesi üzerinde çalıştırdı

NB-IoT teknolojisini 4.5G şebekesi üzerinde çalıştırdı

Turkcell, yeni nesil teknolojileri denemeye devam ediyor. Son olarak hava kirliliği, gaz, sıcaklık ve nem oranlarını gösteren akıllı şehir bileşenleri, NB-IoT (Dar Bant - Nesnelerin İnterneti) denilen yepyeni bir teknoloji ile 4.5G şebekesi üzerinde çalıştırıldı.

23.1.2017Ekonomi
Golf Mad Pro - Am Turnuvası 26 Ocakta Belekte başlayacak

Golf Mad Pro - Am Turnuvası 26 Ocak'ta Belek'te başlayacak

Golf Mad Pro - Am Turnuvası 26 Ocak'ta Belek'te başlayacak

23.1.2017Antalya
Oyun geliştirme sektörüne destek

Oyun geliştirme sektörüne destek

TOGED Başkanı Erkin: "Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu, Türk Telekom Üst Yöneticisi Paul Doany, Çalık Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Çalık, Danışma Kurulumuza gelmeyi kabul etti. Önümüzdeki dönemde bu isimlere sürpriz yeni isimler eklenebilir" açıklamasında bulundu. 

21.1.2017Ekonomi
Şehirde kaldım diye üzülme Sömestrda şehirde yapılacak en iyi 10 aktivite

Şehirde kaldım diye üzülme! Sömestrda şehirde yapılacak en iyi 10 aktivite

Dört aylık uzun bir maraton dün sona erdi. 14 gün sürecek yarıyıl tatilinde şehirde kalacaklara sanattan aşçılığa, sinemadan kayağa doyasıya önerilerimiz var. Çocuğunuzla birlikte eğlenirken bol bol anı biriktirin.

20.1.2017Hayat
Turkcell Genel Müdürü Terzioğlu Davosta konuştu

Turkcell Genel Müdürü Terzioğlu Davos'ta konuştu

Her yıl Davos’ta gerçekleştirilen Dünya Ekonomik Forumu yıllık toplantısının bu yılki teması “Duyarlı ve Sorumlu Liderlik” oldu. Dünyanın en önemli sorunlarının dile getirildiği zirvede Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu, Suriyeli mültecilerin eğitim ve iletişim alanlarındaki problemlerine çare olarak Turkcell’in geliştirdiği çözümleri, insani yardım konularında küresel projelere yön veren isimler ile paylaştı.

19.1.2017Teknoloji
A2 TV frekansı kupa maçları öncesinde dikkat çekiyor İşte, canlı yayın linki

A2 TV frekansı kupa maçları öncesinde dikkat çekiyor! İşte, canlı yayın linki

A2 TV frekans bilgileri, Ziraat Türkiye Kupası maçlarını canlı izlemek isteyen futbol severler tarafından araştırılmaya devam ediyor. Türkiye'nin prestijli turnuvalarından Ziraat Türkiye Kupası maçları ve bir zamanların ses getiren dizilere yayın akışında yer veren A2 TV, frekans bilgileri ile seyircilerin gündeminde yer alıyor. İşte, A2 TV'nin D-Smart, Digitürk, Teledünya, Türkcell TV ve Tivibu'da kaçıncı kanalda olduğuna dair detaylar

18.1.2017Spor
1.7 milyon müşteriye 2.8 milyar TL kredi

1.7 milyon müşteriye 2.8 milyar TL kredi

TÜKETİCİ finansmanı sektörüne hızlı giren Turkcell Finansman AŞ, 2016’da 1.7 milyondan fazla müşteriye 2.8 milyar TL destek sağladı.

16.1.2017Ekonomi
Turkcell 1 yılda 30 milyon TL’lik enerji tasarrufu sağlandı

Turkcell 1 yılda 30 milyon TL’lik enerji tasarrufu sağlandı

Turkcell, 2016 yılında altyapı ve iş süreçlerinde 104 milyon kilovat saati aşan 30 milyon TL’lik enerji tasarrufu sağladığını açıkladı.

13.1.2017Ekonomi
Turkcell’den 30 milyon TL’lik enerji tasarrufu

Turkcell’den 30 milyon TL’lik enerji tasarrufu

Turkcell, altyapı ve iş süreçlerinde çevre dostu çözümleri kullanarak 2016 yılında, 104 milyon kilovat saati aşan 30 milyon TL’lik bir enerji tasarrufu sağladı.

13.1.2017Teknoloji
Turkcell Platinumlulara Kartalkaya indirimi

Turkcell Platinum'lulara Kartalkaya indirimi

Kayak tatiline Kartalkaya'ya gidecek Turkcell Platinum müşterilerine, gidiş-dönüş 75 liraya ulaşım imkanından 100 lira otel indirimine, ücretsiz kayak kiralamadan ısınma kabinlerine kadar bazı ayrıcalık sunuluyor.

12.1.2017Teknoloji
5G ile hız testi

5G ile hız testi

TURKCELL, Türkiye’de 5G ekipmanları ile ilk hız testini gerçekleştirdi. Ericsson işbirliği ile 15 GHz bandında yapılan testte saniyede 24.7 Gbit hıza ulaşıldı.

11.1.2017Ekonomi
Teve2 kanalı frekans bilgileri ve hangi platformlarda kaçıncı kanallarda yayınlanacağı belli oldu

Teve2 kanalı frekans bilgileri ve hangi platformlarda kaçıncı kanallarda yayınlanacağı belli oldu

Teve2 kanalı frekans bilgileri ve hangi platformlarda kaçıncı kanallarda yer alacağı tüm futbolseverler tarafından merak konusu olmuştu. Bu akşam Fenerbahçe Partizani Tiran hazırlık maçının canlı yayınlanacağı teve2 kanalı futbolseverlerin odak noktası oldu. Spor Toto Süper Lig'in devre arasında oynanacak olan hazırlık karşılaşmalarının bazılarının teve2 kanalında canlı yayınlanacağı duyuruldu. Fenerbahçeli taraftarlar bu akşam oynanacak Partizani Tiran hazırlık maçının teve2 kanalında yayınlanacağını öğrenince, kanalın kaçıncı kanalda yer aldığını öğrenmek istediler. Peki, teve2 kanalı frekans bilgileri nedir? Hangi platformda kaçıncı kanalda yer alıyor?

11.1.2017Kelebek
İlk 5G testinde 24,7 Gbps rekor hız

İlk 5G testinde 24,7 Gbps rekor hız

Turkcell, Türkiye’de gerçek 5G ekipmanları ile ilk hız testini gerçekleştirdi. Saniyede 24,7 Gbit hıza ulaşılan test, dünyada yapılan ilk 5G testlerinden birisi olma özelliğinde.

11.1.2017Teknoloji
Eren Derdiyokun golünü 49 bin kişi izledi

Eren Derdiyok'un golünü 49 bin kişi izledi

GollerCepte’de ilk yarının en çok izlenen golünü Eren Derdiyok attı

5.1.2017Spor
Dergilik yenilendi

Dergilik yenilendi

Turkcell’in akıllı telefon ve tabletlere özel geliştirdiği Dergilik uygulaması,Türkiye’nin kullanımına sunuluyor. 85 yayıncıdan 250 derginin yer aldığı yeni Dergilik’te okunma sayısı aylık 750 bine ulaşıyor.

3.1.2017Teknoloji
PlayStation 4 Turkcellde kaç TL

PlayStation 4 Turkcell'de kaç TL?

Sony'nin oyun konsolu PlayStation 4 Turkcell'de satışa çıktı. Peki popüler oyun konsolu hangi fiyat etiketi üzerinden son kullanıcıya ulaşıyor?

3.1.2017Teknoloji
Meraklısına, girişim gibi girişim: Mikro-p

Meraklısına, girişim gibi girişim: Mikro-p

İTÜ Çekirdek 2016’nın kazanan girişimi Mikro-P’nin yaratıcısı Bürkan Törün, üniversiteli girişimci adaylarına dünyada ses getirecek projesini ve girişim yolculuğunu anlatıyor. Bir teknoloji girişimcisinin başından geçenleri daha yakından öğrenmek için çekinmeyin, buyurun röportaja!

2.1.2017Kampüs
Genç teknoloji şirketi dünyaya açıldı

Genç teknoloji şirketi dünyaya açıldı

Genç teknoloji şirketi dünyaya açıldı

30.12.2016İstanbul
Selim ÖZTÜRKün röportajları

Selim ÖZTÜRK'ün röportajları

Hurriyet.com.tr olarak bilişim ve teknoloji alanında faaliyet gösteren şirketlerin üst düzey temsilcileriyle gerçekleştirdiğimiz röportajlara, bugünden geçmiş tarihte yapılanlara doğru, bu sayfadan ulaşabilirsiniz...

28.12.2016Teknoloji
A2 kanalının frekans bilgileri nedir A2 kanalı hangi platformda kaçıncı kanalda

A2 kanalının frekans bilgileri nedir? A2 kanalı hangi platformda kaçıncı kanalda?

A2 kanalının frekans bilgileri ve hangi platformlarda kaçıncı kanallarda yer aldığı merakla araştırılmaya devam ediyor. Yayın hayatına geçtiğimiz haftalarda başlayan A2 kanalı tüm futbolseverlerin ilgisini çekmeye devam ediyor. Ziraat Türkiye Kupası maçlarının bazılarının A2 kanalında yayınlanacağının öğrenilmesinin ardından izleyiciler hemen kanal hakkında araştırma yapmaya başladılar. A2 TV, bir zamanların unutulmaz dizilerine yeniden hayat veriyor. Ezel, Avrupa Yakası ve Adanalı gibi dizilere kuşaklarında yer veren kanal, Ziraat Türkiye Kupası karşılaşmalarıyla da futbolseverlerin ilgisini çekiyor. İşte, A2 kanalı frekans bilgileri.

27.12.2016Spor
Her şeye rağmen spora devam

Her şeye rağmen spora devam

Spor yayıncılığı alanında önemli işlere imza atan Sadettin Saran’ın son yatırımı S Sport kanalı oldu. 2017’de yayına başlayacak kanal için 265 milyon lira yatırım yapan Saran, “Son yaşanan olaylar bizleri de çok etkiledi. Ancak biz sporun birleştirici ve iyileştirici yönüne inanıyoruz. Dünyada da durgunluk var ama spor endüstrisi büyüyor. O yüzden de yatırımdan vazgeçmedik” diyor.

23.12.2016Ekonomi
Speedteste göre en hızlı operatör Turkcell oldu

Speedtest'e göre en hızlı operatör Turkcell oldu

Turkcell, dünya çapında internet bağlantı hızını ölçümleyen Speedtest uygulamasını kullananlar tarafından gerçekleştirilen testlerde Türkiye'nin en hızlısı oldu.

23.12.2016Teknoloji
4 dakikada 2 kıta

4 dakikada 2 kıta

Türkiye’nin en önemli ulaşım projelerinden biri olan ‘Avrasya Tüneli’ açıldı.

20.12.2016Ekonomi
A2 kanalı frekans bilgileri ve hangi platformlarda kaçıncı kanallarda yer alıyor

A2 kanalı frekans bilgileri ve hangi platformlarda kaçıncı kanallarda yer alıyor?

A2 kanalı frekans bilgileri ve hangi platformlarda kaçıncı kanallarda yer aldığı birçok vatandaş tarafından merak ediliyor. Ziraat Türkiye Kupası bazı maçlarının A2 kanalında yayınlanacağını duyan futbolseverler kanal hakkında araştırma yapmaya başladılar. Ziraat Türkiye Kupası maçlarının yanı sıra Ezel, Elveda Rumeli, Sıla, Aliye, Avrupa Yakası, Asmalı Konak, Selena, Adanalı gibi bir döneme damga vurmuş dizilerin de yer alacağı A2 kanalı frekans bilgileri neler? A2 kanalı hangi platformlarda kaçıncı kanallarda yer alıyor? İşte detaylar.

20.12.2016Televizyon
Denizin 106 metre altında 4,5G hizmeti verilecek

Denizin 106 metre altında 4,5G hizmeti verilecek

Operatörler, İstanbul'un iki yakasını denizin 106 metre altından birleştiren Avrasya Tüneli'nde mobil haberleşmenin 4,5G kalitesinde ve kesintisiz sağlanması için çalışmalarını tamamladı.

20.12.2016Ekonomi
Cepte iki aboneden biri faturalı

"Cep"te iki aboneden biri faturalı

Cep telefonu kullanıcıları arasında faturalı hattı tercih edenlerin sayısı giderek artıyor. Son bir yılda faturalı hattı tercih eden mobil abonelerin oranı yüzde 47'den yüzde 50,8'e yükseldi.

20.12.2016Ekonomi
Trabzonspora en hızlı ve teknolojik stat

Trabzonspor'a "en hızlı ve teknolojik" stat

Turkcell, yapımına 2013 yılında başlanan ve 18 Aralık 2016’da Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla resmen açılacak olan Trabzonspor’un yeni stadyumunun tüm iletişim altyapısını hazır hale getirdi. 40 bin 461 kişilik yeni stadyumda maç izleyenler hızlı şekilde internete girecek.

16.12.2016Teknoloji
A2 kanalı frekans bilgileri - A2 TV hangi kanalda çıkıyor İşte canlı yayın detayları

A2 kanalı frekans bilgileri - A2 TV hangi kanalda çıkıyor? İşte canlı yayın detayları

A2 kanalı geçtiğimiz haftalarda açıldı ve frekans bilgileri merak ediliyor. Türkiye Kupası'nda maçların canlı yayınlarını da yapacak A2 TV frekans ayarlarını haberimizde bulabilirsiniz. Ayrıca A2 kanalının dijital platformlarda hangi kanalda çıktığını bilmeyenler için de detaylar haberimizde..

15.12.2016Spor
45 milyon 736 bin 402 kişi 4.5G kullanıyor

45 milyon 736 bin 402 kişi 4.5G kullanıyor

BTK üçüncü çeyrek İletişim Hizmetleri İstatistikleri'ni açıkladı. 4.5G abone sayısı 45 milyon 736 bin 402 oldu. 2016 yılı üçüncü üç aylık dönemde Türk Telekom ve mobil şebeke işletmecilerinin net satış gelirleri yaklaşık 9,1 milyar olarak gerçekleşti.

15.12.2016Ekonomi
Capital, Türkiyenin en büyük 500 şirketini açıkladı: İlk sırada Tüpraş yer aldı

Capital, Türkiye'nin en büyük 500 şirketini açıkladı: İlk sırada Tüpraş yer aldı

Türkiye'nin en büyük şirketleri Tüpraş, OMV Petrol Ofisi ve Türk Hava Yolları (THY) olarak belirlendi.

15.12.2016Ekonomi
Capıtal 500 ödülleri sahiplerini buldu

Capıtal 500 ödülleri sahiplerini buldu

Capıtal 500 ödülleri sahiplerini buldu

14.12.2016İstanbul
Turkcell Türkiye’nin datasını Türkiye’de saklıyor

Turkcell Türkiye’nin datasını Türkiye’de saklıyor

Turkcell Gebze Veri Merkezi, 6 ay gibi kısa bir sürede Türkiye’nin önde gelen 20 kurum ve kuruluşu ile anlaşırken müşterilerine bir de dünya teknoloji devi Oracle’ı da ekledi.

14.12.2016Teknoloji
Yasin Öztekinin golünü 14 bin kişi izledi

Yasin Öztekin'in golünü 14 bin kişi izledi

Galatasaray’ı Gaziantepspor karşısında 1-0 öne geçiren golü 14 bin kişi izledi.

13.12.2016Spor
Balıkesirspor ilk 6ya odaklandı

Balıkesirspor ilk 6'ya odaklandı

Balıkesirspor ilk 6'ya odaklandı

13.12.2016Balıkesir
Trabzonspor Başkanı Usta: Yeniden ayağa kalkacağız

Trabzonspor Başkanı Usta: "Yeniden ayağa kalkacağız"

Trabzonspor Başkanı Usta: "Yeniden ayağa kalkacağız"

11.12.2016Trabzon
Megastar Tarkan, New York ve Los Angeles konserleri ile Amerika’da

Megastar Tarkan, New York ve Los Angeles konserleri ile Amerika’da

Megastar Tarkan, 2-3 Mart tarihlerinde New York’ta, 5 Mart’ta ise Los Angeles’ta dünya çapında ses getiren ve milyonlar tarafından sevilen şarkılarını seslendirecek.

10.12.2016Keyif
İnovasyonla farkı kapatın

İnovasyonla farkı kapatın

Türkiye İnovasyon Haftası’nın ikinci gününde Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, “İnovasyon denilince sözlük anlamı dışında aklımda başka bir anlam geliyor. Ben katma değer anlıyorum. İnovasyon, kurumların, ülkelerin, devletlerin arasındaki ekonomik, siyasi ve kültürel farkı kapatma noktasında çok önemli bir enstrüman” dedi.

9.12.2016Ekonomi
‘Port yok’ serzenişi

‘Port yok’ serzenişi

İLETİŞİM operatörü Turkcell, ADSL ve VDSL internet bağlantılarında yaşanan altyapı kullanım sorunu nedeniyle kullancıların evlerine internet bağlatamadığını iddia etti.

9.12.2016Ekonomi
İnovasyon Haftası’nda üniversitelilerden defile

İnovasyon Haftası’nda üniversitelilerden defile

İnovasyon Haftası’nda üniversitelilerden defile

9.12.2016İstanbul
Ece’nin alışveriş haritası

Ece’nin alışveriş haritası

Hattı iaşe yoktur, sathı iaşe vardır. O satıh bütün vatandır...

9.12.2016Gurme
Kamuya ‘TL HESAP’ talimatı

Kamuya ‘TL HESAP’ talimatı

Resmi Gazete’de dün yayımlanan yönetmeliğe göre genel bütçe kapsamındaki kamu idareleri, kendi bütçeleri veya tasarrufları altında bulunan her türlü mali kaynaklarını Merkez Bankası (TCMB) veya muhabiri olan bankada açılacak TL cinsi vadesiz hesaplarda tutmakla yükümlü olacak.

8.12.2016Ekonomi
15 Temmuz’a 15 milyon TL

15 Temmuz’a 15 milyon TL

TURKCELL’in 15 Temmuz darbe teşebbüsü sırasında şehit olan vatandaşların aileleri ile yaralananlara destek vermek için başlatılan “15 Temmuz Dayanışma Kampanyası”na bağışlanan her 5 lira için 10 lira katkı sağladığı ifade edilirken, halkın 7.1 milyon liralık desteğine karşılık ek olarak 15 milyon liralık kurumsal bağışta bulunulduğu bildirildi.

8.12.2016Ekonomi
Turkcellin iştiraki, Dinamo Kieve sponsor oldu

Turkcell'in iştiraki, Dinamo Kiev'e sponsor oldu

Turkcell'in Ukrayna'daki iştiraki Lifecell, Ukrayna Milli Futbol Takımı'nın ardından Dinamo Kiev Kulübü'ne sponsor oldu.

8.12.2016Futbol

Yazar Sonuçları

İş dünyasının tek derdi kâr olmamalı

İş dünyasının tek derdi kâr olmamalı

Davos’ta sona eren Dünya Ekonomik Forumu’nun tartışmasız en beğenilen konuşmacılarından biri Hamdi Ulukaya oldu. Şirketine çalışanlarını ortak eden, servetinin yarısını hayır işlerine bağışlayan Ulukaya’nın, “Ailelerini geçindirmeye çalışan milyonlarca insanın öfkesini anlıyorum. Çünkü ben de patronlardan nefret ederek büyüdüm. İş dünyasının tek derdi kâr olmamalı” sözleri büyük beğeni topladı.

20.1.2017Haber Yazıları
Asya gümbür gümbür geliyor

Asya gümbür gümbür geliyor

Davos’ta ‘Avrupa Nasıl Düzlüğe Çıkacak’, ‘Asya Öne Geçiyor’ gibi oturumlar öne çıkarken önümüzdeki dönemlerde dünyanın nasıl şekilleneceğine dair kafalarda fikirler oluşmaya başladı. Ama ister istemez “Bu yeni dünya düzeninde Türkiye’nin yeri neresi” gibi bir soru da akıllara geliyor.

19.1.2017Haber Yazıları
Bu gençlere 15 bin lira verecek sponsor yok mu

Bu gençlere 15 bin lira verecek sponsor yok mu?

Ben de yeni öğrendim, meğer Türkiye’de liseler arasında robot tasarım yarışmaları düzenleniyormuş.

13.1.2017Kelebek Yazıları
TÜSİAD listesine girişimci damgası

TÜSİAD listesine girişimci damgası

TÜSİAD Başkanı kim olacak? Bu soru bu yıl için de Erol Bilecik ismiyle yanıtını buldu. Dernekteki vizyon değişikliği ise yedek üyelerin kimliğinde yatıyor. Listede girişimci destekleme programı Endeavor’dan girişimci dostları dikkat çekiyor.

7.1.2017Haber Yazıları
Hattı iaşe yoktur, sathı iaşe vardır O satıh bütün vatandır

Hattı iaşe yoktur, sathı iaşe vardır O satıh bütün vatandır

Müdavimin oldu mu, böyle olacak: Şarkıcılardan Sezen Aksu. Şairlerden Melih Cevdet. Bestecilerden Onno Tunç. Oyunculardan Uğur Yücel. Reklamcı Ersin Salman, yazar Yıldırım Türker, gazeteci Mehmet Y. Yılmaz... Hep en büyükler, işinin en iyileri.

9.12.2016Cumartesi Yazıları