Tüketici


 • Kılıçdaroğlu: Çalıyor ama çalışıyor inancımızda yok - Tüketici

  Kılıçdaroğlu: Çalıyor ama çalışıyor inancımızda yok20.12.2014

  GÜNDEM

  İZMİR Büyükşehir Belediyesi’nin, "Meyveler sizden, fidanlar bizden" sloganıyla başlattığı ’Bir milyon fidan projesine’ CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’ndan da destek geldi.Aynı zamanda Kooperatifçilik Günü de olan fidan dağıtım törenine Kılıçdaroğlu da katıldı.Kılıçdaroğlu buradaki konuşmasında, "Öyle çalıyor ama çalışıyor gibi sözler var.Bizim kültürümüzde, ahlakımızda böyle bir inanç yok.Bunu da değiştireceğiz.Çalmadan hizmet yapacak, çalmadan çalışacak birileri lazım.Çocuklarımızı ülkemizi, geleceğimizi düşüneceğiz.Emin olun hepimiz Türkiye’nin huzurunu inşa edebiliriz" dedi.
 • Kılıçdaroğlu İzmir'de - Tüketici

  Kılıçdaroğlu İzmir'de20.12.2014

  Ege

  İZMİR Büyükşehir Belediyesi'nin, "Meyveler sizden, fidanlar bizden" sloganıyla başlattığı 'Bir milyon fidan projesine' CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'ndan da destek geldi.Aynı zamanda Kooperatifçilik Günü de olan fidan dağıtım törenine Kılıçdaroğlu da katıldı.Kılıçdaroğlu buradaki konuşmasında, "Öyle çalıyor ama çalışıyor gibi sözler var.Bizim kültürümüzde, ahlakımızda böyle bir inanç yok.Bunu da değiştireceğiz.Çalmadan hizmet yapacak, çalmadan çalışacak birileri lazım.Çocuklarımızı ülkemizi, geleceğimizi düşüneceğiz.Emin olun hepimiz Türkiye'nin huzurunu inşa edebiliriz" dedi.
 • TZOB Başkanı Bayraktar: Çiftçi yine mağdur - Tüketici

  TZOB Başkanı Bayraktar: Çiftçi yine mağdur19.12.2014

  EKONOMİ

  Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, tarım ve gıdada çiftçinin enflasyondan yine mağdur olduğunu belirtti.
 • Hediyelik eşyada "yerli malı" modası - Tüketici

  Hediyelik eşyada "yerli malı" modası19.12.2014

  EKONOMİ

  Uzak Doğu ülkelerinden ithal edilen sağlığa zararlı ayakkabıların gündeme gelmesi hediyelik eşyada da tercihleri değiştirdi.Geçmişte büyük oranda ithal malların satıldığı İzmir Hediyelik Eşya Günleri organizasyonunda bu yıl stantların büyük bölümü yerli ürünlere ayrıldı.
 • Bartın'ı karıştıran soruşturma - Tüketici

  Bartın'ı karıştıran soruşturma19.12.2014

  EKONOMİ

  Geçtiğimiz 15 Temmuz'da Bartın Terminalinden şehiriçi servislerinin kaldırılmasıyla ilgili Avukat Rıdvan Yıldız'ın Bartın Belediye Başkanı ve meclis üyeleri hakkında görevi kötüye kullanmaktan Bartın Cumhuriyet Savcılığı tarafından soruşturma açıldı.
 • Zeytin sektöründe dev işbirliği - Tüketici

  Zeytin sektöründe dev işbirliği18.12.2014

  Ege

  Marmarabirlik’in yeni markası MB’nin dağıtım ve pazarlamasını Düzey Grubu yapacak.
 • İşletme ve iktisat fakültelerine İslam ekonomisi dersi - Tüketici

  İşletme ve iktisat fakültelerine İslam ekonomisi dersi18.12.2014

  Eğitim

  Üniversitelerin işletme ve iktisat fakültelerinde faizsiz finans, ilahiyat fakültelerinde ise ekonomi ve finans alanlarında seçmeli veya zorunlu dersler programlara konulacak.
 • Başbakan Davutoğlu'ndan önemli açıklamalar - Tüketici

  Başbakan Davutoğlu'ndan önemli açıklamalar18.12.2014

  EKONOMİ

  Başbakan Ahmet Davutoğlu '10.Kalkınma Planı Öncelikli Dönüşüm Programları Eylem Planları’nı açıklıyor.Davutoğlu burada Türkiye’nin büyüme rakamlarıyla ilgili olarak, “Son büyüme rakamları beklentimizin altında geldi.Ama genel olarak takdir gören bir performanstır bu” dedi.Davutoğlu ayrıca plaket hediye etmenin israf olduğunu söyleyerek, "Plaket ve hediyelerle ciddi bir israf veriliyor.Yerel yönetimler valilikler ve kurumlar plaket ve hediye sunumunda bulunmayacaklar" diye konuştu.
 • Marmarabirlik'in yeni markasını Koç Grubu pazarlayacak - Tüketici

  Marmarabirlik'in yeni markasını Koç Grubu pazarlayacak17.12.2014

  EKONOMİ

  Dünyanın en büyük zeytin üreticilerinden Marmara Zeytin Tarım Satış Kooperatifleri Birliği (Marmarabirlik), siyah zeytin ve ezmesinden oluşan 25 ürün yelpazesinin bulunduğu "MB" markasının dağıtım ve pazarlanması için Koç Grubu bünyesindeki Düzey Pazarlama AŞ ile anlaştı.
 • Başçı: Sıkı para politikası devam edecek - Tüketici

  Başçı: Sıkı para politikası devam edecek17.12.2014

  EKONOMİ

  Merkez Bankası Başkanı Erdem Başçı, para politikasındaki sıkı duruşun, enfyasyonda iyileşme sağlanana kadar süreceğini söyledi.Başçı, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'ndaki sunumunda, "Enflasyon görünümünde belirgin bir iyileşmesağlanana kadar getiri eğrisini yataya yakın tutmak suretiyle para politikasındaki sıkı duruş sürdürülecektir" dedi.
 • Kapıdan satışlar can yakıyor - Tüketici

  Kapıdan satışlar can yakıyor16.12.2014

  Ege

  TÜKETİCİYİ Koruma Derneği (TÜKODER) İzmir Şubesi Başkanı Gülçin Tonguç, kapıdan satışlara karşı vatandaşları uyardı.
 • Almanya'da yeniden kuş gribi virüsüne rastlandı - Tüketici

  Almanya'da yeniden kuş gribi virüsüne rastlandı16.12.2014

  Avrupa

  Almanya'nın Aşağı Saksonya eyaletinin Cloppenburg bölgesindeki bir hindi çiftliğinde H5N8 türü kuş gribi virüsünün tespit edildiği bildirildi.
 • Türkiye’nin bir ucundan diğerine gitmek 6 ayda 144 lira ucuzladı - Tüketici

  Türkiye’nin bir ucundan diğerine gitmek 6 ayda 144 lira ucuzladı16.12.2014

  EKONOMİ

  Petrolde haziran ayında 115 dolar seviyelerine kadar yükselen varil fiyatı, dün 59 doların altına geriledi.Fiyatlardaki bu düşüş pompaya da yansıdı.Yüksek vergi oranları ve dolar kuru nedeniyle petroldeki düşüş oranı bire bir yakıt fiyatlarına yansımasa da, Türkiye’nin batısından doğusuna gitmek 6 ayda 144 lira ucuzladı.
 • "Bedelli için acil satılık'' ilanlarına dikkat - Tüketici

  "Bedelli için acil satılık'' ilanlarına dikkat16.12.2014

  EKONOMİ

  TÜSODER, sosyal medya ve sanal alışveriş sitelerinde "bedelli için acil satılık" başlığıyla çıkarılan ilanlara karşı vatandaşları uyardı.
 • Otomotive 36 milyar lira kredi kullandık - Tüketici

  Otomotive 36 milyar lira kredi kullandık16.12.2014

  EKONOMİ

  Araç alımında kasım ayı sonu itibarıyla kullanılan kredi miktarı, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 5,8 artarak 36 milyar 397 milyon lira oldu.
 • Benzinde fiyatlar 29 ay öncesine döndü - Tüketici

  Benzinde fiyatlar 29 ay öncesine döndü16.12.2014

  EKONOMİ

  Akaryakıt piyasasında, 95 oktan benzinin litresi, 29 ay önceki fiyatlarına dönerken en yüksek değere ulaştığı 20 Haziran 2014'ten bu yana 55 litrelik depoyu doldurmanın maliyeti 45 lira, yılbaşından itibaren ise 35 lira ucuzladı.
 • Çok konuştuk çok şikayet ettik - Tüketici

  Çok konuştuk çok şikayet ettik15.12.2014

  TEKNOLOJİ

  2014 üçüncü çeyreğinde 370 dakika ortalama aylık mobil kullanım süresiyle Türkiye, Avrupa ülkelerine kıyasla en fazla mobil telefonla görüşme yapan ülke oldu - En yakın rakibi Fransa'yla 73 dakika farkla arayı açarak cepten görüşmede Avrupa liderliğini sürdüren Türkiye'de, BTK'ya gelen her iki şikayetten biri GSM hizmetleriyle ilgili yapıldı.
 • TP-LINK WiFi Akademi başladı - Tüketici

  TP-LINK WiFi Akademi başladı15.12.2014

  TEKNOLOJİ

  TP-LINK, kullanıcıları kablosuz ağ konusunda bilgilendirme amaçlı TP-LINK WiFi Akademi’yi başlattı.
 • Avrupa'nın en çok konuşan ülkesiyiz - Tüketici

  Avrupa'nın en çok konuşan ülkesiyiz15.12.2014

  Avrupa

  Türkiye, Avrupa ülkeleri arasında en fazla mobil telefonla görüşme yapan ülke oldu.Mobil görüşmesi 2014 yılı üçüncü çeyreğinde aylık ortalama 370 dakika olarak hesaplandı.
 • Merkez üssü Kartal - Tüketici

  Merkez üssü Kartal14.12.2014

  EKONOMİ

  İSTANBUL Kartal’da ‘Gökdeniz Kartal’ konut projesini hayata geçiren Gülsa İnşaat ve Bay Yapı Ortaklığı, Kartal sahil bandıyla ilgileniyor.Bölgede 600 konutluk yeni proje yapacak şirket, kentsel dönüşüm görüşmeleri de yapıyor.
 • Almanya'da halkın yarısı gıda kontrollerine güvenmiyor - Tüketici

  Almanya'da halkın yarısı gıda kontrollerine güvenmiyor13.12.2014

  Avrupa

  Almanya’nın gıda barometresi sayılan Kalite için Alman Toplumu Derneği’nin (DGQ) tüketiciler üzerinde yaptığı bir araştırmaya göre Almanların yarısı gıda kalite kontrollerine güvenmiyor.
 • ‘İyi tavuk’ satışları yüzde 20 arttırdı - Tüketici

  ‘İyi tavuk’ satışları yüzde 20 arttırdı12.12.2014

  EKONOMİ

  SON 5 yıldır, raflarında sattığı taze sebze ve meyveyi, tarladan itibaren kontrol ettiği iyi tarım uygulamaları kapsamında satın alan Migros’ta sıra tavuğa geldi.
 • Ayağın yere sağlam bassın - Tüketici

  Ayağın yere sağlam bassın12.12.2014

  Ege

  İZMİR’de açılan Ayakkabı Fuarı’na son günlerin tartışmalı konusu, Çin’den ithal edilen ve ayaklarda yaralar açan zehirli ayakkabılar damga vurdu.
 • Apple’i mahkemeye verdi, davayı kazandı - Tüketici

  Apple’i mahkemeye verdi, davayı kazandı12.12.2014

  Avrupa

  Güney Kore’de, genç bir iPhone kullanıcısının pilini değiştirmeyen Apple firmasına açtığı davayı kazandı.
 • Fuarda yerli ayakkabı çağrısı - Tüketici

  Fuarda yerli ayakkabı çağrısı12.12.2014

  Ege

  TÜRKİYE, Çin'den ithal edilen zehirli ayakkabı skandalını yaşarken, İzmir'de ayakkabı üreticileri 'Yerli malı kullan, ayağın yere sağlam bassın' mesajı verdi.600 yıllık yemenicilik kültürünü yaşatmaya çalışan Orhan Çakıroğlu, içi ve dışı deri olan elde dikim ayakkabıların değil yara, terleme bile yapmadığını, dikişlerin yürürken ayağa masaj yaptığını, tabana konan kilin ise vücuttaki negatif enerjiyi aldığını söyledi.
 • Tüketicilere elektrik aboneliği uyarısı - Tüketici

  Tüketicilere elektrik aboneliği uyarısı12.12.2014

  EKONOMİ

  Tüketici Sorunları Derneği (TÜSODER) Hukuk Komisyonu Üyesi Rıdvan Yıldız, elektrik dağıtım şirketlerinin tüketicilere kullanım sözleşmesini üzerlerine almaları için mektup gönderdiğini belirterek, aksi durumun tespiti halinde enerji hizmetinin kesilmesi ve kesme-bağlama ücretinin 5 katı tutarında cezaödenmesinin söz konusu olacağını bildirdi.
 • Ifo, Almanya'nın yüzde 1,5 büyüyeceğini öngördü - Tüketici

  Ifo, Almanya'nın yüzde 1,5 büyüyeceğini öngördü12.12.2014

  Avrupa

  Alman Ekonomi Araştırma Enstitüsü Ifo, ülke ekonomisinin bu yıl ve gelecek yıl yüzde 1,5 büyüyeceğini öngördü.
 • Üretime kredi verene teşvik - Tüketici

  Üretime kredi verene teşvik11.12.2014

  EKONOMİ

  BAŞBAKAN Yardımcısı Ali Babacan son bir yılda gerileyen özel sektör yatırımlarını arttırmak için finansal ulaşım kanallarını kolaylaştırmayı hedeflediklerini söyleyerek “Üretime, yatırıma kredi veren bankaya teşvik mekanizması hazırlıyoruz” dedi.
 • 2014 cirosu 16 milyon TL - Tüketici

  2014 cirosu 16 milyon TL11.12.2014

  EKONOMİ

  Antalyalıların, son 20 yıldır da dünyanın çeşitli ülkelerinde yaşayanların damak tadına hitap eden Yenigün Gıda, 100’üncü yaşını kutluyor.1914 yılında kurulan Yenigün Gıda, 41 çeşit farklı üründen reçel üreterek, başta Amerika olmak üzere 27 ülkeyi Antalya’nın geleneksel damak lezzetleriyle buluşturmaya devam ediyor.
 • Hazım Kılıç

  Gölgeden çıkmadan güneşe ulaşmak - Tüketici

  Gölgeden çıkmadan güneşe ulaşmak11.12.2014

  YAZARLAR

 • Doğalgazda bağlantı bedeli ücretlerine zam - Tüketici

  Doğalgazda bağlantı bedeli ücretlerine zam11.12.2014

  EKONOMİ

  Abonelerden tahsil edilen doğalgaz bağlantı ve güvence bedelleri 2015 yılı için yeniden belirlendi.
 • Apple'ı mahkemeye veren Güney Koreli vatandaş davayı kazandı - Tüketici

  Apple'ı mahkemeye veren Güney Koreli vatandaş davayı kazandı11.12.2014

  TEKNOLOJİ

  Güney Kore'de, genç bir iPhone kullanıcısının pilini değiştirmeyen Apple firmasına açtığı davayı kazandığı bildirildi.
 • Kara pazar - Tüketici

  Kara pazar10.12.2014

  EKONOMİ

  Alışveriş merkezleri (AVM) ve büyük mağazaların pazar ve resmi tatillerde kapatılmasına yönelik yasa tasarısı, tartışma yarattı.Sektör, ekonomide 20 milyar TL’lik kayıp ve istihdamda yüzde 30 düşüşü yaşanacağını vurguladı.
 • Zeytinler yağa gönderildi, sofralığa zam geldi - Tüketici

  Zeytinler yağa gönderildi, sofralığa zam geldi10.12.2014

  EKONOMİ

  Zeytinyağında 1 Kasım'da başlayan sezonda ürünün kilogram fiyatının kısa sürede 10 liranın üzerine çıkması, üreticinin ürününü "sofralık"tan ziyade "yağlık" olarak değerlendirmesine yol açtı.Sofralığa ayrılan zeytin miktarının azalması da fiyatını artırdı.
 • Meclis'te 2015 yılı bütçe görüşmeleri başladı - Tüketici

  Meclis'te 2015 yılı bütçe görüşmeleri başladı10.12.2014

  GÜNDEM

  2015 yılı bütçe görüşmeleri Meclis Genel Kurulu'nda başladı.Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Türkiye ekonomisinin, 2014 yılında bir miktar yavaşlayarak yüzde 3,3 büyüyeceğini tahmin ettiklerini belirterek, "Bugün 3.çeyrek rakamı çıktı; yüzde 1,7.Bu aslında öngördüğümüze yakın, biz yüzde 2,2 olarak görüyorduk.Buradaki temel sapma tarım sektöründen kaynaklanıyor" dedi.CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu ise yaptığı konuşmada, hükümetin ekonomi ve dış politikasını eleştirdi.HDP Grubu adına konuşan Hakkâri Milletvekili Adil Zozani ise, Türkiye'de fiili bir başkanlık sisteminin uygulandığını söyledi.Zozani'den sonra Milliyetçi Hareket Partisi Lideri Devlet Bahçeli de konuştu.
 • Yonca TOKBAŞ

  Ben ne zaman mal oldum? - Tüketici

  Ben ne zaman mal oldum?09.12.2014

  YAZARLAR

  Önce Günaydın
 • Hızımız kesildi - Tüketici

  Hızımız kesildi09.12.2014

  EKONOMİ

  Yılın üçüncü çeyreğini vites yükselterek tamamlayan sanayi üretimi son çeyreğine frene basarak girdi.Ekimde sanayi geçen yıla göre yüzde 2.4 büyürken, eylüle göre ise yüzde 1.8 azaldı.Bu son bir yılın en sert düşüşü.
 • Fiyatları bu komite mercek altına alacak - Tüketici

  Fiyatları bu komite mercek altına alacak09.12.2014

  EKONOMİ

  Türkiye'de gıda ve tarım ürünlerinin fiyat değişimlerini, yeni kurulan Gıda Tarımsal Ürün Piyasaları İzleme ve Değerlendirme Komitesi izleyecek.Başbakan Ahmet Davutoğlu, komite çalışmalarının bir bütünlük içerisinde yürütülmesi için ihtiyaç duyulacak her türlü desteğin yerine getirilmesini istedi.Merkez
 • Almanya'da sanayi üretimi arttı - Tüketici

  Almanya'da sanayi üretimi arttı08.12.2014

  Avrupa

  Almanya'da ekim ayında sanayi üretimi bir önceki aya oranla yüzde 0,2, yıllık ise yüzde 0,8 artış kaydetti
 • Vahap MUNYAR

  Gayrimenkul ‘noter’den soruluyor, haşere için bile garanti veriliyor - Tüketici

  Gayrimenkul ‘noter’den soruluyor, haşere için bile garanti veriliyor06.12.2014

  YAZARLAR

  TÜRKİYE Noterler Birliği (TNB) Başkanı Yunus Tutar, tabi oldukları yasanın değişmesi hazırlığına katkı için “Noterlik Kanununda Değişiklik Yapılmasına Dair Bilim Komisyonu” Başkanı Prof.Süha Tanrıver’le İtalya ve Fransa örneklerini yerinde incelemek amacıyla Roma-Paris turu yaptı.
 • Başarıyı istikrar getirdi - Tüketici

  Başarıyı istikrar getirdi06.12.2014

  Ege

  Küçükbay A.Ş., Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Küçükbay, sağladıkları başarının altında kararlı ve istikrarlı olmanın en büyük etken olduğunu belirterek, 2015 yılında da önemli atılımlara imza atacaklarını söyledi.
 • Kılıçdaroğlu: Mal varlıklarına el koyabilecekler - Tüketici

  Kılıçdaroğlu: Mal varlıklarına el koyabilecekler06.12.2014

  GÜNDEM

  CUMHURİYET Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Güçlü Çiftçi Güçlü Türkiye etkinliğine katıldı.Ankara’da düzenlenen buluşmada çiftçiler ile bir araya gelen Kılıçdaroğlu, yaptığı konuşmada makul şüphe uygulamasına değinerek "Türkiye tarımıyla beraber batış noktasına doğru gidiyor.Yeni bir kanun çıktı.Makul şüpheden ötürü sizin evinizi, fabrikanızı, iş yerinizi arayabilecekler.Sonra makul şüpheden ötürü sizin mal varlıklarınıza el koyabilecekler.Sonra makul şüpheden ötürü sizi hapse atabilecekler.Siz gidip bir avukat tutacaksınız.Makul şüpheden ötürü dosyanıza gizlilik kararı alacaklar.Sizin avukatınız da dosyanın içinde ne var onu öğrenemeyecek.Bunların getirdiği ileri demokrasi bu" dedi.
 • Zeytinyağında "tüketici boykotu" korkusu - Tüketici

  Zeytinyağında "tüketici boykotu" korkusu06.12.2014

  EKONOMİ

  Zeytin ve zeytinyağında hasat sezonu "baş döndürücü" fiyatlarla devam ediyor.Geçen yıl yeterli rekoltenin olmaması ve en büyük üreticiler İspanya ve İtalya'nın bu yıl da rekoltede düşüş beklentisi, iç piyasada talebi patlattı.Zeytinyağında litresi toptan 7,5 lirayla başlayan sezon, kısa sürede 10 liraya yükseldi.Üreticinin "fiyat yükselecek" beklentisi nedeniyle zeytinyağını elde tutmayı tercih etmesinin fiyat artışını daha da tetiklediği bildiriliyor.İhracatçı ve üreticinin yanı sıra üretici temsilcileri de fiyat artışının tüketici boykotuyla sonuçlanmasından endişe ediyor.Tariş Zeytin ve Zeytinyağı Birliği'nin başkanı Cahit Çetin "Bir litre yağ market rafında 20 lirayı geçerse insanlar tepki gösterebilir ve bu da boykot tehlikesini getirir"
 • Zehirli ayakkabıları tespit eden personele tebrik - Tüketici

  Zehirli ayakkabıları tespit eden personele tebrik06.12.2014

  GÜNDEM

  Çin'den ithal edilen zehirli ayakkabıların piyasaya sürüldüğü bilgisi Türkiye'de paniğe yol açtı.Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, kanserojen madde içeren ayakkabıların fotoğraflarını kamuoyu ile paylaştı.Vatandaş ayakkabı almaya korkar oldu.Bütün bunlar yaşanırken Beytullah Yıldırım ve Hakan Ülker’in dikkati kabusa son verdi.
 • "Ön ödemeli konut almak hala riskli" - Tüketici

  "Ön ödemeli konut almak hala riskli"05.12.2014

  EKONOMİ

  İnşaat Müteahhitleri Konfederasyonu (İMKON) Başkanı Tahir Tellioğlu, Müteahhitlik Hizmet Yasası yürürlüğe girmeden tüketicinin hakkının, yönetmeliklerle yeterince korunamayacağını belirtti.
 • 'Adalet istiyoruz' - Tüketici

  'Adalet istiyoruz'05.12.2014

  EKONOMİ

  VODAFONE Group CEO’su Vittorio Colao Türkiye’deki GSM operatörler arasındaki keskin rekabetten rahatsız olmadıklarını ve rekabetin iyi bir şey olduğunu belirterek “Önemli olan adaleti sağlamak.Bunu 4G ihalesinde de bekliyoruz” dedi.
 • O ayakkabı temiz çıktı - Tüketici

  O ayakkabı temiz çıktı05.12.2014

  EKONOMİ

  Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, bir vatandaşın satın aldığı ayakkabının "tehlikeli kimyasal içermesinden dolayı, ayaklarında tahrişe ve sağlık sorunlarına yol açtığı" iddiaları üzerine yapılan testlerde, ayakkabının uygun değerlerde olduğu sonucuna varıldığını bildirdi.
 • Nurseli İdiz, Can Ataklı ve Gülgün Feyman hakkında suç duyurusu - Tüketici

  Nurseli İdiz, Can Ataklı ve Gülgün Feyman hakkında suç duyurusu05.12.2014

  EKONOMİ

  Nurseli İdiz, Can Ataklı ve Gülgün Feyman'ın da aralarında bulunduğu ünlü isimler için için suç duyurusu.Tüketici Sorunları Derneği, elektrik faturalarından alınan 'haksız' kayıp-kaçak bedellerini geri tahsil ettiklerini iddia eden şirket ve onun reklamlarında oynayan ünlü isimler için suç duyurusunda bulundu.
 • Bundesbank, büyüme ve enflasyon beklentilerini düşürdü - Tüketici

  Bundesbank, büyüme ve enflasyon beklentilerini düşürdü05.12.2014

  Avrupa

  Almanya Merkez Bankası, Almanya'nın bu yıl, gelecek yıl ve 2016 yılına ilişkin büyüme ve AB uyumlu TÜFE beklentilerini aşağı yönlü revize etti
 • Gümrük ve Ticaret Bakanlığı: 19 bin 460 çift ayakkabıyı reddetti - Tüketici

  Gümrük ve Ticaret Bakanlığı: 19 bin 460 çift ayakkabıyı reddetti05.12.2014

  EKONOMİ

  Gümrük ve Ticaret Bakanlığınca, tehlikeli kimyasal madde ihtiva etmesi nedeniyle ithaline izin verilmeyen 19 bin 460 çift ayakkabının farklı bir antrepoda tespit edildiği, ayakkabıların imha işlemlerinin en kısa zamanda gerçekleştirileceği belirtildi.
içinde

Tüketici


geçen her haberden
Mind ile anında haberdar olabilirsiniz