Aramanız :
Aradığınız kelime : "

tarim_iscileri

"
Tarih Aralığı
Tüm Sonuçlar
Son 24 Saat
Son 7 Gün
Son 30 Gün
Son 12 Ay

Bölümlere göre
Devamı

Yazarlara göre
Devamı

Sırala :
En Yeni
| En Eski

513  adet haber bulundu.


 • Ermenek’teki facia madeninin kapatılmasıyla işsiz kalan işçilerden tepki - tarim_iscileri
  Ermenek’teki facia madeninin kapatılmasıyla işsiz kalan işçilerden tepki16.03.2015
  EkonomiKARAMAN’ın Ermenek İlçesi Has Şekerler Madencilik’e ait ocakta su basması sonucu içerde mahsur kalan 18 işçinin hayatını kaybetmesi ile sonuçlanan facianın ardından madendeki faaliyetlerin durdurulmasıyla işlerine son verilen yaklaşık 40 işçi, devlet yetkililerinin kendilerine verdiği sözleri tutmadığı iddiasıyla eylem yaptı.Ermenek Kaymakamlık binası önünde toplanan işçiler verilen sözlerin yerine getirilmesini istedi.
 • İşsiz bekleyen 1 milyon 735 bin 892 kişilik boş kadro var - tarim_iscileri
  İşsiz bekleyen 1 milyon 735 bin 892 kişilik boş kadro var23.02.2015
  Ekonomiİşsizlik yüzde 10.7 ile dört yılın zirvesine çıksa da hala 1 milyon 735 bin 892 boş kadro doldurulmayı bekliyor.Her ne kadar bu boş kadroların 741 bini niteliksiz işçilere yönelik olsa da en fazla arananlar 51 bin kişi ile satış danışmanlığı ve 48 bin kişi ile güvenlik görevlilerinde.
 • Madencilerin başkanı vekillik için istifa etti - tarim_iscileri
  Madencilerin başkanı vekillik için istifa etti03.02.2015
  EgeTÜRKİYE Maden İşçileri Sendikası Yatağan ve Havalisi Şube Başkanı Süleyman Girgin, Cumhuriyet Halk Partisi'nden (CHP) milletvekili aday adayı olmak için görevinden istifa etti.
 • Ekmeklerini turptan çıkarıyorlar - tarim_iscileri
  Ekmeklerini turptan çıkarıyorlar26.01.2015
  EkonomiTürkiye'nin turp ihtiyacının büyük kısmının karşılandığı Kadirli ilçesindeki tarım işçileri, soğuğa rağmen ürünleri Savrun Çayı'nda yıkayarak geçimlerini sağlıyor.
 • TİSK: İstihdamdaki artış büyümeye yansımıyor - tarim_iscileri
  TİSK: İstihdamdaki artış büyümeye yansımıyor17.01.2015
  EkonomiEkim 2014 itibariyle son bir yılda Türkiye’de işgücündeki artış 1 milyon 929 bin kişi olurken artış oranı bir önceki yılın aynı ayına göre (Ekim 2013) yüzde 345’i buldu.İşgücü içinde istihdam edilenler 1 milyon 356 bin kişi, işsiz sayısı ise 573 bin kişi arttı.İş arayan her 100 kişiden 30’u işsiz kaldı.
 • Asgari ücret ne kadar oldu? (Kaç lira zam geldi?) - tarim_iscileri
  Asgari ücret ne kadar oldu? (Kaç lira zam geldi?)30.12.2014
  GündemTürkiye'de 5 milyon işçinin gözü kulağı Asgari Ücret Tespit Komisyonu tarafından organize edilen toplantıdaydı.Bakan Faruk Çelik asgari ücret zammını açıkladı, işte yeni asgari ücret.(Asgari ücret Türkiye’de ilk kez nasıl ortaya çıktı?)
 • Kadınları taşıyan kamyonet dereye uçtu - tarim_iscileri
  Kadınları taşıyan kamyonet dereye uçtu26.12.2014
  EgeÇANAKKALE'nin Lapseki İlçesi'nde tarlaya çalışmaya giden kadın işçilerin içinde bulunduğu kamyonet, köprü yakınlarında kontrolden çıkarak dere yatağına uçtu.Kamyonetin suya gömülmesini çarptığı ağaç engellerken, kazada 8 kişi yaralandı.
 • Antalya’nın imtihanı - tarim_iscileri
  Antalya’nın imtihanı26.12.2014
  GündemGöç etmek zorunda kalan Suriyelilerle yaşanan gerginliğe Antalya da eklendi.Vali “Gidin” dedi.İşverenler ucuz işçi gözüyle baktığı Suriyelileri kaybetmek istemiyor.Suriyelilerinse gidecek yeri zaten yok.
 • Bülent Arınç'tan Bakanlar Kurulu sonrası açıklama - tarim_iscileri
  Bülent Arınç'tan Bakanlar Kurulu sonrası açıklama02.12.2014
  GündemHükümet Sözcüsü Bülent Arınç, Bakanlar Kurulu sonrasında açıklama yaptı.Arınç, Soma'da işten çıkarılan madenciler ile ilgili olarak "Konunun üzerindeyiz bunu çözeceğiz.Onları aç açıkta ve işsiz bırakacak değiliz." dedi.
 • Kimyasal tepkime işçileri zehirledi - tarim_iscileri
  Kimyasal tepkime işçileri zehirledi27.11.2014
  GündemİZMİR'in Bornova İlçesi'nde belediyenin çöp arabasıyla evsel atıkları toplayan 4 işçi, kimliği belirsiz kişi ya da kişilerin çöpe attığı kimyasal tarım ilacının tepkime gösterip alev alması sonucu oluşan gaz nedeniyle hastanelik oldu.
 • Soma'da 28 işçi işten çıkarıldı - tarim_iscileri
  Soma'da 28 işçi işten çıkarıldı19.11.2014
  EkonomiManisa’nın Soma İlçesi’nde, Soma Kömür İşletmeleri A.Ş.’ye bağlı Işıklar Maden Ocağı’nda çalışan işçilerden 28’i işten çıkarıldı.
 • Yalçın DOĞAN

  Mevsimlik komedi - tarim_iscileri
  Mevsimlik komedi13.11.2014
  YazarlarAFYON, Şırnak, Adıyaman, Urfa’da mevsimlik tarım işçileri çeşitli kazalarda ölüyor, hükümet derhal el koyuyor.
 • Manisa Yırca, yas evi gibi - tarim_iscileri
  Manisa Yırca, yas evi gibi07.11.2014
  GündemYırca Soma'ya giderken sağlı sollu zeytin ağaçları eşlik eder yola.Bugünlerde ise hasattaki köylülerin görüntüleriyle daha renkli yolboyu.Akhisar, Ayvalık ve çevrede zeytin hasatı şenlikleri yapılırken adeta bu toprakların kaderi gibi Soma Yırca'da tam tersi yaşanıyor.Köylüler kesilen zeytin ağaçlarına ağlıyor.
 • 14 kez cenaze namazı kılındı - tarim_iscileri
  14 kez cenaze namazı kılındı03.11.2014
  GündemISPARTA Yalvaç'ta aşırı yolcu alınması nedeniyle frenleri patlayıp şarampole devrilen midibüste hayatını kaybeden 17 işçi son yolculuklarına uğurlandı.Hayatını kaybeden 14 kişi için tek tek cenaze namazı kılındı, facianın kurbanları yan yana defnedildi.İkizler Emel ile Meral'in hayatlarında ilk kez birbirlerinden ayrılmış olması kazayla ilgili ortaya çıkan ve yürekleri sızlatan acı detaylardan sadece biri oldu.
 • Melis ALPHAN

  Öldüklerinde hatırladıklarımız - tarim_iscileri
  Öldüklerinde hatırladıklarımız03.11.2014
  YazarlarMEVSİMLİK gezici tarım işçileri ilk kez 1830’larda Çukurova’da çalıştırılmak üzere Kavalalı İbrahim Paşa tarafından Sudan’dan getirildi.
 • 17 kişinin öldüğü kazadan kurtuldu, yaralı annesi ve 3 kardeşini de midibüsten çıkardı - tarim_iscileri
  17 kişinin öldüğü kazadan kurtuldu, yaralı annesi ve 3 kardeşini de midibüsten çıkardı01.11.2014
  GündemISPARTA’nın Yalvaç İlçesi yakınlarında aşırı yolcu alınması nedeniyle frenleri patlayınca şarampole devrilmesi sonucu 17 kişinin öldüğü, 28 kişinin yaralandığı midibüs kazasında yaralanan 18 yaşındaki Veli Turgut, anne ve 3 kardeşini de ölümden kurtardı.Camı kırıp midibüsten çıktıktan sonra annesi ve 2 kardeşini kurtaran Veli Turgut, araç içinde ayağı sıkışan diğer kardeşini de bir demir parçasıyla sıkıştığı yerden çıkardı.Veli Turgut, ailesinin yanı sıra 5 kişiyi daha araçtan çıkarttı.Araçta bulunan 46 kişiyle kaza yapan midibüse daha önce 87 kişi bindikleri günler olduğunu belirten Veli Turgut, "Hafta içi olduğu için sayı azdı, ’kalabalık’ değildi.Hafta sonları daha kalabalık oluyor.Biz daha önce aynı midibüste 87 kişi bindik.Nasıl sığdığımızı bende bilmiyorum ama 87 kişi bindik" dedi.
 • Isparta'daki facianın altında
  Isparta'daki facianın altında "çavuş" sistemi çıktı31.10.2014
  EkonomiSoma’da 301 can gitti.Acıyı sindirmeye çalışıyorduk ki Mecidiyeköy’de asansör 32’nci kattan yere çakıldı 10 can yitti.“Bu son olsun” derken olmadı; Ermenek su faciası ile sarsıldık.Herkes çok üzgün ve çaresizdi.Türkiye sıkıntıyla uykuya yattı.Bu sabah gözümüzü Isparta’dan gelen kara kaza haberiyle açtık.Çoğu kadın 17 tarım işçisi ölmüş, 30’u yaralanmıştı.Bu bitmeyen yıkımların nedenlerine bakıldığında, Sezen Aksu ve Meral Okay’ın birlikte yazdıkları ünlü şarkının sözleri çıkıyor ortaya: Masum değiliz hiçbirimiz…
 • Banu ŞEN

  Oturarak muhalefet olmaz bu emek yoğun bir siyaset - tarim_iscileri
  Oturarak muhalefet olmaz bu emek yoğun bir siyaset21.10.2014
  Yazarlar
 • Bu fotoğrafta iki savaş var - tarim_iscileri
  Bu fotoğrafta iki savaş var18.10.2014
  EkonomiIŞİD ile PKK arasındaki çatışmalara rağmen sınırın Türkiye tarafında tarım işçileri çalışmaya devam ediyor.İşçiler arkalarında savaş devam etmesine rağmen pamuk toplayıp yaşam savaşını sürdürüyorlar.
 • Torba kanun Zonguldak’ta büyük hayal kırıklığı yarattı - tarim_iscileri
  Torba kanun Zonguldak’ta büyük hayal kırıklığı yarattı24.09.2014
  EkonomiMilyonlarca kişinin umutla beklediği Torba Kanun, tek geçim kaynağı kömür olan Zonguldak’ta tam bir hayal kırıklığı yarattı.Torba nedeniyle 22 rödovanslı ocakta üretim dururken 4 bin işçi süresiz izine çıkarıldı.Hürriyet, Torba Yasa’nın yürürlüğe girmesinden sonra büyük sıkıntı yaşayan ‘kara elmas’ şehrinin nabzını tuttu.Esnafından işçisine patronundan başkanına kadar tüm kesimler torba nedeniyle ‘Zonguldak biter’ diye isyan ederken, çaresiz kalan kömür işçilerinin Soma’ya gideceğini söylüyor.
 • Tarım işçileri vergi dairesini yaktı - tarim_iscileri
  Tarım işçileri vergi dairesini yaktı21.09.2014
  PlanetFransa'nın kuzeybatısındaki Morlaix şehrinde bulunan vergi dairesinde yangın çıktığı bildirildi.Hükümetin vergi politikalarını protesto eden tarım işçileri vergi dairesini yaktı.
 • Abdullah Öcalan'dan yeni hükümete ilk çağrı - tarim_iscileri
  Abdullah Öcalan'dan yeni hükümete ilk çağrı08.09.2014
  GündemİMRALI Adası’na dün giden HDP Heyeti, Abdullah Öcalan ile bir görüşme gerçekleştirdi.Öcalan’ın HDP Heyeti’ne yeni hükümetin hiçbir mazeret kalesine sığınmadan anlamlı ve derinlikli müzakereleri başlatacak ilke ve mekanizmaları biran önce hayata geçirmesi gerektiğini iletti.
 • Tarım işçilerini taşıyan traktöre kamyonet çarptı: 3 ölü - tarim_iscileri
  Tarım işçilerini taşıyan traktöre kamyonet çarptı: 3 ölü15.08.2014
  GündemBursa'nın Yenişehir ilçesinde, kamyonetin, tarım işçilerini taşıyan traktöre çarpması sonucu biri çocuk 3 kişi öldü, 6 kişi yaralandı.
 • Tarım işçilerini elektrik çarptı: 2 ölü - tarim_iscileri
  Tarım işçilerini elektrik çarptı: 2 ölü14.08.2014
  GündemMERSİN’in Tarsus İlçesi’nde, sulama kanalına düşen helezon makinesini çıkarmaya çalışan tarım işçileri, elektrik akımına kapıldı.Olayda 2 kişi hayatını kaybetti, 2 kişi de ağır yaralandı.
 • İzmir’de ‘Çatı’ farkı yüzde 25 - tarim_iscileri
  İzmir’de ‘Çatı’ farkı yüzde 2513.08.2014
  EgeİZMİR'de Ekmeleddin İhsanoğlu 1 milyon 382 bin 641 oy, Recep Tayyip Erdoğan 786 bin 967 oy, HDP'nin adayı Selahattin Demirtaş ise 188 bin 099 oy aldı.
 • İzmir'de ilçelerde ne oldu? - tarim_iscileri
  İzmir'de ilçelerde ne oldu?11.08.2014
  EgeİZMİRLİ seçmenin cumhurbaşkanlığı seçiminde tercihi yüzde 58 ile Ekmeleddin İhsanoğlu oldu.Cumhurbaşkanı seçilen Recep Tayyip Erdoğan İzmir'den yüzde 33 oy aldı.AK Parti 30 ilçeden sadece Kiraz'da en çok oyu alırken Selahattin Demirtaş, HDP oylarını ikiye katladı.652 bin 341 seçmen sandığa gitmedi.AK Parti yerel seçime göre üç puan düşük almasını, "Sandığa gitmeyen seçmen benim seçmenimdi" sözleriyle savundu.
 • Sendikaların üye sayıları açıklandı - tarim_iscileri
  Sendikaların üye sayıları açıklandı25.07.2014
  EkonomiÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, 2014 Temmuz ayı istatistiklerine göre, 12 milyon 287 bin 238 işçiden, 1 milyon 189 bin 481'inin sendikaya üyeliği bulunuyor.
 • Tarım işçilerini taşıyan minibüs devrildi: 21 yaralı - tarim_iscileri
  Tarım işçilerini taşıyan minibüs devrildi: 21 yaralı24.07.2014
  GündemAYDIN’da, tarladaki işlerini bitiren tarım işçilerini evlerine götürmek üzere yola çıkan minibüsün devrildiği kazada, 2’si ağır 21 kişi yaralandı.
 • Tarım işçisi taşıyan midibüs devrildi: 1 ölü, 24 yaralı - tarim_iscileri
  Tarım işçisi taşıyan midibüs devrildi: 1 ölü, 24 yaralı23.07.2014
  GündemİZMİR’in Bergama İlçesi’nde, tarım işçilerini taşıyan midibüsün kontrolden çıkıp devrilmesi sonucu 1 kişi öldü, 24 kişi yaralandı.
 • Bir yılda Osmaniye’de işsizlik oranı 4 puan arttı - tarim_iscileri
  Bir yılda Osmaniye’de işsizlik oranı 4 puan arttı05.07.2014
  EkonomiOSMANİYE 498 bin 981 kişilik nüfusu ve iplik fabrikalarıyla biliniyor.Yaklaşık 11 bin kişi Osmaniye Organize Sanayi Bölgesi’ndeki iplik ve tekstil fabrikalarında istihdam ediliyor.Ancak Türkiye İstatistik Kurumu’nun 2013 yılına ilişkin işsizlik verileri gözlerin Osmaniye’ye çevrilmesine neden oldu.
 • Melis ALPHAN

  Orman yangınları neden önlenemiyor? - tarim_iscileri
  Orman yangınları neden önlenemiyor?05.07.2014
  YazarlarORMAN Yüksek Mühendisi Doç.Dr.Yücel Çağlar, ülkemiz ormanları konusunda bir derya.Varlığını ormanlara adadığını söylemek abartılı olmaz.
 • Melis ALPHAN

  Büyüyeceksek böyle büyüyelim - tarim_iscileri
  Büyüyeceksek böyle büyüyelim12.06.2014
  PaparazziSoma’yı birçok boyutuyla tartıştık ama galiba esas tartışmamız gereken boyutu, Türkiye’nin 2023 hedefleri doğrultusunda, bol miktarda fosil yakıt kullanan sektörlere ağırlık vermesinin ne kadar mantıklı olduğu.
 • Melis ALPHAN

  Büyüyeceksek böyle büyüyelim - tarim_iscileri
  Büyüyeceksek böyle büyüyelim12.06.2014
  YazarlarSoma’yı birçok boyutuyla tartıştık ama galiba esas tartışmamız gereken boyutu, Türkiye’nin 2023 hedefleri doğrultusunda, bol miktarda fosil yakıt kullanan sektörlere ağırlık vermesinin ne kadar mantıklı olduğu.
 • Tarım işçilerinin çadırları sular altında kaldı - tarim_iscileri
  Tarım işçilerinin çadırları sular altında kaldı11.06.2014
  GündemKARAMAN’da etkili olan sağanak yağış nedeniyle çadırlarda kalan tarım işçileri belediye ekipleri tarafından tahliye edildi.İşçiler geceyi geçirmek üzere belediyeye ait araçlarla kapalı spor salonuna yerleştirildi.
 • Türk-İş'ten 10 gün sonra gelen 'Soma' açıklaması - tarim_iscileri
  Türk-İş'ten 10 gün sonra gelen 'Soma' açıklaması23.05.2014
  EkonomiTürk-iş Genel Başkanı Ergün Atalay, Soma'daki maden faciasında ölenlerin sayısının 301 olduğunu belirterek, "En son ocaktan çıkan bizim oradaki kurtarma ekipleri, 3 kere ocağı bir daha taradılar.Diyorlar ki 'Suriyeli var.' Hiç kusura bakmayın, orada çalışanların hepsi Suriyeli.Nasıl Suriyeli arıyoruz ki biz.Herkes Suriyeli olmuş.Orada çalışanların hepsi Suriyeli" dedi.Atalay, Soma faciasının yaşandığı madenden daha tehlikeli durumda olan maden ocaklarının olduğuna da işaret etti.
 • Yalçın BAYER

  Turgut Özal’dan: Madencilerin dramı - tarim_iscileri
  Turgut Özal’dan: Madencilerin dramı18.05.2014
  YazarlarCUMHURBAŞKANI Turgut Özal’ın oğlu Ahmet Özal, meslektaşlarımıza ‘Madencilerin Dramı’ başlıklı bir not gönderdi.Diyor ki:
 • CHP'li Özel 20 gün önce Meclis'te feryat etmişti - tarim_iscileri
  CHP'li Özel 20 gün önce Meclis'te feryat etmişti14.05.2014
  GündemCHP Manisa Milletvekili Özgür Özel, Soma'da facia bölgesinde incelemede bulundu ve korkunç rakamı açıkladı: Felakette hayatı kaybeden işçi sayısı 350’ye yaklaştı.
 • Melis ALPHAN

  Sosyal kalkınma yoksa ekonomik büyümeyi kim takar! - tarim_iscileri
  Sosyal kalkınma yoksa ekonomik büyümeyi kim takar!05.05.2014
  YazarlarZALİMCE öldürülen çocukların ardından otorite “En ağır cezalar verilecek” türünde açıklamalar yapıyor.
 • Kayıt dışı çalışma artık son bulacak - tarim_iscileri
  Kayıt dışı çalışma artık son bulacak27.04.2014
  EkonomiGÜNDELİKÇİ kadınlarla, mevsimlik işçiler için “istihdam bürosu” dönemi başlıyor.
 • Harran'dan Avrupa'ya. - tarim_iscileri
  Harran'dan Avrupa'ya.28.03.2014
  EkonomiHarran Ovası'nda jeotermal enerjinin kullanıldığı seralarda üretilen domates, başta Avrupa ülkeleri ve Rusya olmak üzere birçok ülkeye ihraç ediliyor.
 • Berlin'de koalisyon zirvesi - tarim_iscileri
  Berlin'de koalisyon zirvesi18.03.2014
  AvrupaAlmanya'da koalisyon partilerinin liderleri gündemdeki tartışmalı konuları ele almak üzere bugün biraraya geliyor.
 • Mersin'de kavga: 1 ölü, 1 yaralı - tarim_iscileri
  Mersin'de kavga: 1 ölü, 1 yaralı17.03.2014
  Son DakikaMerkez Akdeniz ilçesinde iki grup arasında çıkan taşlı sopalı kavgada bir Suriyeli hayatını kaybetti, bir kişi yaralandı.
 • İşçiler patronu rehin aldı - tarim_iscileri
  İşçiler patronu rehin aldı09.01.2014
  EkonomiFRANSA’da kâr ettiği halde kapanma tehdidi ile karşı karşıya olan Goodyear lastik fabrikasının işçileri firmanın insan kaynakları müdürü ile üretim müdürünü 24 saati aşkın zamandır rehin tutuyor.
 • 36 saatte Kauai - tarim_iscileri
  36 saatte Kauai16.12.2013
  SeyahatHawaii Adaları’nın en kuzeyindeki Kauai, bug ünlerde turistlerin yeni gözdesi.Rakipleri Oahu ve Maui’yle karşılaştırıldığında çok daha bakir.
 • Akademik lise sadece 4 yıllık - tarim_iscileri
  Akademik lise sadece 4 yıllık30.11.2013
  GündemDershaneler kapatılmadan akademik liseye dönüşecek.Milli Eğitim Bakanı Avcı bu konuda dershanelere teşvik verileceğini belirterek“4 yıllık bir geçiş sürecinde uygulanacak.4 yılın sonunda da dershaneler, özel okula dönüşecek” diye konuştu.
 • Akademik lise sadece 4 yıllık - tarim_iscileri
  Akademik lise sadece 4 yıllık30.11.2013
  EğitimDershaneler kapatılmadan akademik liseye dönüşecek.Milli Eğitim Bakanı Avcı bu konuda dershanelere teşvik verileceğini belirterek“4 yıllık bir geçiş sürecinde uygulanacak.4 yılın sonunda da dershaneler, özel okula dönüşecek” diye konuştu.
 • Tarım göçü haritası - tarim_iscileri
  Tarım göçü haritası23.11.2013
  AnkaraAnkara Üniversitesi, mevsimlik tarım işçilerinin göç yollarını haritalandırdı.Çalışmaya göre mevsimlik işçiler en çok Ankara, Malatya, Adana, Giresun, Konya ve Kayseri’ye göç ediyor.
 • Hindistan'da hız yapan kamyon devrildi: 22 ölü - tarim_iscileri
  Hindistan'da hız yapan kamyon devrildi: 22 ölü16.11.2013
  PlanetHindistan'ın batısında hız yapan bir kamyonun devrilmesi sonucu ilk belirlemelere göre 22 kişi öldü.
 • Tarımda en yoksul ‘mevsim’ işçileri - tarim_iscileri
  Tarımda en yoksul ‘mevsim’ işçileri15.11.2013
  Ekonomi‘Mevsimlik’ Tarım İşçileri ve Ailelerinin Sağlığının Geliştirilmesi Programı’ kapsamında, Birleşmiş Milletler Nüfus Fonu (UNFPA) ve Harran Üniversitesi tarafından Adıyaman ve Şanlıurfa’da ikâmet eden toplam 1.021 aileyi kapsayan bir araştırma yapıldı.
 • Yalçın BAYER

  ‘Hafriyat’ inşaat sektörünün eroini - tarim_iscileri
  ‘Hafriyat’ inşaat sektörünün eroini10.11.2013
  YazarlarSON yıllarda büyüyen inşaat sektöründen dolayı ‘hafriyat döküm yeri’ İstanbul’da olağanüstü cazibede büyük bir gelir kaynağına dönüşmüştür.
««İlk Sayfa
«Önceki
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11
Sonraki»
Son Sayfa»»