Aramanız :
Aradığınız kelime : "

servan_muslim

"
Tarih Aralığı
Tüm Sonuçlar
Son 24 Saat
Son 7 Gün
Son 30 Gün
Son 12 Ay

Bölümlere göre

Yazarlara göre

Yıllara göre
Sırala :
En Yeni
| En Eski

9  adet haber bulundu.


 • PYD lideri Salih Müslim: Ankara'nın Şam'la savaşında asker olmayız - servan_muslim
  PYD lideri Salih Müslim: Ankara'nın Şam'la savaşında asker olmayız13.10.2014
  PlanetIŞİD’in ağır silahlarla saldırarak kuşattığı Kobani düşmesin diye Kürtler haftalardır büyük bir mücadele veriyor.Suriyeli Kürtlerin en etkin partisi Demokratik Birlik Partisi (PYD) Eşbaşkanı Salih Müslim ise Kobani’deki mücadelelerine destek bulmak için Avrupa başkentlerinde diplomatik turda.Geçen hafta Türkiye’ye geldikten sonra beş günde dört şehir daha dolaşmış.Devamlı seferi.Zor bela Brüksel’de yakalamayı başarıyorum.Aslında oturup saatlerce sohbet edecek bir vakti yok.Israrıma dayanamadığı için buluşmayı kabul ediyor ancak ani gelişmeler karşısında mülakatı yarıda bırakabileceği konusunda da uyarıyor.
 • Türkiye’den silah geliyor - servan_muslim
  Türkiye’den silah geliyor27.01.2014
  PlanetSalih Müslim Muhammed, Türkiye’de PKK’nın Suriye kolu olarak tanınan PYD’nin lideri.Türkçe açılımı ‘Demokratik Birlik Partisi’ olan PYD’nin başını çektiği Suriye’deki bazı Kürt gruplar geçen hafta Rojava’daki Cezire kantonunda ‘demokratik özerk yönetim’ ilan etti.
 • Salih Müslim, oğlu sorulunca gözyaşlarını tutamadı - servan_muslim
  Salih Müslim, oğlu sorulunca gözyaşlarını tutamadı15.11.2013
  PlanetPYD Başkanı Salih Müslim, Suriye’nin kuzeyinde 12 Kasım’da ilan edilen geçici yönetimi Hürriyet’e anlattı.Salih Müslim katıldığı konferansın soru-cevap bölümünde oğlu Şervan Müslim'in cihatçılarla girilen çatışmada yaşamını yitirmesi üzerine yöneltilen bir soru üzerine yüzlerce katılımcının önünde gözyaşlarını tutamadı.
 • Cengiz ÇANDAR

  “Sınırötesi”nde karanlık işler. - servan_muslim
  “Sınırötesi”nde karanlık işler.13.10.2013
  YazarlarŞair ve yazar Bejan Matur, birkaç gün önce şöyle bir tweet yazdı:
 • Jandarma korumalı taziye ziyareti - servan_muslim
  Jandarma korumalı taziye ziyareti12.10.2013
  GündemBDP ve KDK yöneticilerinden oluşan 10 kişilik heyet Suriye’de öldürülen PYD’nin Eşbaşkanı Salih Müslim’in oğlu, Şervan Müslim (20) için taziye ziyaretine giderken, jandarma ve polis sınır kapısında güvenlik önlemi aldı.
 • BDP heyeti Suriye'ye gitti - servan_muslim
  BDP heyeti Suriye'ye gitti11.10.2013
  GündemSuriye’de öldürülen PYD’nin Eş Başkanı Salih Müslim’in oğlu, 20 yaşındaki Şervan Müslim taziye ziyareti için aralarında BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Yardımcısı Gültan Kışanak, DTK Başkanı Ahmet Türk, yardımcısı Aysel Tuğrul, BDP milletvekilleri İbrahim Binici, Nazmi Gür, Nusaybin Belediye Başkanı Ayşe Gökhan ile BDP’li üst düzey yöneticilerden oluşan 10 kişilik heyet, 4 otomobille jandarma uygulama noktasından pasaport göstererek Suriye’ye geçiş yaptı.
 • BDP heyeti Suriye'den döndü - servan_muslim
  BDP heyeti Suriye'den döndü11.10.2013
  GündemBDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ile beraberindeki heyet, PYD Eş Genel Başkanı Salih Müslim'e taziye ziyaretinde bulunmak üzere gittikleri Suriye'den döndü.
 • Salih Müslim'in oğlu çatışmada öldürüldü - servan_muslim
  Salih Müslim'in oğlu çatışmada öldürüldü10.10.2013
  PlanetKCK'nın Suriye'deki partisi olarak bilinen Demokratik Birlik Partisi'nin (PYD) lideri Salih Müslim'in oğlu Şervan Müslim, Tel Ebyad ilçesindeki çatışmalarda hayatını kaybetti.
 • Salih Müslim’in oğlu öldürüldü - servan_muslim
  Salih Müslim’in oğlu öldürüldü10.10.2013
  PlanetKCK’nın Suriye’deki partisi olarak bilinen Demokratik Birlik Partisi’nin (PYD) Eşbaşkanı Salih Müslim’in oğlu Şervan Müslim, dün Telabyad yakınlarında çıkan çatışmada yaşamını yitirdi.