Aramanız :
Aradığınız kelime : "

turk ceza kanunu

"
Tarih Aralığı
Tüm Sonuçlar
Son 24 Saat
Son 7 Gün
Son 30 Gün
Son 12 Ay

Bölümlere göre
Devamı

Yazarlara göre
Devamı

Yıllara göre
2015
118
2014
267
2013
327
2012
339
2011
283
2010
230
2009
301
2008
347
2007
438
2006
526
2005
573
2004
674
2003
341
2002
402
2001
211
2000
73
1999
90
1998
98
1997
44

Devamı
Sırala :
En Yeni
| En Eski

5.682  adet haber bulundu.


 • Yargılanan ‘Paralel’ dedi sosyalist hâkim el çektirildi - turk-ceza-kanunu

  Yargılanan ‘Paralel’ dedi sosyalist hâkim el çektirildi25.05.2015

  GÜNDEM

  İSTANBUL’da dolandırıcılıktan yargılanan Hakan Şimşek, Hâkim Tamer Akgökçe’ye, “Siz Pensilvanya’nın hâkimisiniz.Başbakan sizin hakkınızdan gelecek” dedi ve ardından HSYK’ya şikâyette bulundu.HSYK ise ön inceleme başlatıp Şimşek’in ifadesini aldı.
 • Mehmet Y. YILMAZ

  Bir suç duyurusu da benden olsun - turk-ceza-kanunu

  Bir suç duyurusu da benden olsun22.05.2015

  YAZARLAR

 • Atatürk’ün hatırasına hakarete 3 yıl 9 ay ceza - turk-ceza-kanunu

  Atatürk’ün hatırasına hakarete 3 yıl 9 ay ceza20.05.2015

  GÜNDEM

  Kendisine ait internet sitesinde Atatürk’e hakaret ettiği gerekçesiyle "Atatürk’ün hatırasına alenen hakaret" suçlamasıyla yargılanan kişiye 3 yıl 9 ay hapis cezası verildi.
 • Sezaryen kısırdöngü - turk-ceza-kanunu

  Sezaryen kısırdöngü17.05.2015

  GÜNDEM

  Yükselmeye devam eden sezaryen oranları uzmanlara göre artık bir ‘kısırdöngü’.Doktorlar normal doğumda yaşanabilecek herhangi bir sorun nedeniyle dava açılmasından korkuyor, kadınlar sezaryenden vazgeçmiyor.
 • MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli: Haram yerken ’fıtrat’ demediler - turk-ceza-kanunu

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli: Haram yerken ’fıtrat’ demediler14.05.2015

  GÜNDEM

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partilerinin propaganda amaçlı ilan ve materyallerinin kanunsuzca toplatıldığını, devletin kolluk güçlerinin 17-25 Aralık’ı hatırlatan afiş ve el ilanlarına ambargo koyduğunu söyledi.Bahçeli, "Ne yaparlarsa yapsınlar, neye başvururlarsa vursunlar; hırsızlığı örtemeyecekler, pisliği saklayamayacaklardır.Gerekirse ev ev dolaşacağız, AKP’nin lekeli yüzünü anlatacağız.Bizi kimse durduramaz.Milli iradeye kimse engel olamaz" dedi.Maden kazalarına da değinen Bahçeli, "Haram yerken ’fıtrat’ demediler.Sizler çabaladınız, havuzcular yağmaladı, vurgun seferleri düzenledi'' ifadelerini kullandı.
 • 27 Mayıs darbecilerine takipsizlik - turk-ceza-kanunu

  27 Mayıs darbecilerine takipsizlik09.05.2015

  GÜNDEM

  27 Mayıs 1960 Darbesi’nin ardından idam edilen Maliye Bakanı Hasan Polatkan’ın yeğeni Serdar Bilir, 25 Mayıs 2013 tarihinde, darbeci subaylar ve Milli Birlik Komitesi’nin hayattaki üyeleri hakkında şikayetçi oldu.
 • Aziz Yıldırım'a 301 şoku! - turk-ceza-kanunu

  Aziz Yıldırım'a 301 şoku!06.05.2015

  Futbol

  Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın, Fenerbahçe Başkanı için Adalet Bakanlığı’na başvurarak, TCK’nın 301.maddesinden soruşturma izni istediği öğrenildi.Yıldırım’ın, Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’yı ziyaretinden sonra bakanlık makamından ayrılırken, “a.k.böyle bakanlığın, devletin a.k.” dediği iddia edildi.
 • Taha AKYOL

  Guguk - turk-ceza-kanunu

  Guguk06.05.2015

  YAZARLAR

 • Yurda istenilen miktarda nakit girişi artık serbest - turk-ceza-kanunu

  Yurda istenilen miktarda nakit girişi artık serbest01.05.2015

  Ekonomi

  Gümrük Bakanlığı’nın 15 Nisan tarihli yeni genelgesi, Türkiye’ye gümrük giriş noktalarından hiç bir beyanda bulunmadan serbest biçimde nakit para getirilmesinin önünü açtı.‘Bu nakdin beyan edilmesi zorunlu değildir, yolcu beyana zorlanamaz” denilen yeni genelge ‘terörün finansmanı’, ‘kara para aklama’ ve ‘Türk Parasını Koruma Kanuna Muhalefet’ şüphesinde savcılığı devreden çıkarıyor.Para yakalanırsa, sözlü beyan ikna edici olmazsa devreye sadece MASAK girecek.
 • Çocukların eğitim hakkı ve eğitimde çocuk hakları - turk-ceza-kanunu

  Çocukların eğitim hakkı ve eğitimde çocuk hakları30.04.2015

  Eğitim

  Çocukların eğitim hakkı iç hukuk kuralları ve uluslararası sözleşmelerle teminat altına alınıyor.İç hukumuzda başta Anayasa olmak üzere Milli Eğitim Kanunu ve diğer yasalarda da dağınık şekilde düzenleniyor.
 • Sarısülük davası sonrasındaki olaylarda gözaltına alınan çocuklara beraat - turk-ceza-kanunu

  Sarısülük davası sonrasındaki olaylarda gözaltına alınan çocuklara beraat30.04.2015

  Gündem

  GEZİ eylemlerinde polis kurşunuyla hayatını kaybeden Ethem Sarısülük’ün ölümüyle ilgili davanın ardından çıkan olaylar nedeniyle haklarında “toplantı ve gösteri yürüyüşleri kanuna muhalefet” suçlamasıyla dava açılan iki çocuk beraat etti.Mahkeme gerekçeli kararında suça sürüklenen çocukların cezalandırılmalarına yeterli kesin ve inandırıcı delil bulunmadığını belirtti.
 • Türkiye basının en çok gerilediği ülkeler arasında - turk-ceza-kanunu

  Türkiye basının en çok gerilediği ülkeler arasında29.04.2015

  Dünya

  Dünyada basın özgürlüğünü araştıran Amerikan sivil toplum örgütü Freedom House, yayımladığı 2014 raporunda, Türkiye’yi geçen sene olduğu gibi yine basının ‘özgür olmadığı’ ülkeler kategorisinde değerlendirdi.Gazetecilerin hayatlarına yönelik tehditler nedeniyle dünyada basın özgürlüğünün geçen yıl da dramatik biçimde azaldığı belirtilen raporda Türkiye, son beş yıl içinde Tayland ve Ekvador’un ardından tüm dünyada basın özgürlüğünde en hızlı gerileyen üçüncü ülke olarak gösterildi.
 • Prof.Dr.Osman Özsoy gözaltına alındı - turk-ceza-kanunu

  Prof.Dr.Osman Özsoy gözaltına alındı29.04.2015

  Gündem

  Prof.Dr.Osman Özsoy, Samanyolu Televizyonu'nda yaptığı konuşmada "Halk arasında korku ve panik yaratmak amacıyla tehdit" suçunu oluşturabilecek ifadeler kullandığı iddiasıyla Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı'nca başlatılan soruşturma kapsamında gözaltına alındı.
 • Pamir'in ölümüne ilişkin davada karar - turk-ceza-kanunu

  Pamir'in ölümüne ilişkin davada karar29.04.2015

  Gündem

  Sarıyer Zekeriyaköy'de kaybolduktan 30 saat sonra komşu evin havuzunda ölü bulunan 3 buçuk yaşındaki Pamir Dikdik'in annesi Süverce Dikdik ile babası Serdar Dikdik'in "Taksirle ölüme neden olma" suçundan 6'şar yıla kadar hapis istemiyle yargılandıkları dava ilk duruşmada karara bağlandı.Hakim, aileye "Yeteri kadar acı çektiğinizi düşünüyorum, ceza vermiyorum.Dava bitti" dedi.
 • İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Hadi Salihoğlu'ndan tahliye açıklaması - turk-ceza-kanunu

  İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Hadi Salihoğlu'ndan tahliye açıklaması26.04.2015

  Gündem

  İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Hadi Salihoğlu, İstanbul 32.Asliye Ceza Mahkemesi'nin, Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca, ile 22 Temmuz ve devamında yapılan operasyonlarda tutuklanan aralarında Yurt Atayün ve Ali Fuat Yılmazer'in de bulunduğu yaklaşık 70 polisin tahliyesine karar vermesinin ardından Başsavcılık gece saatlerinde yazılı açıklama yaptı.
 • Asansörler belediyelere emanet - turk-ceza-kanunu

  Asansörler belediyelere emanet25.04.2015

  Ekonomi

  Asansörlerin, yıllık periyodik kontrollerinden belediye ve il özel idareleri sorumlu olacak.
 • Tutuklatan savcının sansasyonel dosyaları - turk-ceza-kanunu

  Tutuklatan savcının sansasyonel dosyaları25.04.2015

  Gündem

  CUMHURBAŞKANI Tayyip Erdoğan’a hakaret ettiği gerekçesiyle avukat Umut Kılıç’ı tutuklamaya sevk eden Basın Savcısı Kürşat Kayral, ‘sansasyonel’ soruşturmalara imza atmasıyla tanınıyor.
 • Vatan Partisi'nin Kuşadası'nda yapacağı miting gerginliğe neden oldu - turk-ceza-kanunu

  Vatan Partisi'nin Kuşadası'nda yapacağı miting gerginliğe neden oldu24.04.2015

  Ege

  VATAN Partisi'nin hafta sonu Aydın'ın Kuşadası İlçesi'nde geniş katılımlı olarak '152 Ada Vatandır' adı altında düzenleyeceği miting, Yunanistan'da da yankı buldu.Yunan internet sitesi "www.rodosalarm.gr" mitingi 'provokasyon' olarak nitelendirip, soğukkanlı olunmasını çağrısında bulundu.
 • Anayasa Mahkemesi’nden iki kritik karar - turk-ceza-kanunu

  Anayasa Mahkemesi’nden iki kritik karar22.04.2015

  Gündem

  ANAYASA Mahkemesi (AYM) bu sabah toplandı ve iki kritik davayı inceledi.AYM, büyük itirazlara rağmen 27 Mart’ta Meclis’ten geçirilen ve 4 Nisan’da Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan tarafından onaylanarak yürürlüğe sokulan İç Güvenlik Paketi’ne yönelik CHP tarafından açılan iptal ve yürütmeyi durdurma davası ile aynı pakette yer alan ve ilk kez Cumhurbaşkanına da örtülü ödenek verilmesini öngören düzenlemenin iptali istemiyle açtığı iki ayrı davanın ilk incelemesini yaptı ve esasa geçilmesine karar verdi.
 • 'Dev-Lis' yazan liseliye 3 yıl hapis istendi - turk-ceza-kanunu

  'Dev-Lis' yazan liseliye 3 yıl hapis istendi21.04.2015

  Gündem

  ANTALYA’da yaklaşık 1.5 yıl önce bir lisenin duvarına 13 kez 'Dev-Lis' yazan liseli kız öğrenci hakkında 4 aydan 3 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.
 • CHP'nin seçim bildirgesi - turk-ceza-kanunu

  CHP'nin seçim bildirgesi19.04.2015

  Gündem

  İşte CHP'nin 2015 Seçim Bildirgesi.
 • Mahkeme Ucube Davası'nda gerekçeli kararını açıkladı - turk-ceza-kanunu

  Mahkeme Ucube Davası'nda gerekçeli kararını açıkladı16.04.2015

  Gündem

  Heykeltıraş Mehmet Aksoy'un Kars'ta yıktırılan 'İnsanlık Anıtı' heykeli için "Ucube" diyerek hakaret ettiği gerekçesiyle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 10 bin TL tazminat ödemesinin kararlaştırıldığı davada mahkeme kararının gerekçesini açıkladı.Mahkeme, kararında 'ucube' sözcüğünün olumsuz anlamına vurgu yapan Erdoğan'ın açıklamalarına kişisel görüş çerçevesinde bakılamayacağını vurguladı.
 • İnternete sansür Resmi Gazete'de - turk-ceza-kanunu

  İnternete sansür Resmi Gazete'de15.04.2015

  Gündem

  "Torba Kanun" Resmi Gazete'de yayımlandı.Kanuna göre, kişilerin can ve mal güvenliğinin korunması, milli güvenlik ve kamu düzeninin korunması, suç işlenmesinin önlenmesi amacıyla TİB tarafından internette içeriğin çıkarılması veya erişimin engellenmesi kararı verebilecek.Karar 24 saat içinde sulh ceza hakiminin onayına sunulacak, hakim kararını 48 saat içinde açıklayacak, aksi halde karar kendiliğinden kalkacak.
 • HDP'li yöneticiye bıçaklı saldırıya dava - turk-ceza-kanunu

  HDP'li yöneticiye bıçaklı saldırıya dava14.04.2015

  Gündem

  Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca, HDP Parti Meclisi Üyesi Ahmet Karataş'a bıçaklı saldırı olayıyla ilgili Emrah Akman hakkında hazırladığı iddianame kabul edildi.
 • DEDAŞ: 6 ilde 24 bin 467 abone hakkında suç duyurusunda bulunuldu - turk-ceza-kanunu

  DEDAŞ: 6 ilde 24 bin 467 abone hakkında suç duyurusunda bulunuldu14.04.2015

  Gündem

  DİCLE Elektrik Dağıtım A.Ş.(DEDAŞ) Diyarbakır, Şanlıurfa, Mardin, Batman, Siirt ve Şırnak’ta son bir yıl içerisinde 24 bin 467 abone hakkında, kaçak elektrik kullandıkları gerekçesi ile Cumhuriyet Savcılıkları’na suç duyurusunda bulundu.Suç duyurusu sonrasında mahkemelerde görülen davalarda, şimdiye kadar 2 bin 500’ü aşkın aboneye ’kaçak elektrik kullanmak’ ve ’mühür bozmak’ gibi suçlardan para ve hapis cezaları verildi.
 • 'Suç duyurusunda bulunacağız' - turk-ceza-kanunu

  'Suç duyurusunda bulunacağız'14.04.2015

  Paparazzi

  Şahan Gökbakar'ın sert sözleri Magazin Gazetecileri Derneği'ni harekete geçirdi.
 • Ezgi Mola'nın avukatından virüs açıklaması - turk-ceza-kanunu

  Ezgi Mola'nın avukatından virüs açıklaması10.04.2015

  Teknoloji

  Ünlü oyuncu Ezgi Mola'nın ismini kullanarak kullanıcıların bilgisayarlarına sızan virüs tehlike saçıyor.Mola'nın avukatı ise konuyla ilgili yaptığı açıklamada yasal işlemlerin başlatıldığını vurguladı.
 • Yabancı dil kullanana hapis cezası talebi - turk-ceza-kanunu

  Yabancı dil kullanana hapis cezası talebi09.04.2015

  Avrupa

  Bulgaristan'da seçim kampanyalarında Bulgarca dışında dil kullananlar için hapis cezası önerildi.
 • Ceyda Karan ve Hikmet Çetinkaya'ya 4.5 yıl hapis istemi - turk-ceza-kanunu

  Ceyda Karan ve Hikmet Çetinkaya'ya 4.5 yıl hapis istemi08.04.2015

  Gündem

  İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, 7 Ocak’ta saldırıya uğrayan Fransız mizah dergisi Charlie Hebdo’nun Hz.Muhammed olduğu iddia edilen karikatürünü köşelerinde yayınladıkları gerekçesiyle Cumhuriyet Gazetesi yazarları Ceyda Karan ve Hikmet Çetinkaya’ya dava açtı.İki gazetecinin “halkın bir kesiminin benimsediği dini değerleri alenen aşağılama” suçundan 4,5 yıla kadar hapisleri istendi.
 • Hayata Dönüş Operasyonu savcısına ceza - turk-ceza-kanunu

  Hayata Dönüş Operasyonu savcısına ceza08.04.2015

  Gündem

  Yargıtay 5.Ceza Dairesi, kamuoyunda "Hayata Dönüş Operasyonu" olarak bilinen 2000 yılındaki cezaevi isyanlarının bastırılmasıyla ilgili soruşturmayı geciktirdiği iddiasıyla hakkında dava açılan İstanbul Cumhuriyet Savcısı Ali İhsan Demirel'e, "görevi kötüye kullanmak" suçundan 1 yıl hapis cezası verdi.
 • Sedat Ergin: Balyoz davası orduyu zayıflattı - turk-ceza-kanunu

  Sedat Ergin: Balyoz davası orduyu zayıflattı07.04.2015

  Gündem

  Hürriyet Daily News’ten Barçın Yinanç yıllar süren yargılama, yeniden yargılama ve en sonunda beraatla sonuçlanan Balyoz sürecini Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Sedat Ergin’le konuştu.
 • Alkollü sürücüye ‘tehlikesiz’ beraatı - turk-ceza-kanunu

  Alkollü sürücüye ‘tehlikesiz’ beraatı07.04.2015

  Gündem

  1.26 promil alkollü bir sürücü hakkında ‘trafik güvenliğini tehlikeye düşürmek’ten 2 yıl hapis istemi ile dava açıldı.Mahkeme, alkol tespit tutanağı yanında kan tahlili de yapılması gerektiği yönündeki itirazı yerinde buldu, sanık hakkında beraat kararı verdi.
 • Twitter ve Youtube'a yasak (Twitter ve YouTube kapatıldı mı?) - turk-ceza-kanunu

  Twitter ve Youtube'a yasak (Twitter ve YouTube kapatıldı mı?)06.04.2015

  Teknoloji

  Anadolu Ajansı, Erişim Sağlayıcıları Birliği’nin, şehit Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz'ın rehin alınması görüntülerinin yer aldığı Twitter ile YouTube'a erişimin, mahkeme kararı doğrultusunda engellendiğini bildirdiğini duyurdu.Savcının şehit edilmesiyle son bulan terör baskınının fotoğraflarının yer aldığı bazı haber linklerine erişim yasağı getirildi.Yasaklama kararının uygulanma sürecinde sosyal medyaya erişimde sıkıntı yaşanıyor.Reuters'a konuşan bir yetkili ise savcıyla ilgili görüntülerin kaldırılmasını Youtube ve Twitter'dan talep ettiklerini bir cevap gelmeyince mahkeme kararı aldıklarını söyledi.Twitter ve YouTube ise yasak kararının ardından sorunu ortadan kaldırmak için çalışmaların devam ettiğini kaydetti.
 • Alkollü araç kullananlar için kritik karar - turk-ceza-kanunu

  Alkollü araç kullananlar için kritik karar06.04.2015

  Ekonomi

  Alkollü halde araç kullanan bir kişi ile ilgili açılan davada mahkeme dikkat çekici bir karar verdi.1,26 promül alkollü olduğu tespit edilen sürücü hakkında, trafik güvenliğini tehlikeye düşürdüğü gerekçesiyle 2 yıl hapis istemi ile dava açıldı.Mahkeme, alkol tespit tutanağındaki bilgilerin yeterli olmayacağı, kan tahlili de yapılması gerektiği yönündeki talebi yerinde buldu.Sanık hakkında beraat kararı veren mahkeme, kesilen para cezasının da geri ödenmesinin yolunu açtı.
 • Avukatlar Çağlayan Adliyesi'nde arama yaptırmadı, arbede çıktı - turk-ceza-kanunu

  Avukatlar Çağlayan Adliyesi'nde arama yaptırmadı, arbede çıktı02.04.2015

  Gündem

  CUMHURİYET Savcısı Mehmet Selim Kiraz’ın adliye odasında rehin alındıktan sonra şehit edildiği Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı’nda dedektörlerle aranan ve kurulan X-Ray cihazından geçirilen avukatlar, bu duruma tepki gösterdi.Bir süre güvenlik görevlileriyle tartışan avukatlar, güvenlik barikatını aşarak adliyenin C kapısından içeriye girdi.Sloganlar ve alkışlar eşliğinde adliyenin "Themis" heykellerinin olduğu bölüme giden avukatlar, burada bir süre alkış tuttuktan sonra açıklama yaptı.Çevik kuvvetin müdahalesi nedeniyle 1 kadın avukat yaralandı, 2 avukat ise gözaltına alındı.
 • “CHP, Adana’da birinci parti olur” - turk-ceza-kanunu

  “CHP, Adana’da birinci parti olur”01.04.2015

  Çukurova

  CHP Adana Milletvekili Aday Adayı, Çukurova Gazeteciler Cemiyeti (ÇGC) Başkanı Cafer Esendemir, CHP’nin iyi bir listeyle Adana’da birinci parti olacağını vurguladı
 • Emekli Deniz Kurmay Kıdemli Albay Engin: Tümamiral olacaktım işsizim - turk-ceza-kanunu

  Emekli Deniz Kurmay Kıdemli Albay Engin: Tümamiral olacaktım işsizim30.03.2015

  Gündem

  Kumpas, sahte belge ve sahte deliller yüzünden çöken Balyoz davası sırasında yargılanırken, hak kaybına uğramamak için mecburen emekli olan askerlerin mağduriyeti devam ediyor.Zoraki emekliliklerinin iptal edilmesi istekleri reddedilen askerlerden emekli Deniz Kurmay Kıdemli Albay Engin Kılıç, “Emekliye ayrılmak zorunda kalmasaydım bu sene ‘tümamiral’ için sırada olacaktım.2 çocuğum var ve okula gidiyorlar.Cezaevinden çıktıktan sonra 150’ye yakın işyerine başvurdum.Tüm kapılar yüzümüze kapandı” diyor.
 • E- ticaret, sosyal medya ve girişimcilik zirvesi - turk-ceza-kanunu

  E- ticaret, sosyal medya ve girişimcilik zirvesi28.03.2015

  Ege

  MANİSA Bilişim Plarfotmu Celal Bayar Üniversitesi (CBÜ) Bilişim Topluluğu öğrencileri tarafından düzenlenen panelde e-ticaret ve sosyal medya konularında bilgiler verildi.
 • Ankara Barosu'ndan Arınç ve Gökçek hakkında suç duyurusu - turk-ceza-kanunu

  Ankara Barosu'ndan Arınç ve Gökçek hakkında suç duyurusu28.03.2015

  Gündem

  Ankara Barosunca, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek hakkında suç duyurusunda bulunulduğu bildirildi.
 • İnternet ve sağlıkla ilgili torba yasa kabul edildi - turk-ceza-kanunu

  İnternet ve sağlıkla ilgili torba yasa kabul edildi27.03.2015

  Gündem

  TBMM Genel Kurulu'nda, "Torba Kanun teklifi" olarak adlandırılan, Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi kabul edilerek yasalaştı.
 • İç Güvenlik Paketi TBMM'de kabul edildi - turk-ceza-kanunu

  İç Güvenlik Paketi TBMM'de kabul edildi27.03.2015

  Gündem

  Kamuoyunda "İç Güvenlik Paketi" olarak bilinen, Polis Vazife ve Salahiyet Kanunu ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı, TBMM Genel Kurulu'nda kabul edilerek yasalaştı.Toplam 231 oy kullanıldı.199 kabul, 32 red oyu çıktı.
 • Esnaf odası eski başkanı 18 ay kaçabildi - turk-ceza-kanunu

  Esnaf odası eski başkanı 18 ay kaçabildi26.03.2015

  Ege

  YARGITAY'ın zimmetine para geçirdiği iddiasıyla hakkındaki 7 yıl 9 ay 22 günlük hapis cezasını onamasının ardından izini kaybettiren Aydın Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği eski Başkanı Hulusi Akşit, 18 ay sonra polis tarafından Konya'da yakalandı.Akşit'in gerekli işlemlerinin tamamlanmasının ardından Aydın polisine teslim edilip cezaevine gönderileceği belirtildi.
 • 'Kesik baş davası'nda müebbet hapis - turk-ceza-kanunu

  'Kesik baş davası'nda müebbet hapis25.03.2015

  Gündem

  Isparta'nın Yalvaç İlçesi'nde kendisine tecavüz ettiğini iddia ettiği 35 yaşındaki Nurettin Gider'i öldürdükten sonra başını keserek köy meydanına atan 30 yaşındaki Nevin Yıldırım'a 'kasten adam öldürme' suçundan ömür boyu hapis cezası verildi.Mahkeme heyeti, Nevin Yıldırım'ın cezasında indirime de gitmedi.
 • Suç duyurusu ve soruşturma - turk-ceza-kanunu

  Suç duyurusu ve soruşturma25.03.2015

  Gündem

  Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ın “Ankara’yı parsel parsel sattı” dediği Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek hakkında yapılan suç duyurularını savcılık işleme koyarak soruşturma başlattı.
 • Erdoğan'a hakarete 7 ayda 8 tutuklama - turk-ceza-kanunu

  Erdoğan'a hakarete 7 ayda 8 tutuklama24.03.2015

  Gündem

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 7 aylık görev süresinde, Cumhurbaşkanı'na hakaretten 105 kovuşturma yapıldı, 8 kişi ise bu suçtan tutuklandı.
 • MHP'li Nevzat Korkmaz: Cumhuriyet savcılarını göreve çağıran sözler - turk-ceza-kanunu

  MHP'li Nevzat Korkmaz: Cumhuriyet savcılarını göreve çağıran sözler24.03.2015

  Gündem

  TBMM'de milli eğitim kadrolarına 47 bin öğretmen atanmasını da içeren Torba Kanun teklifinin Genel Kurul'daki görüşmeleri sırasında milletvekilleri, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç ile Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek arasındaki tartışmaya değindi.MHP Isparta Milletvekili Nevzat Korkmaz, tartışmalar hakkında İçişleri Bakanlığı'nın görevden uzaklaştırma maddesini hatırlatarak "Türk Ceza Kanunu'nun devleti zarara uğratmaktan tutun kamu arazilerini usulsüzce birilerine peşkeş çekmek, imar ve ihale yolsuzlukları yapmak gibi birçok maddesini ilgilendiren ve bu konuda cumhuriyet savcılarını göreve çağıran sözler.İçişleri Bakanlığı'nı Anayasa'nın görevden uzaklaştırma maddesi üzerinden işleme davet eden sözler" dedi.
 • Ankara'da suç duyurusu patlaması - turk-ceza-kanunu

  Ankara'da suç duyurusu patlaması24.03.2015

  Gündem

  Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ile ilgili sözleri üzerine hem muhalefet partileri hem de sivil toplum örgütleri harekete geçti.
 • Ak Parti’nin Nevruz reklamına durdurma - turk-ceza-kanunu

  Ak Parti’nin Nevruz reklamına durdurma22.03.2015

  Gündem

  Yüksek Seçim Kurulu (YSK), AK Parti'nin Nevruz için hazırlattığı reklamın bu haliyle yayınının durdurulmasına karar verdi.Kararda, reklamdaki Türk Bayrağı ve dini simgelerin çıkarılması halinde reklamın yayınlanabileceği bildirildi.
 • Cumhurbaşkanı Erdoğan: Şu parti, bu parti için demiyorum - turk-ceza-kanunu

  Cumhurbaşkanı Erdoğan: Şu parti, bu parti için demiyorum21.03.2015

  Gündem

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Denizli'deki Çınar Meydanı'nda düzenlenen toplu açılış töreninde yaptğı konuşmada başkanlık sistemine değindi.''7 Haziran’da seçime girmiyorum ama Türkiye için hedeflerimi izah ediyorum'' diyen Erdoğan, ''Ben şu parti, bu parti için demiyorum.Gelin 400 milletvekili verin bu dönem parlamento bu işi bitirsin diyorum'' ifadelerini kullandı.Erdoğan, ünlü sanatçı Özay Gönlüm'ün Denizli'nin Horozları türküsüne de gönderme yaparak şunları söyledi: Rahmetli Özay Gönlüm bunları görse bu türküyü şöyle yapardı: Gündem yıkıldı / muhalefet sıkıldı / bugün cumhurbaşkanını görmediler / canları sıkıldı / amanın canları sıkıldı.
 • Emre KIZILKAYA

  IŞİD'ci çocukların dönüşü - turk-ceza-kanunu

  IŞİD'ci çocukların dönüşü20.03.2015

  Yazarlar

  PKK'nın silah bırakıp "dağdan inmesi" için müzakereleri sürdüren Türkiye, bu kez çocuklarını IŞİD benzeri örgütlere kaptırıyor.Ve onların geri dönüşü için hiçbir hazırlık yapmadığı anlaşılan yetkililer, bizimle adeta dalga geçiyor.
««İlk Sayfa
«Önceki
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11
Sonraki»
Son Sayfa»»