Tıp


 • 20'li yaşlara güzellik önerileritıp -

  20'li yaşlara güzellik önerileri01.11.2014

  Stil

  Eğer siz de 20'li yaşlarınızdaysanız, bu yıllara en çok yakışan güzellik stillerine bir göz atın.
 • Yalçın BAYER

  Genelkurmay Başkanı’na sorulartıp -

  Genelkurmay Başkanı’na sorular31.10.2014

  YAZARLAR

  ASKERLERİMİZ çarşı ortasında kafalarından vurularak katlediliyor.
 • Sandıktan mevcut rektör Pakdemirli çıktıtıp -

  Sandıktan mevcut rektör Pakdemirli çıktı31.10.2014

  Ege

  MANİSA Celal Bayar Üniversitesinde (CBÜ), saat 09.00 - 17.00 arasında ’rektör adayı belirleme seçimi’ gerçekleştirildi.Mevcut Rektör Prof.Dr.Mehmet Pakdemirli, 204 oy alarak seçimde birinci oldu.
 • Asıl besteci Bach değil, eşiymiş!tıp -

  Asıl besteci Bach değil, eşiymiş!31.10.2014

  Hayat

  Ünlü besteci Johann Sebastian Bach’ın 'dahi' olduğu iddiasını çürütecek açıklama, Avusturalya'daki bir üniversite profesöründen geldi: “Bach’a atfedilen onlarca yapıtı karısının bestelediği kanısına vardım.”
 • 60 yaş üstü için 'mucize' olabilirtıp -

  60 yaş üstü için 'mucize' olabilir31.10.2014

  Sağlık

  ABD'de yapılan bir bilimsel çalışma, kakaodan elde edilen flavanol adlı maddenin yaşlanmaya bağlı olarak ortaya çıkan hafıza kaybı sorununu giderebileceğini gösterdi.
 • Şenol Kalyoncu

  Menopoz kötüye gidiş değildirtıp -

  Menopoz kötüye gidiş değildir31.10.2014

  YAZARLAR

  Sevgili okurlar bu hafta konumuz Menopoz.Zaman zaman “hayatın değişimi” olarak algılansa da negatif bir anlam taşıyan bu tarif yerinde değil.
 • Çağan Irmak:.Sanat yaramaz bir çocukturtıp -

  Çağan Irmak:.Sanat yaramaz bir çocuktur31.10.2014

  Keyif

  Çağan Irmak, son filmi ‘Unutursam Fısılda’da bir şarkıcının hayatı üzerinden kamerasını şimdiki zamanda ve 70’lerde dolaştırıyor.Irmak’la filmini, ‘Gezi’deki duruşunu, sansürü ve sanatın işlevini konuştuk.
 • Uçakta cep telefonuna şartlı izintıp -

  Uçakta cep telefonuna şartlı izin31.10.2014

  GÜNDEM

  Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM), uçaklardaki taşınabilir elektronik cihazların (cep telefonu, tablet bilgisayar, dizüstü bilgisayar, elektronik oyun konsolu, elektronik kitap, MP3 çalar vb.) uçuşun her aşamasında kullanımına yönelik yeni bir genelge yayınladı.
 • İnşaatın cazibesi yarışmayla artacaktıp -

  İnşaatın cazibesi yarışmayla artacak31.10.2014

  EKONOMİ

  HÜRRİYET’in gayrimenkul sektörü için düzenlediği yarışma ‘Sign Of The City’nin sponsorlarından biri de Vestel oldu.
 • Yatırımcıların son gözdesi kule vinçlertıp -

  Yatırımcıların son gözdesi kule vinçler31.10.2014

  EKONOMİ

  Son dönemde en gözde yatırım araçlarından birisi de kule vinçler oldu.Artık neredeyse her inşaatta kullanılan ve fiyatları 110 bin eurodan başlayan kule vinçlere ev hanımlarından kuyumculara kadar bir çok yatırımcı ilgi gösteriyor.Hatta sanatçı Bülent Ersoy'un bile 22 tane kule vinci bulunuyor.Bu vinçleri alanlar kiralama için firmalara vererek yatırımlarını 36-48 ay arasında geri alabiliyor.
 • Leyla Emadi: Yeni eserimin konusu, çok ve boş konuşanlar!tıp -

  Leyla Emadi: Yeni eserimin konusu, çok ve boş konuşanlar!31.10.2014

  Keyif

  Artnivo’nun sanatçılarından Leyla Emadi ile, insana dokunan konularını, kullandığı malzemeleri, bol enerjili atölyesini konuştuk… Tabii çok yakında Contemporary İstanbul’da sergilenecek işlerini de.
 • 'Sedefin çaresi aktarda değil'tıp -

  'Sedefin çaresi aktarda değil'31.10.2014

  Sağlık

  İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Dermatoloji Anabilim Dalı Başkanı Prof.Dr.Server Serdaroğlu, sedef hastalığının bulaşıcı olmadığını belirterek, "Sedef hastalığı bir kader de değildir.Son derece iyi ilaçlar ve hekimler vardır.Ancak bu hastalığın takibinin mutlaka dermatoloji uzmanları ile yapılması gerekir.Aktardan ve bitkisel ürünlerden çare aranmamalıdır" dedi.
 • Nuri Bilge Ceylan: Özgürlüğümü özenle korumaya çalıştımtıp -

  Nuri Bilge Ceylan: Özgürlüğümü özenle korumaya çalıştım31.10.2014

  Keyif

  Ünlü yönetmen Nuri Bilge Ceylan’ın bu yıl Cannes Film Festivalinde en büyük ödül olan Altın Palmiyeyi kazanan filmi Kış Uykusu, New York’ta Modern Sanatlar Müzesinde (MoMA) ilk kez Amerikalı seyirciyle buluştu.
 • Üzerine televizyon düşen çocuk öldütıp -

  Üzerine televizyon düşen çocuk öldü31.10.2014

  GÜNDEM

  İZMİR’in Bornova İlçesi’nde, 3,5 yaşındaki Suriye uyruklu Fevzi Loulk’un üzerine evde oynadığı sırada televizyon düştü.Hastaneye kaldırılan küçük çocuk hayatını kaybetti.
 • Anne adaylarını rahatlatan testtıp -

  Anne adaylarını rahatlatan test31.10.2014

  Sağlık

  Bugüne kadar dünyada yayınlanmış en geniş klinik çalışma sayısına sahip yeni yöntem, down sendromu ve diğer genetik hastalıkları teşhis için “amniyosentez” öncesi annelere yeni bir şans sunuyor.
 • Malatya'da trafik kazası: 1 ölü, 4 yaralıtıp -

  Malatya'da trafik kazası: 1 ölü, 4 yaralı30.10.2014

  GÜNDEM

  Malatya'nın Yeşilyurt ilçesinde meydana gelen trafik kazasında bir kişi öldü, 4 kişi yaralandı.
 • 'Kamu hastanelerinde sıkıntımız yok'tıp -

  'Kamu hastanelerinde sıkıntımız yok'30.10.2014

  Sağlık

  Türk Tıp Dünyası Kurultayı sonrası gazetecilerin sorularını yanıtlayan Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, yönetmelik sonrası bazı ameliyatların durmasındaki sıkıntının, üretici firmayla Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı arasındaki ücretlendirme konusunda yaşandığını söyledi.Müezzinoğlu ayrıca ameliyatlardaki aksamaların, kamu hastanelerinde söz konusu olmadığını, üniversite hastanelerinde yaşandığını dile getirdi.
 • Otobanda kaza: 4 ölü, 4 yaralıtıp -

  Otobanda kaza: 4 ölü, 4 yaralı30.10.2014

  GÜNDEM

  TEM otoyolunda, onarım çalışması nedeniyle gidiş- gelişin aynı yola verildiği bölümde iki otomobil çarpıştı, 4 kişi öldü, 2’si ağır 4 kişi yaralandı.
 • Kalleş yıkımtıp -

  Kalleş yıkım30.10.2014

  GÜNDEM

  Diyarbakır'da eşi Esra ile pazarda alışveriş yaparken maskeli 2 kişinin kalleş saldırısı sonrası şehit olan astsubay üstçavuş Nejdet Aydoğdu için 8.Ana Jet Üs Komutanlığı'nda tören yapıldı.Kısa süre önce evlenen ve hayatının baharında en büyük acılardan bir tanesini yaşayan şehit eşi Esra Aydoğdu gözyaşlarına hakim olamadı.Kalleş saldırının acısı yüzüne yansıyan ve askerlerin desteğiyle ayakta duran genç kadın, saldırının gözünün önünden gitmediğini sayıkladı.
 • İşte en çok şey öğreten gazetecitıp -

  İşte en çok şey öğreten gazeteci30.10.2014

  Sağlık

  2012 yılında vefat eden ve bedenini kadavra olması için bağışlayarak 400 öğrencinin eğitimine katkıda bulunan gazeteci Yaşar Sezginer, 2 Kasım Pazar günü toprağa verilecek.Türkiye'deki tıp fakültelerinin şu anda en büyük eksiği ve ihtiyaçlarından biri kadavra.
 • 5G için kolları sıvadıtıp -

  5G için kolları sıvadı30.10.2014

  TEKNOLOJİ

  Dünya çapında mobil genişbant inovasyonunun öncüsü kabul edilen Yeni Nesil Mobil Şebekeler Birliği (Next Generation Mobile Networks Alliance/NGMN Alliance), 2020 sonrasında hayata geçmesi beklenen 5’inci Nesil Mobil İletişim (5G) Teknolojisi’nin uçtan uca ihtiyaçlarını belirlemek ve bu konuda sektör için referans belgesi hazırlamak amacıyla bir girişim başlattı.
 • 'IŞİD Enbar'da 250 kişiyi infaz etti' iddiasıtıp -

  'IŞİD Enbar'da 250 kişiyi infaz etti' iddiası30.10.2014

  DÜNYA

  Irak'ın kuzeyindeki Peşmerge güçleri Kobani'yi IŞİD'in elinden kurtarmak için Türkiye üzerinden Suriye'ye geçmeye hazırlanırken; acımasız terör örgütü IŞİD, Irak'ın Enbar vilayetinde korkunç bir toplu infaz daha yaptı.
 • Edirne'de feci kaza: 4 ölü, 4 yaralıtıp -

  Edirne'de feci kaza: 4 ölü, 4 yaralı30.10.2014

  GÜNDEM

  EDİRNE-Havsa TEM Otobanın 18'nci kilometresinde çalışmalar nedeniyle ulaşımın tek şeritten sağlandığı yolda, iki otomobilin kafa kafaya çarpışması sonucu meydana gelen kazada 4 kişi öldü, 2'si ağır 4 kişi de yaralandı.
 • 30 saat 25 dakika sonra 230’uncu metretıp -

  30 saat 25 dakika sonra 230’uncu metre29.10.2014

  GÜNDEM

  Madenin üç çıkışından birine ait olan ve faciadan 30 saat 25 dakika sonra çekilen bu fotoğrafta, kurtarma ekipleri 18 maden işçisine ulaşmak için çabalıyor.Dün akşam saat 18.40’ta çekilen bu fotoğraftaki yer, işçilerin çalışmalarını tamamlayıp çıktıkları, nefeslik ve nakliye için kullanılan yaklaşık 350 metrelik bölüm.Çalışmalar 230’uncu metrede devam ediyor.İşçiler ise 350 metrelik bölüm geçildikten sonra, aşağıya inen 50 metrelik bölümdeler.
 • Genelkurmay: Hunharca, adice ve kalleşçe.tıp -

  Genelkurmay: Hunharca, adice ve kalleşçe.29.10.2014

  GÜNDEM

  DİYARBAKIR’da eşi ile birlikte semt pazarında alışveriş yapan Hv.Astsb.Üçvş.Nejdet Aydoğdu (25), maskeli 2 kişinin silahlı saldırısına uğradı.Ağır yaralanan Astsubay Aydoğdu, kaldırıldığı hastanede tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit oldu.Genelkurmay'ın yaptığı açıklamada "Hunharca, adice ve kalleşçe gerçekleştirilen bu saldırıyı şiddetle kınıyor, şehidimize Allah’tan rahmet, şehidimizin değerli ailesine ve Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarımıza başsağlığı ve sabırlar diliyoruz" denildi.
 • Akıllı tartı kontrol ediyortıp -

  Akıllı tartı kontrol ediyor29.10.2014

  Ankara

  Pazar esnafı ile işbirliği yaparak vatandaşın nezih bir ortamda alışveriş yapmasını sağlayan Sincan Belediyesi, tek tip kıyafet ve yaka kartı uygulamalarını sürdürüyor.
 • Nice 13’üncü yıllaratıp -

  Nice 13’üncü yıllara29.10.2014

  Ege

  BUCA’daki Özel Tınaztepe Hastanesi ve Buca Tıp Merkezi, 13’üncü yılı bir yemekle kutladı.DEÜ Sosyal Tesisleri'ndeki geceye 450'ye yakın personel katıldı.
 • Seferihisar'da şok intihartıp -

  Seferihisar'da şok intihar29.10.2014

  Ege

  İZMİR’in Seferihisar İlçesi’nde, henüz bilinmeyen bir nedenle bunalıma giren er 21 yaşındaki Gökhan Akpınar, nöbet sırasında piyade tüfeğiyle başına ateş edip yaşamına son verdi.
 • Celal Bayar'da 10 adaylı seçimtıp -

  Celal Bayar'da 10 adaylı seçim29.10.2014

  Ege

  MANİSA Celal Bayar Üniversitesi’nde (CBÜ) 30 Ekim Perşembe günü rektörlük seçimi yapılacak.
 • Hacettepe yerli elektrikli otomobil ürettitıp -

  Hacettepe yerli elektrikli otomobil üretti29.10.2014

  Ankara

  Hacettepe Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Murat Tuncer, teknokentte tamamen yerli kaynaklarla elektrikli otomobil ürettiklerini açıkladı.Tuncer, aracın Ankara-İstanbul arasını 7 liralık yakıtla gidebileceğini belirterek, “Teknokentimiz, 500 elektrikli araç üretimi ve daha sonra satışı için tip onay belgesi başvurusunda bulundu” dedi.
 • Karaman'daki maden kazasında son gelişmelertıp -

  Karaman'daki maden kazasında son gelişmeler29.10.2014

  GÜNDEM

  Karaman’ın Ermenek İlçesi'nde Has Şekerler Madencilik şirketine ait kömür ocağında işçiler dün sabah vardiyasındayken, 350 metrelik bölümde galeriye bir anda su dolmaya başladı.16 işçi havalandırma ve diğer galerileri kullanarak kendi çabalarıyla kurtuldu.18 işçi ise mahsur kaldı.TTK’ya ait kurtarma ekipleriyle, AFAD ekibi bölgede çalışmalara başladı.İstanbul Büyükşehir Belediyesi de ‘Ahtapot’ adlı su tahliye cihazını gönderdi.Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, ocakta 11 bin ton su olduğunu belirterek, “Şu anda su seviyesi işçilerimizin bulunduğu seviyenin üstünde bulunuyor” dedi.Maden ocağında mahsur kalan işçilerden Hüseyin Gültek'in bir oğlu oldu.
 • Diyarbakır'da askere maskeli silahlı saldırıtıp -

  Diyarbakır'da askere maskeli silahlı saldırı29.10.2014

  GÜNDEM

  Diyarbakır’da eşi ile birlikte semt pazarında alışveriş yapan bir astsubay, maskeli 2 kişinin silahlı saldırısına uğradı.Saldırganların arkadan yaklaşıp başına ateş ettiği astsubay ağır yaralı olarak hastanaye kaldırıldı.Genelkurmay'dan yapılan açıklamaya göre astsubayın hayati tehlikesi bulunuyor.
 • İsmail Kartal: Fenerbahçe'den ayrılmam 1 saniye sürertıp -

  İsmail Kartal: Fenerbahçe'den ayrılmam 1 saniye sürer29.10.2014

  Futbol

  Fenerbahçe Teknik Direktörü İsmail Kartal hafta sonu oynanacak Beşiktaş derbisi öncesinde basın mensuplarıyla sohbet toplantısı düzenledi.Sözleşmesinde ne tazminat ne de şampiyonluk primi maddeleri olmadığını söyleyen Kartal, Fenerbahçe camiasının bir ferdi olduğunu vurgulayarak, "Benim buradan ayrılmam, istifa etmem 1 saniye sürer" dedi.
 • Oturma odanız küçük mü?tıp -

  Oturma odanız küçük mü?29.10.2014

  Stil

  Oturma odanız küçük diye canınız sıkılmasın.Çok ufak detaylarla küçük oturma odanızda şıklığı ve ferahlığı yakalayabilirsiniz.
 • Google kanser teşhisi koyabilecek akıllı bir hap üretiyortıp -

  Google kanser teşhisi koyabilecek akıllı bir hap üretiyor29.10.2014

  TEKNOLOJİ

  İnternet devi Google’ın nanoteknoloji içeren ve yutulduktan sonra giyilebilir bir cihaz ile birlikte çalışarak vücutta bulunan kanserli hücreleri tespit edebilen bir hap geliştirmekte olduğu açıklandı.
 • Google kanser teşhisi koyabilecek akıllı bir hap üretiyortıp -

  Google kanser teşhisi koyabilecek akıllı bir hap üretiyor29.10.2014

  Avrupa

  İnternet devi Google’ın nanoteknoloji içeren ve yutulduktan sonra giyilebilir bir cihaz ile birlikte çalışarak vücutta bulunan kanserli hücreleri tespit edebilen bir hap geliştirmekte olduğu açıklandı.
 • Bu vahşete aile boyu cezatıp -

  Bu vahşete aile boyu ceza29.10.2014

  Ege

  İZMİR'in Menemen İlçesi'nde, 4 yıl önce, torunları 8 yaşındaki M.B.Ö.'nün kol ve cinsel organını çakmakla yakıp işkence yaptıkları iddiasıyla tutuksuz yargılanan, dedesi Feyzi A., anneannesi Fikriye A.ile teyzesi Yeliz D.'ye 180-225 gün hapis cezası vererek bunu para cezasına çevirdi.Teyzesinin eşi Zeki D.ise, beraat etti.
 • Ampuller de teknolojiye uydutıp -

  Ampuller de teknolojiye uydu29.10.2014

  TEKNOLOJİ

  Yakın zamanda kullanmaya başladığımız LED ampuller de değişiyor; bakın yeni ampüller nasıl olacak?
 • Cumhuriyetin 91’inci yılında.91 sembol kadıntıp -

  Cumhuriyetin 91’inci yılında.91 sembol kadın29.10.2014

  Hayat

  Türkiye Cumhuriyeti bugün 91’inci yaşını kutluyor.Bu kutlu günde tarihte iz bırakan ‘Cumhuriyet kadınları’nı hatırlıyoruz.Sanatta, sporda, siyasette hep öncü oldular.Kimi bilimde çığır açtı, kimi söylediği şarkıyla gönlümüzde taht kurdu.Ülkemizi ileriye taşıdılar.İşte Cumhuriyet’in sembolü 91 kadın.
 • Osman MÜFTÜOĞLU

  Zerdeçal neden önemli?tıp -

  Zerdeçal neden önemli?28.10.2014

  YAZARLAR

  Mutfağımızdaki doğal doktorların sayısı oldukça fazla ama bazılarının neredeyse 10 parmağında 10 marifet var.Zerdeçal bunlardan biri.Zaten bu nedenle de onu bu köşede sık sık misafir ediyor, gündemde tutmaya ve hatırlatmaya çalışıyoruz.İşte yine ve yeni bir zerdeçal yazısı.Onu da Dr.Evren Altınel hazırladı.Buyurun.
 • Süper Lig'i bölen söz: F.k offtıp -

  Süper Lig'i bölen söz: F.k off28.10.2014

  Futbol

  Beşiktaşlı Gökhan Töre’nin kırmızı kart görmesine neden olan ifade tartışılıyor.
 • Türk bilim adamları geliştirditıp -

  Türk bilim adamları geliştirdi28.10.2014

  TEKNOLOJİ

  Ankara Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgesi araştırmacıları, nanoteknolojiyle işledikleri doğal bitki özleri kullanılarak dökülen saçların 5.günden itibaren yeniden çıkmasını sağlayan yeni bir teknoloji geliştirdi.
 • Cumhuriyetin 91’inci yılında.91 sembol kadıntıp -

  Cumhuriyetin 91’inci yılında.91 sembol kadın28.10.2014

  Hayat

  Türkiye Cumhuriyeti bugün 91’inci yaşını kutluyor.Bu kutlu günde tarihte iz bırakan ‘Cumhuriyet kadınları’nı hatırlıyoruz.Sanatta, sporda, siyasette hep öncü oldular.Kimi bilimde çığır açtı, kimi söylediği şarkıyla gönlümüzde taht kurdu.Ülkemizi ileriye taşıdılar.İşte Cumhuriyet’in sembolü 91 kadın.
 • Erken menopoza karşı yumurtalarınızı donduruntıp -

  Erken menopoza karşı yumurtalarınızı dondurun28.10.2014

  Sağlık

  30 yaşın altında yaklaşık her bin kadından biri, 30’un üzerinde ise yüzde biri erken menopoz riskiyle karşı karşıya.Tıp diliyle “düşük over rezervi” bulunan kadının doğurganlığını korumak için tek yol yumurtalık veya yumurtalarını dondurmak.30 Eylül tarihli Üremeye Yardımcı Tedaviler Yönetmeliği’nde yapılan değişiklikle artık düşük over rezervi olup henüz doğum yapmamış veya ailesinde erken menopoz sorunu olanlar bu haktan yararlanabilecekler.
 • Polis merkezinde 'sarı zarf' paniğitıp -

  Polis merkezinde 'sarı zarf' paniği28.10.2014

  GÜNDEM

  Sivas'ta posta aracılığı ile İngiltere’den polis karakoluna gönderilen sarı renkli zarf, paniğe neden oldu.İçinde toz olduğu sanılan zarf, incelenmek üzere Ankara’ya gönderilirken, 2 posta görevlisi ise hastanede gözlem altına alındı.
 • 40 yaş üstü erkeklerde daha fazlatıp -

  40 yaş üstü erkeklerde daha fazla28.10.2014

  Sağlık

  Reçetesiz ilaç ve doktor tavsiyesi olmadan antibiyotik kullanımının, 40 yaş üstü erkeklerde, ortaokul üstü eğitime sahip, hane halkı geliri 2 bin liradan fazla kişilerde daha yaygın olduğu bildirildi.
 • Mısır'dan Türkiye'ye büyük resttıp -

  Mısır'dan Türkiye'ye büyük rest28.10.2014

  EKONOMİ

  Mısır hükümeti, askeri darbeyle iktidardan indirilen Muhammed Mursi zamanında Türkiye ile imzalanan ticaret anlaşmasını feshettiğini açıkladı.
 • Hikmet Demirkol

  İki şehir, iki koro bir konsertıp -

  İki şehir, iki koro bir konser28.10.2014

  YAZARLAR

  Cumhuriyetimizin 91.yılının kutlanacağı bu hafta sizlerle paylaşmak istediğim, Türk Yunan dostluğu adına harika bir konser var.
 • Emine dere kenarında ölü bulundutıp -

  Emine dere kenarında ölü bulundu28.10.2014

  GÜNDEM

  Rize'nin Fındıklı İlçesi Sümer Köyü’nde dere kenarında göğsünde tek kurşun yarası bulunan 19 yaşındaki Emine Kocakoç’un cesedi bulundu.
 • Kimse kasadan para çalamayacaktıp -

  Kimse kasadan para çalamayacak28.10.2014

  EKONOMİ

  Ankaralı bir yazılım firması, bilgisayar temelli yazarkasaya kamera, parmak izi okuyucu ve satış kontrol sensörü entegre ederek, kasiyer hataları veya hırsızlıklarından kaynaklanan hesap açığını önlemeyi amaçlayan sistem geliştirdi.
içinde

Tıp


geçen her haberden
Mind ile anında haberdar olabilirsiniz