Aramanız :
Aradığınız kelime : "

servan muslim

"
Tarih Aralığı
Tüm Sonuçlar
Son 24 Saat
Son 7 Gün
Son 30 Gün
Son 12 Ay

Bölümlere göre

Yazarlara göre

Yıllara göre
Sırala :
En Yeni
| En Eski

9  adet haber bulundu.


 • PYD lideri Salih Müslim: Ankara'nın Şam'la savaşında asker olmayız - servan-muslim

  PYD lideri Salih Müslim: Ankara'nın Şam'la savaşında asker olmayız13.10.2014

  Dünya

  IŞİD’in ağır silahlarla saldırarak kuşattığı Kobani düşmesin diye Kürtler haftalardır büyük bir mücadele veriyor.Suriyeli Kürtlerin en etkin partisi Demokratik Birlik Partisi (PYD) Eşbaşkanı Salih Müslim ise Kobani’deki mücadelelerine destek bulmak için Avrupa başkentlerinde diplomatik turda.Geçen hafta Türkiye’ye geldikten sonra beş günde dört şehir daha dolaşmış.Devamlı seferi.Zor bela Brüksel’de yakalamayı başarıyorum.Aslında oturup saatlerce sohbet edecek bir vakti yok.Israrıma dayanamadığı için buluşmayı kabul ediyor ancak ani gelişmeler karşısında mülakatı yarıda bırakabileceği konusunda da uyarıyor.
 • Türkiye’den silah geliyor - servan-muslim

  Türkiye’den silah geliyor27.01.2014

  Dünya

  Salih Müslim Muhammed, Türkiye’de PKK’nın Suriye kolu olarak tanınan PYD’nin lideri.Türkçe açılımı ‘Demokratik Birlik Partisi’ olan PYD’nin başını çektiği Suriye’deki bazı Kürt gruplar geçen hafta Rojava’daki Cezire kantonunda ‘demokratik özerk yönetim’ ilan etti.
 • Salih Müslim, oğlu sorulunca gözyaşlarını tutamadı - servan-muslim

  Salih Müslim, oğlu sorulunca gözyaşlarını tutamadı15.11.2013

  Dünya

  PYD Başkanı Salih Müslim, Suriye’nin kuzeyinde 12 Kasım’da ilan edilen geçici yönetimi Hürriyet’e anlattı.Salih Müslim katıldığı konferansın soru-cevap bölümünde oğlu Şervan Müslim'in cihatçılarla girilen çatışmada yaşamını yitirmesi üzerine yöneltilen bir soru üzerine yüzlerce katılımcının önünde gözyaşlarını tutamadı.
 • Cengiz ÇANDAR

  “Sınırötesi”nde karanlık işler. - servan-muslim

  “Sınırötesi”nde karanlık işler.13.10.2013

  Yazarlar

  Şair ve yazar Bejan Matur, birkaç gün önce şöyle bir tweet yazdı:
 • Jandarma korumalı taziye ziyareti - servan-muslim

  Jandarma korumalı taziye ziyareti12.10.2013

  Gündem

  BDP ve KDK yöneticilerinden oluşan 10 kişilik heyet Suriye’de öldürülen PYD’nin Eşbaşkanı Salih Müslim’in oğlu, Şervan Müslim (20) için taziye ziyaretine giderken, jandarma ve polis sınır kapısında güvenlik önlemi aldı.
 • BDP heyeti Suriye'ye gitti - servan-muslim

  BDP heyeti Suriye'ye gitti11.10.2013

  Gündem

  Suriye’de öldürülen PYD’nin Eş Başkanı Salih Müslim’in oğlu, 20 yaşındaki Şervan Müslim taziye ziyareti için aralarında BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Yardımcısı Gültan Kışanak, DTK Başkanı Ahmet Türk, yardımcısı Aysel Tuğrul, BDP milletvekilleri İbrahim Binici, Nazmi Gür, Nusaybin Belediye Başkanı Ayşe Gökhan ile BDP’li üst düzey yöneticilerden oluşan 10 kişilik heyet, 4 otomobille jandarma uygulama noktasından pasaport göstererek Suriye’ye geçiş yaptı.
 • BDP heyeti Suriye'den döndü - servan-muslim

  BDP heyeti Suriye'den döndü11.10.2013

  Gündem

  BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ile beraberindeki heyet, PYD Eş Genel Başkanı Salih Müslim'e taziye ziyaretinde bulunmak üzere gittikleri Suriye'den döndü.
 • Salih Müslim'in oğlu çatışmada öldürüldü - servan-muslim

  Salih Müslim'in oğlu çatışmada öldürüldü10.10.2013

  Dünya

  KCK'nın Suriye'deki partisi olarak bilinen Demokratik Birlik Partisi'nin (PYD) lideri Salih Müslim'in oğlu Şervan Müslim, Tel Ebyad ilçesindeki çatışmalarda hayatını kaybetti.
 • Salih Müslim’in oğlu öldürüldü - servan-muslim

  Salih Müslim’in oğlu öldürüldü10.10.2013

  Dünya

  KCK’nın Suriye’deki partisi olarak bilinen Demokratik Birlik Partisi’nin (PYD) Eşbaşkanı Salih Müslim’in oğlu Şervan Müslim, dün Telabyad yakınlarında çıkan çatışmada yaşamını yitirdi.