MENÜ
Arşiv
Yazarlara Göre
Yalçın BAYER167Doğan HIZLAN107Ahmet HAKAN59Gila BENMAYOR36Tufan TÜRENÇ31Ayşe ARMAN28Cengiz SEMERCİOĞLU27Ertuğrul ÖZKÖK26Murat BARDAKÇI26Kanat ATKAYA23Mehmet Y. YILMAZ19Vahap MUNYAR17Onur BAŞTÜRK16Gökhan KİMSESİZCAN16Emin ÇÖLAŞAN15Ayşen GÜR15Yener SÜSOY15Kubilay KESKİN13Rauf TAMER13Yılmaz ÖZDİL12Mehmet YAŞİN11Soner YALÇIN11Figen BATUR10Sahrap SOYSAL10Ömür GEDİK10İzzet ÇAPA10Tuğrul ŞAVKAY9Mehmet Ali BİRAND8Müge AKGÜN8Zeynep GÖĞÜŞ7Melike Karakartal7Taha AKYOL7Melis ALPHAN7Şenay DÜDEK7Hadi ULUENGİN6Ali Atıf BİR6Fatih ÇEKİRGE6Rahmi TURAN6Tolga TANIŞ6Şükrü KÜÇÜKŞAHİN5Ebru ÇAPA5Sedat ERGİN5Ayşegül DOMANİÇ YELÇE5Naci Cem Öncel5Selahattin DUMAN5Doğan ULUÇ4Yurtsan ATAKAN4Özdemir İNCE4Yorgo KIRBAKİ4Deniz SİPAHİ4Cengiz ÇANDAR4Ahmet Arsan4Yonca TOKBAŞ - Kelebek4Selim Türsen4Bekir COŞKUN3Enis BERBEROĞLU3Ferai TINÇ3Pakize SUDA3Güzin Abla3Ufuk SANDIK3Pako'nun Sayfası3Banu TUNA3Erdal İPEKEŞEN3Uğur DÜNDAR3Yeşim Çobankent3Ege CANSEN3İsmet BERKAN3Bahar AKINCI3Jale Özgentürk3Oktay EKŞİ2Fatih ALTAYLI2Erkan ÇELEBİ2Kurthan FİŞEK2Serdar TURGUT2Oğuz ARAL2Nurten ERK TOSUNER2Yalçın DOĞAN2Mehmet Nuri YILMAZ2Prof.Dr. Mikdat KADIOĞLU2Cenker TEZEL2Temuçin Tüzecan2Sevil ATASOY2Cengiz ÖZDEMİR2Haluk KALAFAT2Yonca TOKBAŞ2Mehmet Barlas2Mevlüt TEZEL2Melike Birgölge2Nuran ÇAKMAKÇI2İpek DURKAL2Ayşe ARAL - Kelebek2Nilgün Tekfidan GÜMÜŞ2Ceren Şehirlioğlu2Faruk BİLDİRİCİ2Akif BEKİ2Verda ÖZER2İlber Ortaylı2Cüneyt ÜLSEVER1Dursun GÜNDOĞDU1İsmet SOLAK1

Sultanahmet

Sultanahmet ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Sultanahmet haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 6.607 Sultanahmet haberi bulunmuştur.

Sultanahmet Meydanı İstanbul'un en önemli meydanlarından biridir. Bizans devrinde Hipodrom olarak bilinirdi. “Hipodrom” At binenlerin, atların meydanı anlamına gelir. Osmanlı döneminde buraya At Meydanı denirdi. Günümüze çok az kalıntıları kalan Bizans devri önemli yapıları ve abideleri Hipodrom çevresinde inşa edilmişti. “Büyük Saray” diye bilinen İmparatorluk Sarayı Hipodromun yanından başlar, aşağılara, deniz kenarına kadar uzanırdı. Bu Saraydan günümüze bir büyük salonun yer mozaik panosu gelebilmiştir. Şehrin en önemli meydanı Agusteion ve burası ile cadde arasında Milerium zafer takı bulunurdu. Cadde, Roma’ya kadar uzanan yolun başlangıcı idi ve ilk kilometre taşı da buradaydı. Hamamlar, mabetler, dini, kültürel, idare ve sosyal merkezler bu civara yerleşmişlerdi. Semt Bizans ve Türk devirlerinde de merkezi önemini devam ettirmiştir. İstanbul’un en önemli abideleri Ayasofya, Sultan Ahmet Camii, Türk ve İslam Eserleri Müzesi, Yerebatan Sarnıcı burada, Hipodromun çevresindedir. Şehrin ana caddeleri (aşağı limana inen ve batıya şehir surlarına doğru gidenler) Hipodromdan başlar ve yamaçları takip ederdi. Yol kenarları ticari kuruluşlar ve ikametgahlarla çevrili idi. Yan yollar dar ve bazıları basamaklarla yokuş aşağı uzanırlardı. Anayol kaldırımları bazen iki katlı, galerili inşa edilmişlerdi.

Sultanahmet Haberleri

ÇEDAŞtan, iklim değişikliği eylemine destek

ÇEDAŞ'tan, iklim değişikliği eylemine destek

ÇEDAŞ'tan, iklim değişikliği eylemine destek

24.3.2017Sivas
Osmanoğlundan polemik yaratacak sözler.. Atatürk benim aileme saygı göstermemiş olabilir ama..

Osmanoğlu'ndan polemik yaratacak sözler.. 'Atatürk benim aileme saygı göstermemiş olabilir ama..'

Çıkışlarıyla sık sık tartışma yaratan Sultan Abdülhamit'in 5. kuşak torunu Nilhan Osmanoğlu'nu bir lise öğrencisinin "Gazi Mustafa Kemal Atatürk'le ilgili ne düşünüyorsunuz?" sorusu üzerine şöyle dedi: Kimse kimseyi sevmek zorunda değil ama saygı göstermek zorundadır. Dolayısıyla, Mustafa Kemal Atatürk benim aileme saygı göstermemiş olabilir ama ben ailemden aldığım adaptan ötürü kendisine saygı gösteriyorum" Öte yandan Osmanoğlu "Devletin çıkarlarının başladığı yerde basın özgürlüğü bitmiştir" diye konuştu.

24.3.2017Gündem
Gelecek için bir saat karanlık

Gelecek için bir saat karanlık

İklim değişikliğine dikkat çekmek için, 25 Mart gecesi Türkiye’de de köprüler ve simge yerlerin ışıkları, bir saat boyunca kapatılacak...

23.3.2017Gündem
Nilhan Osmanoğlu lise öğrencilerine hitap etti: Devletin çıkarlarının başladığı yerde basın özgürlüğü bitmiştir

Nilhan Osmanoğlu lise öğrencilerine hitap etti: Devletin çıkarlarının başladığı yerde basın özgürlüğü bitmiştir

Nilhan Osmanoğlu lise öğrencilerine hitap etti: Devletin çıkarlarının başladığı yerde basın özgürlüğü bitmiştir

23.3.2017İstanbul
Türkiye’deki tek uçurtma müzesi ziyaretçilerini bekliyor

Türkiye’deki tek uçurtma müzesi ziyaretçilerini bekliyor

Türkiye’deki tek uçurtma müzesi ziyaretçilerini bekliyor

23.3.2017İstanbul
Dünya Saati Etkinliği: 25 Martta ışıklarbir saat sönecek

Dünya Saati Etkinliği: 25 Mart'ta ışıklarbir saat sönecek

Dünya Saati Etkinliği: 25 Mart'ta ışıklarbir saat sönecek

22.3.2017İstanbul
Baharda nerelere gidilir

Baharda nerelere gidilir?

"Baharda nereye gitmeli" sorusuna cevap arıyorsanız şimdi bahar gezilerinin tam zamanıdır! İşte Trakya'dan Karadeniz'e ve Ege'ye baharın keyfini çıkaracağınız adresler...

21.3.2017Seyahat
Ara Güler kardeşlik simgesidir

'Ara Güler kardeşlik simgesidir'

Türkiye Ermeni Katolik Patrikhanesi tarafından ünlü fotoğrafçı Ara Güler’e ‘Mıgırdiç Beşiktaşlıyan Özel Nişanı’ verildi. Türkiye Ermeni Katolik Cemaati Ruhani Lideri Başpiskopos Levon Zekiyan törende yaptığı konuşmada, “Hepimizin ona bir şükran borcu var. Ara aynı zamanda bir kardeşlik simgesidir” dedi.

20.3.2017Kitap Sanat
Osmanlı, Hollywood’a iniş yapıyor

Osmanlı, Hollywood’a iniş yapıyor

Birinci Dünya Savaşı sırasında Müslüman bir Türk teğmenle Amerikalı Hristiyan bir hemşire arasındaki yasak aşkı anlatan, tarihin ilk Türkiye-Hollywood ortak yapımı olarak lanse edilen ‘The Ottoman Lieutenant’ (Osmanlı Teğmen) adlı film, ABD’de gösterime girmesiyle beraber tartışmaları, boykotları beraberinde getirdi. ABD’deki Ermeni lobisi filmin bir ‘algı operasyonu’ olduğunu iddia ederken, filmin ABD’li yapımcılarından Stephen Brown, iddiaları reddediyor ve “Savaşta tüm tarafların mağdur olduğunu adil bir şekilde gösteriyoruz” diyor.

18.3.2017Keyif

Tramvay seferleri o noktada aksamalı yapılıyor

Tramvay seferleri o noktada aksamalı yapılıyor

16.3.2017İstanbul
Erdoğan: Sakın ha bu ikiliye oy vermeyin

Erdoğan: Sakın ha bu ikiliye oy vermeyin!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Savaşta bile sağlık görevlilerine ateş açılmaz. Ha Hollandalı gibi olursa açar, onu da söyleyeyim. Biz Hollanda’yı ve Hollandalıları Srebrenitsa katliamından tanırız. Onların cibilliyetinin karakterinin ne kadar bozuk olduğunu 8 bin Boşnak’ı orada nasıl katlettiklerinden tanırız, bunları iyi biliriz" dedi. Erdoğan, Hollanda ile ilgili şöyle konuştu: "Mesele ne? Yarın orada seçim varmış. İşte bir tane ırkçı, bir tane de şu andaki yönetimde bulunan parti, ikisi yarışıyormuş. Eee? Ben de şimdi buradan Hollanda’ya Almanya’ya sesleniyorum. Türkiye’ye düşmanlık güdenlere, oralardaki tüm yabancılara Müslüman kardeşlerime diyorum ki “Gelin oylarınızı verirken sakın ha bu ikiliye oy vermeyin.”

14.3.2017Gündem
Özay Gönlüm, ölümünün 17. yılında anıldı

Özay Gönlüm, ölümünün 17. yılında anıldı

Türk Halk Müziği Sanatçısı Özay Gönlüm, ölümünün 17’nci yılında Almanya’nın Bruchsal kentinde düzenlenen programla anıldı.

5.3.2017Magazin
Vandalizmin her türlüsüne karşıyım

Vandalizmin her türlüsüne karşıyım

Vehbi Koç Vakfı tarafından, kültür mirasının korunması için verdiği mücadeleler nedeniyle 2017 yılında Vehbi Koç Vakfı Ödülü’ne Prof. Dr. Zeynep Ahunbay layık görüldü. Her kayıp kültür mirası için gözyaşı döken Ahunbay, insanların eserlere verdiği zararlar yüzünden kahrolduğunu söylüyor. Kendisi için hazırlanan filmde, Halep Kale Kapısı’nın yıkılmasından söz ederken gözyaşlarını tutamayan Ahunbay, “O kapıyı gördüğümde saatlerce izlemekten kendimi alamamıştım. Yıkıldığını görmek çok canımı acıttı. Nasıl kıydılar? Vandalizmin her türlüsüne karşıyım” diyor. Edirne’den Mardin’e birçok anıt eserin korunması için mücadele veren Zeynep Ahunbay’la Ayasofya Müzesi’nde konuştuk.

2.3.2017Kitap Sanat
Hüsamettin Cindoruk: Böyle bir dönem görmedik

Hüsamettin Cindoruk: Böyle bir dönem görmedik

Hüsamettin Cindoruk: Böyle bir dönem görmedik

1.3.2017İstanbul
Karadenizin en büyük Camii ve Külliyesi

Karadeniz'in en büyük Camii ve Külliyesi

Karadeniz'in en büyük Camii ve Külliyesi

1.3.2017Samsun
İstanbul’da yeraltından notlar

İstanbul’da yeraltından notlar

Hani hep duyarız, şehir efsaneleri vardır ya, “Efendim, Topkapı Sarayı’ndan giriyorsun bir kuyuya, Ayasofya’ya uğrayan bir metro gibi altından geçip Eminönü’nden çıkıyorsun”. Her ne kadar bunu yapamadıysam da, geçenlerde bunun gerçek olabileceğini anladım. İstanbul, eski adı ile ‘Polis’ yani ‘Şehir’, binlerce yıldır henüz çözülememiş bir bilmece. Bu hafta rehber Şerif Yenen ve Bizans sarnıçları hakkında doktora tezi yazmış Arkeolog Dr. Kerim Altuğ ile yeraltındaki İstanbul’un sırlarının peşine düştüm.

28.2.2017Seyahat
Cin duasıyla define avı Sultanahmet Camii’ne tünel kazanlara Bizans sütunu engel olmuş

Cin duasıyla define avı! Sultanahmet Camii’ne tünel kazanlara Bizans sütunu engel olmuş

İstanbul Sultanahmet’te gecekondudan tarihi camiye 200 metre mesafede kaçak tünel kazan 3 defineciden 1’i gözaltına alındı. Cin çarpmasın diye dualarla kazı yapan kaçakçıların ilerlemesine Bizans sütunları engel oldu. Bizans altınlarını aradıklarını söyleyen kaçakçılar, kazı noktasını özel bir çubukla belirledi.

25.2.2017Gündem
Sultanahmette kaçak kazı yapan 1 kişi Bizans dönemine ait eserlerle yakalandı(Ek fotoğraf)

Sultanahmet'te kaçak kazı yapan 1 kişi Bizans dönemine ait eserlerle yakalandı(Ek fotoğraf)

Sultanahmet'te kaçak kazı yapan 1 kişi Bizans dönemine ait eserlerle yakalandı(Ek fotoğraf)

24.2.2017İstanbul
Sultanahmet’te kaçak kazı yapan bir kişi yakalandı

Sultanahmet’te kaçak kazı yapan bir kişi yakalandı

İstanbul Sultanahmet'te bir evin bahçesinden tarihi surların altını kazan bir kişi gözaltına alındı. Yapılan aramalarda, Bizans dönemine ait 23 toprak küp ve seramik parçaları, Bizans dönemine ait 2 sikke, 1 kemer tokası ile kazı yapılan yerin altında Bizans ve daha eski dönemlere ait olduğu değerlendirilen kalıntılar ele geçirildi.

23.2.2017Haber
Sultanahmet’te kaçak kazı yapan bir kişi yakalandı

Sultanahmet’te kaçak kazı yapan bir kişi yakalandı

İstanbul Sultanahmet'te bir evin bahçesinden tarihi surların altını kazan bir kişi gözaltına alındı. Yapılan aramalarda, Bizans dönemine ait 23 toprak küp ve seramik parçaları, Bizans dönemine ait 2 sikke, 1 kemer tokası ile kazı yapılan yerin altında Bizans ve daha eski dönemlere ait olduğu değerlendirilen kalıntılar ele geçirildi.

23.2.2017Gündem
Sultanahmette kaçak kazı yaparken yakalandı

Sultanahmet'te kaçak kazı yaparken yakalandı

Sultanahmet'te bir evin bahçesinden tarihi surların altını kazan bir kişi gözaltına alındı. Yapılan aramalarda, Bizans dönemine ait 23 toprak küp ve seramik parçaları, Bizans dönemine ait 2 sikke, 1 kemer tokası ile kazı yapılan yerin altında Bizans ve daha eski dönemlere ait olduğu değerlendirilen kalıntılar ele geçirildi.

23.2.2017Gündem
Sultanahmette kaçak kazı yapan 1 kişi Bizans dönemine ait eserle yakalandı

Sultanahmet'te kaçak kazı yapan 1 kişi Bizans dönemine ait eserle yakalandı

Sultanahmet'te kaçak kazı yapan 1 kişi Bizans dönemine ait eserle yakalandı

23.2.2017İstanbul
Nabi Avcı: 304 eser arapça ve Farsçaya çevrildi

Nabi Avcı: 304 eser arapça ve Farsça'ya çevrildi

Nabi Avcı: 304 eser arapça ve Farsça'ya çevrildi

23.2.2017İstanbul
Bakan Avcıya Koreli turistlerden ilgi

Bakan Avcı'ya Koreli turistlerden ilgi

Bakan Avcı'ya Koreli turistlerden ilgi

23.2.2017İstanbul
Havalimanı katliamına 46’şar kez ağırlaştırılmış müebbet istendi

Havalimanı katliamına 46’şar kez ağırlaştırılmış müebbet istendi

Atatürk Havalimanı’nda 28 Haziran 2016’da terör örgütü DEAŞ tarafından düzenlenen, 45 kişinin öldüğü 163 kişinin yaralandığı saldırıyla ilgili hazırlanan iddianame Bakırköy 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nce kabul edildi.

22.2.2017Gündem
Ateş ederken gülüyordu

'Ateş ederken gülüyordu'

Atatürk Havalimanı'nda 28 Haziran 2016'da terör örgütü DAEŞ tarafından gerçekleştirilen saldırıya ilişkin hazırlanan 257 sayfalık iddianamenin detayları belli oldu. 3 DEAŞ'lı bombacı teröristin saldırıdan önce Atatürk Havalimanı'nda Haziran ayında farklı günlerde 3 kez keşif yaptıkları ortaya çıktı. DEAŞ'lıların Atatürk Havalimanı'a giderken bindikleri taksinin şoförüne “Antalya'ya tatile gidiyoruz" diyen 3 teröristin, saldırı esnasında çevreye gelişi güzel ateş ettiklerini ve güldükleri de tanık polisin beyanıyla iddianameye yansıdı. Bir şüphelinin telefonunda Zeytinburnu, Sultanahmet, Eminönü, Taksim gibi bölgelerin işaretlendiği harita bulundu. Telefonlardan canlı bomba yelekleri, infaz görüntüleri de çıktı. Bir şüphelinin telefonundan ise Ebu Hanzala olarak bilinen Halis Bayancuk'un sohbetlerinin ses ve video dosyaları çıktı.

22.2.2017Gündem
Atatürk Havalimanı saldırısına ilişkin iddianamenin detayları belli oldu; Telefondan İstanbul haritası çıktı (2)

Atatürk Havalimanı saldırısına ilişkin iddianamenin detayları belli oldu; Telefondan İstanbul haritası çıktı (2)

Atatürk Havalimanı saldırısına ilişkin iddianamenin detayları belli oldu; Telefondan İstanbul haritası çıktı (2)

22.2.2017İstanbul
75 bin imama şan eğitimi

75 bin imama şan eğitimi

Diyanet İşleri Başkanlığı, tüm illerde merkezi ezan sistemini kaldırarak çoklu ezan okuma sistemine geçmeye hazırlanıyor. Önce pilot illerde daha sonra tüm Türkiye’de 75 bin imama şan ve makam eğitimi verme kararı alındı.

20.2.2017Gündem
Özel jetten dolmuş haa... Vay be, bu bizim neden aklımıza gelmedi

Özel jetten dolmuş haa... Vay be, bu bizim neden aklımıza gelmedi!

Üye oluyorsunuz, rezervasyonunuzu yapıyorsunuz, dünyanın istediğiniz yerine özel jet konforunda uçuyorsunuz. Üstelik istediğiniz kadar! Jetsmart sisteminin Türkiye Pazarlama Müdürü Ömer Erdağ anlatıyor. 

17.2.2017Hayat
15 Temmuz darbe girişimi gazileri o geceyi anlattı

15 Temmuz darbe girişimi gazileri o geceyi anlattı

15 Temmuz darbe girişimi gazileri o geceyi anlattı

15.2.2017Bingöl
Obama’nın ortamı iyi

Obama’nın ortamı iyi

Eski başkan emekliliğin tadını çıkarıyor. Deliren gündemin tortusu size diyebileceğimiz nispeten pozitif şeylerden biri bu. Mutlu olmaya yetmez mi?

11.2.2017Hayat
Yerli oyun Son Korsan Steame yelken açtı

Yerli oyun Son Korsan Steam'e yelken açtı

Consala Games’in tamamen Türkiye’de geliştirilen MMO korsanlık oyunu Son Korsan, Steam Greenlight’ta oyuncuların beğenisine sunuldu! Consala Games’in bütünüyle Türkiye’de geliştirilmesiyle özel bir yere sahip korsanlık temalı tarayıcı tabanlı oyunu Son Korsan, oyuncular tarafından da hayli sevilmişti. Zaman içerisinde Android ve iOS platformlarına da taşınan oyun şimdi 3D olarak bilgisayarlarımıza konuk olmaya hazırlanıyor.

9.2.2017Teknoloji
İstanbul’un koca çınarları: Asırlık 10 restoran

İstanbul’un koca çınarları: Asırlık 10 restoran

Yüz yılı aşkın süredir hizmet vererek geleneksellikten gelen lezzetlerini müşterilerine sunan ve hem turistlerin hem de İstanbulluların en beğendiği asırlık restoranları sizin için derledik. Biz en popüler olan 10 restoranı yazdık ama siz devamını merak eder de İstanbul’un tüm asırlık restoranlarını bir arada görmek isterseniz Zomato’nun derlemeler bölümünde bulabilirsiniz. İşte karşınızda İstanbul’un en popüler 10 koca çınarı!

6.2.2017Gurme
İstanbul’un en gözde 10 otel restoranı ve özel programları

İstanbul’un en gözde 10 otel restoranı ve özel programları

İstanbul’un en şık otellerinden birinde, kendinizi ve sevdiklerinizi özel hissettirecek programlar yapmak isterseniz bu liste tam da size göre. İşte karşınızda ortalama fiyatlarıyla birlikte İstanbul’un en şık otel restoranları ve dönemlik özel programları!

6.2.2017Gurme
Türkiye’deki DEAŞ terörünü görmedi

Türkiye’deki DEAŞ terörünü görmedi

ABD Başkanı Donald Trump ile Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan arasında bugünlerde yapılması beklenen telefon görüşmesi öncesinde ilginç bir ayrıntı ortaya çıktı. Trump’ın imzaladığı ve ABD Savunma Bakanlığı’na gönderilen 28 Ocak tarihli başkanlık memorandumunda, küresel bir tehdit haline gelen DEAŞ’ın düzenlediği önemli eylemler sıralanırken Türkiye’den hiç bahsedilmemesi dikkat çekti.

3.2.2017Dünya
Erdal Beşikçioğlu: Her spordan biraz oynadım keşke birine ağırlık verseydim. O zaman büyük ihtimalle sporcu olurdum...

Erdal Beşikçioğlu: Her spordan biraz oynadım keşke birine ağırlık verseydim. O zaman büyük ihtimalle sporcu olurdum...

İzleyicinin kalbini çalmış, ailenin bir üyesi gibi görülen nadir oyunculardan biri o. Genç kızlardan anneannelere geniş bir kitlenin beğenisini kazanmış durumda. Erdal Beşikçioğlu bu kez sevenlerinin karşısına Kanal D’de, ‘Adı Efsane’ adlı diziyle çıkıyor. Dizide ‘efsane bir basketbol koçu’nu canlandıran oyuncuyla maç yapmak için buluştuk. Sonrasında gündemi ve hayatını konuşmamak olmazdı...

3.2.2017Hayat
Sevgililer Günü için 10 aşk dolu öneri

Sevgililer Günü için 10 aşk dolu öneri

Yılın en aşk dolu günü yaklaşırken, biricik sevgilisi için harika bir program hazırlamak isteyen romantikleri buraya alalım! İşte karşınızda İstanbul’un en şık restoranları arasından derlenmiş ve 14 Şubat’a özel hazırlıklarına çoktan başlamış olan 10 restoran ve özel menüleri.

1.2.2017Gurme
Kahta’ya, Osmanlı mimarili cami

Kahta’ya, Osmanlı mimarili cami

Kahta’ya, Osmanlı mimarili cami

20.1.2017Adıyaman
Musluğu açmayan karşısında bizi bulur

Musluğu açmayan karşısında bizi bulur

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, son dönemde döviz kurlarında yaşanan hızlı artışın rasyonel sebeplere dayanmadığını belirterek, “Acımasız parayı kullananları ben ekonomik terör estiriyorlar diye vasıflandırı-yorum. Bunun başka izahı yok” dedi. Erdoğan, bankalara da kredi uyarısında bulunarak, kredi musluğunu açmayanın karşısında kendisini bulacağını söyledi.

17.1.2017Ekonomi
Benim yerime oğlum gitti

Benim yerime oğlum gitti

Eşi ve oğlunu geçen yıl İstanbul’daki terör saldırısında kaybeden Helga Höppner, rahatsızlığı nedeniyle saldırıdan kurtulmuş: “Ben hastayım diye eşimle birlikte oğlum gitti. Ben gitseydim, şimdi ben ölmüştüm, oğlum da ailesiyle birlikte olacaktı.”

14.1.2017Dünya
Bennu Yıldırımlar’ın favori mekânları

Bennu Yıldırımlar’ın favori mekânları

Oyuncu Bennu Yıldırımlar, setlerden fırsat buldukça tatile çıkıyor. Kalabalıktan uzak, huzur veren butik mekânları tercih ediyor. Onun için seyahatin anlamı, hayatın rutininden uzaklaşıp kendini yeniden keşfetmek. Henüz gerçekleştiremese de en çok yapmak istediği seyahat ‘Moskova-Sibirya’ arası tren yolculuğu... İşte Bennu Yıldırımlar’ın tatil sırları...

11.1.2017Seyahat
İstanbul’un sır dolu gizli yüzü

İstanbul’un sır dolu gizli yüzü

İstanbul güzel olduğu kadar aynı zamanda gizemli, tılsımlı bir kent... Ancak ne var ki İstanbul'un gizemini çözmek, tılsımını anlamak o kadar da kolay değil. Yer altında 40 odalı işkence çukurlarından, gizemli dehlizlerine İstanbul'un sırlarının peşine düştük.

11.1.2017Seyahat

Yazar Sonuçları

Gastronomi dünyasında yükselen trend

Gastronomi dünyasında yükselen trend

 Gerçekler ve sorunlar her ne kadar farklı olsa da, 21. yüzyılın ilk çeyreği tarihe sağlıklı yaşam trendiyle de geçecek.

4.3.2017Müge AKGÜN
Saffet’in PİRİ’siyle dünyayı gez

Saffet’in PİRİ’siyle dünyayı gez!

O artık cebimizde, hem de ücretsiz...

17.2.2017Ayşe ARMAN
İşsizin parası nereye

İşsizin parası nereye?

İŞSİZLERİN istihdamına yönelik başlatılan seferberlikte ‘İşsizlik Sigortası Fonu’ kaynak olarak kullanılacak.

15.2.2017Yalçın BAYER
Biz ne yaptık bu güzel ülkemize ki

Biz ne yaptık bu güzel ülkemize ki

İKİ gündür Justin Timberlake’in “Can’t Stop The Feeling” şarkısından hazırlanmış video klibini izliyorum.

4.2.2017Ertuğrul ÖZKÖK
Turizm sektörü pes etmiyor

Turizm sektörü pes etmiyor

Hepimizin bildiği gibi ülkemize gelen turist sayısındaki düşüşle turizm ve yeme-içme sektörü darboğazda. Ancak her şeye karşın yeni yatırımlar da devam ediyor. Türkiye’nin yaşanan zor günlerin ardından yeniden cazibe merkezi olacağına inanan iki grup tarafından kentin iki farklı noktasında, beş yıldızlı oteller açıldı.

4.2.2017Müge AKGÜN
Four Seasons’a yanıtı ‘1 milyar dolarlık yatırım sürecek’ oldu

Four Seasons’a yanıtı ‘1 milyar dolarlık yatırım sürecek’ oldu

SURİYE bataklığı, FETÖ’nün darbe girişimi, terör derken 2016’da turizmin kötü gidişini gören Four Seasons Oteller zinciri,  Tay Group Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Toprak’ı yokladı:

28.1.2017Vahap MUNYAR
Gerçek Osmanlı mutfağı mümkün mü

Gerçek Osmanlı mutfağı mümkün mü?

Sultanahmet’teki Deraliye’ye çekim için gittiğimde güzel bir yemek yedim. Artun Ünsal Bey’in ‘İstanbul Lezzetleri’ kitabından alınmış erikli kuzu gerdanı çok sevmiştim. Ama habersiz gidince o kadar memnun kalmadım.

27.1.2017Vedat MİLOR
İşte ay yıldızlı askerle ay yüzlü Koreli kız

İşte ay yıldızlı askerle ay yüzlü Koreli kız

Yıl 1950... İskenderun’dan kalkıp Kore Savaşı’na giden Süleyman Astsubay, savaş alanında ormanlık bir bölgede donmak üzere olan bir kız çocuğu bulur. Ailesi Çinli askerler tarafından öldürülen bu kız çocuğunu alır, Türk askerinin bulunduğu karargâha getirir.

14.1.2017Cengiz SEMERCİOĞLU