Suriye


 • Varsa yoksa Kobanisuriye -

  Varsa yoksa Kobani31.10.2014

  GÜNDEM

  CUMHURBAŞKANI Tayyip Erdoğan, Fransız mevkidaşı François Hollande ile dün Elysee Sarayı’nda düzenlenen basın toplantısında ilk kez IŞİD örgütü için “DEAŞ” kelimesini kullandı.
 • Cengiz ÇANDAR

  Dış politika 151’den 60’a: Niye böyle oldu?suriye -

  Dış politika 151’den 60’a: Niye böyle oldu?31.10.2014

  YAZARLAR

  Baskın Oran ile tamamen aynı kanıdayım.
 • Verda ÖZER

  Kobani ile yüzleşmeksuriye -

  Kobani ile yüzleşmek31.10.2014

  YAZARLAR

  KOBANİ direnişi ve ardından yaşanan 6-7 Ekim olayları, bizleri hem çözüm sürecinin zaaflarıyla yüzleştirdi.Hem de bölgedeki yeni gerçeklikle.
 • Ayda bin yabancı savaşçı katılıyorsuriye -

  Ayda bin yabancı savaşçı katılıyor31.10.2014

  DÜNYA

  ABD’nin saygın gazetelerindenWashington Post, ABD öncülüğündeki koalisyon güçlerinin yürüttüğü Suriye sınırındaki hava saldırılarının, yabancı militanların sınırdaki akınında etkili olmadığını yazdı.
 • Emre KIZILKAYA

  Uzaylılar Türkiye'yi karıştırıyor, AB kuyrukluyıldız peşindesuriye -

  Uzaylılar Türkiye'yi karıştırıyor, AB kuyrukluyıldız peşinde31.10.2014

  YAZARLAR

  Biz yeni bir "uzaylı saldırısı" altında debelenirken, bakın Avrupa Birliği uzayda ne arıyor.
 • IŞİD’e operasyon Esad’a da yarıyorsuriye -

  IŞİD’e operasyon Esad’a da yarıyor31.10.2014

  DÜNYA

  ABD Savunma Bakanı Hagel, IŞİD’e yönelik hava saldırılarının Esad rejimini güçlendirebileceğini açıkladı.New York Times Gazetesi geçtiğimiz günlerde Hagel’ın Ulusal Güvenlik Danışmanı Susan Rice’a mektup yazarak ABD yönetiminden Esad rejimine yönelik duruşunu da netleştirmesini istediğini öne sürmüştü.
 • Peşmergeler Kobani’ye girdisuriye -

  Peşmergeler Kobani’ye girdi31.10.2014

  DÜNYA

  Irak Kürt Bölgesel Yönetimi’nin (IKBY) gönderdiği 155 peşmerge, Suriye’nin IŞİD saldırısı altındaki Kobani kentine girdi.
 • Bütün dünya buna inansa, bir inansa.suriye -

  Bütün dünya buna inansa, bir inansa.31.10.2014

  Hayat

  Geçen hafta Dublin’de adını daha önce duymadığım ama bundan sonra da unutmayacağım bir konferanstaydım.Geleceği şekillendirecek 1500 genç insan dünya liderleriyle buluştu, tek bir dünya hayalini konuştu, bana da sayfalar dolusu not almak düştü.
 • İlk başkanlıkta MGK rekorusuriye -

  İlk başkanlıkta MGK rekoru31.10.2014

  GÜNDEM

  MİLLİ Güvenlik Kurulu (MGK), Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında ilk kez toplandı.Kurulun, Çankaya Köşkü’ndeki Ekim ayı olağan toplantısı saat 14.25’te başladı, gece yarısı saat 00.50'de sona erdi.Böylece toplam 10 saat 25 dakika süren rekor MGK toplantısı Türkiye tarihine en uzun toplantı olarak geçti.
 • Peşmerge Kobani'ye geçiyorsuriye -

  Peşmerge Kobani'ye geçiyor31.10.2014

  GÜNDEM

  IŞİD'e karşı YPG'ye destek için dün saat 03.00'te Suruç'a ulaşan peşmerge güçleri 42 saat sonra bulundukları binadan çıktı ve 43 saat sonra Kobani'ye gitti.
 • Fırat Volkanı: 24 saatte 80 IŞİD'li öldürdüksuriye -

  Fırat Volkanı: 24 saatte 80 IŞİD'li öldürdük31.10.2014

  DÜNYA

  Suriye'de "Fırat Volkanı" adlı ortak operasyon birimi ile terör örgütü IŞİD arasındaki çatışmalarda son 24 saatte 80 IŞİD militanının öldürüldüğü öne sürüldü.
 • Cumhurbaşkanı Erdoğan Peşmerge'nin neden Türkiye'de olduğunu açıkladısuriye -

  Cumhurbaşkanı Erdoğan Peşmerge'nin neden Türkiye'de olduğunu açıkladı31.10.2014

  DÜNYA

  Resmi temaslarda bulunmak üzere Paris'e giden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, burada düzenlediği basın toplantısında gelen bir soru üzerine Peşmergelerin halen neden Suriye'ye geçmediği konusuna açıklık getirdi.Erdoğan, Peşmerge'nin yanlarındaki silahlarla birlikte Kobani'ye girmek için Erbil'den haber beklediği bilgisini verdi.
 • Kara çarşaflı, pembe şemsiyeli kişi 2 kişiyi vurdusuriye -

  Kara çarşaflı, pembe şemsiyeli kişi 2 kişiyi vurdu31.10.2014

  GÜNDEM

  ADANA’da 20 yaşındaki Faruk Ö., tanınmamak için kara çarşaf giyim pembe şemsiye ile yaklaştığı 23 yaşındaki Mazlum Karadağoğlu’na kurşun yağdırdı.Saldırıda Karadağoğlu ile seken kurşunların isabet ettiği Suriyeli 34 yaşındaki Mustafa Buzi yaralandı.
 • Genelkurmay: Bayraklarımız yakıldı, çalındı, yırtıldısuriye -

  Genelkurmay: Bayraklarımız yakıldı, çalındı, yırtıldı31.10.2014

  GÜNDEM

  Genelkurmay Başkanlığı, Şırnak’ta ilkokulun bahçesindeki Türk bayrağının 12-20 kişilik grup tarafından indirildikten sonra çöp konteynerinde yakıldığını açıkladı.
 • YPG'li Suriyeliye 7,5 yıl hapissuriye -

  YPG'li Suriyeliye 7,5 yıl hapis31.10.2014

  GÜNDEM

  MARDİN 2’inci Ağır Ceza Mahkemesi, geçen yıl Türkiye’ye geldikten sonra tutuklanan Suriye’nin Derik kenti nüfusuna kayıtlı YPG’li İsmail Sadık’a, ’PKK/KCK ile bağlantılı silahlı terör örgütüne üye olmak’ suçundan 7 yıl 6 ay cezası verdi.Avukatı Ali Kahraman karara tepki göstererek, "Türkiye’ye yönelik bir eylemi olmayan müvekilime ceza verildi.Bunu temyiz edeceğiz" dedi.
 • Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Paris'te önemli açıklamalarsuriye -

  Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Paris'te önemli açıklamalar31.10.2014

  DÜNYA

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Paris'e yaptığı ziyaret kapsamında Fransız Uluslararası İlişkiler Enstitüsü'nde katıldığı konferansta konuştu.Erdoğan, Irak ve Suriye konusunda, "İran ile Türkiye işi birlikte ele alabilmiş olsaydı, batı ülkelerine hiçbir iş düşmeyebilirdi" açıklamasında bulundu.
 • Abdullah Gül: Seyrediyorum şimdiliksuriye -

  Abdullah Gül: Seyrediyorum şimdilik31.10.2014

  GÜNDEM

  CUMA namazını Yeniköy Çarşı Merkez Camii’nde kılan 11.Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, çıkışta basın mensuplarının gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.
 • Cumhurbaşkanı Erdoğan Paris'te Hollande ile görüştüsuriye -

  Cumhurbaşkanı Erdoğan Paris'te Hollande ile görüştü31.10.2014

  DÜNYA

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bir çalışma ziyareti gerçekleştirmek ve çeşitli temaslarda bulunmak üzere Fransa'nın başkenti Paris'e geldi.Erdoğan, Paris'te Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande ile Elysee Sarayı'nda görüştü.Görüşmenin ardından iki lider basın toplantısı düzenledi.
 • Kuş cennetinde şahin avlayanlara 12 bin TL cezasuriye -

  Kuş cennetinde şahin avlayanlara 12 bin TL ceza31.10.2014

  GÜNDEM

  KAYSERİ’nin Yeşilhisar Ovaçiftlik Mahallesindeki Sultan sazlığında Kara Avcılığı Kanununa aykırı olarak şahin avlayan 2 avcıya toplam 12 bin 392 TL para cezası verildi
 • Yakalanan kaçak sayısı 3 yılda 20 kat arttısuriye -

  Yakalanan kaçak sayısı 3 yılda 20 kat arttı31.10.2014

  GÜNDEM

  Ege Denizi'nde 2011 yılında 546 kaçak yakalayan Sahil Güvenlik Komutanlığı ekipleri, bu yılın 10 ayında 11 bin 407 yasa dışı göçmeni kurtardı.
 • Acılarını paylaşan kardeşler hit oldusuriye -

  Acılarını paylaşan kardeşler hit oldu31.10.2014

  Avrupa

  Orta Doğu'nun güzelliğini ve acılarını şarkılarına konu yapan Suriyeli kardeşlerin Youtube platformunda paylaştığı video kısa sürede hit oldu.
 • Fransız dev Türk zımparacıyı aldısuriye -

  Fransız dev Türk zımparacıyı aldı31.10.2014

  EKONOMİ

  Dünyanın en büyük sanayi şirketlerinden Saint-Gobain, Türkiye'deki varlığını güçlendiriyor.200 bine yakın çalışanı bulunan Fransız dev, İstanbul merkezli Atlas Zımpara'yı satın aldı.
 • Üzerine televizyon düşen çocuk öldüsuriye -

  Üzerine televizyon düşen çocuk öldü31.10.2014

  GÜNDEM

  İZMİR’in Bornova İlçesi’nde, 3,5 yaşındaki Suriye uyruklu Fevzi Loulk’un üzerine evde oynadığı sırada televizyon düştü.Hastaneye kaldırılan küçük çocuk hayatını kaybetti.
 • Daily Telegraph: Genç Türk Viyana'yı bombalayacaktısuriye -

  Daily Telegraph: Genç Türk Viyana'yı bombalayacaktı31.10.2014

  DÜNYA

  İngiliz Daily Telegraph gazetesi, IŞİD'in Viyana'da 14 yaşındaki bir Türk genci kentte bombalı saldırılar yapmaya ikna ettiğini yazdı.
 • 91 yılın rezaletisuriye -

  91 yılın rezaleti30.10.2014

  GÜNDEM

  MHP yönetimi, peşmergenin Habur’dan geçişine tepki gösterdi.“Cumhuriyetimizin kurulduğu 29 Ekim’de Sayın Cumhurbaşkanı ve Sayın Başbakan, Ankara’da resmi törenleri izlerken, uluslararası hukukta hiçbir karşılığı olmayan peşmergeler de Türkiye topraklarında resmi geçit yapıyorlardı.Cumhuriyet tarihimizde böyle bir rezalet görülmemiştir” diyen MHP Genel Başkan Yardımcısı Celal Adan, şunları söyledi:
 • 3.5 ton bonzai yapımı önlendisuriye -

  3.5 ton bonzai yapımı önlendi30.10.2014

  Ege

  İZMİR Emniyet Müdürü Celal Uzunkaya, Ege Bölgesi Sanayi Odası Ekim ayı olağan meclis toplantısının konuğu oldu.Meclis üyelerine konuşan Uzunkaya, trafik ve uyuşturucu konularında verdikleri mücadeleyi anlattı.Celal Uzunkaya, her iki sorununda tek başına polisle değil halk katılımıyla çözülebileceğini dile getirdi.
 • Fatih ÇEKİRGE

  Maskenin arkasında ne var?suriye -

  Maskenin arkasında ne var?30.10.2014

  YAZARLAR

  GEÇEN defa yazdım.
 • Akif BEKİ

  Tepki IŞİD’eyse bu kışkırtmalar niye?suriye -

  Tepki IŞİD’eyse bu kışkırtmalar niye?30.10.2014

  YAZARLAR

  1 Kasım’da sokağa çıkmaya ben de varım, fakat gerçekten niyet IŞİD’e karşı yürümekse, işin içinde bir bit yeniği, bir kandırmaca yoksa.
 • Suriye'den Türkiye'ye 'ÖSO ve Peşmerge' tepkisisuriye -

  Suriye'den Türkiye'ye 'ÖSO ve Peşmerge' tepkisi30.10.2014

  DÜNYA

  ÖSO mensuplarının ve Kuzey Irak'tan gelen Peşmergelerin Suriye'ye geçişine izin veren Türkiye'ye Şam'dan bir tepki daha geldi.
 • ÖSO Kobani’ye gitti, Halep cephesi zayıfladısuriye -

  ÖSO Kobani’ye gitti, Halep cephesi zayıfladı30.10.2014

  DÜNYA

  TÜRKİYE’ye sınır Suriye’nin Kürt yerleşimi Kobani’de YPG ile aynı safta IŞİD’e karşı savaşan Özgür Suriye Ordusu kumandanlarından Nizar El Hatib, Kobani’ye ÖSO savaşçılarının gönderilmesinin çok yanlış bir karar olduğunu söyledi.
 • Peşmerge Kobani’desuriye -

  Peşmerge Kobani’de30.10.2014

  DÜNYA

  Irak Kürt Bölgesel Yönetimi’nin (IKYB) başkenti Erbil’den yola çıktıktan sonra Türkiye’ye giren Peşmerge güçlerinden 10 kişilik bir grup, IŞİD’in kuşatması altında olan Suriye’nin kuzeyindeki Kobani’ye geçti.Grup, burada haftalardır savaşan YPG’liler tarafından sevgi gösterileriyle karşılandıktan sonra görev yerinin tespiti ve ağır silahların kullanımı hakkında görüşmelere başladı.
 • Psaki: Her okuduğunuza inanmayınsuriye -

  Psaki: Her okuduğunuza inanmayın30.10.2014

  DÜNYA

  ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Jen Psaki, Washington Post gazetesinin bugünkü nüshasında yer alan, "Türkiye-ABD ittifakının çatırdadığını" öne süren haberle ilgili olarak, "Her okuduğunuza inanmayın çünkü Türkiye sadece önemli bir NATO müttefiki olmakla kalmıyor, aynı zamanda IŞİD'i zayıflatma ve bertaraf etme çabalarında bir ortak.Türkiye ile bir dizi konuda birlikte çalışıyoruz" dedi.
 • Genelkurmay Başkanlığı'ndan çok önemli açıklamasuriye -

  Genelkurmay Başkanlığı'ndan çok önemli açıklama30.10.2014

  GÜNDEM

  Genelkurmay Başkanlığı Yüksekova'da şehit edilen üç asker ve medyada 'Ankara-IŞİD ilişkisi' başlığıyla yansıyan fotoğrafla ilgili çok önemli açıklamalar yaptı.TSK açıklamalarında şöyle denildi:
 • Hollanda'ya gelen mülteci sayısı arttısuriye -

  Hollanda'ya gelen mülteci sayısı arttı30.10.2014

  Avrupa

  Hollanda'ya mülteci olarak gelenlerin sayısında son dönemde artış görüldüğü, bu kişiler arasında Suriyelilerin ilk sırayı aldığı bildirildi.
 • Genelkurmay'dan Silopi açıklamasısuriye -

  Genelkurmay'dan Silopi açıklaması30.10.2014

  GÜNDEM

  Genelkurmay Başkanlığı, Şırnak'ın Silopi ilçesinde, polisevine ateş ederek olay yerinden kaçan 4-5 kişilik grup tarafından daha sonra güvenlik güçlerine ateş açıldığını, çıkan çatışmada, kaçan grup içerisinde bulunan bir şahsın olay yerinde öldüğünü bildirdi.
 • Savaştan kaçtı şampiyon oldusuriye -

  Savaştan kaçtı şampiyon oldu30.10.2014

  Avrupa

  Suriye'deki iç karışıklık nedeniyle Türkiye'ye sığınan cimnastikçi Abdulmalek Mardinli, önce Türk vatandaşlığına geçti, daha sonra milli formayı giyerek Federasyon Kupasında şampiyon oldu.
 • Peşmerge, Kobani'ye geçmeye başladısuriye -

  Peşmerge, Kobani'ye geçmeye başladı30.10.2014

  DÜNYA

  Irak Kürt Bölgesel Yönetimi tarafından gönderilen Peşmergeler, Türkiye üzerinden Kobani'ye geçmeye başladı.
 • Bir anda 700 bin kişi işsiz kalacaksuriye -

  Bir anda 700 bin kişi işsiz kalacak30.10.2014

  EKONOMİ

  Turizm sezonunun sona ermesi ve tatil bölgelerindeki otellerin büyük bölümünün kasım ayından itibaren kapanacak olması nedeniyle, sektörde yaklaşık 700 bin kişi 5 ay işsiz kalacak.
 • 'IŞİD Enbar'da 250 kişiyi infaz etti' iddiasısuriye -

  'IŞİD Enbar'da 250 kişiyi infaz etti' iddiası30.10.2014

  DÜNYA

  Irak'ın kuzeyindeki Peşmerge güçleri Kobani'yi IŞİD'in elinden kurtarmak için Türkiye üzerinden Suriye'ye geçmeye hazırlanırken; acımasız terör örgütü IŞİD, Irak'ın Enbar vilayetinde korkunç bir toplu infaz daha yaptı.
 • Cengiz ÇANDAR

  Peşmerge Kobani'de, Ankara "ofsayt"ta.suriye -

  Peşmerge Kobani'de, Ankara "ofsayt"ta.29.10.2014

  YAZARLAR

  Peşmerge’nin Türkiye toprakları üzerinden Kobani’ye geçmesi, ilk bakışta göründüğünden çok daha önemli bir olay.Tarihi bir gelişme.
 • Akif BEKİ

  Çok yaşa badem bıyıklıların cumhuriyeti!suriye -

  Çok yaşa badem bıyıklıların cumhuriyeti!29.10.2014

  YAZARLAR

  91.yaşını kutluyoruz Cumhuriyetimizin.En yenisi 91 yıllık sorunlarla birlikte.
 • Yalçın BAYER

  ‘29 Ekim’in başına gelenlersuriye -

  ‘29 Ekim’in başına gelenler29.10.2014

  YAZARLAR

 • Peşmerge’den önce ÖSO Kobani’ye vardısuriye -

  Peşmerge’den önce ÖSO Kobani’ye vardı29.10.2014

  DÜNYA

  Irak Kürt Bölgesel Yönetimi’nden (IKBY) konvoyla karadan yola çıkan Peşmerge güçleri dün Türkiye’ye giriş yaptıktan sonra Kobani’ye geçmek üzere Şanlurfa’nın Suruç ilçesine hareket etti.Özgür Suriye Ordusu’nun (ÖSO) 200 civarında militanı ise Peşmerge güçlerinden önce Suruç’tan Suriye’ye geçerek Kobani’ye gitti.
 • CHP'li Tanrıkulu'ndan Genelkurmay'a sorularsuriye -

  CHP'li Tanrıkulu'ndan Genelkurmay'a sorular29.10.2014

  GÜNDEM

  Genelkurmay Başkanılığı'nın Türkiye-Suriye sınırında Türk askerlerinin iki kişi ile konuşurken görüntülendiği ve basına "Ankara-IŞİD ilişkisi" başlıklarıyla yansıyan fotoğraflar konusundaki açıklamalarına, CHP'den tepki geldi.
 • 14 yaşındaki Türk Suriye'ye gitmeyi planlarken gözaltına alındısuriye -

  14 yaşındaki Türk Suriye'ye gitmeyi planlarken gözaltına alındı29.10.2014

  DÜNYA

  Suriye'ye gitmeyi planlayan 14 yaşında bir Türk vatandaşı Avusturya'da gözaltına alındı.Çocuğun, savcılıkta verdiği ifadesinde bomba yapımını öğrenmeye çalıştığını itiraf ettiği bildirildi.
 • Stoltenberg: Her müttefiki koruyacağızsuriye -

  Stoltenberg: Her müttefiki koruyacağız29.10.2014

  DÜNYA

  NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Galler Zirvesi’nde kabul edilen Hazırlık Eylem Planı ve Öncü Güç’ün doğudaki meydan okumalar kadar güneydekiler için de geçerli olduğunu belirterek, “Her müttefiki herhangi bir tehdide karşı koruyacağız.Bu Türkiye’yi de kapsıyor” dedi.
 • Barzani'den Türkiye'ye teşekkürsuriye -

  Barzani'den Türkiye'ye teşekkür29.10.2014

  GÜNDEM

  Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başbakanı Neçirvan Barzani, "Peşmerge'nin Kobani'ye geçişine izin verdiği için Türkiye'ye çok teşekkür ediyoruz" dedi.
 • Kobani'deki ABD bombardımanı sürüyorsuriye -

  Kobani'deki ABD bombardımanı sürüyor29.10.2014

  DÜNYA

  Erbil'den yola çıkan Peşmergeler için Şanlıurfa'nın Suruç ilçesindeki bekleyiş sürerken, ilçenin karşısındaki Suriye kenti Kobani'deki IŞİD hedeflerine yönelik ABD bombardımanı sürüyor.Erbil'de Mesut Barzani'yle görüşen CENTCOM Komutanı Lloyd Austin, hava saldırılarıyla Peşmerge’ye destek vermeye devam edeceklerini dile getirdi.
 • TIR mayınlı sahaya uçtusuriye -

  TIR mayınlı sahaya uçtu29.10.2014

  GÜNDEM

  MARDİN'in Nusaybin İlçesi'nde dün akşam Kuzey Irak'tan gelerek Kızıltepe yönüne gitmekte olan bir TIR, sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu Türkiye-Suriye arasındaki mayınlı alana uçtu.Şans eseri mayın patlaması yaşanmazken, TÜR sürücüsü yaralandı.
 • Peşmerge, Habur Sınır Kapısı'ndan girdisuriye -

  Peşmerge, Habur Sınır Kapısı'ndan girdi29.10.2014

  DÜNYA

  Kuzey Irak Bölgesel Kürt Yönetimi'nin Erbil'den karayoluyla Kobani'ye gitmek üzere yola çıkardığı 80 araçlık Peşmerge konvoyu, saat 05.50 sıralarında Habur sınır kapısından Türkiye'ye giriş yaptı.
içinde

Suriye


geçen her haberden
Mind ile anında haberdar olabilirsiniz