MENÜ
Arşiv
Yazarlara Göre
Yalçın BAYER52İsmet BERKAN40Ayşe ARAL37Özdemir İNCE27Ayşe ARMAN21Oktay EKŞİ18Cüneyt ÜLSEVER15Nuran ÇAKMAKÇI14Mehmet Y. YILMAZ13Sedat ERGİN11Emin ÇÖLAŞAN8Güzin Abla8Ahmet HAKAN8Mehmet Ali BİRAND7Doğan HIZLAN6Uğur CEBECİ6Vahap MUNYAR6Ayçe DİKMEN6Kamil Aydoğan6Ercan KUMCU5Tuğrul ŞAVKAY5Zeynep ATİKKAN5Adnan KAYA5Enis BERBEROĞLU4Ertuğrul ÖZKÖK4Nora ROMİ4Yalçın DOĞAN4Özgür BOLAT4Selçuk ŞİRİN4Ferai TINÇ3Hadi ULUENGİN3Tufan TÜRENÇ3Nurten ERK TOSUNER3Banu TUNA3Deniz SİPAHİ3Cengiz ÇANDAR3Uğur VARDAN3Şenol Kalyoncu3İzzet ÇAPA3Erkan ÇELEBİ2İsmet SOLAK2Ali Atıf BİR2Ömür GEDİK2Nilüfer KAS2Yonca TOKBAŞ2Ayşe ÖZEK KARASU2Ege CANSEN2Veli ŞAKIR2Melike Karakartal2Melis ALPHAN2Refika Birgül2Uğur Ergan2Ayşe BAYKAL2Necdet DOĞAN2Fatih ALTAYLI1Doğan ULUÇ1Dr. Gündüz TEZMEN1Muharrem SARIKAYA1Tolga AKYILDIZ1Yener SÜSOY1Şükrü KIZILOT1Erman TOROĞLU1Şükrü KÜÇÜKŞAHİN1Osman MÜFTÜOĞLU1Ebru ÇAPA1Mehmet Nuri YILMAZ1Prof.Dr. Mikdat KADIOĞLU1Hülya AVŞAR1Arman Kırım1Temuçin Tüzecan1Fatih ÇEKİRGE1Nedim BUBİK1Oya ARMUTÇU1Hakan TARTAN1Çiğdem TOKER1Soner YALÇIN1Mevlüt TEZEL1Yılmaz ÖZDİL1Yeşim Çobankent1Eray GÖRGÜLÜ1Yaşar Nuri Öztürk1Emel Armutçu1Tolga TANIŞ1Esra KAYA1Ayşegül DOMANİÇ YELÇE1Koray Durkal1Dr.Başak DEMİRİZ1Nilgün Tekfidan GÜMÜŞ1Mete Tamer OMUR1Selim Türsen1Musa Dede1Rıza Özel1Fatih Tekeci1Naci Cem Öncel1Emre KIZILKAYA1Sadi TİRAK1Duygu Sedefoğlu1Oral Çalışlar1Murat Yetkin1Ahmet KARABIYIK1

Temel lise

Temel lise ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Temel lise haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 3.229 Temel lise haberi bulunmuştur.

Temel lise, Türkiye'de Dershanelerin özel okula dönüşmesi ile ilgili Milli Eğitim Bakanlığı, Özel Öğretim Kurumları Yönetmeliğinde değişiklik yapılmasına dair yönetmelik Resmi gazetede yayımlanarak yürürlüğe girmiştir.

Buna göre, artık "dershane" ifadesi kaldırıldı bunun yerine "Temel Lise" ifadesi getirildi. Yönetmeliğe göre temel lise, dönüşüm programına alınan ve dershaneden özel okula (liseye) dönüşecek kurumlar olarak isimlendirildi. Yönetmelikte temel lise tanımıyla ilgili ifade ise şu şekildedir; " 'temel lise' Dönüşüm programına alınan kurumların kurucuları tarafından açılan ve faaliyetleri 2018-2019 eğitim öğretim yılının sonuna kadar devam eden ortaöğretim özel okullarıdır".

Temel lise Haberleri

Milli Eğitim Bakanlığı Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürü Şamlıoğlu: Özel okul öğrencisinde hedef yüzde 15

Milli Eğitim Bakanlığı Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürü Şamlıoğlu: Özel okul öğrencisinde hedef yüzde 15

Türkiye’de özel öğretim sektörü her geçen yıl büyüyor. 2 bin 752’si okul öncesi, 1.274’ü ilkokul, 1.414’ü ortaokul, 2 bin 576’sı lise olmak üzere toplam 8 bin 16 özel okul bulunuyor. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürü Kemal Şamlıoğlu, bakanlığın sayıyı artırmak ve sorunları çözmek için ciddi çalışmaları olduğunu belirtiyor. Özel okulda okumak isteyenlere verilen eğitim destekleri de bunlardan. “Bakanlığımızın, özel okulculuğun büyümesi için ciddi bir iradesi ve hâlihazırda yüzde 7.6 olan özel okula devam eden öğrenci oranını 2023’e kadar yüzde 15’e taşıma hedefi var” diyen Şamlıoğlu şunları anlatıyor:

22.4.2017Eğitim
Yeni öğretim yılı ‘spor taraması’ ile başlayacak

Yeni öğretim yılı ‘spor taraması’ ile başlayacak

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, eylül ayında başlayacak yeni eğitim öğretim döneminden itibaren tüm öğrencilerin ‘spor taraması’ndan geçirileceğini ve çeşitli spor alanlarında yetenekli olanların tespit edilerek özel eğitime alınacağını belirtti

11.2.2017Eğitim
Bakan Yılmaza öğretmen atamaları ile ilgili soru önergesi

Bakan Yılmaz'a öğretmen atamaları ile ilgili soru önergesi

Bakan Yılmaz'a öğretmen atamaları ile ilgili soru önergesi

25.10.2016Kayseri
Van’da Özel Nazmi Arıkan Etüt Eğitim Merkezi açıldı

Van’da Özel Nazmi Arıkan Etüt Eğitim Merkezi açıldı

Van’da Özel Nazmi Arıkan Etüt Eğitim Merkezi açıldı

20.10.2016Van
Teşvikte ek yerleştirme sonuçları internette

Teşvikte ek yerleştirme sonuçları internette

Eğitim ve öğretim desteği ek yerleştirme sonuçları açıklandı. Adaylar sonuçlarını Milli Eğitim Bakanlığı’nın internet sitesinden öğrenebilecekler.

28.9.2016Eğitim
Özel okul teşvik sonuçları dün akşam açıklandı.. İşte Özel okul teşvik sonuçları sorgulama ekranı

Özel okul teşvik sonuçları dün akşam açıklandı.. İşte Özel okul teşvik sonuçları sorgulama ekranı

Özel okul teşvik sonuçları açıklandı.. Öğrenciler ve aileler Özel okul teşvik sonuçlarını merakla bekliyorlardı. MEB dün akşam saatlerinde beklenene açıklamayı yaparak Özel okul teşvik sonuçlarını bekleyen öğrencilere sınav sonuç duyurusunu yaptı. Öğrencilerin meb.gov.tr adresinden sorgulama yapabileceği sınav sonuçları sorgulama ekranı da hizmete açıldı. İşte Özel okul teşvik sonuçları hakkında diğer detaylar

21.9.2016Gündem
Özel okul teşvik desteği tercih ve kayıt işlemleri nasıl yapılacak

Özel okul teşvik desteği tercih ve kayıt işlemleri nasıl yapılacak?

Özel okul teşvik sonuçları 5 Eylül'de açıklandı. Özel okul teşviği veren okullar ve bu imkanlardan faydalanabilecek öğrenciler için sorgulama Milli Eğitim Bakanlığı resmi sitesi üzerinden yapılıyor. Özel okul teşvik desteği tercih işlemleri ve kayıt ise 6 Eylül itibari ile başladı. Tercih işlemleri için son tarih 19 Eylül. Özel okul teşviği tercih işlemleri nasıl yapılır?

7.9.2016Gündem
2016 Özel okul teşvik sonuçları ve yerleştirme tarihleri

2016 Özel okul teşvik sonuçları ve yerleştirme tarihleri

Özel okul teşvik sonuçları dün belli oldu. Milli Eğitim Bakanlığı özel okul teşviği alan okulları yayımladı. Tercih yapmaya hak kazanan öğrenciler 6-19 Eylül arasında tercih işlemlerini gerçekleştirecek. Özel okul teşvik sonuçlarına göre yerleştirme ilanı ise 20 Eylül'de yapılacak.

6.9.2016Gündem
Ünsal Ören ilk mezunlarını verdi

Ünsal Ören ilk mezunlarını verdi

Ünsal Ören ilk mezunlarını verdi

6.6.2016Gaziantep
10 bin çalışanın eğitim patronu

10 bin çalışanın eğitim patronu

TÖDER Başkanı İbrahim Taşel, mühendis kökenli, yılların eğitimcisi. Binlerce şarkı ve türküyü ezbere bilir, yıllardır Türkiye genelinde Mehmetçik Dershaneleri’nin koordinasyonunu üstlendi, binlerce öğrenciye yayın desteği verdi. Farklı bir profil izler, ne bazıları gibi şov yapar, ne de yapmadığı şeyleri yapmış gibi gösterir.

24.4.2016Eğitim
Temel liselere rakip: Kurslar

Temel liselere rakip: Kurslar

Özel öğretim kurslarında verilebilecek ders sayısının 3’ten 5’e çıkarılması, “Kurslar dershaneleşir mi?” sorusunu akıllara getirdi. Üniversite sınavlarına hazırlık için tercih edilen temel liselerde ise öğrenci kaybı endişesi yaşanıyor. Dershanelerini kapatıp temel lise olan bazı kurumların ders sayısının artmasıyla birlikte özel öğretim kursuna dönüşmesi ihtimali de doğdu.

15.4.2016Eğitim
Lise tanıtımı bilim şenliğine döndü

Lise tanıtımı bilim şenliğine döndü

ÜNİVERSİTEDE doğru mesleği seçmek için doğru liseyi okumak gerektiği anlayışıyla harekete geçen İzmir’in Konak İlçesi’ndeki Rehberlik Araştırma Merkezi (RAM), TEOG öncesi öğrencilere liseleri tanıttı. Düzenlenen fuarda stantlar adeta bilim şenliğine döndü. Bir lise geliştirdiği yapay kalbi tanıtırken, bir diğeri yazılımı ve yapımı öğrencilere ait olan çizgi üzerinde giden aracını gösterdi, bir başka stantta ise satranç oynayan robot yer aldı.

22.3.2016Ege
Özel öğretim kurslarında ‘3 bilim’ grubuyla ilgili düzenleme yapılacak

Özel öğretim kurslarında ‘3 bilim’ grubuyla ilgili düzenleme yapılacak

MEB Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürü Ömer Faruk Yelkenci, Danıştay’ın özel öğretim kurumlarına dair genelgedeki ‘en fazla 3 bilim grubu’nda kurs açılabileceği yönündeki maddenin yürütmesini durdurmasıyla ilgili, "Karar, yönetmelikteki ilgili maddeyi yeniden düzenlememiz anlamına geliyor" dedi.

24.2.2016Eğitim
Envar Eğitim Kurumlarından Antalya’ya 2 Bin Kişilik Kampus

Envar Eğitim Kurumlarından Antalya’ya 2 Bin Kişilik Kampus

ENVAR EĞİTİM KURUMLARI KURUCU TEMSİLCİSİ DR. MEHMET KARAKAYALI, ANTALYA'YA İKİ BİN KİŞİLİK BİR KAMPUS YAPMAYI PLANLADIKLARINI SÖYLEDİ

13.2.2016Antalya
Vergi Haftası Futbol Turnuvası

Vergi Haftası Futbol Turnuvası

27. VERGİ HAFTASI HALI SAHA FUTBOL TURNUVASI BAŞLADI

2.2.2016Antalya
Özel okullar toplantısında MEBe tepki

Özel okullar toplantısında MEB'e tepki

Türkiye Özel Okullar Derneği’nin geleneksel olarak düzenlediği eğitim sempozyumu protestoya sahne oldu. Milli Eğitim Bakanlığı’ndan hiçbir yetkilinin toplantıya gelmemesine tepki gösteren eğitimciler, Prof. Dr. Üstün Dökmen’in geçen yıl sempozyumda yaptığı konuşması dolayısıyla cezalandırıldıklarını düşünüyor. Eğitimciler, “Devlette küsme olmaz” diyor.

28.1.2016Eğitim
Eğitim-sen Eskişehir Şube Başkanı Serkan Demir:

Eğitim-sen Eskişehir Şube Başkanı Serkan Demir:

EĞİTİM-SEN ESKİŞEHİR ŞUBE BAŞKANI SERKAN DEMİR, 2015-2016 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILININ BİRİNCİ DÖNEMİNİ DEĞERLENDİRDİ.

21.1.2016Eskişehir
Özel öğretim kurslarına başvuru rakamları açıklandı

Özel öğretim kurslarına başvuru rakamları açıklandı

Milli Eğitim Bakanlığı'nın (MEB), "okul dışı eğitim seçenekleri" vurgusu yapılan Anayasa Mahkemesi kararının ardından sisteme yeni dahil ettiği özel öğretim kursu için 856 kurum başvurdu.

9.1.2016Gündem
Özel öğretim kursu olmak için 856 kurum başvurdu

Özel öğretim kursu olmak için 856 kurum başvurdu

MEB’in, ‘okul dışı eğitim seçenekleri’ vurgusu yapılan Anayasa Mahkemesi kararının ardından sisteme yeni dahil ettiği özel öğretim kursu için 856 kurum başvurdu.

9.1.2016Eğitim
2015 eğitime değişim damga vurdu

2015 eğitime değişim damga vurdu

2015 eğitim dünyası için hareketli geçti. Dershaneler kapandı. Tıp, hukuk, mimarlık ve mühendisliğe başarı sırası barajı geldi. İkinci sınıfa Arapça dersi konuldu... 2015’te eğitimde yaşanan kritik olayları sizin için derledik. Eğitimin aktörlerine 2016’dan beklentilerini sormayı da unutmadık.

4.1.2016Eğitim
Gençler Ve Yıldızlar Voleybol Turnuvası Devam Ediyor

Gençler Ve Yıldızlar Voleybol Turnuvası Devam Ediyor

KORKUTELİ'DE OKULLAR ARASI VOLEYBOL TURNUVASI DEVAM EDİYOR.(ADEM DURMAZ-ANTALYA-İHA)

17.12.2015Antalya
Ata’yı 25 Metrelik Pankartla Andılar

Ata’yı 25 Metrelik Pankartla Andılar

TÜRK ULUSUNUN BÜYÜK ÖNDERİ, CUMHURİYETİMİZİN KURUCUSU MUSTAFA KEMAL ATATÜRK, ARAMIZDAN AYRILMASININ 77’NCİ YIL DÖNÜMÜNDE, ÖZEL ADANA ERKAN KOLEJİ’NDE DE ANILDI.

11.11.2015Adana
Samsun’da Özel Okul Teşvikleri Ödenmeye Başlandı

Samsun’da Özel Okul Teşvikleri Ödenmeye Başlandı

MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI TARAFINDAN ÖZEL OKULA GİDEN ÖĞRENCİ SAYISINI ARTTIRMAK AMACIYLA ÖĞRENCİLERE VERİLECEK OLAN TEŞVİK BEDELLERİNİN İLK DİLİMİ ÖDENMEYE BAŞLANDI.

9.11.2015Samsun
CHP Milletvekili Adayları il il tam listesi | 1 Kasım 2015 erken seçimleri

CHP Milletvekili Adayları il il tam listesi | 1 Kasım 2015 erken seçimleri

1 Kasım erken seçimleri için partilerin Parti Meclisi ve MYK toplantıları ile belirlediği Milletvekili aday listeleri yayınlandı. İşte CHP'nin Milletvekili aday listesi..

26.10.2015Bilgi
Geçiş yapan borçlu çıktı

Geçiş yapan borçlu çıktı

Dershaneden dönüşen temel liselere kaydolan öğrencilerin başarı puanlarında ciddi düşüşler oldu. Ders saati farklılığı nedeniyle bu öğrenciler, devlet okulunda başarılı oldukları derslerden “borçlu geçti” kabul edildiler.

17.10.2015Eğitim
Geçiş yapan borçlu çıktı

Geçiş yapan borçlu çıktı

Dershaneden dönüşen temel liselere kaydolan öğrencilerin başarı puanlarında ciddi düşüşler oldu. Ders saati farklılığı nedeniyle bu öğrenciler, devlet okulunda başarılı oldukları derslerden “borçlu geçti” kabul edildiler.

17.10.2015Eğitim
Geçiş yapan borçlu çıktı

Geçiş yapan borçlu çıktı

Dershaneden dönüşen temel liselere kaydolan öğrencilerin başarı puanlarında ciddi düşüşler oldu. Ders saati farklılığı nedeniyle bu öğrenciler, devlet okulunda başarılı oldukları derslerden “borçlu geçti” kabul edildiler.

16.10.2015Gündem
MEB, temel lise yönetmelik taslağını yayınladı

MEB, temel lise yönetmelik taslağını yayınladı

Milli Eğitim Bakanlığı Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğü, Temel Lise Kurum Yönetmeliği taslağını açıkladı. Buna göre, okula öğrenci kayıtlarında Milli Eğitim Bakanlığı Özel Öğretim Kurumları ile dengi okul yönetmeliği hükümleri uygulanacak. Ancak, okulun ara sınıf öğrencilerini kayıtları, çalışma takviminde belirtilen tarihler arasında yenilenecek.

8.10.2015Eğitim
Velilere, “Çocuklarınıza Öz Güven Aşılayın” Önerisi

Velilere, “Çocuklarınıza Öz Güven Aşılayın” Önerisi

ERKAN EĞİTİM KURUMLARI 2015-2016 EĞİTİM ÖĞRETİM YILININ İLK VELİ TOPLANTISINI GERÇEKLEŞTİRDİ.

4.10.2015Adana
Bitlis’te İlköğretim Haftası Kutlamaları

Bitlis’te İlköğretim Haftası Kutlamaları

BİTLİSTE İLKÖĞRETİM HAFTASI KUTLAMALARI

1.10.2015Bitlis
Terörün Eğitime Darbe Vuracağı İddiası

Terörün Eğitime Darbe Vuracağı İddiası

EĞİTİM İŞ ESKİŞEHİR ŞUBE BAŞKANI EBRU SUNGAR (ORTADA), ARTAN TERÖR OLAYLARININ ÖZELLİKLE DE DOĞU VE GÜNEYDOĞU’DA EN ÇOK EĞİTİME DARBE VURACAĞINI İDDİA ETTİ.

29.9.2015Eskişehir
Erkan Temel Lisede İlk Seminer

Erkan Temel Lisede İlk Seminer

ERKAN EĞİTİM KURUMLARI GENEL KOORDİNATÖRÜ İZZETTİN YÜZÇELİK, “ÖĞRETMENLER, EĞİTİMİN İTİCİ GÜCÜ” DEDİ.

23.9.2015Adana
Sınavlara hazırlığın yeni yolları

Sınavlara hazırlığın yeni yolları

1 Eylül itibariyle 50 yıldır varlığını sürdüren dershaneler tarih oldu. Bununla birlikte, iyi bir üniversiteye ya da liseye girmek için uğraşacak adayların kafa karışıklığı hâlâ devam ediyor. Lise öğrencilerinin üniversiteye hazırlanmak için iki seçeneği var: Okul ve özel öğretim kursları. Mezunların ise, halk eğitim merkezleri ve temel liselerin açacağı kurslar ile özel öğretim kurslarına kaydolma şansı bulunuyor. TEOG adaylarının işi ise daha zor, etüt merkezleri ve takviye kursları dışında gidebilecekleri bir kurum yok.

14.9.2015Eğitim
İmam hatip ve meslek liselerine çift diploma formülü

İmam hatip ve meslek liselerine çift diploma formülü

Milli Eğitim Bakanlığı’nın, lise son sınıfta temel liseye geçen imam hatip ve meslek lisesi öğrencilerinin diploma hakkını kaybetmemesi için ‘çift diploma’ veya ‘mezun statüsü’ hakkı vermesi üzerinde çalıştığı iddia edildi. Bakanlık ise, “Veli ve öğrencilerden gelen istek doğrultusunda inceleme yapılıyor” açıklamasında bulundu.

5.9.2015Eğitim
230 bin teşvik

230 bin teşvik

Milli Eğitim Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre eğitim-öğretim desteğinden faydalanmak için 661 bin 233 öğrenci ve 6 bin 778 kurum başvuru yaptı. Öğrencilerden 230 bini teşvik almaya hak kazanırken, başvuru yapan tüm kurumlara destek verildi.

4.9.2015Eğitim
Özel okul teşvik sonuçları açıklandı

Özel okul teşvik sonuçları açıklandı

Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürü Ömer Faruk Yelkenci, özel okullara devlet desteği kapsamında tercih yapabilecek öğrencilerin puanlarını açıkladıklarını bildirdi. Bakanlık’tan yapılan açıklamaya göre eğitim öğretim desteği için 661 bin 233 öğrenci ve 6 bin 778 özel okul başvuru yaptı. Bu kapsamda 230 bin öğrenci destek almaya hak kazandı.

3.9.2015Eğitim
Özel okul teşviki kazananlar bugün açıklanıyor

Özel okul teşviki kazananlar bugün açıklanıyor

MEB’in özel okullarda öğrenim görecek öğrencilere vereceği eğitim öğretim desteğini kazanan öğrenciler ve teşvik alacak özel okullar, bugün ilan edilecek. Tercih işlemleri ise, 4-10 Eylül'de yapılacak.

3.9.2015Eğitim
1221 temel lise açıldı, 700 dershane kapandı

1221 temel lise açıldı, 700 dershane kapandı

MEB’in özel okula dönüşüm programına, kanunun yürürlüğe girdiği tarihte sayısı 3 bin 530 olan dershanelerin 2 bin 536'sı başvururken, 700 dershane faaliyetine son verdi. 1463 dershane dönüşüm okulu oldu. Bunlardan 1221’i temel lise olarak faaliyetlerini sürdürecek.

2.9.2015Eğitim
Temel liselerden diğer okullara nakil şartları açıklandı

Temel liselerden diğer okullara nakil şartları açıklandı

MEB, temel liselerden diğer ortaöğretim kurumlarına nakil ve geçiş şartlarını açıkladı. Buna göre temel lisede eğitim alan bir öğrenci daha sonra Anadolu, Anadolu imam hatip ya da mesleki ve teknik Anadolu liselerine nakil yaptırmak isterse her sınıf düzeyinde belirlenen derslerde başarılı olması gerekecek. İmam hatip ya da mesleki ve teknik liselere geçişte ise 9’uncu sınıfta okutulan meslek derslerinden sorumlu olacak.

1.9.2015Eğitim
Velilere ‘kayıt’ uyarıları

Velilere ‘kayıt’ uyarıları

Özel okulların üye olduğu derneklerin yöneticileri, temel liselere, özel öğretim kurslarına ya da etüt eğitim merkezlerine kayıt yaptıracak velilere uyarılarda bulundu.

31.8.2015Eğitim
Dershaneler bugün tarihe karışıyor

Dershaneler bugün tarihe karışıyor

50 yıldır hayatımızda olan dershaneler, dönüşüm başvurularının son günü olan bugün itibariyle ‘tarihe’ karışıyor. 2 bin 217 dershane dönüşüm kapsamına girdi, 500’ü kepenk kapattı.

31.8.2015Gündem
Dershaneler için son tarih 1 Eylül

Dershaneler için son tarih 1 Eylül

Eğitim öğretim hayatında bugünkü statüleriyle son 50 yıllık süreçte etkin bir şekilde faaliyetlerini sürdüren ve birçok kez kapatılmaları gündeme gelmesine rağmen sayıları 2008-2009 eğitim öğretim yılında 4 bini geçen dershaneler, 1 Eylül itibarıyla 'tarihe' karışacak.

30.8.2015Eğitim
Takviye başladı temel lise karışık

Takviye başladı temel lise karışık

Dershaneler, 1 Eylül’de kapanacak. Üniversite sınavına hazırlanacaklar için ise üç seçenek var: Takviye, özel öğretim ya da temel liselerin kursları. Velilerin kafası hâlâ karışık. Biz de Pertevniyal Anadolu Lisesi’nin takviye kursuna misafir olduk. Ayrıca temel lise kurslarıyla ilgili bilgi aldık.

28.8.2015Eğitim
MEB Müsteşarı Yusuf Tekin: Dershane diye bir kurum artık yok”

MEB Müsteşarı Yusuf Tekin: "Dershane diye bir kurum artık yok”

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Müsteşarı Yusuf Tekin, dershanelerin dönüşüm sürecinin sona ermesine kısa bir süre kaldığına dikkat çekerek, “Kanuni dayanağı olan dershane kurumu ya da dershane diye bir kurum artık yok” dedi. Tekin, 2 bin 300 dershanenin programa başvurduğunu, bunlardan bin 300'ünün başvurusunun onaylandığını, bin iki yüzünün de özel okula dönüştüğünü belirtti.

27.8.2015Eğitim
Samsun’da 10 Dershane Özel Eğitim Kursu Oldu

Samsun’da 10 Dershane "Özel Eğitim Kursu" Oldu

SAMSUN İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ AYTEKİN GİRGİN, KAPANAN DERSHANELERİN ÖZEL ÖĞRETİM KURSU, TEMEL LİSE, ETÜT EĞİTİM MERKEZİ VEYA ÖZEL ORTAOKUL’A DÖNÜŞEBİLECEĞİNİ SÖYLEDİ.

26.8.2015Samsun

Yazar Sonuçları

Okul faturası neden vergiden indirilemiyor

Okul faturası neden vergiden indirilemiyor

“MAAŞLI çalışıyorum... Beyanname vermiyorum diye vergi avantajım yok. Çocuğumun özel okul faturası ödeyeceğim vergiyi azaltmıyor. Kira gelirim olsa, ticari işletmem olsa, yıllık beyanname vereceğim... O zaman okul faturası, ödeyeceğim vergiyi azaltacak... Bunda bir gariplik yok mu?”

13.9.2016Ahmet KARABIYIK
10 bin çalışanın eğitim patronu

10 bin çalışanın eğitim patronu

TÖDER Başkanı İbrahim Taşel, mühendis kökenli, yılların eğitimcisi. Binlerce şarkı ve türküyü ezbere bilir, yıllardır Türkiye genelinde Mehmetçik Dershaneleri’nin koordinasyonunu üstlendi, binlerce öğrenciye yayın desteği verdi. Farklı bir profil izler, ne bazıları gibi şov yapar, ne de yapmadığı şeyleri yapmış gibi gösterir.

23.4.2016Nuran ÇAKMAKÇI
İşgal ettiğiniz makamdan utanın

İşgal ettiğiniz makamdan utanın!

KIRŞEHİR’de 8 Eylül’de yaşanan olaylar ile ilgili güvenlik kameraları görüntüsünü izlemediyseniz, izlemenizi öneririm.

21.10.2015Mehmet Y. YILMAZ