Aramanız :
Aradığınız kelime : "

savci muammer akkas

"
Tarih Aralığı
Tüm Sonuçlar
Son 24 Saat
Son 7 Gün
Son 30 Gün
Son 12 Ay

Bölümlere göre
Devamı

Yazarlara göre

Yıllara göre
Devamı
Sırala :
En Yeni
| En Eski

140  adet haber bulundu.


 • Yalçın BAYER

  ‘Öküz öldü ortaklık bitti’ - savci-muammer-akkas

  ‘Öküz öldü ortaklık bitti’14.05.2015

  YAZARLAR

 • 4 savcı ve bir hakim meslekten atıldılar - savci-muammer-akkas

  4 savcı ve bir hakim meslekten atıldılar13.05.2015

  GÜNDEM

  17-25 Aralık soruşturması sonrası görevden alınan savcılar Zekeriya Öz, Celal Kara, Muammer Akkaş ve Mehmet Yüzgeç ile Hâkim Süleyman Karaçöl, HSYK kararıyla meslekten ihraç edildi.Gerekçe, “Mesleğin şeref ve onurunu bozmak.”
 • 4 savcı ve bir hakim meslekten ihraç edildi - savci-muammer-akkas

  4 savcı ve bir hakim meslekten ihraç edildi12.05.2015

  GÜNDEM

  HSYK, savcılar Zekeriya Öz, Celal Kara, Muammer Akkaş, Mehmet Yüzgeç ile hakim Süleyman Karaçöl'ün meslekten ihraçlarına karar verdi.Karara tepki gösteren Zekeriya Öz, ''Haberler doğruysa HSYK yetki gaspı yapmıştır.Verdiği karar yok hükmündedir verdiği kararda milletinden gecikmeden ötürü özür de dilememiştir.HSYK anayasa ve yasaları çiğneyerek savunmamızı dahi almadan yukardan aldığı talimatla bu kararları vermiştir yazıklar olsun bağımlı HSYK'ya'' dedi.HSYK 2.Dairesi Başkanı Mehmet Yılmaz ise “Kararları herkes kendi vicdani kanaatlerine göre vermiştir.Hiçbirisinin hiç kimseden etkilenmesi söz konusu değildir” ifadelerini kullandı.
 • 17-25 Aralık delilleri sorulacak - savci-muammer-akkas

  17-25 Aralık delilleri sorulacak30.04.2015

  Gündem

  17 Aralık operasyonu savcısı Celal Kara, 25 Aralık operasyonu savcısı Muammer Akkaş ve Sulh Ceza Hâkimi Süleyman Karaçöl hakkında Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianameler Bakırköy 16’ncı Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi.
 • 17 ve 25 Aralık savcıları ve mallara el koyan hakime dava - savci-muammer-akkas

  17 ve 25 Aralık savcıları ve mallara el koyan hakime dava29.04.2015

  Gündem

  17 Aralık Savcısı Celal Kara, 25 Aralık soruşturması savcısı Muammer Akkaş ve sulh ceza hakimi Süleyman Karaçöl hakkında Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianameler Bakırköy 16’ncı Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi.Mahkeme, savunmaların alınmasından sonra son soruşturmanın açılıp açılmayacağıyla ilgili karar verecek.Kabul olması halinde yargı mensupları Yargıtay’da yargılanmaya başlayacak.
 • 17 Aralık soruşturmasının savcısı Celal Kara’nın 3 yıl hapsi istendi - savci-muammer-akkas

  17 Aralık soruşturmasının savcısı Celal Kara’nın 3 yıl hapsi istendi16.04.2015

  Gündem

  Görevden alınan 17 Aralık soruşturması savcısı hakkında “görevi kötüye kullanma” suçundan 3 yıl hapis istemiyle iddianame hazırlandı.25 Aralık soruşturması savcısı Muammer Akkaş ve sulh ceza hakimi Süleyman Karaçöl hakkında da görevi kötüye kullanma ve görevi ihmal suçlarından iddianame hazırlanmıştı.Ağır ceza mahkemesi iddianameleri kabul ederse birinci sınıf hakim ve savcı oldukları için Yargıtay’da yargılanmaya başlayacaklar.
 • HSYK’dan Yargıtay’a - savci-muammer-akkas

  HSYK’dan Yargıtay’a15.04.2015

  Gündem

  Hâkimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK), ‘paralel yargı’ dosyasını açtı.HSYK 2.Dairesi, 17-25 Aralık operasyonlarını yürüten iki savcı ile bir hâkim hakkında iddianame hazırlanması için dosyalarını Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı’na gönderdi.
 • Savcı Akkaş ile hakim Karaçöl hakkında iddianame - savci-muammer-akkas

  Savcı Akkaş ile hakim Karaçöl hakkında iddianame14.04.2015

  Gündem

  Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı'nca, 26 Aralık soruşturmasını yürüten savcı Muammer Akkaş hakkında “görevi kötüye kullanma”; gözaltı, yakalama, el koyma ve arama kararlarını veren hakim Süleyman Karaçöl hakkında ise “görevi ihmal” suçlarından iddianame hazırlandı.
 • 17-25 sanıkları - savci-muammer-akkas

  17-25 sanıkları04.03.2015

  Gündem

  HSYK, Meclis’te aklanmaları büyük tartışma yaratan 4 bakan ve oğullarının adının karıştığı 17-25 Aralık Operasyonu’nu düzenleyen savcılar Celal Kara ve Muammer Akkaş hakkında kovuşturma izni verdi.Hâkim Süleyman Karaçöl de, hukuka aykırı el koyma kararı verdiği gerekçesiyle görevden uzaklaştırıldı, yargılanmasına da izin verildi.
 • HSYK’dan 17-25 Aralık bombası - savci-muammer-akkas

  HSYK’dan 17-25 Aralık bombası03.03.2015

  Gündem

  Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu 2.Dairesi bu sabah toplandı ve açığa alınan 17-25 Aralık savcılarına yargılama izni verdi.
 • 3 ihraç, 1 yer değiştirme - savci-muammer-akkas

  3 ihraç, 1 yer değiştirme31.12.2014

  Gündem

  HSYK Başmüfettişi Ömer Kara raporunda Zekeriya Öz, Celal Kara ve Mehmet Yüzgeç’e meslekten ihraç, Ali Güngör’e ise yer değiştirme cezası verilmesini talep etmişti.
 • Görevden uzaklaştırılan savcı Mehmet Yüzgeç: Tüm haklarımı kullanacağım - savci-muammer-akkas

  Görevden uzaklaştırılan savcı Mehmet Yüzgeç: Tüm haklarımı kullanacağım31.12.2014

  Gündem

  HAKİMLER ve Savcılar Yüksek Kurulu tarafından Zekeriya Öz, Celal Kara ve Muammer Akkaş ile birlikte Kahramanmaraş Cumhuriyet Savcılığı görevinden uzaklaştırılan Mehmet Yüzgeç, hakkındaki kararla ilgili yazılı açıklama yaptı.Yüzgeç, "Hukuk içerisinde ulusal ve uluslararası yargı mercileri önlerinde gerekli tüm haklarımı kullanacağım" dedi.
 • HSYK Zekeriya Öz ile 3 savcı hakkında karar verdi - savci-muammer-akkas

  HSYK Zekeriya Öz ile 3 savcı hakkında karar verdi30.12.2014

  Gündem

  HAKİMLER ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) 2.Dairesi, yılın son toplantısında, başta Ergenekon eski savcısı Zekeriya Öz olmak üzere 17-25 Aralık savcıları ile ilgili ihraç talepli soruşturma dosyalarını görüştü.HSYK oyçokluğu ile Zekeriya Öz, Celal Kara, Muammer Akkaş ve Mehmet Yüzgeç’in, haklarındaki soruşturma sonuçlanıncaya kadar görevlerinden uzaklaştırma kararı verdi.
 • Görevden alınan Savcı Muammer Akkaş hurriyet.com.tr'ye konuştu - savci-muammer-akkas

  Görevden alınan Savcı Muammer Akkaş hurriyet.com.tr'ye konuştu30.12.2014

  Ekonomi

  HSYK 2.Dairesi’nin hakkında görevden uzaklaştırma kararı verdiği savcılardan Muammer Akkaş, ilk değerlendirmelerini hürriyet.com.tr’ye yaptı.Savcı Akkaş, “Son bir yıldır yaşadıklarımız böyle bir sonucun ortaya çıkacağını gösteriyordu.İtirazda bulunacağım” dedi.
 • Akkaş bildiri dağıttı Öz gece emniyete geldi - savci-muammer-akkas

  Akkaş bildiri dağıttı Öz gece emniyete geldi30.12.2014

  Ekonomi

  17/25 Aralık soruşturmalarının savcılarından Zekeriya Öz ve Muammer Akkaş hakkında görevden uzaklaştırma kararı verildi.Öz 17 Aralık operasyonundan 3 gün sonra İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne bir gece aniden gelmesiyle hatırlanıyordu.25 Aralık'ın savcısı Muammer Akkaş ise Adliye önünde bildiri dağıtmıştı.Akkaş'ın bir soruşturma hakkında basın bildirisi dağıtması Türk yargı tarihinin unutulmazları arasına girdi.
 • Mehmet Y. YILMAZ

  Siyasi partilere polis baskısı - savci-muammer-akkas

  Siyasi partilere polis baskısı25.12.2014

  Yazarlar

  MHP Zeytinburnu İlçe Başkanlığı binasına bir pankart asılmış.Pankartta şöyle yazıyor:
 • Yargıtay-Danıştay’a YBP damgası - savci-muammer-akkas

  Yargıtay-Danıştay’a YBP damgası16.12.2014

  Gündem

  CEMAAT medyasına operasyon tüm hızıyla sürerken yeni HSYK, 12 Aralık’ta Cumhurbaşkanı’nın onayladığı ve aynı gün mükerrer Resmi Gazete’de yayımlanan yargı paketi çerçevesinde, yüksek yargıya ‘Paralel Operasyonu’ yaptı.15 gün içinde seçim yapması gereken HSYK Genel Kurulu, dün sabah toplanarak jet hızıyla Yargıtay’a 144 ve Danıştay’a 33 yeni üye seçimi yaptı.
 • Ogün Samast müdürlerin ismini verdi - savci-muammer-akkas

  Ogün Samast müdürlerin ismini verdi06.12.2014

  Gündem

  Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink’i 19 Ocak 2007’de öldürdüğü ve ruhsatsız silah kullandığı gerekçesiyle aldığı 22 yıl 10 ay hapis cezası onanan Ogün Samast, suikasta ilişkin 7 yıldır devam eden soruşturma kapsamında 2’nci kez ‘tanık’ olarak dinlendi.Samast'ın ifadesinde üçüncü bir kişinin daha adını verdiği ve bu ismin bugüne kadar yürütülen soruşturma veya davada hiçbir şekilde gündeme gelmediğini söylediği öğrenildi.
 • 3 savcıya ihraç istendi - savci-muammer-akkas

  3 savcıya ihraç istendi06.11.2014

  Gündem

  HSYK Başmüfettişi Ömer Kara, savcılara yönelik 25 Aralık soruşturmasının ardından 17 Aralık soruşturma raporunu da tamamladı; 3 ihraç 1 yer değiştirme cezası talep etti.
 • Savcıyı atın - savci-muammer-akkas

  Savcıyı atın18.10.2014

  Gündem

  Hükümetin “Darbe girişimi” diye nitelediği 25 Aralık soruşturmasını yürütürken görevden alınarak Tekirdağ’a düz savcı olarak atanan Savcı Muammer Akkaş’la ilgili müfettiş soruşturması 1 ay önce tamamlandı.
 • Savcı Akkaş: Benim vicdanım rahat - savci-muammer-akkas

  Savcı Akkaş: Benim vicdanım rahat17.10.2014

  Gündem

  25 ARALIK soruşturmasını yürütürken görevden alınan ve Tekirdağ’a düz savcı olarak atanan Muammer Akkaş, Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) müfettişi Ömer Kara tarafından ’meslekten ihraç edilmesi’ önerisinde bulunulmasını, "Benim vicdanım rahat.Kaderde varsa çekeceğiz" diyerek yorumladı.
 • Savcı Muammer Akkaş'tan ilk değerlendirmeler - savci-muammer-akkas

  Savcı Muammer Akkaş'tan ilk değerlendirmeler01.09.2014

  Ekonomi

  25 Aralık soruşturmasına ilişkin verilen takipsizlik kararına ilk tepki, soruşturmanın görevden alınanan savcısı Muammer Akkaş’tan geldi.Akkaş, takipsizlik kararı kesinleştiğinde dosya içindeki evrakların 15 gün sonra imha edileceğine işaret ederek "Ama vicdanlarda kapanır mı o ayrı bir şey." dedi.
 • Nedim Şener: “Dink cinayeti’ni araştırdığım için sanık oldum

  Nedim Şener: “Dink cinayeti’ni araştırdığım için sanık oldum"13.08.2014

  Gündem

  GAZETECİ Nedim Şener, Hrant Dink cinayetinde kamu görevlilerinin sorumluluğuna ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında ‘tanık’ sıfatıyla verdiği ifadede, İstihbarat Daire Başkanlığı C Şube Müdürlüğü’nü, Trabzon Emniyet ve Jandarması’nı, İstanbul Emniyet Müdürlüğü ile Ergenekon sanıkları emekli Tuğgeneral Veli Küçük avukat Kemal Kerinçsiz ve Levent Temiz’i sorumlu gösterdi.
 • Koruması alındı - savci-muammer-akkas

  Koruması alındı06.06.2014

  Gündem

  17 ve 25 Aralık Operasyonları’nın ardından, görev yeri değiştirilerek Tekirdağ'a atanan Cumhuriyet Savcısı Muammer Akkaş'ın koruma polisi, Koruma Daire Başkanlığı tarafından 'tehdit olmadığı' gerekçesiyle geri çekildi.
 • Savcı Akkaş'ın polis koruması geri alındı - savci-muammer-akkas

  Savcı Akkaş'ın polis koruması geri alındı05.06.2014

  Gündem

  Türkiye’yi sarsan 17 ve 25 Aralık operasyonlarının ardından Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) tarafından yeri değiştirilerek Tekirdağ’a atanan Cumhuriyet Savcısı Muammer Akkaş’ın koruma polisi, Koruma Daire Başkanlığı tarafından ‘tehdit olmadığı’ gerekçesiyle geri çekildi.
 • Dava yok - savci-muammer-akkas

  Dava yok03.05.2014

  Gündem

  İşadamları Ali Ağaoğlu, Nazif Zorlu, Mehmet Ali Aydınlar, eski Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar’ın oğlu Abdullah Oğuz Bayraktar ve eski Beşiktaş Belediye Başkanı İsmail Ünal’ın da aralarında bulunduğu 60 kişi hakkında 20 ayrı suçtan yürütülen TOKİ soruşturması delil yetersizliği yüzünden kapatıldı.
 • Şikayetçi Bilal Erdoğan çıktı - savci-muammer-akkas

  Şikayetçi Bilal Erdoğan çıktı30.04.2014

  Gündem

  Kemal Kılıçdaroğlu’nun isminin yer aldığı hakaret soruşturmasında şikayetçi kişinin Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan olduğu ortaya çıktı.CHP'den ilk tepki Gürsel Tekin'den geldi.Tekin 'Tarih bunları utanç düzeni olarak yazacaktır' dedi.
 • Suç delillerini muhafaza edin - savci-muammer-akkas

  Suç delillerini muhafaza edin02.03.2014

  Gündem

  BÜYÜK Rüşvet ve yolsuzluk operasyonunun 25 Aralık’taki 2’nci dalgasında soruşturmayı başlattıktan sonra görevden alınan savcı Muammer Akkaş’ın 17 Aralık tarihinde İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne gönderdiği yazıda “suça konu görüşmelerin emniyette muhafaza altında tutulması” talimatı verdiği ortaya çıktı.
 • Sedat ERGİN

  ABD: ‘Soruşturmada yargı hükümet etkisi altında’ - savci-muammer-akkas

  ABD: ‘Soruşturmada yargı hükümet etkisi altında’01.03.2014

  Yazarlar

  ABD Dışişleri Bakanlığı’nın önceki gün açıkladığı 2013 yılı insan hakları raporunun Türkiye bölümünü geçen yılki raporla karşılaştırmalı olarak okuduğumda önemli bir farklılık dikkatimi çekti.
 • Savcılıktan 15 Aralık sonrasına imha emri - savci-muammer-akkas

  Savcılıktan 15 Aralık sonrasına imha emri28.02.2014

  Gündem

  25 Aralık soruşturmasına sonradan atanan savcıların, 15 Aralık’tan sonra toplanan delillerin imha edilmesi emri verdiği ortaya çıktı.Ancak Emniyet, cevap yazısında ellerinde belge bulunmadığını belirtti.Etiler Polis Okulu arazisinin imara açılması için yapılan görüşmeler, TÜRGEV’e gönderilen paralar ve Sabah-atv’nin satışındaki usulsüzlük iddialarına ait tutanaklar ise dosyada yer aldı.
 • Demirtaş: Montajsa çok kolay 20 dakikada anlaşılır - savci-muammer-akkas

  Demirtaş: Montajsa çok kolay 20 dakikada anlaşılır25.02.2014

  Gündem

  BDP lideri Selahattin Demirtaş, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve oğlu Bilal Erdoğan arasında geçtiği iddia edilen ses kayıtlarıyla ilgili grup toplantısında açıklamalar yaptı.Demirtaş 'Meclis’in karşısında TÜBİTAK var.Başbakan ve oğlu ses kayıt örneklerini verir, 20 dakika sonra bu seslerin ikisine ait olup olmadığı anlaşılır.' dedi.
 • Nihat Özdemir ifade verdi - savci-muammer-akkas

  Nihat Özdemir ifade verdi18.02.2014

  Ekonomi

  "25 Aralık" soruşturması kapsamında işadamı Nihat Özdemir ifade verdi.
 • İbrahim Okur'dan çarpıcı açıklamalar - savci-muammer-akkas

  İbrahim Okur'dan çarpıcı açıklamalar18.02.2014

  Gündem

  HAKİMLER ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) Birinci Daire Başkanı İbrahim Okur, CNN TÜRK’te yayınlanan Eğrisi Doğrusu’na konuk olarak katılarak, Taha Akyol’un sorularını yanıtladı.
 • Zorlu ve Kalyoncu 1 saat ifade verdi - savci-muammer-akkas

  Zorlu ve Kalyoncu 1 saat ifade verdi13.02.2014

  Ekonomi

  YOLSUZLUK ve rüşvet operasyonu kapsamında önceki gün Cengiz İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Cengiz’in ardından dün de Ahmet Nafiz Zorlu ve Cemal Kalyoncu ifade verdi.
 • Üç ünlü iş adamı daha ifade verdi - savci-muammer-akkas

  Üç ünlü iş adamı daha ifade verdi13.02.2014

  Ekonomi

  Kamuoyunda “İkinci yolsuzluk” soruşturması olarak bilinen soruşturma kapsamında, iş adamları Sezai Bacaksız, Simit Sarayı’nın kurucusu Abdullah Kavukçu ve Kolin şirketler grubunun sahiplerinden Celal Koloğlu’nun ifadesi alındı.
 • Cemal Kalyoncu ifade verdi - savci-muammer-akkas

  Cemal Kalyoncu ifade verdi12.02.2014

  Gündem

  "25 Aralık" soruşturması kapsamında işadamı Cemal Kalyoncu ifade verdi.
 • Zorlu'dan sonra Kalyoncu da ifade verdi - savci-muammer-akkas

  Zorlu'dan sonra Kalyoncu da ifade verdi12.02.2014

  Ekonomi

  Bugün "25 Aralık" soruşturması kapsamında işadamı Cemal Kalyoncu ve 17 Aralık yolsuzluk ve rüşvet operasyonunun TOKİ soruşturması ayağında ise işadamı Nazif Zorlu ifade verdi.
 • İş adamı Cengiz de ifade verdi - savci-muammer-akkas

  İş adamı Cengiz de ifade verdi11.02.2014

  Gündem

  İstanbul TMK 10'la yetkili Cumhuriyet Savcılığınca yürütülen ve kamu oyunda "İkinci yolsuzluk" soruşturması olarak bilinen soruşturma kapsamında, 3’üncü Havalimanı’nın konsorsiyum ortaklarından Cengiz İnşaat’ın Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Cengiz’in ifadesi alındı.Soruşturma kapsamında daha önce de Sinpaş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Yönetim Kurulu Başkanı Avni Çelik ifadesi alınmıştı.
 • Ergenekon ve Dink soruşturmasına yeni savcı - savci-muammer-akkas

  Ergenekon ve Dink soruşturmasına yeni savcı10.02.2014

  Gündem

  Ergenekon ve Hrant Dink soruşturmasını yürüten TMK 10’la yetkili savcı Muammer Akkaş’ın görevden alınmasının ardından dosyalar savcı Murat İnam’a verildi.
 • Ahmet HAKAN

  Şunları bir açıklayın artık - savci-muammer-akkas

  Şunları bir açıklayın artık09.02.2014

  Yazarlar

  GEZİ eylemcilerinin camide içki içtiklerinin görüntülerinin elinizde olduğunu söylemiştiniz.
 • 25 Aralık operasyonunda ilk ifade - savci-muammer-akkas

  25 Aralık operasyonunda ilk ifade07.02.2014

  Gündem

  Rüşvet ve yolsuzluk soruşturmasında ikinci dalga olan 25 Aralık operasyonunda ilk ifade alındı.İşadamı Hasan Bağcı, bugün ifade verdi.
 • Yolsuzluk soruşturmasını yürüten polislere 'Örgüt' soruşturması - savci-muammer-akkas

  Yolsuzluk soruşturmasını yürüten polislere 'Örgüt' soruşturması31.01.2014

  Gündem

  17 Aralık’ta patlak veren yolsuzluk ve rüşvet operasyonunun ardından önce İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nde daha sonra İstanbul Adalet Sarayı’nda yapılan tayin ve değişikliklerden sonra şimdi de hem 17 Aralık hem de 25 Aralık operasyonlarıyla ilgili ilk soruşturmaları yürüten, dinleme ve teknik takip yapan polisler hakkında ‘Örgüt’ soruşturması açıldı.
 • İfadeye gitmeye hazır - savci-muammer-akkas

  İfadeye gitmeye hazır24.01.2014

  Gündem

  BAŞBAKAN Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan’ın 17 Aralık’taki yolsuzluk ve rüşvet operasyonunun ikinci dalgasında ifadeye çağrıldığı iddialarından bir ay sonra, avukatı açıklama yaptı.
 • Hrant’ın infaz kodu 80-85 - savci-muammer-akkas

  Hrant’ın infaz kodu 80-8521.01.2014

  Gündem

  Hrant Dink’in ölümünün yedinci yılında hem cinayet davası hem de savcılıktaki soruşturma, son dönemin flaş davalarındaki hızın aksine olabildiğince yavaş devam ediyor.Şubattaki duruşmada davanın yeniden ele alınmasını talep edecek olan Dink ailesinin avukatı Fethiye Çetin’le emniyet ve yargıdaki hükümet-Cemaat savaşının sürece olası etkilerini konuştuk.Bugün kavgalı olan tarafların cinayette aynı ölçüde sorumluluğu olduğunu söyleyen Çetin, soruşturmalar sırasında koruma altına alınanların sadece Cemaat cephesinden olmadığını hatırlattı.Çetin, cinayete dair bütün detayların MİT’te kaydı olduğundan emin.
 • 3.kat ziyareti için suç duyurusu - savci-muammer-akkas

  3.kat ziyareti için suç duyurusu19.01.2014

  Gündem

  TÜRKİYE’yi sarsan ‘Büyük Rüşvet Operasyonu’nun yürütüldüğü İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nün Vatan Caddesi’ndeki kompleksinde 3.kattaki Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’ne gelen Zekeriya Öz hakkında İstanbul Emniyet Müdürlüğü suç duyurusunda bulundu.
 • Savcı Baytekin gözaltı istedi, emniyet uygulamadı - savci-muammer-akkas

  Savcı Baytekin gözaltı istedi, emniyet uygulamadı18.01.2014

  Ekonomi

  İSTANBUL Büyükşehir Belediyesi’nin İtfaiye Daire Başkanlığı ve diğer bazı birimlerine yönelik ihaleye fesat karıştırma, rüşvet ve yolsuzluk operasyonunda polis, gözaltı kararlarını uygulamadı.Savcı Baytekin’in polisler hakkında suç duyurusunda bulunacak.
 • HSYK’ya suç duyurusu - savci-muammer-akkas

  HSYK’ya suç duyurusu18.01.2014

  Gündem

  ADANA Cumhuriyet Başsavcılığı, içinde mühimmat olduğu iddiasıyla durdurulan TIR’da arama yapılmasını engelledikleri gerekçesiyle Hatay Valisi Celalettin Lekesiz, dönemin Hatay Emniyet Müdürü Ragıp Kılıç, Hatay Cumhuriyet Başsavcısı Bestami Tezcan, Hatay İl Jandarma Alay Komutanı Hasan Koçyiğit ile Jandarma Genel Komutanlığı Kurmay Başkanı hakkında suç duyurusunda bulundu.
 • Savcılara yeni görev - savci-muammer-akkas

  Savcılara yeni görev17.01.2014

  Gündem

  HSYK, 20 savcının görev yerini değiştirdi.İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Turan Çolakkadı Bölge Adliye Başsavcılığı'na, İstanbul Başsavcıvekillerinden Fikret Seçen Gebze'ye, Cihan Kansız Sakarya'ya, Ercan Şafak Kocaeli'ne, Ali Güngör Anadolu yakasına, Savcı Muammer Akkaş da Tekirdağ'a atandı.Bu arada Adalet Bakanı Bozdağ da Akkaş, Öz ve Celal Kara için inceleme izni verdi.
 • 41 kişi hakkındaki yakalama kararı kaldırıldı - savci-muammer-akkas

  41 kişi hakkındaki yakalama kararı kaldırıldı17.01.2014

  Gündem

  Yolsuzluk ve rüşvet operasyonunun ikinci ayağı olan 25 Aralık'ta 41 kişi hakkında verilen yakalama ve gözaltı kararları kaldırıldı.41 kişiye davetiye çıkarıldı.
 • 17 Aralık kararnamesi - savci-muammer-akkas

  17 Aralık kararnamesi17.01.2014

  Gündem

  HSYK 1.Dairesi, 19 savcı ve 1 hâkimi kapsayan 20 kişilik kararnameyle, İstanbul ve İzmir’de yolsuzluk operasyonlarını yürüten savcıların görev yerlerini değiştirdi.