Sarp Sınır Kapısı

 • Irak sınırında kapı sayısı 4'e çıkacak - Sarp Sınır Kapısı
  Irak sınırında kapı sayısı 4'e çıkacak09.01.2015
  EkonomiGümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli, Irak sınırında kapı sayısını kısa sürede 4'e çıkaracaklarını belirterek, "Üzümlü Sınır Kapısı faaliyete geçti, Derecik Sınır Kapısı da yakında faaliyete geçecek, Ovaköy Sınır Kapısı'nın çalışmalarına başlıyoruz.Habur ile ilgili 3.köprü çalışmaları da başladı" dedi.
 • Bakan'dan ÖTV'siz akaryakıt açıklaması - Sarp Sınır Kapısı
  Bakan'dan ÖTV'siz akaryakıt açıklaması07.01.2015
  EkonomiGümrüklerde Bakan Canikli’yi şaşırtan ‘İkiz TIR’ vurgunundan sonra, şimdi de ‘standart depo’ kaçakçılığı patladı.TIR ve otobüslere standart depo miktarı kadar yakıtı ÖTV’siz getirme olanağı sağladıklarını hatırlatan Canikli, “Sadece bu iş için Gürcistan’a günde 9 sefer yapanlar var.Zorla insanları otobüse bindirip Gürcistan’a götürüyorlar” dedi.
 • İthalat süresi dolan lüks araçlar Türkiye'den çıkmadı - Sarp Sınır Kapısı
  İthalat süresi dolan lüks araçlar Türkiye'den çıkmadı06.01.2015
  EkonomiGeçici ithalat rejimi kapsamında Türkiye’ye getirilen ancak yasal süresi dolmasına rağmen yurtdışına çıkarılmayan 638 yabancı plakalı lüks araç kaçak duruma düştü.İçinde Hummer, BMW ve Toyota markalı jeeplerin bulunduğu kaçak araçların 45’ine el konulurken, 593 aracın yakalanması için operasyonlar sürüyor.
 • GÜMRÜK KAPILARI DEĞİŞİYOR. - Sarp Sınır Kapısı
  GÜMRÜK KAPILARI DEĞİŞİYOR.13.11.2014
  AvrupaGÜMRÜK ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli, gümrük kapılarının modernize edilerek, 4-5 ayrı peronda gerçekleştirilen işlemlerin tek perona düşürüleceğini açıkladı.
 • Üniversite öğrencileri, 6 bin kilometre pedal çevirecek - Sarp Sınır Kapısı
  Üniversite öğrencileri, 6 bin kilometre pedal çevirecek08.09.2014
  GündemEge Üniversitesinin 60.kuruluş yıl dönümü etkinlikleri kapsamında 6 bin kilometre pedal çevirecek öğrenciler, İnebolu ilçesine ulaştı.
 • Üniversiteliler 6 bin kilometre pedal çevirecek - Sarp Sınır Kapısı
  Üniversiteliler 6 bin kilometre pedal çevirecek08.09.2014
  EğitimEge Üniversitesi’nin 60’ıncı kuruluş yıl dönümü etkinlikleri kapsamında 6 bin kilometre pedal çevirecek öğrenciler, İnebolu’ya ulaştı.
 • 'Suyundan da koy bakanım' - Sarp Sınır Kapısı
  'Suyundan da koy bakanım'28.08.2014
  EkonomiGümrük ve Ticaret Bakanlığı’nı AK Parti Grup Başkanvekili Nuretttin Canikli’ye devreden Hayati Yazıcı, ilk olarak 60.Hükümet döneminde kabineye girdi.Yazıcı Ağustos 2007’de Devlet Bakanı olarak yer aldığı kabinede TRT ve Vakıflardan sorumlu oldu.
 • Geçişler patladı, Sarp kilit - Sarp Sınır Kapısı
  Geçişler patladı, Sarp kilit18.08.2014
  EkonomiTÜRKİYE’nin Gürcistan üzerinden Kafkaslara açılan Artvin’in Hopa İlçesi’ndeki Sarp Sınır Kapısı’nda günlük karşılıklı geçiş yapanların sayısı 28 bin kişiyi aştı.Kapının hizmete girdiği 1989 yılından sonraki en yüksek günlük geçiş rakamına ulaşan kapı fiziki yetersizliği nedeniyle yoğunluğa cevap veremeyince kilometrelerce TIR ve otomobil kuyruğu oluştu.Yaya olarak sınırı geçmek isteyen ve yürüyüş tünellerinde de saatlerce sırada bekleyen vatandaşlar da oluşan izdiham nedeniyle zor anlar yaşadı.
 • Kültür patlaması - Sarp Sınır Kapısı
  Kültür patlaması23.05.2014
  EkonomiKültür turlarına ilgi 10 yılda 10 kat arttı.
 • Ankara'dan Kuzey Kafkasya’ya karayolu alternatifi - Sarp Sınır Kapısı
  Ankara'dan Kuzey Kafkasya’ya karayolu alternatifi01.05.2014
  AnkaraTürkiye’ye 2 bin kilometre uzaklıktaki Kuzey Kafkasya’ya toplu ulaşımı sağlayan tek seçenek olan havayoluna, karayolu rakibi çıktı.Otobüs seferinin bilet fiyatları, 80-125 dolar arasında değişiyor.
 • DVD - Sarp Sınır Kapısı
  DVD25.01.2014
  Keyif_
 • 4 kıta, 24 ülkeden yılbaşı seçenekleri - Sarp Sınır Kapısı
  4 kıta, 24 ülkeden yılbaşı seçenekleri22.12.2013
  SeyahatYeni yıla binlerce kişinin katıldığı sokak partisinde mi girmek istersiniz yoksa mercan denizinde rengarenk balıkları seyrederek mi? Belki damağınızda unutulmaz tadlar bırakacak özel bir akşamı ya da çocuğunuzu sevindirecek aile tatilini tercih ediyorsunuz.İşte size gerçekleştirmek kadar hayalini kurmak bile güzel 33 öneri.
 • Almanya'da eşini öldüren Türk, sahte kimlikle Gürcistan'a kaçarken yakalandı - Sarp Sınır Kapısı
  Almanya'da eşini öldüren Türk, sahte kimlikle Gürcistan'a kaçarken yakalandı13.11.2013
  AvrupaAlmanya’da, ağustos ayında kızını silahla öldürüp, eşini de ağır yaraladıktan sonra firar eden Gaziantep nüfusuna kayıtlı Cemil Gündüz (50), sahte kimlikli yurt dışına kaçmak isterken yakalandı.
 • Firari albayı sinyal yaktı - Sarp Sınır Kapısı
  Firari albayı sinyal yaktı07.11.2013
  GündemBalyoz davasında aldığı 16 yıllık hapis cezası onandıktan sonra Ankara GATA’da firar eden Deniz Albay Haldun Ermin, eşini arayınca telefon sinyallerinden Artvin Hopa’da yakalandı.Albay Ermin iddiaya göre Gürcistan’a kaçacaktı.
 • Firari albayı sinyal yaktı - Sarp Sınır Kapısı
  Firari albayı sinyal yaktı07.11.2013
  AvrupaBalyoz davasında aldığı 16 yıllık hapis cezası onandıktan sonra Ankara GATA’da firar eden Deniz Albay Haldun Ermin, eşini arayınca telefon sinyallerinden Artvin Hopa’da yakalandı.Albay Ermin iddiaya göre Gürcistan’a kaçacaktı.
 • Firari albay yakalandı - Sarp Sınır Kapısı
  Firari albay yakalandı05.11.2013
  GündemBalyoz davasının Yargıtay tarafından onanmasının ardından 16 yıllık cezası kesinleşmesinden sonra tedavi için gittiği Ankara GATA’dan firar eden Deniz Albay Haldun Ermin, Sarp Sınır Kapısı’nda sahte kimlikle yurt dışında kaçmak isterken yakalandı.
 • Mehmet Uğur YÜKSEL

  Oscar adaylığı yolda - Sarp Sınır Kapısı
  Oscar adaylığı yolda26.09.2013
  YazarlarWoody Allen’ın 2014 Oscar’larına adaylığı garanti görünen son filmi “Blue Jasmine: Mavi Yasemin”de Cate Blanchett muhteşem bir seçenek.
 • iPhone 5S sahteleri yakalandı - Sarp Sınır Kapısı
  iPhone 5S sahteleri yakalandı22.08.2013
  TeknolojiArtvin’in Hopa İlçesi Sarp Sınır Kapısı’nda, Gürcistan’dan giriş yapan bir minibüste 6 bin 990 sahte telefon ele geçirildi.Dünyada henüz piyasaya sürülmeyen ’iPhone 5S’ taklidi olan telefonların değerinin 3 milyon lira olduğu belirtildi.
 • Sarp Sınır Kapısı'nda "çakma telefon" operasyonu - Sarp Sınır Kapısı
  Sarp Sınır Kapısı'nda "çakma telefon" operasyonu21.08.2013
  EkonomiGürcistan'dan Türkiye'ye giren bir minibüste 3 milyon 40 bin lira değerinde 6 bin 990 adet sahte cep telefonu ele geçirildi
 • Piyasa çıkmayan sahte iPhone 5S'ler ele geçti - Sarp Sınır Kapısı
  Piyasa çıkmayan sahte iPhone 5S'ler ele geçti21.08.2013
  GündemARTVİN’in Hopa İlçesi Sarp Sınır Kapısı’nda, Gürcistan’dan giriş yapan bir minibüste 6 bin 990 sahte telefon ele geçirildi.Dünyada henüz piyasaya sürülmeyen ’iPhone 5S’ taklidi olan telefonların değerinin 3 milyon lira olduğu belirtildi.
 • Yeni sınır kapısı iş adamlarını buluşturacak - Sarp Sınır Kapısı
  Yeni sınır kapısı iş adamlarını buluşturacak19.05.2013
  EkonomiTürkiye'nin, Kazbegi-Verhni-Lars Sınır Kapısı aracılığıyla Rusya Federasyonu'nun Kuzey Kafkasya Federal Bölgesi'ni yeni pazar edinmesi için iki ülkenin iş adamlarının katılacağı "Türk-Rus İş Forumu" düzenlenecek.
 • Uyumda zorlandı - Sarp Sınır Kapısı
  Uyumda zorlandı18.04.2013
  GündemGÜMRÜK ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, Ankara’dan uçakla Gürcistan’ın Batum havaalanı üzerinden Artvin’in Hopa ilçesi Sarp Sınır Kapısı’na geldi, gümrük sahasında yapılacak yeni düzenlemeler ile ilgili olarak yetkililerle basına kapalı bir toplantı gerçekleştirdi.
 • Bakan Yazıcı işten çıkartılan işçiye sitem etti - Sarp Sınır Kapısı
  Bakan Yazıcı işten çıkartılan işçiye sitem etti18.04.2013
  EkonomiARTVİN’in Hopa İlçesi’nde Sarp Sınır Kapısı’nda kimlikle geçiş işlemleri için işe alınan ancak geçiş ücretinin 1 liradan 15 liraya çıkarılmasının ardından geçen hafta işlerine son verilen 14 işçi, bölgede incelemelerde bulunan Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı ile görüştü.Bakan Yazıcı, kendilerine yardımcı olunmasını isteyen işçilere umut vermeyerek, iş aramalarını istedi.Yazıcı, işçiler adına konuşan Olcay Tan’a, "Ben senden, ’17 ay çalıştım, çok teşekkür ederim.Emeğimin karşılığını aldım’ demeni beklerdim" diyerek sitem etti.
 • Geçiş ücreti 15 kat arttı, işçiler işsiz kaldı - Sarp Sınır Kapısı
  Geçiş ücreti 15 kat arttı, işçiler işsiz kaldı15.04.2013
  EkonomiARTVİN’in Hopa ilçesi Sarp Sınır Kapısı’ndan Gürcistan’a kimlikle geçiş ücretinin 1 TL’den 15 TL’ye yükseltilmesi ve paranın gümrük görevclilerince tahsil edilmeye başlanması nedeniyle, kapıda görev yapan 12 işçinin işine son verildi.
 • Geçiş ücreti 15 kat arttı - Sarp Sınır Kapısı
  Geçiş ücreti 15 kat arttı10.04.2013
  EkonomiARTVİN’in Hopa ilçesi Sarp Sınır Kapısı’ndan Gürcistan’a kimlikle geçiş ücreti 1 TL’den 15 TL’ye yükseltildi.
 • ‘Tsunami’ temizliği - Sarp Sınır Kapısı
  ‘Tsunami’ temizliği25.03.2013
  GündemKaradeniz’de, dev dalgalarla ‘mini bir tsunami’ etkisi yaratan şiddetli fırtına, Trabzon ve Rize’de maddi hasara neden oldu.
 • Sarp'ta dev dalgalar araçları yuttu - Sarp Sınır Kapısı
  Sarp'ta dev dalgalar araçları yuttu24.03.2013
  GündemArtvin'in Hopa İlçesi Sarp Sınır Kapısı'ndaki boş alanda park halinde olan 12 araç dev dalgalardan denize sürüklendi, 3 arac kayboldu.Giresun’un Bulancak ilçesinde ise iskelede fotoğraf çekerken dalgaların denize savurduğu kişiye ulaşılamadı.Emniyet yetkilileri görgü tanığı 3 kişinin ifadesine başvurdu.
 • Fırsatlar Fikirler - Sarp Sınır Kapısı
  Fırsatlar Fikirler24.02.2013
  Seyahat
 • Sarp sınır kapısında otomobil kuyruğu - Sarp Sınır Kapısı
  Sarp sınır kapısında otomobil kuyruğu16.09.2012
  GündemTÜRKİYE ile Gürcistan arasında imzalanan protokolün yürürlüğe girmesiyle 10 ay önce iki ülke arasında 1 lira karşılığında başlayan kimlikle sınır geçişi sonrasında, daha önce kapıda görülen TIR kuyruklarının yerini otomobiller aldı.
 • İstanbul’dan Mestia’ya ciple 4 bin 500 kilometre - Sarp Sınır Kapısı
  İstanbul’dan Mestia’ya ciple 4 bin 500 kilometre26.08.2012
  SeyahatBeş aile, sekiz çocuk, bir babaanne, farklı yaşlardan toplam 64 doğasever temmuzda 12 ciple yaşadıkları şehirlerden yola çıktı, Ankara’da buluştu.Dağları, yaylaları aşıp Gürcistan’ın kış turizmi merkezi Mestia’ya kadar 15 günlük unutulmaz macera yaşadı.Çadırlarda konakladılar, geceleri kamp ateşinin başında buluştular.
 • Nereye gitmeli - Sarp Sınır Kapısı
  Nereye gitmeli12.08.2012
  Seyahat
 • Bakan yazıcı memuru fena yakaladı - Sarp Sınır Kapısı
  Bakan yazıcı memuru fena yakaladı28.07.2012
  GündemGÜMRÜK ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, geçişlerde sıkıntılar yaşandığı haberleri ile gündeme gelen Artvin’in Sarp Sınır Kapısı’na korumasız ve sivil plakalı bir araçla baskın düzenledi.Bir odada bilgisayarda oyun oynarken yakaladığı memura, "Ne yapıyorsun sen, oyun mu oynuyorsun?" diye fırça atan Bakan Yazıcı, bir süre odaları gezerek yetkili aradı, ancak kimseyi bulamadı.Daha sonra katıldığı iftar yemeğinde tencerenin başına geçen ve kepçeyle yemek dağıtan Yazıcı, yemek verdiği vatandaşın, ’Suyundan da koy’ uyarısı ile karşılaştı
 • Balalayka’nın tersi oldu - Sarp Sınır Kapısı
  Balalayka’nın tersi oldu10.04.2012
  Gündemİstanbul'da vefat eden Osman Yılmaz'ın cenazesi, Borçka'ya bağlı Maral köyüne, yolu kardan kapalı olduğu için Gürcistan üzerinden götürüldü.Bu yolculuk akıllara 2000 yapımı Balalayka filmini getirdi.Başrolleri Kemal Sunal, Cem Davran ve Yekaterina Rednikova'nın paylacağı Balalayka filminin çekimleri için Trabzon’a hareket eden uçakta usta oyuncu Kemal Sunal, kalp krizi geçirerek hayatını kaybetti.Sunal’ın yerine kadroya Uğur Yücel’in dahil olmasıyla çekimlerine başlanan film; babalarının vasiyeti üzerine bir araya gelen üç erkek kardeşin, babalarının cenazesini Batum’dan İstanbul’a getirmek üzere çıktıkları yolculukta başlarından geçenler anlatılıyor.
 • Başkan kumara isyan etti: "Pasaportlu geçiş yeniden başlasın" - Sarp Sınır Kapısı
  Başkan kumara isyan etti: "Pasaportlu geçiş yeniden başlasın"22.03.2012
  EkonomiRİZE Ticaret ve Sanayi Odası (RTSO) Başkanı Ömer Faruk Ofluoğlu, Türkiye ile Gürcistan arasında karşılıklı pasaportsuz sınır geçişlerinin başlamasıyla birlikte geçen yıl ocak ayında 20 bin olan Gürcistan’a çıkış rakamının bu yılın aynı döneminde 4 kat artarak 80 bine ulaştığını söyledi.Yaptıkları yüzeysel araştırmaya göre bölgeden kumara ayda 7 milyon dolar kaynak gittiğini iddia eden Ofluoğlu, yeniden pasaportlu geçişlere dönülmesini istedi.
 • Dalga vurdu böyle çöktü - Sarp Sınır Kapısı
  Dalga vurdu böyle çöktü31.01.2012
  GündemKaradeniz sahil yolu, Artvin’in Hopa ilçesinde denizde 10 metreyi bulan dalgaların istinat duvarını yıkması sonucu meydana gelen çökme nedeniyle, Sarp Sınır Kapısı’ndan Hopa yönüne kapandı.
 • Yine çöktü - Sarp Sınır Kapısı
  Yine çöktü30.01.2012
  GündemKARADENİZ sahil yolu, Artvin’in Hopa İlçesi’nde denizde 10 metreyi bulan dalgaların istinat duvarını yıkması sonucu meydana gelen çökme nedeniyle, Sarp Sınır Kapısı’ndan Hopa yönüne kapandı.
 • Gürcistan'a kimlikle geçişler başlıyor - Sarp Sınır Kapısı
  Gürcistan'a kimlikle geçişler başlıyor07.12.2011
  EkonomiARDAHAN Valisi Mustafa Tekmen, Türkiye’den Gürcistan’a, Gürcistan’dan Türkiye’ye giriş çıkışların 10 Aralık’tan itibaren pasaporta gerek kalmadan kimlikle gerçekleşeceğini söyledi.
 • Anayasa Mahkemesi Başkanı Kılıç Hopa'da - Sarp Sınır Kapısı
  Anayasa Mahkemesi Başkanı Kılıç Hopa'da21.06.2011
  Son DakikaAnayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç ile Anayasa Mahkemesinin bazı üyeleri Artvin'in Hopa ilçesine geldi.
 • Eve dönüş - Sarp Sınır Kapısı
  Eve dönüş10.06.2011
  GündemGürcistan’da çeşitli suçlara karıştıkları iddiasıyla tutuklanan, ancak çıkartılan af kapsamında serbest bırakılan 17 kişi önceki gece Sarp Sınır Kapısı’ndan Türkiye’ye geldi.
 • Hopa’da eşkıya görmedim - Sarp Sınır Kapısı
  Hopa’da eşkıya görmedim10.06.2011
  GündemHopa’ya geldim ama hiç eşkıya görmedim.Bu ülke için yeri geldiği zaman canını, malını ortaya koyan insanlar gördüm.
 • Kılıçdaroğlu'ndan Lokumcu'nun ailesine ziyaret - Sarp Sınır Kapısı
  Kılıçdaroğlu'ndan Lokumcu'nun ailesine ziyaret09.06.2011
  GündemCumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Başbakanın 31 Mayıs’taki Hopa mitingi öncesi ve sonrası çıkan olaylarda kalp krizi geçirerek hayatını kaybeden 56 yaşındaki emekli öğretmen Metin Lokumcu’nun ailesine taziye ziyaretinde bulundu.Lokumcu’nun annesi Saadet Lokumcu’nun elini öpen Kılıçdaroğlu, Lokumcu’nun mezarını da ziyaret etti.
 • Kılıçdaroğlu Metin Lokumcu'nun evini ziyaret etti - Sarp Sınır Kapısı
  Kılıçdaroğlu Metin Lokumcu'nun evini ziyaret etti09.06.2011
  GündemCumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Başbakanın 31 Mayıs’taki Hopa mitingi öncesi ve sonrası çıkan olaylarda kalp krizi geçirerek hayatını kaybeden 56 yaşındaki emekli öğretmen Metin Lokumcu’nun ailesine taziye ziyaretinde bulundu.Lokumcu’nun annesi Saadet Lokumcu’nun elini öpen Kılıçdaroğlu, Lokumcu’nun mezarını da ziyaret etti.
 • Artık pasaporta da gerek yok - Sarp Sınır Kapısı
  Artık pasaporta da gerek yok30.05.2011
  EkonomiTürkiye ile Gürcistan arasında bugün tarihi bir adım atıldı.Artık iki ülke vatandaşları gümrük kapılarından sadece nüfus kağıtları ile geçebilecek.
 • Sarp'ın Laleli rüyası erken bitti - Sarp Sınır Kapısı
  Sarp'ın Laleli rüyası erken bitti19.04.2011
  EkonomiArtvin' in Kemalpaşa ilçesinde açılan 700 işyerinden yüzde 70'i kapandı.Direnenler de zararına satış yaparak elde kalan mallarını bitirip beldeden birer birer ayrılmaya başladı.
 • Gürcistan’a seyahat artık kimlikle olacak - Sarp Sınır Kapısı
  Gürcistan’a seyahat artık kimlikle olacak12.02.2011
  DünyaDışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Gürcistan’a gitti.Davutoğlu, temaslarına Acara Özerk Cumhuriyeti’nin yönetim merkezi Batum’dan başladı.
 • Cipin bagajından donmuş ceset çıktı - Sarp Sınır Kapısı
  Cipin bagajından donmuş ceset çıktı14.12.2010
  GündemArtvin'in Hopa ilçesi yakınlarında yol kontrolü yapan güvenlik güçlerince durdurulan cipin bagajında donmuş erkek cesedi bulundu.Olayla ilgili Gürcistan uyruklu 4 kişi gözaltına alındı.
 • Cinayet zanlısı 3 yıl sonra Trabzon’da yakalandı - Sarp Sınır Kapısı
  Cinayet zanlısı 3 yıl sonra Trabzon’da yakalandı23.11.2010
  GündemARTVİN’in Borçka İlçesi'nde bir kişinin öldürülmesi olayına karışan ve 3 yıldır aranan zanlı Trabzon’da yakalandı.
 • Aktaş açılmazsa Ankara’ya yürürüz - Sarp Sınır Kapısı
  Aktaş açılmazsa Ankara’ya yürürüz12.11.2010
  GündemCHP Ardahan Milletvekili Ensar Öğüt, Posof Türkgözü ve Çıldır Aktaş sınır kapılarının faaliyete geçmesini isteyerek, aksi halde Ardahan’dan Ankara’ya kadar yürüyeceklerini söyledi.
 • Nereye gitmeli - Sarp Sınır Kapısı
  Nereye gitmeli07.11.2010
  Seyahat
 • Hac yolunda kaza: 1 ölü 3 yaralı - Sarp Sınır Kapısı
  Hac yolunda kaza: 1 ölü 3 yaralı05.11.2010
  GündemGAZİANTEP’te, Dağıstanlı hacı adaylarını taşıyan otobüsün TIR’a arkadan çarpması sonucu meydana gelen kazada 1 kişi öldü, biri ağır 3 kişi de yaralandı.
içinde

Sarp Sınır Kapısı


geçen her haberden
Mind ile anında haberdar olabilirsiniz