Ses Ve Görüntü Kaydı

 • İzmir taksilerinde yeni dönem - Ses ve görüntü kaydı
  İzmir taksilerinde yeni dönem28.09.2014
  EgeİZMİR’de, taksilerde tek numaralı sistem devri başlıyor.Uygulamanın tanıtımını yapan İzmir Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Celil Anık, yeni sistemle taksicilerin can güvenliğinin sağlanacağını, müşterilerin de gönül rahatlığıyla yolculuk yapacağını söyledi.Anık "İzmir’de artık her taksi uydudan takip edilecek, araç içinde ses ve görüntü kaydı yapılacak.Kurulacak çağrı merkeziyle taksiler tek bir numaradan aranacak ve isteyene yönlendirilecek" dedi.
 • İzmir’de taksilerde tek numaralı sistem - Ses ve görüntü kaydı
  İzmir’de taksilerde tek numaralı sistem26.09.2014
  GündemİZMİR’de, taksilerde tek numaralı sistem devri başlıyor.Uygulamanın tanıtımını yapan İzmir Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Celil Anık, yeni sistemle taksicilerin can güvenliğinin sağlanacağını, müşterilerin de gönül rahatlığıyla yolculuk yapacağını söyledi.Anık "İzmir’de artık her taksi uydudan takip edilecek, araç içinde ses ve görüntü kaydı yapılacak.Kurulacak çağrı merkeziyle taksiler tek bir numaradan aranacak ve isteyene yönlendirilecek" dedi.
 • İzmir'de taksilerde tek numaralı sistem - Ses ve görüntü kaydı
  İzmir'de taksilerde tek numaralı sistem26.09.2014
  EgeİZMİR’de, taksilerde tek numaralı sistem devri başlıyor.Uygulamanın tanıtımını yapan İzmir Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Celil Anık, yeni sistemle taksicilerin can güvenliğinin sağlanacağını, müşterilerin de gönül rahatlığıyla yolculuk yapacağını söyledi.Anık "İzmir’de artık her taksi uydudan takip edilecek, araç içinde ses ve görüntü kaydı yapılacak.Kurulacak çağrı merkeziyle taksiler tek bir numaradan aranacak ve isteyene yönlendirilecek" dedi.
 • Trafikte 'Mini yaka kamerası' dönemi - Ses ve görüntü kaydı
  Trafikte 'Mini yaka kamerası' dönemi13.09.2014
  GündemEmniyet Genel Müdürlüğü Strateji Geliştirme Kurulu tarafından uygulamaya konulan “Trafikte Şeffaflık ve Güven Projesi” kapsamında, trafik denetimlerinde görevli personele ses ve görüntü kaydı yapan yaka kameraları dağıtıldı.
 • Yalçın BAYER

  Üniversitelerin topluma katkı misyonu yok mudur - Ses ve görüntü kaydı
  Üniversitelerin topluma katkı misyonu yok mudur27.02.2014
  YazarlarAKADEMİSYEN bir okurumuzla konuşuyoruz:
 • 50 milyon dolarlık kayıt cihazı ithal edildi - Ses ve görüntü kaydı
  50 milyon dolarlık kayıt cihazı ithal edildi27.02.2014
  EkonomiTürkiye, geçen yıl 50 milyon dolarlık ses ve görüntü kaydeden cihaz ithal etti.Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre, söz konusu ithalatın yüzde 55,4'üne karşılık gelen kısmı "sadece televizyon kameralarının aldığı ses ve görüntüleri kaydedebilen kameralar" kategorisinde yapıldı.Söz konusu kategoride 27,7 milyon dolarlık ithalat gerçekleştirilirken, bu kategoride ithalat bir önceki yıla göre yüzde 56 arttı.
 • Apple'a Türkiye'de soğuk duş - Ses ve görüntü kaydı
  Apple'a Türkiye'de soğuk duş31.01.2014
  EkonomiApple’ın merakla beklenen akıllı saati iWatch için Türkiye’de Apple tarafından alınmış bir resmi marka tescili yok.Fakat uyanık 5 tane firma iWatch ismini adına tescil ettirmek için Türk Patent Enstitüsü’nün kapısını çalmış.Başvurulardan ikisi reddedilirken ikisi kabul edilmiş.Bir marka başvurusu ise hala inceleniyor.Eğer Apple Türkiye’de iWatch satmak isterse öncesinden bu firmalarla anlaşması gerekebilir.Eğer bir anlaşma gerçekleşmezse mahkeme yolu açık.Söz konusu ‘uyanık’ firmalar iWatch için ütü markası başvurusu bile yapmışlar.
 • Yargıtay'da Balyoz duruşması gergin başladı - Ses ve görüntü kaydı
  Yargıtay'da Balyoz duruşması gergin başladı16.07.2013
  GündemTarihi Balyoz davasının temyiz duruşması bugün başladı.Bir çok ilkin yaşandığı temyiz duruşması öncesinde polisle avukatlar, gazeteciler ve sanık yakınları arasında tartışma yaşandı.Sanıkların katılamadığı duruşmaların ilkinde ilk tartışma da yaşandı.Duruşmada alfabetik sıraya göre savunma yapılması kararına sanık avukatları itiraz etti.Mahkeme Başkanı Ekrem Ertuğrul da kimsenin savunma hakkını kısıtlamayacaklarını belirterek, ''Buna inanın bu konuda samimiyiz.Ancak alınmış kararları bozamayız'' dedi.Alınan savunmaların ardından duruşma yarın 09.00'a ertelendi.
 • Gizli kamera gözaltısı - Ses ve görüntü kaydı
  Gizli kamera gözaltısı31.05.2013
  GündemErgenekon duruşmasında emekli Orgeneral Hasan Iğsız’ın savunma yaptığı sırada oğlu Hüseyin Hakan Iğsız’ın anahtarlık şeklinde kamerayla görüntü kaydettiği belirlendi.Cihaza el konuldu, Iğsız, Silivri Cumhuriyet Başsavcılığı’na götürüldü.
 • Ergenekon duruşmasında gizli kamera şoku - Ses ve görüntü kaydı
  Ergenekon duruşmasında gizli kamera şoku30.05.2013
  GündemEmekli Orgeneral Hasan Iğsız'ın oğlu Hüseyin Hakan Iğsız'ın anahtarlık şeklindeki kamerayla salonda görüntü kaydettiğini belirleyen mahkeme Silivri Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulundu.Hüseyin Hakan Iğsız ifadesine başvurulmak üzere jandarma eşliğinde Silivri Cumhuriyet Başsavcılığı'na götürüldü.
 • KCK davasında taleplere ret - Ses ve görüntü kaydı
  KCK davasında taleplere ret02.07.2012
  Gündemİstanbul'daki “KCK” davasına bakan mahkeme heyeti, görevsizlik, yetkisizlik, dosyanın Anayasa Mahkemesi'ne gönderilmesi ve Kürtçe savunmalar için tercüman görevlendirilmesi taleplerini reddetti.
 • Meclis’ten 8 Mart hediyesi - Ses ve görüntü kaydı
  Meclis’ten 8 Mart hediyesi09.03.2012
  GündemCumhuriyet tarihinin en kapsamlı düzenlemesini yapan Meclis, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde, 208 milletvekilinin tamamının oyuyla 25 maddelik ‘Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesine Dair Yasa’yı kabul etti.
 • ÇYDD Davası'nın ikinci duruşması görüldü - Ses ve görüntü kaydı
  ÇYDD Davası'nın ikinci duruşması görüldü13.07.2011
  GündemERGENEKON soruşturması kapsamında Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) ve Çağdaş Eğitim Vakfı (ÇEV) yöneticileri hakkında açılan davanın ikinci duruşması görüldü.Üye Hakim Mustafa Boz’un duruşma sırasında uyuyakaldığını gören bir izleyici telefonuyla hakimin fotoğrafını çekti.Mahkeme Heyeti olayla ilgili tutanak tutulmasını karar verdi.
 • Rauf TAMER

  Nasıl ama? - Ses ve görüntü kaydı
  Nasıl ama?11.03.2011
  YazarlarKız, dayanılmaz çekici.
 • Sedat ERGİN

  Balyoz: 20 - Askeri seminerde ses kaydı usulden midir? - Ses ve görüntü kaydı
  Balyoz: 20 - Askeri seminerde ses kaydı usulden midir?28.08.2010
  YazarlarDÖNEMİN Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Aytaç Yalman, 2 Ocak 2003 tarihinde bütün Ordu Komutanlıklarına gönderdiği bir yazıda, o yıl düzenlenecek olan tatbikat ve plan seminerlerinin hangi esaslara göre yapılacağı konusundaki direktiflerini iletir.
 • Bu eseri sanki Ayasofya için yazmışım - Ses ve görüntü kaydı
  Bu eseri sanki Ayasofya için yazmışım11.06.2010
  Gündemİstanbul Müzik Festivali’nde pazartesi akşamı dünya prömiyeri yapılan “Ademin Yakarışı” adlı eseri için İstanbul’a gelen ve Yaşam Boyu Başarı Ödülü’nü Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün elinden alan ünlü besteci Arvo Part; “İstanbul’u, Aya İrini’yi daha önce hiç görmedim.Fakat sanki bu eseri Ayasofya için yazmışım” dedi.Akbank Oda Orkestrası bu akşam İstanbul Müzik Festivali’ndeki konserinde Arvo Part’ın Los Angeles Senfonisi’ni seslendirecek.
 • Gizli göze hapis cezası - Ses ve görüntü kaydı
  Gizli göze hapis cezası21.05.2010
  DünyaBerlusconi ile birlikte olduğu geceyi ses bantlarıyla kanıtlayan eskort Patrizia yasa değişikliklerine yol açtı.Kimse izinsiz ses ve görüntü kaydı alamayacak, bunlar medyada yayınlanamayacak.
 • ‘Hastaneye gizli kamera’ AİHM'e taşındı - Ses ve görüntü kaydı
  ‘Hastaneye gizli kamera’ AİHM'e taşındı23.12.2009
  GündemEKİŞEHİR Tabib Odası Başkanı Opr.Dr.Muharrem Şenel, Yunus Emre Devlet Hastanesi beyin cerrahisi polikliniklerindeki doktor muayene odalarına geçen yıl mahkeme kararı ile gizli kamera ve ses kayıt cihazı konulması olayı ile ilgili olarak, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’ne (AİHM) başvurduklarını açıkladı.
 • Amaç yargıyı kontrol - Ses ve görüntü kaydı
  Amaç yargıyı kontrol14.11.2009
  GündemDanıştay Başkanı Mustafa Birden, yargı mensuplarının takibe alınmasının yargıyı kontrol etme amacı olduğunu söyleyerek, şöyle konuştu:
 • Ergenekon'da 3.iddianame yazılıyor - Ses ve görüntü kaydı
  Ergenekon'da 3.iddianame yazılıyor08.07.2009
  Gündemİstanbul Cumhuriyet Başsavcı Vekili Turan Çolakkadı, “Ergenekon” soruşturmasının 3.iddianamesinin tamamlanmasının bir aydan fazla sürmeyeceğini söyledi.
 • Davaya özel mahkeme salonu - Ses ve görüntü kaydı
  Davaya özel mahkeme salonu08.07.2009
  Gündemİstanbul Cumhuriyet Başsavcı Vekili Turan Çolakkadı, Silivri Ceza İnfaz Kurumları Yerleşkesinin yanında “Ergenekon” davasının görülmesi için inşa edilen duruşma salonunun tanıtımında, gazetecilerin “Ergenekon” soruşturmasıyla ilgili sorularını yanıtladı.
 • Adana Adliyesi'nde ‘telekulak’ - Ses ve görüntü kaydı
  Adana Adliyesi'nde ‘telekulak’27.04.2009
  GündemYARGIÇLAR ve Savcılar Birliği (YARSAV) Başkanı Ömer Faruk Eminağaoğlu'nun Adana'da savcılarının telefonlarının dinlendiği yönündeki açıklamasında yer alan örgüt bağlantısının, Konya merkezli ‘Okyanus Operasyonu’ ile ilgili olduğu, bu dosya ile ilgili gizliliğin son bulması ile ortaya çıktı.
 • Hukuk Muhakemeleri Kanunu değişiyor - Ses ve görüntü kaydı
  Hukuk Muhakemeleri Kanunu değişiyor15.04.2009
  GündemTBMM Adalet Komisyonu, Hukuk Muhakemeleri Kanunu Tasarısını kabul etti.
 • Hukuk Muhakemeleri Kanunu değişiyor - Ses ve görüntü kaydı
  Hukuk Muhakemeleri Kanunu değişiyor10.04.2009
  GündemTBMM Adalet Komisyonunda görüşülen 458 maddelik Hukuk Muhakemeleri Kanunu Tasarısı bu hafta tamamlanacak.
 • ISAF kapılarını 12.kez açtı - Ses ve görüntü kaydı
  ISAF kapılarını 12.kez açtı05.04.2009
  Ankara12.Uluslararası Güvenlik, Yangın, Acil Durum, Arama-Kurtarma ve Telekomünikasyon Fuarı (ISAF) ve LED&RFID Fuarı Altınpark (ANFA) Fuar Merkezi’nde açıldı.
 • Hukuk muhakemeleri kanunu değişiyor - Ses ve görüntü kaydı
  Hukuk muhakemeleri kanunu değişiyor29.01.2009
  GündemMahkemeler, tarafların rızası olmak şartıyla, kendilerinin veya vekillerinin, aynı anda ses ve görüntü nakledilmesi yoluyla bulundukları yerden duruşmaya katılmalarına izin verebilecek.
 • Çeber davası başladı - Ses ve görüntü kaydı
  Çeber davası başladı21.01.2009
  Gündemİstanbul İstinye’de gazete dağıtırken gözaltına alınan ve tutukluyken işkence sonucu ölen Engin Çeber'in davası bugün başladı.Duruşmada ses ve görüntü kaydı yapılabiliyor.
 • Göz göre göre dinlenmişler - Ses ve görüntü kaydı
  Göz göre göre dinlenmişler19.01.2009
  GündemYasadışı telefon dinlemelerinin, telekulak iddialarının sıkça gündeme geldiği Türkiye’de, Ergenekon soruşturmasının ’iki önemli’ isminin, dinlendikleri ’açıklandığı’ halde, sonraki dalgalarda gözaltına alındığı ortaya çıktı.
 • Büyükşehir’in tüm birimleri tek çatı altında toplanıyor - Ses ve görüntü kaydı
  Büyükşehir’in tüm birimleri tek çatı altında toplanıyor25.10.2008
  AnkaraBüyükşehir Belediyesi, tüm birimlerini bir araya toplayacak hizmet binasını Kasım’da hizmete açıyor.Eski otobüs terminalinin bulunduğu alana yaptırılan bina, 32 bin metrekare açık alan üzerine, zemin kat ve tesisat katıyla birlikte 25 katlı inşa edildi.
 • 493 gün sonra - Ses ve görüntü kaydı
  493 gün sonra19.10.2008
  Gündem12 Haziran 2007’de düğmeye basılan Ergenekon Operasyonu kapsamında cebir ve şiddet kullanarak Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti’ni ortadan kaldırmakla suçlanan tutuklu ve tukuksuz sanıklar 1 yıl 4 ay 8 gün sonra hakim karşısına çıkıyor.
 • Ergenekon davası başlıyor - Ses ve görüntü kaydı
  Ergenekon davası başlıyor18.10.2008
  GündemEmekli Tuğgeneral Veli Küçük, İşçi Partisi (İP) Genel Başkanı Doğu Perinçek, Cumhuriyet gazetesi İmtiyaz Sahibi ve Başyazarı İlhan Selçuk ve eski İstanbul Üniversitesi (İÜ) Rektörü Kemal Yalçın Alemdaroğlu'nun da aralarında bulunduğu 46'sı tutuklu 86 sanıklı “Ergenekon” davasının görülmesine 20 Ekim Pazartesi günü başlanacak.
 • Medya Ergenekon'u böyle izleyecek - Ses ve görüntü kaydı
  Medya Ergenekon'u böyle izleyecek15.10.2008
  Gündemİstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı yetkilerinden edinilen bilgiye göre, Silivri Cezaevi'nde görülecek ve 20 Ekim saat 10.00'da başlayacak olan duruşmayı Doğan Haber Ajansı, Anadolu Ajansı, Anka Haber Ajansı, Cihan Haber Ajansı, İhlas Haber Ajansı ve Dicle Haber Ajansı'nda birer muhabir tam gün olarak duruşma bitene kadar takip edecek.
 • Dink duruşması kayıt altına alınacak - Ses ve görüntü kaydı
  Dink duruşması kayıt altına alınacak08.02.2008
  Gündemİstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, Türkiye'de bir ilk gerçekleştirerek duruşmaları sesli ve görüntülü kayıt altına almaya hazırlanıyor.
 • Mor ve Ötesi, Ghetto'da - Ses ve görüntü kaydı
  Mor ve Ötesi, Ghetto'da14.05.2007
  MagazinMor ve Ötesi, iki yıl aradan sonra ilk akustik konserini GHETTO’da veriyor.
 • Okulda 'cep'e disiplin cezası19.01.2007
  GündemMilli Eğitim Bakanlığı’nca yenilenen “Ortaöğretim Kurumları Ödül ve Disiplin Yönetmeliği” Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe girdi.Yeni yönetmelikte, öğrencilere okulda ve sınıfta cep telefonu kullanımından kaynaklanan disiplinsiz davranışlarına ilişkin düzenlemelere yer verildi.
 • Disiplin yönetmeliğine 'cep' ayarı - Ses ve görüntü kaydı
  Disiplin yönetmeliğine 'cep' ayarı23.12.2006
  Son DakikaMilli Eğitim Bakanlığı, lise öğrencilerinin cep telefonu kullanımından kaynaklı disiplinsiz davranışlarını önlemek amacıyla “Ortaöğretim Kurumları Ödül ve Disiplin Yönetmeliği”ndeki kınama, kısa süreli uzaklaştırma, tasdikname ile okuldan atma ya da örgün eğitimin dışına çıkarma cezalarını, bilişim araçlarıyla gerçekleştirilen disiplinsiz davranışlara da uyarladı.
 • Ergun GÜRSOY

  Büyüklerin hocaları - Ses ve görüntü kaydı
  Büyüklerin hocaları02.11.2006
  YazarlarGerets, Galatasaray’a geçen sezon sonunda reçeteyi verdi.
 • Atatürk’ün ‘Devrimci Güncesi’ New York’ta - Ses ve görüntü kaydı
  Atatürk’ün ‘Devrimci Güncesi’ New York’ta07.05.2006
  Son DakikaABD’nin New York kentinde düzenlenen Türk-Amerikan Festivali kapsamında, gazeteci-yapımcı Mithat Bereket’in hazırladığı, Mustafa Kemal Atatürk’ün devrimci dünya görüşünü anlatan ve yaşamından kesitler sunan "Devrimcinin Güncesi" adlı belgesel film gösterildi.
 • Sevil ATASOY

  İnsan kokusunun önlenemez yükselişi - Ses ve görüntü kaydı
  İnsan kokusunun önlenemez yükselişi22.01.2006
  YazarlarCaddeler gübre, avlular idrar, odalar küf, bacalar kükürt, mezbahalar kan, insanlar ter, ağızlar çürük diş kokardı.İyi kötü, yeryüzünün ne kadar kokusu varsa hepsini algılayabilen, ama kendi kokusu olmayan adam, genç ve güzel kızları öldürdü, yağlarından hazırladığı kokuları süründü ve böylece "insan" olmak istedi.
 • CMK, Resmi Gazete'de yayımlandı - Ses ve görüntü kaydı
  CMK, Resmi Gazete'de yayımlandı17.12.2004
  GündemCeza yargılaması açısından önemli hükümler öngören, 5271 sayılı Ceza Muhakemesi Kanunu, Resmi Gazete'de yayımlandı.
 • Sezer'den CMK'ya onay - Ses ve görüntü kaydı
  Sezer'den CMK'ya onay16.12.2004
  GündemCumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, CMUK’un yerini alacak 335 maddelik Ceza Muhakemesi Kanunu’nu(CMK) onaylayarak, yayımlanmak üzere Başbakanlığa gönderdi.CMK, "devlet sırrı"nı açıklığa kavuştururken, "adli kontrol", yargılamalarda duruşma salonuna ses ve görüntü kaydedici cihazlar sokulamaması ve kadın sanıkların istemi halinde, kadın hekim tarafından muayene edilmesi gibi uygulamalar getiriyor.
 • CMK Tasarısı Genel Kurul'da - Ses ve görüntü kaydı
  CMK Tasarısı Genel Kurul'da04.12.2004
  GündemTBMM Genel Kurulu'nda Ceza Muhakemesi Kanunu (CMK) Tasarısı'nın 6 maddesi daha kabul edildi.
 • CMK AB'ye yetişti04.12.2004
  MagazinAB Zirvesine yetiştirilmesi için hızlı bir yasama çalışmasından geçirilen 335 maddelik yeni Ceza Muhakemesi Kanunu (CMK), TBMM Genel Kurulu’nda kabul edilerek yasalaştı.Tasarının 80, 105, 137.maddeleri Meclis'te yeniden görüşülüyor.Yeni yasada eskisinde olduğu gibi, kadın şüpheli ya da sanık, "isterse ve olanaklar elverirse" kadın doktor tarafından muayene edilecek.Yasa, 1 Nisan 2005'te uygulamaya girecek.
 • CMK AB'ye yetişti04.12.2004
  MagazinAB Zirvesine yetiştirilmesi için hızlı bir yasama çalışmasından geçirilen 335 maddelik yeni Ceza Muhakemesi Kanunu (CMK), TBMM Genel Kurulu’nda kabul edilerek yasalaştı.Tasarının 80, 105, 137.maddeleri Meclis'te yeniden görüşülüyor.Yeni yasada eskisinde olduğu gibi, kadın şüpheli ya da sanık, "isterse ve olanaklar elverirse" kadın doktor tarafından muayene edilecek.Yasa, 1 Nisan 2005'te uygulamaya girecek.
 • CMUK'ta sanığı gizli izleme önerisine ret - Ses ve görüntü kaydı
  CMUK'ta sanığı gizli izleme önerisine ret29.11.2004
  MagazinTBMM Adalet Komisyonu'nda, Ceza Muhakemeleri Usulü Kanunu (CMUK) Tasarısı görüşmelerinde tartışma yaratan “gizli izleme”ye imkan veren önerge reddedildi.
 • Çete tasarısı basına da ağır ceza getiriyor - Ses ve görüntü kaydı
  Çete tasarısı basına da ağır ceza getiriyor 22.07.1999
  Gündem.Çetelerle mücadele çerçevesinde hazırlanan tasarı, bugün TBMM Adalet Komisyonu'nda ele alınacak.Alt komisyona gönderilen ve 26 Temmuz'a kadar süre verilen tasarı, dün ek gündemle doğrudan komisyon gündemine alındı.Çıkar ama
içinde

Ses Ve Görüntü Kaydı


geçen her haberden
Mind ile anında haberdar olabilirsiniz