Suriye


 • Alman Gazeteci Işid'in kalesine girdi - suriye

  Alman Gazeteci Işid'in kalesine girdi22.12.2014

  Avrupa

  MÜNİHLİ yayımcı-gazeteci, 74 yaşındaki Jürgen Todenhöfer, IŞİD’in Irak ve Suriye’ye giderek kalesine giren ilk batılı gazeteci oldu.Todenhöfer, SKYP üzerinden uzun süren güvenlik garantisi görüşmeleri sonrası IŞİD’in kampına girebildi.
 • Kosovalı kardeşler en son Adana'da görüldü - suriye

  Kosovalı kardeşler en son Adana'da görüldü22.12.2014

  GÜNDEM

  İSVİÇRE’nin Zürih kentinde yaşayan Kosovalı 47 yaşındaki Haljit Ljodza, 18 Aralık’ta ortadan kaybolan kızı 18 yaşındaki Edita Ljodza ile oğlu 16 yaşındaki Vosar Ljodza’nın izini Adana’da arıyor.Çocuklarının cep telefonu sinyalinin en son Adana’dan alındığını belirten baba Ljodza, "Çocuklarımı IŞİD terör örgütü yandaşları kandırdı" diye gözyaşı döktü.
 • Askerlere ateş açıldı - suriye

  Askerlere ateş açıldı22.12.2014

  GÜNDEM

  GENELKURMAY Başkanlığı, sınırda görev yapan askerlerin üzerine Suriye tarafından kalaşnikof tüfeklerle ateş açıldığını açıkladı.
 • IŞİD'in izin verdiği tek Batılı gazeteci ülkesine döndü - suriye

  IŞİD'in izin verdiği tek Batılı gazeteci ülkesine döndü22.12.2014

  DÜNYA

  IŞİD’in Suriye ve Irak’ta elinde tuttuğu bölgelere giriş izni verdiği ilk Batılı gazeteci 10 günlük araştırmasının ardından ülkesine döndü ve uyardı: Grup sandığınızdan daha güçlü ve daha tehlikeli."Bir gün tüm Avrupa'yı ele geçireceğiz" diyen bir IŞİD yöneticisi ürküten açıklamalarda bulundu.
 • IŞİD Sincar'ın faturasını militanlarına kesti - suriye

  IŞİD Sincar'ın faturasını militanlarına kesti22.12.2014

  DÜNYA

  IŞİD Sincar'daki yenilgisinin faturasını kendi militanlarına kesti.Radikal İslamcı örgüt, Sincar'ın kaybedilmesi üzerine en az 45 militanını infaz etti.
 • Demirtaş'tan sürpriz Rusya ziyareti - suriye

  Demirtaş'tan sürpriz Rusya ziyareti22.12.2014

  DÜNYA

  Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, çeşitli temaslarda bulunmak üzere İstanbul'dan Rusya'nın başkenti Moskova'ya gitti.Demirtaş'ın, Rusya Dışişleri Bakanlığı’nda da görüşmeler yapacağı belirtildi.
 • Apaçilerin kuşatmasında.bir ortaçağ kalesi - suriye

  Apaçilerin kuşatmasında.bir ortaçağ kalesi21.12.2014

  Seyahat

  Türkiye’nin en iyi durumdaki ortaçağ kalesi ve kenti dururken Alanya’daki turizm anlayışının sadece ‘deniz ve eğlence’ye kayması rahatsızlık yaratıyor.Bu nedenle Alanyalılar yaşadıkları beldeyi tarih ve kültürüyle de ön plana çıkartacak projeler peşine düştü.
 • İhbarla gelen baskın - suriye

  İhbarla gelen baskın21.12.2014

  Ankara

  Ankara’da, kaçak sigara satışı yaptığı tespit edilen iki farklı adrese polisin düzenlediği baskında, toplamda 9 bin 789 paket kaçak sigara ele geçirildi.
 • Onlara da sahip çıkın - suriye

  Onlara da sahip çıkın21.12.2014

  DÜNYA

  Biz Türk’üz.Irkımız, dilimiz, dinimiz bir.Kültürümüz, özümüz, sözümüz bir.Türkiye 1 milyona yakın Suriyeliye kucak açtı, Irak’tan kaçanlara, Filistin’e, Libya’ya, Somali’ye başta para olmak üzere çeşitli yardımlarda bulundu.İyi de yaptı ancak Tayland’daki kamplarda tutulan ve Çin’e iadeleri halinde idam tehlikesi ile karşı karşıya olan aralarında çocuk, kadın ve yaşlıların bulunduğu 290 Doğu Türkistanlı Uygur Türkü’ne de sahip çıkmalıdır.
 • Bild'den tartışma yaratacak iddia: Türk sınır görevlileri rüşvete meyilli ya da IŞİD sempatizanı - suriye

  Bild'den tartışma yaratacak iddia: Türk sınır görevlileri rüşvete meyilli ya da IŞİD sempatizanı21.12.2014

  DÜNYA

  Almanya’nın en çok satan gazetesi Bild, Avrupa’dan IŞİD’e katılan genç kızlar konusunda yaptığı haberde, tartışma yaratacak sözlere yer verdi.
 • Barzani’den Sincar’da zafer konuşması - suriye

  Barzani’den Sincar’da zafer konuşması21.12.2014

  DÜNYA

  IKBY Başkanı Mesut Barzani, Peşmerge’nin IŞİD kuşatmasını kırdığı Şengal Dağı’ndaki asker ve Ezidileri ziyaret etti.Barzani, “Bu tarihi bir zaferdir” dedi.
 • Yolsuzluk karanlık odalarda olur - suriye

  Yolsuzluk karanlık odalarda olur21.12.2014

  DÜNYA

  Masume Ebtekar bugün İran’ın en güçlü kadını.Geçen yıl cumhurbaşkanı seçilen ve ülkedeki reform ruhunu dirilten Hasan Ruhani’nin yardımcısı.
 • IŞİD’in elinde esirken aldatılmış - suriye

  IŞİD’in elinde esirken aldatılmış21.12.2014

  DÜNYA

  IŞİD militanları tarafından ekim ayında kafası kesilerek infaz edilen İngiliz yardım görevlisi Alan Henning’in örgütün elinde esir olduğu dönemde karısı Barbara tarafından aldatıldığı ortaya çıktı.
 • Fransa'da karakola bıçaklı saldırı - suriye

  Fransa'da karakola bıçaklı saldırı21.12.2014

  Avrupa

  Fransa'nın batısındaki Tours şehrinde bir karakola düzenlenen bıçaklı saldırıda 3 polis yaralayan saldırgan öldürüldü.
 • Bizimkisi savaşla başlayan bir saygı hikâyesi - suriye

  Bizimkisi savaşla başlayan bir saygı hikâyesi21.12.2014

  GÜNDEM

  Aralarında 12 bin kilometre bulunan iki kültürün karşılaşmasının 100’üncü yılı vesilesiyle 2015 boyunca, ‘Türkiye’de Avustralya Yılı’ başlığı altında birçok etkinlik düzenlenecek.Büyükelçi Larsen, bu yıl Anzak Günü’ne katılabilmek için 40 bin Avustralyalının başvurduğunu söyledi.
 • Ömür GEDİK

  Kardeş gibi. - suriye

  Kardeş gibi.20.12.2014

  YAZARLAR

  “O Hayat Benim”de senaryo gereği kardeş, gerçek hayatta ise çok iyi dost olan Ahu Sungur ve Sinan Albayrak’la “İlle de şarkı söylemek istiyorum” diyen Ahu’nun isteği üzerine Cixx Club’da buluştuk.Ahu şarkı söyledi, Sinan ise eski mesleğine özenip ikimize korumalık yaptı.
 • Yalçın BAYER

  Almanya cephesi gergin - suriye

  Almanya cephesi gergin20.12.2014

  YAZARLAR

  OSMANLILARDAN beri en fazla içlidışlı olduğumuz, şimdi en büyük ticaret partnerimiz Almanya ile ilişkilerimiz hep inişli-çıkışlı olmuştur.
 • Selahattin DUMAN

  Soydan gelen hak! - suriye

  Soydan gelen hak!20.12.2014

  YAZARLAR

  MEMLEKET büyükleri kafa kafaya verip düşünsünler.“Zenginlerin, mühim siyasetçilerin” çocuklarını topluma kazandırmak için esaslı bir yol bulsunlar.
 • MİT ve polisten ortak operasyon - suriye

  MİT ve polisten ortak operasyon20.12.2014

  Ege

  İZMİR'de polis, insan kaçakçılığına karşı MİT ile birlikte ortak yürüttüğü çalışma sonrasında, uluslararası bağlantıları olan şebekeye yönelik 6 ilde operasyon düzenledi.Baskınlarda aralarında yabancı uyrukluların da bulunduğu 31 kişi yakalandı.'Yolcu başı' olarak adlandırılan kişilerin bulduğu kaçakların, para işlemlerini üç ildeki 'ana kasalara' yaptırdığı ve sadece iki kişide bulunan şifreyi aldıktan sonra ise, yurt dışına çıkış işlemlerinin başladığı ortaya çıktı.
 • Alman milletvekili Roth: Türkiye'de demokrasi geriliyor - suriye

  Alman milletvekili Roth: Türkiye'de demokrasi geriliyor20.12.2014

  DÜNYA

  Almanya’nın Augsburg kentinde Alman Yeşiller Partisi Milletvekilli ve Parlamento Başkan Yardımcısı Claudia Roth DHA’ya verdiği röportajda, Türkiye’nin siyasi politikasını değerlendirdi ve gündeme ilişkin soruları yanıtladı.
 • Kadın muhabirlere 'pozitif ayrımcılık' yaptı - suriye

  Kadın muhabirlere 'pozitif ayrımcılık' yaptı20.12.2014

  DÜNYA

  ABD Başkanı Barack Obama'nın yıl sonu basın toplantısı ilginç ve daha önce pek eşi görülmeyen bir detaya sahne oldu.Obama, ulusal ve uluslararası meseleleri değerlendirdiği yıllık toplantıda, sadece kadın gazetecilere soru hakkı vererek bir ilki gerçekleştirmiş oldu.
 • Kayınbiraderini öldürttü mü - suriye

  Kayınbiraderini öldürttü mü20.12.2014

  DÜNYA

  Amerikan Wall Street Journal gazetesi, 2012 yılında Şam’da düzenlenen bombalı saldırı sonucu hayatını kaybeden Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad’ın kayınbiraderi Asıf Şevket’in rejim tarafından öldürülmüş olabileceğini iddia etti.
 • FT: IŞİD 100 yabancı savaşçıyı infaz etti - suriye

  FT: IŞİD 100 yabancı savaşçıyı infaz etti20.12.2014

  DÜNYA

  İngiliz Financial Times (FT) gazetesi IŞİD’in saflarına katıldığı 100 yabancı savaşçıyı kaçmaya çalıştıkları gerekçesiyle infaz ettiğini yazdı.
 • Kışın en güzel üçlüsü: boza, salep ve tarçın - suriye

  Kışın en güzel üçlüsü: boza, salep ve tarçın20.12.2014

  Gurme

  Kış geldi mi daha iyi arkadaş bulamazsınız.Kanapeniz, battaniyeniz tembellik için hazırsa ve bir elinizde televizyon kumandası varsa, diğerinde de bir bardak olsun.Bardağın içinde de ya salep ya boza.
 • Peşmerge: Sincar kuşatmasını kırdık - suriye

  Peşmerge: Sincar kuşatmasını kırdık20.12.2014

  DÜNYA

  Iraklı Kürtlerin silahlı gücü Peşmerge, IŞİD’e yönelik şu ana kadarki en büyük operasyonunda 10 bin Ezidi’nin sığındığı Sincar (Şengal) Dağı’ndaki kuşatmayı kırdığını bildirdi.
 • Numan Kurtulmuş ve Rasmussen Gaziantep'te Ortadoğu'yu konuştu - suriye

  Numan Kurtulmuş ve Rasmussen Gaziantep'te Ortadoğu'yu konuştu20.12.2014

  DÜNYA

  Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Ortadoğu ve dünyada barışın sağlanması için, başta Birleşmiş Milletler (BM) olmak üzere küresel kuruluşların yeniden yapılanması gerektiğini söyledi.Mevcut BM yapısının krizleri çözmeye ve savaşları sonlandırmaya müsait olmadığını savunan Kurtulmuş, "Tam tersine kim güçlüyse BM Güvenlik Konseyi’nde kim güçlü ülkelere sırtını dayadıysa borusunu öttürdüğü bir dünyada yaşıyoruz.5 büyük ülkenin insafına tüm dünya bırakılamaz" dedi.NATO eski Genel Sekreteri Anders Fogh Rasmussen ise Ortadoğu’da şu anda en ciddi tehdit unsuru olan IŞİD’in durdurulması için bu örgüte karşı savaşanlara havadan olduğu gibi karadan da destek verilmesi gerektiğini ifade etti.
 • Erdoğan'dan 14 Aralık operasyonu yorumu - suriye

  Erdoğan'dan 14 Aralık operasyonu yorumu20.12.2014

  GÜNDEM

  Cumhrubaşkanı Erdoğan, Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) toplantısında 14 Aralık operasyonuyla ilgili açıklama yaptı.Erdoğan, eleştiriler için ''Neymiş? Gözaltına alınan gazeteciymiş.Gazeteci suç işlemez mi?'' yorumunda bulundu.2002 yılından bugünlere kolay gelmediklerini vurgulayan Erdoğan, ''Suikast girişimleri oldu, arkadaşlarım tehdit edildi'' dedi.
 • IŞİD şimdi de organ ticaretine mi başladı? - suriye

  IŞİD şimdi de organ ticaretine mi başladı?20.12.2014

  Avrupa

  Irak Şam İslam Devleti (IŞİD)’in faaliyetlerini finanse edebilmek için ölü militanlardan ve canlı rehinelerden aldığı organları satışa çıkarttığı iddia edildi.
 • Sanayi hızlı bir büyüme yakaladı - suriye

  Sanayi hızlı bir büyüme yakaladı19.12.2014

  EKONOMİ

  ANTALYA Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Çetin Osman Budak, kentin 2014 yılında sanayide hızlı bir büyüme yakaladığını anlattı.
 • Suriyeli çocukların dramı yürek dağlıyor - suriye

  Suriyeli çocukların dramı yürek dağlıyor19.12.2014

  Ege

  İZMİR'e ülkelerindeki iç savaştan kaçarak gelen Suriyeli ailenin hayat hikayesi yürek burkuyor.8 ay önce annelerinin evi terk etmesi, babalarının da geçen hafta ölmesiyle kimsesiz kalan 7 yaşındaki ikiz kardeşler Sene Araj ve Seme Araj'a, Suriye'den 3 yıl önce göç eden ve aynı mahallede oturan annelerinin eski eşi Zekeriya Baku sahip çıktı.Hurdacılık yapan Baku, "Bu çocuklara ben sahip çıkmazsam kim bakacak? Onlar benim evlatlarım artık.Onlara elimden geldiğince bakmaya çalışacağım" dedi.
 • IŞİD'den Apple yasağı - suriye

  IŞİD'den Apple yasağı19.12.2014

  TEKNOLOJİ

  IŞİD terör örgütünün, militanlarına GPS ve Apple ürünlerini kullanım yasağı getirdiği bildirildi.
 • Başkonsolostan ziyaret - suriye

  Başkonsolostan ziyaret19.12.2014

  DÜNYA

  Almanya’da MİT’çi muamması sürüyor.
 • Almanya'da üç Türk casusluktan tutuklandı - suriye

  Almanya'da üç Türk casusluktan tutuklandı19.12.2014

  DÜNYA

  ALMANYA'DA üç Türk vatandaşı ajanlık suçlamasıyla gözaltına alındı.Hürriyet’e konuşan Başbakanlık kaynakları, söz konusu üç kişinin MİT ile hiçbir bağlantısının olmadığını söyledi.
 • Bedelli askerlik için çok önemli bilgi - suriye

  Bedelli askerlik için çok önemli bilgi19.12.2014

  EKONOMİ

  Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz : "Bedelli askerliğe şu ana kadar 20 bin 678 kişi başvurdu" dedi.
 • 'Eğit-donat Mart'tan önce başlayabilir' - suriye

  'Eğit-donat Mart'tan önce başlayabilir'19.12.2014

  DÜNYA

  Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Suriye muhalefeti için verilecek eğit-donatın çerçevesinin belli olduğunu ve çalışmaların 2015 yılının Mart ayından önce başlayabileceğini" söyledi.
 • Erdoğan: Türkiye ile Katar hiç ayrı düşmedi - suriye

  Erdoğan: Türkiye ile Katar hiç ayrı düşmedi19.12.2014

  GÜNDEM

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Katar Emiri Şeyh Temim ile ortak basın toplantısı düzenledi.Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda gerçekleştirilen basın toplantısından önce iki ülke arasında anlaşmalar imzalandı.
 • Hamdi Ulukaya, CNN'e yazdı: Dünya, Suriye krizinin üstüne gitmeli - suriye

  Hamdi Ulukaya, CNN'e yazdı: Dünya, Suriye krizinin üstüne gitmeli19.12.2014

  DÜNYA

  ABD merkezli Chobani yoğurt firmasının kurucusu Hamdi Ulukaya, CNN International için kaleme aldığı yazıda, dünya liderlerini Kobani konusunda harekete geçmeye çağırdı.Ulukaya daha önce de Kobani'ye 2 milyon dolar yardım yapmış ve IŞİD tehdidi altındaki kasabaya yardımların genişletilmesi için bir video mesaj yayımlamıştı.
 • Almanya'da mültecilere yardım edenler ödüllendirildi - suriye

  Almanya'da mültecilere yardım edenler ödüllendirildi19.12.2014

  Avrupa

  Almanya'ya gelen mültecilere yardımda bulunanlara teşekkür belgesi verildi.
 • Türkiye tutuklu gazeteci sıralamasında 10'uncu - suriye

  Türkiye tutuklu gazeteci sıralamasında 10'uncu19.12.2014

  DÜNYA

  Merkezi ABD’de bulunan Gazetecileri Koruma Komitesi’nin (CPJ) bu yıl hazırladığı özel raporunda dünyada, en fazla tutuklu gazeteci bulunduran ülkeler arasında Türkiye 10'uncu sırada yer aldı.
 • Fatih ÇEKİRGE

  Rusya meselesinin perde arkası Türkiye AB’den kopuyor mu? - suriye

  Rusya meselesinin perde arkası Türkiye AB’den kopuyor mu?18.12.2014

  YAZARLAR

  BULUNDUĞUMUZ haritadan çıkıp, biraz daha yukarıdan bu bölgeye bakınca hayat değişiyor.
 • Anadolu evleri ŞAHA KALKTI - suriye

  Anadolu evleri ŞAHA KALKTI18.12.2014

  EKONOMİ

  Konut fiyatları son 1 yılda sadece İstanbul’da değil , Gaziantep, Kayseri, Şanlıurfa, Muğla, Trabzon ve Ankara’da da yüzde 20’inin üzerinde zamlandı.Suriye’den Türkiye’ye kaçanların talebi doğu ve güneydoğuda, zengin Arapların talebi İzmir, Antalya, Trabzon ve Muğla’da fiyat artışını tetikledi.Markalı konut pazarının büyüdüğü Ankara ve Kayseri’de metrekaresi bin 200 liradan ucuz ev bulmak zorlaştı.TSKB Gayrimenkul Değerleme’nin Hürriyet’e özel yaptığı araştırmaya göre fiyat artışında İstanbul’u da geride bırakan iller var.
 • Almanya'da üç Türk ajanlıktan tutuklandı - suriye

  Almanya'da üç Türk ajanlıktan tutuklandı18.12.2014

  DÜNYA

  Türk istihbaratı için çalışmakla suçlanan üç Türk vatandaşı Alman Federal Mahkemesi’nin kararıyla tutuklandı.
 • Türk jetine Suriye'den "taciz" - suriye

  Türk jetine Suriye'den "taciz"18.12.2014

  DÜNYA

  Hava muharebe devriye görevindeki F-16'ya, Hatay üzerindeyken Suriye'de konuşlu SA füze sistemlerince radar kilidi 10 saniye muhafaza edilerek tacizde bulunuldu.
 • Türkiye’ye giden uçağı durdurdular - suriye

  Türkiye’ye giden uçağı durdurdular18.12.2014

  DÜNYA

  İngiltere’nin başkenti Londra’da polisin IŞİD’e katılmak için evden kaçan 15 yaşındaki bir kız çocuğunun içinde bulunduğu İstanbul uçağını kalkışa dakikalar kala durdurduğu ortaya çıktı.
 • Türkiye’ye giden uçağı durdurdular - suriye

  Türkiye’ye giden uçağı durdurdular18.12.2014

  Avrupa

  İngiltere’nin başkenti Londra’da polis IŞİD’e katılmak için evden kaçan 15 yaşındaki bir kız çocuğunun içinde bulunduğu İstanbul uçağını kalkışa dakikalar kala durdurdu.
 • Suriyeli mültecilere lüks uçak - suriye

  Suriyeli mültecilere lüks uçak18.12.2014

  DÜNYA

  İsveç’in Malmö şehrine bağlı Sturup Havalimanı'nda 10 Suriyeli mülteci yakalandı.Mültecilerin çok lüks Cessna 680 Citation Sovereign tipi özel uçakla getirildikleri tespit edildi.
 • "Bilişim alanında 100 bin kişilik istihdam açığı var" - suriye

  "Bilişim alanında 100 bin kişilik istihdam açığı var"18.12.2014

  TEKNOLOJİ

  Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Türkiye'de bilişim alanında 100 bin kişilik istihdam açığı olduğunu belirterek, "Kocaeli'nde Bilişim Vadisi'ni kuruyoruz.Gençler, orada çalışacak nitelikli mühendislere, nitelikli bilişimcilere ihtiyacımız var.Şimdiden hazırlanın, işiniz hazır.Eğer siz hazır olursanız, işiniz şimdiden hazır" dedi.
 • Cengiz ÇANDAR

  Rusya’nın peşinde, “çöküş” yönünde. - suriye

  Rusya’nın peşinde, “çöküş” yönünde.17.12.2014

  YAZARLAR

  Şu aşağıdaki satırları önce bir okuyun.Yazarı AİHM’in bir önceki dönem yargıçı, saygın bir hukuk adamı.O nedenle her bir sözcüğü önem taşıyan satırlar bunlar:
 • Esad meşruiyetini kaybetmiştir - suriye

  Esad meşruiyetini kaybetmiştir17.12.2014

  DÜNYA

  DIŞİŞLERİ Bakanı Çavuşoğlu, Suriye yönetiminin bölgedeki en büyük destekçisi olan İran’da Esad rejiminin meşruiyetini kaybettiğini ifade etti.
 • BM'den flaş 'Suriye' kararı - suriye

  BM'den flaş 'Suriye' kararı17.12.2014

  DÜNYA

  BM Güvenlik Konseyi, Suriye'ye sınır ötesi yardım için temmuzda kabul edilen BMGK kararının süresini bir yıl uzattı.
içinde

Suriye


geçen her haberden
Mind ile anında haberdar olabilirsiniz