Aramanız :
Aradığınız kelime : "

tuketici_sorunlari_hakem_heyeti

"
Tarih Aralığı
Tüm Sonuçlar
Son 24 Saat
Son 7 Gün
Son 30 Gün
Son 12 Ay

Bölümlere göre
Devamı

Yazarlara göre
Devamı

Sırala :
En Yeni
| En Eski

173  adet haber bulundu.


 • Kuru temizlemede zarar gören cekete tazminat - tuketici_sorunlari_hakem_heyeti
  Kuru temizlemede zarar gören cekete tazminat29.03.2015
  EkonomiAtaşehir'de bir kuru temizleme firmasında zarar gören ceketi için tüketici hakem heyetine başvuran müşteri haklı bulundu.Firmanın, kuru temizleme tutarının 10 katı tazminat ödemesine karar verildi.
 • Yasin Girgin

  Tüketici davaları - tuketici_sorunlari_hakem_heyeti
  Tüketici davaları19.03.2015
  YazarlarYasin bey merhaba.Evime aldığım televizyon bozuldu.
 • 2 kuruşluk fatura korkuttu - tuketici_sorunlari_hakem_heyeti
  2 kuruşluk fatura korkuttu17.03.2015
  EkonomiBir cep telefonu operatörüne ait GSM hattını iptal eden Tüketici Sorunları Derneği (TÜSODER) Genel Başkanı Aydın Ağaoğlu’na tüm borcunu kapatmış olmasına rağmen son ödeme tarihi 9 Mart 2015 olan 2 kuruşluk bir fatura geldi.
 • Kamu pes etti özel direniyor - tuketici_sorunlari_hakem_heyeti
  Kamu pes etti özel direniyor14.02.2015
  EkonomiZiraat Bankası’nın, tüketici hakem heyetlerinden gelen kredilerden alınan dosya masraflarını mahkemeye gitmeden ödeyeceklerini açıklaması tüketicileri heyecanlandırırken, kamu ve özel bankaların yaklaşımı farklı oldu.Kamu bankaları Ziraat’i takip etme eğiliminde, özel bankalar direniyor.TBB ise, pazartesi toplanıp konuyu görüşecek.
 • Yetkisiz servise, hakem heyetinden ceza - tuketici_sorunlari_hakem_heyeti
  Yetkisiz servise, hakem heyetinden ceza10.02.2015
  EkonomiArızalanan çamaşır makinesi için "yetkili servis" ilanı veren bir firmayı arayan tüketicinin, 320 lira ödemesine rağmen sorunun giderilmemesi üzerine başvuruda bulunduğu Bakırköy Tüketici Hakem Heyeti, vatandaşı haklı bularak, "yetkisiz" olduğu anlaşılan firmanın onarım için aldığı paranın iadesini kararlaştırdı.
 • Bulaşık bırakırsan bedelini ödersin - tuketici_sorunlari_hakem_heyeti
  Bulaşık bırakırsan bedelini ödersin06.02.2015
  GündemSatın aldığı bulaşık makinesi, bulaşıkları ‘bulaşık’ olarak bırakınca dava açan kadın, hâkimin evdeki keşfinin ardından haklı bulundu.Firma, keşif masrafı ve makinenin 1440 lira olan bedelini yasal faiziyle ödeyecek.
 • İnternetten alışverişte taklit sitelere dikkat - tuketici_sorunlari_hakem_heyeti
  İnternetten alışverişte taklit sitelere dikkat30.01.2015
  EkonomiTüketici Sorunları Derneği (TÜSODER) Hukuk Komisyonu Üyesi avukat Bayram Yazıcı, internetten alışverişte mağdur olanların sayısının her geçen gün arttığını belirterek, tüketicileri özellikle taklit siteler konusunda uyardı.
 • Tüketiciye
  Tüketiciye "hayalet firma" uyarısı20.01.2015
  EkonomiTüketici Sorunları Derneği (TÜSODER) Genel Başkanı Aydın Ağaoğlu, "hayalet" gibi kendisini göstermeden, tüketiciyle karşı karşıya gelmeden, ürün ortada yokken satış yapan firmaların da kayıt altına alınması gerektiğini belirterek, "Kapıdan satışlarda olduğu gibi internet üzerinden (mesafeli sözleşme) satış yapacak firmaların da Gümrük ve Ticaret Bakanlığına kaydolup vergi alınması şartı getirilmelidir" dedi.
 • Kayıp kaçak parasını tahsil etmede icra yöntemi - tuketici_sorunlari_hakem_heyeti
  Kayıp kaçak parasını tahsil etmede icra yöntemi07.01.2015
  EkonomiTüketiciler Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Nesih Tanrıverdi, tüketicilerin, elektrik faturalarından kesilen kayıp-kaçak bedelinin iadesini icra yoluyla da sağlayabileceğini iddia etti.Tanrıverdi'nin iddiasına göre kayıp kaçak bedelinin tahsil edilmesi için önce dağıtım şirketinden kayıp kaçak bedeli hesaplattırılmalı.Daha sonra dağıtım şirketine icra gönderilerek kayıp kaçak parasını almak için başvuru yapılmalı.
 • Sistem tıkandı! Bir yıl sonrasına gün veriliyor - tuketici_sorunlari_hakem_heyeti
  Sistem tıkandı! Bir yıl sonrasına gün veriliyor08.10.2014
  EkonomiBANKALARIN tüketicilerden tahsil etmiş oldukları, kredi kartı aidatı, kredi dosya masrafı, ekspertiz, ipotek fek ücreti gibi bedelleri 10 yıl geriye dönük iadesi yönünde karar almak için Tüketici Hakem Heyetlerine giden tüketicilere bir yıl sonrasına gün veriliyor.
 • Milyonlarca banka müşterisini ilgilendiren karar - tuketici_sorunlari_hakem_heyeti
  Milyonlarca banka müşterisini ilgilendiren karar23.09.2014
  EkonomiIsparta Barosu avukatlarından İsmail Özer Özgül, bir müvekkili adına bankadan talepte bulundu.Avukatın talebi, tüketici kredisi alan müvekkilden kesilen dosya masrafı ile ilgili belgelerdi.Banka görevlisi söz konusu belgeleri avukat ile paylaşmadı.Konu ile ilgili savcılığa suç duyurusu yapan avukat o banka görevlisine idari para cezası aldırdı.Bankacı cezayı ödedi; üstelik bankanın yaptığı kesintiler de müşteriye jet hızı ile ödendi.
 • Yasin Girgin

  Yargıtay’ın verdiği karar elektrik şirketlerini çarptı - tuketici_sorunlari_hakem_heyeti
  Yargıtay’ın verdiği karar elektrik şirketlerini çarptı11.09.2014
  YazarlarElektrik faturalarında yazan kayıp-kaçak bedeli için Tüketici Sorunları Hakem Heyeti’ne başvurmuştum.
 • Kayıp kaçak bedeli için 'onurum zedeleniyor' dedi - tuketici_sorunlari_hakem_heyeti
  Kayıp kaçak bedeli için 'onurum zedeleniyor' dedi26.05.2014
  EkonomiMilyonlarca aboneden elektrik faturaları üzerinden alınan kayıp-kaçak bedeli Afyonlu Oruçoğlu Holding’in patronlarından Oruç’u isyan ettirdi.Hakkı Oruç, alınan bedel için ‘İşlemediğim bir suç nedeniyle benden para alınıyor.Bu durum onurumu zedeliyor’ dedi mahkemeye gitti.Yargıtay’a kadar uzanan dosyada kazanan taraf Hakkı Oruç oldu.
 • İnternetten alışveriş uyarısı - tuketici_sorunlari_hakem_heyeti
  İnternetten alışveriş uyarısı08.03.2014
  EgeİNTERNET üzerinden alışveriş yapanların sayısı her geçen gün artarken mağduriyetler de yaşanıyor.Geçen yıl Manisa'da internetten alışveriş yapıp mağdur olanların sayısı 436 iken bu yılın ilk 45 günlük döneminde mağdur sayısı 700'e yükseldi.436 mağdurdan 343'ü Tüketici Hakem Heyeti'ne başvurup, parasının iade edilmesini sağladı.
 • İnternetten alışveriş yapanlar aman dikkat! - tuketici_sorunlari_hakem_heyeti
  İnternetten alışveriş yapanlar aman dikkat!06.03.2014
  TeknolojiİNTERNET üzerinden alışveriş yapanların sayısı her geçen gün artarken mağduriyetler de yaşanıyor.Geçen yıl Manisa’da internetten alışveriş yapıp mağdur olanların sayısı 436 iken bu yılın ilk 45 günlük döneminde mağdur sayısı 700’e yükseldi.436 mağdurdan 343’ü Tüketici Hakem Heyeti’ne başvurup, parasının iade edilmesini sağladı.
 • Dosya masrafını almak isteyenler buraya koştu - tuketici_sorunlari_hakem_heyeti
  Dosya masrafını almak isteyenler buraya koştu20.02.2014
  EgeMANİSA'da, bankalardan kullandığı krediden kesilen dosya masraflarını geri almak isteyen çok sayıda kişi Tüketici Sorunları Hakem Heyeti Başkanlığı'na akın etti.2013 yılında toplam 2 bin 540 kişi yaklaşık 700 bin lira tutarındaki dosya masrafı parasını geri aldı.
 • Kıbrıs Gazisi'nin fendi bankaları yendi - tuketici_sorunlari_hakem_heyeti
  Kıbrıs Gazisi'nin fendi bankaları yendi14.01.2014
  EkonomiKonya'da Kıbrıs Gazisi Mehmet Besler, 4 bankanın, çektiği krediye istinaden ve yıllık kart aidatı gibi çeşitli gerekçelerle yaptığı kesintileri, 5 ayrı şikayetle geri almayı başardı.Dijital televizyon hizmeti aboneliğini kesmeyen bir firma için yaptığı itiraz da haklı bulunan Besler, bir kısmı icra yoluyla olmak üzere parasını geri aldı.
 • İşçi, bankayı icraya verdi dosya masrafını aldı - tuketici_sorunlari_hakem_heyeti
  İşçi, bankayı icraya verdi dosya masrafını aldı25.12.2013
  EkonomiBir otelde işçi olarak çalışan, üç çocuk babası Ramazan Şahiner, çektiği konut kredisi karşılığında kendisinden 1.200 TL dosya masrafı tahsil eden bankayı, ‘1 lira da olsa bankaya yedirmem’ diyerek icra yoluyla parayı tahsil etti.
 • Dosya masrafını bankadan icra ile aldı - tuketici_sorunlari_hakem_heyeti
  Dosya masrafını bankadan icra ile aldı04.12.2013
  AnkaraAnkara’da torna ustası olarak çalışan 2 çocuk babası Ertuğrul Aydoğdu, çektiği kredi karşılığında kendisinden 675 lira ‘dosya masrafı’ tahsil eden bankayı icra yoluyla dize getirdi.Tüketici sorunları hakem heyetinin haklı bulduğu Aydoğdu, karara rağmen ödemeye yanaşmayan bankadan parasını icra yoluyla tahsil etti.
 • Bankayı dize getirdi - tuketici_sorunlari_hakem_heyeti
  Bankayı dize getirdi26.11.2013
  EgeMANİSALI fabrika işçisi Muzaffer Keldi, 2008 yılında bankadan çektiği 31 bin 500 liralık kredinin dosya masrafı ve yapılandırma parası olan bin 472 lirayı geri almayı başardı.
 • Mahkemeden net karar: Banka dosya masrafı alamaz - tuketici_sorunlari_hakem_heyeti
  Mahkemeden net karar: Banka dosya masrafı alamaz22.11.2013
  EkonomiBir bankadan çektiği tüketici kredisinden kesilen dosya masrafı ve yeniden yapılandırma ücretini almak için Ankara İl Tüketici Sorunları Heyeti’ne müracaat eden tüketici, kararı mahkemeye taşıyan ve olumsuz cevap alan bankadan parayı tahsil etmeyi başardı.
 • Şikâyetlerin yüzde 75’inde tüketici haklı - tuketici_sorunlari_hakem_heyeti
  Şikâyetlerin yüzde 75’inde tüketici haklı11.11.2013
  EkonomiMeclis’ten geçen Tüketici Kanunu, 76 milyon vatandaşa önemli haklar getirirken, Hakem Heyetleri’ne yapılan şikayetlerin yüzde 75’inde tüketici haklı çıktı.
 • Tüketicileri sevindirecek 2 önemli karar - tuketici_sorunlari_hakem_heyeti
  Tüketicileri sevindirecek 2 önemli karar07.11.2013
  Ekonomi1-‘Tüketici Hakem Heyeti’ mağazada yaşanan hırsızlıkları değerlendirdi: Mağaza sorumlu.2- Tüketici Mahkemesi’nin bankaları üzecek ‘kredi’ kararı: Masraf hukuk dışı.
 • Uzmanlar uyarıyor: 'Uyarı yoksa fatura da yok' - tuketici_sorunlari_hakem_heyeti
  Uzmanlar uyarıyor: 'Uyarı yoksa fatura da yok'29.08.2013
  EkonomiYurtdışına iş veya tatil amaçlı çıkan çok sayıda kişi, Türkiye’ye dönüşlerinden kabarık cep telefonu faturası şoku yaşıyor.Bu konuda sorun yaşayan isimlerden biri de sanatçı Rojin oldu.778 liralık faturayı tüketici hakem heyetine taşıyan Rojin’e gönderilen faturanın 486 liralık kısmı iptal edildi.Benzer sorun yaşayan çok sayıda tüketicinin olduğu anlaşıldı.Yasaya göre GSM şirketi, yurtdışına çıkan abonesine uyarıcı bir mesaj göndermek zorunda.Tüketiciler Derneği Başkanı Aydın Ağaoğlu ‘uyarı mesajı yoksa fatura da yok’ diyor.
 • İstanbul'da uymayan AVM'ye şok ceza - tuketici_sorunlari_hakem_heyeti
  İstanbul'da uymayan AVM'ye şok ceza05.07.2013
  EkonomiBüyükşehir Belediyesi'nin ‘alışveriş merkezlerinin otoparkında ilk üç saatte ücret alınmaması’ yönündeki kararına uymayan alışveriş merkezini şikayet eden tüketici 3 saat dolmamamasına rağmen ödediği 5 TL'yi geri aldı.Belediye de sözkonusu alışveriş merkezine toplam 53 bin 92 lira idari para cezası kesti
 • Ekspertiz ücreti yargıdan döndü - tuketici_sorunlari_hakem_heyeti
  Ekspertiz ücreti yargıdan döndü15.04.2013
  AnkaraMurat Gündoğar, 2012 yılının Nisan ayında İstasyon Mahallesi Tepebaşı mevkisinde bulunan bir evi satın alabilmek için bankaya kredi başvurusunda bulundu.
 • Bankaya ödediği ekspertiz ücretini geri aldı - tuketici_sorunlari_hakem_heyeti
  Bankaya ödediği ekspertiz ücretini geri aldı15.04.2013
  AnkaraElmadağ Kaymakamlığı Tüketici Sorunları Hakem Heyeti, bir memurun istediği konut kredisini alamadığı bankaya ödediği ekspertiz ücretinin bir bölümünün iadesine karar verdi.
 • Bankaya ödediği ekspertiz ücretini geri aldı - tuketici_sorunlari_hakem_heyeti
  Bankaya ödediği ekspertiz ücretini geri aldı14.04.2013
  EkonomiElmadağ Kaymakamlığı Tüketici Sorunları Hakem Heyeti, bir memurun istediği konut kredisini alamadığı bankaya ödediği ekspertiz ücretinin bir bölümünün iadesine karar verdi.Bankanın, ödenen 580 liradan 280 lirasının iadesi kararının iptali için açtığı dava mahkemece reddedildi.
 • Tüketicinin, bankaya karşı
  Tüketicinin, bankaya karşı "otomatik talimat" zaferi10.04.2013
  EkonomiAlaplı ilçesinde otomatik ödeme talimatı vermediği halde bankadaki maaş hesabından, 15 yıl önce ölen bir abonenin elektrik faturasıyla ilgili kesinti yapılan fabrika işçisi, 246,43 liranın iadesi için başvurduğu tüketici hakem heyetince haklı bulundu.
 • Kredi kartı aidatında istismar endişesi - tuketici_sorunlari_hakem_heyeti
  Kredi kartı aidatında istismar endişesi27.03.2013
  EkonomiTüketiciler Derneği (TÜDER) Genel Başkanı Aydın Ağaoğlu, Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun Taslağı'nda yer alan “Bir defalığına kredi kartı aidatı alınması” konusunun yeni istismarlara yol açacağını savundu.
 • Kredi masrafı ve kart ücretine itiraz bombardımanı - tuketici_sorunlari_hakem_heyeti
  Kredi masrafı ve kart ücretine itiraz bombardımanı23.03.2013
  AnkaraTüketici sorunlarında patlama yaşanıyor.Sadece Ankara’da Çankaya Tüketici Sorunları Hakem Heyeti’ne yapılan başvuruların sayısı ilk üç ayda 10 bin 77’ye ulaştı.Başvuruların yüzde 90’ını banka şikayetleri oluşturdu.
 • Araç sahipleri için kritik karar - tuketici_sorunlari_hakem_heyeti
  Araç sahipleri için kritik karar04.03.2013
  EkonomiBakırköy'ün Yeşilköy Mahallesi'nde oturan Halef Remzi V, sahibi olduğu otomobili oturduğu binanın önüne park etti.Fakat bir süre sonra eve gelen ceza yazıları ile şaşkına döndü.Toplam 114 park cezası kesilmişti.Ödemesi gereken tutar ise 691 TL olarak belirlendi.Halef Remzi V, duruma itiraz etti.Tüketici Sorunları Hakem Heyeti'ne kesilen cezaları iptal ettirdi.
 • Bankadan icra yoluyla parasını geri aldı - tuketici_sorunlari_hakem_heyeti
  Bankadan icra yoluyla parasını geri aldı02.02.2013
  EkonomiAliağa'da ev almak için çektiği kredinin dosya masrafının kendisine geri ödenmesi için Tüketici Sorunları Hakem Heyeti'ne başvuran öğretmen Nebi Öztaner, heyetin kararına rağmen parası iade edilmeyince dosya masrafı ücretini icra yoluyla tahsil ettirdi.
 • Tüketici en fazla bankalardan şikayetçi - tuketici_sorunlari_hakem_heyeti
  Tüketici en fazla bankalardan şikayetçi29.12.2012
  AnkaraTüketici Hakları Derneği (THD) Genel Başkanı Turhan Çakar, tüketicilerin 2012’de en fazla bankaların uygulamalardan şikayet ettiğini söyledi.
 • Milyonlarca aboneyi ilgilendiren karar - tuketici_sorunlari_hakem_heyeti
  Milyonlarca aboneyi ilgilendiren karar08.12.2012
  EkonomiKütahya 2.Asliye Hukuk Mahkemesi, bir doğalgaz abonesinin açtığı davada, dağıtım firmasının, abonenin yazılı başvurusu ve izni olmadan mekanik sayacı ön ödemeli sayaçla değiştiremeyeceğine karar verdi.
 • Aidat inadı - tuketici_sorunlari_hakem_heyeti
  Aidat inadı24.11.2012
  EgeUŞAK’ta özel sürücü kursu öğretmeni, kredi kartları yıllık aidatlarının geçmişe yönelik 10 yıl geriye kadar istenebileceği kararını örnek aldı.
 • 46 liralık fatura ödenmeyince. - tuketici_sorunlari_hakem_heyeti
  46 liralık fatura ödenmeyince.19.11.2012
  EkonomiSivas Tüketici Sorunları Hakem Heyeti, otomatik ödeme talimatı ve hesabında para bulunmasına rağmen 46,29 liralık faturası tahsil edilmeyince elektriği kesilen vatandaşın bankayla ilgili şikayetini haklı buldu.Hakem heyeti, kesinti nedeniyle buzdolabının arızalanması ve içindeki erzakların kullanılamaz hale gelmesi sonucu ortaya çıkan 4 bin 100 lira zararın, bankaca ödenmesine karar verdi.
 • 815 liralık yapılandırma yargıdan döndü - tuketici_sorunlari_hakem_heyeti
  815 liralık yapılandırma yargıdan döndü20.09.2012
  EkonomiManisa'nın Turgutlu İlçesi’nde bir bankadan aldığı konut kredisini iki kez yapılandıran öğretmen Ufuk Ağaoğlu, her iki yapılandırma esnasında kendisinden alınan toplam 815 TL'lik yapılandırma masrafının haksız yere alındığını ve geri iadesini talep etti.Tüketici Sorunları Hakem Heyeti iade kararı verdi.
 • Bankanın aldığı 15 ayrı ücreti geri alacak - tuketici_sorunlari_hakem_heyeti
  Bankanın aldığı 15 ayrı ücreti geri alacak17.09.2012
  EkonomiKahramanmaraş Tüketici Sorunları İl Hakem Heyeti, bankanın tüketiciden aldığı 15 ayrı ücret kaleminin geriye dönük 10 yıl iadesine karar verdi.
 • Yedi yıllık kredi kartı aidatını geri aldı - tuketici_sorunlari_hakem_heyeti
  Yedi yıllık kredi kartı aidatını geri aldı04.09.2012
  EkonomiBiga ilçesinde, bir tüketicinin başvurusunu inceleyen Tüketici Sorunları İlçe Hakem Heyeti, geriye dönük 7 yıllık kredi kartı üyelik bedelinin iadesine karar verdi.
 • Kredi kartında halkın umudu devlet - tuketici_sorunlari_hakem_heyeti
  Kredi kartında halkın umudu devlet02.09.2012
  EkonomiTüketiciler Birliği Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Dinç, “Kredi kartı kullanıcılarının sadece yüzde 1'i aidatlarına itiraz ederek geri alıyor, kalan yüzde 99'u ise devletin kanun çıkararak duruma müdahale etmesini bekliyor.Bankalar bu durumu bildikleri için itiraz eden yüzde 1'lik kısmın aidatını geri ödemekte, kalan yüzde 99 ile kar rekorları kırmaktadır.Tüketicilerin hesaplarında görünen bu tür haksız kesintilere derhal itiraz ederek, haklarını aramaları doğru olacaktır.” dedi.
 • Banka kredisinde ‘masraf’a iade - tuketici_sorunlari_hakem_heyeti
  Banka kredisinde ‘masraf’a iade22.08.2012
  EkonomiKonya Selçuklu Kaymakamlığı Tüketici Sorunları Hakem Heyeti, bir öğretmenin bankadan çektiği krediye istinaden komisyon ve masraf adı altında kesilen 400 liranın iadesine karar verdi.
 • Kapıdan dolandırıcılıkta yeni teknikler - tuketici_sorunlari_hakem_heyeti
  Kapıdan dolandırıcılıkta yeni teknikler18.08.2012
  GündemKapıdan satış yapan sözde pazarlamacıların, “Oğlunuza iş vereceğiz” veya “Çekilişle hediye vereceğiz” gibi vaatlerle ev hanımlarına ve yaşlılara senet imzalattığı bildirildi.
 • Hakem heyeti haklı buldu mahkeme borçlu çıkardı - tuketici_sorunlari_hakem_heyeti
  Hakem heyeti haklı buldu mahkeme borçlu çıkardı11.08.2012
  EkonomiMersin’de Tüketici Sorunları Hakem Heyeti Başkanlığı’na yaptıkları başvuru ile elektrik faturalarına yansıyan kayıp kaçak kullanım bedelini geri almaya hak kazanan 3 kişi, Tüketici Mahkemesi’nden gelen kararla şok oldu.
 • 8 lira kazandı 7 lirası yola gitti - tuketici_sorunlari_hakem_heyeti
  8 lira kazandı 7 lirası yola gitti02.08.2012
  EkonomiELEKTRİK faturalarına yansıyan kayıp-kaçak bedeliyle ilgili AYEDAŞ’a karşı zafer kazanan Aziz Sülün, “Sadece iki aylık faturama yansıyan kayıp-kaçak kullanım bedelini geri istemiştim.Bu yüzden alacağım para da sadece 8.21 lira tuttu” dedi.
 • Kayıp-kaçak bedelinde 2.7 milyar lira umudu - tuketici_sorunlari_hakem_heyeti
  Kayıp-kaçak bedelinde 2.7 milyar lira umudu01.08.2012
  Ekonomiİstanbul 3’üncü Tüketici Mahkemesi elektrik dağıtım şirketlerinin faturalarına eklediği kayıp-kaçak kullanım bedelinin aboneye iadesine karar verdi.Bu da, 29 milyon elektrik abonesine, 2011 yılında 2.7 milyar lira olarak ödedikleri kayıp-kaçak bedellerini geri alma umudu doğurdu.Abonelerin tek tek dava açması gerekiyor.
 • Elektrikte vatandaşa fatura müjdesi - tuketici_sorunlari_hakem_heyeti
  Elektrikte vatandaşa fatura müjdesi31.07.2012
  EkonomiDüzenli olarak elektrik faturasını ödeyen aboneye mahkemeden güzel haber geldi.
 • Mahkeme, kaçak kullanım bedeli kesintisine “dur” dedi - tuketici_sorunlari_hakem_heyeti
  Mahkeme, kaçak kullanım bedeli kesintisine “dur” dedi30.07.2012
  Gündemİstanbul 3.Tüketici Mahkemesi, elektrik faturasında kayıp/kaçak kullanım bedeli kesintisi yapılmasına itiraz eden ve elektrik şirketi AYEDAŞ aleyhine Üsküdar Tüketici Hakem Heyeti Başkanlığı açtığı iade davasını kazanan tüketici Aziz Sülün'ü haklı bularak, elektrik şirketinin avukatlarınca açılan “karar iptali” davasını reddetti.
 • GSM hattı tarifesi değiştirilen tüketicinin zaferi - tuketici_sorunlari_hakem_heyeti
  GSM hattı tarifesi değiştirilen tüketicinin zaferi08.05.2012
  EkonomiDevrek'te bir GSM şirketinin tarifesini izni olmadan değiştirdiği ve reklamlarda belirttiğinden daha yüksek bedel aldığı gerekçesiyle mağdur edildiğini iddia eden tüketici, yerel mahkeme ve Yargıtay kararıyla haklı bulundu.
 • Muhtardan kredi kartı mücadelesi - tuketici_sorunlari_hakem_heyeti
  Muhtardan kredi kartı mücadelesi19.04.2012
  EgeNarlıdere İlçesi’nin Huzur Mahallesi Muhtarı Mehmet Sert, 250 kişinin 10 yıl boyunca ödediği yıllık kredi kartı aidat ücretlerinin bankalar tarafından geri ödenmesini sağladı.
««İlk Sayfa
«Önceki
1 | 2 | 3 | 4
Sonraki»
Son Sayfa»»