Arşiv

Sosyal Güvenlik Kurumu

Sosyal Güvenlik Kurumu ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Sosyal Güvenlik Kurumu haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 5.015 Sosyal Güvenlik Kurumu haberi bulunmuştur.

16 Mayıs 2006 tarihinde kabul edilen 5502 sayılı Sosyal Güvenlik Kurumu Kanunu ile Bağkur, SSK ve Emekli Sandığı kurumlarının devredilmesi ile kurulmuş, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nın ilgili bir kuruluşudur. Kurum; genel kurul, yönetim kurulu ve başkanlık olmak üzere üç organdan oluşur.

Temel amacı; sosyal sigortacılık ilkelerine dayalı, etkin, adil, kolay erişilebilir, aktüeryal ve malî açıdan sürdürülebilir, çağdaş standartlarda sosyal güvenlik sistemini yürütmektir.

Kurumun görevleri şunlardır:

-Ulusal kalkınma strateji ve politikaları ile yıllık uygulama programlarını dikkate alarak sosyal güvenlik politikalarını uygulamak, bu politikaların geliştirilmesine yönelik çalışmalar yapmak.

-Hizmet sunduğu gerçek ve tüzel kişileri hak ve yükümlülükleri konusunda bilgilendirmek, haklarının kullanılmasını ve yükümlülüklerinin yerine getirilmesini kolaylaştırmak.

-Sosyal güvenliğe ilişkin konularda; uluslararası gelişmeleri izlemek, Avrupa Birliği ve uluslararası kuruluşlar ile işbirliği yapmak, yabancı ülkelerle yapılacak sosyal güvenlik sözleşmelerine ilişkin gerekli çalışmaları yürütmek, usûlüne göre yürürlüğe konulmuş uluslararası antlaşmaları uygulamak.

-Sosyal güvenlik alanında, kamu idareleri arasında koordinasyon ve işbirliğini sağlamak.

-Bu Kanun ve diğer kanunlar ile Kuruma verilen görevleri yapmak.

Sosyal Güvenlik Kurumu Haberleri

Eğitim alanını düzenleyen tasarı

Eğitim alanını düzenleyen tasarı

Milli Eğitim Bakanlığı’nın Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararname ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı, TBMM Başkanlığı'na sunuldu.

23.5.2016Eğitim
Doktorların E-reçete şifrelerini kırıp SGK’yı 6 milyon zarara uğrattılar

Doktorların E-reçete şifrelerini kırıp SGK’yı 6 milyon zarara uğrattılar

İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri 2014 yılında Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) İstanbul İl Müdürlüğü’ne ve Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğüne bazı doktorlardan gelen şikayetler doğrultusunda çalışma başlatıldı.

18.5.2016Ekonomi
Sahte boşanmalar SGK takibinde

Sahte boşanmalar SGK takibinde

SOSYAL Güvenlik Kurumu (SGK) İzmir İl Müdürü Ekrem Gülcemal, kentte ölen anne ve babalarından emekli maaşını almak için hileli boşanan 1809 kişinin saptanarak gerekli cezai işlemin yapıldığını söyledi.

18.5.2016Ege
Emeklililerin beklediği haber geldi

Emeklililerin beklediği haber geldi

Çalışma Bakanı Süleyman Soylu, emekli promosyonlarına yönelik çalışmaların tamamlandığını söyledi. 

17.5.2016Ekonomi
İşte kiralık işçi modeli

İşte kiralık işçi modeli

Sendikaların, 10 milyon kişinin kiralık işçi olacağı ve çalışanların iş güvencesinin kalkacağı iddiasıyla karşı çıktığı İş Kanunu’nda değişiklik yapan yasa Meclis’ten geçti. Çalışma hayatına önemli değişiklikler getirecek olan yasa ile özel istihdam bürolarının yetki alanı genişlerken, geçici iş ilişkisi kurulmasına da imkan tanınıyor. Yasa, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın onayından sonra Resmi Gazete'de yayınlanarak hayata geçecek. 

16.5.2016IK
Göç başlıyor

Göç başlıyor

Yaz aylarının başlamasıyla, binlerce insan memleketlerinden yollara düşerek farklı illerdeki tarım alanlarında çalışmaya gidiyor. Mevsimlik işçilerin göçü ilk olarak Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nden Çukurova’ya göçle. Daha sonra diğer bölgelere yapılan göçlerle devam ediyor. Biz de tarım işçileri için bir göç rehberi hazırladık.

16.5.2016IK
Binlerce PTT çalışanı için kritik talep

Binlerce PTT çalışanı için kritik talep

PTT Genel Müdürlüğünce, posta dağıtıcılarının fiili hizmet zammı hakkından yararlanmaları gerektiği konusunda Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Başkanlığına resmi yazı ile görüş iletildiği, gerekli talep ve müracaatta bulunulduğu bildirildi.

16.5.2016Ekonomi

Kanser hastalarından ilaca erişim için kampanya

196 ülkede 70 milyondan fazla kullanıcısı bulunan dünyanın en büyük imza kampanya platformu Change.org’da kanser hastaları kampanya başlattı. Nivolumab etken maddeli yeni nesil kanser ilacının ithal olması ve SGK geri ödeme kapsamında olmaması nedeniyle şu ana kadar 1800’ü aşkın kişinin imzası yer alan kampanya ile, hasta ve hasta yakınları çağrılarına yanıt bekliyorlar.

16.5.2016Sağlık
Belgesi olmayan 500 bin kişi için süre daralıyor

Belgesi olmayan 500 bin kişi için süre daralıyor

Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK) Başkan Yardımcısı Metin Karaman, Karaman, 25 Mayıs 2016'ya kadar "Mesleki Yeterlilik Belgesi" almasının zorunlu olduğunu anımsattı. Tüm İnşaat Müteahhitleri Genel Başkanı Tahir Tellioğlu ise, Hurriyet.com.tr'ye yaptığı açıklamada, anılan tarihe kadar gerekli belgenin alınmaması durumu için "Birilerinin canı yanabilir" dedi.

13.5.2016Ekonomi
Emekliye Haziran sürprizi

Emekliye Haziran sürprizi

Emekliler için bankalarla Haziran’a kadar anlaşmanın yapılması ve ödemelerin başlaması planlanıyor. Promosyon 900 lirayı geçebilir. Şimdi gözler önce Çalışma Bakanlığı'nda sonra Sosyal Güvenlik Kurumu'nda...

13.5.2016Ekonomi
YÖK'ten KKTC'deki öğrenci ve akademisyenlere müjde

YÖK'ten KKTC'deki öğrenci ve akademisyenlere müjde

YÖK Başkanlığı’nca hazırlanan projeye göre, KKTC'de üniversite eğitimine devam eden 50 bine yakın öğrenci ile akademisyenler, Türkiye'deki öğrenci ve akademisyenlere uygulanan indirim ve kolaylıklardan yararlanabilecek.

9.5.2016Eğitim
KKTC'de üniversite okuyanlara Türkiye müjdesi

KKTC'de üniversite okuyanlara Türkiye müjdesi

Yükseköğretim Kurulu, KKTC'deki tüm öğrenci ve akademisyenlerin bilgilerinin YÖK bünyesinde yer alan Yükseköğretim Bilgi Sistemi'ne (YÖKSİS) kaydedileceğini ve 50 bine yakın öğrencinin Türkiye’deki öğrencilerin faydalandığı indirim ve kolaylıklardan istifade edebileceklerini açıkladı.

9.5.2016Gündem
'Diyabet hastaları her gün ayaklarını kontrol etsin'

'Diyabet hastaları her gün ayaklarını kontrol etsin'

Diyabet hastalarını en çok korkutan ve zaman zaman kesilmesine yol açan "diyabetik ayak ile ilgili umut veren bir çalışma yapıldı. 

6.5.2016Sağlık
Emekliler için ikramiye kararı

Emekliler için ikramiye kararı

Kamu Denetçiliği Kurumu, emeklileri yakından ilgilendiren bir karara imza attı. 7 Ocak 2015 tarihinden önce emekli olup 30 yıldan fazla hizmet süreleri için ikramiye alamayanların başvurusu haklı bulundu.

6.5.2016Ekonomi
Bakandan asgari ücret uyarısı

Bakandan asgari ücret uyarısı

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Soylu, asgari ücretin bin 300 liraya çıkarılmasının ardından pek çok olayla karşılaştıklarını belirterek, "İşveren bin 300 lirayı çekiyor cebine koyuyor, bin lirayı çalışana veriyor." dedi.

1.5.2016Ekonomi
SGK İl Müdürü Doğan: Prim borçları, otomatik silinecek

SGK İl Müdürü Doğan: Prim borçları, otomatik silinecek

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) İl Müdürü Bilal Doğan, vatandaşların 25 yaşına kadar olan SGK prim borçlarının, herhangi bir talebe ve başvuruya gerek kalmaksızın silineceğini bildirdi.

28.4.2016Ekonomi
T.C Kimlik No ile SGK sorgulama nasıl yapılıyor?

T.C Kimlik No ile SGK sorgulama nasıl yapılıyor?

SSK SGK sorgulama işlemleri Sosyal Güvenlik Kurumu kapsamında hizmet veren ve internetten gerçekleştirilen online işlemlerdir. SSK SGK sorgulama ile bağlı olduğunuz kurumların hizmet dökümlerine erişebilirsiniz. Vatandaşlar online olarak SSK sorgulamasını kolayca yapabiliyorlar. Bunun için gerekli olan e-devlet sistemi giriş işlemlerini eksiksiz yerine getirmek. Peki TC Kimlik No ile SSK SGK sorgulama nasıl yapılıyor?

22.4.2016Gündem
Eczaneler için büyük soruşturma

Eczaneler için büyük soruşturma

Rekabet Kurulu, Türk Eczacılar Birliği ile 7 eczacı odası hakkında reçetelerin tek elden dağıtımı iddiasıyla soruşturma açtı.     

21.4.2016Ekonomi
SGK 19 yıldır ödediği maaşı kesti

SGK 19 yıldır ödediği maaşı kesti

Ordu’da Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) tarafından, 19 yıldır aldığı emekli maaşı kesilen 74 yaşındaki Sabri Köse’ye 91 bin liralık borç çıkarılarak ödemesi istendi.

21.4.2016Gündem
SGK SSK sorgulaması TC Kimlik no ile nasıl yapılır?

SGK SSK sorgulaması TC Kimlik no ile nasıl yapılır?

TC kimlik no ile SSK-SGK sorgulama nasıl yapılır, vatandaşların en çok merak ettiği konulardan biri. SGK borç ve gün sorgulama işlemi vatandaşların internetten takip ettiği konulardan biri. SGK hizmet dökümü alma hakkında detaylı bilgileri sadece resmi sitelerden yapmanız gerekir. Peki TC Kimlik no ile SGK SSK sorgulama nasıl yapılır?

19.4.2016Gündem
Diplomasını kiralayan eczacıya çifte ceza geliyor

Diplomasını kiralayan eczacıya çifte ceza geliyor

Diplomasını kiraladığı tespit edilen eczacı yasaya göre 5 yıl eczane açamayacak; SGK’ya fatura edilen ilaç bedeli de faiziyle geri alınacak.

16.4.2016Ekonomi
E-devlet ile hangi uygulamalardan yararlanılır? | E- devlet giriş

E-devlet ile hangi uygulamalardan yararlanılır? | E- devlet giriş

E -Devlet sayesinde, gerekli kuruma giderek yaptığımız işlemler dönemi geride kaldı. Artık devletin sağladığı hizmetlerden yararlanmak için elektronik sistem ile kendinize ait sayfada tüm işlemlerinizi yapabilirsiniz. E- devlet şifresi nedir? E- devlet şifresi nasıl alınır? E- devlet ile hangi hizmetlerden yararlanılır? Detaylar haberimizde..

15.4.2016Gündem
SGK Başkanı’ndan yolsuzluk şikayeti

SGK Başkanı’ndan yolsuzluk şikayeti

SOSYAL Güvenlik Kurumu (SGK) Başkanı Mehmet Selim Bağlı, "Bir hastane düşünün 124 bin vaka gönderiyor, bunun 123 bini acil. Orada atom bombası falan patlamadı, olsaydı haberimiz olurdu. Hastane düşünün ölüyü tedavi ediyor. Hastane düşünün 60 yaşındaki teyzeye doğum yaptırıyor" dedi.

14.4.2016Ekonomi
Hangi ameliyata kaç para ödersiniz?

Hangi ameliyata kaç para ödersiniz?

Sağlık sorunu ile karşılaşan vatandaşların ilk aklına gelen soru “cebimden kaç para çıkacak?” oluyor. Biz de Özel Hastaneler ve Sağlık Kuruluşları Derneği’nin (OHSAD) katkılarıyla en çok başvurulan sağlık sorunlarında hem özel hem de vakıf ve branş hastanelerinde, muayene ve ameliyatlarda cebinizden ne ödeyeceğinizi araştırdık.

14.4.2016Ekonomi
Mehmet Şimşek’ten hazine kredisi açıklaması

Mehmet Şimşek’ten hazine kredisi açıklaması

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek terör olaylarından etkilenen KOBİ’lerin nasıl uygun koşullarda kredi alabileceğini açıkladı. Şimşek hazine destekli krediler için başvuru ücretinin 250 lira yerine 100 lira olarak alınacağını belirtti.

11.4.2016Ekonomi
Maaşı düşen ihbar ediyor

Maaşı düşen ihbar ediyor

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Konya İl Müdürü Murat Mustafa Yavuz, ölen babalarından maaş alabilmek için anlaşmalı boşanma yaptığı belirlenen 350 kişinin maaşlarının kesildiğini ve yasal faiziyle birlikte geri istendiğini söyledi. 

10.4.2016Ekonomi
Devlet üç kez iş beğenmeyenin yardımını kesecek

Devlet üç kez iş beğenmeyenin yardımını kesecek

İşkur, sosyal yardım alan ailelerde çalışabilecek yaşta olanlara eğitim verip, iş teklifi yapacak. Üç kez iş teklifini reddedenin yardımı 1 yıl kesilecek. Sosyal yardım alan kişiyi istihdam eden işverene işçi başına 4056 lira teşvik verilecek.

9.4.2016Ekonomi
SGK'da rüşvete suçüstü

SGK'da rüşvete suçüstü

SGK'da özel diş hekimlerini inceleyen müfettiş diş merkezi sahibinden rüşvet alırken polis tarafından suçüstü yakalandı. SGK, rüşvet skandalının ardından müfettişle ilgili soruşturma başlattı.

7.4.2016Gündem
100 bin kişi daha o parayı alacak

100 bin kişi daha o parayı alacak

Hiçbir sigorta güvencesi olmayan ve aylık geliri düşük olanlara ödenen 65 yaş aylığı almak için artık tüm ailenin gelirine değil ilgili kişi ile eşinin gelirine bakılacak. Bu aylığı alanların sayısında 100 binin üzerinde artış bekleniyor

7.4.2016Ekonomi
Tacizle suçlanan müdür ölü bulundu

Tacizle suçlanan müdür ölü bulundu

Isparta’da iki kadın memurunu taciz ettiği iddiasıyla hakkında soruşturma açılan 46 yaşındaki Adem Kara, Antalya’da ormanlık alanda başından vurulmuş halde ölü bulundu. Olayı şüpheli bulan polis, cinayet ihtimali üzerinde duruyor.

6.4.2016Gündem
Tunceli'de kazada yaralanan polis Murat Küpeli şehit oldu

Tunceli'de kazada yaralanan polis Murat Küpeli şehit oldu

Tunceli’de geçtiğimiz pazar günü zırhlı aracın devrilmesi sonucu ağır yaralanan polis memuru Murat Küpeli tedavi gördüğü Elazığ Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde şehit oldu.

6.4.2016Gündem
Zorunlu trafik sigortasında bu hesaba dikkat

Zorunlu trafik sigortasında bu hesaba dikkat

İşin aslı gündemimde yoktu, bugüne kadar da hiç merak etmemişim. Aylardır trafik sigortasında kaos yaşanıyor ve ben de tüm gelişmeleri sizlerle paylaşmaya çalışıyorum ama konunun çok önemli bir boyutunu maalesef atlamışım. Ta ki, geçenlerde bir sigorta şirketinin yöneticisinin, “Sanılıyor ki, trafik sigortasında vatandaştan aldığımız primin tamamı bizim kasamıza giriyor. Trafik priminin üzerinde o kadar çok devlet yükü var ki, neredeyse yüzde 40’a yakınını dağıtıyoruz” demesi üzerine uyandım ve bir araştırma yaptım. 

3.4.2016Ekonomi
Isparta'da müdüre kadın çalışanları taciz suçlaması

Isparta'da müdüre kadın çalışanları taciz suçlaması

Isparta’nın Yalvaç İlçesi’nde 2 kadın memur, müdürleri A.K. hakkında taciz iddiasıyla savcılığa suç duyurusunda bulundu. Suçlamaları reddeden A.K., 45 gün rapor aldı.

1.4.2016Gündem
Anlaşma tamam: İlaç krizi çözüldü

Anlaşma tamam: İlaç krizi çözüldü

İlaçta protokol krizi çözüldü. Çalışma Bakanlığı ile Türk Eczacılar Birliği anlaşmaya vardı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, ilaçta protokol krizine ilişkin açıklama yaptı. Soylu, Sosyal Güvenlik Kurumu ile Türk Eczacıları Birliği (TEB) arasında yürütülen ilaç alım protokolü görüşmelerinde, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun girişimiyle mutabakata varıldığını açıkladı.

1.4.2016Sağlık
İlaç krizinde kritik gün

İlaç krizinde kritik gün

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) ve Türk Eczacıları Birliği (TEB) arasında devam eden ilaç alım protokolü müzakerelerinde anlaşma sağlanamadı, taraflar bugün yeniden bir araya gelecek.

31.3.2016Sağlık
Arda Efe’nin tedavisi devam edecek

Arda Efe’nin tedavisi devam edecek

MARMARİS’te kalbinde delikle dünyaya gelen 5 yaşındaki Arda Efe, ameliyat olacağı günü beklerken, Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Kalp Damar Cerrahi Servisi yetkilileri, ailesinin ameliyat için para istendiği açıklamalarının doğru olmadığını açıkladı.

29.3.2016Ege
Çalışma Bakanı'ndan ilaç açıklaması

Çalışma Bakanı'ndan ilaç açıklaması

Eczaneler ve SGK arasındaki protokol tartışması büyüyor... Konuyla ilgili açıklama yapan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu "Biz eczacılarımızla birlikte protokolün imzalanıp devam etmesi düşüncesindeyiz. Makul bir şekilde sonuçlanmasını istiyoruz" dedi. Eğer taraflar anlaşmazsa SGK'lılar 1 Nisan'dan itibaren SGK'dan ilaç alamayacaklar.

29.3.2016Ekonomi
Arda'nın çığlığını Cumhurbaşkanı Erdoğan duydu

Arda'nın çığlığını Cumhurbaşkanı Erdoğan duydu

MARMARİS’te kalbinde delikle dünyaya gelen 5 yaşındaki Arda Efe’nin yardım isteğine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kayıtsız kalmadı.

28.3.2016Ege
İstifa edene maaş hakkı iddiası gündeme geldi

İstifa edene maaş hakkı iddiası gündeme geldi

İşsizlik maaşını almanın kolaylaştırılması ve rakamın yükseltilmesine yönelik çalışmalar devam ediyor. Maaş alınabilmesi için 120 gün olan prim ödeme zorunluluğu 30 güne inecek. Ayrıca işsizlik maaşı alabilmek için ‘işten atılma zorunluluğu’ da kaldırılıyor.

28.3.2016Ekonomi
SSK-SGK sorgulama - 4 a hizmet dökümü nasıl alınır?

SSK-SGK sorgulama - 4 a hizmet dökümü nasıl alınır?

SSK-SGK sorgulamasının internet üzerinden nasıl yapıldığı vatandaşlarımızın merak ettiği bir konu. İnternetten SSK-SGK 4 a hizmet dökümü sorgulaması yapmak için e-Devlet şifresine ihtiyaç vardır. SSK-SGK sorgulamalarının nasıl yapıldığını detaylı olarak haberimizde bulabilirsiniz.

26.3.2016Gündem
Taşeron işçiler için yeni düzenleme - 20 soruda taşeron işçilerin durumu...

Taşeron işçiler için yeni düzenleme - 20 soruda taşeron işçilerin durumu...

Taşeron işçiler devlet memuru mu olacak, kimler nasıl bu haktan yararlanacak, 750 bin kişi de işine devam edebilecek mi? Taşeron işçilerin toplu sözleşme, maaş zammı gibi haklar olacak mı? Gazetemizin yazarı Noyan Doğan taşeron işçiler hakkında merak edilenleri cevapladı.

26.3.2016Gündem
Emekli maaşları ne kadar oldu?

Emekli maaşları ne kadar oldu?

Ocak ayı içerisinde 3 zam birden alan tüm emekliler, Temmuz’da enflasyon hedefi tutarsa yüzde 5 oranında zam alacak. Emekliye böylece 2016 yılı içinde 428 TL zam yapılmış olacak.

23.3.2016Gündem
Turizm'de her şey desteğe bağlı

Turizm'de her şey desteğe bağlı

Dışarıda Rusya krizi ve komşu ülkelerdeki savaş, içeride ise terör olaylarının vurduğu turizm sektöründe umutlar halen sönmüş değil. Beklenen devlet desteğinin gelmesi halinde istihdamda ciddi kayıp yaşanmayacak. Hatta sezonun açılışını bekleyen konaklama tesisleri ile restoranlar yeni işe alım bile yapabilir.

21.3.2016IK
E-Devlet SGK hizmet dökümü sorgulaması nasıl yapılır?

E-Devlet SGK hizmet dökümü sorgulaması nasıl yapılır?

e-Devlet kapısı sistemi ile artık Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) sorgulamaları yapmak oldukça kolay bir hale geldi. SGK bünyesindeki vatandaşlar e-Devlet kapısı üzerinden kolaylıkla hizmet dökümü sorgulamalarını ve ne zaman emekli olabileceklerini sorgulayabilirler. Peki, SGK hizmet dökümü sorgulaması nasıl yapılır? SGK ne zaman emekli olurum sorgulaması nasıl yapılır? e-Devlet emekli aylığı sorgulaması nasıl gerçekleştirilir? Tüm detaylar haberimizde...

17.3.2016Gündem
Ölüm aylığı almak için kayınpederi ile evlenen Zekiye Hanım'a Yargıtay'dan kötü haber!

Ölüm aylığı almak için kayınpederi ile evlenen Zekiye Hanım'a Yargıtay'dan kötü haber!

Tokatlı Zekiye Akaydın’ın eşi 17 yıl önce vefat etti. Akaydın, eşinin ölümünden 1,5 yıl kadar sonra kayınpederi ile evlendi. Akaydın’ın evlendiği bu kişi de kısa bir süre sonra öldü. Akaydın, ölen son ‘eşi’ üzerinden ölüm aylığı aldı. SGK durumu fark etti; ödemeyi durdurdu. SGK, Yapılan 33 bin liralık ödemeyi ise Akaydın’dan istedi. Yargıtay, son noktayı koydu. Akaydın, aldığı ölüm aylıklarını faizi ile geri ödeyecek.

16.3.2016Ekonomi
e--Devlet şifremi unuttum, nasıl girebilirim? e-Devlet sistemine nasıl giriş yapılır?

e--Devlet şifremi unuttum, nasıl girebilirim? e-Devlet sistemine nasıl giriş yapılır?

Kamu hizmetlerinin işleyişi içerisinde önemli bir yere sahip e-Devlet sistemine girmek için kullanılan şifre unutulduğu takdirde uygulamaya giriş yapılamaz. Unutulması durumunda değiştirilme imkanı da bulunmuyor. Peki bu durumda e-Devlet sistemine nasıl giriş yapılır? İşte detaylar…

15.3.2016Gündem
e-Devlet ile SGK hizmet dökümü sorgulama!

e-Devlet ile SGK hizmet dökümü sorgulama!

Kamu kurumlarının dijital hizmetlerini tek bir adreste toplayan e-Devlet uygulaması sayesinde güncel sigorta bilgileri öğrenilebiliyor. SGK hizmet dökümü sorgulaması nasıl yapılır? SGK hizmet dökümü belgesi nasıl doğrulanır? İşte detaylar…

15.3.2016Gündem

Yazar Sonuçları

İşyerlerine sigorta prim teşvikinde yeni düzenleme

İşyerlerine sigorta prim teşvikinde yeni düzenleme

Önce kısa bir bilgiyle başlayayım. Yasa ile bazı illerde, Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), sigorta primi teşvikinden yararlanma hakkı tanınmış ve işveren hissesinin 5 puanlık kısmının Hazine tarafından karşılanması kararına varılmıştı.

18.4.2016Noyan Doğan
Doğu illerinde ücretli sigortalı çalışan sayısında ilginç artış

Doğu illerinde ücretli sigortalı çalışan sayısında ilginç artış

Türkiye Ekonomi Politikaları Araştırma Vakfı’nın (TEPAV), belli periyotlarda yayınladığı ve Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) ile Türkiye İş Kurumu verilerine dayanılarak hazırlanan ‘İstihdam İzleme Bülteni’nin yeni sayısı yayınlandı.

27.3.2016Noyan Doğan
10 soruda ev hizmetinde çalıştırılanların durumu

10 soruda ev hizmetinde çalıştırılanların durumu

Eminim büyük bir çoğunluk en az 15 günde bir evine temizlik ya da ütü için birilerini alıyordur.

13.3.2016Noyan Doğan