Arşiv
Yazarlara Göre
Yalçın BAYER1181Doğan HIZLAN458Gila BENMAYOR362Vahap MUNYAR254Deniz SİPAHİ225Fatih ALTAYLI146Kubilay KESKİN140Gökhan KİMSESİZCAN124Mehmet Y. YILMAZ121Seçim AYDIN118Yalçın DOĞAN99Nurten ERK TOSUNER97Cengiz SEMERCİOĞLU89Erdal İPEKEŞEN86Ayşe ARMAN80Uğur CEBECİ80Şükrü KIZILOT77Ertuğrul ÖZKÖK75Ayçe DİKMEN72Emin ÇÖLAŞAN70Şenay DÜDEK70Mehmet Ali BİRAND68Ahmet HAKAN63Ali Atıf BİR61Tuğrul ŞAVKAY61Enis BERBEROĞLU59Bekir COŞKUN58Ercan KUMCU58Erkan ÇELEBİ58Erdal SAĞLAM57Tufan TÜRENÇ56Fatih ÇEKİRGE55Yener SÜSOY51Şükrü KÜÇÜKŞAHİN50Oya BERBEROĞLU49Adnan KAYA48Bahar AKINCI47 Melis ALPHAN47Prof.Dr. Mikdat KADIOĞLU47Mehmet YAŞİN46Özdemir İNCE43Pakize SUDA41Selim Türsen41İsmet SOLAK41Ferai TINÇ38Oktay EKŞİ38Ege CANSEN37Mete Tamer OMUR35Muharrem SARIKAYA35Yaşar SÖKMENSÜER34Dursun GÜNDOĞDU32Kanat ATKAYA32Yurtsan ATAKAN32Doğan ULUÇ31Nedim BUBİK30Ömür GEDİK29Rauf TAMER28İlter TÜRKMEN28Deniz BAYRAMOĞLU27Güzin Abla27Yorgo KIRBAKİ27Hakan TARTAN26Onur BAŞTÜRK24Yaşar AKSOY24Banu ŞEN22Cemal TÜKEL22Deniz Gürel21Rahmi TURAN21Mümtaz SOYSAL20Zeynep GÖĞÜŞ20Ebru ÇAPA19Yılmaz ÖZDİL18İbrahim IRMAK18Cenker TEZEL17Figen BATUR17Sahrap SOYSAL17Serdar TURGUT17Cüneyt ÜLSEVER16Veli ŞAKIR15Eray GÖRGÜLÜ14Rıza Özel14Sedat ACAR14Serdar ALYAMAÇ14Arman Kırım13Hadi ULUENGİN13Nihat DEMİRKOL13Uğur DÜNDAR13Ayşegül DOMANİÇ YELÇE12Ayşen GÜR12Cengiz ÖZDEMİR12Fırat TUR12Sedat ERGİN12Yasemin BORAN12 Kadir KIR11Salih UÇAR11Akif BEKİ10Ateş Yalazan10Ayşe ARAL10Gülçin TELCİ10Levent SEĞMEN10

Turizm

Turizm ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Turizm haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 48.003 Turizm haberi bulunmuştur.

Turizm ya da gezim, dinlenmek, eğlenmek, görmek ve tanımak gibi amaçlarla yapılan geziler ve bir ülkeye veya bir bölgeye gezmen (turist) çekmek için alınan ekonomik, kültürel, teknik önlemlerin, yapılan çalışmaların tümüdür. Turistik gezi, insanların sadece bir yerden bir yere gitmesi değil kültürel, ekonomik ve toplumsal olarak da iletişim içinde olmalarıdır.

Turizm Haberleri

Kurban Bayramı ne zaman? (Kurban Bayramı tatili kaç gün olacak?)

Kurban Bayramı ne zaman? (Kurban Bayramı tatili kaç gün olacak?)

Kurban Bayramı ne zaman ve bayram tatili kaç gün olacak sorularının cevabı bugünlerde merak ediliyor.. Kurban Bayramı, tatili 12 Eylül Pazartesi (bayramın 1. günü) başlıyor, 13-14-15 Eylül’e kadar devam ediyor. Ramazan Bayramı’nda olduğu gibi resmi daireler 16 Eylül Cuma günü tatil edilirse kamu 9 günlük bir tatil yapacak. Kurban Bayramı tatili hakkında Turizm Bakanı Nabi Avcı ve Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş'tan uzun bayram tatili bekleyen vatandaşları sevindirecek bir açıklama geldi

25.7.2016Gündem
Tanrıların adası Bali

Tanrıların adası Bali

Hemen hemen her evin içinde bir tapınak olan, modernliğin geçmişi, zenginliğin fakirliği, turistlerin yerlileri saklayamadığı Bali Adası’nda, romantizmi aramak kadar kültüründe kaybolmak da bir ayrıcalık. Çünkü bu etkileyici ada Tanrılara ait olduğu kadar onu ziyaret edenlere de ait.

25.7.2016Seyahat
Turizm cenneti Göltürkbükü Koyu’nda askeri hareketlilik

Turizm cenneti Göltürkbükü Koyu’nda askeri hareketlilik

Muğla’nın Bodrum ilçesine bağlı Göltürkbükü mahallesinde bir yatla darbeci askerlerin kaçırıldığı iddiası üzerine sahil güvenlik, jandarma denizden, karadan ve havadan yaptığı operasyon turistik beldeyi ayağa kaldırdı. Jandarma ve sahil güvenlik yatlarda arama yaptı ihbarın asılsız olduğu ortaya çıktı.

24.7.2016Gündem
Turizmcinin yüzü, Ukrayna pazarı ile güldü

Turizmcinin yüzü, Ukrayna pazarı ile güldü

Ülke turizminin son olarak, başarısızlıkla sonuçlanan darbe girişimiyle olumsuz etkilenmesi turist sayısında düşüşlere yol açtı. Ukrayna pazarının etkilenmemesinin yanı sıra geçen yılın rakamlarını katlaması turizmcinin az da olsa yüzünü güldürdü.

24.7.2016Ekonomi
Turizmciler: Yılmak yok tanıtıma devam

Turizmciler: Yılmak yok tanıtıma devam

Olağanüstü koşulların kısa sürede son bulacağı, ülkenin hak ettiği huzur ve güven ortamına yeniden kavuşacağı inancını dile getiren turizmciler, kriz döneminde tanıtım etkinliklerinin aralıksız sürdürülmesi gerektiğini söyledi.

24.7.2016Ekonomi
OHAL kapsamında kapatılan kurumlara ne olacak?

OHAL kapsamında kapatılan kurumlara ne olacak?

Olağanüstü Hal (OHAL) Kapsamında Alınan Tedbirlere İlişkin Kanun Hükmünde Kararname ile kapatılan kurum ve kuruluşların mülkiyetindeki binalardaki taşınırlar, güvenlik önlemleri alınarak aynen muhafaza edilecek. Kiralama suretiyle kullanılan binalardaki taşınırlar ise öncelikle ilgili ve ihtiyacı olan kamu kurum veya kuruluşuna devredilecek. Kapatılan kurum ve kuruluşların, bankalar ve diğer finans kuruluşlarındaki (kiralık kasaları dahil) tüm hesapları önce bloke edilerek, tespit edilen mal varlığından Türk lirası ve döviz cinsinden para olanlar derhal, diğerleri (çekler gibi) usulüne uygun şekilde nakde çevrildikten sonra muhasebe birimlerinin veznesine veya banka hesabına yatırılacak.

24.7.2016Ekonomi
BM Dünya Turizm Örgütü'nden turistlere

BM Dünya Turizm Örgütü'nden turistlere "Türkiye'ye gidin" mesaji

Türkiye turizmini desteklemek için Birleşmiş Milletler (BM) Dünya Turizm Örgütü ile bir mutabakat zaptı imzalamak ve ikili görüşmeler yapmak üzere İspanya'nın başkenti Madrid'e gelen Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, İspanya Devlet Sekreteri Isabel Borrego ile ardından da Dünya Turizm Örgütü Genel Sekreteri Taleb Rifai ile görüştü. Rifai, "Türkiye, Dünyanın bütün turistlerini ve ziyaretçilerini her zaman olduğu gibi sıcak bir şekilde karşılamaya hazır" dedi.

23.7.2016Ekonomi
Burhaniye'de engelleri aştıracak projeye başlandı

Burhaniye'de engelleri aştıracak projeye başlandı

BALIKESİR'in Burhaniye İlçesi'nde, Ören sahilinin engellilerin kullanımı için yeniden düzenleneceği 'Burhaniye Engelleri Aşıyor' projesinin startı verildi. Çalışmaların 90 iş gününde bitirilmesinin planlandığı belirtildi.

23.7.2016Ege
Eyüp-Pierre Loti arasındaki teleferik Miniatürk'e uzanacak

Eyüp-Pierre Loti arasındaki teleferik Miniatürk'e uzanacak

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Eyüp-Pierre Loti-Miniatürk arasında toplam 2 kilometrelik modern ve yüksek kapasiteli teleferik sistemi yapım işi için start verdi.

23.7.2016Ekonomi
O gece Ruslar da uyumadı

O gece Ruslar da uyumadı

Türkiye’den akmaya başlayan darbe haberleri komşumuz Rusya’yı son derece tedirgin etmiş görünüyordu. Kremlin Sarayı o gece birkaç saat arayla farklı açıklamalar yaptı, Rusya sabaha kadar tetikte kaldı.

22.7.2016Yaşasın Demokrasi
İzni iptal edilen memura kötü haber

İzni iptal edilen memura kötü haber

Darbe girişimi sonrası izinleri iptal edilen kamu çalışanları turların satın aldıkları paket tur ücretlerini eksik geri alacaklar. Vergi ve harç kesintisinin ardından çalışanlara iade edilecek tur ücretlerinde sıkıntı yaşanırsa mahkemeye başvurulabilecek.

21.7.2016Ekonomi
Kaş’ta sürdürülebilir ve doğa dostu turizm projesi başladı

Kaş’ta sürdürülebilir ve doğa dostu turizm projesi başladı

ANTALYA’nın Kaş İlçesi’nde Türkiye’de ilk defa uygulanan ve bölgedeki tesislerin sürdürülebilir ve doğa dostu turizm uygulamalarını geliştirmek amacıyla ’Doğa Dostu Turizm Projesi’ başlatıldı. Projeye katılan turizm tesisler, ekim ayında yapılacak değerlendirme sonucu ödüllendirilecek.

21.7.2016Ekonomi
Belediye ekipleri Halit Paşa Konağı’nı yıktı

Belediye ekipleri Halit Paşa Konağı’nı yıktı

Eyüp Belediyesi, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyelerinin Eyüp Sultan'daki buluşma noktası olduğu ileri sürülen ve orijinal haline aykırı biçimde inşa edilmiş Halit Paşa Konağı'nı başkanlık oluru ile yıktı.

20.7.2016Gündem
Fitch’ten Türk bankalar için kritik uyarı

Fitch’ten Türk  bankalar için kritik uyarı

Kredi derecelendirme kuruluşu Fitch, darbe girişimi sonrasında Türk bankaların risklerinin arttığına işaret etti.

20.7.2016Ekonomi
Bodrum, darbe olumsuzluğunu geride bıraktı

Bodrum, darbe olumsuzluğunu geride bıraktı  

Bodrum, darbe girişiminin olumsuz etkilerini ve gerginliğini çabuk atlattı. Yabancı turistler ve tatulculer sahilleri doldururken, bu sabah Yunan adalarından gelen yaklaşık 800 turist, esnafın yüzünü güldürdü.

20.7.2016Ekonomi
Kazı alanının antik dönemde ’genelev’ olduğunu öğrenen sponsor olmuyor

Kazı alanının antik dönemde ’genelev’ olduğunu öğrenen sponsor olmuyor

SİDE Antik Kenti Kazı Başkanı Prof. Dr. Hüseyin Sabri Alanyalı, kazı çalışmalarında ekonomik anlamda sıkıntılar yaşadıklarını belirterek, "Sponsor arıyoruz. Bazen sponsor olmak isteyenler yapının ne olduğunu ve antik dönemde ne amaçla kullanıldığını soruyor. 'Aşk evi' (genelev) veya 'tuvalet' olduğunu söylediğimizde sponsorluktan vazgeçiyorlar" dedi.

20.7.2016Gündem
Turizmciler memurlar için harekete geçti

Turizmciler memurlar için harekete geçti

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TURSAB), Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sonrası kamu kurum ve kuruluşlarında yıllık izinleri iptal edilen personelin, otel, paket tur ve uçak bileti için ödediği ücretlerin iadesi için girişimde bulundu.

20.7.2016Ekonomi
'Antalya vazgeçilmez'

'Antalya vazgeçilmez'

Avrupa'nın önde gelen turizm şirketlerinden TUI'nin Üst Yöneticisi (CEO) Sebastian Ebel, "Antalya, turistler için ürün kalitesi noktasında dünyada rekabet edilemez. Antalya bizim için vazgeçilmez" dedi.

19.7.2016Ekonomi
Ruslar haberleri yalandı: Dönüyorlar

Ruslar haberleri yalandı: Dönüyorlar

Bu sabah Rusya’da yayımlanan “İzvestiya” gazetesinde yayınlanan açıklamasında Türkiye’nin Rus turistlere 2016 yılında açılmasının mümkün olmayacağını ifade eden Rusya Tur Operatörleri Birliği Yürütme Müdürü Maya Lomidze, birkaç saat sonra bu beyanın geçerli olmadığı düzeltmesini yaparak, Türkiye’de herhangi yeni bir kargaşa yaşanmaması durumunda Ağustos ortalarında Türkiye’ye charter seferlerine başlanabileceğini söyledi.

19.7.2016Ekonomi
Yanıltan reklamlara 3,4 milyonluk ceza

Yanıltan reklamlara 3,4 milyonluk ceza

Reklam Kurulunca tüketiciyi yanıltan, yanlış ve yasalara aykırı reklamlara yılın ilk 6 ayında 3 milyon 472 bin 419 lira ceza kesildi. Cezalarda kozmetik ve temizlik ürünleri reklamları 847 bin 286 lira ile ilk sırada yer aldı.

19.7.2016Ekonomi
Ankara'da jetler doğalgaz istasyonunu hedef almış

Ankara'da jetler doğalgaz istasyonunu hedef almış

Darbe girişimi sırasında jetlerin bombaladığı noktalardan birisinin de Başkentgaz'ın Yenimahalle'deki doğalgaz istasyonu olduğu ortaya çıktı. Atılan bombanın, boruların sadece 2 metre uzağına düşmesi, faciayı önledi.

18.7.2016Gündem
Datça'da kitap standı açıldı

Datça'da kitap standı açıldı

MUĞLA'nın Datça İlçesi'nde kitap okuma alışkanlığının arttırılmasına katkı sağlamak amacıyla Birleşik Haziran Hareketi tarafından kitap standı açıldı.

18.7.2016Ege
Manisa halkı yine meydandaydı

Manisa halkı yine meydandaydı

MANİSA'nın Turgutlu ve Kula ilçelerinde darbe girişimine tepkilerini göstermek isteyen vatandaşlar, protokol üyelerinin de desteğiyle meydanlarda toplandı.Turgutlu'da vatandaşlar, darbe girişimini protesto etmek için yine sokaklara döküldü.

18.7.2016Ege
Bahtsız Turizm

Bahtsız Turizm

Zor bir yıl geçiren turizm sektörüne bir darbe de ülkeye yapılan ‘darbe girişiminden’ geldi. Rusya uçak seferlerini durdurdu. İngiltere, Almanya, İsviçre, ABD ve İskandinav ülkeleri de seyahatleri askıya aldı. Turizm sektörü temsilcileri yaşanan olayların geçici olmasını umut ediyor.

16.7.2016Ekonomi
Yeniden canlanan turizm de darbe aldı

Yeniden canlanan turizm de darbe aldı

Türkiye’de cuma gecesi yaşanan darbe girişimi üzerine Alman havayolu şirketleri, Türkiye’ye ve Türkiye’den yapılacak uçuşları iptal etti.

16.7.2016Avrupa
Samuel Eto'o'nun yardım maçı iptal edildi!

Samuel Eto'o'nun yardım maçı iptal edildi!

Samuel Eto'o Vakfı'nın kuruluşunun 10'uncu yıl kutlamaları kapsamında, Antalya'da dünyaca ünlü yıldızlar ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın forma giyeceği duyurulan bu geceki yardım maçı, güvenlik gerekçesiyle iptal edildi.

16.7.2016Futbol
Başbakan Yıldırım: Bizim feryatlarımız sınırlı olarak yankı buluyor

Başbakan Yıldırım: Bizim feryatlarımız sınırlı olarak yankı buluyor

Başbakan Binali Yıldırım, Anadolu Yayıncılar Derneği tarafından düzenlenen 'Uluslararası Kültür Turizmi ve Medya Kurultayı' dolayısıyla Türkiye'de bulunan 50 yabancı gazeteciyi, Çankaya Köşkü'nde kabul etti. Burada gazetecilere açıklamalarda bulunan Başbakan, Fransa'daki saldırıyı lanetlerken AP binasındaki 'sergi'ye de atıfta bulunarak terörle mücadele mesajları verdi: Hala Türkiye'de binlerce masum insanın kanına giren terör örgütünün propagandası, Avrupa'nın kalbinde yapılabiliyorsa, Avrupa Parlamentosu'nda bunların rezillikleri sergilenebiliyorsa burada bir yanlış vardır.

15.7.2016Gündem
Samuel Eto'o'ya fahri hemşehrilik

Samuel Eto'o'ya fahri hemşehrilik

Antalyaspor'un başarılı oyuncusu ve takım kaptanı Kamerunlu Samuel Eto'o'ya kente yapmış olduğu katkılardan dolayı Antalya Büyükşehir Belediyesi Meclisi tarafından fahri hemşehrilik payesi ve beratı verilmesine karar verildi.

15.7.2016Futbol
Deniz dolgusuna yapılan golf sahası açılıyor

Deniz dolgusuna yapılan golf sahası açılıyor

Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz, "Samsun'a ayrı bir değer katacak golf sahası aynı zamanda turizm aktivitesinin gelişmesinde de büyük rol oynayacak" dedi.

15.7.2016Ekonomi
Saldırıdan sonra konuşulan komplo teorisi

Saldırıdan sonra konuşulan komplo teorisi

Nice’te yaşanan saldırının önlenemeyişi ve polisin teröristi durduramaması nedeniyle hükümet ve muhalefet arasında polemik başladı. Daha önce şehir içinde tam teçhizat gezen askerlerin silahlarını kullanamadığı, polislere de vermediği rapora yansımıştı... Sosyal medyada ise polisin kamyonu durdurmakta zorlanması ve açılan ateşte mermilerin şoförün oturduğu bölüme isabet etmemesi tartışılıyor. Komplo teorilerinin aksine Güvenlik uzmanı Metin Gürcan "Burada polisin ilk başta bunun bir saldırı olup olmadığı konusunda şüphe yaşadığı anlaşılıyor. Üstelik ateş eden polis de terör konusunda tecrübeli, terör motivisyonu olan polis değil.Son anlarda ateş edilirken polisin ağırlıklı kısmı kamyonun sağ tarafında bulunuyor. Dolayısıyla mermilerin o bölüme isabet etmesi normal" diyor.

15.7.2016Gündem
Demirtaş'tan MEYBEM çıkışı

Demirtaş'tan MEYBEM çıkışı

TÜRKİYE Odalar ve Borsalar Birliği bünyesinde gerçekleşen İzmir'deki odalar ve borsalar ortak yönetim kurulu toplantısı, Selçuk Ticaret Odası ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

15.7.2016Ege
YUNANİSTAN'DA DİKKATLİ, BULGARİSTAN'DA GÜVENDE OLUN

YUNANİSTAN'DA DİKKATLİ, BULGARİSTAN'DA GÜVENDE OLUN

Avrupa’ya ulaşmak isteyen mülteciler nedeniyle bu yıl Sıla Yolu’nun en sıkıntılı ülkelerinden biri Yunanistan. Ülkeye girmeden önce günlük gelişmeleri televizyon ve gazetelerden mutlaka takip edin.Bulgaristan'da ise bu yıl  Trakya ve Meriç otoyolları kullanıma girdi. Böylece yıllardır izincilerimizin korkulu rüyası haline gelen eski yol dönemi bitti.Ancak yine de güvenliği elden bırakmamak gerek.

15.7.2016Avrupa
Rusya'da kritik Türkiye anketi

Rusya'da kritik Türkiye anketi

Rusya’da yapılan son anket, Türkiye ile ilişkilerdeki hızlı “normalleşme” adımlarının halkın kafasını karıştırdığını gösteriyor. Turizm kapısının açılmasını destekleyenler çoğunluğu oluştururken, diğer yandan “Türkiye ile genel olarak yakınlaşma adımlarından acele edilmemesi” görüşü de çoğunluk desteği buldu. Bu arada kriz döneminde medyada Türkiye karşıtı olarak süren "ağır ve yoğun negatif propaganda"nın izlerini silmenin uzun zaman alacağı görüşü baskın...

15.7.2016Dünya
Türkiye’nin ilk ve tek pist yarışı Malt Crit E3 16 Temmuz'da start alıyor

Türkiye’nin ilk ve tek pist yarışı Malt Crit E3 16 Temmuz'da start alıyor

Türkiye’nin ilk ve tek pist yarışı Malt Crit E3, 16 Temmuz’da Maltepe Veledrom’da start alıyor. 

15.7.2016Bisiklet
Bulut İnşaat'ın sahipleri için yakalama kararı

Bulut İnşaat'ın sahipleri için yakalama kararı

Teslim etmesi gereken binlerce konut bulunan Bulut İnşaat’ın sahipleri hakkında yakalama kararı çıkarıldı. Mahkeme, yüzlerce yıl hapisleri istenen Temel Bulut, oğlu Volkan Bulut ve şirket çalışanı Mine Turgut’un duruşmalardan kaçtıklarına işaret ederek haklarında yakalama kararı verdi.

15.7.2016Ekonomi
Mavi bayrak alan Van Gölü konuklarını bekliyor

Mavi bayrak alan Van Gölü konuklarını bekliyor

Van Gölü'nün Ayanis sahili, "mavi bayrak" almaya hak kazandı.Tuşba Belediye Başkanı Özgökçe, "Mavi bayrakla farkındalık oluşturmayı amaçladık. Göldeki temizliği korumak adına bu uygulama çok önemli. Burada 200 metre uzunluğunda güzel bir plaj ve Avrupa standartlarında tam donanımlı konaklama mekanları oluşturacağız"  dedi.   

15.7.2016Ekonomi
Ayvalık'taki çöp taksi yandı

Ayvalık'taki çöp taksi yandı

Balıkesir'in Ayvalık İlçesi'nde Ayvalık Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren taşeron firmaya ait, çöp taksi adıyla kullanılan damperli küçük kamyon, seyir halindeyken alevler içerisinde kaldı.

15.7.2016Ege
Yerli turistin gözdesi Balıkesir oldu

Yerli turistin gözdesi Balıkesir oldu

Balıkesir Kültür ve Turizm Müdürü Mustafa Çaltı, geçen yıl il genelinde yaklaşık 3 milyon 440 bin geceleme gerçekleştiğini söyledi.

15.7.2016Ekonomi
Kova burcu ile seyehate çıkmak

Kova burcu ile seyehate çıkmak

Yenilikçi, marjinal, değişimin ve değişikliğin peşindeki kaşif ruhlu Kova burçları gerçek seyahat severlerdir.

15.7.2016Paparazzi
Metro Turizm şoförüyle motosikletçinin kavgası

Metro Turizm şoförüyle motosikletçinin kavgası

Metro Turizm otobüsünde yaşanan muavin skandalının ardından bu kez de İstanbul - Kocaeli yolunda çekilen bir video sosyal medyada çok tartışıldı.

14.7.2016Gündem
Metro otobüsündeki iğrenç olayda muavinin cezası belli oldu

Metro otobüsündeki iğrenç olayda muavinin cezası belli oldu

MUĞLA’dan İstanbul’a giden otobüste mastürbasyon yaparak üniversite öğrencisi genç kıza cinsel istismarda bulunduğu öne sürülen muavin 27 yaşındaki Gökhan G., 'cinsel saldırı' suçundan 6 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırıldı.

14.7.2016Gündem
Tüpsüz daldı çıkamadı

Tüpsüz daldı çıkamadı

Muğla’nın Marmaris ilçesinde 30 yaşındaki Uğur Çetin, zıpkınla balık vurmak için tüpsüz daldığı 30 metre derinlikten yüzeye çıkamayarak hayatını kaybetti.

14.7.2016Ege
Balık için daldığı denizden çıkamadı

Balık için daldığı denizden çıkamadı

Muğla’nın Marmaris ilçesinde 30 yaşındaki Uğur Çetin, zıpkınla balık vurmak için tüpsüz daldığı 30 metre derinlikten yüzeye çıkamayarak hayatını kaybetti

14.7.2016Gündem
Kayalar, kaleler, köprüler, minareler şehri: Hasankeyf

Kayalar, kaleler, köprüler, minareler şehri: Hasankeyf

Hasankeyf, doğal, tarihi ve mimari özellikleriyle, Anadolu’daki birçok ören yerinden, örneğin Doğu Roma kalıntılarından çok farklı; arkeoloji deyimiyle ‘unique’ (eşsiz!) bir yerleşim. Ayrıca Hasankeyf'teki yapıların dokusu, uzun yıllar su altında kalmaya mermer gibi dayanıklı değil. Kadim medeniyetlere ev sahipliği yapmış Hasankeyf bugün sular altında kalmak için keyifsiz bir bekleyiş içinde...

14.7.2016Seyahat
Kurban Bayramı ne zaman? (Kurban bayramı tatili kaç gün olacak?)

Kurban Bayramı ne zaman? (Kurban bayramı tatili kaç gün olacak?)

Bayram tatilinin kaç gün olacağını bekleyen vatandaşların beklediği haber geldi. Kurban Bayramı tatili hakkında Başbakan Binali Yıldırım'dan müjde gibi bir açıklama geldi. Yıldırım, Kurban Bayramı'nda, Ramazan Bayramı'nda olduğu gibi uzun bir tatil yapılacağını açıkladı...

14.7.2016Gündem
Ürdün'den Samsun'a charter seferleri başladı

Ürdün'den Samsun'a charter seferleri başladı 

Ürdün'den Samsun'a ilk turist kafilesi "Jordan Fly" havayolu şirketi tarafından düzenlenen charter seferiyle geldi. Samsun Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Çamaş, "Samsun, Arap turist açısından tarihi bir gün yaşıyor" dedi.

14.7.2016Ekonomi

"Projeler devam edecek"

MANİSA Valisi Mustafa Hakan Güvençer, Manisa'yı tanıma aşamasında olduğunu belirterek, kente dair projelerinin olmadığını, bir önceki dönem devam eden projelerden uygun gördüklerini sürdüreceklerini söyledi.

13.7.2016Ege
Mermer atıklarına çevreci çözüm

Mermer atıklarına çevreci çözüm

MUĞLA'nın Yatağan İlçesi sınırlarında çevre kirliliğine sebep olan mermer atıkları ile ilgili hazırlanan proje GEKA'nın 2014 yılında yürüttüğü Çevre Mali Destek Programı kapsamında yüzde elli oranında destek almaya hak kazandı.

13.7.2016Ege
Vali'den yerinde inceleme

Vali'den yerinde inceleme

DENİZLİ Valisi Dr. Ahmet Altıparmak, UNESCO Dünya Miras Listesi'nde bulunan Hierapolis Antik Kenti ve Pamukkale'de incelemelerde bulunarak yetkililerden bilgi aldı.

13.7.2016Ege

Yazar Sonuçları

Tatilde kazıklanmaya ‘arz-talep’ bahanesi

Tatilde kazıklanmaya ‘arz-talep’ bahanesi

Turizmde fiyat tartışması sürüyor. Konuşan hep belediye ve turizmciler oldu.

13.7.2016Kelebek Yazıları