Tuncay Güney

 • Nefret suçundan yargılansın - Tuncay Güney
  Nefret suçundan yargılansın02.01.2015
  GündemErgenekon davasının ‘karakutusu’ olarak tanımlanan Tuncay Güney’in Yahudi-Musevilere karşı cinayetlere sebep olabilecek şekilde nefret suçu işlediğini öne süren işadamı Doğan Kasadolu, savcılığa suç duyurusunda bulundu.
 • Ahmet HAKAN

  Mescid-i Aksa’yı utandıran Vali - Tuncay Güney
  Mescid-i Aksa’yı utandıran Vali22.11.2014
  YazarlarEDİRNE Valisi Dursun Şahin, İsrail’in Mescid-i Aksa’ya düzenlediği baskına kızmış.
 • Tuncay Güney hakkında yakalama kararı - Tuncay Güney
  Tuncay Güney hakkında yakalama kararı19.11.2014
  GündemERGENEKON davasının ‘kara kutusu’ olarak tanımlanan polise verdiği ifadelerle bu soruşturmanın temelini oluşturan Tuncay Güney hakkında örgüt üyeliği ve casusluk suçlamaları ile yakalama kararı çıkartıldı.
 • Torbayla hallet - Tuncay Güney
  Torbayla hallet31.05.2014
  GündemTBMM’de istediğiniz kanunu istediğiniz zaman çıkarıyorsunuz.Yapacağınız iş son derece basit.İşte size çözüm: 1- Bir torba kanunla Balyoz ve Askeri Casusluk davalarının infazını 1 yıl süreyle erteleyin.2- Bu süre içerisinde Meclis’te bir araştırma komisyonu kurun ve yargıya etki eden bu çeteyi tespit edin.3- Bu tespitten sonra sorumlularına kelepçeyi vurun ve Silivri’ye gönderin.4- Bu bir yıllık süre içerisinde bunlar gerçekleşir ve arkasından ortaya çıkmış olan durum nedeniyle hukuki olarak yargılamanın iadesinin yolunu açın.
 • Tuhaf karar - Tuncay Güney
  Tuhaf karar03.04.2014
  GündemErgenekon davasına ilişkin İstanbul 13.Ağır Ceza Mahkemesi’nin 8 ayda tamamladığı, 3 kitaptan oluşan 16 bin 798 sayfalık gerekçeli kararı Ulusal Yargı Ağı Bilişim Sistemi (UYAP) üzerinden yayınlandı.Kararda, emsalleri ile karşılaştırılamayacak delil zenginliğine sahip olduğu öne sürülen Ergenekon’un, Susurluk’la bile kıyaslanmasının mümkün olmadığı ifade edildi.
 • Ergenekon gerekçeli kararının önsözü - Tuncay Güney
  Ergenekon gerekçeli kararının önsözü02.04.2014
  GündemErgenekon Davası gerekçeli kararının önsözünde şu ifadeler yer aldı:
 • Paşalar gibi çıktı - Tuncay Güney
  Paşalar gibi çıktı07.03.2014
  GündemEski Genelkurmay Başkanı Emekli Orgeneral İlker Başbuğ, Silivri Cezaevi'nden tahliye edildi.Başbuğ, tahliyesinden sonra uzun bir konuşma yaparak tepkisini dile getirdi.
 • Kılıçdaroğlu’nun Hilmioğlu ziyaretinin perde arkası - Tuncay Güney
  Kılıçdaroğlu’nun Hilmioğlu ziyaretinin perde arkası28.01.2014
  GündemCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, kanser tedavisi gören Ergenekon hükümlüsü ve eski İnönü Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Fatih Hilmioğlu’nu Silivri Cezaevi’nde ziyaret etti.
 • Kılıçdaroğlu: Cumhurbaşkanı da rahatsız - Tuncay Güney
  Kılıçdaroğlu: Cumhurbaşkanı da rahatsız27.01.2014
  GündemCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, kanser tedavisi gören Ergenekon hükümlüsü ve eski İnönü Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Fatih Hilmioğlu’nu Silivri Cezaevi’nde ziyaret etti.
 • Ergeneson - Tuncay Güney
  Ergeneson08.01.2014
  GündemErgenekon, İnternet Andıcı, ÇYDD, OdaTV, Şike.Yüzlerce tutuklu, mahkûm.Büyük Rüşvet Operasyonu, Dubai, Bakırköy ve.
 • Ergenekon savcılığından Bakırköy Başsavcı vekilliğine - Tuncay Güney
  Ergenekon savcılığından Bakırköy Başsavcı vekilliğine07.01.2014
  GündemÜmraniye’de bir gecekonduda 27 adet el bombasının bulunması ile 12 Haziran 2007’de başlayan Ergenekon soruşturmasıyla Türkiye, Zekeriya Öz ismini duydu.
 • Hayatı roman - Tuncay Güney
  Hayatı roman19.11.2013
  GündemErgenekon davasında 21 yıl 9 ay hüküm giyen gazeteci-yazar Hikmet Çiçek, 5 yıl cezaevinde birlikte kaldığı aynı davada 2 kez ağırlaştırılmış müebbet ve 117 yıl hapis cezasına çarptırılan emekli Tuğgeneral Veli Küçük’ün askerlik ve sivil hayatını, ‘Ben Veli Küçük’ adlı kitapla anlattı.
 • 'Ben Veli Küçük' - Tuncay Güney
  'Ben Veli Küçük'19.11.2013
  GündemErgenekon davasında 2 kez ağırlaştırılmış müebbet ve 117 yıl hapis cezasına çarptırılan emekli Tuğgeneral Veli Küçük, 1972'de Şırnak'ta İlçe Jandarma Bölük Komutanlığı sırasında Jandarma Genel Komutanlığı'na yazdığı raporda TRT'nin Kürtçe radyo yayın yapmasını önermiş.
 • Yalçın BAYER

  Çiftçi nasıl dayansın - Tuncay Güney
  Çiftçi nasıl dayansın30.10.2013
  YazarlarTÜRKİYE’nin en büyük, dünyanın ise sayılı büyük holdinglerinden Koç Holding 2000 yılında Şanlıurfa’da kurduğu Harranova çiftliğini kapatmaya hazırlanıyor.
 • ‘Şantajla zehirlettiler’ iddiasına inceleme - Tuncay Güney
  ‘Şantajla zehirlettiler’ iddiasına inceleme12.09.2013
  GündemCumhurbaşkanı Turgut Özal’ın zehirlenme davasında gizli tanık Selçuk’un “Semra Özal’a şantaj yaparak kocasını zehirlettiler” sözleri üzerine Ankara TMK 10’uncu maddesiyle görevli Cumhuriyet Başsavcıvekilliği inceleme başlattı.İddialar ciddi bulunursa Semra Özal hakkında dava açılacak.
 • Gizli tanıklı Özal davası - Tuncay Güney
  Gizli tanıklı Özal davası09.09.2013
  GündemEmekli Tuğgeneral Levent Ersöz, Cumhurbaşkanı Özal’ı zehirleyerek öldürdüğü iddiasıyla açılan davada yarın hâkim karşısına çıkıyor.Cezaevinde yeniden ifadesi alınan gizli tanık Selçuk, bu kez Tuncay Güney ve eski Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’in isimlerini ortaya attı.
 • Yetenekli Bayan Bulut - Tuncay Güney
  Yetenekli Bayan Bulut07.09.2013
  Pazarİyi tarafından bakalım: Uydurma cümlelerle röportajı yayımlanan Burcu Bulut sayesinde, medya analizleriyle ünlü dilbilimci Chomsky’ye bulunmaz malzeme çıktı.Oturur afiyetle okuruz artık!
 • Adalet yoksa zorbalık vardır - Tuncay Güney
  Adalet yoksa zorbalık vardır23.08.2013
  GündemErgenekon davasının karar duruşmasında tahliye olan CHP Milletvekili Prof.Dr.Mehmet Haberal, Tuncay Güney’in “Ergenekon’da 1 numara yoktu.İlker Başbuğ, 1 numara yerine konuldu” açıklamaları için, “Ülkemiz, bir köprüden geçiyor.Eğer adalet yoksa, zorbalık vardır.Bu da o ülkenin sonu demektir” dedi.
 • Bu saat 5 bin dolar 20 tane daha var - Tuncay Güney
  Bu saat 5 bin dolar 20 tane daha var22.08.2013
  PlanetErgenekon’un kilit ismi Tuncay Güney, Kanada'da yaşadığı evin kapılarını Hürriyet'e açtı ve çok çarpıcı açıklamalarda bulundu.''Ergenekon'un bir numarası yoktu'' diyen Güney, İlker Başbuğ'un bir numara yerine konduğunu iddia etti.
 • Ertuğrul ÖZKÖK

  Ergenekon davasının arkasında İsrail mi var :) - Tuncay Güney
  Ergenekon davasının arkasında İsrail mi var :)22.08.2013
  YazarlarYIL 2023.
 • Bond yanımda hiç kalır - Tuncay Güney
  Bond yanımda hiç kalır22.08.2013
  PlanetToronto’da lüks hayatından çok memnun görünen Tuncay Güney, tarihe ‘süper ajan’ olarak geçtiğini belirterek, “Benim için CIA, MOSSAD, MİT diyorlar.
 • Merak etmeyin Hürriyet varsa o haber de var - Tuncay Güney
  Merak etmeyin Hürriyet varsa o haber de var22.08.2013
  GündemBaşbakan Yardımcısı Sayın Bekir Bozdağ, dün Hürriyet gazetesinin birinci sayfasına dönük iki kez eleştiride bulundu.Hürriyet, okurlarının ve halkın bilgi edinme hakkı çerçevesinde bu eleştirileri yanıtlamak zorundadır.
 • İki bakandan ortak açıklama - Tuncay Güney
  İki bakandan ortak açıklama21.08.2013
  GündemBaşbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin gazetecilere ortak basın açıklaması yaptı.Bozdağ "Esad ve Esad'a destek verenler kafasını yastığa koyup uyuyabildiyse ve bu insanlıksa ben insan olmak istemem açıkçası" dedi.Gözyaşlarına hakim olamayan Şahin ise "Küresel vicdanın gelişmesi gerekiyor" diye konuştu.
 • AK Parti'den Ergenekon yorumu - Tuncay Güney
  AK Parti'den Ergenekon yorumu06.08.2013
  GündemAK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Hüseyin Çelik AK Parti Genel Merkezi'nde açıklamalarda bulundu.Çelik, Ergenekon kararlarıyla ilgili, "Mustafa Kemal’in askerleriyiz diyenler sevsinler sizi.Mustafa Kemal hayatta olsa size patates soydurmazdı" dedi.
 • Davamızdaki 18 çelişki - Tuncay Güney
  Davamızdaki 18 çelişki03.08.2013
  GündemErgenekon davasının yarınki duruşmasında karar çıkacak.
 • Başbuğ: 132 yıl önceki Midhat Paşa davası ile bugünkü davalar benzer - Tuncay Güney
  Başbuğ: 132 yıl önceki Midhat Paşa davası ile bugünkü davalar benzer10.07.2013
  Gündem"Ergenekon" Davası'nın tutuklu sanıklarından eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ, 132 yıl önce yaşanan Midhat Paşa Davası ile bugünün özel yetkili mahkemelerinde görülen davalar arasında benzerlikler olduğunu savunarak, "İbretlik 132 sene önce yaşanan Midhat Paşa davası gibi siyasi davalardan gerekli dersler çıkartılabilseydi, bugün de aynı durumlarla karşı karşıya gelinir miydi? Elbette hayır!" ifadelerini kullandı.
 • Ergenekon'da tutuklu sanıkların savunmaları tamamlandı - Tuncay Güney
  Ergenekon'da tutuklu sanıkların savunmaları tamamlandı10.06.2013
  GündemErgenekon Davası’nda 18 Mart’ta verilen esas hakkındaki mütalaanın ardından 15 Nisan’dan itibaren son savunmaların alınmasına başlandı.2 aylık süre içerisinde 66 tutuklu sanığının esas hakkındaki beyanlarını almayı tamamladı.Yine 2 aylık süre içinde 80 tutuksuz sanık da mütalaaya ilişkin son savunmasını yaptı.
 • 'Çocukların korkutulduğu bir Veli Küçük yaratıldı' - Tuncay Güney
  'Çocukların korkutulduğu bir Veli Küçük yaratıldı'02.05.2013
  Gündemİstanbul 13.Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen Ergenekon Davası’nda, "Cebir ve şiddet kullanarak Türkiye Cumhuriyeti hükümetini ortadan kaldırmaya veya görevlerini yapmasını kısmen veya tamamen engellemeye teşebbüs’ ve ’Danıştay’a silahlı baskını azmettirmekle yargılanan emekli Tuğgeneral Veli Küçük son savunmasını yaptı.
 • Yalçın BAYER

  İstanbul ‘obez’ oldu - Tuncay Güney
  İstanbul ‘obez’ oldu13.04.2013
  YazarlarİSTANBUL Büyükşehir Belediyesi’nin, geçen hafta tartışılıp AKP oylarıyla kabul edilen 2012 yılı faaliyet raporu üzerinde CHP Grup Sözcüsü Mehmet Yıldız ağır eleştiriler yöneltirken, “İstanbul’un şişirilerek obezleştirildiğini” söyledi.
 • Ergenekon Davası'nda ilginç diyalog - Tuncay Güney
  Ergenekon Davası'nda ilginç diyalog11.04.2013
  Gündemİstanbul 13.Ağır Ceza Mahkemesi'de görülen 67'si tutuklu 275 sanıklı Ergenekon Davası'nın 284.duruşmasında sanık avukatlarının usule ilişkin talepleri alınıyor.16 sanığın avukatı Celal Ülgen'in mahkeme heyetine ''Sayenizde kilo verdim'' demesi gülüşmelere neden oldu.
 • CHP'li vekilden çarpıcı Büyükanıt iddiası - Tuncay Güney
  CHP'li vekilden çarpıcı Büyükanıt iddiası10.04.2013
  GündemCHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan, "Yaşar Büyükanıt'a Başbakan'la Dolmabahçe'de yaptığı görüşmede, gizli tanıklık karşılığında senin hakkında soruşturma dahi yapılmayacak sözü verildi mi verilmedi mi?" diye sordu.
 • Tolga Tanış

  Denktaşların dramı - Tuncay Güney
  Denktaşların dramı19.03.2013
  Pasaj
 • Gladyo-derin devlet Ergenekon’muş - Tuncay Güney
  Gladyo-derin devlet Ergenekon’muş19.03.2013
  GündemGladyo ve derin devletin karşılığı Ergenekon örgütüymüş.Ergenekon davasında önceki gün savcılar tarafından hazırlanan mütalaada bu durum şöyle değerlendirildi:
 • 'Türk kültürüne ait bir terim olan Ergenekon dendi' - Tuncay Güney
  'Türk kültürüne ait bir terim olan Ergenekon dendi'18.03.2013
  Gündem“Ergenekon” davası kapsamında verilen mütalaada, ''Susurluk kazası sonrasında ortaya çıkan yapının 'Ergenekon örgütü'nün küçük bir hücresi olduğu, bu örgütlü yapıya ülkemizde Avrupa'daki örneklerineuygun şekilde Türk kültürüne ait bir terim olan 'Ergenekon' ismi verildiği anlaşılmaktadır'' denildi.
 • Yalçın BAYER

  Bir fâsığın sözleri - Tuncay Güney
  Bir fâsığın sözleri22.02.2013
  YazarlarVERDİĞİ ifadeler sonrasında Ergenekon soruşturmasının fitilini ateşleyerek Türkiye’yi karıştıran, başta Silivri olmak üzere Hasdal, Hadımköy, Maltepe, Mamak, Sincan ve Şirinyer gibi cezaevlerinin kapısını açıp yüzlerce insanın aylardır, yıllardır içeride yatmasına yol açan Tuncay Güney günah çıkarmış:
 • Tuncay Güney için şaşırtan talep - Tuncay Güney
  Tuncay Güney için şaşırtan talep14.02.2013
  Gündem“Ergenekon” davasında tutuklu yargılanan Sevgi Erenerol'un avukatı Vural Ergül, Kanada'da bulunan Tuncay Güney'in savunma tanığı olarak dinlenilmesini istedi.
 • Ahmet HAKAN

  Hiçbir şey değişmemiş - Tuncay Güney
  Hiçbir şey değişmemiş13.02.2013
  YazarlarDİYORLAR ki:
 • Ertuğrul ÖZKÖK

  Koordinatlarımızı verenler neredesiniz - Tuncay Güney
  Koordinatlarımızı verenler neredesiniz12.02.2013
  YazarlarKANADA’daki Tuncay Güney’in itirafından sonra, Türk medyasında hiç özür dileyeni gördünüz mü?
 • Ergenekon projeydi tutuklu kalmamalı - Tuncay Güney
  Ergenekon projeydi tutuklu kalmamalı08.02.2013
  GündemVerdiği ifadelerle Ergenekon soruşturmasının en önemli dayanaklarından olan Tuncay Güney uzun bir aradan sonra yine konuştu.
 • Ertuğrul ÖZKÖK

  Kardeşim biz azınlık değiliz - Tuncay Güney
  Kardeşim biz azınlık değiliz27.12.2012
  YazarlarSON 10 yıldır bize şu duyguyu verdiler.
 • '13 Aralık gibiyim' - Tuncay Güney
  '13 Aralık gibiyim'26.12.2012
  GündemErgenekon Duruşması'na tutuklu sanık Mustafa Balbay'ın "Son günlerde bana 'Nasılsın' diye soranlara 13 Aralık gibiyim diyorum.Gerçekten 13 Aralık bizim burada 5 yıllık hayalimizdi" sözleri damga vurdu.
 • İnsan yanı ağlasa da o bir polis Recep Güven - Tuncay Güney
  İnsan yanı ağlasa da o bir polis Recep Güven27.10.2012
  Pazar“Dağda ölen teröriste ağlayamıyorsanız insan değilsiniz.” Bu cümleyle, bütün Türkiye ezberledi adını.Ama Diyarbakır Emniyet Müdürü Recep Güven’in insan yanı, ’ölen teröriste ağlamayı’, polis yanıysa ‘teröristi enterne eden devleti’ istiyordu.O, bu ikisinin toplamıydı
 • Korgeneral Eröz: Başbuğ'a andıçla ilgili defalarca bilgi verildi - Tuncay Güney
  Korgeneral Eröz: Başbuğ'a andıçla ilgili defalarca bilgi verildi07.10.2012
  GündemAğustos ayında Yüksek Askeri Şura’da emekliye sevk edilen tutuklu sanık Korgeneral Mehmet Eröz, Ergenekon Davası’na bakan İstanbul 13.Ağır Ceza Mahkemesi’ne tahliye talebine ilişkin dilekçe sundu.
 • Balbay ve Özkan artık yalnız değil - Tuncay Güney
  Balbay ve Özkan artık yalnız değil03.10.2012
  GündemErgenekon Davası’nda tutuklu yargılanan Mustafa Balbay ve Tuncay Özkan aynı koğuşa konuldu.
 • “Ergenekon” davasının 238.duruşması başladı - Tuncay Güney
  “Ergenekon” davasının 238.duruşması başladı01.10.2012
  GündemEski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ, CHP milletvekilleri Mustafa Balbay ve Mehmet Haberal ile emekli Tuğgeneral Veli Küçük'ün de aralarında bulunduğu 65'i tutuklu 274 sanıklı “Ergenekon” davasının 238'inci duruşması başladı.
 • Ergenekon'da 237.duruşma - Tuncay Güney
  Ergenekon'da 237.duruşma30.09.2012
  GündemEski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ, CHP milletvekilleri Mustafa Balbay ve Mehmet Haberal ile emekli Tuğgeneral Veli Küçük'ün de aralarında bulunduğu 65'i tutuklu 274 sanıklı “Ergenekon” davasının 237'inci duruşması başladı.
 • Yargıtay’dan ‘basın özgürlüğü’ kararı - Tuncay Güney
  Yargıtay’dan ‘basın özgürlüğü’ kararı15.08.2012
  Gündemİşçi Partisi Genel Başkanı Perinçek’in, Taraf ve Yeni Şafak’a açtığı davalarda tazminat ödenmesine hükmeden mahkemenin kararları, Yargıtay 4’üncü Hukuk Dairesi’nce bozuldu.Kararda, gerçek olduğu belirtilen haberlerin kamu yararının bulunduğu ifade edildi.
 • Ertuğrul ÖZKÖK

  Hiç böyle ülke gördünüz mü - Tuncay Güney
  Hiç böyle ülke gördünüz mü03.08.2012
  YazarlarHİÇ BÖYLE ÜLKE GÖRDÜNÜZ MÜ Ülkenin eski Genelkurmay Başkanı “İnternet andıcı” adlı bir suçtan içeride yatıyor.
 • İfadesi için çalışılıyor - Tuncay Güney
  İfadesi için çalışılıyor30.01.2012
  GündemAdalet Bakanı Sadullah Ergin, CHP Kırklareli Milletvekili Turgut Dibek’in, Ergenekon soruşturması kapsamında çeşitli iddialarda bulunan Tuncay Güney’le ilgili soru önergesini yanıtladı.
 • Nedim Şener'in savunmasının tam metni - Tuncay Güney
  Nedim Şener'in savunmasının tam metni04.01.2012
  Gündem
içinde

Tuncay Güney


geçen her haberden
Mind ile anında haberdar olabilirsiniz