Aramanız :
Aradığınız kelime : "

turk ceza kanunu

"
Tarih Aralığı
Tüm Sonuçlar
Son 24 Saat
Son 7 Gün
Son 30 Gün
Son 12 Ay

Bölümlere göre
Devamı

Yazarlara göre
Devamı

Yıllara göre
2015
98
2014
267
2013
327
2012
339
2011
283
2010
230
2009
301
2008
347
2007
438
2006
526
2005
573
2004
674
2003
341
2002
402
2001
211
2000
73
1999
90
1998
98
1997
44

Devamı
Sırala :
En Yeni
| En Eski

5.662  adet haber bulundu.


 • CHP'nin seçim bildirgesi - turk-ceza-kanunu

  CHP'nin seçim bildirgesi19.04.2015

  Gündem

  İşte CHP'nin 2015 Seçim Bildirgesi.
 • Mahkeme Ucube Davası'nda gerekçeli kararını açıkladı - turk-ceza-kanunu

  Mahkeme Ucube Davası'nda gerekçeli kararını açıkladı16.04.2015

  Gündem

  Heykeltıraş Mehmet Aksoy'un Kars'ta yıktırılan 'İnsanlık Anıtı' heykeli için "Ucube" diyerek hakaret ettiği gerekçesiyle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 10 bin TL tazminat ödemesinin kararlaştırıldığı davada mahkeme kararının gerekçesini açıkladı.Mahkeme, kararında 'ucube' sözcüğünün olumsuz anlamına vurgu yapan Erdoğan'ın açıklamalarına kişisel görüş çerçevesinde bakılamayacağını vurguladı.
 • İnternete sansür Resmi Gazete'de - turk-ceza-kanunu

  İnternete sansür Resmi Gazete'de15.04.2015

  Gündem

  "Torba Kanun" Resmi Gazete'de yayımlandı.Kanuna göre, kişilerin can ve mal güvenliğinin korunması, milli güvenlik ve kamu düzeninin korunması, suç işlenmesinin önlenmesi amacıyla TİB tarafından internette içeriğin çıkarılması veya erişimin engellenmesi kararı verebilecek.Karar 24 saat içinde sulh ceza hakiminin onayına sunulacak, hakim kararını 48 saat içinde açıklayacak, aksi halde karar kendiliğinden kalkacak.
 • HDP'li yöneticiye bıçaklı saldırıya dava - turk-ceza-kanunu

  HDP'li yöneticiye bıçaklı saldırıya dava14.04.2015

  Gündem

  Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca, HDP Parti Meclisi Üyesi Ahmet Karataş'a bıçaklı saldırı olayıyla ilgili Emrah Akman hakkında hazırladığı iddianame kabul edildi.
 • DEDAŞ: 6 ilde 24 bin 467 abone hakkında suç duyurusunda bulunuldu - turk-ceza-kanunu

  DEDAŞ: 6 ilde 24 bin 467 abone hakkında suç duyurusunda bulunuldu14.04.2015

  Gündem

  DİCLE Elektrik Dağıtım A.Ş.(DEDAŞ) Diyarbakır, Şanlıurfa, Mardin, Batman, Siirt ve Şırnak’ta son bir yıl içerisinde 24 bin 467 abone hakkında, kaçak elektrik kullandıkları gerekçesi ile Cumhuriyet Savcılıkları’na suç duyurusunda bulundu.Suç duyurusu sonrasında mahkemelerde görülen davalarda, şimdiye kadar 2 bin 500’ü aşkın aboneye ’kaçak elektrik kullanmak’ ve ’mühür bozmak’ gibi suçlardan para ve hapis cezaları verildi.
 • 'Suç duyurusunda bulunacağız' - turk-ceza-kanunu

  'Suç duyurusunda bulunacağız'14.04.2015

  Paparazzi

  Şahan Gökbakar'ın sert sözleri Magazin Gazetecileri Derneği'ni harekete geçirdi.
 • Ezgi Mola'nın avukatından virüs açıklaması - turk-ceza-kanunu

  Ezgi Mola'nın avukatından virüs açıklaması10.04.2015

  Teknoloji

  Ünlü oyuncu Ezgi Mola'nın ismini kullanarak kullanıcıların bilgisayarlarına sızan virüs tehlike saçıyor.Mola'nın avukatı ise konuyla ilgili yaptığı açıklamada yasal işlemlerin başlatıldığını vurguladı.
 • Yabancı dil kullanana hapis cezası talebi - turk-ceza-kanunu

  Yabancı dil kullanana hapis cezası talebi09.04.2015

  Avrupa

  Bulgaristan'da seçim kampanyalarında Bulgarca dışında dil kullananlar için hapis cezası önerildi.
 • Ceyda Karan ve Hikmet Çetinkaya'ya 4.5 yıl hapis istemi - turk-ceza-kanunu

  Ceyda Karan ve Hikmet Çetinkaya'ya 4.5 yıl hapis istemi08.04.2015

  Gündem

  İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, 7 Ocak’ta saldırıya uğrayan Fransız mizah dergisi Charlie Hebdo’nun Hz.Muhammed olduğu iddia edilen karikatürünü köşelerinde yayınladıkları gerekçesiyle Cumhuriyet Gazetesi yazarları Ceyda Karan ve Hikmet Çetinkaya’ya dava açtı.İki gazetecinin “halkın bir kesiminin benimsediği dini değerleri alenen aşağılama” suçundan 4,5 yıla kadar hapisleri istendi.
 • Hayata Dönüş Operasyonu savcısına ceza - turk-ceza-kanunu

  Hayata Dönüş Operasyonu savcısına ceza08.04.2015

  Gündem

  Yargıtay 5.Ceza Dairesi, kamuoyunda "Hayata Dönüş Operasyonu" olarak bilinen 2000 yılındaki cezaevi isyanlarının bastırılmasıyla ilgili soruşturmayı geciktirdiği iddiasıyla hakkında dava açılan İstanbul Cumhuriyet Savcısı Ali İhsan Demirel'e, "görevi kötüye kullanmak" suçundan 1 yıl hapis cezası verdi.
 • Sedat Ergin: Balyoz davası orduyu zayıflattı - turk-ceza-kanunu

  Sedat Ergin: Balyoz davası orduyu zayıflattı07.04.2015

  Gündem

  Hürriyet Daily News’ten Barçın Yinanç yıllar süren yargılama, yeniden yargılama ve en sonunda beraatla sonuçlanan Balyoz sürecini Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Sedat Ergin’le konuştu.
 • Alkollü sürücüye ‘tehlikesiz’ beraatı - turk-ceza-kanunu

  Alkollü sürücüye ‘tehlikesiz’ beraatı07.04.2015

  Gündem

  1.26 promil alkollü bir sürücü hakkında ‘trafik güvenliğini tehlikeye düşürmek’ten 2 yıl hapis istemi ile dava açıldı.Mahkeme, alkol tespit tutanağı yanında kan tahlili de yapılması gerektiği yönündeki itirazı yerinde buldu, sanık hakkında beraat kararı verdi.
 • Twitter ve Youtube'a yasak (Twitter ve YouTube kapatıldı mı?) - turk-ceza-kanunu

  Twitter ve Youtube'a yasak (Twitter ve YouTube kapatıldı mı?)06.04.2015

  Teknoloji

  Anadolu Ajansı, Erişim Sağlayıcıları Birliği’nin, şehit Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz'ın rehin alınması görüntülerinin yer aldığı Twitter ile YouTube'a erişimin, mahkeme kararı doğrultusunda engellendiğini bildirdiğini duyurdu.Savcının şehit edilmesiyle son bulan terör baskınının fotoğraflarının yer aldığı bazı haber linklerine erişim yasağı getirildi.Yasaklama kararının uygulanma sürecinde sosyal medyaya erişimde sıkıntı yaşanıyor.Reuters'a konuşan bir yetkili ise savcıyla ilgili görüntülerin kaldırılmasını Youtube ve Twitter'dan talep ettiklerini bir cevap gelmeyince mahkeme kararı aldıklarını söyledi.Twitter ve YouTube ise yasak kararının ardından sorunu ortadan kaldırmak için çalışmaların devam ettiğini kaydetti.
 • Alkollü araç kullananlar için kritik karar - turk-ceza-kanunu

  Alkollü araç kullananlar için kritik karar06.04.2015

  Ekonomi

  Alkollü halde araç kullanan bir kişi ile ilgili açılan davada mahkeme dikkat çekici bir karar verdi.1,26 promül alkollü olduğu tespit edilen sürücü hakkında, trafik güvenliğini tehlikeye düşürdüğü gerekçesiyle 2 yıl hapis istemi ile dava açıldı.Mahkeme, alkol tespit tutanağındaki bilgilerin yeterli olmayacağı, kan tahlili de yapılması gerektiği yönündeki talebi yerinde buldu.Sanık hakkında beraat kararı veren mahkeme, kesilen para cezasının da geri ödenmesinin yolunu açtı.
 • Avukatlar Çağlayan Adliyesi'nde arama yaptırmadı, arbede çıktı - turk-ceza-kanunu

  Avukatlar Çağlayan Adliyesi'nde arama yaptırmadı, arbede çıktı02.04.2015

  Gündem

  CUMHURİYET Savcısı Mehmet Selim Kiraz’ın adliye odasında rehin alındıktan sonra şehit edildiği Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı’nda dedektörlerle aranan ve kurulan X-Ray cihazından geçirilen avukatlar, bu duruma tepki gösterdi.Bir süre güvenlik görevlileriyle tartışan avukatlar, güvenlik barikatını aşarak adliyenin C kapısından içeriye girdi.Sloganlar ve alkışlar eşliğinde adliyenin "Themis" heykellerinin olduğu bölüme giden avukatlar, burada bir süre alkış tuttuktan sonra açıklama yaptı.Çevik kuvvetin müdahalesi nedeniyle 1 kadın avukat yaralandı, 2 avukat ise gözaltına alındı.
 • “CHP, Adana’da birinci parti olur” - turk-ceza-kanunu

  “CHP, Adana’da birinci parti olur”01.04.2015

  Çukurova

  CHP Adana Milletvekili Aday Adayı, Çukurova Gazeteciler Cemiyeti (ÇGC) Başkanı Cafer Esendemir, CHP’nin iyi bir listeyle Adana’da birinci parti olacağını vurguladı
 • Emekli Deniz Kurmay Kıdemli Albay Engin: Tümamiral olacaktım işsizim - turk-ceza-kanunu

  Emekli Deniz Kurmay Kıdemli Albay Engin: Tümamiral olacaktım işsizim30.03.2015

  Gündem

  Kumpas, sahte belge ve sahte deliller yüzünden çöken Balyoz davası sırasında yargılanırken, hak kaybına uğramamak için mecburen emekli olan askerlerin mağduriyeti devam ediyor.Zoraki emekliliklerinin iptal edilmesi istekleri reddedilen askerlerden emekli Deniz Kurmay Kıdemli Albay Engin Kılıç, “Emekliye ayrılmak zorunda kalmasaydım bu sene ‘tümamiral’ için sırada olacaktım.2 çocuğum var ve okula gidiyorlar.Cezaevinden çıktıktan sonra 150’ye yakın işyerine başvurdum.Tüm kapılar yüzümüze kapandı” diyor.
 • E- ticaret, sosyal medya ve girişimcilik zirvesi - turk-ceza-kanunu

  E- ticaret, sosyal medya ve girişimcilik zirvesi28.03.2015

  Ege

  MANİSA Bilişim Plarfotmu Celal Bayar Üniversitesi (CBÜ) Bilişim Topluluğu öğrencileri tarafından düzenlenen panelde e-ticaret ve sosyal medya konularında bilgiler verildi.
 • Ankara Barosu'ndan Arınç ve Gökçek hakkında suç duyurusu - turk-ceza-kanunu

  Ankara Barosu'ndan Arınç ve Gökçek hakkında suç duyurusu28.03.2015

  Gündem

  Ankara Barosunca, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek hakkında suç duyurusunda bulunulduğu bildirildi.
 • İnternet ve sağlıkla ilgili torba yasa kabul edildi - turk-ceza-kanunu

  İnternet ve sağlıkla ilgili torba yasa kabul edildi27.03.2015

  Gündem

  TBMM Genel Kurulu'nda, "Torba Kanun teklifi" olarak adlandırılan, Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi kabul edilerek yasalaştı.
 • İç Güvenlik Paketi TBMM'de kabul edildi - turk-ceza-kanunu

  İç Güvenlik Paketi TBMM'de kabul edildi27.03.2015

  Gündem

  Kamuoyunda "İç Güvenlik Paketi" olarak bilinen, Polis Vazife ve Salahiyet Kanunu ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı, TBMM Genel Kurulu'nda kabul edilerek yasalaştı.Toplam 231 oy kullanıldı.199 kabul, 32 red oyu çıktı.
 • Esnaf odası eski başkanı 18 ay kaçabildi - turk-ceza-kanunu

  Esnaf odası eski başkanı 18 ay kaçabildi26.03.2015

  Ege

  YARGITAY'ın zimmetine para geçirdiği iddiasıyla hakkındaki 7 yıl 9 ay 22 günlük hapis cezasını onamasının ardından izini kaybettiren Aydın Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği eski Başkanı Hulusi Akşit, 18 ay sonra polis tarafından Konya'da yakalandı.Akşit'in gerekli işlemlerinin tamamlanmasının ardından Aydın polisine teslim edilip cezaevine gönderileceği belirtildi.
 • 'Kesik baş davası'nda müebbet hapis - turk-ceza-kanunu

  'Kesik baş davası'nda müebbet hapis25.03.2015

  Gündem

  Isparta'nın Yalvaç İlçesi'nde kendisine tecavüz ettiğini iddia ettiği 35 yaşındaki Nurettin Gider'i öldürdükten sonra başını keserek köy meydanına atan 30 yaşındaki Nevin Yıldırım'a 'kasten adam öldürme' suçundan ömür boyu hapis cezası verildi.Mahkeme heyeti, Nevin Yıldırım'ın cezasında indirime de gitmedi.
 • Suç duyurusu ve soruşturma - turk-ceza-kanunu

  Suç duyurusu ve soruşturma25.03.2015

  Gündem

  Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ın “Ankara’yı parsel parsel sattı” dediği Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek hakkında yapılan suç duyurularını savcılık işleme koyarak soruşturma başlattı.
 • Erdoğan'a hakarete 7 ayda 8 tutuklama - turk-ceza-kanunu

  Erdoğan'a hakarete 7 ayda 8 tutuklama24.03.2015

  Gündem

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 7 aylık görev süresinde, Cumhurbaşkanı'na hakaretten 105 kovuşturma yapıldı, 8 kişi ise bu suçtan tutuklandı.
 • MHP'li Nevzat Korkmaz: Cumhuriyet savcılarını göreve çağıran sözler - turk-ceza-kanunu

  MHP'li Nevzat Korkmaz: Cumhuriyet savcılarını göreve çağıran sözler24.03.2015

  Gündem

  TBMM'de milli eğitim kadrolarına 47 bin öğretmen atanmasını da içeren Torba Kanun teklifinin Genel Kurul'daki görüşmeleri sırasında milletvekilleri, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç ile Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek arasındaki tartışmaya değindi.MHP Isparta Milletvekili Nevzat Korkmaz, tartışmalar hakkında İçişleri Bakanlığı'nın görevden uzaklaştırma maddesini hatırlatarak "Türk Ceza Kanunu'nun devleti zarara uğratmaktan tutun kamu arazilerini usulsüzce birilerine peşkeş çekmek, imar ve ihale yolsuzlukları yapmak gibi birçok maddesini ilgilendiren ve bu konuda cumhuriyet savcılarını göreve çağıran sözler.İçişleri Bakanlığı'nı Anayasa'nın görevden uzaklaştırma maddesi üzerinden işleme davet eden sözler" dedi.
 • Ankara'da suç duyurusu patlaması - turk-ceza-kanunu

  Ankara'da suç duyurusu patlaması24.03.2015

  Gündem

  Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ile ilgili sözleri üzerine hem muhalefet partileri hem de sivil toplum örgütleri harekete geçti.
 • Ak Parti’nin Nevruz reklamına durdurma - turk-ceza-kanunu

  Ak Parti’nin Nevruz reklamına durdurma22.03.2015

  Gündem

  Yüksek Seçim Kurulu (YSK), AK Parti'nin Nevruz için hazırlattığı reklamın bu haliyle yayınının durdurulmasına karar verdi.Kararda, reklamdaki Türk Bayrağı ve dini simgelerin çıkarılması halinde reklamın yayınlanabileceği bildirildi.
 • Cumhurbaşkanı Erdoğan: Şu parti, bu parti için demiyorum - turk-ceza-kanunu

  Cumhurbaşkanı Erdoğan: Şu parti, bu parti için demiyorum21.03.2015

  Gündem

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Denizli'deki Çınar Meydanı'nda düzenlenen toplu açılış töreninde yaptğı konuşmada başkanlık sistemine değindi.''7 Haziran’da seçime girmiyorum ama Türkiye için hedeflerimi izah ediyorum'' diyen Erdoğan, ''Ben şu parti, bu parti için demiyorum.Gelin 400 milletvekili verin bu dönem parlamento bu işi bitirsin diyorum'' ifadelerini kullandı.Erdoğan, ünlü sanatçı Özay Gönlüm'ün Denizli'nin Horozları türküsüne de gönderme yaparak şunları söyledi: Rahmetli Özay Gönlüm bunları görse bu türküyü şöyle yapardı: Gündem yıkıldı / muhalefet sıkıldı / bugün cumhurbaşkanını görmediler / canları sıkıldı / amanın canları sıkıldı.
 • Emre KIZILKAYA

  IŞİD'ci çocukların dönüşü - turk-ceza-kanunu

  IŞİD'ci çocukların dönüşü20.03.2015

  Yazarlar

  PKK'nın silah bırakıp "dağdan inmesi" için müzakereleri sürdüren Türkiye, bu kez çocuklarını IŞİD benzeri örgütlere kaptırıyor.Ve onların geri dönüşü için hiçbir hazırlık yapmadığı anlaşılan yetkililer, bizimle adeta dalga geçiyor.
 • Borsa şirketleri sınıfta kaldı - turk-ceza-kanunu

  Borsa şirketleri sınıfta kaldı20.03.2015

  Ekonomi

  Uluslararası Şeffaflık Derneği’nin, BIST 100 Şirketleri'nin şeffaflık performansını değerlendiren araştırmasına göre, BIST 100 şirketleri ortalama yüzde 28 puanla dünyanın en büyük çok uluslu şirketlerine ilişkin aynı araştırmanın ortalama puanı olan yüzde 70'le karşılaştırıldığında oldukça geride kaldı.
 • Kamuya görevden alma standardı geliyor - turk-ceza-kanunu

  Kamuya görevden alma standardı geliyor19.03.2015

  Gündem

  Meclis Genel Kurulu’nda görüşülen torba teklife eklenmek üzere dün gece yarısı getirilen bir önergeyle, Dışişleri, TSK, MİT ve Emniyet gibi meslek memurları dışındaki yöneticiler de dahil kamu görevlilerinin görevden alınmaları ya da görev sürelerinin sona ermesi halinde atanacakları yeni görev yerlerine ilişkin düzenlemeye gidiliyor.
 • Yargıtay, başkasının sağlık karnesiyle tedaviyi affetti - turk-ceza-kanunu

  Yargıtay, başkasının sağlık karnesiyle tedaviyi affetti19.03.2015

  Gündem

  Başkasının sağlık karnesiyle çocuğunu tedavi ettiren babaya dolandırıcılık suçundan verilen hapis cezası, Yargıtay tarafından bozuldu.
 • 2,5 kg köfte, 3 kg deterjana 1 yıl 4 ay hapis - turk-ceza-kanunu

  2,5 kg köfte, 3 kg deterjana 1 yıl 4 ay hapis18.03.2015

  Gündem

  İşvereni şikayetçi oldu.1 çocuk annesi kadın işyerinden evine götürmek için aldığı ama götüremediği 2 buçuk kilo köfte ve 3 kilo toz deterjan için 1 yıl 4 ay 20 gün hapis cezasına çarptırıldı.Mahkumiyet kararını tek celsede veren mahkeme kadının sabıkasız olduğunu gözönüne alıp cezayı erteledi.
 • ÖSYM yöneticileri hakkında suç duyurusu - turk-ceza-kanunu

  ÖSYM yöneticileri hakkında suç duyurusu16.03.2015

  Eğitim

  Ankara Barosu, Danıştay 8.Dairesi'nin, üniversite sınavında sorulan soruların sadece yüzde 20'sinin yayınlamasıyla ilgili yürütmeyi durdurma kararını uygulamayan ÖSYM Başkanı Ali Demir ve yöneticileri hakkında suç duyurusunda bulunduğunu bildirdi.
 • Zeytinyağında sahteciliğe hapis cezası önerisi - turk-ceza-kanunu

  Zeytinyağında sahteciliğe hapis cezası önerisi16.03.2015

  Ekonomi

  Zeytinyağı üretici fiyatlarında geçen yıl 6 lira olan fiyat, bu yıl 12 liraya yükselince piyasada farklı yağlarla karıştırılmış (tağşişli) ürünlerin artmasına yol açtı.Tüketicinin bu konuda dikkatini çeken sektör temsilcileri, artan sahteciliğe karşı ağır cezai yaptırımların getirilmesini bekliyor.
 • Cezaevi görevlilerine ’görüntülü’ işkence suçlaması - turk-ceza-kanunu

  Cezaevi görevlilerine ’görüntülü’ işkence suçlaması15.03.2015

  Ege

  İZMİR F Tipi Cezaevi’nde kameraların bulunmadığı alanda tutuklu Gökhan Çoban ve Mustafa Özüsağlam’a ’kötü muamelede bulundukları’ suçlamasıyla Asliye Ceza Mahkemesi’nde yargılanan 8 infaz koruma memuru, kamera görüntülerinin ortaya çıkmasıyla ’işkence’ suçlamasıyla Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanacak.Görüntülerde sanıkların "Tatile çıkacağız" sözleriyle koğuşundan aldıkları Gökhan Çoban’ı, cezaevi koridorunda topluca dövmeleri, ardından zorla ’süngerli oda’ ya da ’mavi oda’ olarak bilinen hücreye sokmaları yer aldı.
 • Cezaevindeki işkence kamerada - turk-ceza-kanunu

  Cezaevindeki işkence kamerada15.03.2015

  Gündem

  İZMİR F Tipi Cezaevi’nde kameraların bulunmadığı alanda tutuklu Gökhan Çoban ve Mustafa Özüsağlam’a ’kötü muamelede bulundukları’ suçlamasıyla Asliye Ceza Mahkemesi’nde yargılanan 8 infaz koruma memuru, kamera görüntülerinin ortaya çıkmasıyla ’işkence’ suçlamasıyla Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanacak.
 • TSK'dan Kozmik Oda açıklaması: Sorumlular hakkında adli yollara başvurulacak - turk-ceza-kanunu

  TSK'dan Kozmik Oda açıklaması: Sorumlular hakkında adli yollara başvurulacak13.03.2015

  Gündem

  Genelkurmay Başkanlığı, takipsizlik verilen Kozmik Oda soruşturmasıyla ilgili açıklama yaptı.Açıklamada ''Kozmik odadaki TSK'ya ait belgelerin mevzuata aykırı şekilde yetkisiz kişilerin eline geçmesine sebebiyet verenler hakkında adli yollara başvurulacaktır'' denildi.
 • Cumhurbaşkanlığında muhtarlar toplantısı - turk-ceza-kanunu

  Cumhurbaşkanlığında muhtarlar toplantısı10.03.2015

  Gündem

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, siyasi partilerin "temelli" kapatılması hükmünün yürürlükten kaldırılmasını öngören Anayasa değişikliği teklifiyle ilgili olarak "Dört parti bir araya gelse hatta dört partiye de gerek yok.Anamuhalefet ile iktidar partisi bir araya gelse bu işi bitirir.Bu tamamen artık milletin gündeminden düşsün.Ondan sonra da hiç kimse 'Kuşlardan haber aldım, benim partimi kapatacaklar' diye ortalıklarda dolaşmasın" dedi.
 • "Aidatsız kart isteyenlere bankalarca şantaj yapılıyor"08.03.2015

  Ekonomi

  Tüketici Sorunları Derneği (TÜSODER) Genel Başkanı Aydın Ağaoğlu, bazı bankaların, kendilerinden aidatsız kredi kartı isteyen tüketicilere "şantaj" yaptığını ileri sürerek, "Taksit ve kampanyalardan faydalanılamıyor, alışverişlere puan verilmiyor, farklı bir plastik kart gönderiliyor, indirim yapılmıyor" denilerek, tüketicinin aidatsız kredi kartı talebinden vazgeçmesi için baskı uygulandığını iddia etti.
 • Baran Tursun Vakfı’nı kapatma girişimi - turk-ceza-kanunu

  Baran Tursun Vakfı’nı kapatma girişimi07.03.2015

  Gündem

  İZMİR’de yedi yıl önce 'dur' ihtarına uymadığı gerekçesiyle polisin tabancasından çıkan kurşunla yaşamını yitiren Baran Tursun’un ailesi, 5 yıl önce Baran Tursun İnsani Yardım Vakfı’nı kurdu.Polisin karıştığı ölüm olaylarına yönelik çalışmalar yapan vakıf yöneticileri, geçen 17 Şubat’ta Gezi olayları da dahil çocukları polislerce öldürülmüş ailelerle CHP grubunu ziyaret etti.Kemal Kılıçdaroğlu da vakıfın suç raporunu kürsüden açıkladı.Bu ziyaretten bir gün sonra İçişleri Bakanlığı adına Emniyet Genel Müdürlüğü'nün vakfın kesin olarak kapatılması için Vakıflar Genel Müdürlüğü’ne talep yazısı gönderdiği ortaya çıktı.Mehmet Tursun, "Bıraksınlar biz acımızı yaşayalım, polisle derdimiz yok, suça karışanlarla var" dedi.
 • Kılıçdaroğlu ziyaretinin ertesi günü. - turk-ceza-kanunu

  Kılıçdaroğlu ziyaretinin ertesi günü.07.03.2015

  Ege

  İZMİR'de, yedi yıl önce 'Dur' ihtarına uymadığı gerekçesiyle polisin tabancasından çıkan kurşunla yaşamını yitiren Baran Tursun'un ailesi, 5 yıl önce Baran Tursun, İnsani Yardım Vakfı'nı kurdu.Polisin karıştığı ölüm olaylarına yönelik çalışmalar yapan vakıf yöneticileri, geçen 17 Şubat'ta, Gezi Olayları da dahil çocukları polislerce öldürülmüş ailelerle, CHP grubunu ziyaret etti.
 • Elif Şafak'ın Baba ve Piç romanı sahneye uyarlandı - turk-ceza-kanunu

  Elif Şafak'ın Baba ve Piç romanı sahneye uyarlandı05.03.2015

  Keyif

  Eserleri 30’un üzerinde dile çevrilen dünyaca ünlü Yazar Elif Şafak’ın Türkiye’de çok tartışılan “Baba ve Piç” adlı romanı İtalya’da tiyatroya uyarlandı.Serra Yılmaz’ın da başrollerinde yer aldığı, kapalı gişe oynanan gösterinin Floransa’daki prömiyeri büyük ilgi gördü.
 • İnce Memed ölür mü - turk-ceza-kanunu

  İnce Memed ölür mü01.03.2015

  Gündem

  “O iyi insanlar, o güzel atlara bindiler çekip gittiler” diye yazmıştı Demirciler Çarşısı Cinayeti’nin ilk cümlesinde.Bu toprakların vicdanı, kaderine boyun eğmiş köylüsünün de, başkaldırmış eşkıyasının da dili, akan nehirlerinin çağıltısı, rengârenk bitki örtüsünün şairi o kocaman yürekli Yaşar Kemal de çekip giden o iyi insanların arasına karıştı.Ve bizim içimizde büyük bir boşluk bıraktı.
 • Baro’dan Ege Üniversitesi Rektörü’ne suç duyurusu - turk-ceza-kanunu

  Baro’dan Ege Üniversitesi Rektörü’ne suç duyurusu28.02.2015

  Eğitim

  Niğde Barosu'nun, Ege Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Candeğer Yılmaz, Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof.Dr.Ersin Doğer ile sorumluluğu olan diğer ilgililer hakkında, görevlerini gerektiği gibi yapmayarak üniversite öğrencisi Fırat Çakıroğlu'nun ölümüne sebebiyet verdikleri iddiasıyla suç duyurusunda bulunduğunu bildirdi.
 • Ramazan Akyürek tutuklandı, avukatı adliye önünde TCK kitabını yırttı - turk-ceza-kanunu

  Ramazan Akyürek tutuklandı, avukatı adliye önünde TCK kitabını yırttı27.02.2015

  Gündem

  HRANT Dink suikastına ilişkin "kamu görevlilerinin ihmali" olduğu iddiasıyla yürütülen soruşturma kapsamında, dönemin Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Daire Başkanı olan Ramazan Akyürek, çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklandı.Akyürek'in avukatı Adnan Şeker, tutuklanmaya tepkisini TCK kitabını yırtarak gösterdi.
 • Alman Parlamentosu ilk kez PKK yasağı konusunu meclis gündemine aldı - turk-ceza-kanunu

  Alman Parlamentosu ilk kez PKK yasağı konusunu meclis gündemine aldı26.02.2015

  Planet

  Almanya Meclisi'nde Sol Parti'nin "PKK yasağının kaldırılması ve örgütün AB terör listesinden çıkarılması" ile ilgili 6 maddelik talep listesi görüşüldü.
 • Yargıtay: Eşini aynı gün içinde iki kez döven koca iki ayrı ceza almalı - turk-ceza-kanunu

  Yargıtay: Eşini aynı gün içinde iki kez döven koca iki ayrı ceza almalı25.02.2015

  Gündem

  Eşine tabakla vurarak yaralayan öfkeli koca, polis merkezinde olayla ilgili ifade verdikten sonra geldiği evinde karısını tekmeledi.Yargıya taşınan olayda mahkeme öfkeli kocaya zincirleme suç hükümlerini uygulayarak tek ceza verdi.Cumhuriyet savcısının temyiz müracaatını değerlendiren Yargıtay 3.Ceza Dairesi, her bir kasten yaralama suçundan ayrı ayrı ceza verilmesi gerektiğine hükmederek yerel mahkeme kararını bozdu.
 • Umut Oran'dan Ethem Sancak hakkında suç duyurusu - turk-ceza-kanunu

  Umut Oran'dan Ethem Sancak hakkında suç duyurusu25.02.2015

  Gündem

  CHP İstanbul Milletvekili Umut Oran, Akşam Grubu sahibi Ethem Sancak ile Akşam, Güneş ve Star gazetesi yöneticileri hakkında “suç işlemek için örgüt kurmak, hukuka aykırı suç isnadı, suç için anlaşma ve işlenmediğini bildiği halde sahte kanıt yaratarak suç uydurdukları” gerekçesiyle 7 yıldan 27'şer yıla kadar hapis cezasıyla cezalandırılmaları amacıyla Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulundu.
««İlk Sayfa
«Önceki
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11
Sonraki»
Son Sayfa»»