MENÜ
Arşiv
Yazarlara Göre
Yalçın BAYER63Ayşe ARMAN44Ertuğrul ÖZKÖK37Cengiz SEMERCİOĞLU34Emin ÇÖLAŞAN29Güzin Abla27Erkan ÇELEBİ26Yalçın DOĞAN22İsmet BERKAN21Niobe Aslı Temel20Bekir COŞKUN18Mehmet Y. YILMAZ18Melike Karakartal18Deniz SİPAHİ17Onur BAŞTÜRK16Yurtsan ATAKAN15Ahmet HAKAN14Ayşe ARAL14Patrick Özdemiroğlu14Tekin ARAL13İsmet SOLAK12Vahap MUNYAR12Erman TOROĞLU12Fatih ÇEKİRGE12Doğan HIZLAN11Enis BERBEROĞLU11Kanat ATKAYA11Fatih ALTAYLI10Serdar TURGUT10Tufan TÜRENÇ10Uğur CEBECİ10Erdal KAPLANSEREN10Erdal SAĞLAM9Nedim BUBİK9Gila BENMAYOR8Dr. Gündüz TEZMEN8Şükrü KIZILOT8Osman MÜFTÜOĞLU8Yılmaz ÖZDİL8İzzet ÇAPA8Ayşen GÜR7Kurthan FİŞEK7Mehmet Ali BİRAND7Ali Atıf BİR7Oktay EKŞİ6Yasemin BORAN6Figen BATUR6Armağan ÇAĞLAYAN6Ömür GEDİK6Uğur DÜNDAR6Melis ALPHAN6Ayşe ARAL - Kelebek6Gülse BİRSEL6Hulki İLGÜN5Şükrü KÜÇÜKŞAHİN5Rauf TAMER5Oya ARMUTÇU5Cengiz ÇANDAR5Sedat ERGİN5Dursun GÜNDOĞDU4Ferai TINÇ4Oya BERBEROĞLU4Pakize SUDA4Ebru ÇAPA4Ege CANSEN4Tolga TANIŞ4Şenay DÜDEK4Adnan KAYA4Aylin Anne4Hadi ULUENGİN3Muharrem SARIKAYA3Mustafa KUTLAY3Tuğrul ŞAVKAY3Korkut GÖZE3Pako'nun Sayfası3 Yaşar SÖKMENSÜER3Zeynep ATİKKAN3Yonca TOKBAŞ3Ayçe DİKMEN3Yonca TOKBAŞ - Kelebek3Nihat DEMİRKOL3Aynur TARTAN3Selim Türsen3Ajda PEKKAN3Pucca Günlük3Selim ÖZTÜRK3Mümtaz SOYSAL2Nilgün GEDİKOĞLU2Seçkin TÜRESAY2Mehmet YAŞİN2Oğuz ARAL2Nurten ERK TOSUNER2Yener SÜSOY2Nora ROMİ2Zeynep GÖĞÜŞ2Banu TUNA2Nil KARAİBRAHİMGİL2Yorgo KIRBAKİ2Salih NEFTÇİ2Pınar REYHAN2

Telefonlar

Telefonlar ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Telefonlar haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 6.664 Telefonlar haberi bulunmuştur.

Telefonlar Haberleri

Dijital doktorlar

Dijital doktorlar

Sağlık sektörü dijital dönüşümle değişmeye başladı. Sanal gerçeklik gözlükleri, 3D yazıcılar, yapay zekâ teknolojileri, akıllı cihazlar, chatbotlarla gerçekleştirilen örnekler, hastaların daha doğru ve hızlı teşhis edilmesini sağlıyor.

27.3.2017IK
Okullara akıllı sınıflar geliyor

Okullara akıllı sınıflar geliyor!

Mobil cihazların, mobil uygulamaların ve IoT’nin pazara girişi oldukça hızlı ve eğitim sektörünün bu teknolojiyi erkenden benimsediğini görmemize şaşırmamamız gerek. Bu neslin etkileşim biçiminin merkezinde yer alan mobil cihazlarla, doğal olarak mobil yenilikçiliğe öncülük etmek ve öğrencilerin daha gelişmiş öğrenme deneyimi kazanmalarını sağlama işi eğitim kurumlarına düşüyor. Bunu yapmak için, öğrencilerin mobil olma isteğini engellemeyen teknolojiye yatırım yapmaları gerekir; ancak öğrencilerin aynı zamanda da eldeki ödeve, yani derse odaklanmayı sürdürmeleri gerekir.

27.3.2017Teknoloji
Türkiyede şuan saat kaç, saatler ileri mi alındı İşte kafa karışıklığının sebebi

Türkiye'de şuan saat kaç, saatler ileri mi alındı? İşte kafa karışıklığının sebebi

Avrupa'da hafta sonu geçilen 'yaz saati' uygulaması ülkemizde karışıklığa neden oldu. Vatandaşlar sıklıkla şuan saat kaç ve saatler ileri mi alındı sorusunun cevabını arıyor. Bunun nedeni ise Avrupa'da saatlerin ileri alınması ile birlikte akıllı telefonların otomatik olarak saati bir saat ileri alması oldu. Durumdan habersiz olan vatandaşlar saatin kaç olduğunuz uzun süre anlayamadı. Peki şuan saat kaç? hafta sonu yaşanan karışıklığın sebebi..

27.3.2017Gündem
Şuanda saat kaç, saatler geri mi alınacak İşte bu sorunun çıkış nedeni..

Şuanda saat kaç, saatler geri mi alınacak? İşte bu sorunun çıkış nedeni..

Avrupa'da geçtiğimiz hafta sonu Cumartesi'yi, Pazar'a bağlayan gece 'yaz saati uygulaması'na geçildi. Bunun ardından akıllı telefonların bir çoğunda otomatik olarak saatler ileri alındı. Bilindiği üzere ülkemizde geçtiğimiz yıl 'yaz saati' uygulaması sabitlemiş ve saatler geri alınmamıştı. Fakat ülkemizde yaşayan vatandaşların telefonları otomatik olarak saatleri ileri alınca, karışıklık meydana geldi. Bazı vatandaşlar durumdan habersiz şekilde akşam saatlerine kadar değişen vakit ile yaşadı.. Bunun ardından sıklıkla şuan saat kaç ve saatler geri mi alınacak sorusunun cevabı arandı..

27.3.2017Gündem
Avrupa fobisi

Avrupa fobisi

HOLLANDA ile yaşanan kriz neredeyse iki haftayı doldurdu. İlk heyecan geçti, sinirler bir ölçüde yatıştı. Artık biraz daha sakin bakarak, hasar bilançosunu çıkarabiliriz; daha objektif analiz yapabiliriz.

26.3.2017OkurTemsilcisi
Galaxy S8 ne zaman çıkacak Fiyatı ne olacak

Galaxy S8 ne zaman çıkacak? Fiyatı ne olacak?

Galaxy S8'in tanıtılmasına sadece günler kaldı. Peki Samsung Galaxy S8 nasıl olacak? Fiyatı belli oldu mu? Türkiye'de satışa çıkacağı tarih belli mi? İşte Galaxy S8'le ilgili merak ettiğiniz her şey...

25.3.2017Teknoloji
HSBC Türkiye Genel Müdürü Selim Kervancı: Çinden gelecek yatırımlara yöneldik

HSBC Türkiye Genel Müdürü Selim Kervancı: Çin'den gelecek yatırımlara yöneldik

HSBC Türkiye Genel Müdürü Selim Kervancı: Çin'den gelecek yatırımlara yöneldik

25.3.2017Bursa
Ailelere teknolojik doz aşımı uyarısı

Ailelere teknolojik doz aşımı uyarısı

İZMİR'in Bornova İlçesi'ndeki Altındağ Atatürk Kültür Merkezi'nde 'Çocuk ve Teknoloji' konulu bir seminer veren, Aile Danışmanı Psikolog Ruşa Çamlıbel, "Doğa ve insan birbirini besler. Çocuklarla teknolojinin doz aşımı olmaksızın buluşmasını sağlamalıyız" dedi.

24.3.2017İzmir
Ağ güvenliği modern veri merkezleri ile sağlanıyor

Ağ güvenliği modern veri merkezleri ile sağlanıyor

Artan veri miktarı ve verinin ortaya çıktığı cihaz çeşitliliği nedeniyle ağ güvenliği gün geçtikçe zorlaşırken, ortaya çıkan maliyetler ve işletmelerin dikkat etmesi gereken konuları Radore ve Brocade açıklıyor.

24.3.2017Teknoloji
eTAnın 2017 hedefinde İzmir var

eTA'nın 2017 hedefinde İzmir var

eTA'nın 2017 hedefinde İzmir var

24.3.2017İzmir
Snapdragon 835in telefonlara katacağı 4 müthiş yenilik

Snapdragon 835'in telefonlara katacağı 4 müthiş yenilik

Qualcomm'un yeni işlemcisi Snapdragon 835, bir sonraki telefonunuza bakın hangi yenilikleri getirecek?

24.3.2017Teknoloji
Son yıllarda F-16 pilotların çoğu FETÖcüymüş

Son yıllarda F-16 pilotların çoğu FETÖ'cüymüş

Son yıllarda F-16 pilotların çoğu FETÖ'cüymüş

23.3.2017Ankara
Cep telefonu ile acil müdahele tatbikatı

Cep telefonu ile acil müdahele tatbikatı

İZMİR'deki Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin son kullanıcı olarak yer aldığı, bir Avrupa Birliği Projesi olan NEXES Projesi'nin tatbikatı gerçekleştirildi.

23.3.2017İzmir
Nokianın yeni telefonları hangi ülkelerde satışa çıkıyor

Nokia'nın yeni telefonları hangi ülkelerde satışa çıkıyor?

Nokia'nın yeni tanıttığı Nokia 3, Nokia 5 ve Nokia 6 telefonları hangi ülkelerde satışa çıkacak?

23.3.2017Teknoloji
Kadınlar ve engellilere evde iş imkanı

Kadınlar ve engellilere evde iş imkanı

Kadınlar ve engellilere evde iş imkanı

22.3.2017Trabzon
Çocuklar kitap okusun diye

Çocuklar kitap okusun diye

AKILLI telefonlar, bilgisayar ve tabletler nedeniyle çocukların sanal dünyada geçirdikleri sürenin her geçen gün biraz daha artması, kitap okuma alışkanlığı kazanılmasının önünde en büyük engel haline geldi. Kent Sağlık Grubu, anne babaların "Çocuğum hiç kitap okumuyor", "Çocuğuma nasıl kitap okumayı sevdirebilirim" yakınma ve sorularına yanıt bulacakları bir seminer düzenliyor.

22.3.2017İzmir
Kabin yasağı

Kabin yasağı

Amerika ve Birleşik Krallık Türkiye’nin de içinde bulunduğu birçok ülkeden ABD’ye yapılan uçuşlarda, yolcuların akıllı telefondan büyük elektronik cihazları yanlarına almalarını yasakladı. Bu uçuşlarda artık tablet, kamera ve bilgisayarlar uçakların bagaj bölümüne teslim edilecek. THY yetkilileri ilk uygulamanın bugün sabah 08.30 New York uçağı ile başladığını açıkladı.

21.3.2017Ekonomi
Son Dakika: ABDnin yasak kararı sonrası Çavuşoğlundan ilk açıklama

Son Dakika: ABD'nin yasak kararı sonrası Çavuşoğlu'ndan ilk açıklama

ABD'nin başkenti Washington'da konuşan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, ABD'nin, 8 ülkeden doğrudan uçuşlarda cep telefonundan büyük elektronik cihazları yolcuların yanlarına almalarını yasaklayan kararına ilişkin, "Bir endişe varsa güvenlikle ilgili birimlerimiz bir araya gelip tedbirleri almamız lazım. Yasaklamalarla bu iş olmaz. Bir DEAŞ teröristi herhangi bir yerden binebilir. Önemli olan, onların bindiği yerlerde gerekli tedbirleri alabilmektir" dedi. Öte yandan dün akşam İngiltere'de aynı yasağı uygulayacağını duyurdu. ABD'nin kısıtlama kararı bugün başlıyor. 08.05’te Atatürk Havalimanı’ndan Londra’ya yapılan seferde ise yasak henüz uygulanmaya başlamadı. İngiltere uçuşlarında uygulamanın ne zaman başlayacağının henüz kesinleşmediği öğrenildi.

21.3.2017Gündem
Nokiadan hafızalara derinden kazınan telefon: N95

Nokia'dan hafızalara derinden kazınan telefon: N95!

Nokia tarihinin belki de en önemli telefonu olan N95'i hatırlıyor musunuz? İşte geride kalan 10 yılın ardından, efsane N95'in hikayesi!

21.3.2017Teknoloji
Googledan müthiş buluş: Akıllı dövme geliyor

Google'dan müthiş buluş: Akıllı dövme geliyor!

Google, Almanya’da bulunan Saarland Üniversitesi ile işbirliği yaparak akıllı dövme üretimi için proje gerçekleştirdi. Peki bu akıllı dövmeler ne işe yarıyor ve nasıl uygulanıyor?

20.3.2017Teknoloji
Prof. Dr. Yetkiner, Teknoloji eğitimi olmalı

Prof. Dr. Yetkiner, "Teknoloji eğitimi olmalı"

İZMİR Ekonomi Üniversitesi (İEÜ) Ekonomi Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hakan Yetkiner, banka kartlarıyla ilgili alınan son önlemlere değinerek, Türkiye'de acilen teknoloji eğitimi seferberliği gerçekleştirilmesinin zorunluluk olduğunu söyledi.

20.3.2017İzmir
Galaxy S8in kamerasına müthiş özellik

Galaxy S8'in kamerasına müthiş özellik!

Galaxy S8 hakkında yeni bilgiler gelmeye devam ediyor! Bu seferki dedikodu, kamerayla ilgili...

20.3.2017Teknoloji
Telefonlar artık birbirini şarj edecek

Telefonlar artık birbirini şarj edecek!

Sony, yeni Xperia'larında telefonunuzun şarjını, arkadaşlarınızla paylaşmanızı sağlayacak!

20.3.2017Teknoloji
Kriz önce Avrupalı Türkleri vuruyor

Kriz önce Avrupalı Türkleri vuruyor

Ne zaman Türkiye ile Almanya veya Türkiye ile AB arasında hafif bir serin rüzgar esse, bu Avrupa’daki Türklere fırtına olarak yansıyor. Bu sefer Türkiye-AB arasında fırtınalar esiyor ve Avrupa’daki Türklere kasırga olarak dönüyor.

18.3.2017Dünya
Android 7.1.2 sürümü ne zaman yayınlanacak

Android 7.1.2 sürümü ne zaman yayınlanacak?

Google bir süre önce beta sürümü yayınlanan Android Nougat 7.1.2'yi ne zaman kullanıcılara sunacak?

16.3.2017Teknoloji
Müthiş cep telefonu tasarımları

Müthiş cep telefonu tasarımları

Yıllar önce telefonların şekil değiştireceğine ve bambaşka modellerinin çıkacağına inanan tasarımcıların ortaya çıkardığı telefonlar görenleri şaşkına çeviriyor. Elbette bu telefonların pek çoğu üretilmedi, ya da üretilemedi.

16.3.2017Teknoloji
Elektrikte bizi neler bekliyor

Elektrikte bizi neler bekliyor?

DÜNYA nüfusu artmayı, kaynaklar daralmayı sürdürürken, gelecekte bazı sektörlerin stratejik önemi artacak.

14.3.2017Dijital Sanayi
Sahte yetişkin sitesinde virüs tuzağı

Sahte yetişkin sitesinde virüs tuzağı

Sahte yetişkin sitesinde virüs tuzağı

14.3.2017İstanbul
Röntgen cihazlarından sanal gerçekliğe

Röntgen cihazlarından sanal gerçekliğe

Ahmet CAN

13.3.2017Dijital Sanayi
Telegraphdan Hakan Uzanla ilgili flaş iddia... Vertuyu aldı...

Telegraph'dan Hakan Uzan'la ilgili flaş iddia... 'Vertu'yu aldı...

Hakan Uzan'la ilgili flaş iddia... İngiliz The Daily Telegraph gazetesi, lüks cep telefonlarıyla tanınan Vertu şirketinin firari işadamı Hakan Uzan tarafından satın alındığını yazdı.

13.3.2017Ekonomi
ALO UYDU

ALO UYDU

Dağda, açık denizde veya arazi koşullarında çekmeyen cep telefonlarına alternatif olarak sunulan uydu telefonlarının teknolojileri hızla geliştiriliyor. Gelişen teknolojiyle internete de bağlanabilen uydu telefonlarıyla konuşmaların dakikası 89 cent, internetin ise megabyte’ı 2 dolar olarak ücretlendiriliyor.

11.3.2017Ekonomi
A’dan Z’ye mobil uygulamalarda son trendler

A’dan Z’ye mobil uygulamalarda son trendler

Akıllı telefonlar hayatın her alanını hakimiyeti altına aldı. İşte mobil uygulamaların dünyasından son haberler...

11.3.2017Kobi
İşte İstanbulda 7 kişinin kaza sonucu ölmesiyle gündeme gelen o kule

İşte İstanbul'da 7 kişinin kaza sonucu ölmesiyle gündeme gelen o kule

Bugün İstanbul'da içinde 7 kişinin olduğu helikopter TV kulesine çarpıp düşmüştü. Kule inşaası tamamlandığında Dünyanın en yüksek 12’inci kulesi olmuştu. O kulenin yapımından bugüne hikayesini sahibi Naci Endem anlatmıştı. İşte İstanbul'da 7 kişinin kaza sonucu ölmesiyle gündeme gelen o kule:

10.3.2017Gündem
İşte helikopter kazasıyla gündeme gelen o kulenin hikayesi

İşte helikopter kazasıyla gündeme gelen 'o kule'nin hikayesi

İşte helikopter kazasıyla gündeme gelen 'o kule'nin hikayesi

10.3.2017İstanbul
Googledan çok önemli Wikileaks açıklaması: Yok böyle bir şey

Google'dan çok önemli Wikileaks açıklaması: Yok böyle bir şey!

Google, son günlerde gündemi meşgul eden Wikileaks belgeleriyle ilgili yeni bir açıklama yaptı; güvenlik açıklarının çoktan kapatıldığı kaydedildi. İşte Google'ın Wikileaks'in iddialarının ardından yaptığı o açıklama...

10.3.2017Teknoloji
Android 7.0 Nougat nedir Telefonlara hangi özellikleri getiriyor

Android 7.0 Nougat nedir? Telefonlara hangi özellikleri getiriyor?

Android 7.0 Nougat Google'ın en yeni mobil işletim sistemi olma özelliğini taşıyor. Peki Android 7 kurulumu sonrası telefonlara yeni hangi özellikler geliyor? Hangi telefonlar Android 7.0 Nougat güncellemesi alacak, hangileri alamayacak?

10.3.2017Teknoloji
ASUS Zenfonelara çok önemli Android güncellemesi

ASUS Zenfone'lara çok önemli Android güncellemesi

ASUS Zenfone 3 model telefonlar için Android 7.0 Nougat güncellemesi nihayet geldi. Peki bu güncellemeyi Zenfone 3 modellerine kurduğunuzda neler olacak?

10.3.2017Teknoloji
CIA belgeleri yayınlayan Wikileaks kurucusundan yeni açıklama

CIA belgeleri yayınlayan Wikileaks kurucusundan yeni açıklama

Wikileaks internet sitesinin kurucusu Julian Assange, ABD Merkezi Haberalma Teşkilatının (CIA) dünya çapında yürüttüğü siber operasyonlardan etkilenen teknoloji şirketlerine, Wikileaks'in önceki gün yayımladığı CIA'in siber operasyonlarda kullandığı yöntemlerin yer aldığının ileri sürüldüğü belgelere özel erişim sağlanacağını söyledi. Assange, Wikileaks'in önceki gün yayımladığı belgelerle ilgili Twitter'dan açıklamalarda bulundu. 

9.3.2017Dünya
Whatsapp konuşma kayıtlarınız tehlikede

Whatsapp konuşma kayıtlarınız tehlikede!

Whatsapp'ta her gün onlarca mesaj alıp gönderiyoruz; ancak bu mesajları hiç de istemeyeceğiniz birilerinin okuduğunu bilmek gerçekten rahatsız edici. Son çıkan bilgilere göre CIA, Whatsapp üzerinden kullanıcıların sohbetlerini okuyor!

9.3.2017Teknoloji
Samsung Galaxy S8 ve Galaxy S8 Plus yan yana görüntülendi

Samsung Galaxy S8 ve Galaxy S8 Plus yan yana görüntülendi!

İnternette ortaya çıkan net fotoğrafta, Galaxy S8 ve Galaxy S8 Plus, ilk kez yan yana görülebiliyor!

9.3.2017Teknoloji
ABDde FBI ve CIAden WikiLeaks soruşturması

ABD'de FBI ve CIA'den WikiLeaks soruşturması

ABD'de, Merkezi Haber Alma Teşkilatı'nın (CIA) gizli elektronik dinleme araçlarına ait olduğu iddia edilen belgelerin internet sitesi WikiLeaks'e sızdırılması ile ilgili olarak cezai soruşturma başlatıldı.

9.3.2017Dünya
Dünya gözlem uydusu Sentinel 2B uzaya fırlatıldı

Dünya gözlem uydusu "Sentinel 2B" uzaya fırlatıldı

Avrupa Uzay Ajansı (ESA), Avrupa Birliği'nin Kopernik çevre izleme programı kapsamında yeni bir gözlem uydusunu uzaya fırlattı.

9.3.2017Teknoloji
Android O nasıl olacak Telefonlar nasıl değişecek

Android O nasıl olacak? Telefonlar nasıl değişecek?

Google, yeni nesil Android mobil işletim sistemi Android O'yu I/O 2017 geliştirici konferansında duyurmaya hazırlanıyor. Sonbaharda piyasaya sürülmesi beklenen Android O ile ilgili ilk bilgiler ise internete sızdı.

9.3.2017Teknoloji
Telefonlar dudağınızla açılacak

Telefonlar dudağınızla açılacak!

Akıllı telefon kilitlerini dudak okuyarak açmaya yarayan yeni bir teknoloji geliyor. Bakalım bu yeni dudak okuma teknolojisi nasıl çalışıyor.

9.3.2017Teknoloji
Bu montlar çok akıllı

Bu montlar çok akıllı

Kumaşların kullanıldığı her alandaki ürünü akıllandırmak için harekete geçen ‘Thread In Motion’ adındaki girişim, ilk projesini tamamladı. ‘Skadi Jacket’ adındaki akıllı mont, kullanıcıların akıllı telefonlarını ceplerinden çıkarmadan kontrol etmesini sağlıyor. Ayrıca Sudan ordusunun da üniformalarını akıllandırma işi girişime kaldı. 

8.3.2017Ekonomi
Yeni özelliği ile arama alışkanlıklarını değiştiriyor

Yeni özelliği ile arama alışkanlıklarını değiştiriyor

Turkcell’in yeni paketlerinde ses yok BİP var Anlık mesajlaşma uygulaması olarak hayatımıza giren BiP yenilikçi özellikleriyle bir içerik platformuna dönüşürken bugünlerde ise devrim sayılabilecek bir yenilikle gücüne güç katmaya devam ediyor.

8.3.2017Ekonomi
(Yeniden) - İstanbulda siber dolandırıcılık operasyonu

(Yeniden) - İstanbul'da siber dolandırıcılık operasyonu

(Yeniden) - İstanbul'da siber dolandırıcılık operasyonu

8.3.2017İstanbul

Yazar Sonuçları

Avrupa fobisi

Avrupa fobisi

HOLLANDA ile yaşanan kriz neredeyse iki haftayı doldurdu. İlk heyecan geçti, sinirler bir ölçüde yatıştı. Artık biraz daha sakin bakarak, hasar bilançosunu çıkarabiliriz; daha objektif analiz yapabiliriz.

26.3.2017Faruk BİLDİRİCİ
Hayal peşinde bisikletle çölde; Afrika’da 54 ülke

Hayal peşinde bisikletle çölde; Afrika’da 54 ülke

O bir çılgın…

18.3.2017Ayşe ARMAN
Kişisel verilerimiz neden korunmuyor

Kişisel verilerimiz neden korunmuyor?

AİLEMİZİN, yaşlı bir dostu yaklaşık 10 gün önce bankadaki tüm parasını kaptırdı.

13.3.2017Gila BENMAYOR