Tuncay Güney

 • Nefret suçundan yargılansın - Tuncay Güney
  Nefret suçundan yargılansın03.01.2015
  GündemErgenekon davasının ‘karakutusu’ olarak tanımlanan Tuncay Güney’in Yahudi-Musevilere karşı cinayetlere sebep olabilecek şekilde nefret suçu işlediğini öne süren işadamı Doğan Kasadolu, savcılığa suç duyurusunda bulundu.
 • Ahmet HAKAN

  Mescid-i Aksa’yı utandıran Vali - Tuncay Güney
  Mescid-i Aksa’yı utandıran Vali23.11.2014
  YazarlarEDİRNE Valisi Dursun Şahin, İsrail’in Mescid-i Aksa’ya düzenlediği baskına kızmış.
 • Tuncay Güney hakkında yakalama kararı - Tuncay Güney
  Tuncay Güney hakkında yakalama kararı20.11.2014
  GündemERGENEKON davasının ‘kara kutusu’ olarak tanımlanan polise verdiği ifadelerle bu soruşturmanın temelini oluşturan Tuncay Güney hakkında örgüt üyeliği ve casusluk suçlamaları ile yakalama kararı çıkartıldı.
 • Torbayla hallet - Tuncay Güney
  Torbayla hallet01.06.2014
  GündemTBMM’de istediğiniz kanunu istediğiniz zaman çıkarıyorsunuz.Yapacağınız iş son derece basit.İşte size çözüm: 1- Bir torba kanunla Balyoz ve Askeri Casusluk davalarının infazını 1 yıl süreyle erteleyin.2- Bu süre içerisinde Meclis’te bir araştırma komisyonu kurun ve yargıya etki eden bu çeteyi tespit edin.3- Bu tespitten sonra sorumlularına kelepçeyi vurun ve Silivri’ye gönderin.4- Bu bir yıllık süre içerisinde bunlar gerçekleşir ve arkasından ortaya çıkmış olan durum nedeniyle hukuki olarak yargılamanın iadesinin yolunu açın.
 • Tuhaf karar - Tuncay Güney
  Tuhaf karar04.04.2014
  GündemErgenekon davasına ilişkin İstanbul 13.Ağır Ceza Mahkemesi’nin 8 ayda tamamladığı, 3 kitaptan oluşan 16 bin 798 sayfalık gerekçeli kararı Ulusal Yargı Ağı Bilişim Sistemi (UYAP) üzerinden yayınlandı.Kararda, emsalleri ile karşılaştırılamayacak delil zenginliğine sahip olduğu öne sürülen Ergenekon’un, Susurluk’la bile kıyaslanmasının mümkün olmadığı ifade edildi.
 • Ergenekon gerekçeli kararının önsözü - Tuncay Güney
  Ergenekon gerekçeli kararının önsözü03.04.2014
  GündemErgenekon Davası gerekçeli kararının önsözünde şu ifadeler yer aldı:
 • Paşalar gibi çıktı - Tuncay Güney
  Paşalar gibi çıktı08.03.2014
  GündemEski Genelkurmay Başkanı Emekli Orgeneral İlker Başbuğ, Silivri Cezaevi'nden tahliye edildi.Başbuğ, tahliyesinden sonra uzun bir konuşma yaparak tepkisini dile getirdi.
 • Kılıçdaroğlu’nun Hilmioğlu ziyaretinin perde arkası - Tuncay Güney
  Kılıçdaroğlu’nun Hilmioğlu ziyaretinin perde arkası29.01.2014
  GündemCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, kanser tedavisi gören Ergenekon hükümlüsü ve eski İnönü Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Fatih Hilmioğlu’nu Silivri Cezaevi’nde ziyaret etti.
 • Kılıçdaroğlu: Cumhurbaşkanı da rahatsız - Tuncay Güney
  Kılıçdaroğlu: Cumhurbaşkanı da rahatsız28.01.2014
  GündemCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, kanser tedavisi gören Ergenekon hükümlüsü ve eski İnönü Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Fatih Hilmioğlu’nu Silivri Cezaevi’nde ziyaret etti.
 • Ergeneson - Tuncay Güney
  Ergeneson09.01.2014
  GündemErgenekon, İnternet Andıcı, ÇYDD, OdaTV, Şike.Yüzlerce tutuklu, mahkûm.Büyük Rüşvet Operasyonu, Dubai, Bakırköy ve.
 • Ergenekon savcılığından Bakırköy Başsavcı vekilliğine - Tuncay Güney
  Ergenekon savcılığından Bakırköy Başsavcı vekilliğine08.01.2014
  GündemÜmraniye’de bir gecekonduda 27 adet el bombasının bulunması ile 12 Haziran 2007’de başlayan Ergenekon soruşturmasıyla Türkiye, Zekeriya Öz ismini duydu.
 • Hayatı roman - Tuncay Güney
  Hayatı roman20.11.2013
  GündemErgenekon davasında 21 yıl 9 ay hüküm giyen gazeteci-yazar Hikmet Çiçek, 5 yıl cezaevinde birlikte kaldığı aynı davada 2 kez ağırlaştırılmış müebbet ve 117 yıl hapis cezasına çarptırılan emekli Tuğgeneral Veli Küçük’ün askerlik ve sivil hayatını, ‘Ben Veli Küçük’ adlı kitapla anlattı.
 • 'Ben Veli Küçük' - Tuncay Güney
  'Ben Veli Küçük'20.11.2013
  GündemErgenekon davasında 2 kez ağırlaştırılmış müebbet ve 117 yıl hapis cezasına çarptırılan emekli Tuğgeneral Veli Küçük, 1972'de Şırnak'ta İlçe Jandarma Bölük Komutanlığı sırasında Jandarma Genel Komutanlığı'na yazdığı raporda TRT'nin Kürtçe radyo yayın yapmasını önermiş.
 • Yalçın BAYER

  Çiftçi nasıl dayansın - Tuncay Güney
  Çiftçi nasıl dayansın31.10.2013
  YazarlarTÜRKİYE’nin en büyük, dünyanın ise sayılı büyük holdinglerinden Koç Holding 2000 yılında Şanlıurfa’da kurduğu Harranova çiftliğini kapatmaya hazırlanıyor.
 • ‘Şantajla zehirlettiler’ iddiasına inceleme - Tuncay Güney
  ‘Şantajla zehirlettiler’ iddiasına inceleme13.09.2013
  GündemCumhurbaşkanı Turgut Özal’ın zehirlenme davasında gizli tanık Selçuk’un “Semra Özal’a şantaj yaparak kocasını zehirlettiler” sözleri üzerine Ankara TMK 10’uncu maddesiyle görevli Cumhuriyet Başsavcıvekilliği inceleme başlattı.İddialar ciddi bulunursa Semra Özal hakkında dava açılacak.
 • Gizli tanıklı Özal davası - Tuncay Güney
  Gizli tanıklı Özal davası10.09.2013
  GündemEmekli Tuğgeneral Levent Ersöz, Cumhurbaşkanı Özal’ı zehirleyerek öldürdüğü iddiasıyla açılan davada yarın hâkim karşısına çıkıyor.Cezaevinde yeniden ifadesi alınan gizli tanık Selçuk, bu kez Tuncay Güney ve eski Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’in isimlerini ortaya attı.
 • Yetenekli Bayan Bulut - Tuncay Güney
  Yetenekli Bayan Bulut08.09.2013
  Pazarİyi tarafından bakalım: Uydurma cümlelerle röportajı yayımlanan Burcu Bulut sayesinde, medya analizleriyle ünlü dilbilimci Chomsky’ye bulunmaz malzeme çıktı.Oturur afiyetle okuruz artık!
 • Adalet yoksa zorbalık vardır - Tuncay Güney
  Adalet yoksa zorbalık vardır24.08.2013
  GündemErgenekon davasının karar duruşmasında tahliye olan CHP Milletvekili Prof.Dr.Mehmet Haberal, Tuncay Güney’in “Ergenekon’da 1 numara yoktu.İlker Başbuğ, 1 numara yerine konuldu” açıklamaları için, “Ülkemiz, bir köprüden geçiyor.Eğer adalet yoksa, zorbalık vardır.Bu da o ülkenin sonu demektir” dedi.
 • Bu saat 5 bin dolar 20 tane daha var - Tuncay Güney
  Bu saat 5 bin dolar 20 tane daha var23.08.2013
  PlanetErgenekon’un kilit ismi Tuncay Güney, Kanada'da yaşadığı evin kapılarını Hürriyet'e açtı ve çok çarpıcı açıklamalarda bulundu.''Ergenekon'un bir numarası yoktu'' diyen Güney, İlker Başbuğ'un bir numara yerine konduğunu iddia etti.
 • Ertuğrul ÖZKÖK

  Ergenekon davasının arkasında İsrail mi var :) - Tuncay Güney
  Ergenekon davasının arkasında İsrail mi var :)23.08.2013
  YazarlarYIL 2023.
 • Bond yanımda hiç kalır - Tuncay Güney
  Bond yanımda hiç kalır23.08.2013
  PlanetToronto’da lüks hayatından çok memnun görünen Tuncay Güney, tarihe ‘süper ajan’ olarak geçtiğini belirterek, “Benim için CIA, MOSSAD, MİT diyorlar.
 • Merak etmeyin Hürriyet varsa o haber de var - Tuncay Güney
  Merak etmeyin Hürriyet varsa o haber de var23.08.2013
  GündemBaşbakan Yardımcısı Sayın Bekir Bozdağ, dün Hürriyet gazetesinin birinci sayfasına dönük iki kez eleştiride bulundu.Hürriyet, okurlarının ve halkın bilgi edinme hakkı çerçevesinde bu eleştirileri yanıtlamak zorundadır.
 • İki bakandan ortak açıklama - Tuncay Güney
  İki bakandan ortak açıklama22.08.2013
  GündemBaşbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin gazetecilere ortak basın açıklaması yaptı.Bozdağ "Esad ve Esad'a destek verenler kafasını yastığa koyup uyuyabildiyse ve bu insanlıksa ben insan olmak istemem açıkçası" dedi.Gözyaşlarına hakim olamayan Şahin ise "Küresel vicdanın gelişmesi gerekiyor" diye konuştu.
 • AK Parti'den Ergenekon yorumu - Tuncay Güney
  AK Parti'den Ergenekon yorumu07.08.2013
  GündemAK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Hüseyin Çelik AK Parti Genel Merkezi'nde açıklamalarda bulundu.Çelik, Ergenekon kararlarıyla ilgili, "Mustafa Kemal’in askerleriyiz diyenler sevsinler sizi.Mustafa Kemal hayatta olsa size patates soydurmazdı" dedi.
 • Davamızdaki 18 çelişki - Tuncay Güney
  Davamızdaki 18 çelişki04.08.2013
  GündemErgenekon davasının yarınki duruşmasında karar çıkacak.
 • Başbuğ: 132 yıl önceki Midhat Paşa davası ile bugünkü davalar benzer - Tuncay Güney
  Başbuğ: 132 yıl önceki Midhat Paşa davası ile bugünkü davalar benzer11.07.2013
  Gündem"Ergenekon" Davası'nın tutuklu sanıklarından eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ, 132 yıl önce yaşanan Midhat Paşa Davası ile bugünün özel yetkili mahkemelerinde görülen davalar arasında benzerlikler olduğunu savunarak, "İbretlik 132 sene önce yaşanan Midhat Paşa davası gibi siyasi davalardan gerekli dersler çıkartılabilseydi, bugün de aynı durumlarla karşı karşıya gelinir miydi? Elbette hayır!" ifadelerini kullandı.
 • Ergenekon'da tutuklu sanıkların savunmaları tamamlandı - Tuncay Güney
  Ergenekon'da tutuklu sanıkların savunmaları tamamlandı11.06.2013
  GündemErgenekon Davası’nda 18 Mart’ta verilen esas hakkındaki mütalaanın ardından 15 Nisan’dan itibaren son savunmaların alınmasına başlandı.2 aylık süre içerisinde 66 tutuklu sanığının esas hakkındaki beyanlarını almayı tamamladı.Yine 2 aylık süre içinde 80 tutuksuz sanık da mütalaaya ilişkin son savunmasını yaptı.
 • 'Çocukların korkutulduğu bir Veli Küçük yaratıldı' - Tuncay Güney
  'Çocukların korkutulduğu bir Veli Küçük yaratıldı'03.05.2013
  Gündemİstanbul 13.Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen Ergenekon Davası’nda, "Cebir ve şiddet kullanarak Türkiye Cumhuriyeti hükümetini ortadan kaldırmaya veya görevlerini yapmasını kısmen veya tamamen engellemeye teşebbüs’ ve ’Danıştay’a silahlı baskını azmettirmekle yargılanan emekli Tuğgeneral Veli Küçük son savunmasını yaptı.
 • Yalçın BAYER

  İstanbul ‘obez’ oldu - Tuncay Güney
  İstanbul ‘obez’ oldu14.04.2013
  YazarlarİSTANBUL Büyükşehir Belediyesi’nin, geçen hafta tartışılıp AKP oylarıyla kabul edilen 2012 yılı faaliyet raporu üzerinde CHP Grup Sözcüsü Mehmet Yıldız ağır eleştiriler yöneltirken, “İstanbul’un şişirilerek obezleştirildiğini” söyledi.
 • Ergenekon Davası'nda ilginç diyalog - Tuncay Güney
  Ergenekon Davası'nda ilginç diyalog12.04.2013
  Gündemİstanbul 13.Ağır Ceza Mahkemesi'de görülen 67'si tutuklu 275 sanıklı Ergenekon Davası'nın 284.duruşmasında sanık avukatlarının usule ilişkin talepleri alınıyor.16 sanığın avukatı Celal Ülgen'in mahkeme heyetine ''Sayenizde kilo verdim'' demesi gülüşmelere neden oldu.
 • CHP'li vekilden çarpıcı Büyükanıt iddiası - Tuncay Güney
  CHP'li vekilden çarpıcı Büyükanıt iddiası11.04.2013
  GündemCHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan, "Yaşar Büyükanıt'a Başbakan'la Dolmabahçe'de yaptığı görüşmede, gizli tanıklık karşılığında senin hakkında soruşturma dahi yapılmayacak sözü verildi mi verilmedi mi?" diye sordu.
 • Tolga Tanış

  Denktaşların dramı - Tuncay Güney
  Denktaşların dramı20.03.2013
  Pasaj
 • Gladyo-derin devlet Ergenekon’muş - Tuncay Güney
  Gladyo-derin devlet Ergenekon’muş20.03.2013
  GündemGladyo ve derin devletin karşılığı Ergenekon örgütüymüş.Ergenekon davasında önceki gün savcılar tarafından hazırlanan mütalaada bu durum şöyle değerlendirildi:
 • 'Türk kültürüne ait bir terim olan Ergenekon dendi' - Tuncay Güney
  'Türk kültürüne ait bir terim olan Ergenekon dendi'19.03.2013
  Gündem“Ergenekon” davası kapsamında verilen mütalaada, ''Susurluk kazası sonrasında ortaya çıkan yapının 'Ergenekon örgütü'nün küçük bir hücresi olduğu, bu örgütlü yapıya ülkemizde Avrupa'daki örneklerineuygun şekilde Türk kültürüne ait bir terim olan 'Ergenekon' ismi verildiği anlaşılmaktadır'' denildi.
 • Yalçın BAYER

  Bir fâsığın sözleri - Tuncay Güney
  Bir fâsığın sözleri23.02.2013
  YazarlarVERDİĞİ ifadeler sonrasında Ergenekon soruşturmasının fitilini ateşleyerek Türkiye’yi karıştıran, başta Silivri olmak üzere Hasdal, Hadımköy, Maltepe, Mamak, Sincan ve Şirinyer gibi cezaevlerinin kapısını açıp yüzlerce insanın aylardır, yıllardır içeride yatmasına yol açan Tuncay Güney günah çıkarmış:
 • Kılıçdaroğlu TRT boykotunu bozuyor - Tuncay Güney
  Kılıçdaroğlu TRT boykotunu bozuyor29.01.2011
  GündemCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, eski Genel Başkan Deniz Baykal döneminden bu yana süren TRT boykotunu bozuyor.
 • Veli Küçük: Guinness'e başvuracağım - Tuncay Güney
  Veli Küçük: Guinness'e başvuracağım28.01.2011
  GündemBİRİNCİ Ergenekon davasının 173’üncü duruşmasında talepler bölümünde söz alan Veli Küçük açıklamalarda bulundu.Tuncay Güney’in el yazısıyla çizdiği Ergenekon şemasında üstü kapalı olarak iddianameye konan isimlerin dinlenmesini talep ettiğini ifade eden Küçük, "Tuncay Güney’in el yazısıyla yaptığı şemayla Türk yargısı bu hale getirilemez" dedi.
 • Ergenekon'da tanığı ağlatan duruşma - Tuncay Güney
  Ergenekon'da tanığı ağlatan duruşma27.01.2011
  GündemBirinci Ergenekon davasının 172’inci duruşması Danıştay saldırısı tetikçisi Alparslan Arslan’ı olaydan bir gün önce Danıştay binası yakınında iki kişiyle gördüğünü iddia eden Aysel Sağlam tanık olarak dinleniyor.
 • Veli Küçük: Biz tavuk hırsızı mıyız? - Tuncay Güney
  Veli Küçük: Biz tavuk hırsızı mıyız?09.12.2010
  GündemBİRİNCİ Ergenekon Davası'nın 169.duruşmasının görülmesine sanık ve avukatlarının taleplerinin alınmasıyla devam ediyor.Duruşmanın öğleden sonraki bölümünde söz alan emekli Tuğgeneral Veli Küçük, Ergenekon Şeması'nda davada sanık olarak yer alanların dışındaki isimlerin ifadeye çağrılmasını istedi.
 • ‘Pişmanlık’tan yararlanayım - Tuncay Güney
  ‘Pişmanlık’tan yararlanayım03.12.2010
  Gündemİstanbul 13’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen 1.Ergenekon davasının 165.duruşması dün yapıldı.
 • Tuncay Güney sır oldu - Tuncay Güney
  Tuncay Güney sır oldu03.12.2010
  GündemBirinci Ergenekon Davası sanıklarından SESAR Başkanı İsmail Yıldız tarafından öldüğü iddia edilen Tuncay Güney'e ulaşılamıyor.
 • Suç tarihinde cezaevindeydi - Tuncay Güney
  Suç tarihinde cezaevindeydi20.11.2010
  Gündem25 Haziran 2007’de Ergenekon üyeliğinden tutuklanan Muzaffer Şenocak hakkında savcı Zekeriya Öz, ‘silahlı terör örgütü üyeliği’nden soruşturma açtı.Savcı Öz suç tarihi olarak ise Şenocak’ın Silivri Cezaevi’nde tutuklu bulunduğu 12 Kasım 2008’i gösterdi.Şenocak ile ilgili soruşturma kararı, Islak İmza iddianamesinin ek delil klasörlerinin içinde bulunan ayırma kararları arasında yer alıyor.
 • Veli Küçük'ten elektronik kelepçe tepkisi - Tuncay Güney
  Veli Küçük'ten elektronik kelepçe tepkisi26.10.2010
  GündemEmekli Tuğgeneral Veli Küçük, kendisine elektronik kepçe takılmasına büyük tepki gösterdi ve bu uygulamadan muaf tutulmasını istedi.Küçük tepkisini “Veli Küçük olarak ölünceye kadar Türk askerinin ayağına pranga takma zevkini, emperyalistlere asla vermeyeceğim” sözleriyle dile getirdi.
 • Cüneyt ÜLSEVER

  Cambaza bak! - Tuncay Güney
  Cambaza bak!13.10.2010
  YazarlarERGENEKON Davası ilk adımında hepimizi şaşırttı.Darbecilerden hesap sorulacak diye çok sevindik.
 • Yalçın BAYER

  Lak-lak TV’ciliği - Tuncay Güney
  Lak-lak TV’ciliği12.10.2010
  YazarlarTV ekranlarına ‘bir proje doğrultusunda’ hep aynı adamlar çıkarılıyordu.Şimdi yaşı 70 civarı askerler çıkarılıyor, hata yapsın kullanalım diye.Yaşlı askerler de bunu aynen yapıyorlar.Malum medyaya bol bol malzeme veriyorlar.Arada bir çatlak uçuk tipler de çıkarıyorlar.Bazı askerler var, abuk sabuk konuşuyorlar.
 • Kasetlerdeki yeni isimler - Tuncay Güney
  Kasetlerdeki yeni isimler12.10.2010
  Gündem
 • Sarı zarftan Çevik Bir de çıktı - Tuncay Güney
  Sarı zarftan Çevik Bir de çıktı12.10.2010
  GündemHanefi Avcı'nın makam odasında bulunduğu öne sürülen ve 1995-98'de kaydedildiği tahmin edilen kasetlerde 28 Şubat sürecinin etkin ismi Çevik Bir'in telefon konuşmalarının da olduğu ortaya çıktı.
 • Yalçın BAYER

  Başbakan’a Ankara için mega proje - Tuncay Güney
  Başbakan’a Ankara için mega proje11.10.2010
  YazarlarİSTANBUL için gizemli mega büyük projeler her gün gazete manşetlerinde!.
 • Veli Küçük: Bizim ailemiz kelaynak ailesi mi? - Tuncay Güney
  Veli Küçük: Bizim ailemiz kelaynak ailesi mi?24.09.2010
  GündemBirinci Ergenekon davasının 160.duruşması sanık ve avukatlarının taleplerinin alınmasıyla devam ediyor.Duruşmanın öğleden sonraki bölümünde söz alan emekli Tuğgeneral Veli Küçük, hakkında hiçbir delil yokken bin gündür tutuklu bulunduğunu söyledi.
 • Veli Küçük: Benden gizli tanık olmaz - Tuncay Güney
  Veli Küçük: Benden gizli tanık olmaz24.09.2010
  Son DakikaBirinci “Ergenekon” davasının tutuklu sanığı emekli Tuğgeneral Veli Küçük, dava kapsamında yargılanan sanıkların gizli tanık olmadıkları için tahliye edilmediklerini öne sürerek, “Benim yaşım geçti.Benden gizli tanık hiç olmaz” dedi.
içinde

Tuncay Güney


geçen her haberden
Mind ile anında haberdar olabilirsiniz