Arşiv

Suruç

Suruç ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Suruç haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.746 Suruç haberi bulunmuştur.

Suruç, Şanlıurfa ilinin bir ilçesidir.

Suruç, Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde (Orta Fırat Bölümü), Şanlıurfa İl’inin 46'km güney batısında yer alıyor. Suriye ile sınır teşkil eden demiryolu üzerindeki Mürşitpınar Köyü’ne 10'km. uzaklıkta ve Gaziantep-Şanlıurfa kara yoluna 6 km uzaklıktadır.

Devamı..

Suruç Haberleri

Babasının mezarı açılmış

Babasının mezarı açılmış

Gaziantep'te polis operasyonunda kendisini patlatan terör örgütü DAEŞ'in sözde Türkiye emiri Yunus Durmaz'ın babasının mezarı açılıp, DNA örneği alındığı ortaya çıktı.

30.5.2016Gündem
'Yeleğimi giyer babanın evinde patlatırım'

'Yeleğimi giyer babanın evinde patlatırım'

Terör örgütü IŞİD’in üzerindeki bombayı patlatarak ölen sözde Gaziantep emiri Yunus Durmaz’la ilgili kardeşi Hacı Ali Durmaz itiraflarda bulundu. Durmaz, “Yengem ve çocukları babasının yanında kalıyordu. Ağabeyim ‘Yeleği giyerim ve yanına gelir, babanın evinde kendimi patlatırım’ diye tehdit etti. Bunun üzerine yengem, eve geldi” dedi.

29.5.2016Gündem
Suruç saldırısına ilişkin davadan korkunç 'ihmal' çıktı

Suruç saldırısına ilişkin davadan korkunç 'ihmal' çıktı

Suruç’ta, terör örgütü IŞİD’in gerçekleştirdiği canlı bomba saldırısında 33 yurttaşın ölümüne ilişkin İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Yapalıal hakkında “görevi kötüye kullanmak” suçundan dava açıldı. İddinameye göre Suruç Emniyet Müdürlüğü, patlamanın meydana geldiği Onbirnisan Caddesi’nin de bulunduğu pek çok cadde ve sokakta üst ve çanta araması yapma yetkisi aldığı halde, arama yapmadığı belirlendi.

25.5.2016Gündem
Canlı bombanın hedefi açıkladı: Ak Parti Kongresi

Canlı bombanın hedefi açıkladı: Ak Parti Kongresi

GAZİANTEP Valisi Ali Yerlikaya, geçen perşembe günü polis operasyonunda vücuduna bağlı intihar yeleğini infilak ettirerek parçalanarak ölen IŞİD’in sözde Türkiye emiri Yunus Durmaz ve kendisiyle birlikte hareket eden kişilerin hedefinin, dün Ankara’da yapılan ve Ahmet Davutoğlu’nun görevi Binali Yıldırım’a devrettiği AK Parti Olağanüstü Kongresi olduğunu ve bu eylemin engellendiğini söyledi.

23.5.2016Gündem
İntihar yeleğiyle uyuyormuş

İntihar yeleğiyle uyuyormuş

Terör örgütü IŞİD’in sözde Türkiye emiri olan ve üzerindeki bombayı patlatarak ölen Yunus Durmaz’ın, yakalanma korkusu nedeniyle geceleri intihar yeleğiyle uyuduğu anlaşıldı. Ankara ve Suruç katliamlarının da talimatını veren Durmaz’ın evinde bir çanta para ile çok miktarda patlayıcı ele geçirildi. Kardeş Hacı Ali Durmaz da gözaltına alındı.

20.5.2016Gündem
Kendini patlatan IŞİD'li Yunus Durmaz iddiası

Kendini patlatan IŞİD'li Yunus Durmaz iddiası

GAZİANTEP’te terör örgütü IŞİD’e ait hücre evine yapılan baskında üzerindeki patlayıcıyı infilak ettirerek parçalanarak ölen teröristin Ankara Gar ve Suruç’taki canlı bomba saldırısını organize eden Yunus Durmaz olduğu iddia edildi.

20.5.2016Gündem
Bedenimde ve beynimde 100 bilyenin izi duruyor

Bedenimde ve beynimde 100 bilyenin izi duruyor

Suruç’taki saldırının sembol fotoğraflarından biri, yerde yatan iki yaralı kadının el ele tutuşarak birbirlerine güç verdiği kareydi. Kadınlardan biri Gökçe Çetin, diğeri Dr. Çağla Seven’di. Dr. Seven, 9.5 aydır patlamanın ve isabet eden 100’ün üzerinde bilyenin bedeni İle ruhunda yarattığı yaraları sarmaya çalışıyor.

8.5.2016Sağlık
Elektrik pazarlığı

Elektrik pazarlığı

Kullanılan elektriğin kayıt altına alınması için çalışmalarını sürdüren Dicle Elektrik, bölge çiftçileri ile buluşmalarını sürdürüyor.

7.5.2016Gündem
İzmir'deki çıplak eylemcilere kötü haber

İzmir'deki çıplak eylemcilere kötü haber

İzmir’deki 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü kutlamalarına katılan ve kendilerini ’anarşist’ olarak tanımlayan yaklaşık 25 kişilik grubun, polis arama noktasından giysilerini çıkartıp geçmeleri dün güne damga vurdu. Bu anlarda herhangi bir müdahalede bulunmayan polis kutlamalardan sonra, ’teşhircilik' suçlamasıyla işlem yapmak üzere görüntüleri incelemeye aldı. Savcının kararına göre hareket edileceği açıklanırken, Emniyet Müdürü Celal Uzunkaya ise kutlamalarda olumsuzluk yaşanmaması için müdahale edilmediğini ancak gerekli yasa maddelerine göre işlem yapacaklarını söyledi.

2.5.2016Gündem
Davutoğlu: Talimatı verdim

Davutoğlu: Talimatı verdim

Başbakan Ahmet Davutoğlu, çözüm sürecine dönüş tartışmaları için “Silahlar terk edilip, magmaya gömülene kadar operasyonlar devam edecek” derken yeni anayasa çalışmalarını “Biraz da demlenmeye bırakmak lazım” diye anlattı. Davutoğlu, şehit cenazelerinde Itri çalınması önerisiyle ilgili ''Diyanet İşleri Başkanımız’la konuştuk, bizim de zihnimizde yara olan bir husustur. Başbakanlık Müsteşarımıza çalışma yapma talimatını verdim, ilgili kurumlarla istişare edilecek'' ifadelerini kullandı.

20.4.2016Gündem
Aşiret düğününde silahlar susmadı

Aşiret düğününde silahlar susmadı

Şanlıurfa’nın Suruç İlçesi’nde, Ali Akkuş ile Devrim Küçükaslan’ın düğününde silahlar susmadı.

17.4.2016Gündem
Suruç-Ankara bağlantı kareleri

Suruç-Ankara bağlantı kareleri

Ankara Garı önünde ‘Barış Mitingi’ne katılanlara yönelik düzenlenen ve 103 kişinin öldüğü saldırıyı organize eden Halil İbrahim Durgun ile 34 kişinin öldüğü Suruç katliamını düzenleyen Abdurrahman Alagöz’ün irtibatlı olduğuna ilişkin bilgiler ve görüntülere ulaşıldı. Ankara saldırısının talimatını verdiği ve terör örgütü IŞİD’in ‘Gaziantep Emiri’ olduğu ileri sürülen Yunus Durmaz’ın ele geçirilen bilgisayarında ulaşılan görüntüler, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nca Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcılığı’na gönderildi.

13.4.2016Gündem

Ankara saldırısı 2 ay önceden de uyarılmış

Ankara'da 10 Ekim 2015'te 103 kişinin hayatını kaybettiği canlı bomba saldırısından 2 ay önce, saldırgan Yunus Emre Alagöz’ün eylem yapabileceği yönünde uyarı yapıldığı ortaya çıktı.

13.4.2016Gündem
Davutoğlu: Elimizde İstiklal Madalyası'yla Şanlıurfa'dayız

Davutoğlu: Elimizde İstiklal Madalyası'yla Şanlıurfa'dayız

Şanlıurfa'nın düşman işgalinden kurtuluşunun yıl dönümü ile kente İstiklal Madalyası verilmesi törenine katılan Başbakan Davutoğlu, "Gönlümüzde Şanlıurfa aşkı, elimizde İstiklal Madalyasıyla 11 Nisan’da 96’ncı Kurtuluş yıldönümünde Şanlıurfa’dayız" dedi. Davutoğlu, "Başbakanlığım döneminde Başkent dışındaki ilk bakanlar kurulu toplantısı Şanlıurfa’da gerçekleşecek" diye konuştu.

11.4.2016Gündem
IŞİD'i bitirecek belgeler!

IŞİD'i bitirecek belgeler!

Gaziantep polisinin, IŞİD'le ilgili önemli verilere ulaştığı öğrenildi. Yakalanan zanlılarla birlikte ele geçirilen dijital materyallerle terör örgütünün Türkiye ayağının deşifre olabileceği bildirildi.

6.4.2016Gündem
Başbakan Davutoğlu, Polis Akademisi Başkanlığı'nda konuştu...

Başbakan Davutoğlu, Polis Akademisi Başkanlığı'nda konuştu...

İki polisin şehit edildiği Ceylanpınar'a gittiğinde kendisine birtakım risklerin bulunduğuna dair istihbarat bilgilerinin geldiğini belirten Başbakan Davutoğlu, "O zaman gittiğimizde de yolda, sokakta şunu sordular 'Acaba Başbakan üzerinde ya da eşinin üzerinde çelik yelek mi var?' Diyarbakır'da da arkadaşlar 'Böyle bir tedbir alsak mı?' dediler. Başbakan çelik yelek giyerse Diyarbakır ile kucaklaştığında Diyarbakırlı eğer o çelik yeleği hissederse kendisini nasıl güvende hisseder? Emin olun, Başbakanın canı herhangi bir polisimizin, askerimizin, jandarmamızın ya da herhangi bir vatandaşımızın canından daha kıymetli değildir." diye konuştu.

4.4.2016Gündem
Kod adı cafer

Kod adı cafer

Diyarbakır’da HDP mitingine bombalı saldırıyla ilgili iddianamede, talimatın en çok aranan teröristler listesinin ‘kırmızı kategori’sinde bulunan ve başına 3 milyon lira ödül konulan IŞİD’in ‘Türkiye şeyhi’ İlhami Balı’nın verdiği belirtildi. Balı’nın telefonlarının o dönem dinlendiği ifade edildi. Saldırı sonrası Gaziantep’e kaçan Orhan Gönder’in Balı’ya “Abi ben Cafer geldim” diye 4 mesaj gönderdiği kaydedildi.

3.4.2016Gündem
“Sokağa çıkma yasağı sağlığa erişimi zorlaştırır” diyen doktor açığa alındı

“Sokağa çıkma yasağı sağlığa erişimi zorlaştırır” diyen doktor açığa alındı

TTB (Türk Tabipleri Birliği) Merkez Konsey Üyesi ortopedi uzmanı Dr. Fatih Sürenkök, İzmir Valiliği’nin kararıyla İzmir Tepecik Araştırma ve Eğitim Hastanesi’ndeki görevinden uzaklaştırıldı.

31.3.2016Sağlık
Aziz Kocaoğlu’ndan flaş açıklama

Aziz Kocaoğlu’ndan flaş açıklama

İZMİR Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, zaman zaman sözlerine yapılan yorumlarla gelen 2019’de yeniden aday olup olmayacağı konusunda ilk kez çok net konuştu. Kocaoğlu "Zirvede bırakmak gerekli. Üç yıl sonra 71 yaşında bu görevi 15 yıldır yaptığım gibi layıkıyla yaptığımı gibi 5 sene daha yapacağımı söylemek bana çok gerçekçi gelmiyor" dedi. İzin verilmeyen Yamanlar’daki Katı Atık Bertaraf Tesisi’yle ilgili çalışmaların çöpe gittiğini, Alsancak Limanın ise liman lobilerin kurban edilmemesi için büyütülmesinden yana olduğunu açıkladı.

30.3.2016Ege
Şanlıurfa'da işçi servisi devrildi: 14 yaralı

Şanlıurfa'da işçi servisi devrildi: 14 yaralı

ŞANLIURFA Organize Sanayi Bölgesi’nde çalışan işçileri taşıyan servis minibüsün devrildi, 14 kişi yaralandı.

29.3.2016Gündem
Begümhan Doğan Faralyalı: Medya gerçeğin peşinde olmalı

Begümhan Doğan Faralyalı: Medya gerçeğin peşinde olmalı

Uludağ Ekonomi Zirvesi’nin ikinci gününde ‘Sosyal Sürdürülebilirlik’ konusu işlendi. NEF CEO’su Erden Timur’un moderatörlüğünde gerçekleşen programda Doğan Holding Yönetim Kurulu Başkanı Begümhan Doğan Faralyalı da konuştu. Begümhan Doğan Faralyalı burada yaptığı konuşmada, “Özgür düşüncenin olduğu yerde toplumsal gelişimler mümkün olabiliyor. Medyada çok sorumluluk gerekiyor. Her türlü medya ortamı gelişim sağlıyor mu? Hayır. Medya ilkeli olduğu zaman katkı sağlıyor. Temelde medyanın hakkaniyetli, vicdanlı olması gerektiğine inanıyorum. Her zaman gerçeğin peşinde olması gerektiğine inanıyorum” dedi.

26.3.2016Ekonomi
Bakanlık 367 bin mirasçının peşine düştü

Bakanlık 367 bin mirasçının peşine düştü

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarım arazilerinin miras yoluyla bölünmesinin önüne geçmek amacıyla 73 bin 533 murisin (miras bırakan) 367 bin 264 mirasçısına 3 ay içinde tarım arazi mülkiyetlerinde intikal işlemlerini tamamlamaları için tebligat gönderdi.

22.3.2016Ekonomi
'IŞİD’in dört aşamalı Türkiye stratejisi'

'IŞİD’in dört aşamalı Türkiye stratejisi'

Geçtiğimiz cumartesi Taksim'de gerçekleştirdiği canlı bomba eylemiyle gündeme gelen IŞİD'in Türkiye stratejisini ele alan Milliyet yazarı Nihat Ali Özcan, "Tecrübe ve gelişmeler, DEAŞ’ın dördüncü aşamada yeni hedeflere yöneleceğini söylüyor. Sadece PKK ve yabancıları değil devleti/hükümeti de hedef alacaktır" diye yazdı.

22.3.2016Gündem
’Canlı bomba’nın ailesi gözaltında

’Canlı bomba’nın ailesi gözaltında

İSTANBUL’un kalbi İstiklal Caddesi’nde, 4 kişinin öldüğü ve 39 kişinin yaralandığı terör saldırısını gerçekleştiren ve patlamada parçalanarak ölen ’canlı bomba’ Mehmet Öztürk’ün gözaltına alınan babası ve kardeşinin sorguları sürüyor. Komşuları, ’canlı bomba’ 24 yaşındaki Mehmet Öztürk’ü hiç görmediklerini, olayın ardından babası Nahsen, kardeşleri Gökhan ve Y.Ö.’nün gözaltına alınmasıyla şoke olduklarını söyledi.

21.3.2016Çukurova
Gaziantep’teki hücre evinden

Gaziantep’teki hücre evinden

İstiklal Caddesi’nde canlı bomba saldırısı yapan Mehmet Öztürk’ün 2013 yılından evinden ayrılarak IŞİD’e katıldığı öğrenildi. Aynı yıl içerisinde Suriye’ye geçtiği tespit edilen Öztürk’ün 2015 yılına kadar Suriye’de bulunduğu, terör örgütü IŞİD içinde faaliyet gösterdiği de belirlendi.

21.3.2016Gündem
Suriye'nin kuzeyi yeni 'Kandil' oldu

Suriye'nin kuzeyi yeni 'Kandil' oldu

Suriye'deki iç savaşın oluşturduğu kaos ortamından faydalanan terör örgütü PKK, teröristlere PYD'nin kontrolündeki Suriye'nin kuzeyine kurduğu 33 yeni kampta eğitim veriyor. Mardin'in Nusaybin ilçesinin karşısındaki "Rimelan" kampında suikast ve keskin nişancı eğitimi veriliyor, özellikle Türkiye'de yapılacak eylemlere burada eğitim alan teröristler gönderiliyor. Kamışlı'nın doğusundaki Karaçoğ kampı ise terör örgütünün adeta kozmik odası konumunda bulunuyor, "Bahoz Erdal" kod adlı Fehman Hüseyin örgütü bu kamptan yönetiyor.

18.3.2016Gündem
Kızılay'ı kana bulayan bavul dolusu bomba otobüsle gelmiş

Kızılay'ı kana bulayan bavul dolusu bomba otobüsle gelmiş

Kızılay’ı kana bulayan bombayı Şanlıurfa’dan Ankara’ya taşıyan M.V.D. gözaltında. M.V.D.’nin ifadesine Hürriyet ulaştı. “Vahit A. bana Şanlıurfa’da siyah bir çanta vermişti. 10 Mart günü arayarak malzemeleri getirmemi söyledi. Aynı gün otobüsle Ankara’ya yola çıktım. Ertesi sabah AŞTİ’ye ulaştığımda beni Seher Çağla Demir ile Vahit karşıladı” diyen M.V.D., özetle şunları anlattı:

18.3.2016Gündem
Kılıçdaroğlu: Meclis Başkanı’na mektup sunduk

Kılıçdaroğlu: Meclis Başkanı’na mektup sunduk

TÜRKİYE Büyük Millet Meclisi (TMBB) Başkanı İsmail Kahraman ile görüşen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Kendisine bir mektup sunduk. Yaşanan terör terör olayları dolayısıyla TBMM Başkanı’nın insiyatif almasını istedik. Sorunun çözümüne katkı vermek için TBMM’nin daha etkin çalışması gerektiği kanısındayız" dedi.

15.3.2016Gündem
Kani Beko’ya Cumhurbaşkanı’na hakaretten dava açıldı

Kani Beko’ya Cumhurbaşkanı’na hakaretten dava açıldı

DEVRİMCİ İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK) Genel Başkanı Kani Beko ile Zaman Gazetesi eski Yazı İşleri Müdürü Harun Reşit Çümen hakkında "Cumhurbaşkanı'na hakaret" suçundan 4 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.

10.3.2016Gündem
Sur ve İdil'de 10 PKK'lı öldürüldü

Sur ve İdil'de 10 PKK'lı öldürüldü

Genelkurmay Başkanlığı, Diyarbakır Sur'da devam eden operasyonlarda 4 PKK'lı teröristin, Şırnak İdil'de ise 6 PKK'lı teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı.

7.3.2016Gündem
Piyasa hareketlendi, Fitch bekleniyor

Piyasa hareketlendi, Fitch bekleniyor

Gelişmekte olan ülke para birimlerinde dolar karşısında görülen değer kaybı paralelinde dolar/TL de yönünü yukarı çevirirken, piyasalar kapanış sonrası açıklanması beklenen Fitch'in Türkiye değerlendirmesini izleyecek.

26.2.2016Ekonomi
Kobaniden Nusaybin’e giden YPG’nin 2 keskin nişancısı Suruç’ta yakalandı

Kobaniden Nusaybin’e giden YPG’nin 2 keskin nişancısı Suruç’ta yakalandı

Suriye'nin PYD denetimindeki Kobani kentinden yasadışı yollarla sınırı geçen YPG’nin 2 keskin nişancısı, Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinde silah ve mühimmatlarla yakalandı. Keskin nişancıların operasyonların sürdüğü Mardin’in Nusaybin ilçesine gitmek istedikleri sırada yakalandıkları öğrenildi. 

25.2.2016Gündem
Türkiye güvenli ülke

Türkiye güvenli ülke

Yabancı yatırımcı güvenli ülkeleri tercih eder. Yabancı turist de öyle....

24.2.2016Dünya
IŞİD davası başladı, Halis Bayuncuk ile hakim arasında ilginç diyalog

IŞİD davası başladı, Halis Bayuncuk ile hakim arasında ilginç diyalog

Terör örgütü IŞİD'in Türkiye'deki yapılanmasına yönelik yürütülen soruşturma kapsamında 10'u tutuklu 96 sanık hakkında açılan davanın ilk duruşması görüldü. 

23.2.2016Gündem
Murat Yetkin Ankara saldırısını yazdı: Gün içinde konuştuğum kaynaklar diyor ki...

Murat Yetkin Ankara saldırısını yazdı: Gün içinde konuştuğum kaynaklar diyor ki...

Ankara'da dün akşam yaşanan terör saldırısının ardından Hürriyet Daily News Genel Yayın Yönetmeni Murat Yetkin Radikal'de şu yazıyı kaleme aldı:

18.2.2016Gündem
Dünya Ankara'daki patlamayı böyle gördü

Dünya Ankara'daki patlamayı böyle gördü

Ankara'da yaşanan patlama dünya medyası tarafından da flaş haber olarak duyuruldu. CNN ve Euronews gibi haber kanalları canlı yayınla patlamadan bilgiler geçerken, Alman basını olayı "Başkent Ankara'da şiddetli patlama" başlığıyla verdi.

18.2.2016Dünya
Bahçeli: Sayın Davutoğlu'na Kibar Feyzo’daki Maho Ağa’yı dikkatle incelemesini tavsiye ediyorum

Bahçeli: Sayın Davutoğlu'na Kibar Feyzo’daki Maho Ağa’yı dikkatle incelemesini tavsiye ediyorum

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, MHP'nin grup toplantısında Başbakan Davutoğlu'nu eleştirerek, ''Sayın Davutoğlu’na Köyden İndim Şehire ve Sahte Kabadayı filmlerini izlemesini, kendisiyle bire bir örtüşen rolleri böylelikle görmesini içtenlikle öneriyorum. Ya da Kibar Feyzo’daki Maho Ağa’yı dikkatle incelemesini tavsiye ediyorum'' dedi.

16.2.2016Gündem
TSK: Cizre'de 5 PKK'lı terörist yakalandı

TSK: Cizre'de 5 PKK'lı terörist yakalandı

GENELKURMAY Başkanlığı, Şırnak’ın Cizre İlçesi’nde devam eden operasyonda dün 5 PKK’lı teröristin yakalandığını ve yapılan aramalarda 7 ayrı binada daha önceden öldürüldüğü değerlendirilen 30 PKK’lı teröristin cesedinin ele geçirildiğini açıkladı.

13.2.2016Gündem
Kobani'ye kaçtığı öne sürülen Suruç Belediye Başkanı Şansal görevden alındı

Kobani'ye kaçtığı öne sürülen Suruç Belediye Başkanı Şansal görevden alındı  

ŞANLIURFA’nın Suruç İlçesi Belediye Başkanı DBP’li Orhan Şansal, İçişleri Bakanlığı'nın kararı ile görevden uzaklaştırıldı.

12.2.2016Gündem
Başbakan Davutoğlu: Doğum yapan kadınlarımızın hizmeti vatani bir hizmet gibidir

Başbakan Davutoğlu: Doğum yapan kadınlarımızın hizmeti vatani bir hizmet gibidir

Çalışan kadınların doğuma ilişkin izin ve haklarıyla ilgili konuşan Başbakan Ahmet Davutoğlu, ''Bizim için doğum yapan kadın hem mübarek annelik görevini yerine getiriyor hem de aslında vatani görevini yapıyor. Doğum yapan kadınlarımızın hizmeti vatani bir hizmet gibidir ve doğum süresi o yüzden memuriyetten sayılacak'' dedi.

3.2.2016Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Almanya, Fransa bizden fakir mi

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Almanya, Fransa bizden fakir mi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Şili’deki BM toplantısında “dünyada en çok sığınmacıya ev sahipliği yapan ülkenin Cumhurbaşkanı olarak bulunduğunu belirterek, Türkiye’ye dışarıdan maddi destek gelmediğini söyledi.

3.2.2016Gündem

Yazar Sonuçları

Göz göre göre eylem yapmış

DİYARBAKIR, Suruç, Ankara Garı ve İstanbul Taksim’de bombalı eylem talimatlarını veren IŞİD’çi teröristin bu talimatlarını 2013 yılından beri dinlenen telefonlardan verdiği belirlendi.

18.4.2016Haber Yazıları
‘Bir tık’ da bağımsız olsalardı keşke

‘Bir tık’ da bağımsız olsalardı keşke

HÂKİMLER ve Savcılar Yüksek Kurulu Başkanvekilliği’ne seçilen 2. Daire Başkanı Mehmet Yılmaz (Türkiye’de Mehmet Yılmaz ismini taşıyan 33 binden fazla insan olduğunu biliyor muydunuz?) “Hâkim ve savcılarımız dünyadan bir tık ileride” dedi.

25.3.2016Haber Yazıları
Canlı bomba

Canlı bomba

KANDİL’de KCK yöneticilerinden Murat Karayılan örgüte yakın bir TV kanalına yaptığı açıklamada Ankara’daki canlı bomba eylemi hakkında şöyle diyor:

22.3.2016Haber Yazıları
Gitti giden gitti giden

Gitti giden gitti giden

"Geride bırakmak asla başarabildiğim bi şey değil benim." Bi tür hastalık sanırım. İki yüz elli gramlık pop psikiyatrik bilgimle teşhis koymayayım şimdi. Yoluma devam etmekte hiç iyi değilim orası kesin ama. Yeni bi şey değil. Hep böyleydim. Evvel ezel.

16.3.2016Spor
Gitti giden gitti giden

Gitti giden gitti giden

Geride bırakmak asla başarabildiğim bi şey benim. Bi tür hastalık sanırım. İki yüz elli gramlık pop psikiyatrik bilgimle teşhis koymayayım şimdi. Yoluma devam etmekte hiç iyi değilim orası kesin ama. Yeni bi şey değil. Hep böyleydim. Evvel ezel.

16.3.2016Yazar Yazıları
Biz Bu Filmi Daha Önce Görmedik

Biz Bu Filmi Daha Önce Görmedik

Tarih: 15 Ağustos 1984. PKK, Siirt’in Eruh ilçesindeki jandarma karakoluna saldırdı. 1 jandarma eri hayatını kaybetti. Bu, örgütün Türkiye’deki ilk eylemi olarak tarihe geçti.

15.3.2016Haber Yazıları
Dokunmak

Dokunmak

ŞÜPHESİZ HDP’li milletvekillerinden bazılarının beyan ve davranışlarını hoş görmek mümkün değildir.

11.3.2016Haber Yazıları
Salih Müslim’le Brüksel randevusu

Salih Müslim’le Brüksel randevusu

HERKES neyin ne olduğunu aşağı yukarı biliyor aslında.

6.3.2016Haber Yazıları
Nesini imzalamadı HDP?

Nesini imzalamadı HDP?

KAFAMDA beliren ilk şey, HDP’ye ortak bildiriyi MHP’nin imzalattırmamış olabileceğiydi.

19.2.2016Haber Yazıları