Sarıkamış

 • Sarıkamış'ta Off-Road heyecanı - Sarıkamış
  Sarıkamış'ta Off-Road heyecanı17.01.2015
  Spor Diğer3.Sarıkamış Off-Road Oyunları, ilk etap yarışmalarıyla Sarıkamış ilçesinde başladı.
 • 888 hakim ve savcının görev yeri değişti - Sarıkamış
  888 hakim ve savcının görev yeri değişti14.01.2015
  GündemHSYK'nın kararnamesi ile 784 adli ve 104 idari hakim ve savcı olmak üzere toplam 888 hakim ve savcının görev yerinde değişiklikler yapıldı.
 • Gökhan KİMSESİZCAN

  Bir taşla iki kuş - Sarıkamış
  Bir taşla iki kuş11.01.2015
  YazarlarHalil Bezmen, yeni kitabı “İsyan ve Aşk” için imza günü düzenliyor.Etkinlikte Bezmen’in sevgilisi Rengin Suar da zeytinyağı markasının yeni lezzetlerini tanıtacak.
 • Eğitime kar engeli - Sarıkamış
  Eğitime kar engeli08.01.2015
  GündemElverişsiz hava koşulları nedeniyle bugün Ankara, Trabzon, Rize, Giresun, Kayseri, Kocaeli, Denizli, Kars, Van, Muş, Elazığ, Bursa, Yozgat, Diyarbakır ve Siirt, Karabük, Şırnak, Bitlis, Artvin, Bartın, Düzce, Nevşehir, Erzincan, Muş’un Bulanık, Kastamonu’nun Küre, Denizli’nin Çardak ve Babadağ ilçelerinde okullar tatil edildi.
 • Doğan HIZLAN

  Birinci Dünya Savaşı’nı hatırlatmak - Sarıkamış
  Birinci Dünya Savaşı’nı hatırlatmak08.01.2015
  YazarlarNE yazık ki savaşların gerçek yüzünü, politikacıların çıkarlarına göre savaşı yönlendirmelerini yıllar sonra öğrenebiliyoruz.
 • Kar yağışı kayak merkezlerine yaradı - Sarıkamış
  Kar yağışı kayak merkezlerine yaradı07.01.2015
  GündemTürkiye'yi etkisi altına alan soğuk hava ve kar yağışı, batıya çile, doğuya ise eğlence oldu.
 • İstanbul, Ankara ve kar tatili olan diğer iller. - Sarıkamış
  İstanbul, Ankara ve kar tatili olan diğer iller.06.01.2015
  Gündemİstanbul’da elverişsiz hava şartları sebebiyle okullar bugün de tatil edildi.İstanbul dışında bir çok kentte de eğitime ara verildi.
 • Serhan ASKER

  100 yıl önce Sarıkamış'ta donduk - Sarıkamış
  100 yıl önce Sarıkamış'ta donduk06.01.2015
  YazarlarSAVAŞ ve barış.
 • Donmak üzereyken kurtarıldılar - Sarıkamış
  Donmak üzereyken kurtarıldılar05.01.2015
  GündemKars’ta etkili olan şiddetli tipi yüzünden 40 kadar taşıt ile içinde bulunan çok sayıda yolcu 5 saat yolda mahsur kaldı.Sürücü ve yolcular, 5 saat süren çaba sonucu kurtarıldı.Donma tehlikesi geçiren 2 kişi ise hastaneye kaldırıldı.
 • Şehitlere havuzlu anma - Sarıkamış
  Şehitlere havuzlu anma05.01.2015
  EgeAK Parti Manisa Milletvekili Muzaffer Yurttaş, Sarıkamış Harekatı'nın 100.yıldönümü nedeniyle Manisa'nın Salihli ilçesinde düzenlenen anma etkinliğe katılıp önce 3 kilometre yürüdü, ardından da soğuk havada havuza girip Türk Bayrağı açtı.
 • Sarıkamış şehitleri için yürüdüler - Sarıkamış
  Sarıkamış şehitleri için yürüdüler04.01.2015
  EgeÇANAKKALE’de, Sarıkamış şehitlerini anmak için yürüyüş ve tören düzenlendi.
 • 100 yıl sonra dün - Sarıkamış
  100 yıl sonra dün04.01.2015
  GündemTürkiye’nin dört bir yanından Kars’a gelen 30 bin kişi, eksi 10 dereceye rağmen 100 yıl önceki Sarıkamış Harekâtı boyunca şehit düşen 90 bin Mehmetçiği andı.
 • 3 ilde okullara kar tatili - Sarıkamış
  3 ilde okullara kar tatili04.01.2015
  EğitimKar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle Bitlis merkez ile bağlı köylerde, Kars'ın Sarıkamış ilçesinde ve Tuncelinin 5 ilçesinde okullar tatil edildi.
 • Baş veririz baş eğmeyiz - Sarıkamış
  Baş veririz baş eğmeyiz03.01.2015
  GündemBaşbakan Ahmet Davutoğlu, “Bu ülkede yurtdışında oturup da Türkiye’yi yönetmeye kalkanların ayak izini görmeyeceğiz.Baş veririz ama baş eğmeyiz” dedi.
 • Sarıkamış şehitleri için 100.yıl kınası - Sarıkamış
  Sarıkamış şehitleri için 100.yıl kınası03.01.2015
  Gündem90 bin şehit verdiğimiz Sarıkamış Harekâtı’nın 100’üncü yılı dolayısıyla birçok ilde anma etkinlikleri düzenlendi.Kayseri’den Sarıkamış’a giden gençlerin ellerine kız-erkek ‘asker kınası’ yakıldı.
 • Edirne Valisi: Bu memleket turşu kurulur gibi kurulmadı - Sarıkamış
  Edirne Valisi: Bu memleket turşu kurulur gibi kurulmadı03.01.2015
  GündemKARS Sarıkamış Allahuekber Dağları’nda şehit olan 90 bin asker Edirne’de anıldı.Edirne Valisi Dursun Ali Şahin’in de katıldığı kortej, Selimiye Meydanı’na kadar yaklaşık 4 kilometre yürüdü.Duanın ardından konuşan Vali Şahin, ülkenin zor şartlarda kurulduğunu ifade ederek,"Bu memleket turşu kurulur gibi kurulmadı.Bu memleket işte bu zatı muhteremlerin, o şahadet şerbetini içenlerin kanları üzerine kuruldu" dedi.
 • Sarıkamış şehitleri anıldı - Sarıkamış
  Sarıkamış şehitleri anıldı03.01.2015
  GündemENVER Paşa komutasında 100 yıl önce düzenlenen Sarıkamış Harekatı sırasında donarak şehit düşen 60 bin Mehmetçik’i anmak için 7’den 70’e her yaştan binlerce kişi şehitlerine yürüdü.Hava sıcaklığının sıfırın altında 10 derece olmasına karşın yürüyüşe TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç ile birlikte Türkiye’nin dört tarafından Sarıkamış’a akın eden yaklaşık 30 bin kişi katıldı.
 • 'Sarıkamış Şehitleri' anıldı - Sarıkamış
  'Sarıkamış Şehitleri' anıldı02.01.2015
  GündemGençlik ve Spor Bakanlığı, Sarıkamış harekatında donarak şehit düşen on binlerce Mehmetçik için düzenlendiği anma programında Kars'ta bir dizi etkinlik gerçekleştirildi.
 • Mersin'de Davutoğlu protestosu: 20 gözaltı - Sarıkamış
  Mersin'de Davutoğlu protestosu: 20 gözaltı02.01.2015
  GündemBAŞBAKAN Ahmet Davutoğlu'nun il kongresine katılmak için geldiği Mersin'de protesto amacıyla yürümek isteyen 20 kişi gözaltına alındı.
 • İçişleri Bakanı Efkan Âlâ, Palandöken'de kayak yaptı - Sarıkamış
  İçişleri Bakanı Efkan Âlâ, Palandöken'de kayak yaptı02.01.2015
  Gündemİçişleri Bakanı Efkan Âlâ, Konaklı Kayak Merkezi’nde sezon açılışına katıldı.Bakan olduktan sonra ilk kez kayak yapmanın keyfini çıkaran Âlâ, pistte profesyonel kayakçılara taş çıkardı.
 • Mezun olduğu lisenin belgeselini çekti - Sarıkamış
  Mezun olduğu lisenin belgeselini çekti01.01.2015
  EğitimÇanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi İletişim Fakültesi öğretim üyesi Murat Bulut, 1889 yılında Sultan 2’nci Abdülhamit tarafından kurulan mezunu olduğu Erzurum Lisesi’nin belgesel filmini çekti.Çekimlerde tarihi lisenin öğrencilerinin 1915’te Çanakkale Savaşı’na katıldığı için o yıl mezun veremediği ve 1914 yılındaki Sarıkamış Harekatı sırasında orduya erzak taşıdığı da ortaya çıktı.
 • Ateş ettim, pişmanım - Sarıkamış
  Ateş ettim, pişmanım30.12.2014
  GündemKARS’ın Sarıkamış ilçesinde geçen 24 Ağustos’ta ünlü kalp cerrahı Prof.Dr.Bingür Sönmez’i tabancayla yaralayan Sarıkamış’ın AK Partili eski Belediye Başkanı İlhan Özbilen (62) ile yeğeni Özcan T.’nin (20) Kars Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanmasına başlandı.
 • Doğu'da sıcaklıklar mevsim normallerinin üzerinde - Sarıkamış
  Doğu'da sıcaklıklar mevsim normallerinin üzerinde30.12.2014
  GündemSıcaklıkların mevsim normallerinin üzerinde seyrettiği Doğu Anadolu Bölgesi'nde gece en düşük hava sıcaklığı sıfırın altında 3 dereceyle Van'da kaydedildi.
 • Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yeni yıl mesajı - Sarıkamış
  Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yeni yıl mesajı30.12.2014
  GündemCumhurbaşkanı Erdoğan, yeni yıl dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
 • Sarıkamış şehitleri için “saygı nöbeti” başladı - Sarıkamış
  Sarıkamış şehitleri için “saygı nöbeti” başladı26.12.2014
  GündemSarıkamış Harekatı'nın 100'üncü yıl etkinlikleri kapsamında Kafkas Üniversitesi (KAÜ) Sarıkamış Meslek Yüksekokulu öğrencileri, şehitler için soğuk havada saygı nöbeti tutmaya başladı.
 • Erdoğan'dan önemli açıklamalar - Sarıkamış
  Erdoğan'dan önemli açıklamalar25.12.2014
  GündemCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Ankara'da Büyük Türkiye Sempozyumu'nda konuştu.Erdoğan "Sizi sırtınızdan kimin hançerleyeceğini bilemezsiniz.Karşıdan gelerek, erkekçe geldi beni öldürdü.Arkadan hançerleyerek öldüreni hazmedemiyorum diyor…Mesele bu.Siz dost zannedersiniz, dost bildiğinizin iradesini, idrakını karanlık odaklara pazarladığını bilemezsiniz.Önemli olan uyanık olmak.Açık konuşalım.Öz eleştiri yapıyorum.Bizde bu konuda yanıldık yanıltıldık.Biraz da daha erken netice alabilecekken geç kaldık.Son bir yıldır yaşananları gördünüz" dedi.
 • Zirvede empati - Sarıkamış
  Zirvede empati24.12.2014
  EgeDENİZLİ Doğa Sevenler Derneği (DOSEV), Sarıkamış Şehitleri’ni anmak için Babadağ’a tırmandı.
 • Sarıkamış şehitleri anıldı - Sarıkamış
  Sarıkamış şehitleri anıldı23.12.2014
  GündemSarıkamış Harekatı'nda şehit olan askerler, Şenkaya ilçesine bağlı Gaziler Mahallesi'nde düzenlenen programla anıldı.
 • SARIKAMIŞ ADLİYESİNDE OLAY: 17 GÖZALTI - Sarıkamış
  SARIKAMIŞ ADLİYESİNDE OLAY: 17 GÖZALTI22.12.2014
  GündemKars'ın Sarıkamış İlçesi'nde 5 Aralık günü kaybolan ve kendisinden bir daha haber alınamayan 48 yaşındaki Necmettin Polat'ın yakınları, adliyede eylem yaptı.
 • Türkiye beyaza büründü - Sarıkamış
  Türkiye beyaza büründü21.12.2014
  GündemMeteoroloji Genel Müdürlüğü hafta sonunrdan itibaren havaların soğuyacağı uyarısında bulundu, beklenen oldu.Türkiye kar yağışının etkisine girdi.Başta -16 derecenin hissedildiği Doğu Anadolu bölgesi olmak üzere Kayseri, Bolu, Sivas, Aksaray beyaza büründü.Bu duruma en çok çocuklar sevindi.Yetkililer sürücülere "Dikkatli olun" çağrısında bulunurken Antalya ve Zonguldak için fırtına uyarısı geldi.
 • Erdoğan'dan 14 Aralık operasyonu yorumu - Sarıkamış
  Erdoğan'dan 14 Aralık operasyonu yorumu19.12.2014
  GündemCumhrubaşkanı Erdoğan, Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) toplantısında 14 Aralık operasyonuyla ilgili açıklama yaptı.Erdoğan, eleştiriler için ''Neymiş? Gözaltına alınan gazeteciymiş.Gazeteci suç işlemez mi?'' yorumunda bulundu.2002 yılından bugünlere kolay gelmediklerini vurgulayan Erdoğan, ''Suikast girişimleri oldu, arkadaşlarım tehdit edildi'' dedi.
 • Doğu'da kar yağışı - Sarıkamış
  Doğu'da kar yağışı18.12.2014
  GündemDoğu Anadolu Bölgesi'nde gece en düşük hava sıcaklığı sıfırın altında 10 dereceyle Ardahan'da kaydedildi.
 • Ardahan'da hava sıfırın altında 6 derece - Sarıkamış
  Ardahan'da hava sıfırın altında 6 derece15.12.2014
  GündemBölgede gece en düşük hava sıcaklığı sıfırın altında 6 dereceyle Ardahan'da ölçüldü.
 • Enver Paşa'nın torunu: "Dedemi karaladılar" - Sarıkamış
  Enver Paşa'nın torunu: "Dedemi karaladılar"11.12.2014
  EgeENVER Paşa'nın torunu Osman Mayatepek, İzmir'deki Gediz Üniversitesi öğrencileriyle söyleşi gerçekleştirdi.Mayatepek, dedesiyle ilgili tarihi gerçeklerin doğru bilinmesini istediklerini ifade ederek, "Kurtuluş Savaşı sırasında yurda dönmesin diye karalama kampanyası başlatıldı.Sarıkamış'tan sorumlu tutulurken, yine Harbiye Nazırı ve Başkomutan vekili olduğu Çanakkale Zaferi'nde neden adı hiç geçmiyor" dedi
 • Doğu'da sıcaklıklar mevsim normallerinin üzerinde - Sarıkamış
  Doğu'da sıcaklıklar mevsim normallerinin üzerinde10.12.2014
  GündemHava sıcaklıklarının mevsim normallerinin üzerinde seyrettiği Doğu Anadolu Bölgesi'nde gece en düşük hava sıcaklığı sıfırın altında 2 dereceyle Kars'ta ölçüldü.Sibirya yüksek basınç sisteminin etkisi nedeniyle gece sıcaklığında 4 ila 6 derece düşüş bekleniyor.
 • Enver Paşa'nın torunu: Dedemi karaladılar - Sarıkamış
  Enver Paşa'nın torunu: Dedemi karaladılar10.12.2014
  GündemENVER Paşa’nın torunu Osman Mayatepek, İzmir’deki Gediz Üniversitesi öğrencileriyle söyleşi gerçekleştirdi.Mayatepek, dedesiyle ilgili tarihi gerçeklerin doğru bilinmesini istediklerini ifade ederek, "Kurtuluş Savaşı sırasında yurda dönmesin diye karalama kampanyası başlatıldı.Sarıkamış’tan sorumlu tutulurken, yine Harbiye Nazırı ve Başkomutan vekili olduğu Çanakkale Zaferi’nde neden adı hiç geçmiyor" dedi
 • Doğu'da sıcaklıklar mevsim normallerinin üzerinde - Sarıkamış
  Doğu'da sıcaklıklar mevsim normallerinin üzerinde09.12.2014
  GündemHava sıcaklıklarının mevsim normallerinin üzerinde seyrettiği Doğu Anadolu Bölgesi'nde gece en düşük hava sıcaklığı sıfırın altında 5 dereceyle Ardahan'da ölçüldü - Erzurum, Kars, Ağrı ve Ardahan'da karla karışık yağmur, Erzincan ve Iğdır'da yağmur, yüksek kesimlerde ise kar yağışı bekleniyor.
 • Ömür boyu hapsi istendi - Sarıkamış
  Ömür boyu hapsi istendi06.12.2014
  GündemKALP cerrahı Prof.Dr.Bingür Sönmez’i 24 Ağustos’ta Kars’ın Sarıkamış ilçesinde 2 kurşunla kolundan ve bacağından yaralayan AK Partili eski Belediye Başkanı İlhan Özbilen ile yeğeni Özcan T.hakkında ağırlaştırılmış ömür boyu hapis istemiyle Kars Ağır Ceza Mahkemesi’nde dava açıldı.
 • Bingür Sönmez'i vuran sanığa müebbet istendi - Sarıkamış
  Bingür Sönmez'i vuran sanığa müebbet istendi04.12.2014
  GündemKARS’ın Sarıkamış İlçesi’nde geçen 24 Ağustos’ta ünlü kalp cerrahı Prof.Dr.Bingür Sönmez’i tabanca ile yaralayan eski Belediye Başkanı İlhan Özbilen ile yeğeni Özcan T.hakkında, ağırlaştırılmış ömür boyu hapis istemiyle Kars Ağır Ceza Mahkemesi’nde dava açıldı.
 • 100 milyar $’lık ziyaret - Sarıkamış
  100 milyar $’lık ziyaret30.11.2014
  EkonomiPutin ziyaretinde doğalgazda indirim müjdesi gelebilir.
 • 36 bin bebek doğmayacaktı - Sarıkamış
  36 bin bebek doğmayacaktı28.11.2014
  GündemKars'ta DSİ'de STK temsilcileri ve kanaat önderleriyle yemekte bir araya gelen Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Gerek peşmergenin geçiş sürecinde gerekse insani yardım bağlamında 200 bin Kobanili kardeşimizi ağırladık.Binlerce çocuk 10 binlerce bebek Türkiye'de dünyaya geldi.Sadece kamplarda 36 bin Suriyeli bebek doğdu.Anneleri babaları sığınmasaydı o bebekler dünyada olmayacaktı.Biz Suriye rejimine şimdi de karşıyız.Baskı ve zulüm yapan rejime, IŞİD terör örgütüne de karşı durduk ve karşı durmaya devam edeceğiz" dedi.
 • Meteoroloji'den kuvvetli yağış ve fırtına uyarısı - Sarıkamış
  Meteoroloji'den kuvvetli yağış ve fırtına uyarısı23.11.2014
  GündemMeteoroloji, Bodrum-Kaş arası denizde fırtına ve Antalya sahil şeridinde kuvvetli yağış uyarısında bulundu.İstanbul'da ise sağanak yağışların akşam saatlerinde özellikle kıyı kesimlerinde şiddetini arttıracağı belirtildi.En düşük hava sıcaklığı sıfırın altında 8 dereceyle Ardahan'da ölçüldüğü Doğu Anadolu Bölgesi'nde ise soğuk ve yağışlı hava hayatı olumsuz etkiledi.
 • Doğuda soğuk hava - Sarıkamış
  Doğuda soğuk hava22.11.2014
  GündemDoğu Anadolu Bölgesi'nde etkili olan kar yağışı yaşamı da olumsuz etkiledi.
 • Köy çocukları sinemayla tanıştı - Sarıkamış
  Köy çocukları sinemayla tanıştı20.11.2014
  EğitimKars'ın Sarıkamış ilçesinde "Sinemaya Merhaba" Projesi'yle köy okullarında öğrenim gören yaklaşık 3 bin öğrenci ilk kez sinema izleme imkanı elde etti.
 • 22 yıldır inandırmaya çalışıyor - Sarıkamış
  22 yıldır inandırmaya çalışıyor19.11.2014
  EgeHAKKARİ’nin Çukurca İlçesi’ndeki Üzümlü Karakolu’na, PKK’nın düzenlediği saldırıda 14 arkadaşı şehit olan, bilek ve kalçasına isabet eden 2 mermiyle yaralanınca 1.5 ay tedavi gören, ardından birliğine teslim olarak vatani görevini tamamlayan 43 yaşındaki Hüseyin Arman, 22 yıldan bu yana ’Gazi’ unvanı almak için verdiği mücadeleden sonuç alamadığını söyledi.
 • Ayşe ARAL

  Yetiş Ayşe - Sarıkamış
  Yetiş Ayşe16.11.2014
  Yazarlar
 • Bingür Sönmez'e tekme atan yeğen de tutuklandı - Sarıkamış
  Bingür Sönmez'e tekme atan yeğen de tutuklandı02.11.2014
  GündemKARS’ın Sarıkamış İlçesi’nde geçen 24 Ağustos’ta ünlü kalp cerrahı Prof.Dr.Bingür Sönmez’in tabancalı saldırıda yaralanmasıyla ilgili mobese görüntülerinde, eski Belediye Başkanı İlhan Özbilen ile yeğeni Özcan T.’nin otelden çıkıştan itibaren 1 saat 45 dakika süreyle yakından izleme yaptığı ortaya çıktı.Tabancayla ateş açan İlhan Özbilen’in ardından yaralı Prof.Dr.Bingür Sönmez’e yere çöktüğü sırada tekme atan yeğeni Özcan T.de mobese görüntülerinin savcılığa ulaşmasının ardından tutuklanarak cezaevine konuldu.
 • Yaka kamerası uygulamasına Kars'ta da başlandı - Sarıkamış
  Yaka kamerası uygulamasına Kars'ta da başlandı23.10.2014
  GündemEMNİYET Genel Müdürlüğü Trafik Hizmetleri Başkanlığının, ’Trafik Hizmetlerinde Şeffaflık ve Güven Projesi’ kapsamında, Kars’ta da trafik ekiplerine yaka kamerası dağıtıldı.
 • Türk Filmleri Haftası’nda 16 film gösterilecek - Sarıkamış
  Türk Filmleri Haftası’nda 16 film gösterilecek22.10.2014
  AvrupaBerlin Türk Filmleri Haftası, bugün Çağan Irmak’ın ‘Dedemin İnsanları’ adlı filminin gösterimiyle başlayacak.1 Kasım’da sona erecek etkinlikte UCI Kinowelt Colesseum’da 16 film gösterilecek.
 • 12.Berlin Türk Filmleri Haftası Başlıyor - Sarıkamış
  12.Berlin Türk Filmleri Haftası Başlıyor20.10.2014
  AvrupaFilm haftası kapsamında fotoğraf sergisi açılacak ve bir de panel düzenlenecek.
içinde

Sarıkamış


geçen her haberden
Mind ile anında haberdar olabilirsiniz