Trakya Üniversitesi

 • Edirne'de doktora silahlı saldırı - trakya üniversitesi
  Edirne'de doktora silahlı saldırı15.01.2015
  GündemEdirne'de, özel hastanede çalışan bir doktor, av tüfeğiyle yaralandı.
 • 'Uzun süren öksürük bebeklerde ölümcül olabiliyor' - trakya üniversitesi
  'Uzun süren öksürük bebeklerde ölümcül olabiliyor'14.01.2015
  SağlıkTrakya Üniversitesi (TÜ) Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof.Dr.Ülfet Özbek Vatansever, kış aylarında, nezle ve grip gibi hastalıklara yakalanmalarının önünü geçilebilmesi için bebeklerin “uzaktan” sevilmesi gerektiğini söyledi.
 • Bu gece Mevlit Kandili - trakya üniversitesi
  Bu gece Mevlit Kandili02.01.2015
  GündemHazreti Muhammed’in 1444’üncü doğum günü dün gece Mevlit Kandili ile kutlandı.
 • Ahmet Davutoğlu'ndan önemli açıklamalar - trakya üniversitesi
  Ahmet Davutoğlu'ndan önemli açıklamalar23.12.2014
  GündemBaşbakan Davutoğlu, Edirne’de partisinin Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı’nda konuştu.CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na seslenen Davutoğlu 'Şişli'yi bir çöz sonra gel karşımıza.Paralel belediye oluşmuş belediyenin içinde' dedi.İşte Davutoğlu'nun açıklamaları:
 • Makedonya'nın Türkçe eğitim veren ilk üniversitesi açıldı - trakya üniversitesi
  Makedonya'nın Türkçe eğitim veren ilk üniversitesi açıldı21.12.2014
  EğitimMakedonya'nın Türkçe eğitim veren ilk üniversitesi olma özelliğini taşıyan Uluslararası Vizyon Üniversitesi, ülkenin kuzeybatısındaki Gostivar şehrinde, Makedonya Türklerinin milli bayramı Türkçe Eğitim Bayramı'nda açıldı.
 • Öğrencilerden, "alan dışı atama" protestosu - trakya üniversitesi
  Öğrencilerden, "alan dışı atama" protestosu21.12.2014
  EğitimTrakya Üniversitesi Özel Eğitim bölümü öğrencisi bir grup, sertifikası olan sınıf öğretmenlerinin de özel eğitim öğretmeni olarak atanmasını protesto etti.
 • AKTS ve Diploma Etiketi kazanan üniversiteler açıklandı - trakya üniversitesi
  AKTS ve Diploma Etiketi kazanan üniversiteler açıklandı18.12.2014
  EğitimYÖK Başkanı Prof.Dr.Yekta Saraç Avrupa Kredi Transfer Sistemi (AKTS) ile Diploma Eki (DE) Etiketi ve Erasmus Kalite Belgesi Ödül Töreni’ne katıldı.YÖK Başkanı Saraç, AKTS Etiketi ve Diploma Etiketi almaya hak kazanan yükseköğretim kurumlarını tebrik etti.
 • Edirne'de bar tuvaletinde cinayet - trakya üniversitesi
  Edirne'de bar tuvaletinde cinayet10.12.2014
  GündemEdirne’de Tarihi Kırkpınar Güreşleri eski ağası ve işadamı Mustafa A'.nın oğlu 25 yaşındaki V.A'nın, barda 'kız yüzünden' tartıştığı, Ankara’da 'Kürt Ahmet' diye bilinen Ahmet Turgut’un yeğeni 26 yaşındaki Ömer Turgut’u, tuvalette tabancayla başına bir el ateş ederek öldürdüğü iddia edildi.Barda büyük panik yaşanırken, V.A.otomobille olay yerinden kaçtı.
 • Öğrenciler ortada kaldı - trakya üniversitesi
  Öğrenciler ortada kaldı04.12.2014
  GündemTRAKYA Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Ermeni Dili ve Edebiyatı Bölümü öğrencileri, öğretim elemanı olmadığıı için akademik yılın başından beri ders yapamıyor.Üç yıl önce açılan bölümde görevli öğretim üyelerinin bu yıl sözleşmelerini yenilememesi nedeniyle, fakülte yönetimi öğrencileri eş değer başka bölümlere kaydırmak için çare aramaya başladı.
 • Hoca olmayınca öğrenciler ortada kaldı - trakya üniversitesi
  Hoca olmayınca öğrenciler ortada kaldı04.12.2014
  EğitimTrakya Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Ermeni Dili ve Edebiyatı Bölümü öğrencileri, öğretim elemanı olmadığı için akademik yılın başından beri ders yapamıyor.Üç yıl önce açılan bölümde görevli öğretim üyelerinin bu yıl sözleşmelerini yenilememesi nedeniyle, fakülte yönetimi öğrencileri eş değer başka bölümlere kaydırmak için çare aramaya başladı.
 • 6 üniversitenin rektör adayları belirlendi - trakya üniversitesi
  6 üniversitenin rektör adayları belirlendi02.12.2014
  Eğitim2 Aralık’ta toplanan YÖK Genel Kurulu’nda, 6 devlet üniversitesinde seçimle belirlenen 6 aday arasında 3’er isim belirlenerek Cumhurbaşkanlığı’na gönderilmesine karar verildi.Devlet üniversitelerine 15 dekan ataması yapıldı.Bir vakıf üniversitesinin rektör adayı ve iki vakıf üniversitesinin dekan adayı ve bir vakıf meslek yüksekokulunun müdür atamasına olumlu görüş bildirildi.
 • 48 bin yabancı öğrencimiz var - trakya üniversitesi
  48 bin yabancı öğrencimiz var16.11.2014
  EğitimDünyanın farklı coğrafyalarındaki 191 ülkeden 48 bin öğrenci, lisans, lisansüstü ve doktora eğitimini Türkiye'de alıyor.Dünyanın hemen hemen her yerinden Türkiye'ye gelen yabancı öğrenciler, 157 devlet ve vakıf üniversitesinde öğrenim görüyor.
 • YÖK Başkan Vekili Prof.Dr.Yavuz Atar oldu - trakya üniversitesi
  YÖK Başkan Vekili Prof.Dr.Yavuz Atar oldu13.11.2014
  EğitimYÖK Başkanlığı’na Prof.Dr.Yekta Saraç’ın atanmasının ardından boşalan Başkan Vekilliği’ne, Yürütme Kurulu Üyesi Prof.Dr.Yavuz Atar atandı.Prof.Dr.Saraç Başkanlığı’nda toplanan Genel Kurul’da, 14 devlet üniversitesinde yapılan seçimle rektör adayları arasından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a sunulmak üzere, her üniversite için 3’er aday da belirlendi.Ayrıca devlet üniversitelerin 40 fakültesine dekan atamaları da yapıldı.Bazı vakıf üniversitelerinin rektör ve dekan adayları için de olumlu görüş bildirildi.
 • Otobanda kaza: 4 ölü, 4 yaralı - trakya üniversitesi
  Otobanda kaza: 4 ölü, 4 yaralı29.10.2014
  GündemTEM otoyolunda, onarım çalışması nedeniyle gidiş- gelişin aynı yola verildiği bölümde iki otomobil çarpıştı, 4 kişi öldü, 2’si ağır 4 kişi yaralandı.
 • Edirne'de feci kaza: 4 ölü, 4 yaralı - trakya üniversitesi
  Edirne'de feci kaza: 4 ölü, 4 yaralı29.10.2014
  GündemEDİRNE-Havsa TEM Otobanın 18'nci kilometresinde çalışmalar nedeniyle ulaşımın tek şeritten sağlandığı yolda, iki otomobilin kafa kafaya çarpışması sonucu meydana gelen kazada 4 kişi öldü, 2'si ağır 4 kişi de yaralandı.
 • Yalçın BAYER

  ‘İktidar olmak çevreyi kirletmek mi demektir’ - trakya üniversitesi
  ‘İktidar olmak çevreyi kirletmek mi demektir’20.10.2014
  YazarlarTrakya’nın tarlalarından sonra meralara da göz dikilmesi köylüyü isyan ettirdi.
 • Yalçın BAYER

  Yandaş olursan zam var - trakya üniversitesi
  Yandaş olursan zam var16.10.2014
  YazarlarMALİYE Bakanı Mehmet Şimşek’in açıklamalarıyla memur ile memur emeklisine bu yıl için enflasyon farkı ödenmeyeceği kesinleşti.Geçen yıl imzalanan toplu iş sözleşmesiyle maaşlarına 123 ila 146 lira zam yapılan memur ve emeklilerinin hevesi kursağında kaldı.
 • Avrupalı Türkleri Allah korudu - trakya üniversitesi
  Avrupalı Türkleri Allah korudu24.09.2014
  AvrupaEdirne’de meydana gelen trafik kazasında Almanyalı Türk çift yaralındı.
 • 'Göze sıçrayan salya kuduz yapabilir' - trakya üniversitesi
  'Göze sıçrayan salya kuduz yapabilir'24.09.2014
  SağlıkTrakya Üniversitesi (TÜ) Enfeksiyon Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof.Dr.Özlem Tansel Bozkurt, "Kuduz virüsü, kişi ısırıldığında salyayla geçebiliyor ya da mukozolarla salyanın göze sıçramasıyla bulaşabiliyor" dedi.
 • Müezzinoğlu: IŞİD yaralısı da olsa tedavi ederiz - trakya üniversitesi
  Müezzinoğlu: IŞİD yaralısı da olsa tedavi ederiz23.09.2014
  GündemSAĞLIK Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, yaralı IŞİD militanlarının Türkiye’de tedavi edildiği iddialarına, PKK’yı örnek göstererek cevap verdi.Müezzinoğlu, "Bizde dağda PKK’lı teröristi bir saat önce askerimize silah çekmiş, teröristi yaralı olarak geldiğinde tedavisini yaptık, sonra emniyet ve adliyeye teslim ettik.Bizim görevimiz adli kolluk değildir.Kimin ne yaptığını değil, hastayı tedavi etmek gibi bir görevimiz var" dedi.
 • Balkan Üniversiteler Birliği kuruldu - trakya üniversitesi
  Balkan Üniversiteler Birliği kuruldu11.09.2014
  EğitimBalkan Üniversiteler Birliğinin, Edirne'de kurulduğu bildirildi.
 • Özel müze sayısı ilk kez devleti geçti - trakya üniversitesi
  Özel müze sayısı ilk kez devleti geçti31.08.2014
  KeyifTürkiye'de, gerçek ve tüzel kişilere verilen teşviklerle özel müze sayısı ilk kez Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı müzelerin sayısını aştı.
 • Arkadaşlarıyla koşarken düşüp öldü - trakya üniversitesi
  Arkadaşlarıyla koşarken düşüp öldü30.08.2014
  GündemZONGULDAK’ın Ereğli İlçesi’nde, arkadaşları ile koştuğu sırada yere yığılan 19 yaşındaki Mertcan Yılmaz yaşamını yitirdi.Ölümü şüpheli bulunan Yılmaz’ın, bugün Edirne Trakya Üniversitesi’ne kayıt yaptıracağı öğrenildi.
 • 'Kovayı boşaltmadan önce bankaya gidin' - trakya üniversitesi
  'Kovayı boşaltmadan önce bankaya gidin'27.08.2014
  SağlıkTrakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Nöroloji Anabilim Dalı Başkanı Prof.Dr.Yahya Çelik, ALS hastalığına dikkat çekmek için başlatılan "Bir kova buz kampanyası"nın sadece gösteri boyutunda kalmaması gerektiğini söyledi.
 • Trakya Üniversitesi’nin yetenek sınavları başladı - trakya üniversitesi
  Trakya Üniversitesi’nin yetenek sınavları başladı24.08.2014
  EğitimTrakya Üniversitesi (TÜ) Kırkpınar Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu (BESYO) yetenek sınavları başladı.
 • Edirne'ye ikinci üniversite - trakya üniversitesi
  Edirne'ye ikinci üniversite21.08.2014
  EğitimEdirne Valisi Dursun Ali Şahin, Trakya'nın ilk vakıf üniversitesinin Edirne'de kurulacağını söyledi.
 • Euromos Antik Kenti'ne 'kazı evi' isteği - trakya üniversitesi
  Euromos Antik Kenti'ne 'kazı evi' isteği20.08.2014
  EgeMUĞLA'nın Milas İlçesi'ndeki, antik çağda Mylasa'dan sonra yörenin en önemli kenti olan 3 bin yıllık tarihi geçmişe sahip Euromos'taki kazı çalışmalarının daha hızlı ilerlemesi için kazı evi oluşturulması gerektiğini belirten Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Öğretim Üyesi ve Kazı Başkanı Yrd.Doç Dr.Abuzer Kızıl, Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Müzeler Genel Müdürlüğü'nden destek aldıklarını ama yerelden de destek beklediklerini söyledi.
 • Edirne Tıp Fakültesi hastanesi’nde sivrisinek isyanı - trakya üniversitesi
  Edirne Tıp Fakültesi hastanesi’nde sivrisinek isyanı08.08.2014
  SağlıkTRAKYA Üniversitesi Edirne Tıp Fakültesi Hastanesi’nde yatarak tedavi gören hastalar, geceleri odaların sivrisineklerin istilasına uğradığını söyledi.Havalandırmak amacıyla odaların camlarını açan hastalar, sivrisinekler yüzünden uyumaların mümkün olmadığını söyledi.
 • Nakil için sevk beklerken yolda hayatını kaybetti - trakya üniversitesi
  Nakil için sevk beklerken yolda hayatını kaybetti05.08.2014
  SağlıkSağlık Bakanlığı’nın helikopter ambulansı ile İstanbul’a karaciğer nakline helikopterle götürülen Gülçin Çam, yolda hayatını kaybetti.İstanbul’da hastanede kızına karaciğerinden parça vermek için bekleyen baba, acı haberi alınca kahroldu.
 • Kopan parmakları 16 saatte dikildi! - trakya üniversitesi
  Kopan parmakları 16 saatte dikildi!22.07.2014
  SağlıkÇANAKKALE’de lise öğrencisi 17 yaşındaki Osman Cihat Kocabaş, yakınlarına ait marangozhanede, elini elektrikli hızarın bıçağına kaptırdı.Kocabaşa’ın kopan sol eli ve 3 parmağı, Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde 16 saat süren operasyonla yerine dikildi.Operasyonu gerçekleştiren Opr.Dr.Serkan Balta, "Parmakları yaşıyor, el bileği sağlam durumda.Hastamızın yaşının genç olması nedeniyle daha hızlı bir iyileşme bekliyoruz" dedi.
 • Kopan eli ve üç parmağı dikildi - trakya üniversitesi
  Kopan eli ve üç parmağı dikildi20.07.2014
  AvrupaÇanakkale'de, sol eli ve üç parmağı testereye kapılarak kopan kişi, Edirne'deki operasyonla sağlığına kavuştu
 • Öldüğü 15 saat sonra fark edildi - trakya üniversitesi
  Öldüğü 15 saat sonra fark edildi20.07.2014
  GündemEDİRNE’nin Havsa İlçesi’nde motosikletiyle kaza yaparak hayatını kaybeden 33 yaşındaki Hasan Kara, 15 saat sonra yoldan tesadüfen geçenlerin ihbarıyla bulundu.
 • İnternet bağımlılığı hasta ediyor - trakya üniversitesi
  İnternet bağımlılığı hasta ediyor01.07.2014
  Sağlıkİnternet bağımlılığının, kişileri gerçek hayattan kopararak sosyal ve aile ilişkilerini bozabildiği bildirildi.
 • Kemal Unakıtan'ın kardeşi hayatını kaybetti - trakya üniversitesi
  Kemal Unakıtan'ın kardeşi hayatını kaybetti29.06.2014
  GündemEDİRNE’de Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde mide kanseri tedavisi gören, Maliye eski Bakanı Kemal Unakıtan’ın 66 yaşındaki kardeşi Cemal Unakıtan, bu sabah hayatını kaybetti.Eski Camii de düzenlenen ve Kemal Unakıtan’ın da katıldığı cenaze namazının ardından kardeş Unakıtan’ın cenazesi gözyaşlarıyla toprağa verildi.
 • 'Sahursuz oruç tutulmamalı' - trakya üniversitesi
  'Sahursuz oruç tutulmamalı'26.06.2014
  SağlıkRamazan ayında da düzenli ve dengeli beslenmeye özen göstermek ve sahursuz oruç tutmamak gerektiği bildirildi.
 • Edirne'de çatışma polise kurşun - trakya üniversitesi
  Edirne'de çatışma polise kurşun08.06.2014
  GündemEDİRNE’de Bulgaristan, Rusya ve Gürcistan ve Türk uyruklu 5 kişilik iki grubun silahlı çatışmasında, tesadüfen aynı sokakta bulununca müdahale eden Edirne Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi’nde görevli polis memuru 33 yaşındaki Hüseyin İmrag, kalbinden vuruldu.Edirne Devlet Hastanesi’nde ameliyata alınan polis memuru, doktorların tüm çabalarına rağmen şehit oldu.Biri bacağından vurularak etkisiz hale getirilen 5 şüpheli ise polis ekiplerince kaçmak isterken kısa sürede yakalandı.
 • Üniversitelilerin bonzai partisi hastanede bitti - trakya üniversitesi
  Üniversitelilerin bonzai partisi hastanede bitti04.06.2014
  GündemEDİRNE’nin Havsa ilçesinde üniversite öğrencilerin kendi aralarında düzenledikleri bonzai partisine katılan 18 yaşındaki Talha T., uyuşturucu komasına girdi.Talha T., tedaviye alındığı hastanenin yoğun bakım servisinde yaşam mücadelesi veriyor.
 • Balkan Üniversiteler Birliği kurulacak - trakya üniversitesi
  Balkan Üniversiteler Birliği kurulacak01.06.2014
  EğitimNamık Kemal Üniversitesi (NKÜ) Rektörü Prof.Dr.Osman Şimşek, Trakya Üniversiteler Birliği’nin, Balkan Üniversiteler Birliğine dönüştürüleceğini söyledi.
 • Kulise daldık, bitiremedikleri üniversiteleri sorduk - trakya üniversitesi
  Kulise daldık, bitiremedikleri üniversiteleri sorduk29.05.2014
  KeyifKolpa’nın, Mercedes-Benz sponsorluğunda “Travego Firarda Üniversite Konserleri” ile üniversite turnesindeki ilk durağı Trakya Üniversitesi’ydi.Geçtiğimiz Ocak ayında “Aşk ve Hayat Hakkında” albümünü yayınlayan grubun konser öncesi kulisine dalıp bir türlü bitiremedikleri üniversite hayatlarını konuştuk.
 • Engelli çocukların dileği gerçekleşti - trakya üniversitesi
  Engelli çocukların dileği gerçekleşti10.05.2014
  EğitimBursa'da, özel bir lisenin öğrencileri, harçlıklarını biriktirerek aldıkları bisiklet, elbise, kazak gibi hediyelerle 50'ye yakın engelli çocuğun isteklerini yerine getirdi.
 • Dünyayı heyecanlandıran açıklama - trakya üniversitesi
  Dünyayı heyecanlandıran açıklama08.05.2014
  GündemGazi Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Sanat Tarihi Bölümü öretim üyesi Prof.Dr.Mehmet Zeki İbrahimgil, Başbakanlık ve Vakıflar Genel Müdürlüğü arşivindeki Sokullu Mehmet Paşa belgelerine dayanarak Osmanlı padişahlarından Kanuni Sultan Süleyman'ın iç organlarının Macaristan'ın Zigetvar şehrindeki Kanuni Camisi'nin bahçesinde gömülü olduğunun tespit edildiğini söyledi.
 • Ben özel annelerden biriyim - trakya üniversitesi
  Ben özel annelerden biriyim04.05.2014
  EğitimBen özel annelerden biriyim.Çünkü 32 yaşımdan beri Muratcan gibi bir çocuğa sahibim.Doğumunda dünyalar benim olmuştu ancak 3 aylıkken oğlumun diğer çocuklardan daha farklı olduğunu anladık.Doktora gittiğimizde çocuğumun cerebral palsy olduğunu öğrendim ve çok üzüldüm.
 • Yalçın BAYER

  ‘Aksaçlılar’ Erbakan’a kapıyı açmak istemiyor - trakya üniversitesi
  ‘Aksaçlılar’ Erbakan’a kapıyı açmak istemiyor02.05.2014
  YazarlarSAADET Partisi’nin 5.Olağan Kongresi yarın Ankara Atatürk Kapalı Spor Salonun’da toplanacak.Fatih Erbakan, babasının yakın mücadele arkadaşlarına karşı ilk kez genel başkanlık yarışına girecek.
 • Uzmanlığı kendisine yetmedi - trakya üniversitesi
  Uzmanlığı kendisine yetmedi01.05.2014
  GündemTRAKYA Üniversitesi Edirne Tıp Fakültesi Hastanesi Genel Cerrahi Ana Bilimdalı öğretim üyesi Prof.Dr.Ahmet Rahmi Hatipoğlu, uzmanlık alanı olan ve bugüne kadar çok sayıda operasyonu gerçekleştirdiği bağırsak kanseri hastalığına yakalandı.Bir süre önce 3’ncü seviyede olduğu belirlenen kalın bağırsaktaki tümörün alınması için hastaneye yatan Prof.Dr.Hatipoğlu, ameliyat öncesindeki verilen ilaçlardan birinin alerjik reaksiyon göstermesi sonucu hayatını kaybetti.
 • Yaralı kazazede 112 kilometre mesafedeki hastanede öldü - trakya üniversitesi
  Yaralı kazazede 112 kilometre mesafedeki hastanede öldü25.04.2014
  GündemEDİRNE’de topladığı odun parçalarını traktörüyle eve götürmek istediği sırada otomobilin çarpması sonucu ağır yaralanan 56 yaşındaki İzzettin Kurtuluş, kaldırıldığı Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ndeki yoğun bakım servislerinde yer olmadığı için sevk edildiği 112 kilometre mesafedeki Keşan İlçesi’nde özel bir hastanede hayatını kaybetti.
 • 500 bin lirayla ortadan kayboldu - trakya üniversitesi
  500 bin lirayla ortadan kayboldu21.04.2014
  GündemTRAKYA Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Yener Yörük, yaklaşık 500 bin lirayı zimmetine geçirerek yurt dışına kaçan eski muhasebe yetkilisi ve Sosyal Tesis İşletme Müdürü Mehmet Alptekin’in, avukatı aracılığıyla memurluktan istifa ettiğine ilişkin dilekçe gönderdiğini söyledi.
 • YÖK 29 fakülteye dekan atadı - trakya üniversitesi
  YÖK 29 fakülteye dekan atadı17.04.2014
  GündemYükseköğretim Kurulu (YÖK), devlet üniversitelerine ait 29 fakülteye dekan atadı.
 • YÖK 29 fakülteye dekan atadı - trakya üniversitesi
  YÖK 29 fakülteye dekan atadı17.04.2014
  EğitimYÖK'ten yapılan açıklamaya göre, dün gerçekleştiren Genel Kurul toplantısında, eğitim, kadro, mevzuat ve vakıf üniversiteleri komisyonları raporlarının yanı sıra diğer gündem maddeleri görüşülerek karara bağlandı.Özyeğin Üniversitesi’nin eski rektörü Prof.Dr.Erhan Erkut, Mef Üniversitesi’nin İktisadi İdari Bilimler Fakültesi dekanı oldu.
 • Edirne'de 4 ceset daha bulundu - trakya üniversitesi
  Edirne'de 4 ceset daha bulundu17.04.2014
  GündemEdirne'de bir hafta önce yabancı uyruklu kişilere ait olduğu sanılan 4 cesedin bulunduğu bölgede 3'ü çocuk 4 kişinin daha cesedi bulundu.
 • Bulgaristan sınırında yürek yakan olay - trakya üniversitesi
  Bulgaristan sınırında yürek yakan olay11.04.2014
  GündemEdirne’nin Bulgaristan sınırındaki Budakdoğanca Köyü’nde çalılıklar arasında kaçaklara ait olduğu sanılan 2’si erkek, 1’i kadın ve 1’i çocuğa ait toplam 4 ceset bulundu.Cesetleri bulanlardan Budakboğanca Köyü Muhtarı Ayhan Kayıcı, kadınla çocuğun birbirine sarılmış durumda ölü bulunmalarına çok üzüldüğünü söyledi.4 kişinin de donarak öldüğü tahmin ediliyor.
içinde

Trakya Üniversitesi


geçen her haberden
Mind ile anında haberdar olabilirsiniz