MENÜ
Arşiv

Tuğba Hezer

Tuğba Hezer ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Tuğba Hezer haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 117 Tuğba Hezer haberi bulunmuştur.

Tuğba Hezer Haberleri

2 HDPli vekile devamsızlıktan ihraç yolu

2 HDP'li vekile devamsızlıktan ihraç yolu

HAPİS cezaları onaylanan eski HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ ve Nursel Aydoğan’ın ardından iki HDP milletvekiline de “devamsızlık” gerekçesiyle TBMM üyeliğinden çıkarma yolu açıldı.

24.5.2017Gündem
Milletvekillikleri düşebilir... Karar ertelendi...

Milletvekillikleri düşebilir... Karar ertelendi...

Meclis Başkanlık Divanı, yurtdışında bulundukları için haklarında yakalama kararı çıkarılan HDP Milletvekilleri Tuğba Hezer Öztürk ile Faysal Sarıyıldız’ın durumuyla ilgili kararı erteledi.

3.5.2017Gündem
Son dakika... Kritik gün, milletvekillikleri düşürülebilir...

Son dakika... Kritik gün, milletvekillikleri düşürülebilir...

Meclis Başkanlık Divanı, bugünkü toplantısında kritik bir konuyu da gündemine aldı. Yurtdışında bulundukları için haklarında yakalama kararı çıkarılan HDP Milletvekilleri Tuğba Hezer Öztürk ile Faysal Sarıyıldız’ın “Meclise devamsızlık” nedeniyle TBMM üyeliklerinin düşürülüp düşürülmeyeceğine karar verilecek.

3.5.2017Gündem
AK Parti’de dokunulmazlık şoku Şaban Dişli de listede

AK Parti’de dokunulmazlık şoku! Şaban Dişli de listede

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Şaban Dişli’nin dokunulmazlığının kaldırılması ilişkin fezleke Başbakanlık tarafından Meclis'e gönderildi. Listede Dişli ile birlikte 18 milletvekili var

3.5.2017Gündem
Kılıçdaroğlu fezlekesi TBMM’ye gönderildi

Kılıçdaroğlu fezlekesi TBMM’ye gönderildi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun da aralarında bulunduğu 18 milletvekiline ait Yasama Dokunulmazlığının Kaldırılması Hakkında Başbakanlık Tezkereleri, TBMM Anayasa ve Adalet Karma Komisyonu’na sevk edildi.

2.5.2017Gündem
HDPli 4 milletvekili hakkında terör fezlekesi

HDP'li 4 milletvekili hakkında terör fezlekesi

Van Cumhuriyet Başsavcılığı, güvenlik güçleriyle girdikleri çatışmalarda öldürülen teröristlerin cenazelerine, terör örgütü elebaşı Öcalan için düzenlenen yürüyüşlere katılan HDP Van Milletvekilleri Botan, Yıldırım, Öztürk ile Ertan hakkında "terör örgütünün propagandasını yapmak" ve "terör örgütüne üye olmak" suçlarından fezleke hazırladı. Anayasa'nın 83. maddesine istinaden milletvekillerinin dokunulmazlıklarının kaldırılması talebinde bulunulan fezlekeler, TBMM Başkanlığına sunulmak üzere Adalet Bakanlığına gönderildi.

9.2.2017Gündem
3 ayda 26 HDP milletvekili gözaltına alındı, 12si tutuklandı

3 ayda 26 HDP milletvekili gözaltına alındı, 12'si tutuklandı

3 ayda 26 HDP milletvekili gözaltına alındı, 12'si tutuklandı

29.1.2017Diyarbakır
Dönmezlerse vatandaşlıktan atılacaklar

Dönmezlerse vatandaşlıktan atılacaklar

680 sayılı OHAL KHK’sı ile getirilen yeni düzenleme ile vatandaşlıktan çıkarılmanın kapsamı da belirlendi.

7.1.2017Gündem
AP üyesinden PKKnın faaliyetleri yasaklansın çağrısı

AP üyesinden "PKK'nın faaliyetleri yasaklansın" çağrısı

Avrupa Parlamentosu'nun (AP) Çek üyesi Tomas Zdechovsky, AB'nin terör örgütleri listesinde yer alan PKK'nın, AP'deki faaliyetlerinin yasaklanmasını istedi.

11.12.2016Dünya
Aranan HDP’li Tuğba Hezer Öztürk’e ömür boyu hapis istemi

Aranan HDP’li Tuğba Hezer Öztürk’e ömür boyu hapis istemi

DOKUNULMAZLIĞI kaldırılan ve halen yurt dışında bulunan HDP Van Milletvekili Tuğba Hezer Öztürk hakkında 'silahlı terör örgütüne üye olmak', 'Devletin birliği ve ülke bütünlüğünü bozmak' ve 'terör örgütü propagandası yapmak' suçlardan ağırlaştırılmış ömür boyu ve 48 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.

23.11.2016Gündem
Aranan HDPli Öztürke ömür boyu hapis istemi

Aranan HDP'li Öztürk'e ömür boyu hapis istemi

Aranan HDP'li Öztürk'e ömür boyu hapis istemi

23.11.2016Van
Hollandadan PKK adımı

Hollanda'dan PKK adımı

TÜRKİYE’nin gönderdiği dosyayı inceleyen Hollanda, Avrupa’daki terör örgütü PKK/KCK yürütme sözcüsü Dalokay Şanlı’nın tüm malvarlığını dondurdu, ayrıca terörist listesine aldı.

8.11.2016Gündem
10 soruda HDPsiz Meclis: Devamsızlıktan 276 oyla atılabilirler

10 soruda HDP'siz Meclis: Devamsızlıktan 276 oyla atılabilirler

HDP, eş genel başkanları ve milletvekillerine yönelik operasyonun ardından Meclis çalışmalarını durdurma kararı aldı. Bunun ardından gözler, önümüzdeki süreçte meydana gelebilecek olaylara çevrildi.

7.11.2016Gündem
HDPliler Meclisteki 5 birleşime katılmazsa ne olur

HDP'liler Meclis'teki 5 birleşime katılmazsa ne olur?

Meclis’te 59 sandalyeyle temsil edilen Halkların Demokratik Partisinin (HDP) yasama boykotu, geleceğe dönük farklı siyasi ihtimalleri beraberinde getirdi.HDP milletvekilleri uzun süre Genel Kurula katılmazlar ve yoklamaya girmezlerse milletvekilliklerinin düşmesi, buna bağlı olarak ara seçim gündeme gelebilecek. Anayasa ve TBMM İçtüzüğüne göre Meclis çalışmalarına özürsüz veya izinsiz olarak 1 ay içerisinde 5 birleşim günü katılmayan milletvekilinin TBMM üyeliği düşüyor. Bunun için durumun Meclis Başkanlık Divanınca tespit edilmesi gerekiyor.

7.11.2016Gündem
Tutuklu yargılama

Tutuklu yargılama

TBMM’de dokunulmazlıklarının kaldırılmasının ardından haklarındaki soruşturmalar kapsamında ifade vermeye gitmeyen HDP’lilere yönelik önceki gece yarısı operasyon düzenlendi. Gözaltına alınan HDP Eş Genel Başkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ ile 7 milletvekili tutuklandı. 2 vekil yurtdışında, 1 vekil ise aranıyor. Sırrı Süreyya Önder dahil 3 vekil ise serbest bırakıldı.

4.11.2016Gündem
Tutuklanan ve serbest bırakılan HDP milletvekillerinin listesi (1)

Tutuklanan ve serbest bırakılan HDP milletvekillerinin listesi (1)

Tutuklanan ve serbest bırakılan HDP milletvekillerinin listesi (1)

4.11.2016Ankara
Son dakika haberi: Selahattin Demirtaş ve Yüksekdağ ile 7 HDPli vekil tutuklandı

Son dakika haberi: Selahattin Demirtaş ve Yüksekdağ ile 7 HDP'li vekil tutuklandı

Son dakika... HDP operasyonunda HDP Eş Genel Başkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ tutuklandı. HDP'ye yönelik operasyonda aralarında eş genel başkanlar Selahattin Demirtaş ile Figen Yüksekdağ'ın da olduğu 12 milletvekili gözaltına alınmıştı. Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ ile HDP Milletvekilleri İdris Baluken, Nursel Aydoğan, Leyla Birlik, Selma Irmak, Gülser Yıldırım, Ferhat Encü ve Abdullah Zeydan hakkında tutuklama kararı verildi. Ziya Pir, İmam Taşçıer savcılıktan, Sırrı Sürreya Önder ise mahkemeden serbest bırakıldı. Selahattin Demirtaş, Figen Yüksekdağ ve HDP Mardin Milletvekili Gülser Yıldırım, Diyarbakır Havalimanı'nandan uçakla Kocaeli’nin Kartepe İlçesi’nde bulunan Cengiz Topel Havaalanı’na getirildi. Yüksekdağ daha sonra geniş güvenlik önlemi altında Kandıra'daki F tipi cezaevine götürüldü. Demirtaş ise bir süre burada bekletildikten sonra, polis helikopterine alınarak Edirne F Tipi Cezaevi’ne götürüldü.

4.11.2016Gündem
Başbakanlıktan dünya basınına HDP açıklaması

Başbakanlık'tan dünya basınına 'HDP' açıklaması

Başbakanlık'tan uluslararası basına yapılan basın duyurusunda HDP'li vekillerin ifade vermeye gitmediği için gözaltına alındıkları belirtildi.Başbakanlık Basın Yayın Enformasyon Genel Müdürlüğü, HDP eşbaşkanları ve milletvekillerine yönelik operasyonla ilgili uluslararası basına yönelik bir duyuru yayınladı.

4.11.2016Gündem
İçişleri Bakanlığından HDP operasyonu açıklaması

İçişleri Bakanlığı'ndan HDP operasyonu açıklaması

İçişleri Bakanlığı HDP'ye yapılan operasyonlarla ilgili açıklama yaptı.

4.11.2016Gündem
Gözaltına alınan HDPli milletvekilleri hakkındaki fezlekeler neydi

Gözaltına alınan HDP'li milletvekilleri hakkındaki fezlekeler neydi?

Diyarbakır, Şırnak, Hakkari, Van ve Bingöl Cumhuriyet Başsavcılıklarının talimatları doğrultusunda gözaltına alınan HDP'li milletvekillerinin haklarındaki fezlekelerle ilgili ifade vermeye gitmedikleri için gözaltına alındıkları bildiriliyor.

4.11.2016Gündem
HDP Eş Genel Başkanları Demirtaş ve Yüksekdağ gözaltına alındı (3)

HDP Eş Genel Başkanları Demirtaş ve Yüksekdağ gözaltına alındı (3)

HDP Eş Genel Başkanları Demirtaş ve Yüksekdağ gözaltına alındı (3)

4.11.2016Diyarbakır
Demirtaş ve Yüksekdağ ile HDPli 6 milletvekili ifadeye çağrıldı

Demirtaş ve Yüksekdağ ile HDP'li 6 milletvekili ifadeye çağrıldı

Van Cumhuriyet Başsavcılığınca, HDP Eş Genel başkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ'ın da aralarında bulunduğu HDP'li 8 milletvekiline, ifadeleri alınmak üzere davetiye çıkarıldığı bildirildi.

21.9.2016Gündem
Canlı bombanın cenazesine giden vekilin dosyası savcılıkta

Canlı bombanın cenazesine giden vekilin dosyası savcılıkta

HDP Eş Genel Başkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ'ın da aralarında bulunduğu 9 HDP milletvekili hakkındaki 25 fezleke, Van Cumhuriyet Başsavcılığına ulaştı. Fezlekeler arasında, Ankara'daki terör saldırısını gerçekleştiren terörist için kurulan taziye çadırını ziyaret eden HDP Van Milletvekili Tuğba Hezer Öztürk hakkında hazırlanan dosya da bulunuyor.

22.6.2016Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan dokunulmazlık kanununu onayladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan dokunulmazlık kanununu onayladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 20 Mayıs’a kadar hazırlanan dosyalar açısından milletvekili dokunulmazlığını askıya alan Anayasa değişikliğini onaylayarak, 148 milletvekiline yargı yolunu açtı.

7.6.2016Gündem
Tıpış tıpış gitmeyiz

'Tıpış tıpış gitmeyiz'

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, düzenlemenin geçmesinin ardından yaptığı açıklamada, ‘hiçbir arkadaşlarının ifade vermek için kendi ayağıyla tıpış tapış savcılara ve mahkemelere gitmeyeceğini’ belirterek, “Zorla götürecekler hazırlıklarını buna göre yapsınlar. Biz demir leblebiyiz, bizi her dişleyenin dişleri kırılacak” diye konuştu.

20.5.2016Gündem
Teklif kabul edildi şimdi ne olacak

Teklif kabul edildi şimdi ne olacak?

TBMM'de görüşülen dokunulmazlıkla ile ilgili anayasa değişikliği önerisi 374 oyla kabul edildi.Hakkında fezleke bulunan milletvekilleri için yasal süreç Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın onayından sonra başlayacak

20.5.2016Gündem
HDPli Sarıyıldız: Kaçmadım, Avrupadaki programlarım bitince döneceğim

HDP'li Sarıyıldız: Kaçmadım, Avrupa'daki programlarım bitince döneceğim

HDP'li Sarıyıldız: Kaçmadım, Avrupa'daki programlarım bitince döneceğim

20.5.2016Diyarbakır
HDPli iki vekil Türkiyeyi terk etti mi Açıklama geldi

HDP'li iki vekil Türkiye'yi terk etti mi? Açıklama geldi

Barzani'ye yakınlığıyla bilinen haber sitesi Rudaw'dan bu sabah dikkat çeken bir iddia geldi. Rudaw'ın haberinde 'HDP'li vekiller Faysal Sarıyıldız ve Tuğba Hezer'in dokunulmazlıkların kaldırılması ihtimaline karşı Türkiye'yi terk ettiği' öne sürüldü. HDP sözcüsü Ayhan Bilgen iddiayı yalanladı. Sarıyıldız ise "Kaçmadım, 10 gün sonra döneceğim" diye konuştu.

20.5.2016Gündem
Anayasa değişikliği, 129 milletvekilini etkileyecek

Anayasa değişikliği, 129 milletvekilini etkileyecek

Karma Komisyonda, 129 milletvekiline ait 567 dokunulmazlık dosyası bulunuyor. 129 milletvekilinin 25'i AK Parti'li, 51'i CHP'li, 45'i HDP'li, 7'si MHP'li, biri ise bağımsız.

17.4.2016Gündem
Selahattin Demirtaş: Ben taziyeye gitmezdim

Selahattin Demirtaş: Ben taziyeye gitmezdim

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Ankara’da canlı bomba saldırısını gerçekleştiren teröristin taziyesine giden HDP Van Milletvekili Tuğba Hezer Öztürk’le ilgili, “Kendisiyle görüştüm. ‘Ben olsaydım öyle bir ortamda gitmezdim’ dedim” diye konuştu.

5.4.2016Gündem
43 tane daha geldi, dokunulmazlık dosyası 550ye ulaştı

43 tane daha geldi, dokunulmazlık dosyası 550'ye ulaştı

Bazı milletvekillerine ait 43 dokunulmazlık dosyası daha Karma Komisyona sevk edildi. Böylece dosya sayısı 550'ye ulaştı.

31.3.2016Gündem
Galip Ensarioğlu: Taziyeye gittim ama o zaman PYD terör örgütü değildi

Galip Ensarioğlu: 'Taziyeye gittim ama o zaman PYD terör örgütü değildi'

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun, terör örgütünün ailelerine taziyeye gitmekle suçladığı AK Parti milletvekilleri Galip Ensarioğlu ve Yasin Aktay iddialara yanıt verdi. Ensarioğlu, taziyeye gittiğini kabul ederken, “O zaman Türkiye, PYD’yi terör örgütü olarak ilan etmemişti” dedi. Aktay ise “Hiçbir PKK’lının ne cenazesine ne taziyesine katılmış ne de yakınlarına taziyede bulunmuş değilim” diye konuştu.

24.3.2016Gündem
HDPli grubun Yüksekovaya girişine izin verilmedi

HDP'li grubun Yüksekova'ya girişine izin verilmedi

HDP'li grubun Yüksekova'ya girişine izin verilmedi

23.3.2016Hakkari
49 milletvekilinin fezlekeleri TBMM’de

49 milletvekilinin fezlekeleri TBMM’de

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin internet sitesindeki 22 Mart 2016 tarihli ’Gelen Kağıtlar’ bölümende yer alan ’Tezkereler’ kısmında; aralarında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ve HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ’ın da bulunduğu 49 milletvekilinin ’Yasama Dokunulmazlığının Kaldırılması Hakkında Başbakanlık Tezkeresi’ nin TBMM’ye geldiği belirtildi.

23.3.2016Gündem
HDPli 20 milletvekilinin fezlekeleri Başbakanlıka gönderildi

HDP'li 20 milletvekilinin fezlekeleri Başbakanlık'a gönderildi

Adalet Bakanlığı tarafından, aralarında HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın da bulunduğu 20 HDP milletvekili hakkında "dokunulmazlıklarının kaldırılması" istemiyle hazırlanan 22 fezleke, TBMM'ye sunulmak üzere Başbakanlık'a gönderildi.

22.3.2016Gündem
Tuğba Hezerin fezlekesi Meclise gönderildi

Tuğba Hezer'in fezlekesi Meclis'e gönderildi

Başbakanlık HDP'li Tuğba Hezer hakkında hazırlanan fezlekeyi Meclis'e gönderdi.

16.3.2016Gündem
HDPli Hezerin dokunulmazlık fezlekesi Başbakanlıkta

HDP'li Hezer'in dokunulmazlık fezlekesi Başbakanlık'ta

Adalet Bakanlığı, HDP Van Milletvekili Tuğba Hezer hakkında "dokunulmazlığının kaldırılması" istemiyle hazırlanan fezlekeyi TBMM'ye sunulmak üzere Başbakanlık'a gönderdi.

16.3.2016Gündem
Davutoğlundan liderlere dokunma ziyareti

Davutoğlu'ndan liderlere 'dokunma' ziyareti

HDP’den Demirtaş dahil 5 milletvekilinin fezlekesi daha Meclis’e gönderilirken, Başbakan Ahmet Davutoğlu, “Teröristleri kutsayan, yapılan eylemleri mazur gören, 29 canımızı kaybettiğimiz saldırıdan sonra dahi bu tavrını sürdürenlerin tutumlarının, dokunulmazlık içinde değerlendirilmesi mümkün değil” dedi.

9.3.2016Gündem
İnfial kriterleri

İnfial kriterleri

AK Parti, TBMM’deki dokunulmazlık dosyalarının hangi kritere göre gündeme alınacağını belirledi. Öncelik HDP’lilerde olmak üzere, ‘toplumda infial yaratan eylemler’ esas alınacak. Bu kritere ‘özyönetim açıklamaları ve canlı bomba PKK’lılar için taziyeye gitmek’ gibi suçların girmesi bekleniyor.

8.3.2016Gündem
Fezlekesi hazır

Fezlekesi hazır

ANKARA’da 29 kişinin hayatını kaybettiği bombalı saldırıyı düzenleyen Abdulbaki Sömer için Van’ın İpekyolu ilçesinde kurulan taziye yerini ziyaret eden HDP Van Milletvekili Tuğba Hezer Öztürk için fezleke hazırlandı.

5.3.2016Gündem
HDP Milletvekili Hezer hakkında hazırlanan fezleke

HDP Milletvekili Hezer hakkında hazırlanan fezleke

- Fezlekeden: - "Terörist saldırıyı kutsamak amaçlı milletvekili sıfatı, yetki, görev ve sorumluluğuyla bağdaşmayacak şekilde, bilerek ve isteyerek sözde taziyeye katıldığı, dosyada mevcut İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğünce düzenlenen tutanaklar, fotoğraflar ve tüm belge, bilgilerden anlaşılmaktadır"

5.3.2016Van
HDP Eş Genel Başkanı Yüksekdağ:

HDP Eş Genel Başkanı Yüksekdağ:

- "Kadınlara her yerde kadın olduğu için zulüm eden bir zihniyet var"

5.3.2016Van
HDPli Tuğba Hezer hakkında fezleke hazırlandı

HDP'li Tuğba Hezer hakkında fezleke hazırlandı

Ankara'daki saldırıyı gerçekleştiren teröristin taziyesine giden HDP Van Milletvekili Tuğba Hezer hakkında fezleke hazırlandı.

5.3.2016Gündem
Ankaradaki terör saldırısı

Ankara'daki terör saldırısı

- Van Cumhuriyet Başsavcılığı, Ankara'daki terör saldırısını gerçekleştiren terörist için Van'da kurulan taziye yerini ziyaret eden HDP Van Milletvekili Hezer hakkında, "terör örgütünün propagandasını yapmak" ve "suçu ve suçluyu övmek" gerekçesiyle fezleke hazırladı

5.3.2016Van
Bulmaca meraklılarına yanıtlar

Bulmaca meraklılarına yanıtlar

BİLBUL bulmaca ekinin titiz takipçilerinden olan Sevgi Özkan, bulmacalardaki sözcük seçimini eleştirdi.

28.2.2016OkurTemsilcisi
İçişleri Bakanı Ala: İki ayda 18 canlı bomba saldırısını önledik

İçişleri Bakanı Ala: İki ayda 18 canlı bomba saldırısını önledik

İçişleri Bakanı Efkan Ala, yılbaşından bugüne kadar 18 canlı bomba eyleminin önlendiğini söyledi.

28.2.2016Gündem
HDP Van Milletvekili Hezere tepki

HDP Van Milletvekili Hezer'e tepki

- Müzakere ve Çözüm Derneği Başkanı Özbey:- "HDP'lilerin teröristin taziye çadırına gitmeleri akılla, izanla, şuurla denkleştirilecek bir durum değil"

28.2.2016Bursa

Yazar Sonuçları

Hayır rüzgârı tersine döndü

Hayır rüzgârı tersine döndü

REFERANDUM için sandık başına gitmeye 32 gün kaldı. Peki kamuoyu araştırmaları neyi gösteriyor? Hollanda’da yaşananlar seçmen eğilimleri üzerinde etkili oldu mu?

13.3.2017Abdulkadir SELVİ
Kürtlerin yerine kendimizi koyabilsek...

Kürtlerin yerine kendimizi koyabilsek...

Vahdettin İnce, yeni yayın hayatına başlayan Karar gazetesinin yazarı.

18.3.2016Oral Çalışlar
Bulmaca meraklılarına yanıtlar

Bulmaca meraklılarına yanıtlar

BİLBUL bulmaca ekinin titiz takipçilerinden olan Sevgi Özkan, bulmacalardaki sözcük seçimini eleştirdi.

28.2.2016Faruk BİLDİRİCİ