Tüketici

 • Kredilere yarım puan indirim gelecek - Tüketici
  Kredilere yarım puan indirim gelecek28.01.2015
  EkonomiMerkez Bankası’nın 4 Şubat’ta yapması beklenen toplantıda 1 puanlık indirim yapması bankaların tüketici, konut ve ticari kredilerde uyguladığı faiz oranlarında 0.5 puanlık indirim getirecek.Ancak daha da etkili olması için Merkez Bankası’nın faizde üst sınır olarak uyguladığı gecelik marjinal fonlama oranı olan yüzde 11.25’te indirim yapması gerekiyor.Bu faizdeki indirim iki kat daha etkili oluyor.
 • Başbakan açıkladı, ev alan vatandaşa devlet desteği geliyor - Tüketici
  Başbakan açıkladı, ev alan vatandaşa devlet desteği geliyor28.01.2015
  EkonomiBaşbakan Ahmet Davutoğlu ve bakanlar Ankara’da inşaat sektörü temsilcilerini ağırladı.5.5 saat süren toplantıdan inşaata sürpriz destek geldi.Başbakan Davutoğlu, konut hesabı açan ve yüzde 25 peşinat biriktiren vatandaşa yüzde 15 katkı sağlanacağını açıkladı.
 • İSKİ'ye dava açılıyor - Tüketici
  İSKİ'ye dava açılıyor26.01.2015
  EkonomiTüketici Güvenliği Derneği (TGDER), İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi’nin (İSKİ) yeni su tarifesini yargıya taşıyor.İSKİ ise yeni su tarifesi olmadığını "Kademeli Tarife Uygulaması"nın kullanıldığı, hali hazırda bu uygulamanın devam ettiği belirtmişti.
 • Ucuz elektrik başka bahara - Tüketici
  Ucuz elektrik başka bahara20.01.2015
  EkonomiTüketicilere istediği şirketten elektrik alabilme imkanı sunan serbest tüketici uygulamasında limit 4 bin 500 kilovatsaatten 4 bine düşürüldü.Beklenti, limitin 2015’te sıfırlanması ve tüm tüketicilerin elektriği istediği şirketten satın alabilmesi yönündeydi.Limitin 4 bine indirilme kararı bugün resmi gazetede yayımlandı.
 • Lahmacun 2015 - Tüketici
  Lahmacun 201519.01.2015
  EkonomiSon dönemde fiyatı ve sağlıksız üretim yerleriyle sıkça gündeme gelen lahmacunda yeni dönem başladı.Lahmacun harcındaki kırmızı et oranı yüzde 25’ten yüzde 35’e çıktı.Sektör temsilcileri, “Lahmacunda kırmızı et yerine soğan koyanlar yandı.Lahmacunu 2.5 lira ve altında fiyata satan restoranlar en az yüzde 20 zam yapmak zorunda” dedi.
 • "Klimacılar"dan 4,4 milyar dolarlık ihracat - Tüketici
  "Klimacılar"dan 4,4 milyar dolarlık ihracat19.01.2015
  EkonomiTürk iklimlendirme sektörünün geçen yılki ihracatı, önceki yıla göre yüzde 5,4'lük artışla 4 milyar 424 milyon 526 bin dolar olarak gerçekleşti.Türkiye'nin 2023 Vizyonu'na 25 milyar dolarlık ihracatla katkı sağlamayı hedefleyen iklimlendirme sektörü, çevre ülkelerdeki krizler nedeniyle kötü bir yılı geride bıraktı.Sektör, söz konusu dönemde ihracatını arttırma başarısı gösterse de hedeflediğinin gerisinde kaldı.
 • Merkez Bankası faizi düşürdü dolar uçuşa geçti - Tüketici
  Merkez Bankası faizi düşürdü dolar uçuşa geçti19.01.2015
  EkonomiMerkez Bankası politika faizi olan 1 haftalık repo faizini yüzde 8,25'ten yüzde 7,75'e düşürdü.Merkez Bankası marjinal fonlama oranını yüzde 11,25'te borçlanma faizini ise yüzde 7.50'de serbest bıraktı.Merkez Bankası'nın kararının hemen ardından dolar 2.34 TL'den 2.33 TL'nin altına gerileyerek 2,3234 TL'ye kadar geriledi.Ancak karara siyasilerin tepkilerinin ardından yeniden yükselişe geçen dolar 2.36 TL'yi gördü.
 • Tüketiciye "hayalet firma" uyarısı - Tüketici
  Tüketiciye "hayalet firma" uyarısı19.01.2015
  EkonomiTüketici Sorunları Derneği (TÜSODER) Genel Başkanı Aydın Ağaoğlu, "hayalet" gibi kendisini göstermeden, tüketiciyle karşı karşıya gelmeden, ürün ortada yokken satış yapan firmaların da kayıt altına alınması gerektiğini belirterek, "Kapıdan satışlarda olduğu gibi internet üzerinden (mesafeli sözleşme) satış yapacak firmaların da Gümrük ve Ticaret Bakanlığına kaydolup vergi alınması şartı getirilmelidir" dedi.
 • Pirinç fiyatları ucuzlayacak - Tüketici
  Pirinç fiyatları ucuzlayacak18.01.2015
  EkonomiBaşbakan Ahmet Davutoğlu'nun pirinçteki KDV oranının yüzde 8'den yüzde 1'e ineceğini açıklaması pirinç fiyatlarının ucuzlayacağı yorumlarına neden oldu.
 • Fatura şoku yaşamayın! - Tüketici
  Fatura şoku yaşamayın!18.01.2015
  EkonomiTüketici Sorunları Derneği (TÜSODER) Başkanı Aydın Ağaoğlu, tüketiciyi uyardı.Ağaoğlu, yaptığı açıklamada, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumunun (BTK) 16 Ocak 2015'te yayımladığı yönetmelik değişikliğiyle 1 Ocak 2016'dan itibaren mobil numara taşıma uygulamasında ayırt edici uyarı tonunun kaldırıldığını anımsattı.
 • Seralardaki zarar tezgaha fiyat artışı olarak yansıdı - Tüketici
  Seralardaki zarar tezgaha fiyat artışı olarak yansıdı18.01.2015
  EkonomiKış aylarında civar il ve ilçelerin sebze ihtiyacını karşılayan Balıkesir'deki seralar ile açık alanlardaki üretimin kar yağışı ve aşırı soğuklar nedeniyle zarar görmesi ürün temininde sıkıntılara yol açınca pazar tezgahlarındaki fiyatlar, 15 gün öncesine göre yüzde 100'e varan oranlarda yükseldi.
 • Ortaca Otogarı'nda esnafa kira şoku - Tüketici
  Ortaca Otogarı'nda esnafa kira şoku18.01.2015
  EgeMUĞLA'nın Ortaca İlçesi'nde, otogardaki dükkanların kiralarının, Büyükşehir Belediyesi tarafından yüzde 200'e varan oranlarda artrılması tepkilere neden oldu.Ortaca Esnaf ve Sanatkarlar Odası, Büyükşehir Belediyesi'ne dilekçeyle başvurup, otogar esnafının bu kiraları ödemesinin mümkün olmadığını bildirdi.Muğla Büyükşehir Belediyesi ise kiralardaki artışın zamdan değil, mülklerin değer belirlemesinden kaynaklandığını belirtti.
 • Twitter fenomenleri dert yandı - Tüketici
  Twitter fenomenleri dert yandı18.01.2015
  EkonomiTüketici Sorunları Derneği’nin (TÜSODER) düzenlediği kahvaltı etkinliğinde twitter fenomenleri ile tüketiciler bir araya geldi.
 • Toplu taşımaya indirim yok - Tüketici
  Toplu taşımaya indirim yok18.01.2015
  EkonomiGeçen haziran ayından bu yana benzinin litre fiyatı 5.12 liradan 4.08 liraya indi.Geçen haziranda litresi 4.49 liradan satılan motorin ise 3.59 liradan satılıyor.Hal böyle olunca vatandaş toplu taşımada indirim bekliyor.Fakat İstanbul'da minibüsler ve İETT otobüslerinde indirim yapılmayacak.İzmir'de de toplu taşımaya indirim yok.Tüketici Sorunları Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Av.Bayram Yazıcı ise akaryakıt fiyatlarının arttığı süreçte, zammı gündeme alan kurum ve şirketlerin, fiyatların gerilediği süreçte bilet fiyatlarını da ucuzlatması gerektiğine işaret etti.
 • Çocukları kanserli oyuncaklardan bu 'logo' koruyacak - Tüketici
  Çocukları kanserli oyuncaklardan bu 'logo' koruyacak17.01.2015
  EkonomiÇocuklara kanser tuzağı kuran oyuncak ve kırtasiye ürünlerindeki tehlikeye karşı bakanlığın yürüttüğü mücadele sürerken, üreticiler de bu konuda boş durmadı.Türkiye'de sağlıklı kırtasiye ve oyuncak üretiminin öncüsü Fima Kırtasiye, tamamı yerli üretimle hayata geçirdiği Let's markalı ürünleriyle, Avrupa'da 'de hızla yaygınlaşan 'Yeşil Logo'yu tüm ürünlerinde kullanmaya başladı.
 • Tüketicinin otomobil tercihi değişiyor - Tüketici
  Tüketicinin otomobil tercihi değişiyor17.01.2015
  EkonomiGeçen yıl satılan dizel motorlu otomobil sayısı, önceki yıla göre azaldı.
 • Tüm metal aksesuarlarda nikelin kullanımı yasaklandı - Tüketici
  Tüm metal aksesuarlarda nikelin kullanımı yasaklandı17.01.2015
  EkonomiGümrük ve Ticaret Bakanlığınca, yüksek oranda alerjiye neden olan nikelin, tüm metal aksesuarlarda, düğme, fermuar, perçin, takılar ve saatlerde kısıtlandığını bildirildi.
 • Yedek parçada ‘yerli’ kuralı - Tüketici
  Yedek parçada ‘yerli’ kuralı17.01.2015
  EkonomiYerli otomotiv yan sanayini desteklemek için eşdeğer parça çalışmasında sonuca ulaşıldı.1 Haziran 2015’te eşdeğer parça uygulamasının devreye gireceğini ifade eden Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, artık illa orijinal parçanın değil, yerli sanayinin ürettiği eşdeğer parçaların da araçlarda kullanılabileceğini dile getirdi.
 • ‘Doğalgazda tüketici mağdur’ - Tüketici
  ‘Doğalgazda tüketici mağdur’15.01.2015
  AnkaraTüketici Hakları Derneği Başkanı Turhan Çakar, Başkent Doğalgaz A.Ş.’nin Maltepe’deki hizmet binası önünde yaptığı açıklamada, "Ön ödemeli kartlı doğalgaz sayaçları 406 lira karşılığında mekanik sayaçla değiştirilerek tüketici mağdur ediliyor" dedi.
 • Olağanüstü hal - Tüketici
  Olağanüstü hal15.01.2015
  EkonomiTürkiye’de, olumsuz hava koşulları en çok tarımı vurdu.
 • Lüks projede aldıkları evler şoke etti - Tüketici
  Lüks projede aldıkları evler şoke etti15.01.2015
  EkonomiSon yıllarda marka konut projelerinden önemli bir artış yaşanırken kimi projelerde yaşanan sorunlar ev sahiplerine sıkıntılı günler yaşatıyor.İstanbul Ümraniye’de bulunan satın aldıkları evlerde su sızıntısı başta olmak üzere bir dizi sorun tespit eden ev sahipleri mahkemenin yolunu tuttu.Tüketici dernekleri, tespit edilen sorunların fotoğraf çekerek veya tutanak tutarak belgelenmesi gerektiğine işaret ediyor.Uzmanlar, benzer sorunların bir çok projede yaşandığına işaret etti.
 • Avrupa Adalet Divanı havayolunu mahkum etti - Tüketici
  Avrupa Adalet Divanı havayolunu mahkum etti15.01.2015
  AvrupaAvrupa Adalet Divanı, “Elektronik ortamda bilet satın alan bir yolcu, ekranda yazan fiyatı öder.Havayolu şirketi, hava alanı ücreti, vergiler ve kart ücreti gibi ekstra ücret talep etme hakkı bulunmuyor” yönünde karar verdi.
 • Ayıplı mal satın alan tüketici dikkat - Tüketici
  Ayıplı mal satın alan tüketici dikkat15.01.2015
  AvrupaAyıplı mal satın alan bir tüketicinin sadece ücretsiz onarım yaptırabileceği algısının aksine değişim, indirim ve iade gibi haklara da sahip olduğu açıklandı.
 • Vatandaşı elektrik çarptı - Tüketici
  Vatandaşı elektrik çarptı15.01.2015
  EkonomiCLK Akdeniz Elektrik Parekende Satış A.Ş’nin faturaların son ödeme tarihini ayın 15’i yapmak için gerçekleştirdiği düzenleme vatandaşın cebini yaktı.Antalya şehir merkezinin bir kısmında, Burdur ve Isparta’nın bazı ilçe ve köylerinde 2 ay boyunca sayaç okunmayınca düzenleme vatandaşa 2-2 buçuk aylık fatura meblağsı olarak yansıdı.Tüketici, 500 lirayı aşan kullanım bedellerinin normalden yüzde 3-5 daha fazla bir şekilde faturalandırıldığını belirterek internet üzerinde imza kampanyası başlattı.
 • Akaryakıt ucuzladı, ulaşımda indirim talep edildi - Tüketici
  Akaryakıt ucuzladı, ulaşımda indirim talep edildi14.01.2015
  EkonomiTüketici Sorunları Derneği (TÜSODER) Genel Başkanı Aydın Ağaoğlu, benzin ve motorin fiyatlarının 2,5 yıl öncesine döndüğünü belirterek, "Bu süre içinde akaryakıt fiyatları yükseldiği ve maliyet arttığı için dolmuş, taksi, belediye ve şehirler arası otobüs biletlerine zam oldu.Fiyatlar artarken zammı düşünenlerden şimdi de indirim bekliyoruz" dedi.
 • 'Gaz'a geldik - Tüketici
  'Gaz'a geldik14.01.2015
  EkonomiKar, fırtına ve soğuk geçtiğimiz haftadan bu yana Türkiye’yi esir alırken, gaz tüketimini de patlattı.Talep bazen arzın üstüne çıkarken, denge doğalgaz santrallarında kesintiler yapılarak sağlandı.Bu ay gaz faturalarında ortalama yüzde 20 artış yaşanabilir.
 • Saadet zincirine yasak - Tüketici
  Saadet zincirine yasak14.01.2015
  EkonomiGÜMRÜK ve Ticaret Bakanlığı, kapıdan satış olarak bilinen doğrudan satışın kurallarını yeniden belirledi.Yürürlüğe giren düzenlemeyle doğrudan satış şirketlerinin “hızlı zengin olma fırsatı ve hayali vaatler” gibi sistemle ilgili yanıltıcı bilgiler vermesi yasaklandı.Buna göre saadet zinciri olarak bilinen sistemler, kazanç üzerine yeni kişilerin kazandırılması üzerine kurulamayacak.
 • Motosiklet sürücüleri TomTom Rider ile en virajlı rotayı seçebilecek - Tüketici
  Motosiklet sürücüleri TomTom Rider ile en virajlı rotayı seçebilecek14.01.2015
  TeknolojiMotosiklet sürücüleri TomTom Rider ile en virajlı rotayı seçebilecek!
 • Selim Türsen

  Sanayicinin karları avukatta - Tüketici
  Sanayicinin karları avukatta13.01.2015
  Yazarlar
 • Konut üreticisi koruma istiyor - Tüketici
  Konut üreticisi koruma istiyor13.01.2015
  Ekonomiİnşaatçılar haklarının korunması için düzenleme peşinde.GAYRİMENKUL patronları konut üreticisini koruyan yasa istiyor.
 • TÜSEMKOM Başkan Vekili Öztürk: Fiyatlarda yüzde 100 artış bekliyoruz - Tüketici
  TÜSEMKOM Başkan Vekili Öztürk: Fiyatlarda yüzde 100 artış bekliyoruz13.01.2015
  EkonomiTürkiye Sebze ve Meyve Komisyoncuları Federasyonu (TÜSEMKOM) Başkan Vekili Halil Öztürk, Antalya ve Kumluca'da kuvvetli yağış, sel, fırtına ve soğuk havanın tarım ürünlerinde önemli zararlara yol açtığını, bunun sebze ve meyve fiyatlarını arttıracağını belirtti.
 • 6 ay içinde 4G cebimize giriyor - Tüketici
  6 ay içinde 4G cebimize giriyor12.01.2015
  TeknolojiAKILLI telefon ve tabletlerdeki mobil internet hızını yaklaşık 10 kat hızlandıracak 4G (4.nesil) internet için çalışma planları belirlenmeye başladı.Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nun (BTK) hazırladığı çalışma planına göre 2015 yılının ilk yarısında 4G için yetkilendirme çalışmaları tamamlanacak ve kullanıcılara 4G internet bağlantısı sunulmaya başlanacak.
 • “Saf” diye tanıttılar 400 bin cezayı aldılar - Tüketici
  “Saf” diye tanıttılar 400 bin cezayı aldılar12.01.2015
  EkonomiGÜMRÜK ve Ticaret Bakanlığı tüketicilerin ağız tadını bozan sahte bala ceza yağdırdı.Mevzuata uygun üretilen tüm balların, doğal, saf ve katkısız olması gerektiğini açıklayan bakanlık, “antibiyotiğin ikamesi” olarak satılarak tüketicinin aldatıldığı gerekçesiyle bir firmaya 400 bin lira ceza verdi.
 • İnşaatçılardan komite mesaisi - Tüketici
  İnşaatçılardan komite mesaisi12.01.2015
  EkonomiGAYRİMENKUL patronları geçtiğimiz cuma ve cumartesi günü Sapanca’da toplandı.Konut Geliştiricileri ve Yatırımcıları Derneği (KONUTDER) çatısı altında toplanan yaklaşık 15 patron toplam 10 saat süren 2 toplantı yaptı.
 • Soma B Termik Santrali özelleştirmesi ihalesini Konya Şeker kazandı - Tüketici
  Soma B Termik Santrali özelleştirmesi ihalesini Konya Şeker kazandı12.01.2015
  EkonomiSivas Kangal Termik Santralini 2013'te 985 milyon dolara alan ve bugün de Soma Termik Santral ihalesinde 685.5 milyon dolarlık teklifiyle rakiplerini geride bırakan Konya Şeker CEO'su Mehmet Koca, Hürriyet'e gıda ve enerji sektöründe büyümeye devam edeceklerini açıkladı.
 • Kombiler bile dondu - Tüketici
  Kombiler bile dondu11.01.2015
  Egeİzmir'de 51 yılın en soğuk havalarında termometreler -7'ye vurmuşken, balkonlardaki doğalgaz kombileri dondu.Uzmanlar, doğalgaz kullanıcılarını evde yokken de kombilerini kapatmamaları konusunda uyarırken, izolasyonu şart koştu.
 • İzmir’de 3 kişiden biri icralık - Tüketici
  İzmir’de 3 kişiden biri icralık11.01.2015
  EgeİZMİR Adliyesi’ndeki icra müdürlüklerine 2014 yılında gelen dosya sayısı, bir önceki yıla göre yüzde 131 artarak 3 yıl önceki rakamlara yaklaştı.2014 yılında 28 İcra Müdürlüğü’ne 1 milyon 36 bin dosya geldi.2013 yılından devirlerle toplam 1 milyon 400 bin dosyaya bakılırken, bu rakam 4 milyon nüfuslu İzmir’de yaşayanların üçte 1’inden fazlasının icralık olduğunu ortaya koydu.
 • 'ATM dolandırıcılığında banka da sorumlu' - Tüketici
  'ATM dolandırıcılığında banka da sorumlu'11.01.2015
  EkonomiATM’ye yerleştirdikleri bir aparatla banka kartlarını kopyalayıp emeklilerin hesabını boşaltan ve içlerinden birisi de dizi oyuncusu olan 3 kişilik çetenin yakalanması son zamanlarda çoğalan ATM dolandırıcılığının geldiği boyutu gözler önüne serdi.
 • Windows 7 için bugün son! - Tüketici
  Windows 7 için bugün son!11.01.2015
  TeknolojiBir zamanların en çok kullanılan işletim sistemlerinden Windows 7 bu geceden itibaren 'ölüme' terk ediliyor.Microsoft yarın itibariyle temel güncellemeleri yayınlamayacak.
 • Ayçe DİKMEN

  İzmirli severse her yer sever - Tüketici
  İzmirli severse her yer sever10.01.2015
  Yazarlar
 • "Seni dava ederim" demeden önce iki kez düşünün - Tüketici
  "Seni dava ederim" demeden önce iki kez düşünün10.01.2015
  EkonomiMahkemelere başvurularda peşin tahsil edilen gider avansı ve bilirkişi ücretlerinde tarifelerin yükselmesinin yanı sıra yargı harçlarındaki yüzde 10,11'lik Üretici Fiyatı Endeksi (ÜFE) zam nedeniyle 2015'te hak aramanın maliyetlerinde artış kaydedildi.
 • İnternetten alışveriş yapanlar dikkat! - Tüketici
  İnternetten alışveriş yapanlar dikkat!09.01.2015
  AvrupaEmergen, internet sitelerinden alışverişlerle ilgili son zamanlarda çok sayıda şikayet aldıklarını belirterek, mağduriyetlerin azalması için tüketicileri uyardı.
 • Egeliler Almanya’yı sevdi - Tüketici
  Egeliler Almanya’yı sevdi08.01.2015
  EgeSahip olduğu potansiyelle son dönemde adından sıkça söz ettiren Ege, bir yandan yatırımcı çekiyor, bir yandan da sektöründe önemli marka haline gelen firmalarını yurt dışına taşıyor.
 • ‘Dosya masrafı’ oyununa dikkat - Tüketici
  ‘Dosya masrafı’ oyununa dikkat08.01.2015
  GündemGümrük ve Ticaret Bakanlığı, kart aidatı, dosya masrafı gibi ücretlerin alınabileceğini söyleyerek danışmanlık hizmeti veren kişilere karşı tüketiciyi uyardı.Bakanlık son olarak bir danışmanlık firmasına tüketiciyi yanılttığı gerekçesiyle 50 bin lira ceza kestiğini duyurdu.
 • Sanayi kasımda frene bastı - Tüketici
  Sanayi kasımda frene bastı08.01.2015
  EkonomiİHRACAT pazarlarında ve yatırım ortamındaki kırılganlık nedeniyle tüm sektörlerde düşük kalan sanayi üretimi, kasımda beklentilerin oldukça altında kalırken, 2014 yılının son çeyrek büyümesi üzerindeki soru işaretlerini de artırıyor.
 • Bankaya 44 bin TL'lik masraf davası - Tüketici
  Bankaya 44 bin TL'lik masraf davası08.01.2015
  GündemFENERBAHÇELİ futbolcu Emre Belözoğlu, 6 Ekim 2006’da bir bankanın Osmanbey şubesinden bireysel kredi kullandı.
 • Bir ton kağıt 17 ağaca denk - Tüketici
  Bir ton kağıt 17 ağaca denk08.01.2015
  AnkaraYenimahalle Belediyesi ile Tüketici ve Çevre Eğitim Vakfı (TÜKÇEV) işbirliğiyle sürdürülen Ambalaj Atıkları Geri Kazanım Projesi 8’inci yılına girdi.Proje yöneticileri, toplanan 1 ton kağıdın 17 ağacı kesilmekten kurtardığı bilgisini verdi.
 • Çelik Tayland'da - Tüketici
  Çelik Tayland'da07.01.2015
  EkonomiArçelik, 3 yılda 100 milyon dolar yatırım yapacağı Tayland’daki buzdolabı fabrikasının temelini attı.2015 sonunda faaliyete geçmesi planlanan Beko Tayland Fabrikası, Arçelik’in Romanya, Rusya, Çin ve Güney Afrika’dan sonra, yurtdışında 7’nci, toplamda ise 15’inci fabrikası oldu.
 • Vatandaşın belini gıda büktü - Tüketici
  Vatandaşın belini gıda büktü06.01.2015
  EkonomiMerkez Bankası Aralık ayı fiyat gelişmesi raporunda yer alan yıllık enflasyon oranlarına gıda ürünleri damgasını vurdu.Diğer ürünlere nazaran gıda ürünleri yıllık çift haneli artışla yüzde 8.17'lin TÜFE'yi de solladı.Merkez Bankası özellikle et, ekmek, tahıl, kahve-çay başta olmak üzere gıdada yıllık enflasyonun yüksek seyrettiğine dikkat çekti.
 • Uğur GÜRSES

  Pahalıya mal olan ders - Tüketici
  Pahalıya mal olan ders06.01.2015
  YazarlarTürkiye’ye para akan ve yüksek büyümenin ‘havasının atıldığı’ iyi günlerde Merkez Bankası basiretli bir para politikası izlemiş olsaydı, epey düşük bir enflasyonumuz olacaktı.
içinde

Tüketici


geçen her haberden
Mind ile anında haberdar olabilirsiniz