Sağlık Meslek Lisesi

 • Antalya'da trafik kazası: 13 yaralı - sağlık meslek lisesi
  Antalya'da trafik kazası: 13 yaralı14.01.2015
  GündemAntalya'da meydana gelen trafik kazasında 13 kişi yaralandı.
 • CHP'li Çıray'dan mescit sorusu - sağlık meslek lisesi
  CHP'li Çıray'dan mescit sorusu24.12.2014
  EgeCHP İzmir Milletvekili Dr.Aytun Çıray, İzmir'deki okullarda mescide dönüştürüldüğünü belirttiği laboratuvar, kütüphane ve sınıfları, soru önergesiyle TBMM gündemine taşıdı.
 • Ders notları ortalığa saçıldı - sağlık meslek lisesi
  Ders notları ortalığa saçıldı16.12.2014
  GündemSakarya Üniversitesi Sağlık Meslek Yüksek Okulu öğrencileri 19 yaşındaki Zeynep Kılıç ve 20 yaşındaki Tekin Dündar, şehiriçi ulaşımda çalışan ADARAY'ın altında kalarak hayatlarını kaybetti.
 • 'Seyircisiz' Cizrespor-Gençlerbirliği maçında olay - sağlık meslek lisesi
  'Seyircisiz' Cizrespor-Gençlerbirliği maçında olay08.12.2014
  FutbolŞırnak'ın Cizre İlçesi'nde oynanan Ziraat Türkiye Kupası maçında Cizrespor'un 2-1 yenildiği Gençlerbirliği maçının ardından olaylar çıktı.
 • Kontrolü yitirdi durağa girdi - sağlık meslek lisesi
  Kontrolü yitirdi durağa girdi06.12.2014
  AnkaraKazan’da aşırı hız nedeniyle sürücünün direksiyon kontrolünü yitirdiği otomobil, otobüs durağına daldı.Otomobilin çarptığı 2 lise öğrencisi ağır yaralandı.
 • Otomobil durağa daldı: 2 öğrenci ağır yaralı - sağlık meslek lisesi
  Otomobil durağa daldı: 2 öğrenci ağır yaralı05.12.2014
  GündemANKARA’nın Kazan İlçesi’nde aşırı hız nedeniyle sürücünün direksiyon kontrolünü yitirdiği otomobil, otobüs durağına daldı.Otomobil çarptığı 2 lise öğrencisi ağır yaralandı.
 • İflas eden lisenin kurucusu: Öğrencilerden şikayetçi olmayacağım - sağlık meslek lisesi
  İflas eden lisenin kurucusu: Öğrencilerden şikayetçi olmayacağım04.12.2014
  EğitimAntalya’da maaşlarını alamayan öğretmenlerin istifa etmesi üzerine eğitime devam edemeyen kentin ilk özel sağlık meslek lisesinde öğrenciler, dersliklerin ve laboratuvarların altını üstüne getirdi.Okulun kurucusu Kerim Özkan, öğrencilerden şikayetçi olmayacağını açıkladı.
 • Öğrenci gözüyle "Milli Eğitim Şurası" - sağlık meslek lisesi
  Öğrenci gözüyle "Milli Eğitim Şurası"03.12.2014
  EğitimMEB’in ilk kez 19.Milli Eğitim Şurası'nda oy verme hakkı tanıdığı öğrenci ve veliler, komisyonlarda söz alarak görüş ve önerilerini sunuyor, okullarda yaşanan sıkıntıları dile getirerek bunların çözüme kavuşturulmasını istiyor.
 • İflas eden özel okulun öğrencileri, binaya zarar verdi - sağlık meslek lisesi
  İflas eden özel okulun öğrencileri, binaya zarar verdi03.12.2014
  EğitimAntalya'da özel bir sağlık meslek lisesi iflas edince okulda eğitim gören öğrenciler, okulun duvar, kapı ve sandalyelerine zarar verdi.
 • Eğitim neferi olduğu Mardin'i temsil edecek - sağlık meslek lisesi
  Eğitim neferi olduğu Mardin'i temsil edecek21.11.2014
  EğitimMardin'in Kızıltepe ilçesinde görev yapan 18 yıllık öğretmen İmran Tekin, başarılı ve özverili çalışmaları nedeniyle 24 Kasım Öğretmenler Günü'nde Başkentte ağırlanacak.
 • Müdürlere puanda ‘sahtecilik’ iddiası - sağlık meslek lisesi
  Müdürlere puanda ‘sahtecilik’ iddiası19.11.2014
  EğitimMüdürlükte dört yılını dolduran idarecilerin görev sürelerinin uzaması için yapılan puanlamada 75 puan barajının altında kalan eğitimcilerden birçoğu yargıya başvurup yürütmeyi durdurma kararı çıkarırken, Türk Eğitim-Sen ise bazı örneklerde evrakta sahtecilik yapıldığı iddiasında.
 • Kendini güvende hissetmeyen çocuk korkuyor - sağlık meslek lisesi
  Kendini güvende hissetmeyen çocuk korkuyor09.11.2014
  EğitimUzmanlara göre sosyalleşmeyen çocuklar bilmediği bir ortama girdiğinde kendini güvende hissetmiyor ve korkuyor.Ailesi tarafından ihtiyaçları karşılanan, aidiyet duygusu gelişmiş çocuklar da elindekileri kaybedeceğini düşünerek endişeye kapılıyor.
 • YİBO yerine taşımalı okul projesi - sağlık meslek lisesi
  YİBO yerine taşımalı okul projesi23.10.2014
  EğitimAnkara’nın Nallıhan ilçesinde Yatılı İlköğretim Bölge Okulu (YİBO) sisteminden vazgeçilerek, Çamalan Taşıma Merkezli ilkokul ve ortaokul projesi ile ilçe 2 müstakil liseye kavuştu.
 • Liseli kız, tuvalette doğurdu bebeğini çöpe attı - sağlık meslek lisesi
  Liseli kız, tuvalette doğurdu bebeğini çöpe attı09.10.2014
  AvrupaKONYA’da lise öğrencisi 16 yaşındaki Ş.Y., hastanenin acil servis tuvaletinde doğurduğu bebeğini çöpe attı.Hastane personeli tarafından son anda fark edilen bebek ve anne aynı hastanede tedavi altına alınırken, durumlarının iyi olduğu bildirildi.
 • TRT Genel Müdürlüğü için 39 aday - sağlık meslek lisesi
  TRT Genel Müdürlüğü için 39 aday08.10.2014
  GündemRadyo ve Televizyon Üst Kurulunca (RTÜK), TRT Genel Müdürlüğüne aday olmak isteyenler için tanınan başvuru süresi sona erdi.
 • Tüp bebek İrem doğduğu hastanede staj yapıyor - sağlık meslek lisesi
  Tüp bebek İrem doğduğu hastanede staj yapıyor06.10.2014
  GündemDENİZLİ Anadolu Sağlık Meslek Lisesi üçüncü sınıf öğrencisi İrem Parladı, tüp bebek yöntemiyle doğduğu hastanenin doğum servisinde staj yapmaya başladı.Stajyer hemşire Parladı, staj yapacakları yeri okulun belirlediğini, doğduğu hastanede staj yapmasının kendisi için büyük mutluluk olduğunu söyledi.
 • Torbalı eğitim üssü oldu - sağlık meslek lisesi
  Torbalı eğitim üssü oldu18.09.2014
  EgeESKİ fabrika binalarının dönüştürülmesiyle yapılan yeni özel okullar sayesinde İzmir'in Torbalı İlçesi adeta eğitim üssü oldu.2014-2015 Eğitim ve Öğretim Yılı'yla birlikte beş özel okul kapılarını açtı.
 • Bu nasıl bir iş - sağlık meslek lisesi
  Bu nasıl bir iş29.08.2014
  EgeBULUNDUĞU kurumda 4 yıl ve üzeri yöneticilik yapan okul müdürlerine ‘tamam ya da devam’ dedirtecek puanlamaların tamamlanmasının ardından yaşanan trajikomik durumlara her gün bir yenisi ekleniyor.
 • İstanbul’da 16 okul yıkılıp, yeniden yapılacak - sağlık meslek lisesi
  İstanbul’da 16 okul yıkılıp, yeniden yapılacak14.08.2014
  Eğitimİstanbul Valiliği Proje Koordinasyon Birimi (İPKB), İstanbul Sismik Riskin Azaltılması ve Acil Durum Hazırlık Projesi (İSMEP) kapsamında 16 okulu yıkıp yeniden yapacak.
 • Öğrenciler okul kodu mağduru - sağlık meslek lisesi
  Öğrenciler okul kodu mağduru11.08.2014
  EğitimSavaştepe Anadolu Sağlık Meslek Lisesi’nden (ASML) bu yıl mezun olan 19 öğrenci, üniversite tercihlerinde okul tür kodunun yanlış girilmesi nedeniyle çifte mağduriyet yaşadığını ileri sürdü.
 • Korkuteli’de iki okulun adı değişti - sağlık meslek lisesi
  Korkuteli’de iki okulun adı değişti05.08.2014
  GündemMİLLİ Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Orta Öğretim Genel Müdürlüğü’nün kararıyla Korkuteli’de iki okulun adı değiştirildi.
 • Hatalı koddan 39 öğrenci açıkta kaldı - sağlık meslek lisesi
  Hatalı koddan 39 öğrenci açıkta kaldı02.08.2014
  GündemZONGULDAK’taki Kandilli Anadolu Sağlık Meslek Lisesi’nden bu yıl mezun olan 46 öğrenciden 7’si üniversite sınavına girerek lisans programlarına yerleşirken 39’u kendi alanlarında sınavsız ön lisans programına yerleşme hakkını kullanmak için başvurdu.
 • ÖSYM, MEB ve YÖK “hatalı okul tür kodu” için çalışma başlattı - sağlık meslek lisesi
  ÖSYM, MEB ve YÖK “hatalı okul tür kodu” için çalışma başlattı31.07.2014
  EğitimÖSYM, üniversite yerleştirmelerinde, bazı sağlık meslek lisesi öğrencilerinin okul tür kodunun hatalı olması nedeniyle açıkta kaldığı yönündeki iddialara ilişkin, MEB ve YÖK ile birlikte sorunun en kısa sürede çözülmesi için çalışma yürütüldüğünü bildirdi.İlgili lise müdürlüklerini okul tür kodundaki değişikliği ÖSYM’ye bildirmediğini savundu.
 • ÖSYM'deki hatalı tür kodu 39 öğrenciyi açıkta bıraktı - sağlık meslek lisesi
  ÖSYM'deki hatalı tür kodu 39 öğrenciyi açıkta bıraktı30.07.2014
  GündemZONGULDAK’ın Ereğli İlçesi’nde, Kandilli Anadolu Sağlık Meslek Lisesi’ni bitirip sınavsız ön lisans programına yerleşmek isteyen 39 öğrenci, ÖSYM’de okulun tür kodunun farklı yer alması nedeniyle bu haktan yararlanamadıklarını söyledi.
 • ÖSYM’deki hatalı tür kodu 39 öğrenciyi açıkta bıraktı - sağlık meslek lisesi
  ÖSYM’deki hatalı tür kodu 39 öğrenciyi açıkta bıraktı30.07.2014
  EğitimZonguldak’ın Ereğli İlçesi’nde, Kandilli Anadolu Sağlık Meslek Lisesi’ni bitirip sınavsız ön lisans programına yerleşmek isteyen 39 öğrenci, ÖSYM’de okulun tür kodunun farklı yer alması nedeniyle bu haktan yararlanamadıklarını iddia etti.
 • 57 mezundan 40’ı yanlış kod yüzünden açıkta kaldı - sağlık meslek lisesi
  57 mezundan 40’ı yanlış kod yüzünden açıkta kaldı27.07.2014
  EgeDENİZLİ Tavas'ta Bekir Güngör Anadolu Sağlık Meslek Lisesi'ni bitiren 57 öğrenci YGS ve ardından LYS'ye girdi.
 • Sağlık meslek liselerinde yeni bölümler açılacak - sağlık meslek lisesi
  Sağlık meslek liselerinde yeni bölümler açılacak21.07.2014
  EğitimYeni eğitim öğretim yılında sağlık meslek liselerine hemşire, ebe ve sağlık hizmetleri yardımcılığı bölümleri açılacak.Aydın’ın Söke İlçesi’ndeki Fatma Tüzzehra Orhun Anadolu Sağlık Meslek Lisesi, yeni eğitim yılında 104 öğrenci alacak.
 • AVM çıkışında gaspçı bıçağı - sağlık meslek lisesi
  AVM çıkışında gaspçı bıçağı11.07.2014
  GündemSAĞLIK meslek lisesi öğrencisi 15 yaşındaki Ahmet Mert Dişisağlam, arkadaşıyla birlikte gittiği Bayrampaşa’daki bir alışveriş merkezinin çıkışında 5 gaspçının saldırısına uğradı.Cep telefonunu vermeyen Ahmet Mert Dişisağlam’ı bacağından bıçaklayanlar kayıplara karıştı.
 • Tatil acı bitti - sağlık meslek lisesi
  Tatil acı bitti03.07.2014
  AnkaraÇankırı’nın Kızılırmak ilçesinden geçen Kızılırmak’ta kaybolan Ankara Sağlık Meslek Lisesi öğrencisi 15 yaşındaki Yasin Demir’in cesedine ulaşıldı.
 • Bilgisayarsız okuldan bilişimde dünya üçüncülüğüne - sağlık meslek lisesi
  Bilgisayarsız okuldan bilişimde dünya üçüncülüğüne11.06.2014
  AnkaraKırıkkale'de okudukları lisede bilgisayar laboratuvarı, bilgisayar dersi ve öğretmeni olmayan iki öğrenci, Eğitimde Bilişim İnternet Kültürü Oluşumu Uluslararası Bilişim Olimpiyatı'nda dünya üçüncüsü olarak bronz madalya kazandı.Öğrencilerden Sefa Uygun: "Çok zaman ayıramadığımız projeyi belirli saatlerde okulda ya da başka yerlerde birkaç saatimiz ayırarak hazırladık" dedi.
 • Hırsızlık iftirası sonu olmuş. - sağlık meslek lisesi
  Hırsızlık iftirası sonu olmuş.10.06.2014
  EgeDENİZLİ Pamukkale’de, geçen cumartesi günü, kaldığı ikinci kattaki öğrenci evinden atlayarak yaşamına son veren Dr.Bekir Sıddık Sağlık Meslek Lisesi ikinci sınıf öğrencisi 15 yaşındaki Berna Pekakça’nın babası İsmail Pekakça, kızının hırsızlıkla suçlanınca bunalıma girip canına kıydığını ileri sürdü.
 • Bilgisayarları yok, bilişim olimpiyatı 3’üncüsü oldular - sağlık meslek lisesi
  Bilgisayarları yok, bilişim olimpiyatı 3’üncüsü oldular10.06.2014
  EğitimKırıkkale Atatürk Anadolu Sağlık Meslek Lisesi'nde okuyan, bilgisayar laboratuvarı, bilgisayar dersi ve bilgisayar öğretmeni olmayan 12'inci sınıf öğrencileri Sefa Uygun ve Ali Özdemir, katıldıkları Eğitimde Bilişim İnternet Kültürü Oluşumu (e-BİKO) Uluslararası Bilişim Olimpiyatı'nda dünya üçüncüsü oldu.
 • Eğitime hayırsever desteği - sağlık meslek lisesi
  Eğitime hayırsever desteği07.06.2014
  EgeBALIKESİR'de yaşayan hayırsever işkadını Fernur Sözen'in Balıkesir'in Edremit İlçesi'nde yaptıracağı Özel Eğitim Uygulama Merkezi'nin protokol imza töreni Balıkesir Valiliği'nde yapıldı.
 • Eğitime hayırsever desteği - sağlık meslek lisesi
  Eğitime hayırsever desteği05.06.2014
  EğitimBalıkesir’de yaşayan hayırsever işkadını Fernur Sözen, Edremit İlçesi’ne Özel Eğitim Uygulama Merkezi yaptıracak.
 • 'Kalbimi seviyorum fast food yemiyorum' - sağlık meslek lisesi
  'Kalbimi seviyorum fast food yemiyorum'03.06.2014
  SağlıkProf.Dr.Bingür Sönmez, 2006 yılında başlattığı "Kalbimi Seviyorum, Fast Food Yemiyorum" kampanyası kapsamında Aydın Doğan Anadolu Sağlık Meslek Lisesi'nde öğrencilere fast food'un zararlarıyla ilgili bir sunum yaptı.
 • Okul önünde imam hatip protestosu - sağlık meslek lisesi
  Okul önünde imam hatip protestosu03.06.2014
  GündemBeyoğlu Piri Paşa Mahallesi’ndeki Güner Akın Anadolu Meslek Lisesi’nin İmam Hatip Lisesi’ne dönüştürülmek istenmesine tepki gösteren grup, okulun karşısında eylem yaptı.
 • Velilerden imam hatip protestosu - sağlık meslek lisesi
  Velilerden imam hatip protestosu03.06.2014
  EğitimBeyoğlu Piri Paşa Mahallesi’ndeki Güner Akın Anadolu Meslek Lisesi’nin İmam Hatip Lisesi’ne dönüştürülmek istenmesine tepki gösteren grup, okulun karşısında eylem yaptı.
 • Eğitime destek devam ediyor… - sağlık meslek lisesi
  Eğitime destek devam ediyor…22.05.2014
  EğitimBursa Valisi Münir Karaloğlu, Türk Eğitim Vakfı yöneticilerinin ziyaretinde, "Bursa gerçekten Türk Eğitim Vakfına da hayırseverleri ile destek olan bir il.İnşallah hayırseverlerimizin sayısı Türk Eğitim Vakfı’na da artar.Onların sayısı arttıkça Türk Eğitim Vakfının da destek olduğu öğrenci sayısını arttıracaktır.Böylelikle hem kentimiz, hem de ülkemiz kazanmış olacaktır" dedi.
 • 2013 yılında 391 dershane kapandı - sağlık meslek lisesi
  2013 yılında 391 dershane kapandı01.05.2014
  EğitimMilli Eğitim Bakanlığı (MEB) 2013 yılı İdari Faaliyet Raporu’nu açıkladı.Raporda 2013 yılında açılan ve kapanan özel kurum sayılarıyla ilgili veriler yer aldı.Buna göre 2013 yılı içerisinde toplam 2 bin 570 özel öğretim kurumu açıldı, bin 376 kurum kapandı.
 • Piknik dönüşü kaza: 1 ölü, 7 yaralı - sağlık meslek lisesi
  Piknik dönüşü kaza: 1 ölü, 7 yaralı26.04.2014
  GündemYahyalı ilçesindeki trafik kazasında bir öğretmen öldü, 2'si çocuk 7 kişi yaralandı.
 • Kazan'da renkli bahar şenliği - sağlık meslek lisesi
  Kazan'da renkli bahar şenliği10.04.2014
  AnkaraAnkara'nın Kazan ilçesinde Kazan Ortaokulu öğrencileri, 'Daha Yeşil Bir Kazan İçin El Ele' sosyal sorumluluk projesi için dönem başında başlattıkları etkinliklerini bahar şenliği ile devam ettirdi.
 • Pedallar sağlık için çevrildi - sağlık meslek lisesi
  Pedallar sağlık için çevrildi09.04.2014
  EgeAYDIN'nın Söke İlçesi'nde, bisiklet tutkunu olan meslek lisesi öğrencilerinin organize ettiği etkinlikte "sağlıklı yaşam' için pedal çevrildi."Dünya Sağlık Haftası' düzenlenen etkinliğe katılanlar, sağlıklı yaşam için bisikletin önemini vurguladı.
 • Öğrencilerden kan bağışı - sağlık meslek lisesi
  Öğrencilerden kan bağışı02.04.2014
  AnkaraYenimahalle Halide Edip Anadolu Sağlık Meslek Lisesi öğrencileri, Kızılay için bağışı kampanyası düzenledi.
 • Kampüs sayısı 17’ye çıktı - sağlık meslek lisesi
  Kampüs sayısı 17’ye çıktı05.03.2014
  EğitimÖzel Mektebim Okulları, 13 yıldır eğitim öğretim veren İstanbul-Güngören’deki Koze Koleji’ni devraldı.Koza Koleji ile birlikte Mektebim Okulları’nın kampus sayısı 17’ye, okul sayısı 30’a yükseldi.
 • Liseli kızları bıçaklayan sanık yargılanmaya başlandı - sağlık meslek lisesi
  Liseli kızları bıçaklayan sanık yargılanmaya başlandı02.03.2014
  EgeKonak ilçesi Yenişehir semtinde birbirine yakın liselerde 2 kız öğrenciyi bıçaklayan sanık, kasten adam öldürmeye teşebbüs suçlamasıyla yargılanmaya başlandı.
 • Atanmayan sağlıkçılar Meclis’e taşındı - sağlık meslek lisesi
  Atanmayan sağlıkçılar Meclis’e taşındı26.01.2014
  EğitimCHP İzmir Milletvekili Prof.Dr.Hülya Güven, sağlık meslek lisesi, yüksekokulu ve sağlık bilimleri mezunu yüzlerce gencin atanamama sorununu Meclis’e taşıdı.Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı ve Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’nun cevaplaması istemiyle ayrı ayrı soru önergeleri sunan Güven, sayıları giderek artan mezun sayısının önlenmesinden sağlık kurumlarına çok az atama yapılmasına kadar konuyu irdeledi.
 • Liseli Ayşenur ölüme atladı - sağlık meslek lisesi
  Liseli Ayşenur ölüme atladı21.01.2014
  AnkaraAnkara Kılıçarslan Anadolu Sağlık Meslek Lisesi 11.sınıf öğrencisi, 17 yaşındaki Ayşenur T., evlerinin balkonundan atlayarak yaşamına son verdi.Genç kızın ölümü mahalle sakinleri ve okul arkadaşlarını yasa boğdu.
 • Ayşe ARAL

  Yetiş Ayşe - sağlık meslek lisesi
  Yetiş Ayşe05.01.2014
  Yazarlar
 • Liseli kızları bıçaklayan zanlının cezası belli oldu - sağlık meslek lisesi
  Liseli kızları bıçaklayan zanlının cezası belli oldu03.01.2014
  EgeİZMİR Yenişehir Semti’ndeki, Sağlık Meslek Lisesi’nde okuyan, 15 yaşındaki B.H.B.’ı dört, 18 yaşındaki B.B.’yi de iki yerinden bıçakladığı iddiasıyla tutuklanan 20 yaşındaki zanlı F.Ü., hakkında, “Kasten öldürmeye teşebbüs” suçundan iki kez müebbet hapis cezası istemiyle Ağır Ceza Mahkemesi’nde dava açıldı.
 • Eğitim dünyasında 2013 yılı. - sağlık meslek lisesi
  Eğitim dünyasında 2013 yılı.29.12.2013
  EğitimYılın ilk günlerinde henüz tam olarak oturmamış ve anlaşılamamış olan 4+4+4 sisteminin sancıları ülkenin her yönünde hissediliyordu.Eylül 2012 ile birlikte büyük tartışmalar ile yasalaşan bu değişim olumlu ve olumsuz kutuplar arasında bir bakıma da siyasi çekişmelerin kaynağı durumundaydı.
içinde

Sağlık Meslek Lisesi


geçen her haberden
Mind ile anında haberdar olabilirsiniz