Süleymaniye

 • İstanbul'da 5 ilçede elektrik kesintisi - Süleymaniye
  İstanbul'da 5 ilçede elektrik kesintisi19.01.2015
  GündemBeykoz, Kadıköy, Sancaktepe, Şile ve Tuzla'nın bazı mahallelerinde 22 Ocak'ta elektrik kesintisi uygulanacak.
 • Almanya’da aynı camiye ikinci kez ırkçı saldırı - Süleymaniye
  Almanya’da aynı camiye ikinci kez ırkçı saldırı10.01.2015
  AvrupaAlmanya’nın Dormagen kentinde bulunan Süleymaniye Camii inşaatına ikinci kez ırkçı yazılar yazıldı.
 • Gökhan KİMSESİZCAN

  Patronlar kültür turunda - Süleymaniye
  Patronlar kültür turunda09.01.2015
  Yazarlarİş dünyasının patronları, rehber Saffet Emre Tonguç’la kültür turuna çıktı.Daha önce “James Bond’un İzinde” adlı turla Kapalıçarşı ve Fener-Balat’ı gezen işadamları, bu kez Karaköy’ü keşfetti.Türk Kalp Vakfı da düzenlediği etkinliğe katılan ünlü isimleri tura çıkardı.
 • Okullara ırkçı saldırıdan sonra öğrenci ve veliler tedirgin - Süleymaniye
  Okullara ırkçı saldırıdan sonra öğrenci ve veliler tedirgin06.01.2015
  AvrupaAlmanya'da ırkçıların Dormagen-Hackenbroich şehrinde üç ayrı okula yönelik saldırılarının ardından öğrenci ve velileri de korku sardı.
 • Ayasofya ve Topkapı Sarayı.hem bir mabet, hem bir armağan - Süleymaniye
  Ayasofya ve Topkapı Sarayı.hem bir mabet, hem bir armağan04.01.2015
  SeyahatNe için yapılırsa yapılsın, kime adanırsa adansın, dünya durdukça Ayasofya ve Topkapı sarayı, şehrin en önemli yapılardan olma özelliğini sürdürecek.
 • 2015'in ilk bebeği Meryem Azra - Süleymaniye
  2015'in ilk bebeği Meryem Azra03.01.2015
  Sağlıkİstanbul'da 2015 yılının ilk bebeği Meryem Azra, Zeytinburnu Süleymaniye Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde dünyaya geldi.
 • Atlasjet Süleymaniye ve Erbil'e uçamıyor - Süleymaniye
  Atlasjet Süleymaniye ve Erbil'e uçamıyor03.01.2015
  EkonomiAtlasjet Havayolları’nın Kuzey Irak’taki Süleymaniye ve Erbil şehirlerine yaptığı seferlerin Irak Sivil Havacılık yetkililerin izin vermemesi nedeniyle yapılamıyor.
 • Dormagen’de ırkçı saldırı - Süleymaniye
  Dormagen’de ırkçı saldırı03.01.2015
  PlanetAlmanya’nın Dormagen kentinde bir ilkokula, liseye ve meydana Türkleri hedef alan ırkçı yazılar yazıldı.
 • Almanya'da yine Türkleri hedef alan ırkçı saldırı - Süleymaniye
  Almanya'da yine Türkleri hedef alan ırkçı saldırı03.01.2015
  PlanetAlmanya’nın Kuzey Vestfalya eyaletinin Dormagen kentinde bir ilkokula, liseye ve şehir meydanına Türkleri hedef alan ırkçı yazılar yazıldı.
 • Bülent Arınç'tan veda gibi mesaj - Süleymaniye
  Bülent Arınç'tan veda gibi mesaj02.01.2015
  GündemBaşbakan Yardımcısı Bülent Arınç, 6 ay sonra görevini bırakacağını belirterek 'Bize bu kadar yeter kardeşim, biraz da kendimize gelelim, işimize bakalım, biraz dinlenelim, siyasete dışarıdan katkı sağlayabilirsek sağlayalım' diyeceğiz" ifadesini kullandı.
 • Elif Şafak'tan Bakan Müezzinoğlu'na kariyer yanıtı - Süleymaniye
  Elif Şafak'tan Bakan Müezzinoğlu'na kariyer yanıtı01.01.2015
  GündemSağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu'nun 'anneler, annelik kariyerinin dışında bir başka kariyeri merkeze almamalıdır' sözüne, yazar Elif Şafak cevap verdi.Şafak, Bakan'ın sözlerine tepki gösterdi, "'annelik' kariyer değildir" dedi.
 • 7’den 70’e bisiklet kültürü - Süleymaniye
  7’den 70’e bisiklet kültürü01.01.2015
  GündemSAĞLIK Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’nun 2015’teki hedefi sağlıklı bir yaşam için bisiklete binmeyi özendirmek olacak.Yeni yılda başlattıkları kampanyayla her 1 metrelik bisiklet yolu karşılığında belediyelere 1 bisiklet vermeyi vaat eden Bakan Müezzinoğlu, “Sağlıklı yaşam için doğru beslenmek kadar hareket etmek de önemli” diyor.
 • Prof.Dr.Cengiz Yalçın'ın yazıları - Süleymaniye
  Prof.Dr.Cengiz Yalçın'ın yazıları25.12.2014
  TeknolojiProf.Dr.Cengiz Yalçın'ın geçmişten bugüne tüm yazılarına bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
 • Cami saldırılarındaki artış Almanya’daki Müslümanları kaygılandırıyor - Süleymaniye
  Cami saldırılarındaki artış Almanya’daki Müslümanları kaygılandırıyor22.12.2014
  AvrupaAlmanya’da son dönemde hız kazanan cami saldırılarına bir yenisi daha eklendi.Yeni inşa edilen Dormagen DİTİB Süleymaniye Camii’ne kimliği belirsiz kişi veya kişiler başta, Nazizmin sembolü sayılan “gamalı haç” olmak üzere 40-50 civarında ırkçı şekiller boyadı.
 • Almanya'da camiye ırkçı saldırı - Süleymaniye
  Almanya'da camiye ırkçı saldırı21.12.2014
  PlanetAlmanya'nın Dormagen kentinde inşa edilen Diyanet İşleri Türk İslam Birliğine (DİTİB) bağlı Süleymaniye Camisi'ne aşırı sağcılar tarafından ırkçı saldırı gerçekleştirildi.
 • Almanya'da inşaat halindeki camiye ırkçı saldırı - Süleymaniye
  Almanya'da inşaat halindeki camiye ırkçı saldırı21.12.2014
  AvrupaALMANYA’nın Dormagen kentinde DİTİB’e bağlı yapımı süren inşaat halindeki Süleymaniye Camii’ne İslam karşıtı ve ırkçı yazılar yazılıp nazi sembolleri çizildi.
 • Irak'ta kadın sünneti vakası - Süleymaniye
  Irak'ta kadın sünneti vakası19.12.2014
  AvrupaIrak Kürt Bölgesel Yönetimi'nde (IKBY), kadın sünnetinin yüzde 60 civarında olduğu öne sürüldü.
 • Ekrem Dumanlı’ya bunları sordular - Süleymaniye
  Ekrem Dumanlı’ya bunları sordular17.12.2014
  GündemZaman Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ekrem Dumanlı, İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü’nde İstanbul Cumhuriyet Savcısı Fuzuli Aydoğdu’ya 22 sayfalık ifade verdi.
 • Melis ALPHAN

  Buyurun size ecdat sevgisi - Süleymaniye
  Buyurun size ecdat sevgisi12.12.2014
  YazarlarMİHRİMAH Sultan Camisi’nin dış cephesine kocaman klima kasasını koyarsınız.
 • 'Taşınmaz kültür varlıkları tehdit altında, dava açacağız' - Süleymaniye
  'Taşınmaz kültür varlıkları tehdit altında, dava açacağız'08.12.2014
  EkonomiTaşınmaz Kültür Varlıkları Yapı Esasları ve Denetimi Yönetmeliği değişti, Mimarlar Odası ayağa kalktı: "Bu bir cinayettir.Süleymaniye Camiinden, Ayasofya'ya Atatürk Kültür Merkezi'nden, Sultanahmet'e tüm taşınmaz kültür varlıkları tehdit altındadır.Hem yasaya hem Anayasa'ya aykırıdır, derhal dava açacağız."
 • Sıtkı ŞÜKÜRER

  Edirne Valisi - Süleymaniye
  Edirne Valisi29.11.2014
  Yazarlar
 • Biden'dan İstanbul tweetleri - Süleymaniye
  Biden'dan İstanbul tweetleri23.11.2014
  PlanetABD Başkan Yardımcısı Joe Biden, resmi twitter hesabından dün sabah Fener Ortodoks Rum Patriği 1.Bartholomeos’u ziyaretine ilişkin bir fotoğraf ve eşi Jill Biden ile birlikte Süleymaniye Camii'ni ziyaret ederken çekilmiş bir fotoğrafını paylaştı.
 • Utandıran açıklama ortalığı karıştırdı - Süleymaniye
  Utandıran açıklama ortalığı karıştırdı22.11.2014
  GündemEdirne Valisi Dursun Şahin'in, şehirde restorasyonu devam eden sinagogu müze olarak kulllanmaya karar verdiklerini açıklamasından sonra tepkiler art arda geldi.Valinin ibadethaneyi İsrail'in Mescid'i Aksa'ya düzenlediği baskına kızıp müzeye çevirmek istemesine ilk yanıt Vakıflar Genel Müdürlüğü'nden geldi.Vakıflar Genel Müdürü Adnan Ertem, bir açıklama yaparak sinagog ile ilgili tasarrufun kendilerinde olduğunu hatırlatarak Edirne Büyük Sinagogu'nun ibadethane olarak hizmet vereceğini bildirdi.Bu açıklamadan sonra Vali Dursun Şahin çark etti, binanın kullanım şekliyle ilgili kararın Vakıflar Genel Müdürlüğüne ait olduğunu söyledi.Türkiye Hahambaşılığı ve Türk Musevi Cemaati de bir yazılı açıklama yaparak "Bu tür bir söylemin devletimizi temsil eden bir valimiz tarafından ifade edilmesinden dolayı hicap duymaktayız" ifadelerini kullandı.
 • Mimar Sinan'ın kalfalık eserinde Kafekondu - Süleymaniye
  Mimar Sinan'ın kalfalık eserinde Kafekondu21.11.2014
  GündemZaman Gazetesi’nin 9 Kasım tarihinde gündeme getirdiği “Süleymaniye Camii’nde kafekondu” haberi gündemdeki yerini koruyor.Aynı konuyu bugün de Yeni Şafak Gazetesi yazarlarından İsmail Kılıçarslan, “Cuma namazını VIP kılmak” başlığı ile köşesine taşıdı.
 • Ak Parti Maraş için niye özür dilemiyor - Süleymaniye
  Ak Parti Maraş için niye özür dilemiyor16.11.2014
  GündemReha Çamuroğlu, AK Parti’nin ilk Alevi açılımının kilit ismiydi.2007’de Tayyip Erdoğan’ın davetiyle AK Parti’ye katıldı, milletvekili seçildi.Hükümetin muharrem ayı iftarlarının ilkinde onun imzası vardı.Hızlı başladı ancak Erdoğan’ın Alevi açılımı konusundaki danışmanlığı sadece sekiz ay sürebildi.AK Parti’den ayrıldıktan sonra hükümeti yüksek perdeden eleştirse de yakın zamana kadar Tayyip Erdoğan’daki kredisi devam etti.Erdoğan en son 1.5 yıl önce demokratikleşme paketi hazırlıkları sırasında davet ederek görüşlerini dinledi.Bugün ise Başbakan Davutoğlu’nun 23 Kasım’daki Dersim ziyareti ile birlikte somutlaşması beklenen son açılım konusunda hayli karamsar, köşeli cümleler kuruyor.Suriye üzerinden yaşananlardan sonra AK Parti ile Alevilerin kopuşunun artık kategorik olduğunu düşünüyor.Davutoğlu’nun U dönüşü yapabilmesinin son 4 yıl için Alevilerden özür dilemesine bağlı olduğunu söylüyor.
 • 3 ABD askerine TGB çuvalı - Süleymaniye
  3 ABD askerine TGB çuvalı13.11.2014
  GündemKARADENİZ'de yapılan NATO tatbikatından dönen ve 4 gündür İstanbul Sarayburnu'nda bağlı bulunan 71 borda numaralı USS ROSS adlı ABD savaş gemisinin 3 askerinin başına, Türkiye Gençlik Birliği (TGB) üyeleri çuval geçirdi.
 • Bankacıların efsane analizleri - Süleymaniye
  Bankacıların efsane analizleri13.11.2014
  EkonomiİŞ Bankası Genel Müdürü Adnan Bali, Türk bankacıların Türkiye’yi yabancılara anlatırken objektif hissettirmek için kullandığı ‘reel sektörün açık pozisyonu’, ‘bankalar borçlarını roll’ eder mi söylemlerinin içinde hiçbir sayısal veriye dayanmadığını söyledi.(Son 5 ayda 10 kilo verdiğini öğrendiğimiz Bali diyet listesini de bizimle paylaştı.Diyet listesini haberin son bölümünde bulabilirsiniz.)
 • ABD askerine çuval geçirildi, ABD kınadı - Süleymaniye
  ABD askerine çuval geçirildi, ABD kınadı12.11.2014
  GündemKaradeniz’de yapılan NATO tatbikatından dönen ve dört gündür İstanbul Sarayburnu’nda bağlı bulunan 71 borda numaralı USS ROSS adlı ABD savaş gemisinin askerlerinin başına Türkiye Gençlik Birliği (TGB)üyeleri çuval geçirdi.Olayla ilgili 12 kişi gözaltına alınırken ABD Büyükelçiliği kınama açıklaması yaptı.
 • ABD'den 'çuval eylemi'ne çifte kınama - Süleymaniye
  ABD'den 'çuval eylemi'ne çifte kınama12.11.2014
  PlanetABD Dışişleri Bakanlığı ve Pentagon art arda yaptıkları açıklamalarda İstanbul'daki Amerikan askerlerine yönelik eylemi kınadı.
 • ABD askerlerine çuval geçiren TGB'liler serbest - Süleymaniye
  ABD askerlerine çuval geçiren TGB'liler serbest12.11.2014
  Gündemİstanbul’da Amerikan askerlerinin başına çuval geçirme eyleminin ardından polis tarafından gözaltına alınan 12 kişi sağlık kontrollerinin ardından sevk edildikleri adliyede savcılık sorgusuna gerek görülmeden serbest bırakıldı.
 • Yurt'ta kazan patladı: 4 öğretmen yaralı - Süleymaniye
  Yurt'ta kazan patladı: 4 öğretmen yaralı09.11.2014
  GündemIğdır’da lise öğrencilerinin kaldığı yurttaki kalorifer kazanında meydana gelen patlamada 1’i ağır 4 öğretmen yaralandı.
 • Yurt'ta kazan patladı: 4 öğretmen yaralı - Süleymaniye
  Yurt'ta kazan patladı: 4 öğretmen yaralı09.11.2014
  EğitimIğdır’da lise öğrencilerinin kaldığı yurttaki kalorifer kazanında meydana gelen patlamada 1’i ağır 4 öğretmen yaralandı.
 • Cengiz ÇANDAR

  Ortadoğu'da değişim: Türkiye, Kürtler, ABD, IŞİD. - Süleymaniye
  Ortadoğu'da değişim: Türkiye, Kürtler, ABD, IŞİD.08.11.2014
  Yazarlar19 Ekim (ABD'nin Kobani'de YPG'ye silah yardımı yaptığı gün) dönüm noktası oldu.
 • Karton karton ‘Murad Alamdar’ - Süleymaniye
  Karton karton ‘Murad Alamdar’03.11.2014
  GündemFatih İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği ekipleri, Süleymaniye Mahallesi, Ordinaryus Profesör Cemil Birsel Caddesi numara 25’teki Gülsüm Han’da piyasaya kaçak sigara sürüldüğü istihbaratı üzerine operasyon düzenledi.
 • İstinat duvarından uçtu - Süleymaniye
  İstinat duvarından uçtu01.11.2014
  AnkaraAkyurt Nurettin Cankurtaran Caddesi’nde, önceki akşam saat 16.30 sıralarında kaza meydana geldi.
 • Süleymaniye Cami kapılarını açtı - Süleymaniye
  Süleymaniye Cami kapılarını açtı29.10.2014
  Avrupaİngiltere Türk İslam Kültür Merkezi Süleymaniye Cami tarafından eğitim gören talebelere yardım amaçlı kermes düzenlendi.Türk kültünün tanıtımının da yapıldığı 3 gün süren kermeste, etkinlik dolayısıyla misafirlerine Süleymaniye Camii kapılarını açtı.
 • Cumhuriyetin 91’inci yılında.91 sembol kadın - Süleymaniye
  Cumhuriyetin 91’inci yılında.91 sembol kadın28.10.2014
  HayatTürkiye Cumhuriyeti bugün 91’inci yaşını kutluyor.Bu kutlu günde tarihte iz bırakan ‘Cumhuriyet kadınları’nı hatırlıyoruz.Sanatta, sporda, siyasette hep öncü oldular.Kimi bilimde çığır açtı, kimi söylediği şarkıyla gönlümüzde taht kurdu.Ülkemizi ileriye taşıdılar.İşte Cumhuriyet’in sembolü 91 kadın.
 • Dünya basını: Türkiye U dönüşü yaptı - Süleymaniye
  Dünya basını: Türkiye U dönüşü yaptı21.10.2014
  PlanetTürkiye'nin peşmergelerin Kobani'ye geçmesine izin vermesi dış basında da geniş yankı buldu.
 • Ekonomi Bakanı Zeybekçi Almanya'da - Süleymaniye
  Ekonomi Bakanı Zeybekçi Almanya'da15.10.2014
  AvrupaEkonomi Bakanı Nihat Zeybekçi Kobani'de yaşanan olaylara ilişkin olarak, “Sonrası söylenmeyen açıkça telafuz edilmeyen projelerde yani senaryosunda olmadığı oyunlarda Türkiye'nin olmasını kimse beklemesin” dedi.
 • Cengiz ÇANDAR

  Hemen yapılması gereken. - Süleymaniye
  Hemen yapılması gereken.14.10.2014
  YazarlarŞu Tweet’in İngilizce halini geceyarısını biraz geçe okumuştum:
 • İşadamı Fadıl Arnavut son yolculuğuna uğurlandı - Süleymaniye
  İşadamı Fadıl Arnavut son yolculuğuna uğurlandı14.10.2014
  Avrupaİngilltere’nin başkenti Londra’da yaşam süren tanınmış Türk işadamı Fadıl Arnavut (57) son yolculuğuna uğurlandı.
 • Kadın peşmerge öldü - Süleymaniye
  Kadın peşmerge öldü11.10.2014
  GündemKERKÜK’te IŞİD mensuplarının top saldırısı sırasında yaralanan 7 aylık bir bebek annesi peşmerge komutanı 32 yaşındaki Rengin Yusuf, tedavi gördüğü hastanede öldü.
 • Barzani: Kobani'ye silah gönderdik ama Peşmerge'yi göndermek imkansız - Süleymaniye
  Barzani: Kobani'ye silah gönderdik ama Peşmerge'yi göndermek imkansız11.10.2014
  PlanetIrak Bölgesel Kürt Yönetimi Başbakanı Neçirvan Barzani, Kobani'ye silah ve cephane yardımı yaptıklarını, ancak Peşmerge güçlerini göndermelerinin imkansız olduğunu açıkladı.
 • İzzet ÇAPA

  Bayramda İstanbul’da hem tarihin peşine düştüm hem de kendi çocukluk yıllarımın - Süleymaniye
  Bayramda İstanbul’da hem tarihin peşine düştüm hem de kendi çocukluk yıllarımın06.10.2014
  YazarlarBayramda İstanbul’da “Ah nerede o eski bayramlar” diye başlayan muhabbetlerden oldum olası nefret ederim.
 • Verda ÖZER

  1 Mart tezkeresinin bilinmeyenleri - Süleymaniye
  1 Mart tezkeresinin bilinmeyenleri06.10.2014
  YazarlarTezkerenin geçmesiyle birlikte, 91 Körfez Savaşı’na gitmiştik bir önceki yazıda.Bugün de 2003 Irak İşgâli’ne gidelim.
 • Müze, saray ve camilere 'engel' kalktı - Süleymaniye
  Müze, saray ve camilere 'engel' kalktı01.10.2014
  EkonomiTürkiye'nin en büyük turizm merkezlerine sahip ünlü saraylar, kütüphane ve camilere erişimi kolaylaştıran proje hayata geçiriliyor.
 • Şanlıurfa'da beton mikseri kontrolden çıktı: 2 ölü - Süleymaniye
  Şanlıurfa'da beton mikseri kontrolden çıktı: 2 ölü26.09.2014
  GündemŞANLIURFA’da yokuş aşağı inerken kontrolden çıkan beton mikserinin altına alarak sürüklediği 2 kadın yaşamını yitirdi, sürücü ağır yaralandı.Mikserin çarptığı evde de hasar oluştu.
 • Yalçın BAYER

  MEB hiçbir zaman dürüst davranmadı - Süleymaniye
  MEB hiçbir zaman dürüst davranmadı25.09.2014
  Yazarlar
 • Türkiye IŞİD operasyonuna katılırsa, Türk askeri ‘çuvalcı general’ ile çalışacak - Süleymaniye
  Türkiye IŞİD operasyonuna katılırsa, Türk askeri ‘çuvalcı general’ ile çalışacak23.09.2014
  PlanetABD Genelkurmay Başkanlığı Operasyonlar Direktörü Korgeneral William C.Mayville.
 • Ankara'nın 8 ilçesinde elektrik kesintisi - Süleymaniye
  Ankara'nın 8 ilçesinde elektrik kesintisi22.09.2014
  AnkaraPlanlı Elektrik Kesintisi Programı' kapsamında bugün Ankara'nın 8 ilçesine elektrik verilemeyecek.
içinde

Süleymaniye


geçen her haberden
Mind ile anında haberdar olabilirsiniz