MENÜ
Arşiv

Sinav Sonuçları

Sinav Sonuçları ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Sinav Sonuçları haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 4.500 Sinav Sonuçları haberi bulunmuştur.

Sinav Sonuçları Haberleri

YGS sınav sonuçları saat kaçta açıklanacak ÖSYM sonuçlar için saat verdi mi

YGS sınav sonuçları saat kaçta açıklanacak? ÖSYM sonuçlar için saat verdi mi?

2017 YGS sınav sonuçlarının saat kaçta açıklanacağı sorusu binlerce Üniversite hayali kuran öğrenci tarafından merak konusu oldu. YGS sonuçları için büyük heyecan devam ederken öğrenciler de bir yandan sonuçların açıklanacağı saate yöneldiler. ÖSYM tarafından 28 Mart tarihinde açıklanacağı duyurulan YGS, geçtiğimiz dönemlerde saat kaç civarında açıklanmıştı? YGS sınav sonuçları 28 Mart Salı günü saat kaçta açıklanabilir? İşte, YGS sınav sonuçlarının açıklanabileceği saat ve detaylar sizlerle.

27.3.2017Eğitim
YGS sonuçları bugün açıklanacak mı YGS sonucu için saatler kaldı

YGS sonuçları bugün açıklanacak mı? YGS sonucu için saatler kaldı

YGS sonucu için nefesler tutuldu. Üniversite adaylarının heyecanla beklediği Yükseköğretime Geçiş Sınavı sonucu için ÖSYM'den tarih bilgisi geldi. Yaklaşık 2 buçuk milyon öğrencinin katılım sağladığı 2017 YGS sınav sonuçları, AİS sistemi üzerinden erişime açılacak, öğrenciler LYS'ye giriş hakkı elde edip edemediklerini öğrenecek. Peki YGS sonuçları ne zaman açıklanacak?

27.3.2017Eğitim
E-Okul VBS sistemine nasıl girilir, öğrenci devamsızlığı nasıl takip edilir

E-Okul VBS sistemine nasıl girilir, öğrenci devamsızlığı nasıl takip edilir?

E okul VBS sistemi üzerinden sınav sonuçlarını öğrenmek isteyen birçok öğrenci bulunmaktadır.E-okul Milli Eğitim bakanlığı tarafından MEBBİS yani Milli Eğitim Bakanlığı Bilişim Sistemleri projesi olarak 2007 yılının Ocak ayında kullanıma açılan E okul, bir okul yönetim bilgi sistemi olan web yazılımıdır. E-Okul öğrenci giriş, VBS giriş nasıl yapılır, öğrenci devamsızlıkları nasıl öğrenilir?

25.3.2017Gündem
Aday öğretmen sözlü mülakat yerleri MEB tarafından açıklandı

Aday öğretmen sözlü mülakat yerleri MEB tarafından açıklandı!

Aday öğretmen sözlü mülakat yerleri Milli eğitim Bakanlığı internet sitesi üzerinden adaylara duyuruldu. Öğretmen olmaya hak kazanan fakat belirli bir dönem boyunca asli kadroya geçiş yapamayan adayların gireceği aday öğretmen sözlü mülakat yerleri, Milli Eğitim Bakanlığı internet sitesi üzerinden öğrenilebilecek. İşte, adayların sözlü mülakatta değerlendirileceği kriterler

24.3.2017Eğitim
YÖKDİL nerelerde geçerli olacak Sınavın geçerlilik süresi ne kadar

YÖKDİL nerelerde geçerli olacak? Sınavın geçerlilik süresi ne kadar?

YÖKDİL sonuçları Anadolu Üniversitesi internet sitesi üzerinden duyuruldu. YÖKDİL sınav sonuçlarının açıklanmasının ardından sınavın itiraz aşamalarını araştıran bazı adaylar, aldıkları puanlara itiraz etmek için detayları öğrenmek istiyor. İşte, YÖKDİL sınav sonuçlarının geçerlilik süresi ve nerelerde geçerli olacağına dair bazı detaylar

24.3.2017Eğitim

YÖKDİL sonuçları bugün saat kaçta açıklanacak?

YÖKDİL sonuçları için meraklı bekleyişini sürdüren akademisyenler ilk kez katılım gösterdikleri sınav hakkında detayları araştırmaya başladı. YÖKDİL sonuçları ne zaman açıklanacak sorularına yanıt veren YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, adayları sevindirecek açıklamayı gerçekleştirdi. Sınav sonuçlarının bugün açıklanacağını duyuran Başkan Saraç, konuya noktasını koydu. Peki, YÖKDİL sınav sonuçları saat kaçta açıklanacak?

24.3.2017Eğitim
YÖKDİL sonuçları nereden açıklanıyor Yekta Saraç duyurdu

YÖKDİL sonuçları nereden açıklanıyor? Yekta Saraç duyurdu!

YÖKDİL sınav sonuçları için beklenti devam ediyor. Akademik anlamda birçok kişinin katılım sağladığı sınav hakkında yorumda bulunan YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, mesleki anlamda branşlara ayrılan sınavın, başarıyla sonuçlandığını duyurdu. YÖKDİL sınav sonuçlarının açıklanacağı tarih hakkında da yorumda bulunan Başkan Saraç, adaylara bazı detaylar verdi. Peki, YÖKDİL sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, merak edilen konunun detayları

23.3.2017Eğitim
YGS sınav sonuçları açıklandı mı ÖSYM ne zaman açıklar

YGS sınav sonuçları açıklandı mı? ÖSYM ne zaman açıklar?

YGS sınav sonuçları ne zaman açıklanacak sorusuna yanıt arayan yüz binlerce aday ÖSYM'nin bu yıl yapacağı sonuç açıklama işleminin hangi gün yapılacağını merak ediyor. İyi bir üniversite hayaliyle milyonlarca adayın katılım sağladığı YGS sınavı, bir sonraki aşama öncesi sonuçları ile gündem konusu oldu. Peki, YGS sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, açıklanması beklenen tarih ve detaylı bilgiler

23.3.2017Eğitim
AÖL sınav soruları yayımlandı - Açık Lise sına sonuçları ne zaman açıklanacak

AÖL sınav soruları yayımlandı - Açık Lise sına sonuçları ne zaman açıklanacak?

AÖL sınavlarının açıklanacağı tarih merakla bekleniyor. 18 -19 Mart tarihlerinde gerçekleştirilen sınavın soru ve cevapları ODSGM sistemi üzerinden yayımlandı, gözler sonuçlara çevrildi. AÖL sınav sonuçlarının açıklanacağı tarih MEB'in sınav takvimi üzerinde bulunuyor. Öğrenciler, sonuçları aday işlemleri sayfasından görüntüleyebilecekler. Peki, AÖL sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

22.3.2017Eğitim
YLSY sözlü sınav sonuçları MEB üzerinden açıklandı

YLSY sözlü sınav sonuçları MEB üzerinden açıklandı!

YLSY sözlü sınav sonuçları Milli Eğitim Balkanlığı resmi internet sitesi üzerinden adaylarla paylaşıldı. Yüzlerce adayın, yurt dışında Yüksek lisans ve üzeri eğitim almak için başvuruda bulunduğu YLSY sözlü sınavının sonuçları açıklandı. İşte, Milli Eğitim Bakanlığı'nın YLSY sözlü sınav sonuçları hakkında yaptığı duyuru ve detayları

22.3.2017Eğitim
2017 YGS sınav sonuçları ne zaman açıklanacak ÖSYM YGS sonuçları için tarih verdi mi

2017 YGS sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? ÖSYM YGS sonuçları için tarih verdi mi?

2017 YGS sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağı binlerce öğrenci tarafından oldukça merak konusu olmaya devam ediyor. Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) 12 Mart Pazar günü binlerce öğrenciye ter döktürdü. Öğrenciler sınavın bitmesinin ardından YGS soru ve cevaplarını kontrol etmişti. 2 milyon 265 bin 902 adayın başvurduğu YGS sonuçlarının ne zaman açıklanacağı da öğrencilerin oldukça yoğun ilgi gösterdiği konular arasına girdi. Peki, 2017 YGS sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? ÖSYM YGS sonuçları için tarih verdi mi?

21.3.2017Eğitim
‘YÖK Atlas’ güncellendi

‘YÖK Atlas’ güncellendi

YÖK tarafından, üniversite sınavlarına girecek adayların doğru tercih yapabilmelerini sağlamak amacıyla oluşturulan YÖK Atlas Sistemi, geçen yılın ÖSYS verileri de eklenerek güncellendi.

21.3.2017Eğitim
YÖKDİL sınav sonuçları ne zaman, hangi gün açıklanacak

YÖKDİL sınav sonuçları ne zaman, hangi gün açıklanacak?

YÖKDİL sınav sonuçları ne zaman açıklanacak sorusu, sınava katılım gösteren binlerce aday tarafından araştırılmaya devam ediyor. Yükseköğretim Kurulu tarafından ilk kez bu yıl uygulanma kararı alınan YÖKDİL, sınav sonuçları ile gündemden düşmüyor. Mesleki anlamda yabancı dil yeterliliği ölçülmek istenen sınav, birçok aday tarafından tam not aldı. Peki, YÖKDİL sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, merakla beklenen o konunun detayları

21.3.2017Eğitim
Aday öğretmen sınavı tamamlandı Sözlü sınav ne zaman

Aday öğretmen sınavı tamamlandı! Sözlü sınav ne zaman?

Aday öğretmenlerin asil kadroya geçebilmeleri için girmeleri gereken sınav, 19 Mart Pazar günü saat 14.00 itibariyle gerçekleştirildi. Toplam 100 soruluk bir teste tabii tutulan adaylar, öğretmenlik uygulamaları, İnkilap Tarihi ve Atatürkçülük, bakanlık mevzuatı, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu gibi konulardan sınava girdi. Peki, Aday öğretmen sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? Sözlü sınav ne zaman yapılacak? İşte, konuyla alakalı detaylı bilgiler

20.3.2017Eğitim
AÖL sınav sonuçları ne zaman açıklanır İşte, sınava dair bazı yorumlar

AÖL sınav sonuçları ne zaman açıklanır? İşte, sınava dair bazı yorumlar

AÖL sınav sonuçları ne zaman açıklanacak sorusu, hafta sonu tamamlanan sınavın ardından adayların gündem konusu oldu. Örgün eğitim şansı bulamayan adayların rağbet gösterdiği Açık Öğretim Lisesi sınavı, hafta sonu üç oturumda yapıldı. Adaylar, katılım gösterdikleri oturumların ardından AÖL sınav sonuçlarını araştırmaya başladı. Peki, Mili Eğitim Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen AÖL sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

20.3.2017Eğitim
AÖL sınavları saat kaçta başladı, ne zaman bitecek Açık Öğretim Sınav süresi kaç saat

AÖL sınavları saat kaçta başladı, ne zaman bitecek? Açık Öğretim Sınav süresi kaç saat?

Açık öğretim sınavı (AÖL) bugün ilk oturumu ile başlangıç yapıyor. Öğrenciler ve veliler Açık Öğretim Lisesi sınavlarının ne zaman başlayıp saat kaçta biteceğini merak ediyorlardı. Sınav süreleri belli oldu. Yaklaşık 1 milyon 200 bin adayın ter dökeceği ve 3 oturumdan oluşan AÖL sınavları için detaylar haberimizde..

18.3.2017Eğitim
Açık Öğretim Lisesi (AÖL) sınav giriş belgesi nasıl alınır - 2017 AÖL sınav giriş yeri sorgulama

Açık Öğretim Lisesi (AÖL) sınav giriş belgesi nasıl alınır? - 2017 AÖL sınav giriş yeri sorgulama

Açık Öğretim Lisesi (AÖL) sınav giriş belgelerinin nasıl alınacağı ve sınav giriş yerlerinin nasıl öğrenileceği öğrenciler tarafından merak konusu oldu. AÖL sınavına artık oldukça az bir zaman kaldı. Açık ortaokul, açık öğretim lisesi ve mesleki açık öğretim lisesi 2'nci dönem sınavlarına, yurtiçinde 724, yurtdışında 17 sınav merkezinde toplam 1 milyon 165 bin 737 öğrencinin katılımıyla 18-19 Mart'ta üç oturum halinde yapılacak. Peki, Açık Öğretim Lisesi (AÖL) sınav giriş belgesi nasıl alınır? İşte, 2017 AÖL sınav giriş yeri sorgulama.

17.3.2017Eğitim
YÖKDİL sonuçları ne zaman açıklanacak Tarih belli oldu mu

YÖKDİL sonuçları ne zaman açıklanacak? Tarih belli oldu mu?

YÖKDİL sınav sonuçları için beklenti geçtiğimiz günlerde olduğu gibi devam ediyor. Yükseköğretim Kurulu tarafından 2017 yılı içerisinde gerçekleştirilme kararı alınan ve ilk kez uygulanan YÖKDİL sınav sonuçları, merakla araştırılmaya devam ediyor. Akademik anlamda mesleki İngilizce'nin sınandığı sınavın soru ve cevaplarını inceleyen adaylar, puanların nasıl geleceğini merak ediyor. Peki, merakla araştırılan YÖKDİL sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, detaylı bilgiler

16.3.2017Eğitim
YGS hesaplaması nasıl yapılır YGS sonuçları açıklanma tarihi

YGS hesaplaması nasıl yapılır? YGS sonuçları açıklanma tarihi

YGS soruları ve cevapları zorlu sınavın hemen ardından ÖSYM'nin resmi internet sitesi üzerinden açıklandı. 12 Mart Pazar günü gerçekleştirilen sınavın sonuçları öncesi alacakları puanı tahmin etmeye çalışan YGS hesaplaması robotlarını araştırıp bir öngörüde bulunmaya çalışıyor. İşte, 2017 YGS sonuçları açıklanma tarihi ve hesaplama robotu!

16.3.2017Eğitim
Sağlık Bakanlığı 2017/3 KPSS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak

Sağlık Bakanlığı 2017/3 KPSS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak?

Sağlık Bakanlığı 2017/3 KPSS tercih sonuçları ne zaman açıklanacağı binlerce vatandaş tarafından merak konusu oldu. 3 bin 890 kişilik kadro için başvuruda bulunan on binlerce aday sonuçların açıklanacağı tarihe kilitlendi. Peki, Sağlık Bakanlığı KPSS 2017/3 tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, detaylı bilgiler

15.3.2017Eğitim
YGS sınav soruları ve cevapları ile sınav sonuçları öncesi sağlama yapın Puan hesaplama robotu

YGS sınav soruları ve cevapları ile sınav sonuçları öncesi sağlama yapın! Puan hesaplama robotu!

YGS 2017 soruları ve cevapları aracılığıyla işaretledikleri yanıtların doğruluğunu test edecek olan üniversite adayları, YGS sonuçları öncesi puanlarının sağlamasını yapacak. ÖSYM tarafından yapılan açıklamada, sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağı sorusuna yanıt bulan öğrenciler, sonuçların açıklanacağı tarihi iple çekmeye başladı. İşte, merakla beklenen YGS sınav soruları ve cevapları hakkında detaylı bilgiler

15.3.2017Gündem
ÖSYM başvuru merkezleri - 2017 ÖSYM başvuru merkezleri listesi

ÖSYM başvuru merkezleri - 2017 ÖSYM başvuru merkezleri listesi

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) bir yıl içerisinde yapacağı tüm sınavların tarihlerini ve başvuru merkezlerini online sayfası üzerinden duyurdu. KPSS, ÖABT, ALES, LYS’ye başvurular hem internet aracılığıyla hem de ÖSYM başvuru merkezleri üzerinden yapılabiliyor. İşte, 2017 ÖSYM başvuru merkezleri!

15.3.2017Eğitim
Geçici süreli öğretmenlik atama sonuçları açıklandı İşte, yerleştirme detayları

Geçici süreli öğretmenlik atama sonuçları açıklandı! İşte, yerleştirme detayları

Geçiçi süreli öğretmen alımı başvurusunda bulunan binlerce adayı ilgilendiren sonuçlar bugün açıklandı. Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü aracılığıyla gerçekleştirilen Suriyeli Çocukların Türk Eğitim Sistemine Entegrasyon programı, geçici süreli öğretmen alımı ile başlıyor. Geçici süreli öğretmen alımı yerleştirme sonuçları 14 Mart Salı gününün ilk saatlerinde açıklandı. İşte, geçici süreli öğretmen alımı başvurusu yerleştirme sonuçları

14.3.2017Eğitim
Sağlık Bakanlığı 2017/3 KPSS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak Yerleştirme nasıl yapılacak

Sağlık Bakanlığı 2017/3 KPSS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? Yerleştirme nasıl yapılacak?

Sağlık Bakanlığı 2017/3 KPSS tercih sonuçlarının ne zaman açıklanacağı binlerce memur adayı tarafından merak edildi. 3 bin 890 kişilik kadro için başvuruda bulunan on binlerce aday sonuçların açıklanacağı tarihe kilitlendi. Yerleştirme sonuçlarını adaylar, T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile ÖSYM’nin internet sayfasından öğrenebilecekler. Sonuçların açıklanmasını büyük umutlarla bekleyen memur adayları yerleştirme işlemlerinin nasıl yapılacağını merak ediyorlar. Peki, Sağlık Bakanlığı 2017/3 KPSS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? Yerleştirme nasıl yapılacak?

13.3.2017Eğitim
YGS baraj puanı kaç LYS için YGSde kaç net yapmak gerekiyor

YGS baraj puanı kaç? LYS için YGS'de kaç net yapmak gerekiyor?

ÖSYM tarafından yapılan YGS, dün gerçekleşti. Soru ve cevapların yayımlanması ardından netlerini hesaplayan adaylar, özellikle baraj puanının kaç olduğunu merak ediyor. 2017 YGS baraj puanı özellikle LYS için büyük bir önem taşıyor. Peki, bu yılki baraj puanı kaç? YGS baraj puanı kaç netle geçilir?

13.3.2017Eğitim
YGS sonuç puanı hesaplama nasıl yapılıyor 2017 YGS tahmini puan hesaplama robotu

YGS sonuç puanı hesaplama nasıl yapılıyor? 2017 YGS tahmini puan hesaplama robotu

YGS sınavı dün sona erdi ve adaylar şimdi tahmini puanlarını hesaplamak için puan hesaplama robotunu araştırıyor. Öğrenciler için özel olarak hazırlanmış puan hesaplama robotu ile tahmini sınav sonucu hakkında fikir sahibi olabilirsiniz. YGS sınavının ardından açıklanan soru ve cevaplara göre, puan hesaplama robotu kullanılabiliyor. İşte 2017 YGS puan hesaplama robotu hakkında detaylar

13.3.2017Gündem
YGS 2017 soruları ve cevaplarını öğrenin YGS sonuçları ne zaman açıklanacak

YGS 2017 soruları ve cevaplarını öğrenin! YGS sonuçları ne zaman açıklanacak?

YGS soru ve cevaplarını araştırmaya başlayan üniversite adayları, sınavda işaretledikleri yanıtların doğruluğunu teyit etmek için işaretledikleri soruları incelemeye başladı. YGS soruları ve cevaplarıyla ilgili akla takılan konulara 'uzmana sor' sayfamızdan yanıt bulabilecek olan adaylar, konuyla ilgili merak edilenlere bu şekilde cevap bulabilecek. İşte, öğrencilerin sınav sonrası merak ettiği sorular ve cevaplar ve 'YGS sonuçları ne zaman açıklanacak?' konusunun detayları

13.3.2017Eğitim
YGS yarın yapılacak

YGS yarın yapılacak

Üniversite maratonunun ilk adımı olan Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) yarın yapılacak.

10.3.2017Eğitim
YÖKDİL sonuçları ne zaman açıklanır İşte, beklenen o tarih

YÖKDİL sonuçları ne zaman açıklanır? İşte, beklenen o tarih

YÖKDİL sınav sonuçları konusunda süreç tamamlandı. Binlerce adayın İngilizce seviyesini belirlemek için katılım sağladığı YÖKDİL sınav sonuçları merakla araştırılıyor. Yükseköğretim Kurulu tarafından ilk kez bu yıl gerçekleşen YÖKDİL sınavı, soruları ve cevaplarının ardından sınav sonuçlarıyla merak edilmeye başlandı. Peki, binlerce adayın merakla araştırdığı sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, adayların merakla beklediği o detaylar

10.3.2017Eğitim
YGSye gireceklere tavsiyeler Bunları yapmayın

YGS'ye gireceklere tavsiyeler! Bunları yapmayın!

YGS'ye gireceklere tavsiyelerde bulunan uzmanlar, adayların özellikle sınava aç girmemelerini dile getirdi. Sınav esnasında anlık stres ve sınav günü beslenme konusuna da değinen uzmanlar, YGS'ye gireceklere önemli tavsiyelerde bulundu. İşte, sınava saatler kala ders çalışmanın yarar ve zarar değerlendirmesinin de yer aldığı YGS'ye gireceklere tavsiyeler ve bilinmesi gerekenler

10.3.2017Eğitim
KPSS başvuruları için sayılı gün kaldı- KPSS sınavı ne zaman

KPSS başvuruları için sayılı gün kaldı- KPSS sınavı ne zaman?

Memur adaylarının aylardır hazırlandığı KPSS sınavı başvuruları için geri sayım başladı. ÖSYM'nin 2017 yılı için yayımladığı sınav takvimine göre Kamu Personeli Seçme Sınavı başvuruları iki hafta içerisinde gerçekleşecek. Belirlenen zaman dilimi içerisinde başvuru yapmayanlar 2017 KPSS sınavına katılmaya hak kazanamayacak. Peki, KPSS sınavı ne zaman?

9.3.2017Eğitim
YÖKDİL sonuçları ne zaman açıklanacak Hangi tarihte duyurulacak

YÖKDİL sonuçları ne zaman açıklanacak? Hangi tarihte duyurulacak?

YÖKDİL sınav sonuçları ne zaman açıklanacak sorusu, on binlerce aday tarafından merakla araştırılmaya devam ediyor. Bu yıl ilk kez gerçekleştirilen YÖKDİL, sınav sonuçları ile adayların gündeminde yer aldı. Sınav sorularını gözlemleyen vatandaşlar, yaptıkları netlerle sınav sonuçlarını karşılaştırmak için bekleyişini sürdürüyor. Peki, YÖKDİL sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, on binlerce kişinin merakla beklediği konunun detayları

9.3.2017Eğitim
Sağlık Bakanlığı personel alımı başvurusu ne zaman bitecek

Sağlık Bakanlığı personel alımı başvurusu ne zaman bitecek?

Sağlık Bakanlığı personel alımı, 2017/3 tercih dönemi ile işleme alınacak. Hemşire, Acil Tıp Teknisyeni (ATT), Sosyal Çalışmacı gibi alanlara yapılacak olan Sağlık Bakanlığı personel alımı başvurusu, 2017/3 tercih döneminde değerlendirilecek. Peki, toplam 3 bin 890 kişinin kadroya alınacağı Sağlık Bakanlığı personel alımı başvurusu nasıl yapılacak? İşte, detaylı bilgiler

7.3.2017Gündem
YÖKDİL soruları ve cevapları yayımlandı - YÖKDİL sonuçları ne zaman açıklanacak

YÖKDİL soruları ve cevapları yayımlandı - YÖKDİL sonuçları ne zaman açıklanacak?

Hafta sonu gerçekleşen YÖKDİL soru ve cevapları, Anadolu Üniversitesi internet sitesi üzerinden yayımlandıç Sınav sonuçlarının açıklanacağı tarih öncesinde alacakları puanı tahmin etmeye çalışan adaylar, YÖKDİL soru ve cevaplarıyla bir öngörüde bulunabiliyor. Peki, 5 Mart YÖKDİL sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, o detaylar

7.3.2017Eğitim
YÖKDİL ne zaman açıklanacak Soru ve cevaplar ne zaman duyurulacak

YÖKDİL ne zaman açıklanacak? Soru ve cevaplar ne zaman duyurulacak?

YÖKDİL sınav sonuçları beklentisi sürerken, soru ve cevapların ne zaman yayımlanacağı adayların araştırma konusu oldu. Binlerce adayın katılım gösterdiği YÖKDİL sınavı, 5 Mart Pazar günü tamamlandı. Bu yıl ilk kez gerçekleştirilen sınavın ardından adaylar, soruların genel itibariyle kolay olduğunu ifade etti. Peki, YÖKDİL sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? Soru ve cevaplar ne zaman yayımlanacak? İşte, merak edilen detaylar

6.3.2017Eğitim
2017’ye özel 15 dakika kuralı

2017’ye özel 15 dakika kuralı

Bu hafta sonu üniversiteye giriş için ilk adımı atacak, YGS’ye gireceksiniz. Ancak sınav öncesinde ve esnasında dikkat edilmesi gerekenleri unutmayın. Çok küçük görünen olaylar bile sınavınızın iptal edilmesine neden olabilir. Örneğin, 2016 YGS’de gözetmenlerin uyarısından önce kitapçıkları açan yani ‘sınav öncesi okuma’ ihlali yapan 4 kişinin sınavı geçersiz sayıldı. 2016’da ÖSYM’nin yaptığı tüm sınavlarda ise 5 bin 566 adayın sınavı çeşitli nedenlerle iptal edildi.

5.3.2017Eğitim
ÖSYM KPSS 2017/3 tercih kılavuzu - Sağlık personel alımı için son gün ne zaman

ÖSYM KPSS 2017/3 tercih kılavuzu - Sağlık personel alımı için son gün ne zaman?

KPSS 2017/3 Sağlık Bakanlığı ve Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumunun sözleşmeli pozisyonlarına yerleştirme yapmak için adaylardan tercih işlemlerini başlatıyor. Sağlık Bakanlığı sözleşmeli personel alımı ilanı kurumun resmi internet sitesi üzerinden gerçekleştirildi. 3 bin 890 kişinin istihdam edileceği başvurular bugün başladı. Peki, sağlık personeli alımı başvurusu için son gün ne zaman?

3.3.2017Gündem
Sağlık Bakanlığı personel alımı başvurusu nasıl yapılır Tercih kılavuzu yayımlandı

Sağlık Bakanlığı personel alımı başvurusu nasıl yapılır? Tercih kılavuzu yayımlandı

Sağlık Bakanlığı personel alımları için başvurular başladı. Başvurular sonucunda Sağlık Bakanlığı'na 3 bin 890 personel alımı yapılacak. Adaylar, tercihlerini Ek’te yer alan KPSS-2017/3 Tercih Kılavuzunda yer alan kurallara göre, internet üzerinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifrelerini kullanarak kendileri yapacaklar. İşte, Sağlık Bakanlığı personel alımı başvurusuyla ilgili detaylar!

3.3.2017Gündem
2017 KPSS sınavı ne zaman yapılacak İşte ÖSYM 2017 yılı sınav takvimi

2017 KPSS sınavı ne zaman yapılacak? İşte ÖSYM 2017 yılı sınav takvimi

2017 KPSS sınavının ne zaman yapılacağı memur olmak isteyen birçok kişi tarafından oldukça merak edildi. ÖSYM sınav takvimine göre Kamu Personeli Seçme Sınav başvuru tarihi 14-27 Mart tarihlerinde gerçekleştirilecek. ÖSYM'nin resmi sitesinde başvurular kabul edilecek. Bu tarihler arasında başvuru yapmayanlar 2017 KPSS sınavına katılmaya hak kazanamayacak. ÖSYM 2017 yılı için sınav takvimini yayımladı. Peki, 2017 KPSS sınavı ne zaman yapılacak?

2.3.2017Eğitim
Adalet Bakanlığı görevde yükselme sınav sonuçları açıklandı

Adalet Bakanlığı görevde yükselme sınav sonuçları açıklandı

Adalet Bakanlığı görevde yükselme sınav sonuçları, bakanlığın internet sitesi üzerinden duyuruldu. Görevde yükselme ve ünvan değişikliği kapsamında gerçekleştirilen sınav, Adalet Bakanlığı internet sitesi üzerinden online platformda duyuruldu. İşte, görevde yükselme sınav sonuçları ve detayları

1.3.2017Gündem
2012 Polis Akademisi sınavlarına yönelik soruşturma tamamlandı

2012 Polis Akademisi sınavlarına yönelik soruşturma tamamlandı

2012 Polis Akademisi sınavlarına yönelik soruşturma tamamlandı

28.2.2017Ankara
e-YDS sonuçları açıklandı

e-YDS sonuçları açıklandı

2017 Elektronik Yabancı Dil Sınavı (e-YDS 2017/2) sonuçları açıklandı. Adaylar sonuçları ÖSYM’nin internet adresinden T.C. kimlik numaraları ve şifreleri ile öğrenebilirler.

26.2.2017Eğitim
Sağlık Bakanlığı 3 bin 890 personel alacak.. İşte şartlar

Sağlık Bakanlığı 3 bin 890 personel alacak.. İşte şartlar

Sağlık Bakanlığı, 3 bin 890 sözleşmeli personel alacak. Başvurular, 2 ila 9 Mart tarihleri arasında yapılacak.

24.2.2017Gündem
Ehliyet sınav sonuçları açıklandı Direksiyon sınavı ne zaman

Ehliyet sınav sonuçları açıklandı! Direksiyon sınavı ne zaman?

Ehliyet sınav sonuçları birçok sürücü adayı tarafından oldukça merak ediliyordu. Ehliyet sınav sonuçları Milli Eğitim Bakanlığı resmi sitesinden sürücü adaylarının erişimine açıldı. Sonuçlarını öğrenmeye başlayan adaylar bir yandan da direksiyon sınavlarının ne zaman yapılacağı hakkında detaylı bilgileri araştırıyorlar. Direksiyon sınavları önceki sınav tarihlerine bakıldığında, sonuçların açıklanmasından 15 ya da 22 gün sonra gerçekleştirildiği görülmektedir. Peki, direksiyon sınavı hangi tarihte gerçekleştirilecek? İşte detaylar.

23.2.2017Gündem
11 Şubat Ehliyet sınav sonuçları açıklandı mı

11 Şubat Ehliyet sınav sonuçları açıklandı mı?

Ehliyet sınav sonuçları açıklandı mı sorusu merakla cevabını arıyor. Sınava giren adaylar ehliyet alabilmek için sınav sonuçlarını bekliyorlar. 11 Şubat'ta düzenlenen ehliyet sınav sonuçları hakkında açıklama yapıldı mı? İşte ehliyet sınav sonuçları hakkında tüm detaylar ve sonuçlar geldiğinde sorgulayabileceğiniz adres

23.2.2017Eğitim
Nişantaşı Üniversitesi ve CNN Türk işbirliği ile Türkiye geneli online YGS denemeleri başlıyor

Nişantaşı Üniversitesi ve CNN Türk işbirliği ile Türkiye geneli online YGS denemeleri başlıyor

Nişantaşı Üniversitesi ve CNN Türk işbirliği ile Türkiye geneli online YGS denemeleri başlıyor

21.2.2017İstanbul
Ehliyet sınav sonuçları ne zaman açıklanacak 11 Şubat ehliyet soruları yayımlandı

Ehliyet sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? 11 Şubat ehliyet soruları yayımlandı!

Ehliyet sınav sonuçları için beklentilerine devam eden sürücü adayları, sınav sonrası soruları gözden geçirmek istiyor. Ehliyet sınav sonuçları ne zaman açıklanacak sorusu ile sürücü belgesini alacakları tarihi araştıran bireyler, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan sınavla ilgili açıklama yapmasını merak ediyor. Peki, ehliyet sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, trafiğe çıkmak için bekleyen adayların merak ettiği konunun detayları

21.2.2017Gündem
İstanbulda 700 bekçi alınacak 2017 bekçi alımları

İstanbul'da 700 bekçi alınacak! 2017 bekçi alımları

İstanbul Emniyet Müdürlüğü 700 bekçi alımı başvurusu için müracaatlar başladı. İstanbul Emniyet Müdürlüğü bünyesinde istihdam edilecek 700 Çarşı ve Mahalle Bekçisi (ÇMB) alımı için başvurular ilçe emniyet müdürlüklerine yapılacak. Peki, 700 bekçi alımı başvuru şartları neler olacak? İşte, detaylı bilgilr

20.2.2017Gündem
Milli Savunma Bakanlığı başvuru sonuçları merakla bekleniyor.. Peki MSB sonuçları açıklandı mı

Milli Savunma Bakanlığı başvuru sonuçları merakla bekleniyor.. Peki MSB sonuçları açıklandı mı?

Milli Savunma Bakanlığı başvuru sonuçları vatandaşlar tarafından merakla bekleniyor. MSB personel alımı işlemleri için 135 memurluk kontenjan açılmış ve büyük ilgi gösterilmişti. Şimdi merakla Milli Savunma Bakanlığı personel alımı başvuru sonuçları bekleniyor. Peki MSB sonuçları açıklandı mı? İşte detaylar

18.2.2017Gündem
Ehliyet sınavı sonuçları ne zaman açıklanır Sorular yayımlandı

Ehliyet sınavı sonuçları ne zaman açıklanır? Sorular yayımlandı!

Ehliyet sınav sonuçları ne zaman açıklanacak sorusunu araştıran sürücü adayları, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayımlanan ehliyet sınav sorularını değerlendirdi. Trafiğe çıkmak için bekleyişini sürdüren vatandaşlar, sürücü belgelerini ellerine alacakları tarihi merakla bekliyor. Peki, soruları ve cevapları yayımlanan 11 Şubat ehliyet sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, resmi tarih

17.2.2017Gündem