Tüketici


 • Binlerce tüketiciye ‘masraf’ uyarısı - Tüketici

  Binlerce tüketiciye ‘masraf’ uyarısı27.11.2014

  EKONOMİ

  GÜMRÜK ve Ticaret Bakanlığı’nın bankalara ödenen masrafların geri alınabileceğini iddia eden reklamlarda yönlendirme yapılarak, kişisel verileri ele geçiren 15 telefonu takibe aldığı ortaya çıktı.Bakanlığın 4 bankayla ilgili inceleme yaptığı da belirlendi.Gümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli, son zamanlarda artan banka masraflarının geri alınabileceğine yönelik televizyon reklamları ve kısa mesajlar yoluyla yapılan tanıtımlarla ilgili tüketiciyi uyardı.
 • New York Borsası günü yükselişle tamamladı - Tüketici

  New York Borsası günü yükselişle tamamladı26.11.2014

  EKONOMİ

  New York Borsası'nda endeksler, günü ABD'deki yoğun veri akışının ardından yükselişle tamamlarken, Standard & Poor's 500 ve Dow Jones endeksleri rekor tazeledi.
 • İşin sırrı isim ve renk - Tüketici

  İşin sırrı isim ve renk26.11.2014

  EKONOMİ

  New York Üniversitesi Profesörü Adam Alter’den kârlılık formülü.
 • Esra’ya da zehirli ayakkabı mı satıldı? - Tüketici

  Esra’ya da zehirli ayakkabı mı satıldı?26.11.2014

  EKONOMİ

  Çin’den ithal edilen ‘zehirli ayakkabılar’ın piyasa sürüldüğü bilgisinin Gümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli tarafından doğrulanması paniğe yol açtı.Çok sayıda tüketici sayıları binlerle ifade edilen ayakkabılardan alıp almadıklarının endişesini yaşıyor.Esra Keyfer ise söz konusu ayakkabılardan aldığı endişesini taşıyanlardan.Cevher bir hafta önce ayağında oluşan kızarıklık ve yaraları hurriyet.com.tr ile paylaştı.Zehirli olarak Türkiye'ye getirilen ayakkabıların ağırlıkla Çin'den gelen 'çakma', taklit ayakkabılar olduğunu belirtiliyor.
 • Derste türbanı engellediği için yarın hapiste - Tüketici

  Derste türbanı engellediği için yarın hapiste26.11.2014

  Eğitim

  Türbanla derse gelen öğrencisi F.N.G.’nin fotoğrafını çektiği ve derse almayarak eğitim hakkını engellediği iddiasıyla 2 yıl 1 ay hapis cezası alan Ege Üniversitesi Fen Fakültesi Astronomi ve Uzay Bilimleri eski Öğretim Üyesi Prof.Dr.Rennan Pekünlü, yarın cezaevine girecek.
 • Derste türbanı engellediği için yarın hapiste - Tüketici

  Derste türbanı engellediği için yarın hapiste25.11.2014

  GÜNDEM

  TÜRBANLA derse gelen öğrencisi F.N.G.’nin fotoğrafını çektiği ve derse almayarak eğitim hakkını engellediği iddiasıyla 2 yıl 1 ay hapis cezası alan Ege Üniversitesi Fen Fakültesi Astronomi ve Uzay Bilimleri eski Öğretim Üyesi Prof.Dr.Rennan Pekünlü, yarın cezaevine girecek.
 • Mesaj kısa, ceza büyük - Tüketici

  Mesaj kısa, ceza büyük25.11.2014

  EKONOMİ

  GÜMRÜK ve Ticaret Bakanlığı, binlerce tüketiciyi yakından ilgilendiren izinsiz mesaj gönderimine için ilk cezayı kesti.
 • Vize kalkarsa Türkler uçar - Tüketici

  Vize kalkarsa Türkler uçar25.11.2014

  EKONOMİ

  KappaTur'u 2002 yılında Biri Bizi Gözetliyor (BBG) yarışmasında birinci olarak kazandığı parayla kuran Kaan İşçil, şimdi bir işadamı.Yaklaşık 200 bin Türk turistin tur operatörleriyle yurtdışına tatile gittiğini ifade eden Kappatur Yönetim Kurulu Başkanı Kaan İşçil, “Türkler ilk olarak Avrupa ülklerine gitmek istiyor.Ancak pasaport ve vize işlemlerinin pahalı ve zahmetli olması tatilcileri etkiliyor.Eğer AB’de serbest dolaşım hakkı verilirse.Bu rakam kısa zamanda 15 katına çıkar” dedi.
 • Siber tehditler umrumuzda değil! - Tüketici

  Siber tehditler umrumuzda değil!25.11.2014

  TEKNOLOJİ

  Yapılan bir araştırmaya göre Türkiye'de 4 kullanıcıdan 1'i siber tehditlere inanmıyor.
 • Kış lastiğine 900 milyon lira harcanacak - Tüketici

  Kış lastiğine 900 milyon lira harcanacak24.11.2014

  EKONOMİ

  Otomotiv Lastik Satıcıları ve Servisçileri Derneği (LASED) Başkanı Mustafa Karataş, "Kış lastiği pazarı, 2 milyar liralık lastik yenileme pazarının 900 milyon lirasını oluşturuyor" dedi.
 • Kış lastiği takma zorunluluğu 1 Aralık’ta başlayacak - Tüketici

  Kış lastiği takma zorunluluğu 1 Aralık’ta başlayacak24.11.2014

  EKONOMİ

  Şehirlerarası yük ve yolcu taşıyan 4 milyondan fazla ticari aracın kış lastiği takma zorunluluğu 1 Aralık’ta başlayacak.Türkiye’de lastik yenileme pazarının 2 milyar TL olduğunu söyleyen LASED Başkanı Mustafa Karataş, “Bu pazarın 900 milyon lirasını kış lastiği pazarı oluşturacak.Bunda zorunlu olmamasına rağmen binek araçların payı büyük.Bilinç hızla artıyor” dedi.
 • Draghi'nin sınavı yeni başlıyor - Tüketici

  Draghi'nin sınavı yeni başlıyor24.11.2014

  Avrupa

  AMB Başkanı Draghi, enflasyonun olabildiğince çabuk canlandırılması gerektiğine yönelik taahhüdünü, açıklanacak veri ile ne hızda gerçekleştirmesi gerektiğini öğrenecek.
 • Turizmi gençler büyütecek - Tüketici

  Turizmi gençler büyütecek23.11.2014

  EKONOMİ

  TÜRKİYE’nin dünya çapında büyüyen bir turizm ülkesi olduğunu ifade eden Mika Tur Yönetim Kurulu Başkanı Beşir Kara, “Bu gelişimi devam ettirecek bir nesil yetişiyor.90’lı yıllarda doğanlar gezmeyi çok seviyor.En ufak tatil dönemlerini bile değerlendirmek istiyorlar.Önümüzdeki 5 yıl için bu gençlerin talebini karşılayacak yatırımlar yapılmalı” ifadelerini kullandı.
 • 'Fahiş fiyata dilekçe' uyarısı - Tüketici

  'Fahiş fiyata dilekçe' uyarısı23.11.2014

  EKONOMİ

  Tüketici Sorunları Derneği (TÜSODER) Genel Başkanı Aydın Ağaoğlu, tüketicilerin kredi kullanımlarında bankalarca dosya masrafı, komisyon ve istihbarat ücreti gibi adlar altında alınan paraların iadesine yönelik tüketici hakem heyetlerine başvurularında geçen yılın ilk 8 ayına göre yüzde 26 artış olduğunu söyledi.Bazı hakem heyetlerinin 1 yıl sonrasına gün verdiğini iddia eden Ağaoğlu bazı "açıkgöz" kişilerin danılmanlık şirketi adı altında bedava temin edilen boş dilekçe örnekleri fahiş fiyata sattıklarına dikkat çekti.
 • Yargıtay'dan bankalar için emsal karar - Tüketici

  Yargıtay'dan bankalar için emsal karar23.11.2014

  EKONOMİ

  Tüketici mahkemesinin, kullandığı konut kredisi için kendisinden 2 bin 425 lira haksız ve yersiz kesinti yapıldığını belirten tüketicinin ipoteğin tesisi ve fekki (kaldırılması) için ödediği 247 lira 80 kuruşun iade edilmemesini öngören kararı Yargıtay'dan döndü.Yargıtay 13.Hukuk Dairesi, ipotek tesisi ve fekki işlemleri için sunulan avukat serbest meslek makbuzunun fatura olarak kabul edilemeyeceğine hükmetti.
 • Davutoğlu'ndan Biden'a: Kendisini gençleşmiş olarak geri göndereceğiz - Tüketici

  Davutoğlu'ndan Biden'a: Kendisini gençleşmiş olarak geri göndereceğiz22.11.2014

  DÜNYA

  Başbakan Ahmet Davutoğlu, Türkiye'deki temaslarına bugün de devam eden ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden'a "İstanbul'un gizemli etkileyici bir tarafı vardır.Kim İstanbul' gelirse en az 10 yıl gençleşir.Dolayısıyla gençleşmiş olarak kendisini göndereceğiz" dedi.Davutoğlu'ndan önce konuşmasını yapan Joe Biden ise Davutoğlu için "Beni hala seviyor kendisi, ben de onu halen seviyorum" diyerek yanıt verdi.Biden’in bu sözleri salonda gülüşmelere neden oldu.
 • Lüks ürünlere 223 milyar Euro harcanacak - Tüketici

  Lüks ürünlere 223 milyar Euro harcanacak22.11.2014

  EKONOMİ

  13.Küresel Lüks Tüketim Malları Raporu açıklandı.Raporda uluslararası turizmin ve alım gücü artan orta sınıfın şekillendirdiği küresel lüks pazarının yüzde 5’lik büyüme oranı ile 2014’ü 223 milyar euro (276 milyar dolar) ile kapatacağı öngörülüyor.Lüks harcamaların büyüklüğü dünyada 38.büyük ülkenin milli gelirine kadar ulaştı.
 • Uzakdoğu'ya zeytinyağı ihracatı katlandı - Tüketici

  Uzakdoğu'ya zeytinyağı ihracatı katlandı22.11.2014

  Ege

  Küçükbay A.Ş.Uzakdoğu'ya zeytinyağı ihracatını iki katına çıkardı.Japonya'da ise en fazla satılan Türk markaları Orkide ve Ekiz oldu.
 • Merkez Bankası'ndan kredi açıklaması - Tüketici

  Merkez Bankası'ndan kredi açıklaması21.11.2014

  EKONOMİ

  Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), toplam kredi büyümesinin yılbaşından bu yana tarihsel ortalamasının altında seyrettiği kaydedildi.Banka 2015 yılında enflasyonda düşüş beklendiğini belirtti.
 • Uğur GÜRSES

  Merkez Bankası’nın Aralık rölantisi - Tüketici

  Merkez Bankası’nın Aralık rölantisi20.11.2014

  YAZARLAR

  Merkez Bankası dün faizleri değiştirmedi.
 • Ertuğrul ÖZKÖK

  Ey mümin, bu gözlere hiç baktın mı - Tüketici

  Ey mümin, bu gözlere hiç baktın mı20.11.2014

  YAZARLAR

  ONA sadece “Adam” diyeceğim.Adını ağzıma almayacağım.
 • Yalçın BAYER

  AB’ye girecek ilk ilçe Kumluca - Tüketici

  AB’ye girecek ilk ilçe Kumluca20.11.2014

  YAZARLAR

  KUMLUCA, Antalya’ya 90 km uzaklıkta; Batı Antalya’da, Beydağları’nın eteğinde alüvyon topraklarının oluşturduğu verimli ovası ve mikro klima özelliği sayesinde örtüaltı (sera) üretimin ‘cazibe merkezi’.
 • Merkez Bankası faiz kararını verdi - Tüketici

  Merkez Bankası faiz kararını verdi20.11.2014

  EKONOMİ

  Merkez Bankası piyasanın beklentilerine uygun olarak faiz oranlarını değiştirmedi.Politika faizi olan 1 haftalık repo faizi yüzde 8,25'te bırakıldı.
 • Akif Çağatay Kılıç: İş çığrından çıktı - Tüketici

  Akif Çağatay Kılıç: İş çığrından çıktı20.11.2014

  Futbol

  Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Avrupa Parlamentosu (AP) ile görüşmelerde bulunmak üzere Belçika'nın başkenti Brüksel'e gitti.Buradaki temasları öncesinde gazetecilere önemli açıklamalarda bulunan Bakan Kılıç, Kazakistan maçında yaşanan olaylar hakkında soruşturmaların sürdüğünü ve olayın farklı farklı boyutları olduğunu söyleyerek 'Tüm bilgiler toplandıktan sonra çıkan resme bakacağız' dedi.Kılıç yaşananların tümü için de şu yorumda bulundu: Artık bir şey yapma zamanı geldi gibi, iş çığırından çıkmış durumda.
 • Huawei G7 ve Mate7 Türkiye'de - Tüketici

  Huawei G7 ve Mate7 Türkiye'de20.11.2014

  TEKNOLOJİ

  Huawei, geçtiğimiz Eylül ayında IFA Tüketici Elektroniği Fuarı’nda tanıtılan Huawei G7 ve Mate7 modellerinin Türkiye lansmanını gerçekleştirdi.
 • Tüketicinin değişen rolü - Tüketici

  Tüketicinin değişen rolü20.11.2014

  TEKNOLOJİ

  Tüketiciler artık daha fazla güç talep ediyor, fiyatı, ürünü ve hatta tüm şirketi kontrol etmek istiyorlar.Günümüzde bir kişinin sahip olduğu güç sosyal bir varlık olmasından geliyor.IBM Global Yazılım Grubu Pazarlama Direktörü Dario Di Barbieri, tüketicinin değişen rolünü Hürriyet'e anlattı.
 • 4 günlük su kesintisinin faturası kabarık olacak - Tüketici

  4 günlük su kesintisinin faturası kabarık olacak20.11.2014

  EKONOMİ

  İSKİ bu sabah, milyonlarca İstanbullu’yu ilgilendiren bir açıklama yaptı.Açıklamaya göre Anadolu Yakası’ında 12 ilçeye 24-28 Kasım tarihleri arasında 4 gün boyunca su verilemeyecek.Şimdiden binlerce ev ve işyeri kara kara düşünmeye başladı.İşin bir de ekonomik boyutu var.Damacana su fiyatının 7 lira olduğu göz önüne alındığında içme ve kullanma için yapılacak masraf ortaya çıkıyor.Uzmanlar, 4 günlük su masrafının aylık su faturasına bulabileceğine işaret ediyor.Tüketici Sorunları Derneği Genel Başkanı Aydın Ağaoğlu ise “Faturaları atmayın, belediyeden zararı isteyebilirsiniz” dedi.
 • Sahte ürüne 10.8 mİlyar $ - Tüketici

  Sahte ürüne 10.8 mİlyar $19.11.2014

  EKONOMİ

  MARKA Koruma Grubu (MKG), vergi gelirlerine darbe vuran kaçakçılık ve sahtecilikle ilgili uyarıda bulunarak, “Sahtecilik ve korsan ürün ticareti yıllık 10.8 milyar dolara ulaştı” dedi.
 • Bankaların masraf belirleme serbestliğine sınırlama - Tüketici

  Bankaların masraf belirleme serbestliğine sınırlama19.11.2014

  EKONOMİ

  Merkez Bankası, bankaların kredi masraf ve tahsilatlarını belirleme serbestliğine sınırlama getirdi.
 • Milyonlarca kart kullanıcısını ilgilendiren dava - Tüketici

  Milyonlarca kart kullanıcısını ilgilendiren dava19.11.2014

  EKONOMİ

  Tüketici Sorunları Derneği (TÜSODER), Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumunun (BDDK) 3 Ekim'de yürürlüğe giren "Finansal Tüketicilerden Alınacak Ücretlere İlişkin Usul ve Esaslar Yönetmeliği"nin tahsis, hesap işletim, nakit avans çekim ücretleri gibi yasal hale gelen bazı bedellerin alınmasıyla ilgili maddelerinin iptali için Danıştayda dava açacak.
 • Irak petrolü sevkiyatı yeniden başlıyor - Tüketici

  Irak petrolü sevkiyatı yeniden başlıyor19.11.2014

  EKONOMİ

  ENERJİ ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, merkezi Irak hükümetiyle Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'nin (IKBY) petrol konusunda anlaşmaya varmasının ardından, merkezi hükümetin petrolünün Mart ayından beri yapılmayan sevkiyatının ilk kez bu günlerde başlayacağını söyledi.Söz konusu sevkiyat, Kerkük-Yumurtalık Boru Hattı'ndan dünyaya yapılacak.
 • Yalçın BAYER

  Tevfik İleri, imam hatip okulları, Köy Enstitüleri - Tüketici

  Tevfik İleri, imam hatip okulları, Köy Enstitüleri19.11.2014

  YAZARLAR

  CUMHURBAŞKANI, Ankara’da ve eski bakanlardan Tevfik İleri’nin adının verildiği, imam hatip lisesi açılışında, imam hatip gençliğine özel bir hitapla, “bu emanetleri koruyun, bilgi yetmez, hikmet sahibi olun” nasihatında bulundu.
 • Bitlisli bal üreticileri sonunda isyan etti - Tüketici

  Bitlisli bal üreticileri sonunda isyan etti18.11.2014

  EKONOMİ

  Bitlis İli Arı Yetiştiricileri Birliği Başkanı Medeni Avcil, televizyon kanallarında çıkan bal reklamlarının nitelikli ve kaliteli bala olan talebi düşürdüğünü söyledi.Tüketici Sorunlar Derneği Genel Başkanı Aydın Ağaoğlu ise yaptırdıkları bir tahlilde, bal diye satılan ürünlerin yoğun bir biçimde zehirli polen içerdiğinin belirlendiğini söyledi.
 • Passolig’de de top Anayasa Mahkemesi’nde - Tüketici

  Passolig’de de top Anayasa Mahkemesi’nde18.11.2014

  Futbol

  Taraftar Hakları Dayanışma Derneği’nin Passolig’in iptali için açtığı davada mahkeme, uygulamayı Anayasaya, Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi ve İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ne aykırı bularak, Anayasa Mahkemesi’ne gönderdi.
 • İşte Türkiye'nin en çok merak ettiği para - Tüketici

  İşte Türkiye'nin en çok merak ettiği para18.11.2014

  EKONOMİ

  TÜİK'in Parasal Değerleri Güncelleme Aracı Uygulaması'nı 10 günde 88 bin kişi kullandı - Kullanıcılar uygulamada en çok 100 liranın geçmişteki değerini sorguladı.
 • Akaryakıt fiyat oluşumunda yeni dönem - Tüketici

  Akaryakıt fiyat oluşumunda yeni dönem17.11.2014

  EKONOMİ

  Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu Başkanı (EPDK) Mustafa Yılmaz, akaryakıt fiyat oluşumunda belirledikleri yeni metodolojiye ilişkin, dağıtım şirketleri ve bayilerin bundan sonra akaryakıt fiyatları ve kar marjlarını Avrupa'daki serbest piyasayı baz alarak oluşturmaları gerekeceğini belirtti.
 • EPDK uyarısının ardından benzine 11 kuruş indirim - Tüketici

  EPDK uyarısının ardından benzine 11 kuruş indirim17.11.2014

  EKONOMİ

  Enerji Piyasası Düzenleme Kurumunca (EPDK) akaryakıt dağıtım şirketlerine gönderilen uyarı yazısında, dağıtıcı ve bayi marjlarının mevzuatta belirlenen kriterlere ivedilikle uygun hale getirilmesi gerektiği belirtildi.Bu uyarının hemen ardından benzin fiyatında 11 kuruş indirime gidileceği açıklandı.
 • Bankalar kredi masraf ve tahsilatları Merkez Bankası oranlarına göre belirleyecek - Tüketici

  Bankalar kredi masraf ve tahsilatları Merkez Bankası oranlarına göre belirleyecek16.11.2014

  EKONOMİ

  Yeni değişikliğe göre bankalar krediler için faiz oranı dışındaki masraf ve tahsilatları serbestçe belirleyemeyecek.
 • 250 milyon doları bavula koyduk - Tüketici

  250 milyon doları bavula koyduk16.11.2014

  EKONOMİ

  SON 10 yılda hızla büyüyen dünya turizm sektörü, en çok bavul üreticilerine yaradı.Sektör 30 milyar dolarlık ciroyu aştı.Türkiye’de ise pazarın 250 milyon dolar olduğunu belirten Samsonite CEO’su Tainwala, “Sektörün en hızlı büyüdüğü ülkeler Rusya, Çin, Hindistan ve Türkiye” dedi.
 • Yürümüyoruz ve maalesef şampiyonuz - Tüketici

  Yürümüyoruz ve maalesef şampiyonuz16.11.2014

  Sağlık

  Türkiye’de son 10 yılda diyabet sıklığı 2 katına çıktı.
 • 2015 zam oranı açıklandı - Tüketici

  2015 zam oranı açıklandı15.11.2014

  IK

  İnsan kaynakları danışmanlık firması Mercer, 2015 yılı için ücret artış oranını yüzde 8 olarak açıkladı.Şirketlerin yüzde 94’ü yılda bir kez ücret artışı yapıyor, zam dönemi için ise ağırlıklı olaraksırasıyla Nisan, Ocak, ya da Mart ayınıtercih ediyorlar.
 • Aynur TARTAN

  Gittim, gördüm, aldım - Tüketici

  Gittim, gördüm, aldım14.11.2014

  YAZARLAR

  Foça Yeryüzü Pazarı, Uluslararası Slow Food Örgütü’nün İtalya’da düzenlediği yarışmada birinci oldu.
 • Sektörün iki katı büyüdük - Tüketici

  Sektörün iki katı büyüdük14.11.2014

  EKONOMİ

  Dijital reklam yatırımları bu yıl yüzde 20 civarında büyürken, hızlı gelişimini devam ettiren Hürriyet Dünyası yüzde 40 artış yakaladı.Hürriyet Dünyası CEO’su Ahmet Özer, “Türkiye’nin en büyük dijital yayıncısı olarak sektörün iki katı büyüdük.Böylece hem gelirlerimizi hem de pazar payımızı arttırdık” dedi.
 • 'Mükemmel kapitalizme doğru' - Tüketici

  'Mükemmel kapitalizme doğru'13.11.2014

  EKONOMİ

  Turkcell Teknoloji Zirvesi'nin ikinci gününde, dünyanın en "zeki" insanlarından biri olarak kabul edilen ünlü fizikçi Dr.Michio Kaku, bir konuşma yaparak, teknolojik gelişmeler sonucunda 'mükemmel kapitalizm'e doğru gidildiğini belirtti.
 • Avrupa borsaları güne yükselişle başladı - Tüketici

  Avrupa borsaları güne yükselişle başladı13.11.2014

  Avrupa

  Açılışta gösterge endeks Stoxx Europe 600 yüzde 0,3 artışla 336,14 puan, Londra'da FTSE-100 endeksi yüzde 0,18 değer kazanarak 6.622,70 puan oldu.
 • Devremülkte alacaklara kritik uyarı - Tüketici

  Devremülkte alacaklara kritik uyarı12.11.2014

  EKONOMİ

  Tüketici Sorunları Derneği (TÜSODER) Hukuk Komisyonu Üyesi Rıdvan Yıldız, 15 günden daha az süreli devremülk satışı yapılmasının kanuna aykırı olduğunu belirtti.
 • ‘Cep’teki açık kapanmıyor - Tüketici

  ‘Cep’teki açık kapanmıyor11.11.2014

  EKONOMİ

  ŞUBATTA cari açığa tedbir için cep telefonlarına gelen taksit sınırlaması işe yaramadı.Türkiye’de ilk 9 ayda satılan akıllı telefona ödenen para geçen yılın aynı dönemine göre 2 milyar lira arttı.
 • Kaçak kırmızı et tüketiciyi tedirgin ediyor - Tüketici

  Kaçak kırmızı et tüketiciyi tedirgin ediyor11.11.2014

  EKONOMİ

  Türkiye bu operasyonu konuşuyor.Mersin’de yakalanan 1040 ton civarındaki kaçak et tüketicilerin kafasında soru işaretleri yarattı.Vatandaşın kafasında ‘acaba biz de bu etleri tükettik mi?’ sorusu oluştu.Türkiye’ye ucuz yollardan sokulan kaçak etlerle ilgili olarak et üreticileri ve satıcıları tarafı bu etlerin marketlere ve kasaplara kesinlikle girmediğini, giremeyeceğini çünkü bu ürünlerin şoklu (-50 derecede dondurulan) olduğunu ifade ediyor.Tüketici tarafı ise tedirgin.
 • Tüketicinin büyük zaferi! - Tüketici

  Tüketicinin büyük zaferi!11.11.2014

  EKONOMİ

  Devre tatil, kredi kartı ve ayıplı mallar nedeniyle yaşanan mağduriyetlerde ilk şikayet noktası olan hakem heyetleri tüketiceden yana kararlar verdi.Bu yılın 8 ayında 642 bin şikayeti değerlendiren hakem heyetleri, 584 bin şikayeti yani yüzde 91’ini tüketici lehine sonuçlandırdı.2012’de yüzde 79 olan bu oran 2013’te yüzde 84’e çıkmıştı.
 • 'Cep'te yeni dönem başlıyor - Tüketici

  'Cep'te yeni dönem başlıyor10.11.2014

  Avrupa

  Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, cep telefonu kampanyalarında tüketicilerin kafa karışıklığını giderecek uygulamanın bu ay hayata geçirileceğini söyledi.
içinde

Tüketici


geçen her haberden
Mind ile anında haberdar olabilirsiniz