MENÜ
Arşiv

Sms

Sms ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Sms haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 5.508 Sms haberi bulunmuştur.

SMS (İngilizce Short Message Service; Kısa Mesaj Hizmeti), cep telefonu aracılığı ile yazılan mesajın bir cep telefonundan diğer bir cep telefonuna gönderilmesi, mesajlaşması hizmetidir.

Sms Haberleri

Hac kayıt yenileme otomatik mi tamamlanacak 2017 Kura çekimi işlemi

Hac kayıt yenileme otomatik mi tamamlanacak? 2017 Kura çekimi işlemi

Hac kayıt yenileme ve başvuru işlemi nasıl yapılacak sorusu, bu yıl içerisinde dini farizalarını yerine getirmek isteyen yüz binlerce aday tarafından öğrenilmeye çalışılıyor. Diyanet İşleri Başkanlığı'nın garantisinde gerçekleştirilen Hac kayıt yenileme işlemleri on binlerce adayı yakından ilgilendiriyor. Kura çekimi öncesi tamamlanması gereken bu işlem, birçok hacı adayı tarafından araştırılmaya devam ediliyor. Peki, hac kayıt yenileme ve başvuru işlemi nasıl gerçekleştirilecek? İşte, merak edilen detaylar

17.1.2017Ekonomi
Jandarmadan uyuşturucu operasyonu

Jandarmadan uyuşturucu operasyonu

Jandarmadan uyuşturucu operasyonu

17.1.2017Antalya
Kısmetse Olurda kim elendi İşte, Kısmetse Olura veda eden o isim

Kısmetse Olur'da kim elendi? İşte, Kısmetse Olur'a veda eden o isim!

Kısmetse Olur 15 Ocak Pazar gecesi bölümünde eleme heyecanı yaşandı. Eleme oylaması sonucunda 3 oy alan Barış ve 4 oy alan Gizem, eleme potasına kalan isimler oldu. Peki, Kısmetse Olur'da kim elendi? Bu sorunun yanıtını sms birincileri belirledi, iki isim arasından en çok oyu alan Onur, evini korudu ve eve veda eden isim gelin adaylarından biri oldu. İşte, Kısmetse Olur 15 Ocak eleme bölümü detayları!

16.1.2017Televizyon
Lise öğrencileri kendi akıllı montunu yaptı

Lise öğrencileri kendi akıllı montunu yaptı!

Ankara'nın Gölbaşı ilçesinde iki lise öğrencisi, güneş enerjisiyle kendi kendini ısıtabilen ve cep telefonunu şarj edebilen mont üretti.

16.1.2017Teknoloji
Liselilerden ‘akıllı mont’

Liselilerden ‘akıllı mont’

Ankara'nın Gölbaşı ilçesinde lise öğrencileri Buğra Kağan Kayhan ve Ahmet Salih Topakkaya, 'A-Mont' ismini verdikleri, güneş enerjisiyle kendi kendini ısıtabilen ve cep telefonunu şarj edebilen mont tasarladı.

15.1.2017Eğitim
Turkcell 1 yılda 30 milyon TL’lik enerji tasarrufu sağlandı

Turkcell 1 yılda 30 milyon TL’lik enerji tasarrufu sağlandı

Turkcell, 2016 yılında altyapı ve iş süreçlerinde 104 milyon kilovat saati aşan 30 milyon TL’lik enerji tasarrufu sağladığını açıkladı.

13.1.2017Ekonomi
2017 Hac kayıt yenileme işlemleri nasıl yapılacak Hac kuralarının ne zaman çekileceği belli oldu

2017 Hac kayıt yenileme işlemleri nasıl yapılacak? Hac kuralarının ne zaman çekileceği belli oldu

Hac kayıt yenileme işlemlerinin nasıl yapılacağı milyonlarca hacca gitmek isteyen vatandaş tarafından araştırılan konulardan biri oldu. Türkiye’den hacca gitmek için bu yıl 335 bin kişi yeni kayıt yaptırdı. Daha önce başvuranlarla birlikte hac görevini yapmak isteyenlerin sayısının bu sene 2 milyonu aşacağı bildirildi. Diyanet İşleri Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada, hac kuralarının ne zaman çekileceği belli oldu. Diyanet İşleri Başkanlığı Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdürlüğünün hac müracaatlarıyla ilgili yaptığı açıklamada, ilk defa hacca gidecek olan vatandaşların hangi bankalara para yatırması gerektiğini de açıkladı. Peki, 2017 Hac kayıt yenileme işlemleri nasıl yapılacak? Hac kuraları ne zaman çekilecek?

12.1.2017Ekonomi
150 kişilik kadro için bin 500 başvuru

150 kişilik kadro için bin 500 başvuru

150 kişilik kadro için bin 500 başvuru

12.1.2017İzmir
Uçakta gençler internet, yaşlılar özenli kabin memuru istiyor

Uçakta gençler internet, yaşlılar özenli kabin memuru istiyor

Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği (IATA), Küresel Yolcu Araştırma Raporu’nu açıkladı. Her yıl hazırlanan raporda yolcular havayollarından ne istiyor? En çok şikayet hangi konuda alınıyor?

12.1.2017Seyahat
Kaçak elektriğe çekirge ve robotla müdahale

Kaçak elektriğe çekirge ve robotla müdahale

UEDAŞ Genel Müdürü Efe, elektrik kaçak kullanımına “çekirge” ile müdahale ettiklerini, "deniz altı robotu" projesini bu yıl tamamlamayı planladıklarını söyledi.

11.1.2017Ekonomi
Hac kayıt sorgulaması nasıl yapılıyor İşte, Hac kayıt yenilemesi için yapılacaklar

Hac kayıt sorgulaması nasıl yapılıyor? İşte, Hac kayıt yenilemesi için yapılacaklar

Hac kayıt yenileme ve sorgulama için süreç devam ediyor. İlk kez başvuruda bulunan vatandaşlar, yenileme işleminin nasıl yapılacağını araştırırken; süreç için gerekli adımları atan hacı adayları, Hac kayıt sorgulaması yapıyor. Peki, yenileme işlemini gerçekleştirirken nelere dikkat etmek gerekiyor, sorgulama işlemi nereden ve nasıl yapılıyor? İşte, Hac kayıt sorgulama sayfası!

11.1.2017Ekonomi
Millî Savunma Bakanlığı (MSB) sivil memur alımı yapıyor Lise mezunları da başvurabilecek

Millî Savunma Bakanlığı (MSB) sivil memur alımı yapıyor! Lise mezunları da başvurabilecek

Milli Savunma Bakanlığı (MSB) 135 sivil memur alımı için başvuru süreci devam ediyor. Kara, Hava, Deniz Kuvvetleri ve bakanlık bünyesinde yapılacak memur alımı, birçok vatandaş için umut kapısı oldu. MSB memur alımı başvurusu konusunda minimum lise mezunu adayların bu ilana müracaat edebileceği detayı yer alıyor. Kuaför, fırıncı, şoför ve birçok alanda alımlar yapılacak. Peki MSB sivil memur alımı başvurusu nasıl yapılır? İşte başvuruların nasıl yapılacağı ve koşulların nasıl olacağı konusunda detaylı bilgiler

11.1.2017Gündem
Çizgi film seyrederken ölmüşler

Çizgi film seyrederken ölmüşler

BURSA’da dün 3 yaşındaki ikiz kızlarını öldürüp daha sonra eşi Mustafa Kahraman’a, ’hakkını helal et’ yazılı SMS attıktan sonra intihar eden 24 yaşındaki Zahide Kahraman ve çocukları, Balıkesir’in Dursunbey İlçesi’nde toprağa verilecek. 3 yaşındaki ikizler Şengül Eslem ve Erçin’i televizyonda çizgi film izlerken öldükleri belirlendi.

10.1.2017Gündem
İkizlerden geriye yaptıkları kardan adam ve terlikler kaldı

İkizlerden geriye yaptıkları kardan adam ve terlikler kaldı

BURSA’da dün 3 yaşındaki ikiz kızlarını öldürüp daha sonra eşi Mustafa Kahraman’a, ’hakkını helal et’ yazılı SMS attıktan sonra intihar eden 24 yaşındaki Zahide Kahraman ve çocukları, Balıkesir’in Dursunbey İlçesi’nde toprağa verilecek. Henüz 3 yaşında ölen ikizlerden geriye dün öğle saatlerinde evlerinin bahçesinde yaptıkları kardan adam ve giydikleri aynı renk terlikler kaldı.

10.1.2017Gündem
İkizlerden geriye yaptıkları kardan adam ve terlikler kaldı

İkizlerden geriye yaptıkları kardan adam ve terlikler kaldı

İkizlerden geriye yaptıkları kardan adam ve terlikler kaldı

10.1.2017Bursa
Ev kredi taksitlerini ödeyemeyince intihar etti

Ev kredi taksitlerini ödeyemeyince intihar etti

Ev kredi taksitlerini ödeyemeyince intihar etti

9.1.2017Bursa
Kısmetse Olur’da bu hafta kim elendi

Kısmetse Olur’da bu hafta kim elendi?

Kısmetse Olur dün gece ekrana gelen bölümüyle eleme heyecanını ekrana taşıdı. Haftanın kritiklerinin yapıldığı ve seslerin yükseldiği haftanın finali bölümünde 'Kısmetse Olur'da kim elendi?' sorusunun yanıt bulduğu anlarda duygusal anlar yaşandı. Peki, eve kim veya kimler gitti? Kimler koruma altına alınmıştı. İşte, Kısmetse Olur eleme bölümünde yaşananlar ve 9 Ocak bölümüne dair detaylar!

9.1.2017Televizyon
Göz6 evinde kimler birinci oldu İşte, Göz6 şampiyonları

Göz6 evinde kimler birinci oldu? İşte, Göz6 şampiyonları

Göz6 birincileri dün gece saat 12.00 sularında belli oldu. Sms oylamasına çıkan 4 isimden 2'si Survivor 2017 biletini almaya hak kazandı. Peki, Göz6 evinden kimler birinci çıktı? Nefes kesen 4 aylık Göz6 mücadelesi ardından şampiyon olan 2 isim ve büyük finalden ipuçları detayda!

7.1.2017Televizyon
Millî Savunma Bakanlığı (MSB) sivil memur başvurusu nasıl yapılır

Millî Savunma Bakanlığı (MSB) sivil memur başvurusu nasıl yapılır?

Milli Savunma Bakanlığı (MSB) sivil memur alımı için süreç devam ediyor. Kamuda memur olarak çalışmak isteyen vatandaşlar için bakanlıkların açıkladığı alım duyurularına bir yenisi daha eklendi. Milli Savunma Bakanlığı (MSB) bünyesinde istihdam etmek üzere sivil memur alımı yapacağını duyurdu. Peki MSB sivil memur alımı başvurusu nasıl yapılır? İşte merak edilen tüm detaylar

6.1.2017Gündem
ÇOMÜ yönetimi, canlı bomba iddiasını yalanladı

ÇOMÜ yönetimi, canlı bomba iddiasını yalanladı

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Kampüsü'nde dün gece canlı bomba yakalandığı yönünde sosyal medyadan yayılan söylentiler, üniversite yönetimi tarafından yalanladı.

6.1.2017Gündem
ÇOMÜde korkutan asılsız bomba iddiası

ÇOMÜ'de korkutan asılsız 'bomba' iddiası

ÇOMÜ'de korkutan asılsız 'bomba' iddiası

6.1.2017Çanakkale
Eren Derdiyokun golünü 49 bin kişi izledi

Eren Derdiyok'un golünü 49 bin kişi izledi

GollerCepte’de ilk yarının en çok izlenen golünü Eren Derdiyok attı

5.1.2017Spor
Mut’ta kar yağışı yeniden başladı

Mut’ta kar yağışı yeniden başladı

Mut’ta kar yağışı yeniden başladı

2.1.2017Mersin
“Büyümeye ve Ar-Ge’ye önem veriyoruz”

“Büyümeye ve Ar-Ge’ye önem veriyoruz”

Defne Telekomünikasyon son olarak Azerbaycan’ın en büyük GSM operatörü olan Azercell’in de çözüm ortağı oldu. Ana merkezi Türkiye’de bulunan Defne Telekomünikasyon’un Birleşik Arap Emirlikleri, Özbekistan ve Hindistan’da ofisleri bulunuyor. Peki Defne Telekomünikasyon tam olarak neler yapıyor?

29.12.2016Teknoloji
2017 Hac kayıt başvuruları devam ediyor Kayıt sorgulama ve yenileme işlemi

2017 Hac kayıt başvuruları devam ediyor! Kayıt sorgulama ve yenileme işlemi

Hac kayıt başvuru işlemlerini yapmak isteyen vatandaşlar Diyanet İşler Başkanlığının İnternet sitesi üzerinden müracaatlarını tamamlamaya devam ediyor. Kayıt yenileme işlemleri hakkında yönlendirmelerin de yapıldığı 2017 Hac kayıt başvuru işlemleri, 31 Ocak tarihine kadar devam edecek. Peki 2017 hac fiyatları nasıl olacak? İşte merak edilen tüm detaylar ve hac kuraları ne zaman çekilecek konusunda bazı bilgiler

29.12.2016Ekonomi
Hac kayıtları nasıl yapılır Hac kayıt yenileme işlemi için son gün ne zaman İşte 2017 Hac fiyatları

Hac kayıtları nasıl yapılır? Hac kayıt yenileme işlemi için son gün ne zaman? İşte 2017 Hac fiyatları

Hac kayıtlarının nasıl yapılacağı binlerce dini vecibelerini yerine getirmek isteyen vatandaşlar tarafından merak konusu oldu. Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yapılan açıklamayla 2017 yılı Hac fiyatları belli oldu. Hacca 2017 yılında gitmek için ilk defa kayıt yaptıracaklar için kayıt yapma işlemi oldukça merak edilmişti.Diyanet İşleri Başkanlığından alınan bilgiye göre, hac için ilk defa kayıt yaptıracaklarla alakalı detaylar açıklandı. Önceki yıllarda kayıt yaptıranlar için gerçekleştirilen otomatik kayıt yenileme işlemi bu yıl uygulanacak mı? Peki, Hac kayıtları nasıl yapılır? İşte 2017 Hac fiyatları ve detaylar sizlerle.

28.12.2016Ekonomi
14 liralık açma-kapama ücreti haksız kazanç

'14 liralık açma-kapama ücreti haksız kazanç'

Yeni yıla sayılı günler kaldı. Ancak şu sıralar, milyonlarca kişi benzer SMS'ler ile 'uyarılıyor.' Cep telefonu, internet, uydu tv yayını gibi elektronik haberleşme sektöründe hizmet sunan firmalarca abonelere gönderilen kısa mesajda, faturaların geç ödenmesinden ötürü hizmetin kapanması halinde tekrar açılması için 14 lira 'Açma-kapama Ücreti' yansıtılacağı açıklandı

28.12.2016Ekonomi
2 milyon 200 bin Başkentli EGOyu cepten takip ediyor

2 milyon 200 bin Başkentli EGO'yu cepten takip ediyor

2 milyon 200 bin Başkentli EGO'yu cepten takip ediyor

27.12.2016Ankara
Halep İçin Kardeşlik Zamanı

Halep İçin Kardeşlik Zamanı

Halep İçin Kardeşlik Zamanı

27.12.2016Eskişehir
2017 Hac müracaatları yarın başlıyor

2017 Hac müracaatları yarın başlıyor

2017 Hac müracaatları yarın başlıyor

27.12.2016Ankara

Unilever işe alımları dijitalleştirdi

Omo, Algida, Cif, Dove, Yumoş gibi markaları bünyesinde barındıran Unilever, Y kuşağının taleplerine cevap vermek için işe alım sürecini tamamen dijitalleştirdi. Başvurudan, video mülakata tüm işe alım süreçleri online olarak yürütülüyor.

26.12.2016IK
Yazmakta zorlananlar için 3 yöntem

Yazmakta zorlananlar için 3 yöntem

Çocuk ve gençler zihinlerde savrulup duran düşünceleri belli düzende kağıda aktarırken zorluk yaşayabilir. Özellikle sosyal medya ve anlık mesajlaşmaların hızlıca ve kısa ifadelerle yazmayı daha da imrenilecek hâle getirdiğini düşündüğümüzde, yazmak her geçen gün öğrenciler için daha da zorlu bir hal alabilir. Bu durumdaki öğrenciler bir yazım aktivitesinde kâğıtlarına bakarak dalgın gözlerle bekliyor olur. ABD’li eğitim içerikleri platformu Edutopia’da bunu aşmak için yapabilecek üç temel strateji bulunuyor.

26.12.2016Eğitim
Hac başvuruları ne zaman İşte 2017 Hac fiyatları

Hac başvuruları ne zaman? İşte 2017 Hac fiyatları

Hac başvuru tarihleri netleşti. Daha önce 2017 Hac fiyatlarıyla ilgili önemli bir açıklama bulunan ve fiyat listesini yayımlayan Diyanet İşleri Başkanlığı Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdürlüğü, bu kez başvuru kayıt tarihlerini duyurdu. Peki, başvurular ne zaman başlayacak? 2017 Hac kayıt tarihleri ve başvuru yapacakların dikkat etmesi gereken hususlar detayda!

24.12.2016Gündem
ATA AÖF sınav sonuçları ne zaman açıklanacak İşte ATA AÖF sınav sonucunda son durum

ATA AÖF sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte ATA AÖF sınav sonucunda son durum

ATA AÖF sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağı Atatürk Üniversitesi bünyesinde eğitim gören öğrenciler tarafından sorgulanmaya devam ediyor. AÖF sınavlarına giren adaylar, Atatürk Üniversitesi'nin resmi internet sitesi üzerinden sonuçlara erişim sağlayabilecekler. Peki ATA AÖF sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? OBS sisteminden sonuçlar nasıl öğrenilir?

24.12.2016Eğitim
Tülay Demir Oktay yazdı: Dijital çocuk dünyası

Tülay Demir Oktay yazdı: Dijital çocuk dünyası

Dijital dünyaya artık tamamen entegre olduğumuzu söyleyebiliriz. Örneğin, ayakkabısını bağlayamayan çocuk internet kullanmasını biliyor.

23.12.2016Magazin
Darbe gecesi halka ateş eden kişiye ömür boyu hapis istendi (2)

Darbe gecesi halka ateş eden kişiye ömür boyu hapis istendi (2)

Darbe gecesi halka ateş eden kişiye ömür boyu hapis istendi (2)

22.12.2016İzmir
Android cihaz kullananlara virüs uyarısı

Android cihaz kullananlara virüs uyarısı

Antivirüs firması COMODO, Rusya’daki istemcileri etkileyen zararlı Android yazılımı “Tordow v2.0” ait bulguları dünyayla paylaştı.

22.12.2016Teknoloji
Müftü Vekili Büyükten Halepe yardım çağrısı

Müftü Vekili Büyük'ten Halep'e yardım çağrısı

Müftü Vekili Büyük'ten Halep'e yardım çağrısı

21.12.2016Erzurum
Askeri okulara FETÖcü yerleştiren 18 sanık hakim önünde

Askeri okulara FETÖ'cü yerleştiren 18 sanık hakim önünde

Askeri okulara FETÖ'cü yerleştiren 18 sanık hakim önünde

21.12.2016Bursa
Muhtarlar üçüncü kez buluşuyor

Muhtarlar üçüncü kez buluşuyor

Muhtarlar üçüncü kez buluşuyor

20.12.2016Antalya
Dijital ödemenin basit ve güvenli yolu: Masterpass

Dijital ödemenin basit ve güvenli yolu: Masterpass

Ödeme teknolojileri öncüsü Mastercard’ın pratik online ödeme çözümü Masterpass ile internete bağlı tüm cihazlardan ilk alışverişinizi takip eden alışverişlerinizde hızlı, kolay ve güvenli ödeme yapabiliyorsunuz.

20.12.2016Güvenli Alışveriş
Kısmetse Olur eleme bölümünde Didem neden bayıldı

Kısmetse Olur eleme bölümünde Didem neden bayıldı?

Kısmetse Olur'un bu haftaki eleme bölümü her zamankinin tersine pazartesi günü yayınlandı. Program sunucusu Seda Akgül, final bölümünün daha başlarında sürprizli bir eleme sinyali verdi, ancak elenen isimlerden daha çok Kısmetse Olur'un popüler gelin adayı Didem Delen'in baygınlık geçirmesi konuşuldu. Peki, Adnan Kızıltaş ile tanıma yolunda olan Didem neden bayıldı? İşte, Kısmetse Olur eleme bölümünde yaşananlar!

20.12.2016Televizyon
Halepe yardım kampanyasına Denizlide destek verecek

Halep'e yardım kampanyasına Denizli'de destek verecek

Halep'e yardım kampanyasına Denizli'de destek verecek

16.12.2016Denizli
ATA AÖF sınav sonuçları açıklandı mı

ATA AÖF sınav sonuçları açıklandı mı?

ATA AÖF sınav sonuçlarıyla ilgili belirsizlik sürerken bir açıklama olup olmadığını sorgulayan adaylar sık sık Erzurum Atatürk Üniversitesi'nin resmi sitesini ziyaret ediyorlar. AÖF sınav sonuçları, Erzurum Atatürk Üniversitesi'nin resmi sitesi üzerinden görüntülenebilecek. Peki, ATA AÖF sınav sonuçları açıklandı mı?

16.12.2016Eğitim
Tek tıkla ödeme sistemi geliyor

Tek tıkla ödeme sistemi geliyor

Tek tıkla ödeme sistemi geliyor

16.12.2016İstanbul
En anlamlı ve yeni cuma mesajları ile mübarek günü onurlandırın

En anlamlı ve yeni cuma mesajları ile mübarek günü onurlandırın

En güzel ve anlamlı cuma mesajları ile sevdiklerine kısa da olsa zaman ayrımak isteyen Müslüman alemi, mübarek cuma günü ilgili sözleri araştırmaya başladı. Müslüman aleminin teknolojinin gelişmesiyle birlikte sıklıkla müracaat ettiği en güzel cuma mesajları, namaz vakti öncesi coşkuyla karşılanıyor. İşte sizler için hazırladığımız yeni, kısa ve en güzel cuma mesajları

16.12.2016Gündem
45 milyon 736 bin 402 kişi 4.5G kullanıyor

45 milyon 736 bin 402 kişi 4.5G kullanıyor

BTK üçüncü çeyrek İletişim Hizmetleri İstatistikleri'ni açıkladı. 4.5G abone sayısı 45 milyon 736 bin 402 oldu. 2016 yılı üçüncü üç aylık dönemde Türk Telekom ve mobil şebeke işletmecilerinin net satış gelirleri yaklaşık 9,1 milyar olarak gerçekleşti.

15.12.2016Ekonomi
Meta Performans Paketi

Meta Performans Paketi

KapitalFX olarak MetaTrader platformunu, Performans Paketi adıyla güçlendirdik. Bu paket, forex işlemlerinizde sizin daha doğru ve daha hızlı karar vermenizi sağlayacak. Böylece işlemlere giriş çıkışlarınızı daha eksiksiz ve tam bir hale getirecek, paranızın üzerindeki hakimiyetinizi en yükseğe çıkaracaksınız. 

14.12.2016Forex
Cüneyt Çakır’a SMS şoku

Cüneyt Çakır’a SMS şoku!

Antalya maçındaki yönetimiyle Çakır’ı sosyal medyada eleştiri yağmuruna tutan sarı-lacivertliler hız kesmedi ve tecrübeli hakemin telefonuna mesaj yağdırdı

14.12.2016Futbol
Yasin Öztekinin golünü 14 bin kişi izledi

Yasin Öztekin'in golünü 14 bin kişi izledi

Galatasaray’ı Gaziantepspor karşısında 1-0 öne geçiren golü 14 bin kişi izledi.

13.12.2016Spor