turk markalar

haberleri ve son dakika gelişmeleri
2.099  adet haber bulundu.

AVM’lerle markaların kur düellosu başlıyor

AVM’lerle markaların kur düellosu başlıyor

Doların 3 TL’ye dayanmasıyla AVM’lerdeki kira tartışması yine gündeme geldi.AVM yönetimleri ve kiracılar yeni dönemde kur sabitlemesi için yine karşı karşıya.Bazı alışveriş merkezleri yatırımcıları, kira konusunda ‘bekle-gör’ politikası izlemeyi tercih ederken, bazıları ise kuru 2.50 ile 2.75 arasında sabitlemeye başladı.

21.08.2015Ekonomi
Yerli otonun ŞİFRELERİ

Yerli otonun ŞİFRELERİ

Bakan Fikri Işık’ın ‘Çalışmalarda ikinci faza geldik.Ay sonu 3 prototip hazır’ diye açıkladığı yerli otomobil projesiyle ilgili tek bildiğimiz, işin içinde TÜBİTAK’ın olduğu.Onun dışında hangi şirketlerin destek verdiği, kimlerle geliştirildiği, tasarımını kimin yaptığı, hangi şirketlerin tecrübelerinden yararlanıldığı hâlâ gizemini koruyor.Bu noktada projeye yakın bazı kaynaklardan elde ettiğim bilgiler açıkçası şifreleri çözmemi sağladı.İşte o şifreler.

17.08.2015Ekonomi
Dünyada da 'Köşe' olacak

Dünyada da 'Köşe' olacak

Kuruluşundan 20 yıl sonra 40 milyon lira cirolu, 28 şubeli uluslararası bir zincire dönüşen markanın yeni hedefi, ABD, Avrupa ve Uzakdoğu’ya yayılmak.Köşebaşı dışındaki ilk markaları ‘Köşe Balık’ olacak.Ardından esnaf lokantasından Çin mutfağına alt markalar gelecek.

17.08.2015Ekonomi
Sign of City Awards için başvurular sürüyor

Sign of City Awards için başvurular sürüyor

Gayrimenkul sektöründe en iyileri belirlemek amacıyla Hürriyet öncülüğünde gerçekleşen yarışma Sign of the City Awards için başvurular sürüyor.Gayrimenkul sektörü temsilcileri bu yıl ikinci kez gerçekleşecek yarışmanın gayrimenkulde rekabeti arttırdığını söyledi.

10.08.2015Ekonomi
İran'da da BMW ve Jaguar satabiliriz

İran'da da BMW ve Jaguar satabiliriz

BMW’nin en büyük distribütörü olan ve Türkiye’yi Alman markanın en hızlı büyüyen pazarı yapan Borusan Otomotiv, ambargoların kalkmaya başladığı İran’da temsil ettiği markaların (BMW, Jaguar, Land Rover, MINI) satışı için harekete geçti.Borusan Otomotiv CEO’su Eşref Biryıldız, bu konuda karşılıklı niyetlerin olduğunu söyledi.

10.08.2015Ekonomi
‘Sakallı Brad Pitt’ Ben Dahlhaus.Türk’ün dünyaya armağanı

‘Sakallı Brad Pitt’ Ben Dahlhaus.Türk’ün dünyaya armağanı

O, dünyanın en esrarengiz adamlarından biri.Viking imajı ve esrarengiz bakışlarıyla dünyanın en popüler modellerinden biri oldu.Ama o, hiç konuşmadı.Ortaokul arkadaşı bir Türk fotoğrafçının ısrarları sonucu model olan Ben Dahlaus hayatındaki ilk röportajı Hürriyet Cumartesi’ye verdi.

08.08.2015Stil
Türk emlakçılar, komisyonu yabancıya kaptırıyor

Türk emlakçılar, komisyonu yabancıya kaptırıyor

Kurumsallaşmakta geç kalan Türk emlakçılar, yılda 380 milyar lirayı bulan ikinci el gayrimenkul satışlarından elde edilen komisyonun büyük kısmını yabancı şirketlere kaptırıyor.

02.08.2015Ekonomi
İran’a 1000 Türk mağazası

İran’a 1000 Türk mağazası

BİRLEŞMİŞ Markalar Derneği (BMD) Başkanı Sami Kariyo, İran’ın uluslararası genişleme stratejisi içinde özel bir yerinin olduğunu belirterek, “Son kayıtlara göre İran’da bugün 29 BMD markasının 135 satış noktası bulunuyor.Pazara yeni girecek 20 Türk markası daha önümüzdeki 3 yılda 500 mağaza açabilecek.Zaten pazarda var olan markalarımızın da açacağı yeni mağazalarla 3 yılda toplam 1000 kadar satış noktasına ulaşacağız.Böylece halen 3.2 milyar dolar olan markalı ihracatımız bu süre içinde 5 milyar doları yakalayacak” dedi.

31.07.2015Ekonomi
İthal saatlere 5 yılda 1,5 milyar dolar ödendi

İthal saatlere 5 yılda 1,5 milyar dolar ödendi

Türkiye pazarında yıllık kol saati satışı 13 milyon 700 bin adet düzeyinde bulunurken, ithal saatler için son beş yılda 1,5 milyar dolar ödendi.

29.07.2015Ekonomi
Türkiye 'Markalar Milli Takımı'nı seçti!

Türkiye 'Markalar Milli Takımı'nı seçti!

DORinsight’ın Marketing Türkiye için gerçekleştirdiği “Türkiye’nin Küresel Marka Adayları Araştırması”na göre Türk halkının global marka adayları listesinde Türk Hava Yolları açık ara farkla zirvede yer alıyor.

22.07.2015Her şey

"Kıymık", Sadun Boro anısına Antalya yolunda

MARMARİS’te yaşayan ’Apaçi’ lakaplı eski motokrosçu İsmail Saymen, arkadaşı turizmci Nazan Bayındır ile birlikte, 40 gün önce 87 yaşında vefat eden ünlü denizci Sadun Boro anısına kendi yaptığı ’Kıymık’ adını verdiği 4.5 metrelik deniz kayağı ile kürek çekerek Antalya’ya gitmek üzere denize açıldı.Saymen, 10-15 gün içinde tamamlamayı planladıkları yolculukları boyunca günde 40 kilometre yol katetedeceklerini söyledi.

15.07.2015Ege
Ek vergi zammı yerli üretime katkı sağlar mı

Ek vergi zammı yerli üretime katkı sağlar mı

Mevcut vergilerle diğer ülkelere göre daha pahalı satılan elektronik cihazlara, gümrük vergisi geliyor.Ekonomi Bakanı vergi değil “koruma” diyor ama elektronik cihazlarının bileşenlerinin %70’inin ithal edildiği ülkemizde, ek vergi zammı ile yerli üretim ne kadar korunacak?

06.07.2015Teknoloji
'Katma değeri yüksek ürünlere yönelelim'

'Katma değeri yüksek ürünlere yönelelim'

LTS Teknoloji Grup Başkanı Talat Sam, ülke ekonomisinin geçmişten bu yana tedarik ve ucuz iş gücü gibi kavramların arasına sıkışıp kaldığını ifade ederek, “Eğer 2023 yılında ihracatta 500 milyar dolar seviyeleri yerine ‘sanayi krizi’ ile karşılaşmak istemiyorsak katma değeri yüksek ürünlere yönelmek zorundayız” dedi.

30.06.2015Ekonomi
Kahvede süttozu hilesine dikkat

Kahvede süttozu hilesine dikkat

KIRK yıllık hatırı olan Türk kahvesinin tadı sahtecilik yüzünden kaçtı.İzmir Kuru Kahve, Kuruyemiş, Baharatçılar Odası Başkanı İlyas Gönen, yüzyıllardır Anadolu kültürünün vazgeçilmez parçası olan kahve kültürünün bozulduğunu belirterek, süt tozundan elde edilen karışımların paketlenerek marketlerde orijinal Türk kahvesi gibi satıldığını öne sürdü.

30.06.2015Ege
Türkiyenin en değerli markası açıklandı

Türkiyenin en değerli markası açıklandı

Uluslararası marka değerlendirme kuruluşu Brand Finance'nin araştırmasına göre, Akbank, 2,5 milyar doları aşan değeriyle Türkiye'nin "en değerli markası" olarak tespit edildi.

15.06.2015Ekonomi
Legion D'Honneur Koç'a verildi

Legion D'Honneur Koç'a verildi

Koç Holding Şeref Başkanı Rahmi M.Koç, Fransız hükümetinin en üst düzey nişanı olan "Legion D'Honneur"e layık görüldü.

10.06.2015Ekonomi
Artık Fransız kalmayacağız

Artık Fransız kalmayacağız

Yüzde 6.4 pay ve 1.6 milyar dolar ihracatla Fransa’nın hazır giyim ve konfeksiyon ürünleri ithalatında dördüncü sırada yer alan Türkiye bunu hızla artırmak istiyor.Bu doğrultuda geçtiğimiz hafta İHKİB mevcut ilişkileri geliştirmek ve ihracatı artırmak amacıyla Paris ve Lille’de Fransa’nın önde gelen marka ve zincir mağazalarının temsilcileriyle buluşup ilk adımları attı.

09.06.2015Ekonomi
Portekiz'de zafer Cluzel'in oldu

Portekiz'de zafer Cluzel'in oldu

Motosiklette Dünya Supersport Şampiyonası'nın Portekiz'de düzenlenen 7.etabını kazanan MV Agusta Reparto Corse'nin Fransız pilotu Jules Cluzel, sezonun 2.galibiyetini aldı.

07.06.2015Futbol
Bizi bu havalar üzüyor

Bizi bu havalar üzüyor

Bu yılki seçimlerin geçmiş dönemdekilerin aksine perakende sektörünü olumsuz etkilemediğini belirten sektör temsilcileri, kurdaki yükseliş ve ısınmayan havalardan şikâyetçi.BMD Başkanı Sami Kariyo, “Seçimlerden sonra daha az mağaza açacak değiliz, biz büyümemize bakarız” dedi.

31.05.2015Ekonomi
Dubai’ye kozmetik çıkarma

Dubai’ye kozmetik çıkarma

Çölün ortasında yaratılmış bir kent Dubai.Birbirinden yüksek gökdelenlerde dünyanın tüm otel zincirleri, uluslararası firmaları yer alıyor.

31.05.2015Ekonomi
470 milyon dolarlık fabrika dönüşümü

470 milyon dolarlık fabrika dönüşümü

İş GYO ve Nef, Topkapı’da, eski Şişecam fabrika alanında ‘İnistanbul Gala’ projesini hayata geçiriyor.470 milyon dolar yatırım değerine sahip sanayiden dönüşüm projesinde 788 ünite yer alacak.Projeden 1.6 milyar lira gelir bekleniyor.

29.05.2015Ekonomi
5 yılda 250 milyondan 1.5 milyar TL’lik ciroya koşuyor

5 yılda 250 milyondan 1.5 milyar TL’lik ciroya koşuyor

Anadolu Grubu bünyesindeki Çelik Motor, son 5 yılda yarattığı yeni markalar ve kiralama işiyle cirosunu 250 milyon TL’den 1.5 milyar TL’ye ulaştırmayı hedefliyor.5 yıl önce yılda toplam 10 bin araçlık satış ve kiralama yapan şirket bu yıl bu rakamı 60 bin adede yükseltiyor.Bu performans sektörde, ‘Yok bölme bir büyüme’ dedirtiyor.

18.05.2015Ekonomi
Sofuoğlu üst üste 3.kez zirvede

Sofuoğlu üst üste 3.kez zirvede

Motosiklette Dünya Supersport Şampiyonası'nın İtalya'da düzenlenen 5.etabını kazanan Kawasaki Puccetti pilotu Kenan Sofuoğlu, üst üste 3.galibiyetini aldı.

10.05.2015Avrupa
Kenan Sofuoğlu üst üste 3.kez zirvede

Kenan Sofuoğlu üst üste 3.kez zirvede

Motosiklette Dünya Supersport Şampiyonası'nın İtalya'da düzenlenen 5.etabını kazanan Kawasaki Puccetti pilotu Kenan Sofuoğlu, üst üste 3.galibiyetini aldı.Sofuoğlu yarış için İtalya'ya gitmeden önce iki aylık oğlu Hamza'nın beyin kanaması haberiyle büyük üzüntü yaşamış ve "Yarışa gidip gitmeme konusunda ne yapacağıma karar vermekte zorlandım.Oğlum için İtalya yarışını kazanmak istedim ve gitmem gerektiğini hissettim.Allah bizi ağır bir imtihanla sınıyor.Buna da şükür etmek zorundayım" açıklamasında bulunmuştu.

10.05.2015Diger
Danıştay iptal etti TMSF uygulamadı

Danıştay iptal etti TMSF uygulamadı

İşadamı Erol Aksoy, el konulan kanalı Cine 5’in TMSF tarafından ederinin altında bir fiyatla Al Jazeera Türk’e satıldığı gerekçesiyle açtığı davayı kazandı.Danıştay 13.Dairesi, Cine 5’in satış ihalesini iptal etti.Aksoy ise TMSF’ye başvurarak, kanal ihalesi ilgili nasıl bir işlem yapıldığını sordu.TMSF’den verilen yanıtta iptal kararının uygulanmayacağı belirtilince, Aksoy suç duyurusunda bulunacağını açıkladı.

09.05.2015Ekonomi
Kendall tamam Kim'i bekliyoruz

Kendall tamam Kim'i bekliyoruz

ÖZGÜN ‘Business Holiday’ konsepti ile Antalya’da 10 yıldır, tedarikçilerle alıcıları buluşturan Hikmet Eraslan, Kim Kardashian’ın üvey kız kardeşi Kendall Jenner ile Azeri şarkıcı Elnur Hüseynov’a Antalya’da düet yaptıracak.Eraslan, “Kim Kardashian’ı da davet ettik, gelirse ağırlarız” dedi.

26.04.2015Ekonomi
İtalyan’a Bursa kumaşı

İtalyan’a Bursa kumaşı

ATATÜRK’ün talimatıyla 1925 yılında kurulan ve kendi elleriyle temelini attığı Cumhuriyet tarihinin ilk fabrikalarından İpekiş, İtalya’da tescil ettirdiği Lane Bugella markası ile dünyaca ünlü birçok markaya yüzde 100 yünlü kumaş tedarik etmeye başladı.

26.04.2015Ekonomi
Mehmet Y.Yılmaz: Görsel olarak tatmin etmeyen dergiye yer yok

Mehmet Y.Yılmaz: Görsel olarak tatmin etmeyen dergiye yer yok

Türkiye’deki dergi yayıncılığı yeni işlerle hareketlilik kazandı.Doğan Burda İcra Kurulu Başkanı Mehmet Y.Yılmaz son yayınları The Rake’i anlatırken, okuyucunun estetik anlayışının geliştiğini, görselliğin ön plana çıktığını söylüyor.

25.04.2015Hayat
350 milyon dolarlık tek taş

350 milyon dolarlık tek taş

Son yıllarda tasarıma ağırlık veren markalarla büyüyen mücevher pazarı yıllık 1.5 milyar dolarlık büyüklüğe ulaştı.Pazarda tek taş yüzüklerin öne çıktığını söyleyen Gülaylar Kuyumculuk Genel Müdürü Tolga Eriz, “Mücevher sektörü için Anneler ve Sevgililer Günü’nü çok önemli.Cironun yarısı bu iki gündeki satışlardan elde ediliyor.Türkiye’de her yıl 350 milyon dolarlık tek taş yüzük satılıyor” dedi.

24.04.2015Ekonomi
Kenan Sofuoğlu Hollanda'da zirvede

Kenan Sofuoğlu Hollanda'da zirvede

Motosiklette Dünya Supersport Şampiyonası'nın Hollanda'da düzenlenen 4.ayağını kazanan Kawasaki Puccetti pilotu Kenan Sofuoğlu, üst üste 2'nci galibiyetini aldı.

19.04.2015Spor Diğer
Arda Turan Hürriyet'e konuştu

Arda Turan Hürriyet'e konuştu

Milli Takım ve Galatasaray’da olduğu gibi yaklaşık 4 yıldır İspanya’da da 10 numaralı Atletico Madrid formasıyla Türkiye’yi temsil eden Arda Turan’la, çözüm sürecinden, faiz tartışmalarına, Türk futbol endüstrisinden yatırımlarına kadar birçok konuyu konuştuk.

25.03.2015Ekonomi
Bakan Işık, teknoloji devlerini Gebze'ye davet etti

Bakan Işık, teknoloji devlerini Gebze'ye davet etti

‘Önümüzdeki 10 yılda pek çok yeni kavram ve teknoloji hayatımıza girecek.Buna hazırlıklı olmayan ülkeler çok hızlı irtifa kaybedecek.Biz bunlardan biri olmak istemiyoruz.’ Bu sözler geçtiğimiz hafta teknolojinin merkezi olan Silikon Vadisi’ni ziyaret eden Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık’a ait.

23.03.2015Teknoloji
İnovasyon ateşi İzmir’de yandı

İnovasyon ateşi İzmir’de yandı

İNOVASYON Haftası 2015 İzmir, gerçekleştirilen iki günlük yoğun programın ardından sona erdi.Konuşmacıların bilgi birikimlerini ve deneyimlerini aktardıkları etkinlikleri, iki gün boyunca 9 bini aşkını ziyaretçi izledi.

22.03.2015Ege
Bursa kumaşı Atıl Kutoğlu defilesiyle Paris’ten dünyaya tanıtıldı

Bursa kumaşı Atıl Kutoğlu defilesiyle Paris’ten dünyaya tanıtıldı

ULUDAĞ Tekstil İhracatçıları Birlikleri (UTİB) Bursa’nın kumaşlarını dünyaya tanıtmak için çocukluğu Bursa’da geçen modacı Atıl Kutoğlu ile işbirliği yaptı.Atıl Kutoğlu da Paris’te tamamını Bursa kumaşlarıyla hazırladığı koleksiyonu defileyle sundu.

22.03.2015Ekonomi
50 milyar Euro ciro yapıyoruz

50 milyar Euro ciro yapıyoruz

AVRUPALI Türk Markalar Birliği’nin (ATMB) Londra’da düzenlediği ‘Marka Zirvesi’ Ekonomi Bakanlığı bürokratları ile Avrupalı Türk girişimcileri bir araya getirdi.

21.03.2015Ekonomi
Sahne senin Özge Gürel!

Sahne senin Özge Gürel!

Reyting rekortmeni ‘Kiraz Mevsimi’ dizisinin başrol oyuncusu Özge Gürel’le pazartesi başlayacak Mercedes Benz Fashion Week İstanbul’a hazırlandık.Oyuncu, stil anlamında tüm tabularını yıktı.

14.03.2015Stil
Türk şirketleri 90 ülkede 2 bin 951 Türk mağazaya ulaştı

Türk şirketleri 90 ülkede 2 bin 951 Türk mağazaya ulaştı

DÜNYADA Türk markalarının gücü her geçen gün artıyor.Hazır giyimden mobilyaya kadar pek çok farklı alanda dünyaya açılan Türk markaları bugün 90 ülkede 2 bin 951 mağaza ile faaliyette.En çok Türk mağazasının bulunduğu ülke ise 707 mağaza ile Rusya.Mağazaların yüzde 75’ini ise hazır giyim markaları oluşturuyor.

13.03.2015Ekonomi
Bayisiyle Kükrer

Bayisiyle Kükrer

Eskişehirli merhum Kemal Kükrer’in 1915’te ‘sirke’ üreterek temelini attığı ‘Kemal Kükrer’ markasının kaderi, 1999’da Antalya bayisi Gülel ailesi tarafından 2 milyon dolara satın alındıktan sonra değişti.Yeni ürünler ve kapasite yatırımları ile markanın 2014 cirosu 50 milyon TL oldu.

10.03.2015Ekonomi
İstanbul’un gücüyle ‘niş parfüm’ markası

İstanbul’un gücüyle ‘niş parfüm’ markası

KÜRESEL çapta en tanınmış markamız konumundaki ‘İstanbul’un marka yaratma gücü artık girişimciler tarafından da değerlendiriliyor.

24.02.2015Ekonomi Kobi
Türkiye’nin tek 18+ fuarı başlıyor

Türkiye’nin tek 18+ fuarı başlıyor

TANITIM, reklam ve fuarlara katılımı büyük kısıtlamalara uğrayan alkollü içkilere yönelik Türkiye’de tek fuar olan Anfaş BEVEX, dördüncü kez kapılarını açıyor.Fuara 18 yaşından küçüklerin girmesi kesinlikle yasak.BEVEX’le birlikte Anfaş Food Product da 22’nci kez düzenlenecek.

12.02.2015Gündem
Ülker futboldan tüm desteğini çekti

Ülker futboldan tüm desteğini çekti

Habertürk'e konuşan Yıldız Holding Başkanı Murat Ülker, Yıldırım Demirören'e bir mektup gönderip futboldan tüm desteklerini çektiklerini duyurdu.

14.01.2015Ekonomi
Genç, zeki, başarılı

Genç, zeki, başarılı

23.08.2015Adnan KAYA
Mykonos’ta Türk teknesini Yunanlılar mı batırdı?

Mykonos’ta Türk teknesini Yunanlılar mı batırdı?

Geçen hafta Mykonos’ta işadamı İshak Cerit ve Esin Moralıoğlu’na ait lüks yat demirli olduğu koyda sabah saatlerinde battı.

24.08.2015Cengiz SEMERCİOĞLU
Tarkan’ın Açıkhava tarihleri belli oldu.

Tarkan’ın Açıkhava tarihleri belli oldu.

Her sektörü domine eden markalar vardır.

31.07.2015Cengiz SEMERCİOĞLU
Dünya Kitap Ödülleri 22 yıldır veriliyor

Dünya Kitap Ödülleri 22 yıldır veriliyor

DÜNYA KİTAP ÖDÜLLERİ, kısa bir süre önce belirlenmişti.

21.01.2015Doğan HIZLAN
“İnovasyon devlet politikası haline getirilmeli…”

“İnovasyon devlet politikası haline getirilmeli…”

Bu haftaki röportaj konuğumuz Akdeniz İhracatçılar Birliği (AKİB) Koordinatör Başkanı aynı zamanda Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Yönetim Kurulu Üyesi ve TİM’in Lojistik Konseyi Başkanı Bülent Aymen.

01.08.2015Duygu Sedefoğlu
Sınır ötesi marka olmak

Sınır ötesi marka olmak

07.07.2015Fatih ÇEKİRGE
Sokak fotoğrafçısı düzensiz şehir seviyor

Sokak fotoğrafçısı düzensiz şehir seviyor

Ankara, geçtiğimiz hafta, dünyanın önde gelen sokak fotoğrafçılarından -aynı zamanda belgeselci- ABD’li bir ustayı ağırladı.

19.05.2015Rıza Özel
Yurtdışı mağazada şarap tadımı düşündü, Turquality yanaşmadı

Yurtdışı mağazada şarap tadımı düşündü, Turquality yanaşmadı

KAVAKLIDERE Yönetim Kurulu Üyesi Ali Başman, Ekonomi Bakanlığı bünyesindeki marka desteği programı Turquality kapsamındaki yurtdışı mağaza desteklerini dikkate alarak bir plan yaptı:

23.08.2015Vahap MUNYAR