Sakine Cansız


 • Ömer Güney’in dosyası yeniden açılıyor - Sakine Cansız

  Ömer Güney’in dosyası yeniden açılıyor09.09.2014

  Planet

  FRANSA’nın başkenti Paris’te 9 Ocak 2013’te üç PKK’lı kadın Sakine Cansız, Fidan Doğan ve Leyla Şaylemez’i öldürmekten tutuklanan Ömer Güney’in dosyası, emniyette 17 Aralık’ta başlayan değişim ve tasfiyelerin ardından yeniden açıldı.
 • Fransız hakimden ‘Ömer Güney’ talebi - Sakine Cansız

  Fransız hakimden ‘Ömer Güney’ talebi08.09.2014

  Planet

  Paris’te 9 Ocak 2013’te uğradıkları suikast sonucu yaşamını yitiren üç PKK’lı kadın Sakine Cansız, Fidan Doğan ve Leyla Şaylemez’i öldürmekten tutuklu tek sanık Ömer Güney’le ilgili soruşturmada yeni bir gelişme yaşandı.
 • 3 kadının katilini bulun - Sakine Cansız

  3 kadının katilini bulun18.07.2014

  Planet

  CUMHURBAŞKANI adayı Selahattin Demirtaş, seçim çalışmaları kapsamında Paris’e gitti.
 • Paris cinayetleriyle ilgili dört MİT'çiye tutuklama istemi - Sakine Cansız

  Paris cinayetleriyle ilgili dört MİT'çiye tutuklama istemi18.07.2014

  Planet

  Fransa'nın başkenti Paris'te geçtiğimiz yıl öldürülen 3 PKK'lı kadının aileleri, suikast talimatını verdiği iddiasında bulundukları 4 MİT elamanı için tutuklama talebinde bulundu.
 • 'Ses kayıtları çok büyük olasılıkla Ömer Güney’e ait' - Sakine Cansız

  'Ses kayıtları çok büyük olasılıkla Ömer Güney’e ait'22.05.2014

  Planet

  Fransız polisi, Paris’te öldürülen üç PKK’lı kadın Sakine Cansız, Fidan Doğan ve Leyla Şaylemez suikastının tutuklu tek zanlısı Ömer Güney’in MİT yetkilileriyle yaptığı öne sürülen dokuz dakikalık ses kayıtlarını inceledi.Fransız polisi, kayıtlardaki sesin “çok büyük bir olasılıkla” Ömer Güney’e ait olduğunu belirledi.Hapisten kaçma planı yapan Güney’in ise Mart ayından bu yana tecrit hücresinde kaldığı ortaya çıktı.
 • Ömer Güney kaçmaya kalkmış - Sakine Cansız

  Ömer Güney kaçmaya kalkmış14.05.2014

  Planet

  Fransa’nın başkenti Paris’te suikaste uğrayan 3 PKK’lı kadın Sakine Cansız, Fidan Doğan ve Leyla Şaylemez cinayetinden tutuklu bulunan tek sanık Ömer Güney’in, hapishaneden kaçmaya teşebbüs ettiği iddia edildi.
 • Ömer Güney cezaevinden kaçmak için plan yapmış - Sakine Cansız

  Ömer Güney cezaevinden kaçmak için plan yapmış13.05.2014

  Planet

  Fransa’nın başkenti Paris’te üç PKK’lı kadın Sakine Cansız, Fidan Doğan ve Leyla Şaylemez’in öldürüldüğü cinayetin tutuklu tek sanığı Ömer Güney’in, cezaevinden kaçmaya çalıştığı bildirildi.
 • Kazım Öz, Fransız ödülünü reddetti - Sakine Cansız

  Kazım Öz, Fransız ödülünü reddetti31.03.2014

  Kültür Sanat

  'Bir Varmış Bir Yokmuş' filmiyle Cinema du Reel Festivali'nde ödül kazanan Kazım Öz, geçen yıl Paris'te üç Kürt kadın siyasetçinin öldürülmesine karşı Fransız Hükümeti'nin tutumunu protesto için ödülü reddetti.
 • Alman istihbaratı, Paris cinayetlerinde MİT’ten şüpheleniyor - Sakine Cansız

  Alman istihbaratı, Paris cinayetlerinde MİT’ten şüpheleniyor09.02.2014

  Avrupa

  Alman haber dergisi Der Spiegel, Paris’te 3 PKK’lı kadının öldürülmesi olayının ardında MİT’in olduğuna dair Alman istihbaratının elinde kanıtlar bulunduğunu yazdı.Dergi, bu durum netleşirse Türkiye ile AB ilişkilerinin sıkıntıya girebileceğine dikkat çekti.
 • 'Bu iki Alman PKK üyesi' - Sakine Cansız

  'Bu iki Alman PKK üyesi'30.01.2014

  Gündem2008

  Diyarbakır'da, 2013 yılında kutlanan 8 Mart etkinlikleri için billboardlara asılan ve sonra mahkeme kararıyla ile toplatılan afiş ile ilgili yürütülen soruşturmada verilen takipsizlik kararında, Alman Marksist politika teorisyeni Rosa Luxemburg ve kadın hakları savunucusu sosyalist Alman politikacı Clara Zetkin için 'PKK terör örgütü üyeleri' yazılması dikkati çekti.
 • Ömer Güney kayıtları reddetti: ‘Böyle bir görüşme yapmadım’ - Sakine Cansız

  Ömer Güney kayıtları reddetti: ‘Böyle bir görüşme yapmadım’23.01.2014

  Gündem2008

  FRANSA’nın başkenti Paris’te 3 PKK’lı kadının öldürülmesi cinayetini araştıran Soruşturma Hakimi Jeanne Duye, cinayetin tutuklu zanlısı Ömer Güney’e, MİT üyesi olduğu öne sürülen iki kişi ile PKK’nın üst düzey yöneticilerine dönük cinayet planları yapan sesin sahibini sordu.Ömer Güney, “Kesinlikle böyle bir konuşmaya katılmadım.Bunlar bir komplonun ürünü” yanıtını verdi.
 • Ömer Güney kayıtları reddetti: ‘Böyle bir görüşme yapmadım’ - Sakine Cansız

  Ömer Güney kayıtları reddetti: ‘Böyle bir görüşme yapmadım’23.01.2014

  Planet

  Fransa’nın başkenti Paris’te 3 PKK’lı kadının öldürülmesini araştıran Soruştuma Hakimi Jeanne Duye, cinayetin tutuklu şüphelisi Ömer Güney’e, MİT üyesi olduğu öne sürülen iki kişi ile PKK’nın üst düzey yöneticilerine dönük cinayet planları yapan sesin sahibini sordu.Ömer Güney, “Kesinlikle böyle bir konuşmaya katılmadım.Bunlar bir komplonun ürünü” yanıtını verdi.
 • Demirtaş'tan önemli açıklamalar - Sakine Cansız

  Demirtaş'tan önemli açıklamalar20.01.2014

  Gündem2008

  BDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş partisinin grup toplantısında konuştu.İşte Demirtaş'ın açıklamalarından satır başları:
 • “Ömer Güney MİT mensubu mu araştırılsın” - Sakine Cansız

  “Ömer Güney MİT mensubu mu araştırılsın”16.01.2014

  Gündem2008

  Paris’te öldürülen PKK üyesi Sakine Cansız, Fidan Doğan ve Leyla Şaylemez’ın aileleri, avukatları aracılığıyla Ankara’da devam eden soruşturmada bulunan “kısıtlama kararının” kaldırılması için başvuruda bulundu.
 • O kasete soruşturma - Sakine Cansız

  O kasete soruşturma16.01.2014

  Planet

  Paris’te 9 Ocak 2013’te öldürülen 3 PKK’lı kadın Sakine Cansız, Fidan Doğan ve Leyla Şaylemez cinayetinin yıldönümünde birbiri ardına sızdırılan belgeler, Fransa’da yürütülen soruşturma dosyası kapsamına alındı.
 • Demirtaş: Ses Ömer Güney'in - Sakine Cansız

  Demirtaş: Ses Ömer Güney'in15.01.2014

  Gündem2008

  BDP Eşgenel Başkanı Selahattin Demirtaş, Paris'te Sakine Cansız ve arkadaşlarını öldürdüğü iddiasıyla Fransa’da tutuklu bulunan Ömer Güney’e ait ses kaydıyla ilgili ilk kez konuştu.Demirtaş, “Ses kaydını dinledik, detaylı olarak inceledik, karşılaştırmalar yaptık.Sesin Ömer Güney’e ait olduğu kesin” görüşünü dile getirdi.
 • Fransız gazetesinde Ömer Güney iddiası - Sakine Cansız

  Fransız gazetesinde Ömer Güney iddiası14.01.2014

  Planet

  PKK’lı üç kadının Fransa’nın başkenti Paris’te öldürülmesinin birinci yıldönümü ertesinde birbiri ardına belgeler ortaya çıkıyor.
 • MİT'ten flaş açıklama - Sakine Cansız

  MİT'ten flaş açıklama13.01.2014

  Gündem2008

 • Abram mı ablam mı - Sakine Cansız

  Abram mı ablam mı13.01.2014

  Planet

  Paris cinayetlerinin zanlısı Ömer Güney’e ait olduğu iddia edilen ses kaydı tartışılıyor.Sızdıran taraf, kaydın deşifresinde “ablam” diye geçen kişinin, PKK’lı Sakine Cansız olduğunu öne sürüyor.
 • Üç PKK'li kadının ölümü Paris sokaklarında protesto edildi - Sakine Cansız

  Üç PKK'li kadının ölümü Paris sokaklarında protesto edildi10.01.2014

  Planet

  Fransa'da üç PKK'lı kadının öldürülmesinin birinci yılında binlerce kişi Paris sokaklarında protesto gösterisi düzenledi.
 • Paris yürüyüşüne gazlı müdahale - Sakine Cansız

  Paris yürüyüşüne gazlı müdahale09.01.2014

  Gündem2008

  DEMOKRATİK Özgür Kadın Hareketi’nin çağrısı üzerine HDP Genel Başkanı İstanbul Milletvekili Sebahat Tuncel’in de aralarında bulunduğu yaklaşık 500 kişi Paris’te öldürülen Sakine Cansız, Leyla Şaylemez ve Fidan Doğan’ı anmak için dün saat 14.00’den itibaren Galatasaray Meydanı’nda toplandı.
 • 10’uncu kurşunu ağzına sıkmış - Sakine Cansız

  10’uncu kurşunu ağzına sıkmış08.01.2014

  Planet

  PKK’lı Sakine Cansız, Fidan Doğan ve Leyla Şaylemez’in Paris’te öldürülmesinin bugün birinci yıldönümü.Hürriyet’e konuşan Sakine Cansız’ın kardeşi Metin Cansız, “10’uncu kurşun çok ilginç.Katil Fidan’ın ağzına öldükten sonra bir kurşun daha sıkıyor” dedi.
 • 3 PKK’lı kadın Paris’te anıldı - Sakine Cansız

  3 PKK’lı kadın Paris’te anıldı08.01.2014

  Planet

  Fransa’nın Başkenti Paris’te uğradıkları saldırı sonucu yaşamlarını yitiren, aralarına PKK’nın kurucularından Sakine Cansız’ın da bulunduğu üç kadın Paris’te anıldı.
 • Paris suikastının düğümünü Türkiye mi çözecek? - Sakine Cansız

  Paris suikastının düğümünü Türkiye mi çözecek?08.01.2014

  Avrupa

  Fransa'nın başkenti Paris'teki Kürt Enformasyon Merkezi'nde 9 Ocak 2012'de düzenlenen silahlı saldırıda Kürt siyasi eylemciler Sakine Cansız, Fidan Doğan ve Leyla Şaylemez hayatlarını kaybettiler.
 • Paris'te öldürülen PKK'lıların resimleri belediye binasına asıldı - Sakine Cansız

  Paris'te öldürülen PKK'lıların resimleri belediye binasına asıldı08.01.2014

  Planet

  Paris 10'uncu bölge belediyesi, 9 Ocak 2013'te öldürülen üç PKK'lı kadının resimlerinin yer aldığı pankartı, belediye binasının ön cephesine astı.
 • Yılmaz ÖZDİL

  2013 - Sakine Cansız

  201331.12.2013

  Yazarlar

  Ocak.
 • PKK'dan Cemaat'e şok suçlama - Sakine Cansız

  PKK'dan Cemaat'e şok suçlama29.12.2013

  Planet

  Kandil Dağı’nda bulunan KCK Yürütme Konseyi Eşbaşkanı Cemil Bayık, ANF haber ajansına 2013 yılını değerlendirdi.Bayık Ocak 2013’te Paris’te işlenen Sakine Cansız, Fidan Doğan ve Leyla Şaylemez cinayetlerinde Gülen Cemaati’nin parmağı olabileceğini öne sürdü.
 • Cinayetten bir gece önce dernek üyelerini fişlemiş - Sakine Cansız

  Cinayetten bir gece önce dernek üyelerini fişlemiş23.12.2013

  Planet

  PARİS’te 9 Ocak 2013’te uğradıkları silahlı saldırı sonucu ölen 3 PKK’lı Sakine Cansız, Fidan Doğan ve Leyla Şaylamez cinayetinden gözaltına alınan Ömer Güney hakkında yeni iddialar ortaya çıktı.
 • Paris'teki cinayetlerle ilgili yeni bulgular ortaya çıktı - Sakine Cansız

  Paris'teki cinayetlerle ilgili yeni bulgular ortaya çıktı22.12.2013

  Planet

  Fransız L’Express dergisi Paris’teki Kürt Enstitüsü’nde Sakine Cansız, Fidan Doğan ve Leyla Söylemez’in öldürülmesiyle ilgili soruşturmaya dair haberinde yeni bilgiler paylaştı.
 • PKK yaş 35 - Sakine Cansız

  PKK yaş 3527.11.2013

  Gündem2008

  BDP Diyarbakır İl Başkanlığı, PKK’nın 35’inci kuruluş yıldönümü nedeniyle örgütün Lice ilçesi Fis köyünde kurulduğu ve Abdullah Öcalan’ın da katıldığı ilk kongresini yaptığı evde, kutlama düzenledi.
 • Ömer Güney beyin ameliyatı olabilir - Sakine Cansız

  Ömer Güney beyin ameliyatı olabilir23.10.2013

  Planet

  Fransa’da başkent Paris’in ortasında suikasta uğrayan üç PKK’lı kadın Sakine Cansız, Fidan Doğan ve Leyla Şaylemez cinayetine ilişkin soruşturma hızlandı.Suikastın tek zanlısı Ömer Güney’in avukatı Anne-Sophie Laguens son gelişmeleri Hürriyet’e aktardı.
 • PKK'lılar geri dönüyor - Sakine Cansız

  PKK'lılar geri dönüyor30.07.2013

  Gündem2008

  Çözüm süreciyle birlikte sınır dışına çıkan PKK’lılar, silahlarını bırakıp 15 Ekim tarihinden itibaren Türkiye’ye geri dönmeye hazırlanıyor.
 • Kışanak: Kalekollar içtiğimiz çayı zıkkım ediyor - Sakine Cansız

  Kışanak: Kalekollar içtiğimiz çayı zıkkım ediyor26.07.2013

  Gündem2008

  BDP Genel Başkan Yardımcısı Gültan Kışanak, çözüm sürecinde karakol yapımlarına tepki göstererek, "Çözüm süreci ve barış deyip bunun imkanlarını yaratmaya çalışıyoruz, ama ha bire karakol kuruluyor.Akşam benim kaldığım evde gösteriyorlar.Şu tepe Kalekol, bu tepe Kalekol, şurası Kalekol.Ya böyle bir şey olabilir mi? Evinin balkonunda oturuyorsun, üç taraftan üç tane Kalekol görüyorsun.İçtiğin çay zıkkım olup boğazına düğümleniyor yani.Kim savaş istiyor o zaman?" dedi.
 • Leyla güzel kızdı - Sakine Cansız

  Leyla güzel kızdı13.06.2013

  Planet

  Fransız L’Express dergisi Paris’te öldürülen üç PKK’lı kadın olayının tek zanlısı Ömer Güney’in kurbanlardan Leyla Şaylemez’e duygusal ilgi duyduğunu yazdı.
 • Baydemir Mesut Barzani ile görüştü - Sakine Cansız

  Baydemir Mesut Barzani ile görüştü29.05.2013

  Gündem2008

  KUZEY Irak’ta bulunan Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir, Kürdistan Bölgesel Kürt Yönetimi Başkanı Mesut Barzani’yi ziyaret etti.Ziyaret sırasında ikilinin, Kürtler’in birliği, Kürt Ulusal Konferansı, Mahmur Kampı’nın durumu ve Ortadoğu’da barış gibi konuları görüştüğü belirtildi.
 • Kendisi çok kibar birisiydi - Sakine Cansız

  Kendisi çok kibar birisiydi06.04.2013

  Planet

  Paris’te 3 PKK’lı kadını öldürdüğü iddiasıyla tutuklu bulunan Ömer Güney, kaldığı otele hayat kadını çağırmış.İstihbarat birimlerine bilgi veren “Nefes” takma adlı hayat kadını, “Kendisi çok kibar birisiydi.Bana ‘Yakında herkes benden bahsedecek’ dedi.Bahşiş bıraktı” diye konuştu.
 • Demirtaş: "Sarsıcı bir adım atılacak" - Sakine Cansız

  Demirtaş: "Sarsıcı bir adım atılacak"20.03.2013

  Gündem2008

  BDP Genel Başkanı Selahattin Demitaş, dün gece sosyal paylaşım sitesi twitter hesabından bugün açıklanacak Abdullah Öcalan'ın mesajına ilişkin açıklama yaptı.
 • Lazca şarkı sürprizi - Sakine Cansız

  Lazca şarkı sürprizi20.03.2013

  Gündem2008

  Diyarbakır'daki Nevruz kutlamasında Öcalan'ın yazdığı mesajı BDP'li Önder ve Buldan Türkçe ve Kürtçe okudu.Öcalan mesajında PKK'ya ''Silahlar sussun ve sınır dışına çıkın'' çağrısı yaptı.Mektubun okunmasından önce alanda Öcalan'ın geçmiş yıllarda Nevruzla ilgili yaptığı konuşmalardan bazı bölümler de yayınlandı.Bu arada alanda uçurulan balonlardan bazılarının üzerinde ''Happy Newroz'' yazdığı görüldü.Bu, 19 Mart'ta Hürriyet'in ilk sayfasında çizen Latif Demirci'nin de karikatürüne yansımıştı.Bu yıl hangi sanatçının sahne alacağı da sır gibi saklanıyordu.O sanatçının geçtiğimiz yıllarda kanserden kaybettiğimiz Kazım Koyuncu'nun kardeşi Niyazi Koyuncu olduğu ortaya çıktı.Niyazi Koyuncu, sahnede Lazca şarkılar söyledi.
 • BDP açıklamasının şifreleri - Sakine Cansız

  BDP açıklamasının şifreleri11.03.2013

  Gündem2008

  BDP tarafından, İmralı tutanaklarının sızdırılması konusunda yapılan açıklamada ilginç unsurlar var;
 • Erkek vurur devlet korur - Sakine Cansız

  Erkek vurur devlet korur10.03.2013

  Gündem2008

  İstanbul’da, 8 Mart Kadın Platformu üyesi binlerce kadın, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi önünden, Kadıköy İskele Meydanı’na kadar yürüdü.
 • Kadıköy'de Kadınlar Günü mitingi yapıldı - Sakine Cansız

  Kadıköy'de Kadınlar Günü mitingi yapıldı09.03.2013

  Gündem2008

  KADIKÖY’de binlerce kadın, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle Numune Hastanesi önünden, Kadıköy İskele Meydanı’na kadar yürüyüş gerçekleştirdi.BDP İstanbul Milletvekili Sebahat Tuncel de yöresel kıyafet giyerek mitinge katıldı.Yapılan açıklamada, "Savaşa, cinsiyetçi politikalara, yoksulluğa emeğimizin sömürülmesine ve kadın katliamlarına karşı direniyoruz" denildi.
 • Hüseyin YAYMAN

  İkinci Oslo mu? - Sakine Cansız

  İkinci Oslo mu?27.02.2013

  Yazarlar

  Milliyet Gazetesi’nden Namık Durukan’ın BDP heyetinin Abdullah Öcalan’la yaptığı görüşmenin tutanaklarını yayınlaması yeni tartışmaları beraberinde getirdi…
 • Paris cinayetlerinin işlendiği daire ilk kez görüntülendi - Sakine Cansız

  Paris cinayetlerinin işlendiği daire ilk kez görüntülendi24.02.2013

  Planet

  Paris'te 9 Ocak'ta 3 PKK'lı kadınının öldürüldüğü binanın katı ilk kez görüntülendi.AA'nın görüntülediği katta, polisin kapının her yerinde parmak izi araması ve olaydan dört gün sonra burayı mühürlemesi dikkat çekiyor.
 • Bağış: Desteksiz sallamak kötü bir alışkanlık - Sakine Cansız

  Bağış: Desteksiz sallamak kötü bir alışkanlık20.02.2013

  Gündem2008

  BDP Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş, Ankara'da gazetecilerle yaptığı görüşmede "Egemen Bağış, Paris'te Sakine Cansız ve arkadaşlarının öldürülmesiyle ilgili gizli görüşmeler yapıyor" sözlerine anında cevap geldi.
 • Türkiye’de “ideal kadını” arıyormuş - Sakine Cansız

  Türkiye’de “ideal kadını” arıyormuş15.02.2013

  Planet

  Fransa'nın başkenti Paris’te 9 Ocak’ta üç PKK üyesi kadın militanı öldürmek suçundan tutuklanan Ömer Güney’in avukatı, müvekkilinin, geçen yıl gerçekleştirdiği Türkiye ziyaretlerini “gönlündeki ideal kadını bulmak için” yaptığını öne sürdü.
 • Fransa'da yeni PKK operasyonu: 15 gözaltı - Sakine Cansız

  Fransa'da yeni PKK operasyonu: 15 gözaltı11.02.2013

  Planet

  Fransa'da bir yandan Sakine Cansız, Leyla Söylemez ve Fidan Doğan'ın öldürülmesine ilişkin soruşturma devam ederken, Fransız polisi bir taraftan da PKK'nın para kaynaklarına ilişkin operasyonları sürdürüyor.
 • Cenazedeki konuşmalara soruşturma - Sakine Cansız

  Cenazedeki konuşmalara soruşturma07.02.2013

  Gündem2008

  Fransa’nın başkenti Paris’te 9 Ocak 2013 tarihinde suikast sonucu öldürülen 3 PKK’lıdan Sakine Cansız için Tunceli’de 18 Ocak’ta yapılan cenaze töreni hakkında soruşturma başlatıldı.
 • Sakine Cansız'ın cenazesine soruşturma - Sakine Cansız

  Sakine Cansız'ın cenazesine soruşturma06.02.2013

  Gündem2008

  Fransa’da suikast sonucu öldürülen PKK’lı Sakine Cansız için Tunceli’de yapılan cenaze töreni ile ilgili Tunceli Cumhuriyet Başsavcılığı ve Malatya Özel Yetikili Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı.
 • Ankara’da savcılık soruşturma başlattı - Sakine Cansız

  Ankara’da savcılık soruşturma başlattı06.02.2013

  Gündem2008

  Ankara Cumhuriyet Başsavcıvekilliği, Paris’te PKK’lı 3 kadının öldürülmesiyle ilgili cinayet şüphelisi olarak tutuklanan Ömer Güney hakkında soruşturma başlattı.
 • Ömer Güney hakkında soruşturma - Sakine Cansız

  Ömer Güney hakkında soruşturma05.02.2013

  Gündem2008

  TMK'nın 10.maddesiyle görevli Ankara Cumhuriyet Başsavcıvekilliği, Paris'te 3 kadının öldürülmesiyle ilgili zanlı Ömer Güney hakkında soruşturma başlattı.
içinde

Sakine Cansız


geçen her haberden
Mind ile anında haberdar olabilirsiniz