Tüketici Sorunları Hakem Heyeti


 • Yasin Girgin

  Yargıtay’ın verdiği karar elektrik şirketlerini çarptı - Tüketici Sorunları Hakem Heyeti

  Yargıtay’ın verdiği karar elektrik şirketlerini çarptı10.09.2014

  Yazarlar

  Elektrik faturalarında yazan kayıp-kaçak bedeli için Tüketici Sorunları Hakem Heyeti’ne başvurmuştum.
 • Kayıp kaçak bedeli için 'onurum zedeleniyor' dedi - Tüketici Sorunları Hakem Heyeti

  Kayıp kaçak bedeli için 'onurum zedeleniyor' dedi25.05.2014

  Ekonomi

  Milyonlarca aboneden elektrik faturaları üzerinden alınan kayıp-kaçak bedeli Afyonlu Oruçoğlu Holding’in patronlarından Oruç’u isyan ettirdi.Hakkı Oruç, alınan bedel için ‘İşlemediğim bir suç nedeniyle benden para alınıyor.Bu durum onurumu zedeliyor’ dedi mahkemeye gitti.Yargıtay’a kadar uzanan dosyada kazanan taraf Hakkı Oruç oldu.
 • İnternetten alışveriş yapanlar aman dikkat! - Tüketici Sorunları Hakem Heyeti

  İnternetten alışveriş yapanlar aman dikkat!05.03.2014

  Teknoloji 2007

  İNTERNET üzerinden alışveriş yapanların sayısı her geçen gün artarken mağduriyetler de yaşanıyor.Geçen yıl Manisa’da internetten alışveriş yapıp mağdur olanların sayısı 436 iken bu yılın ilk 45 günlük döneminde mağdur sayısı 700’e yükseldi.436 mağdurdan 343’ü Tüketici Hakem Heyeti’ne başvurup, parasının iade edilmesini sağladı.
 • İnternetten alışveriş uyarısı - Tüketici Sorunları Hakem Heyeti

  İnternetten alışveriş uyarısı04.03.2014

  Ege

  İNTERNET üzerinden alışveriş yapanların sayısı her geçen gün artarken mağduriyetler de yaşanıyor.Geçen yıl Manisa'da internetten alışveriş yapıp mağdur olanların sayısı 436 iken bu yılın ilk 45 günlük döneminde mağdur sayısı 700'e yükseldi.436 mağdurdan 343'ü Tüketici Hakem Heyeti'ne başvurup, parasının iade edilmesini sağladı.
 • Dosya masrafını almak isteyenler buraya koştu - Tüketici Sorunları Hakem Heyeti

  Dosya masrafını almak isteyenler buraya koştu18.02.2014

  Ege

  MANİSA'da, bankalardan kullandığı krediden kesilen dosya masraflarını geri almak isteyen çok sayıda kişi Tüketici Sorunları Hakem Heyeti Başkanlığı'na akın etti.2013 yılında toplam 2 bin 540 kişi yaklaşık 700 bin lira tutarındaki dosya masrafı parasını geri aldı.
 • Kıbrıs Gazisi'nin fendi bankaları yendi - Tüketici Sorunları Hakem Heyeti

  Kıbrıs Gazisi'nin fendi bankaları yendi12.01.2014

  Ekonomi

  Konya'da Kıbrıs Gazisi Mehmet Besler, 4 bankanın, çektiği krediye istinaden ve yıllık kart aidatı gibi çeşitli gerekçelerle yaptığı kesintileri, 5 ayrı şikayetle geri almayı başardı.Dijital televizyon hizmeti aboneliğini kesmeyen bir firma için yaptığı itiraz da haklı bulunan Besler, bir kısmı icra yoluyla olmak üzere parasını geri aldı.
 • İşçi, bankayı icraya verdi dosya masrafını aldı - Tüketici Sorunları Hakem Heyeti

  İşçi, bankayı icraya verdi dosya masrafını aldı23.12.2013

  Ekonomi

  Bir otelde işçi olarak çalışan, üç çocuk babası Ramazan Şahiner, çektiği konut kredisi karşılığında kendisinden 1.200 TL dosya masrafı tahsil eden bankayı, ‘1 lira da olsa bankaya yedirmem’ diyerek icra yoluyla parayı tahsil etti.
 • Dosya masrafını bankadan icra ile aldı - Tüketici Sorunları Hakem Heyeti

  Dosya masrafını bankadan icra ile aldı01.12.2013

  Ankara

  Ankara’da torna ustası olarak çalışan 2 çocuk babası Ertuğrul Aydoğdu, çektiği kredi karşılığında kendisinden 675 lira ‘dosya masrafı’ tahsil eden bankayı icra yoluyla dize getirdi.Tüketici sorunları hakem heyetinin haklı bulduğu Aydoğdu, karara rağmen ödemeye yanaşmayan bankadan parasını icra yoluyla tahsil etti.
 • Bankayı dize getirdi - Tüketici Sorunları Hakem Heyeti

  Bankayı dize getirdi24.11.2013

  Ege

  MANİSALI fabrika işçisi Muzaffer Keldi, 2008 yılında bankadan çektiği 31 bin 500 liralık kredinin dosya masrafı ve yapılandırma parası olan bin 472 lirayı geri almayı başardı.
 • Tüketicileri sevindirecek 2 önemli karar - Tüketici Sorunları Hakem Heyeti

  Tüketicileri sevindirecek 2 önemli karar06.11.2013

  Ekonomi

  1-‘Tüketici Hakem Heyeti’ mağazada yaşanan hırsızlıkları değerlendirdi: Mağaza sorumlu.2- Tüketici Mahkemesi’nin bankaları üzecek ‘kredi’ kararı: Masraf hukuk dışı.
 • Uzmanlar uyarıyor: 'Uyarı yoksa fatura da yok' - Tüketici Sorunları Hakem Heyeti

  Uzmanlar uyarıyor: 'Uyarı yoksa fatura da yok'28.08.2013

  Ekonomi

  Yurtdışına iş veya tatil amaçlı çıkan çok sayıda kişi, Türkiye’ye dönüşlerinden kabarık cep telefonu faturası şoku yaşıyor.Bu konuda sorun yaşayan isimlerden biri de sanatçı Rojin oldu.778 liralık faturayı tüketici hakem heyetine taşıyan Rojin’e gönderilen faturanın 486 liralık kısmı iptal edildi.Benzer sorun yaşayan çok sayıda tüketicinin olduğu anlaşıldı.Yasaya göre GSM şirketi, yurtdışına çıkan abonesine uyarıcı bir mesaj göndermek zorunda.Tüketiciler Derneği Başkanı Aydın Ağaoğlu ‘uyarı mesajı yoksa fatura da yok’ diyor.
 • Ekspertiz ücreti yargıdan döndü - Tüketici Sorunları Hakem Heyeti

  Ekspertiz ücreti yargıdan döndü14.04.2013

  Ankara

  Murat Gündoğar, 2012 yılının Nisan ayında İstasyon Mahallesi Tepebaşı mevkisinde bulunan bir evi satın alabilmek için bankaya kredi başvurusunda bulundu.
 • Bankaya ödediği ekspertiz ücretini geri aldı - Tüketici Sorunları Hakem Heyeti

  Bankaya ödediği ekspertiz ücretini geri aldı14.04.2013

  Ankara

  Elmadağ Kaymakamlığı Tüketici Sorunları Hakem Heyeti, bir memurun istediği konut kredisini alamadığı bankaya ödediği ekspertiz ücretinin bir bölümünün iadesine karar verdi.
 • Bankaya ödediği ekspertiz ücretini geri aldı - Tüketici Sorunları Hakem Heyeti

  Bankaya ödediği ekspertiz ücretini geri aldı13.04.2013

  Ekonomi

  Elmadağ Kaymakamlığı Tüketici Sorunları Hakem Heyeti, bir memurun istediği konut kredisini alamadığı bankaya ödediği ekspertiz ücretinin bir bölümünün iadesine karar verdi.Bankanın, ödenen 580 liradan 280 lirasının iadesi kararının iptali için açtığı dava mahkemece reddedildi.
 • Kredi kartı aidatında istismar endişesi - Tüketici Sorunları Hakem Heyeti

  Kredi kartı aidatında istismar endişesi26.03.2013

  Ekonomi

  Tüketiciler Derneği (TÜDER) Genel Başkanı Aydın Ağaoğlu, Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun Taslağı'nda yer alan “Bir defalığına kredi kartı aidatı alınması” konusunun yeni istismarlara yol açacağını savundu.
 • Kredi masrafı ve kart ücretine itiraz bombardımanı - Tüketici Sorunları Hakem Heyeti

  Kredi masrafı ve kart ücretine itiraz bombardımanı22.03.2013

  Ankara

  Tüketici sorunlarında patlama yaşanıyor.Sadece Ankara’da Çankaya Tüketici Sorunları Hakem Heyeti’ne yapılan başvuruların sayısı ilk üç ayda 10 bin 77’ye ulaştı.Başvuruların yüzde 90’ını banka şikayetleri oluşturdu.
 • Araç sahipleri için kritik karar - Tüketici Sorunları Hakem Heyeti

  Araç sahipleri için kritik karar03.03.2013

  Ekonomi

  Bakırköy'ün Yeşilköy Mahallesi'nde oturan Halef Remzi V, sahibi olduğu otomobili oturduğu binanın önüne park etti.Fakat bir süre sonra eve gelen ceza yazıları ile şaşkına döndü.Toplam 114 park cezası kesilmişti.Ödemesi gereken tutar ise 691 TL olarak belirlendi.Halef Remzi V, duruma itiraz etti.Tüketici Sorunları Hakem Heyeti'ne kesilen cezaları iptal ettirdi.
 • Bankadan icra yoluyla parasını geri aldı - Tüketici Sorunları Hakem Heyeti

  Bankadan icra yoluyla parasını geri aldı01.02.2013

  Ekonomi

  Aliağa'da ev almak için çektiği kredinin dosya masrafının kendisine geri ödenmesi için Tüketici Sorunları Hakem Heyeti'ne başvuran öğretmen Nebi Öztaner, heyetin kararına rağmen parası iade edilmeyince dosya masrafı ücretini icra yoluyla tahsil ettirdi.
 • Tüketici en fazla bankalardan şikayetçi - Tüketici Sorunları Hakem Heyeti

  Tüketici en fazla bankalardan şikayetçi28.12.2012

  Ankara

  Tüketici Hakları Derneği (THD) Genel Başkanı Turhan Çakar, tüketicilerin 2012’de en fazla bankaların uygulamalardan şikayet ettiğini söyledi.
 • Milyonlarca aboneyi ilgilendiren karar - Tüketici Sorunları Hakem Heyeti

  Milyonlarca aboneyi ilgilendiren karar07.12.2012

  Ekonomi

  Kütahya 2.Asliye Hukuk Mahkemesi, bir doğalgaz abonesinin açtığı davada, dağıtım firmasının, abonenin yazılı başvurusu ve izni olmadan mekanik sayacı ön ödemeli sayaçla değiştiremeyeceğine karar verdi.
 • Aidat inadı - Tüketici Sorunları Hakem Heyeti

  Aidat inadı23.11.2012

  Ege

  UŞAK’ta özel sürücü kursu öğretmeni, kredi kartları yıllık aidatlarının geçmişe yönelik 10 yıl geriye kadar istenebileceği kararını örnek aldı.
 • 46 liralık fatura ödenmeyince. - Tüketici Sorunları Hakem Heyeti

  46 liralık fatura ödenmeyince.18.11.2012

  Ekonomi

  Sivas Tüketici Sorunları Hakem Heyeti, otomatik ödeme talimatı ve hesabında para bulunmasına rağmen 46,29 liralık faturası tahsil edilmeyince elektriği kesilen vatandaşın bankayla ilgili şikayetini haklı buldu.Hakem heyeti, kesinti nedeniyle buzdolabının arızalanması ve içindeki erzakların kullanılamaz hale gelmesi sonucu ortaya çıkan 4 bin 100 lira zararın, bankaca ödenmesine karar verdi.
 • 815 liralık yapılandırma yargıdan döndü - Tüketici Sorunları Hakem Heyeti

  815 liralık yapılandırma yargıdan döndü19.09.2012

  Ekonomi

  Manisa'nın Turgutlu İlçesi’nde bir bankadan aldığı konut kredisini iki kez yapılandıran öğretmen Ufuk Ağaoğlu, her iki yapılandırma esnasında kendisinden alınan toplam 815 TL'lik yapılandırma masrafının haksız yere alındığını ve geri iadesini talep etti.Tüketici Sorunları Hakem Heyeti iade kararı verdi.
 • Bankanın aldığı 15 ayrı ücreti geri alacak - Tüketici Sorunları Hakem Heyeti

  Bankanın aldığı 15 ayrı ücreti geri alacak16.09.2012

  Ekonomi

  Kahramanmaraş Tüketici Sorunları İl Hakem Heyeti, bankanın tüketiciden aldığı 15 ayrı ücret kaleminin geriye dönük 10 yıl iadesine karar verdi.
 • Kredi kartında halkın umudu devlet - Tüketici Sorunları Hakem Heyeti

  Kredi kartında halkın umudu devlet01.09.2012

  Ekonomi

  Tüketiciler Birliği Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Dinç, “Kredi kartı kullanıcılarının sadece yüzde 1'i aidatlarına itiraz ederek geri alıyor, kalan yüzde 99'u ise devletin kanun çıkararak duruma müdahale etmesini bekliyor.Bankalar bu durumu bildikleri için itiraz eden yüzde 1'lik kısmın aidatını geri ödemekte, kalan yüzde 99 ile kar rekorları kırmaktadır.Tüketicilerin hesaplarında görünen bu tür haksız kesintilere derhal itiraz ederek, haklarını aramaları doğru olacaktır.” dedi.
 • Banka kredisinde ‘masraf’a iade - Tüketici Sorunları Hakem Heyeti

  Banka kredisinde ‘masraf’a iade21.08.2012

  Ekonomi

  Konya Selçuklu Kaymakamlığı Tüketici Sorunları Hakem Heyeti, bir öğretmenin bankadan çektiği krediye istinaden komisyon ve masraf adı altında kesilen 400 liranın iadesine karar verdi.
 • Kapıdan dolandırıcılıkta yeni teknikler - Tüketici Sorunları Hakem Heyeti

  Kapıdan dolandırıcılıkta yeni teknikler17.08.2012

  Gündem2008

  Kapıdan satış yapan sözde pazarlamacıların, “Oğlunuza iş vereceğiz” veya “Çekilişle hediye vereceğiz” gibi vaatlerle ev hanımlarına ve yaşlılara senet imzalattığı bildirildi.
 • Hakem heyeti haklı buldu mahkeme borçlu çıkardı - Tüketici Sorunları Hakem Heyeti

  Hakem heyeti haklı buldu mahkeme borçlu çıkardı10.08.2012

  Ekonomi

  Mersin’de Tüketici Sorunları Hakem Heyeti Başkanlığı’na yaptıkları başvuru ile elektrik faturalarına yansıyan kayıp kaçak kullanım bedelini geri almaya hak kazanan 3 kişi, Tüketici Mahkemesi’nden gelen kararla şok oldu.
 • Kayıp-kaçak bedelinde 2.7 milyar lira umudu - Tüketici Sorunları Hakem Heyeti

  Kayıp-kaçak bedelinde 2.7 milyar lira umudu31.07.2012

  Ekonomi

  İstanbul 3’üncü Tüketici Mahkemesi elektrik dağıtım şirketlerinin faturalarına eklediği kayıp-kaçak kullanım bedelinin aboneye iadesine karar verdi.Bu da, 29 milyon elektrik abonesine, 2011 yılında 2.7 milyar lira olarak ödedikleri kayıp-kaçak bedellerini geri alma umudu doğurdu.Abonelerin tek tek dava açması gerekiyor.
 • 8 lira kazandı 7 lirası yola gitti - Tüketici Sorunları Hakem Heyeti

  8 lira kazandı 7 lirası yola gitti31.07.2012

  Ekonomi

  ELEKTRİK faturalarına yansıyan kayıp-kaçak bedeliyle ilgili AYEDAŞ’a karşı zafer kazanan Aziz Sülün, “Sadece iki aylık faturama yansıyan kayıp-kaçak kullanım bedelini geri istemiştim.Bu yüzden alacağım para da sadece 8.21 lira tuttu” dedi.
 • Elektrikte vatandaşa fatura müjdesi - Tüketici Sorunları Hakem Heyeti

  Elektrikte vatandaşa fatura müjdesi30.07.2012

  Ekonomi

  Düzenli olarak elektrik faturasını ödeyen aboneye mahkemeden güzel haber geldi.
 • Mahkeme, kaçak kullanım bedeli kesintisine “dur” dedi - Tüketici Sorunları Hakem Heyeti

  Mahkeme, kaçak kullanım bedeli kesintisine “dur” dedi29.07.2012

  Gündem2008

  İstanbul 3.Tüketici Mahkemesi, elektrik faturasında kayıp/kaçak kullanım bedeli kesintisi yapılmasına itiraz eden ve elektrik şirketi AYEDAŞ aleyhine Üsküdar Tüketici Hakem Heyeti Başkanlığı açtığı iade davasını kazanan tüketici Aziz Sülün'ü haklı bularak, elektrik şirketinin avukatlarınca açılan “karar iptali” davasını reddetti.
 • GSM hattı tarifesi değiştirilen tüketicinin zaferi - Tüketici Sorunları Hakem Heyeti

  GSM hattı tarifesi değiştirilen tüketicinin zaferi07.05.2012

  Ekonomi

  Devrek'te bir GSM şirketinin tarifesini izni olmadan değiştirdiği ve reklamlarda belirttiğinden daha yüksek bedel aldığı gerekçesiyle mağdur edildiğini iddia eden tüketici, yerel mahkeme ve Yargıtay kararıyla haklı bulundu.
 • Muhtardan kredi kartı mücadelesi - Tüketici Sorunları Hakem Heyeti

  Muhtardan kredi kartı mücadelesi18.04.2012

  Ege Anasayfa

  Narlıdere İlçesi’nin Huzur Mahallesi Muhtarı Mehmet Sert, 250 kişinin 10 yıl boyunca ödediği yıllık kredi kartı aidat ücretlerinin bankalar tarafından geri ödenmesini sağladı.
 • Elektrikteki kayıp-kaçak bedeline mahkeme freni - Tüketici Sorunları Hakem Heyeti

  Elektrikteki kayıp-kaçak bedeline mahkeme freni03.04.2012

  Ekonomi

  Sakarya'da Tüketici Sorunları Hakem Heyeti'nin elektrikte kayıp-kaçak bedelinin tüketiciye iadesi yönündeki kararı üzerine mahkemeye başvuran elektrik dağıtım şirketinin itirazı reddedildi.
 • Elektrik faturasındaki kayıp kaçak bedelini iptal ettirdi - Tüketici Sorunları Hakem Heyeti

  Elektrik faturasındaki kayıp kaçak bedelini iptal ettirdi02.04.2012

  Ekonomi

  SAKARYA’nın Karasu İlçesi’nde yaşayan emekli Muhsin Şentürk’ün başvurusu üzerine, elektrik faturalarında kayıp kaçak kullanım bedeli ve sayaç okuma bedeli olarak alınan paranın kendisine iade edilmesi için Karasu Tüketici Hakem Heyeti tarafından verilen karar, Karasu Asliye Hukuk Mahkemesi tarafından da onaylandı.Buna göre Sakarya Elektrik Dağıtım A.Ş., elektrik abonesi Muhsin Şentürk’e elektrik faturasında kayıp kaçak (KK) bedeli olarak yer alan, kullanılan elektrik enerjisinin yüzde 10 bedeli olarak tahsil ettiği parayı yasal faiziyle birlikte iade edecek.
 • Reklamdan usanan sinema seyircisinin zaferi - Tüketici Sorunları Hakem Heyeti

  Reklamdan usanan sinema seyircisinin zaferi30.03.2012

  Gündem2008

  ANTALYA Konyaaltı’nda Aydın Türkmenoğlu adlı avukat, ilginç bir şikâyetle Tüketici Sorunları Hakem Heyeti Başkanlığı’na başvurdu.21.30’daki filmin, 21.52’de başladığını, isteği dışında 22 dakika reklam izlemek zorunda kaldığını ifade eden Türkmenoğlu bilet parasının 5’te birini geri istedi.
 • Yargıtay'dan milyonlarca kart kullanıcısına iyi haber - Tüketici Sorunları Hakem Heyeti

  Yargıtay'dan milyonlarca kart kullanıcısına iyi haber24.02.2012

  Ekonomi

  Kredi kartı aidatlarının 10 yıl geriye dönük olarak alınabileceğini açıklayan Tüketici Hakları Derneği, “Eskiden geriye dönük 2 yıl olan süre 10 yıla çıktı"dedi.
 • Kart ücretine dava açtı bankadan tazminat kazandı - Tüketici Sorunları Hakem Heyeti

  Kart ücretine dava açtı bankadan tazminat kazandı23.02.2012

  Ekonomi

  Tüketiciler Birliği Onur Kurulu Başkanı Aydın Ağaoğlu, hukuk mücadelesiyle, yargının, kredi kartı aidatı konusunda emsal teşkil edebilecek bir karar almasına zemin hazırladı.
 • Bankadan kart aidatını 'söke söke' aldı - Tüketici Sorunları Hakem Heyeti

  Bankadan kart aidatını 'söke söke' aldı22.02.2012

  Ekonomi

  Tüketiciler Birliği Onur Kurulu Başkanı Aydın Ağaoğlu, verdiği hukuk mücadelesiyle, yargının, “kredi kartı aidatı” konusunda emsal teşkil edebilecek bir karar almasına zemin hazırladı.
 • Heyet kararları kafa karıştırdı - Tüketici Sorunları Hakem Heyeti

  Heyet kararları kafa karıştırdı09.01.2012

  Ankara

  Sıfır aldıkları araçların trafik tescil işlemlerinde haksız bedel alındığı iddiasıyla Ankara’da tüketici sorunları hakem heyetine başvuran iki kişi farklı kararlarla karşılaştı.
 • Balayı zehir olan çifte bin lira iade edilecek - Tüketici Sorunları Hakem Heyeti

  Balayı zehir olan çifte bin lira iade edilecek08.01.2012

  Ankara

  Çankaya Tüketici Sorunları Hakem Heyeti, balayı için satın aldıkları İtalya ve Yunanistan turunda vaat edilen hizmetlerin verilmediğini ve mağdur olduklarını söyleyen çifte, tur şirketinin bin lira geri ödemesine karar verdi.
 • Elektrik faturasında 5 kalem ödemeyi iptal ettirdi - Tüketici Sorunları Hakem Heyeti

  Elektrik faturasında 5 kalem ödemeyi iptal ettirdi06.01.2012

  Ekonomi

  ANTALYA’da oturan Osman Çetin’in elektrik faturasındaki kayıp kaçaktan, sayaç okuma bedeline 5 farklı kalemde alınan paraya itirazını yerinde bulan Muratpaşa Kaymakamlığı Tüketici Sorunları Hakem Heyeti, Akdeniz Elektrik Dağıtım A.Ş’nin aboneye 79.85 lira ödemesine hükmetti.
 • Sanayici, 7 liralık otopark ücretine itiraz etti, kazandı - Tüketici Sorunları Hakem Heyeti

  Sanayici, 7 liralık otopark ücretine itiraz etti, kazandı28.12.2011

  Ekonomi

  Tüketiciler Birliği Onur Kurulu Başkanı Aydın Ağaoğlu, Büyük İstanbul Otogarı otoparkına bıraktığı ve 19 dakika sonra aldığı otomobilini için kendisinden tahsil edilen 7 liranın iadesi için Tüketici Sorunları Hakem Heyeti'ne başvurdu.Heyet, 7 liralık otopark ücretinin Ağaoğlu'na iade edilmesini kararlaştırdı.
 • Tüketici mahkemesinden önemli KKDF kararı - Tüketici Sorunları Hakem Heyeti

  Tüketici mahkemesinden önemli KKDF kararı07.12.2011

  Ekonomi

  Yargıtay'ın kredi kart aidatları ile ilgili verdiği iade kararının ardından bir önemli karar da Konya Tüketici mahkemesinden geldi.Konya'da bir vatandaşın ihtiyaç kredisinden alınan fazla KKDF (Kaynak Kullanımı Destekleme Fonu) ile ilgili açtığı davada mahkeme bedelin iadesine karar verdi.Benzer durumdaki davalara emsal teşkil edebilecek karara göre, Bakanlar Kurulu tarafından 28 Ekim 2010'da yüzde 10'dan yüzde 15'e çıkarılan KKDF artışının bu tarihten önce kullanılan ihtiyaç kredilerine uygulanamaması gerekiyor.
 • Telefon faturası faizine ‘Merkez’ ayarı - Tüketici Sorunları Hakem Heyeti

  Telefon faturası faizine ‘Merkez’ ayarı07.12.2011

  Ekonomi

  YARGITAY, ödenmeyen sabit telefon faturalarında günlük onbinde 8 olan yasal faiz yerine Merkez Bankası’nın (MB) kısa vadeli avanslar için uyguladığı faiz oranlarının da geçerli olabileceğine hükmetti.
 • Mahkemeden 50 dakika kararı - Tüketici Sorunları Hakem Heyeti

  Mahkemeden 50 dakika kararı03.10.2011

  Ankara

  Ankara 5.Tüketici Mahkemesi, bir avukatın, AŞTİ’de, özel tahsis edilen park alanına aracını 39 dakika park ettiği için ödediği 4 liranın iadesi talebiyle açtığı davayı kabul ederken, “genel park alanlarının dışında, terminal içinde özel bir park alanı tahsis edilmesi halinde, ücretsiz sürenin 50 dakika olacağını” belirtti.
 • Otoda yıllık 250 milyon liralık haksız kazanç - Tüketici Sorunları Hakem Heyeti

  Otoda yıllık 250 milyon liralık haksız kazanç06.09.2011

  Ekonomi

  Bir tüketicinin açtığı dava üzerine Türkiye'de birçok bayinin 'trafik tescil işlemleri' adı altında haksız kazanç elde ettiği ortaya çıktı.
 • Deterjan alırken dikkat - Tüketici Sorunları Hakem Heyeti

  Deterjan alırken dikkat06.09.2011

  Gündem2008

  GEBZE’de satın aldığı temizlik ürününün gramajından şüphelenen bir kişi, market görevlisinden paketi tartmasını istedi.Paket, ambalajda belirtilen ağırlıktan 110 gram eksik çıktı.Müşteri temizlik ürününü imal eden şirket hakkında Tüketici Hakem Heyeti Başkanlığı’na şikayet başvurusunda bulundu.
 • TÜDEF’ten müşteriyi haklı çıkaran tüketici raporu - Tüketici Sorunları Hakem Heyeti

  TÜDEF’ten müşteriyi haklı çıkaran tüketici raporu28.07.2011

  Ankara

  Ankara Hürriyet, kentin tüketici raporunu açıklıyor.Yılın ilk beş ayında kendilerine yapılan başvuruların büyük çoğunluğunun tüketici lehine sonuçlandığını açıklayan TÜDEF Genel Başkan Yardımcısı Ali Çetin, “Sonuçlanan 2 bin 1 şikayetin bin 1767’si vatandaşın lehine oldu” dedi.
içinde

Tüketici Sorunları Hakem Heyeti


geçen her haberden
Mind ile anında haberdar olabilirsiniz