Sefa Kalya


 • Aziz Yıldırım'a şampiyonluk kutlamalarındaki o sözlerine hapis istemi - Sefa Kalya

  Aziz Yıldırım'a şampiyonluk kutlamalarındaki o sözlerine hapis istemi03.12.2014

  Futbol

  Fenerbahçe'nin şampiyonluk kutlamaları sırasında sarf ettiği sözler nedeniyle Aziz Yıldırım hakkında "Hakaret" suçundan 4 aydan 2 yıl 8 aya kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.
 • GFB ve Anadolu GFB mahkemede liderleri mahkemede barıştı - Sefa Kalya

  GFB ve Anadolu GFB mahkemede liderleri mahkemede barıştı18.09.2014

  Futbol

  Fenerbahçe'nin iki taraftar grubu Genç Fenerbahçeliler ve Anadolu Genç Fenerbahçeliler'e, “Çıkar amaçlı suç örgütü” suçlamasıyla açılan davanın ilk duruşmasında birbirine girerek adliyeyi savaş alanına çeviren iki grubun liderleri, ikinci duruşmada kardeşlik mesajları verdi.İki grubun liderleri Safa Kalya ve İbrahim Gümüştekin ifadelerinde polisin kendilerine komplo kurduğunu ileri sürdü.Taraftar grubu liderleri Kalya ve Gümüştekin duruşmada, suç örgütü kurmadıklarını, polislerin bu işi kendi üzerlerine yıktıklarını söyledi.
 • Adliye savaş alanına döndü - Sefa Kalya

  Adliye savaş alanına döndü04.07.2014

  Futbol

  SANIKLAR arasında F.Bahçe tribün liderleri Sefa Kalya ve İbrahim Gümüştekin’in de bulunduğu davanın sonunda adliye koridorlarında kavga çıktı.
 • Aziz Yıldırım'ın sözlerine suç duyurusu - Sefa Kalya

  Aziz Yıldırım'ın sözlerine suç duyurusu24.05.2014

  Futbol

  Kadıköy Şükrü Saraçoğlu Stadı'nda düzenlenen şampiyonluk kutlamasında Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'ın sarfettiği bazı sözlerden ötürü Genç Fenerbahçeliler(GFB) kurucusu Sefa Kalya suç duyurusunda bulundu.
 • Fenerbahçe'den GFB'ye sert açıklama - Sefa Kalya

  Fenerbahçe'den GFB'ye sert açıklama11.05.2014

  Futbol

  Fenerbahçe'nin kupa törenine damga vuran Başkan Aziz Yıldırım ile taraftar grubu Genç Fenerbahçeliler (GFB) arasındaki gerilimde yeni perde.Sarı lacivertli kulüp internet sitesi üzerinden çok sert bir yazılı açıklama yayınladı; ".Ranta dayalı terör grubu.Çocuklarımızı uyuşturucu ve alkol ile tetikleyerek.Yaralanmalara hatta ölümlere göz yuman."
 • Aziz Yıldırım: 'Ahlaksızlar' - Sefa Kalya

  Aziz Yıldırım: 'Ahlaksızlar'11.05.2014

  Futbol

  Kupa töreni öncesi teşekkür konuşması için platforma çıkan F.Bahçe Başkanı, Genç F.Bahçeliler tribününden Alex lehine slogan atılması üzerine oraya dönüp, “Paralı köpekler.Söz veriyorum, bir daha bu stada giremeyeceksiniz” diye bağırdı.Taraftar Yıldırım’a alkışla destek verdi.
 • Aziz Yıldırım: Paralı köpekler, ahlaksızlar - Sefa Kalya

  Aziz Yıldırım: Paralı köpekler, ahlaksızlar10.05.2014

  Futbol

  Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım şampiyonluk konuşması yaparken GFB grubunun Alex de Souza diye bağırması üzerine başkan çılgına döndü.
 • Ülker Arena önünde silahlı kavga - Sefa Kalya

  Ülker Arena önünde silahlı kavga11.12.2013

  Basketbol 2013

  Fenerbahçe Ülker'in Partizan'la oynadığı Eureleague maçı öncesinde sarı lacivertli iki taraftar grubu arasında kavga çıktı.Kavga sırasında silah sesi de duyuldu.
 • Sefa tutuklandı Alen serbest - Sefa Kalya

  Sefa tutuklandı Alen serbest01.10.2013

  Futbol

  Sarı lacivertlilerin GFB grubundan Sefa Kalya tutuklanırken, Beşiktaş tribün eski lideri Alen Markaryan bırakıldı.
 • Engelli maçında da olay çıkarmışlar - Sefa Kalya

  Engelli maçında da olay çıkarmışlar30.09.2013

  Gündem2008

  Taraftar gruplarına yönelik operasyonda gözaltında alınan Genç Fenerbahçeliler grubu lideri Sefa Kalya ve Çarşı’nın kurucularından Alen Markaryan’ın da aralarında olduğu 62 kişi dün savcılığa sevk edilirken, soruşturmaya ilişkin önemli detaylar da ortaya çıkmaya devam ediyor.Polisin 16 ay süren teknik ve fiziki takibinde 9 Aralık 2012 tarihinde Ahmet Cömert Spor Salonu’nda oynanan Beşiktaş - Galatasaray Tekerlekli Sandalye Basketbol Süper Ligi maçında çıkan olayları tribün liderlerinin organize ettiği öne sürüldü.
 • Ultraslan başkanı ifadeye geldi - Sefa Kalya

  Ultraslan başkanı ifadeye geldi29.09.2013

  Son Dakika

  Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'nün, taraftar gruplarına yönelik operasyon kapsamında, gözaltındaki sorguları tamamlanan Çarşı'nın eski tribün lideri Alen Markaryan ve GFB'nin lideri Sefa Kalya'nın da arasında bulunduğu 62 kişi savcılığa sevk edilirken, Ultraslan Başkanı Veysel Giley, polisin çağrısı üzerine ifade vermek üzere emniyete geldi.
 • Savcı 21 kişi için tutuklama istedi - Sefa Kalya

  Savcı 21 kişi için tutuklama istedi29.09.2013

  Gündem2008

  İstanbul başta olmak üzere 4 ayrı ilde taraftar gruplarına yönelik düzenlenen operasyonlarda gözaltına alınan 62 kişinin savcılık sorgusu işlemleri tamamlandı.
 • Kapıları kıranlara göz yumdular - Sefa Kalya

  Kapıları kıranlara göz yumdular29.09.2013

  Futbol

  Olimpiyat Stadı’ndaki olaylı Beşiktaş-G.Saray derbisinde görev alan özel güvenlikçi Adem İnce, “Binlerce kişi kapıları kırıp içeri girdi.Polis ise izlemekle yetindi” dedi.
 • Tribün kavgalarının ardından cinayet çıktı - Sefa Kalya

  Tribün kavgalarının ardından cinayet çıktı29.09.2013

  Gündem2008

  Temmuz ayında gerçekleşen ve kayıtlara ‘faili meçhul’ olarak geçen Tuncay Coşkun cinayetinin Fenerbahçe taraftarları arasında iki grubun karşılıklı husumeti nedeniyle yaşandığı ortaya çıktı.
 • Taraftarlar hastaneye götürüldü - Sefa Kalya

  Taraftarlar hastaneye götürüldü28.09.2013

  Futbol

  İstanbul başta olmak üzere 4 ayrı ilde taraftar gruplarına yönelik olarak yapılan operasyonlarda gözaltına alınan 83 kişi sağlık kontrolünden geçirildi.Genç Fenerbahçeliler tribün grubu lideri Sefa Kalya da sağlık kontrolüne götürülürken görüntülendi.
 • Tribünün 3 Temmuz'u - Sefa Kalya

  Tribünün 3 Temmuz'u27.09.2013

  Futbol

  Beşiktaş-G.Saray maçındaki olaylar sonrası Emniyet, daha önce görülmemiş çapta bir operasyon başlattı.Taraftar gruplarının önde gelen isimleri ilk kez, “organize suç örgütü faaliyeti” kapsamında gözaltına alındı.1.5 yıl süren teknik ve fiziki takip sonrası gözaltına alınan kişiler, cinayetten, baskına 16 eylemden sorgulanıyor.Beşiktaş-Galatasaray derbisindeki olaylarla ilgili gözaltına alınan 1’i kadın 11 kişi emniyetteki sorgularının ardından savcılık kararıyla serbest bırakıldı.
 • İstanbul'da taraftar operasyonu - Sefa Kalya

  İstanbul'da taraftar operasyonu26.09.2013

  Avrupa

  İstanbul Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri üç büyük kulübün taraftar gruplarına operasyon düzenliyor.
 • O sahurdaki iki tribün lideri de gözaltında - Sefa Kalya

  O sahurdaki iki tribün lideri de gözaltında26.09.2013

  Gündem2008

  İstanbul'da bu sabah 3 büyük takımın taraftar gruplarına operasyon yapıldı, çok sayıda isim gözaltına alındı.Soruşturmanın yaklaşık bir yıldır sürdüğü öğrenildi.Ancak bugün gözaltına alınan Beşiktaş'ın eski tribün liderlerinden Alen Markaryan ile GFB lideri Sefa Kalya, daha 3 ay önce Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç ile sahur yemeğinde bir araya gelmişti.
 • İstanbul'da taraftar operasyonu - Sefa Kalya

  İstanbul'da taraftar operasyonu26.09.2013

  Gündem2008

  İstanbul Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri üç büyük kulübün taraftar gruplarına operasyon düzenliyor.100'den fazla adreste arama yapıldı.Şu ana kadar 80 kişi gözaltına alındı.Gözaltına alınanlar arasında Beşiktaş tribün liderlerinden Alen Markaryan, Ultraslan lideri Muzaffer Şirin ile GFB lideri Sefa Kalya'nın yanı sıra Fenerbahçe stad müdürü Ayhan Pak da var.Galatasaray'da Stat Bilet Dağıtım Sorumlusu olarak görev yapan Mehmet Baydur gözaltına alınınca Galatasaray kulübü olağanüstü toplandı.İçişleri Bakanı Muammer Güler, operasyonun taraftar gruplarına yönelik olduğunu, bazı eski ve yeni yöneticilerin ifadelerine başvurulacağını söyledi.
 • Yıldırım’a takipsizlik - Sefa Kalya

  Yıldırım’a takipsizlik14.08.2013

  Futbol

  FENERBAHÇE Başkanı Aziz Yıldırım’ın, tedbir kararına uymayıp basın açıklamasında ‘Kulüp başkanı’ sıfatıyla açıklama yaptığı gerekçesiyle başlatılan soruşturmada savcılık takipsizlik kararı verdi.
 • GFB lideri Sefa Kalya'dan yalanlama geldi - Sefa Kalya

  GFB lideri Sefa Kalya'dan yalanlama geldi14.08.2013

  Futbol

  Fenerbahçe tribün gruplarından GFB’nin lideri Sefa Kalya, Aziz Yıldırım’ın bedava biletle tribüne taraftar aldığı gerekçesiyle savcılığa şikayet ettiği iddialarını yalanladı.
 • "Fenerbahçe'yi siyasete karıştırmanın anlamı yok" - Sefa Kalya

  "Fenerbahçe'yi siyasete karıştırmanın anlamı yok"31.07.2013

  Futbol

  Fenerbahçe'nin bazı taraftar grupları, tribünlerde siyasi içerikli slogan atılması, e-bilet ve gündüz maçları oynanması tartışmalarını Anadolu Ajansı'na değerlendirdi.
 • Aziz Yıldırım'a çapulcu eleştirisi - Sefa Kalya

  Aziz Yıldırım'a çapulcu eleştirisi20.03.2013

  Futbol

  Sakarya Üniversitesi Genç Fenerbahçeliler Topluluğu'nun düzenlediği panelde konuşan Fenerbahçe eski İdari Menajeri Volkan Ballı, Başkan Aziz Yıldırım'ın Genç Fenerbahçeliler hakkında 'Çapulcular' demesini eleştirdi
 • F.Bahçeli taraftar grubuna polis baskını - Sefa Kalya

  F.Bahçeli taraftar grubuna polis baskını12.03.2013

  Futbol

  Grup başkanı Sefa Kalya imzasıyla yapılan yazılı açıklamada GFB Tekstil Şirketi'ne polis tarafından baskın yapıldığı duyuruldu.
 • O protestonun coğrafyası - Sefa Kalya

  O protestonun coğrafyası24.12.2012

  Futbol

  Hangi grup, nerede oturuyor? Kimi destekliyor? Kim, kiminle kavga etti? Yıldırım ve Kocaman’dan ne istiyorlar? İşte gerçekler.
 • Kapıda karşılandı - Sefa Kalya

  Kapıda karşılandı06.04.2012

  Futbol

  Sırbistan Süper Ligi'nin ilk ve tek Müslüman takımı Novi Pazar’ın taraftarları, Genç Fenerbahçeliler daveti üzerine Türkiye’ye geldi.
 • Boşnaklara Fenerbahçeli taraftar desteği - Sefa Kalya

  Boşnaklara Fenerbahçeli taraftar desteği04.03.2012

  Futbol

  Sırbistan'da Boşnak nüfusun yoğun olarak yaşadığı Sancak bölgesinin en büyük kenti Yeni Pazar'ın (Novi Pazar) bu yıl tarihinde ilk kez Süper Lig'de mücadele eden takımı FK Novi Pazar'ın, Belgrad'ın FK Partizan'la oynadığı maça, İstanbul'dan gelen Fenerbahçeli taraftarlar destek verdi.
 • GFB liderinden Yıldırım'a yanıt - Sefa Kalya

  GFB liderinden Yıldırım'a yanıt20.02.2012

  Futbol

  Fenerbahçe taraftar grubu "Genç Fenerbahçeliler"in lideri Sefa Kalya, Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'ın savunma yaptığı esnada söylediği iddia edilen, "Savcının adresini bulamadığı suçlulardan biri de Genç Fenerbahçeliler'in lideri.Esas şikeyi yapan kişi GFB'nin lideridir" ifadesi üzerine bir açıklama yaptı.
 • "Genç Fenerbahçeliler"den Başbakan'a ziyaret - Sefa Kalya

  "Genç Fenerbahçeliler"den Başbakan'a ziyaret14.02.2012

  Futbol

  Geçirdiği ikinci ameliyatın ardından pazar akşamından beri Üsküdar Kısıklı'daki evinde dinlenen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın bugün de sürpriz ziyaretçileri vardı."Genç Fenerbahçeliler" adlı grubun ziyarete geleceği bilgisi üzerine Çevik Kuvvet ekipleri çevrede geniş güvenlik önlemi aldı.Bir polis köpeği ise, Başbakan'ın evinin bulunduğu sokakta arama yaptı.
 • Derbi öncesi dostluk buluşması - Sefa Kalya

  Derbi öncesi dostluk buluşması03.02.2012

  Futbol

  Spor Toto Süper Lig'de yarın Fenerbahçe ile Beşiktaş arasında yapılacak derbi maç öncesi iki takımın taraftarı dostluk yemeğinde bir araya geldi.
 • 83 kişiye takipsizlik kararı - Sefa Kalya

  83 kişiye takipsizlik kararı08.12.2011

  Futbol

  Futbolda şike iddialarına yönelik İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nca hazırlanan iddianame İstanbul 16.Ağır Ceza Mahkemesi tarafından oy birliği ile kabul edildi.93 sanıklı iddianamede, 83 kişi hakkında da takipsizlik kararı verildi.
 • Beşiktaşlı ve F.Bahçeli taraftarlar bir arada - Sefa Kalya

  Beşiktaşlı ve F.Bahçeli taraftarlar bir arada18.12.2010

  Futbol

  Beşiktaşlı ve Fenerbahçeli taraftarlar, Eyüp Sultan'da bir araya gelerek kıldıkları sabah namazının ardından birlikte dostluk kahvaltısı yaptı.
 • Küfür etmeyenler ayağa kalksın - Sefa Kalya

  Küfür etmeyenler ayağa kalksın11.11.2009

  Spor Yazarlar

  1994 senesinde Güven Sazak Fenerbahçe Başkanlığı yaparken, Fenerbahçe tribünlerinde oluşan amigo egemenliğine son vermek için bir yemek düzenler.
 • Amigo Sefa’ya maç yasağı - Sefa Kalya

  Amigo Sefa’ya maç yasağı04.03.2009

  Spor Futbol

 • Bıçak çekenler teşhis edildi - Sefa Kalya

  Bıçak çekenler teşhis edildi03.03.2009

  Spor Futbol

  Fenerbahçe Kulübü, Turkcell Süper Lig'de 28 Şubat Cumartesi günü Sivasspor ile yaptıkları maçta, tribünde çıkan kavgada iki kişiyi bıçaklayan şahsın, güvenlik kameraları tarafından çekilen fotoğraflarını yayınladı.
 • Amigo Sefa'ya 1 yıl ceza - Sefa Kalya

  Amigo Sefa'ya 1 yıl ceza03.03.2009

  Spor Futbol

  Kadıköy Şükrü Saraçoğlu Stadı’nda bu akşam oynanacak Fortis Türkiye Kupası Fenerbahçe-Sivasspor karşılaşması öncesi Fenerbahçe’nin tribün liderlerinden “Amigo Sefa” olarak bilinen Sefa Kalya, çağrılması üzerine Asayiş Şube Müdürlüğü’ne geldi.
 • Fenerbahçe yine karıştı - Sefa Kalya

  Fenerbahçe yine karıştı26.01.2009

  Spor Futbol

  Fenerbahçe tribünleri yine karıştı.Maçlarda olay çıkartanlara valilik tarafından verilen 6 aylık ''Statlara girememe'' cezasını tamamlayan amigo Sefa'nın Fenerbahçe-Trabzonspor karşılaşmasına alınmaması, Genç Fenerbahçeliler Grubu ile Emniyet'i karşı karşıya getirdi.
 • Tribün teröristlerine ceza - Sefa Kalya

  Tribün teröristlerine ceza14.08.2008

  Spor Futbol

  İstanbul Valiliği başkanlığında toplanan İstanbul İl Spor Güvenlik Kurulu, Fenerbahçe - MTK Budapeşte maçında olay çıkaran 10 kişiye 1'er yıl sahalara girememe cezası verdi.
 • Amigo Sefa gözaltına alındı - Sefa Kalya

  Amigo Sefa gözaltına alındı07.04.2008

  Spor Futbol

  Fenerbahçe'nin tribün liderlerinden “Amigo Sefa” olarak bilinen Sefa Kalya, Atatürk Havalimanı'nda gözaltına alındı.
 • “Amigo Sefa” serbest bırakıldı - Sefa Kalya

  “Amigo Sefa” serbest bırakıldı06.04.2008

  Son Dakika

  Atatürk Havalimanı'nda sahte pasaportla yurt dışına çıkmak isterken gözaltına alınan ve “Amigo Sefa” olarak tanınan Sefa Kalya, sevk edildiği mahkemece serbest bırakıldı.
 • Tribün liderlerinden dostluk mesajı - Sefa Kalya

  Tribün liderlerinden dostluk mesajı06.12.2007

  Spor Futbol

 • Tribün liderlerinden dostluk mesajı - Sefa Kalya

  Tribün liderlerinden dostluk mesajı05.12.2007

  Spor Futbol

  Turkcell Süper Lig'de Fenerbahçe ile Galatasaray'ı karşı karşıya getirecek olan derbi maç öncesi, her iki takımın tribün liderleri dostluk mesajları verdi.
 • Dev dervi öncesi ebedi dostluk mesajı - Sefa Kalya

  Dev dervi öncesi ebedi dostluk mesajı16.05.2007

  Spor Futbol

  Turkcell Süper Lig'de 19 Mayıs Cumartesi günü oynanacak Galatasaray-Fenerbahçe derbisi öncesi, iki ezeli rakibin tribün liderleri bir araya gelerek dostluk mesajı verdi.
 • Amigo Sefa bu kez Glock’la yakalandı - Sefa Kalya

  Amigo Sefa bu kez Glock’la yakalandı29.03.2007

  Gündem

  İstanbul’da üç gün önce katıldığı bir televizyon programı çıkışında gözaltına alınan ve önceki gün serbest bırakılan Fenerbahçeli amigo Sefa Kalya’nın kullandığı cipte Glock marka tabanca ele geçirildi.
 • Sefa, gerçek ismi çıktı - Sefa Kalya

  Sefa, gerçek ismi çıktı28.03.2007

  Gündem

  İstanbul’da önceki gün bir televizyon programına katıldıktan sonra gözaltına alınan üç büyük kulübün amigoları arasında bulunan Fenerbahçeli amigo Sefa’nın, Nihat Özpolat sahte kimliğini kullandığı, gerçek adının ise Sefa Kalya olduğu ortaya çıktı.
 • 'Amigo Sefa' adliyeye sevk edildi - Sefa Kalya

  'Amigo Sefa' adliyeye sevk edildi27.03.2007

  Gündem

  Fenerbahçe'nin tribün liderlerinden “Amigo Sefa” olarak tanınan ve uzun yıllardır “Nihat Özpolat” sahte kimlik kullandığı anlaşılan Sefa Kalya, gözaltına alınarak adliyeye sevk edildi.
içinde

Sefa Kalya


geçen her haberden
Mind ile anında haberdar olabilirsiniz