Aramanız :
Aradığınız kelime : "

suriyeli_kurtler

"
Tarih Aralığı
Tüm Sonuçlar
Son 24 Saat
Son 7 Gün
Son 30 Gün
Son 12 Ay

Bölümlere göre
Devamı

Yazarlara göre
Devamı

Sırala :
En Yeni
| En Eski

1.607  adet haber bulundu.


 • Zübeyir Aydar'dan önemli açıklamalar - suriyeli_kurtler
  Zübeyir Aydar'dan önemli açıklamalar30.03.2015
  GündemEski DEP Siirt milletvekili Zübeyir Aydar, partisi 1994 yılında kapatıldığından beri Avrupa’da sürgünde.2009’a kadar KONGRA-GEL başkanlığını yürüttü.Şu anda ise KCK Yürütme Konseyi Üyesi.Kısaca PKK’nın Avrupa Sorumlusu.Son haftalarda Ankara’da, Aydar ile Brüksel’deki kader ortağı Remzi Kartal’ın HDP’den milletvekili adayı gösterilmesi konusunda sıcak bir tartışma yürüyor.Öcalan’ın Nevruz mesajının ardından kendisini Brüksel’in şık Louise semtinde ‘Sürgündeki Kürt Parlamentosu’ olarak ilan ettikleri Avrupa tarihinin izlerini taşıyan binada ziyaret ettim.Öcalan ile görüşmelerde kendilerinin vekilliğinin tartışıldığını doğruladı.Detay vermekten kaçınsa da 7 Nisan’a kadar bir sürpriz ihtimaline kapıyı açık bıraktı.
 • Erdoğan: Yahu bunlar çok zavallı ya. - suriyeli_kurtler
  Erdoğan: Yahu bunlar çok zavallı ya.23.03.2015
  GündemCumhurbaşkanı Erdoğan, "Bundan sonraki gelişmelere ilişkin söz söylemek, değerlendirme yapmak, teklifte bulunmak herhalde benim hakkım.Birileri çıkmış ne diyor, 'artık tek adamsın, yanında kimse yok.' Yahu bunlar çok zavallı ya.Ya ben cumhurun başkanıyım ya, ben bu milletin başkanıyım.Büyüklerimizin çok güzel bir lafı var, 'kendini bil, haddini bil, neslini bil.' Ama bunlarda hiçbirisi yok" dedi.
 • Emre KIZILKAYA

  IŞİD'ci çocukların dönüşü - suriyeli_kurtler
  IŞİD'ci çocukların dönüşü20.03.2015
  YazarlarPKK'nın silah bırakıp "dağdan inmesi" için müzakereleri sürdüren Türkiye, bu kez çocuklarını IŞİD benzeri örgütlere kaptırıyor.Ve onların geri dönüşü için hiçbir hazırlık yapmadığı anlaşılan yetkililer, bizimle adeta dalga geçiyor.
 • Cengiz ÇANDAR

  Süleymaniye Notları: IŞİD’in ömrü, İran, Türkiye, vs… - suriyeli_kurtler
  Süleymaniye Notları: IŞİD’in ömrü, İran, Türkiye, vs…14.03.2015
  YazarlarUluslararası sorunların ele alındığı geniş katılımlı toplantıların en verimli yanlarından biri, toplantı salonunda gün boyu düzenlenen panellerde konuşulanlar olduğu kadar, hatta ondan daha da çok, “kulisler”dir.
 • Serekaniye hamlesi - suriyeli_kurtler
  Serekaniye hamlesi12.03.2015
  PlanetSuriye’nin kuzeyinde Kobani’den sonra Haseke-Kamışlı arasındaki Til Hamis’te yenilgiye uğrayan Irak-Şam İslam Devleti (IŞİD) bu kez Ceylanpınar’ın karşısındaki Serekaniye (Resulayn) bölgesine yüklendi.IŞİD önce Haseke ile Serekaniye arasındaki Til Temir’e, ardından Serekaniye’nin 25 km batısındaki Til Hınzır’a saldırdı.
 • İzzet ÇAPA

  Ölülerimize dünyanın her dilinde amin demeliyiz - suriyeli_kurtler
  Ölülerimize dünyanın her dilinde amin demeliyiz10.03.2015
  YazarlarHayko Bağdat röportajında kaldığımız yerden devam ediyoruz.Gerçi Hayko’da tefrika olacak, günlerce yazsam bitmeyecek malzeme var ama bana ayrılan köşenin sonuna geldik.İşte Hayko’yla yaptığımız muhabbetin ikinci bölümü.
 • Cengiz ÇANDAR

  'Kadın devrimi', Türkiye demokrasisinin 'belkemiği'. - suriyeli_kurtler
  'Kadın devrimi', Türkiye demokrasisinin 'belkemiği'.08.03.2015
  YazarlarHDP, aşacaksa kadınlar sayesinde barajı aşacak.Türkiye'nin demokrasisi, kadınlar sayesinde tahkim edilebilecek.
 • Esad: Kobani'den önce Kürtlere askeri destek verdik - suriyeli_kurtler
  Esad: Kobani'den önce Kürtlere askeri destek verdik05.03.2015
  PlanetSURİYE yönetiminden, PKK bağlantılı Demokratik Birlik Partisi (PYD) ve askeri kanadı Halk Savunma Birlikleri’yle (YPG) ilişkilerine dair ilk kez üst düzey açıklamalar yapıldı.
 • İncirlik için kapıyı kapamadı - suriyeli_kurtler
  İncirlik için kapıyı kapamadı04.03.2015
  PlanetTürkiye, koalisyonun Musul operasyonuna destek sinyali vermesinin ardından dün Bağdat’a iki uçak dolusu askeri yardım yolladı.Savunma Bakanı Yılmaz bugün Bağdat’ta olacak.Başbakan Davutoğlu ise İncirlik üssünün kullanımı için ‘Müzakerelerle oluşacak şartlar önemli ‘ diyerek esnek bir pozisyon sergiledi.
 • Davutoğlu grup toplantısında 2 müjde verdi - suriyeli_kurtler
  Davutoğlu grup toplantısında 2 müjde verdi02.03.2015
  GündemBaşbakan Ahmet Davutoğlu AK parti grup toplantısında konuştu.Davutoğlu kendi işini kuran engelli vatandaşlara 36 bin liraya kadar hibe destek verileceğini ve fidan dikiminde çalıştırılmak üzere 6 ay için 120 bin kişinin işe alınacağını açıkladı.
 • Bekaroğlu: 'Ulus devlet miadının doldurdu' - suriyeli_kurtler
  Bekaroğlu: 'Ulus devlet miadının doldurdu'01.03.2015
  GündemHDP Diyarbakır Milletvekili Altan Tan, "Kürtler ve PKK, İran ve Suriye ile birlikte mi yoksa ABD ve batıyla birlikte mi hareket edecek, bunun kararını vermek zorundalar" dedi.CHP Genel Başkan Yardımcısı Bekaroğlu ise konuşmasında ulus devletin miadının dolduğunu söyledi.
 • Yalçın BAYER

  İnönü’den Şişli açıklaması - suriyeli_kurtler
  İnönü’den Şişli açıklaması27.02.2015
  YazarlarŞİŞLİ Belediye Başkanı H.Hayri İnönü dünkü “Şişli Belediyesi’nde neler oluyor?” başlıklı, bir belediye çalışanının 43 satırlık mektubuna yaklaşık 120 satırlık bir açıklama gönderdi.İnönü, soruları, ‘İftira, asılsız ve karalama amaçlı’ olarak niteliyor.Her maddeyi uzun uzun yanıtlayan İnönü daha sonra şöyle diyor:
 • Cengiz ÇANDAR

  180 metrelik “stratejik derinlik”. - suriyeli_kurtler
  180 metrelik “stratejik derinlik”.25.02.2015
  YazarlarNe söylenirse söylensin, hangi propaganda tekniğine başvurulursa vurulursun, eleştirilere yönelik nasıl bir tehditkâr dil kullanılırsa kullanılsın, gerçek değişmiyor: Türkiye, sınırları dışında hukuki anlamda “tek vatan toprağı” olarak tanımladığı küçücük bir araziyi koruyamamış ve terketmiştir.
 • Ertuğrul ÖZKÖK

  Hepimiz bidon kafayız öyle mi - suriyeli_kurtler
  Hepimiz bidon kafayız öyle mi24.02.2015
  YazarlarÜÇ gazetedeki o üç rezil manşeti görünce kafama koydum.
 • HDP’li Vekil: Türbe Kobani kantonuna taşındı - suriyeli_kurtler
  HDP’li Vekil: Türbe Kobani kantonuna taşındı23.02.2015
  GündemHDP Eş Genel Başkan Yardımcı Van Milletvekili Nazmi Gür TBMM Genel Kurulu’nda konuştu.Gür konuşmasında Süleyman Şah türbesinin Kobani kantonuna taşındığnı söyledi.
 • Demirtaş'tan Süleyman Şah yorumu - suriyeli_kurtler
  Demirtaş'tan Süleyman Şah yorumu23.02.2015
  GündemHDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Şah Fırat Operasyonu’nu değerlendirken, "Bu operasyonla bir kez daha ortaya çıktı ki, hükümetin Suriye politikası başından beri yanlıştı.IŞİD’in Türkiye için tehdit olduğunu ve olacağını defalarca söyledik.IŞİD, Süleyman Şah Türbesi ile yetinmeyecek" dedi.Hükümetin çok sağlıklı bir pozisyon alması gerektiğini söyleyen Demirtaş, "Hükümetin, IŞİD zihniyetiyle mücadele konusunda bölgedeki demokrasi güçleriyle, özellikle PYD ile işbirliğinin ne kadar önemli olduğunu görmesi lazım" diye konuştu.
 • Şah Fırat Operasyonu dış basında - suriyeli_kurtler
  Şah Fırat Operasyonu dış basında22.02.2015
  PlanetSüleyman Şah Saygı Karakolu'na yapılan 'Şah Fırat' operasyonu dış basın ve yabancı ajanslar tarafından son dakika gelişmesi olarak duyuruldu.İran basınında operasyon, "Suriye topraklarının ihlali" olarak yankı buldu.
 • Economist: Iraklı Kürtler bağımsızlık yolunda - suriyeli_kurtler
  Economist: Iraklı Kürtler bağımsızlık yolunda20.02.2015
  Planetİngiliz Economist dergisi, bu haftaki sayısında Kürtleri konu ettiği geniş bir dosyaya yer veriyor.Iraklı Kürtlerin bağımsızlık yolunda olduğunu belirten dergi, 'PKK'nın da rolünün değiştiği' yorumunu yapıyor.
 • Türkmenler Kerkük’te zor durumda - suriyeli_kurtler
  Türkmenler Kerkük’te zor durumda18.02.2015
  PlanetIRAK’ta terör örgütü Irak-Şam İslam Devleti’nin (IŞİD) geçen hazirandaki saldırısı sonrasında Musul’un batısındaki Telafer’den kaçan Türkmenler Kerkük’ün güneydoğusundaki Yahyavah bölgesinde sıkıştı.
 • Le Monde: Cihatın yolu Urfa’dan geçiyor - suriyeli_kurtler
  Le Monde: Cihatın yolu Urfa’dan geçiyor18.02.2015
  PlanetFransız Le Monde Gazetesi, “Cihatın yolu Urfa’dan geçer” başlıklı geniş araştırma yazısında başta Avrupa olmak üzere dünyanın çeşitli ülkelerinden IŞİD’e katılan radikal dincilerin Şanlıurfa Havalimanı’na gelerek Suriye’ye geçiş yaptıklarını yazdı.Gazeteye göre adeta bir elek haline gelmiş olan Suriye sınırının sadece Urfa kısmından 480 bin kişinin geçtiği belirtiliyor.Gazete dünyanın en çok aranan kadını olarak anılan Paris saldırganının eşi Hayat Boumeddiene’in de Şanlıurfa’dan geçiş yaparken hamile olduğunu da yazdı.
 • Oral Çalışlar

  Öcalan olmasaydı. - suriyeli_kurtler
  Öcalan olmasaydı.16.02.2015
  YazarlarAbdullah Öcalan'la, Lübnan'ın Bekaa vadisinde bundan tam 22 yıl önce uzun(Nisan 1993) bir söyleşi yapmıştım.
 • "Alman silahları çok işe yaradı"16.02.2015
  AvrupaAlmanya ile Türkiye arasında son zamanlarda yaşanan gerilimler halkasına bir yenisi daha eklendi.Almanya’nın peşmergeye gönderdiği silahların PKK’nın eline geçtiği haberleri, iki ülke arasında gerginliğe neden oldu.
 • Suruç’tan dönüşlere olay önlemi - suriyeli_kurtler
  Suruç’tan dönüşlere olay önlemi15.02.2015
  GündemIŞİD’in Kobani’den çekilmesinin ardından Şanlıurfa’nın Suruç ilçesindeki çadırkentte kalan Suriyeli Kürtlerin ülkelerine dönüşü hız kazandı.
 • Ankara’dan “Alman silahları” tepkisi - suriyeli_kurtler
  Ankara’dan “Alman silahları” tepkisi15.02.2015
  PlanetTürkiye, Der Spiegel dergisinde yer alan “Almanya’nın Peşmerge’ye yolladığı silahlar PKK’nın eline geçti” iddiasını yakın takibe aldı.Türk kaynaklar, özellikle Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın Kobani’deki Kürt güçlere silah yardımı yapılmaya başlandığı geçen yıl Ekim ayında Batılı liderleri uyardığını da hatırlattı.
 • CHP'den 'Mor Bayrak' projesi - suriyeli_kurtler
  CHP'den 'Mor Bayrak' projesi12.02.2015
  GündemCHP Genel Başkan Yardımcıları Veli Ağbaba, Sezgin Tanrıkulu, Parti Meclisi Üyesi ve Manisa Milletvekili Özgür Özel, Erzincan Milletvekili Muharrem Işık ve Yerel Yönetimler Genel Başkan Yardımcısı Yardımcısı Ayça Akpek, CHP'li belediyelerde başlatılacak toplumsal cinsiyet eşitliğinin sağlanmasına yönelik 'Mor Bayrak Projesi' hakkında TBMM'de basın toplantısı düzenledi.
 • Kuzey Iraklı vekiller Diyarbakır’da Kışanak’ı ziyaret etti - suriyeli_kurtler
  Kuzey Iraklı vekiller Diyarbakır’da Kışanak’ı ziyaret etti12.02.2015
  GündemIRAK Kürdistan Bölgesel Yönetimi Parlamentosu üyesi bir grup milletvekili, Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Gültan Kışanak ve yardımcısı Fırat Anlı’yı ziyaret etti.Görüşmede bölgesel yönetimin kullandığı Kürt bayrağı ile Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’nin bayrakları yer aldı.
 • Kobani’den sonra hedef Tel Abyad - suriyeli_kurtler
  Kobani’den sonra hedef Tel Abyad11.02.2015
  PlanetYPG ve Peşmerge güçleri, Kobani’den sonra bu kentin doğusunda yine Türkiye sınırındaki Tel Abyad’a yöneliyor.Şanlıurfa’nın Akçakale ilçesinin karşısına düşen IŞİD’in kontrolündeki Tel Abyad, örgütün fiili başkenti Rakka’ya 100 km uzaklıkta.
 • Yalçın BAYER

  Çözümde Atatürk’ün Kürt politikası modeli uygulanmalı - suriyeli_kurtler
  Çözümde Atatürk’ün Kürt politikası modeli uygulanmalı11.02.2015
  YazarlarAKP’li aday adayından öneri:
 • AK Partili vekillerden MHP’ye ilginç talep - suriyeli_kurtler
  AK Partili vekillerden MHP’ye ilginç talep09.02.2015
  GündemMHP İstanbul Milletvekili Murat Başesgioğlu, 7 dönemdir kesintisiz olarak mecliste olan tek siyasetçi.ANAP’ta siyasete başlayan Başesgioğlu’nun ikinci en uzun durağı iki farklı bakanlık da yaptığı AK Parti’ydi.Kendisini milliyetçi muhafazakar çizgide tanımlıyor ve hep merkez iddiası olan partilerde siyaset yaptığını düşünüyor.Tam da bu yüzden.2015 seçimine doğru giderken ‘merkez sağa ne oldu’ diye sormak için doğru isim.Ona göre aslında siyasi merkez durduğu yerde duruyor da asıl sorun ‘merkezin asli karakteri’ dediği muhafazakarlığın milliyetçilikten kopartılmış olmasında.
 • Cengiz ÇANDAR

  Kobani sonrası gerçekler ve 'gerçekçi' olma gereği - suriyeli_kurtler
  Kobani sonrası gerçekler ve 'gerçekçi' olma gereği08.02.2015
  Yazarlar'Kürt siyasi hareketi', 'devlet'in ne yapacağını görmeden, Kobani konusunda sınıfta kalmış olan Tayyip Erdoğan'ın isteklerine, bir "talimat" ile harfiyen uyar mı?
 • İsmet BERKAN

  Çözüm sürecinde tıkanıklık günleri - suriyeli_kurtler
  Çözüm sürecinde tıkanıklık günleri30.01.2015
  YazarlarTÜRKİYE’nin demokratikleşme ve özgürlüklerin önünü açma perspektifinin en önemli motoru artık Avrupa Birliği değil, ‘Çözüm süreci’.
 • Cengiz ÇANDAR

  "Biji Berxwedana Kobanê".29.01.2015
  YazarlarKobani’nin kurtuluşunun Kürt halkında muazzam bir sevinç dalgasına yol açması beklenen bir şeydi.Dört aydır Kürtlerin ulusal kimlik inşası bakımından özel bir yeri oldu Kobani’nin.
 • Ankara Kobani el ele versin - suriyeli_kurtler
  Ankara Kobani el ele versin28.01.2015
  GündemHDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, partinin Diyarbakır 1’inci Olağan Kongresi’nde, Ankara ile Kobani’nin el ele vermesiyle bölgede yeni bir siyaset doğabileceğini söyledi.Demirtaş, isim vermeden Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yüklenerek, “Türkiye bu siyasetle kazanabilir.O zaman gidip Somali’de ihale peşinde koşmak zorunda kalmazsın.HDP yüzde 10 barajı aşsa da aşmasa da Kürtler bu topraklarda vardır” dedi.
 • Figen Yüksekdağ: Bu halk size selam söyletir - suriyeli_kurtler
  Figen Yüksekdağ: Bu halk size selam söyletir27.01.2015
  GündemHDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, partisinin grup toplantısında konuştu.Yüksekdağ, "Kobani zaferi ilan edildikten sonra Kobani’ye selam gönderiyor Başbakan.Keşke bu selamı yüzlerce insan ölmeden, Türkiye’deki barış ortamı gerilim sarmalına terkedilmeden de söylemeyi başarabilseydiniz.Selamı söyleyene değil, söyletene bakın.Bu halk size selam söyletir.Yaşananlar artık başarabileceğimizi gösteriyor" dedi.
 • Michael Werz: Gülen'in sınır dışı edilmesi zor gözüküyor - suriyeli_kurtler
  Michael Werz: Gülen'in sınır dışı edilmesi zor gözüküyor26.01.2015
  PlanetBarack Obama henüz başkan adayıyken Obama taraftarı Demokratlar tarafından kurulan Center for American Progress (CAP) bugün Washington’da ABD yönetiminin eğilimlerini anlamak adına analizlerine en çok başvurulan düşünce kuruluşları arasında.
 • Yalçın BAYER

  Kürtler açısından Cizre’nin önemi nedir? - suriyeli_kurtler
  Kürtler açısından Cizre’nin önemi nedir?21.01.2015
  YazarlarGÜNEYDOĞU’da, Atatürk döneminden bugünlere ilişkin akademik araştırmalarıyla tanınan Yrd.Doç.Ramazan Topdemir köşemize ‘Hükümet ve Cizre’de halk iktidarı denemesi’ başlıklı bir yazı gönderdi.
 • Akif BEKİ

  Kabine memurlaştı mı yani şimdi? - suriyeli_kurtler
  Kabine memurlaştı mı yani şimdi?20.01.2015
  YazarlarCUMHURBAŞKANI’nın kabineye başkanlık yapacak olması, bazılarını aşırı heyecanlandırmıştı, ne işse.
 • PEGIDA IŞİD ile aynı Orta Çağ mantalitesine sahip - suriyeli_kurtler
  PEGIDA IŞİD ile aynı Orta Çağ mantalitesine sahip14.01.2015
  AvrupaBaşbakan Ahmet Davutoğlu, IŞİD ile Almanya’daki İslam ve göçmen karşıtı PEDIGA hareketinin aynı Orta Çağ mantalitesine sahip olduğunu söyledi.
 • Kabinemin birçok üyesiyle yürüyüşe katılacağım - suriyeli_kurtler
  Kabinemin birçok üyesiyle yürüyüşe katılacağım13.01.2015
  AvrupaAlmanya Başbakanı Merkel, Berlin'de düzenlenecek yürüyüşe kabinenin birçok üyesiyle birlikte katılacağını belirtti.
 • Fatih ÇEKİRGE

  O bakışı görünce insanlık adına korktum - suriyeli_kurtler
  O bakışı görünce insanlık adına korktum09.01.2015
  YazarlarPARİS saldırısından hemen sonra, bir Avrupa ülkesinden dönüyorum.
 • Verda ÖZER

  2014 Envanter kontrolü - suriyeli_kurtler
  2014 Envanter kontrolü30.12.2014
  YazarlarMALUM, yeni yıla girmeden önce envanter kontrolü yapılır.Geride bırakılan yılda gidenlere, kalanlara, değişenlere şöyle bir göz atılır.
 • Barzani’den Sincar’da zafer konuşması - suriyeli_kurtler
  Barzani’den Sincar’da zafer konuşması22.12.2014
  PlanetIKBY Başkanı Mesut Barzani, Peşmerge’nin IŞİD kuşatmasını kırdığı Şengal Dağı’ndaki asker ve Ezidileri ziyaret etti.Barzani, “Bu tarihi bir zaferdir” dedi.
 • Demirtaş'tan sürpriz Rusya ziyareti - suriyeli_kurtler
  Demirtaş'tan sürpriz Rusya ziyareti22.12.2014
  PlanetHalkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, çeşitli temaslarda bulunmak üzere İstanbul'dan Rusya'nın başkenti Moskova'ya gitti.Demirtaş'ın, Rusya Dışişleri Bakanlığı’nda da görüşmeler yapacağı belirtildi.
 • Demirtaş'tan sert sözler - suriyeli_kurtler
  Demirtaş'tan sert sözler18.12.2014
  GündemHDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, "İnanın ki AKP iktidarı 4 yıl daha bu ülkeyi yönetirse ortada Türkiye diye bir şey kalmayabilir.Paramparça olacak ve ortaya büyük bir iç savaş, büyük bir kaos tehlikesi çıkacak" dedi.
 • Cumhurbaşkanı Sezer bana darbeyi sordu, “Mümkün mü, ben buradayım” dedim - suriyeli_kurtler
  Cumhurbaşkanı Sezer bana darbeyi sordu, “Mümkün mü, ben buradayım” dedim15.12.2014
  HayatTSK’nın en çalkantılı döneminin Kara Kuvvetleri Komutanı Org.Aytaç Yalman’dan tarihi söyleşi.Bu tarihi mülakat yarın Hürriyet’te devam edecek.
 • Verda ÖZER

  Erbil’deki masanın şifreleri - suriyeli_kurtler
  Erbil’deki masanın şifreleri13.12.2014
  YazarlarBİR masa nelere kadir olabiliyormuş meğer.
 • Fatih Akın: Çok şımartılmıştım, şimdi yumruk yiyorum! - suriyeli_kurtler
  Fatih Akın: Çok şımartılmıştım, şimdi yumruk yiyorum!10.12.2014
  KeyifFatih Akın son çalışması ‘Kesik’te kendi deyimiyle ‘Ermeni soykırımı’nı fonunda kullanan bir ‘western’e imza attı.Film, yönetmenin kariyerindeki en çok eleştirilen yapım oldu.‘Beni anlamadılar’ diyen Akın’la ‘Kesik’i, tarihsel meseleleri, Osmanlı’nın son büyük günahı olan ‘1915 olayları’nı, Cumhuriyet’in benzer günahlarını, Gezi’yi, Türkiye’nin gidişatını, Nuri Bilgi sinemasını konuştuk.
 • Fatih ÇEKİRGE

  Erbil’deki masanın sırrı - suriyeli_kurtler
  Erbil’deki masanın sırrı09.12.2014
  YazarlarVERDA Özer Erbil’den yazdığı dünkü yazısında öyle bir masayı aktardı ki.
 • Emre KIZILKAYA

  Suruç'ta Türk bayrağını kim indirdi - suriyeli_kurtler
  Suruç'ta Türk bayrağını kim indirdi03.12.2014
  YazarlarHaftasonu Batı medyasında da yer alan "IŞİD Kobani'ye ilk kez Türkiye üstünden saldırdı" iddiasında son durum şöyle:
 • Erdoğan ile Öcalan'ı aynı podyumda ödül alırken görmeye hazırlanın - suriyeli_kurtler
  Erdoğan ile Öcalan'ı aynı podyumda ödül alırken görmeye hazırlanın01.12.2014
  PlanetUluslararası Kriz Grubu(IGC), dünyanın sorunlu bölgelerinde yaptıkları çalışmalar ve hazırladıkları raporlarla saygın yere sahip bir düşünce kuruluşu.Tepe yönetiminde Martti Ahtisaari ve George Mitchell gibi çatışma çözümlerinde dünyada akla ilk gelen isimler var.IGC’nin Türkiye Direktörü Hugh Pope, yazdığı raporu anlattı.
««İlk Sayfa
«Önceki
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11
Sonraki»
Son Sayfa»»