Toplu Konut İdaresi

 • TOKİ'den vatandaşa indirimli ev müjdesi! - Toplu Konut İdaresi
  TOKİ'den vatandaşa indirimli ev müjdesi!18.01.2015
  EkonomiTOKİ Başkanı Ergün Turan şubat ayı sonu ile mart ayı sonunda indirim kampanyası başlatacaklarını duyurdu.
 • TOKİ'den yüzde 20 indirim kampanyası - Toplu Konut İdaresi
  TOKİ'den yüzde 20 indirim kampanyası18.01.2015
  EkonomiBaşbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), borçlarını peşin ödeyeceklere yüzde 20 indirim uygulanacak.
 • TOKİ'den borçlulara indirim müjdesi - Toplu Konut İdaresi
  TOKİ'den borçlulara indirim müjdesi18.01.2015
  EkonomiBaşbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı, borçlarını peşin ödeyeceklere yüzde 20 indirim uygulayacak.
 • TOKİ taksit sayısında artışa gitmiyor - Toplu Konut İdaresi
  TOKİ taksit sayısında artışa gitmiyor06.01.2015
  EkonomiBaşbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), Temmuz 2015'e kadar konut taksitlerinde artış yapmayacak.
 • TOKİ taksitlere zam yapmadı - Toplu Konut İdaresi
  TOKİ taksitlere zam yapmadı06.01.2015
  EkonomiBaşbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), satışını gerçekleştirdiği konutların ve işyerlerinin taksitlerine ve borç bakiyelerine Ocak – Haziran 2015 döneminde artış yapmadı.
 • TOKİ başkanı kalitesiz malzemeyi kabul etti - Toplu Konut İdaresi
  TOKİ başkanı kalitesiz malzemeyi kabul etti02.01.2015
  Ekonomi‘TOKİ musluğu, TOKİ suntası’ gibi kalitesiz malzemenin kod adı haline gelen TOKİ’den ‘kalite’ hamlesi geldi.TOKİ Başkanı Ergün Turan bundan sonra TOKİ’ye kalitesiz malzeme girmeyeceğine dikkat çekti.Dikey yerine yatay mimariye geceklerini de belirten Ergün kalite yükselmesinin maliyetleri yüzde 7-8 arttıracağını söyledi.
 • Şehit yakınları ve gazilere tapuları verilecek - Toplu Konut İdaresi
  Şehit yakınları ve gazilere tapuları verilecek07.12.2014
  GündemBURSA’da, 2001’de şehit yakınları ve gazilere dönemin devlet bakanının da katılımıyla düzenlenen törenle tahsis edilen 20 dairelik apartmana talip olan Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ), gelen tepkiler üzerine bu talebinden vazgeçti.Şehit ve Gazi Apartmanı’na gelen TOKİ yöneticileri, görüştükleri şehit yakınları ve gazilere, "Yazı yanlışlıkla gönderilmiş, yılbaşına kadar sembolik bir rakamla tapularınıza kavuşacaksınız" dedi.
 • Yalçın BAYER

  Ha Hürkuş ha Atak - Toplu Konut İdaresi
  Ha Hürkuş ha Atak04.12.2014
  YazarlarHÜRKÜŞ ile ilgili yazımızdan sonra çok sayıda eleştiri geldi.Çoğunluğu mühendislerin yazdığı bu yazılardan bir okur da ATAK helikopterine değinmiş.Özetliyoruz:
 • İş kazası 1 can daha aldı - Toplu Konut İdaresi
  İş kazası 1 can daha aldı21.11.2014
  AnkaraBaşkent’te ardı ardına yaşanan ölümlü iş kazalarına dün biri daha eklendi.
 • TOKİ'den saray açıklaması - Toplu Konut İdaresi
  TOKİ'den saray açıklaması17.11.2014
  EkonomiBAŞBAKANLIK Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), bugün bazı basın organlarında yer alan ’TOKİ’nin Cumhurbaşkanlığı Sarayı inşasından dolayı 297 milyon lira alacağı olduğu’ iddialarını yalanladı.
 • Maliye Bakanlığı'ndan yeni hizmet binası açıklaması - Toplu Konut İdaresi
  Maliye Bakanlığı'ndan yeni hizmet binası açıklaması14.11.2014
  EkonomiMaliye Bakanlığı hizmet binasının depreme karşı güçlendirilmesi gerektiği, güçlendirme maliyetinin yeniden yapım maliyetinden yüksek olması sebebiyle mevcut binanın yıkılarak yeniden yapılmasına karar verildiğini açıkladı.
 • Vahşi kentleşme isyanı - Toplu Konut İdaresi
  Vahşi kentleşme isyanı11.11.2014
  EkonomiİSTANBUL Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, “Doğru bir kentsel dönüşüm için TOKİ bir model yaratmalı.Modelsiz dönüşüm şehirlerde vahşi bir görüntü ortaya çıkarır” dedi.
 • Üşüyoruz - Toplu Konut İdaresi
  Üşüyoruz09.11.2014
  AnkaraKış aylarına girerken, Ankara’nın soğukla imtihanı da başladı.Başkent’te birçok bölgede doğalgaz bağlantısı beklenirken, iki yıldır gaz bekleyen Mamaklılar, sıkıntılarını pankartla dile getirdi.Isıtma sistemleri çalışmayan TOKİ sakinleri ise, ateş yakarak “Üşüdük, TOKİ çık dıraşı, yönetim istifa” sloganları attı.
 • TOKİ’den 240 ay vadeyle iş yeri - Toplu Konut İdaresi
  TOKİ’den 240 ay vadeyle iş yeri29.10.2014
  AnkaraBaşbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı Ankara’daki iş yeri ve konutları satışa çıkarıyor.
 • İstinat duvarı çöktü, 13 araç altında kaldı - Toplu Konut İdaresi
  İstinat duvarı çöktü, 13 araç altında kaldı26.10.2014
  GündemMERSİN’in Anamur İlçesi’ne bağlı Ören Beldesi’nde Toplu Konut İdaresi’nce (TOKİ) yapılan 560 konutluk sitenin istinat duvarı yağmurun ardından yıkıldı.Yaklaşık 4 metre yüksekliğindeki 35 metre uzunluğundaki istinat duvarı, park halindeki taşıtların üzerine devrildi.Olayda 13 taşıt hurdaya döndü.
 • ‘Gecekonduda daha mutluyduk’ - Toplu Konut İdaresi
  ‘Gecekonduda daha mutluyduk’25.10.2014
  AnkaraMamak Kusunlar bölgesinde Toplu Konut İdaresi Başkanlığı'nca (TOKİ) inşa edilen TOKİ Küme Evler’de yaşayan vatandaşlar, çözülemeyen sorunlar nedeniyle zor günler yaşadıklarını savundu.
 • İnşaatta toprak kayması - Toplu Konut İdaresi
  İnşaatta toprak kayması19.10.2014
  GündemMANİSA’nın Turgutlu İlçesi’nde Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından yaptırılan sosyal konutlar inşaat alanında meydana gelen toprak kaymasında işçilerden 55 yaşındaki Orhan Coşkun yaralandı.
 • Çeşme’de toplu konuta onay - Toplu Konut İdaresi
  Çeşme’de toplu konuta onay15.10.2014
  EkonomiTARTIŞMA yaratan Çeşme’ye toplu konut projesine Çevre Bakanlığı onay verdi.
 • TOKİ’den depreme dayanıklı 24 derslikli okul - Toplu Konut İdaresi
  TOKİ’den depreme dayanıklı 24 derslikli okul15.10.2014
  EğitimKütahya’nın Simav İlçesi’nde Toplu Konut İdaresi’nin (TOKİ) 14 milyon harcama yaptığı, depreme dayanıklı 200’ü kız toplam 400 öğrenci pansiyonlu İmam Hatip Lisesi Kompleksi’nin inşaatı tamamlandı.
 • Afet konutlarına 1 yıldan bu yana su verilmedi - Toplu Konut İdaresi
  Afet konutlarına 1 yıldan bu yana su verilmedi01.10.2014
  GündemAĞRI’nın Doğubayazıt İlçesi’nde TOKİ tarafından sel felaketinden etkilenenler için yapılan ve 20 bloktan oluşan 388 afet konutunda 1 yıldan bu yana oturan aileler suların hiç akmadığını belirtirken her gün 1 kilometre uzaklıktaki dağdan evlerine su taşımaktan yakındı.
 • Toplu kanser evleri - Toplu Konut İdaresi
  Toplu kanser evleri26.09.2014
  GündemKansere tam 350 kurban verince 1970’lerde kaya oyma evlerinde kanserojen ‘erionit’ bulunan Ürgüp’ün Karain köyü, 30 yıl sonra, TOKİ’nin yaptırdığı konutlara taşınıyor.
 • TOKİ sevinci yarım kaldı - Toplu Konut İdaresi
  TOKİ sevinci yarım kaldı25.09.2014
  EgeMUĞLA'nın Milas İlçesi'nde Toplu Konut İdaresi Başkanlığı'nın (TOKİ) yaptığı konutlara geçen yıl yerleştirilen dar gelirli ailelerin ev sevinci hüsrana döndü.Ayda 130 lira taksit, 50 TL de aidat ödeyen aileler, şimdi de istinat duvarı ve balkon için ek ödeme istenince düzenli gelirleri olmadığıni söyleyip isyan etti.
 • Ankara'da 10 bin lira peşinatla konut satışı - Toplu Konut İdaresi
  Ankara'da 10 bin lira peşinatla konut satışı22.09.2014
  AnkaraBaşbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı, Ankara’da düşük gelirli vatandaşlara 10 bin lira peşinatla konut satışına başladı.
 • TOKİ'Den dar gelirliye konut - Toplu Konut İdaresi
  TOKİ'Den dar gelirliye konut18.09.2014
  EkonomiBaşbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), Başkentte düşük gelirlilere 10 bin lira peşinatla konut satışına başladı.
 • Tapu'dan kaçış - Toplu Konut İdaresi
  Tapu'dan kaçış13.09.2014
  EkonomiTOKİ, kendisiyle iş yapan müteahhit ve şirketlere imar planlarından, emsal artışına, harçlardan denetime kadar birçok alanda avantaj sağlıyor.‘Torun Center’da ‘Tüm sorumluluğu devrettik’ demesine rağmen TOKİ’nin elinde tapu olduğu için Torunlar GYO’ya sadece vergi avantajı 10 milyon TL’yi geçiyor.İşte bu yüzden TOKİ, “Tapunu al’ diyor, şirket kaçıyor.
 • Çocuklar çantaları atacak patronlara ödül verilecek - Toplu Konut İdaresi
  Çocuklar çantaları atacak patronlara ödül verilecek04.09.2014
  EkonomiDavutoğlu başkanlığında kurulan 62.hükümet döneminde çocukların ders kitapları tamamen tablete girecek, İngilizce öğrenme kolaylaşacak.Okullarda ücretsiz kurs dönemi başlayacak.4-8 yaş grubundaki tüm çocuklara sporda yetenek taraması yapılacak.Kaçak işçi çalıştırmayan, iş güvenliği tedbiri alan patronlara ödül verilecek.Erzincan Kars'a, Karaman Habur'a, Antalya Kayseri'ye hızlı trenle bağlanacak.İstanbul'da Bakırköy Beylikdüzü'ne; İzmir'de Egeray, Bergama ve Selçuk'a uzanacak.Başkent'te Keçiören metrosu gelecek yıl açılacak.Bu yılın sonunda Atatürk ve Keban Barajları 'karayoluyla' geçilecek.
 • Bakanlar Kurulu sonrası Arınç'tan açıklama - Toplu Konut İdaresi
  Bakanlar Kurulu sonrası Arınç'tan açıklama31.08.2014
  GündemHükümet sözcüsü Bülent Arınç Bakanlar Kurulu toplantısı sonrasında basın toplantısı düzenledi.Arınç, ABD'nin Türkiye'yi dinlediği iddiaları üzerine Amerikan maslahatgüzarın Dışişleri Bakanlığı'na çağrılarak, izahat alındığını söyledi.Bu arada Bakanlar Kurulu'ndaki yeni görevlendirmede TRT ve AA'nın Arınç'ın sorumluluğundan alınıp Yalçın Akdoğan'a verildiği öğrenildi.
 • Bornova'ya yeni hastane - Toplu Konut İdaresi
  Bornova'ya yeni hastane30.08.2014
  EgeBaşbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı'nın (TOKİ) Bornova'da yapacağı 200 yataklı yeni devlet hastanesinin ihalesi gerçekleşti.Hastane'nin iki yıl içerisinde tamamlanmasının planlandığı bildirildi.
 • TOKİ’den 10 bin TL peşinatla konut - Toplu Konut İdaresi
  TOKİ’den 10 bin TL peşinatla konut26.08.2014
  AnkaraBaşbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı, piyasa koşullarında ev sahibi olamayan düşük gelirli vatandaşlar için Ankara’da 338 konutu satışa çıkardı.Konutlar, 10 bin lira peşin ve 619 liralık taksitlerle satılacak.
 • Bilirkişiden flaş rapor - Toplu Konut İdaresi
  Bilirkişiden flaş rapor20.08.2014
  EgeİZMİR’de tartışma konusu olan TOKİ’nin Çeşme’ye yapacağı konutlarla ilgili Mimarlar Odası’nın açtığı davada bilirkişi heyeti, konutların yapımına olanak sağlayan 1/25000 ölçekli Çeşme Çevre Düzeni Planı’yla ilgili olumsuz rapor verdi.Raporda yeşil alan kullanımının genişleme alanına dönüştürülmesi, bölge nüfus yoğunluğunun yaklaşık 5 kat artırılması ve 4 katlı yapılar gerekçe gösterildi.
 • Halime Hatun Kümbeti'nin önüne yurt yaptılar - Toplu Konut İdaresi
  Halime Hatun Kümbeti'nin önüne yurt yaptılar18.08.2014
  GündemVan’ın Gevaş İlçesi’nde bulunan ve Selçuklular tarafından 700 yıl önce yaptırılan Halime Hatun Kambeti’nin arkasına 7 yıl önce yaptırılan yurt binasına tepkiler sürüyor.Turistlerin yoğun ilgi gösterdiği tarihi dokunun görüntüsünün kirletilmesine Twitter'dan da tepki gösterildi.Yurt binasının TOKİ tarafından yapıldığı iddia edilmişti.Ancak TOKİ yaptığı açıklamayla iddiaları yalanladı.
 • Dolandırıcıdan TOKİ oyunu - Toplu Konut İdaresi
  Dolandırıcıdan TOKİ oyunu18.08.2014
  EkonomiVatandaşlardan ‘TOKİ evi satıyoruz’ diyerek para topluyorlar.
 • Hazine’ye ait taşınmazlar devredildi - Toplu Konut İdaresi
  Hazine’ye ait taşınmazlar devredildi07.08.2014
  AnkaraBakanlar Kurulu, son aldığı kararla Saraçoğlu Mahallesi’ndeki binaların tahsisini kaldırdı.Resmi Gazete’de yayımlanan karara göre Hazine’ye ait taşınmazlar Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Özelleştirme İdaresi Başkanlığı ve TOKİ’ye devredildi.
 • Melis ALPHAN

  Mimarimiz niye bu halde? - Toplu Konut İdaresi
  Mimarimiz niye bu halde?30.07.2014
  YazarlarMimar Gökhan Avcıoğlu mimarlık ve yerleşme kültürüyle ilgili kurduğu GAD Vakfı’nın ilk işi duayen mimar Alparslan Ataman’ın 70 yıllık birikimini ortaya döken, onun çizimleriyle, notlarıyla dolu dev kitaplar basmak oldu.
 • Stat için kazma elde - Toplu Konut İdaresi
  Stat için kazma elde24.07.2014
  EgeOcak ayında gerçekleşen Karşıyaka Stadı ihalesini 54 milyon 88 bin TL bedelle kazanan ve nisan ayı sonunda Toplu Konut İdaresi'yle sözleşme imzalayarak yeri Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü'nden teslim alan Ali Acar İnşaat, yaz sonunda temel atmayı planlıyor.
 • Kentsel dönüşümü TOKİ arttıracak - Toplu Konut İdaresi
  Kentsel dönüşümü TOKİ arttıracak20.07.2014
  EkonomiUMULDUĞU kadar hızlı ilerlemeyen kentsel dönüşüm sürecinde TOKİ hedef büyüttü.
 • TOKİ örnek projeyi Uşak’ta başlattı - Toplu Konut İdaresi
  TOKİ örnek projeyi Uşak’ta başlattı18.07.2014
  EgeBAŞBAKANLIK Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Mehmet Ergün Turan, Uşak’ta yerleşim alanları, kamu kurumları, sağlık merkezleri, kent meydanları, alışveriş, yürüyüş alanları, restoranlar, parklar ve kapalı otoparklarıyla birlikte örnek olacak kentsel dönüşüm projesi uygulayacaklarını açıkladı.
 • Heyelana rafting - Toplu Konut İdaresi
  Heyelana rafting17.07.2014
  EkonomiErzurum’da 100 milyon lira harcanarak yapılan kayakla atlama kulelerinin çökmesinin en büyük nedeni olarak zirveye 100 metre mesafede oluşturulan iki yapay göl gösteriliyor.
 • Çeşme'de TOKİ bilmecesi - Toplu Konut İdaresi
  Çeşme'de TOKİ bilmecesi15.07.2014
  EgeÇEŞME Reisdere’de yapılmak istenen TOKİ evleri yine tartışma konusu oldu.İlçeyi betonlaştıracağı gerekçesiyle geçen yıl büyük tepkilere neden olan ve yargıya taşınan toplu konut projesi ile ilgili AK Parti İzmir Milletvekili Rifat Sait’ten yeni bir açıklama geldi.
 • Çeşme'de TOKİ konutlarına onay - Toplu Konut İdaresi
  Çeşme'de TOKİ konutlarına onay14.07.2014
  GündemAK Parti İzmir milletvekili Rifat Sait, Çeşme'de Toplu Konut İdaresi'nin (TOKİ) yaptıracağı birinci etap evler için onay çıktığını bildirdi.
 • Çeşme’ye toplu konut tartışması - Toplu Konut İdaresi
  Çeşme’ye toplu konut tartışması14.07.2014
  EkonomiÇEŞME Reisdere mevkiine yapılmak istenen TOKİ evleri yine tartışma konusu oldu.Çeşme’yi betonlaştıracağı gerekçesiyle geçen yıl büyük tepkilere neden olan ve yargıya taşınan toplu konut projesi ile ilgili AK Parti İzmir Milletvekili Rifat Sait’ten yeni bir açıklama geldi.Sait, Çeşme’de tartışmalara neden olan TOKİ evlerinin birinci etabının onaylandığını, ikinci etabın da planlanacağını açıkladı.
 • Kamulaştırmaya kısmi durdurma - Toplu Konut İdaresi
  Kamulaştırmaya kısmi durdurma04.07.2014
  EkonomiÜçüncü havaalanı inşaatında şok.
 • Üçüncü Hava Limanı için yapılan kamulaştırmalar kısmen durduruldu - Toplu Konut İdaresi
  Üçüncü Hava Limanı için yapılan kamulaştırmalar kısmen durduruldu03.07.2014
  EkonomiMahkeme, 70 bin 855 metrekare arsaya sahip 4 arsa sahibinin açtığı davada TOKİ aleyhine karar verdi.Mahkeme, arsa bedeli olarak kararlaştırdığı 16 milyon 289 bin liranın TOKİ tarafından arsa sahiplerine ödenmemesi üzerine kamulaştırma kararını iptal etti.TOKİ'den yapılan açıklamada ise, "Havalimanı inşaatını engelleyici her hangi bir mahkeme kararı veya mülkiyet sorunu bulunmamaktadır" denildi.
 • İnşaat sektöründe 'TOKİ musluğu', 'TOKİ suntası' dönemi - Toplu Konut İdaresi
  İnşaat sektöründe 'TOKİ musluğu', 'TOKİ suntası' dönemi22.06.2014
  EkonomiİNŞAAT sektöründeki dernek temsilcileri inşaat malzemeleri kalitesinden memnun olmadığını söylüyor.İnşaat malzemeleri pazarında ‘TOKİ musluğu’, ‘TOKİ suntası’ gibi tanımlar yapıldığını ve ucuz ürünler tercih edildiğini belirten sektör temsilcilerine göre müteahhitlerin yüzde 70’i bu ürünleri seçiyor.
 • 40 bin öğrencilik kampüsün temeli atılıyor - Toplu Konut İdaresi
  40 bin öğrencilik kampüsün temeli atılıyor12.06.2014
  AnkaraBaşbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı, 40 bin öğrenci kapasiteli olarak planlanan Yıldırım Beyazıt Üniversitesinin de temelini atıyor.Fen, sağlık ve sosyal bilimler alanında güçlü bir araştırma üniversitesi olacak şekilde yapılandırılacak üniversite, Selçuklu mimarisiyle inşa edilecek.
 • Mahalle atağı - Toplu Konut İdaresi
  Mahalle atağı30.05.2014
  EkonomiTÜRKERLER İnşaat, Ankara’da başlattığı mahalle konseptine İstanbul ve İzmir’de devam edecek.Dört duvarla kapalı bir site yerine mahalle kültürü tercih edilen gayrimenkul projeleri ‘Mahall’ markasıyla hayata geçecek.
 • TOKİ’den açık atırma - Toplu Konut İdaresi
  TOKİ’den açık atırma26.05.2014
  EkonomiTOPLU Konut İdaresi (TOKİ) mülkiyetinde bulunan 144 işyeri ile 36 konutu, 29 Mayısta düzenlenecek açık artırma ile satacak.Aralarında Ankara, İstanbul ve İzmir’in de yer aldığı 34 ilde bulunan işyeri ve konutlar, 29 Mayıs Perşembe günü Turyapın düzenleyeceği açık artırma ile satılacak.
 • TOKİ'den Başkent’te 142 bin TL’ye konut - Toplu Konut İdaresi
  TOKİ'den Başkent’te 142 bin TL’ye konut22.05.2014
  AnkaraTOKİ, Yenimahalle Turkuaz Vadisi ve Kuzey Ankara Kentsel Yenileme projelerinde yer alan konut ve işyerlerini satışe çıkaracak.94 metrekare 2+1 ve 135 metrekare 3+1 konutların fiyatı 142 bin liradan başlıyor.
 • 'Cadı avıysa cadı avı' - Toplu Konut İdaresi
  'Cadı avıysa cadı avı'11.05.2014
  GündemBaşbakan Erdoğan, partisinin Afyon kampında Gülen cemaatine yönelik ''Bu ülkeye ihanet edenlerin görevlerini değiştirmek cadı avıysa, biz bu cadı avını yapacağız, bunu da bilin.Nefes aldığım sürece unutmayacak ve affetmeyeceğim'' dedi.
 • Erdoğan'dan önemli açıklamalar - Toplu Konut İdaresi
  Erdoğan'dan önemli açıklamalar10.05.2014
  GündemBaşbakan Recep Tayyip Erdoğan AK Parti’nin Afyon’da düzenlenen 22’nci İstişare Topantısı’nın kapanış konuşmasını yaptı.'Paralel Yapı' eleştirilerini sürdüren Erdoğan, "Sütün içine karışmış bu pis suyu, gerek kaynatarak gerekirse moleküllerine ayırarak sterilize edeceğiz" dedi.
içinde

Toplu Konut İdaresi


geçen her haberden
Mind ile anında haberdar olabilirsiniz