Sabahat Tuncel

 • Kahramanmaraş'ta yoğun güvenlik önlemi - Sabahat Tuncel
  Kahramanmaraş'ta yoğun güvenlik önlemi20.12.2014
  GündemKahramanmaraş'ta Maraş Olayları’nın 36’ncı yıldönümü nedeniyle olası eylem ve gerginliğe karşı güvenlik güçleri tarafından yoğun önlemleri aldı.Jandarma ekipleri kente girmek isteyen kalabalığa izin vermedi.Uzun görüşmeler sonrasında kente giren kalabalık Maraş olaylarında ölenler için anma töreni yaptı.
 • KESK ve DİSK'ten Kobani eylemi - Sabahat Tuncel
  KESK ve DİSK'ten Kobani eylemi08.10.2014
  EkonomiKESK ve DİSK Mecidiyeköy'de Kobani'ye destek eylemi düzenledi.Eyleme destek veren HDP milletvekili Sabahat Tuncel "Sokağa çıkan halkımıza karşı AKP hükümetinin işbirliği içinde olduğu bazı faşist gruplar saldırılarda bulundu, ortamı terörize ettiler.23 insan yaşamını yitirdi, bu sayı 25'e çıkabilir" dedi.
 • 300 kişi IŞİD ile savaşmaya gitti - Sabahat Tuncel
  300 kişi IŞİD ile savaşmaya gitti20.09.2014
  PlanetIŞİD’in saldırılarına karşı dün Türkiye’den en az 300 kişi savaşmak için Kobani kentine geçti.
 • Demirtaş HDP'nin eş başkan adayı - Sabahat Tuncel
  Demirtaş HDP'nin eş başkan adayı16.06.2014
  GündemHALKLARIN Demokratik Partisi’nin (HDP) 22 Haziran’da yapılacak kongresinde BDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş ve Ezilenlerin Sosyalist Partisi (ESP) Genel Başkanı Figen Yüksekdağ’ın 'Eş Genel Başkan Adayı' olacağı belirtildi.HDP’nin yarın düzenleyeceği toplantı ile Eş Genel Başkan adaylarını kamuoyuna açıklaması beklenirken, Demirtaş’ın bugün BDP Genel başkanlığından istifa edip HDP’ye geçmesi bekleniyor.
 • Olayı tasvip etmiyoruz - Sabahat Tuncel
  Olayı tasvip etmiyoruz11.06.2014
  GündemHDP Eşbaşkanı Sabahat Tuncel, önceki gün Diyarbakır 2'nci Hava Kuvveti Komutanlığı'nda Türk bayrağının bir gösterici tarafından indirilmesini tasvip etmediğini söyledi.
 • HDP grup toplantısını Lice'de yaptı - Sabahat Tuncel
  HDP grup toplantısını Lice'de yaptı09.06.2014
  GündemHDP, grup toplantısını bugün Diyarbakır’ın Lice İlçesi’nde karakol protestolarının çadır kurularak ilk başlatıldığı yer olan Çelikhan Köyü Köprübaşı Mevkii’nde yaptı.HDP Eş Başkanı Sebahat Tuncel, Lice’deki gösterilerin amacına ulaştığını belirterek, "Meskan ve Lice’de direnen halkımıza yaptığınız eylem amacına ulaştı diyoruz.Bir yandan barış süreci deyip, bir yandan da savaş politikasını yürüten hükümeti teşhir etti.Halkımız görevini yaptı.Şimdi sıra hükümette ve bizdedir" dedi.
 • Sabahat Tuncel: Bayrak indirilmesini tasvip etmiyoruz - Sabahat Tuncel
  Sabahat Tuncel: Bayrak indirilmesini tasvip etmiyoruz08.06.2014
  GündemHDP Eş Genel Başkanı Sabahat Tuncel, dün Diyarbakır 2’inci Hava Kuvvet Komutanlığı’nda Türk bayrağının bir gösterici tarafından indirilmesini tasvip etmediğini söyledi.
 • Tuğgeneral Çitil beraat etti - Sabahat Tuncel
  Tuğgeneral Çitil beraat etti20.05.2014
  GündemMardin'in Derik ilçesinde 1993-1994 yılları arasında 13 kişinin öldürülmesi olayıyla ilgili yargılanan Ankara Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Musa Çitil beraat etti.
 • İsmet BERKAN

  Güney kutbu da erimeye başlamışken bizim grup konuşmaları - Sabahat Tuncel
  Güney kutbu da erimeye başlamışken bizim grup konuşmaları13.05.2014
  YazarlarBU yazıyı yazmak için bilgisayar başına oturduğumda, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın ve MHP lideri Devlet Bahçeli’nin haftalık Meclis Grubu konuşmaları tamamlanmıştı.
 • Sabahat Tuncel'den Engin Alan'a destek - Sabahat Tuncel
  Sabahat Tuncel'den Engin Alan'a destek08.05.2014
  GündemHDP Eş Genel Başkanı Sebahat Tuncel, TBMM Başkanı Cemil Çiçek’in MHP İstanbul Milletvekili Engin Alan’la ilgili başlattığı sürece destek vereceklerini söyledi.
 • Alan teklifine AK Parti soğuk - Sabahat Tuncel
  Alan teklifine AK Parti soğuk08.05.2014
  GündemTBMM Başkanı Cemil Çiçek’in Balyoz davasından tutuklu bulunan MHP milletvekili Engin Alan’ın serbest kalmasını sağlayacak teklifine AK Parti mesafeli yaklaştı.
 • Hüseyin Çelik'ten önemli açıklamalar - Sabahat Tuncel
  Hüseyin Çelik'ten önemli açıklamalar07.05.2014
  GündemAK Parti Sözcüsü Hüseyin Çelik gündeme ilişkin konularla ilgili basın toplantısı düzenledi.
 • Alan Meclis’e gelmeli - Sabahat Tuncel
  Alan Meclis’e gelmeli30.04.2014
  GündemMHP Ankara Milletvekili Özcan Yeniçeri, MHP İstanbul Milletvekili Engin Alan’ın tutuklu tek milletvekili olarak cezaevinde bulunmasını kürsüden protesto etti.
 • Başbuğ: Siz o kararı savunamazsınız - Sabahat Tuncel
  Başbuğ: Siz o kararı savunamazsınız02.04.2014
  GündemEski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ, Ergenekon'un açıklanan gerekçeli kararı için "Ben onlara acıyayım mı? Kelime bulamıyorum.Sayın mahkeme üyeleri 16 bin sayfa değil 116 bin sayfa da gerekçe yazsanız siz o kararı savunamazsınız dedi.
 • Aksaray'da beş bin kişi HDP binasına yürüdü - Sabahat Tuncel
  Aksaray'da beş bin kişi HDP binasına yürüdü04.03.2014
  GündemAKSARAY’da dün Halkların Demokratik Partisi (HDP) İl Başkanlığı açılışında laf atmayla başlayan olaylar bugün kitlesel gösteriye dönüştü.Çıkan olaylarda 30 kadar kişi yaralandı.
 • İstanbul Emniyetinde bir deprem daha - Sabahat Tuncel
  İstanbul Emniyetinde bir deprem daha10.02.2014
  Gündemİstanbul Emniyet Müdürlüğü’nde, 9 emniyet müdürü ve 100 polisin görev yeri değişti.Şırnak'ta, BDP Milletvekili Sabahat Tuncel'den yediği tokattan aldığı tazminatı ilkokul öğrencilerine hediye dağıtan ve tayini İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'ne çıkan Emniyet Müdürü Murat Çetiner'in yeniden tayini çıktı.Çetiner, Bakırköy İlçe Emniyet Müdürü olarak görevlendirildi.
 • Tutuklu vekiller konusunda flaş gelişme - Sabahat Tuncel
  Tutuklu vekiller konusunda flaş gelişme05.02.2014
  GündemTBMM'de üç parti, AK Parti, CHP ve BDP anlaştı.Uzlaşmaya göre, Anayasa'nın 83 ve 84.maddelerinde yapılacak değişiklikle, Mustafa Balbay, Mehmet Haberal ile geçen ay içinde tahliye edilen BDP'li vekillere ilişkin ceza infazları dönem sonuna kadar ertelenecek.Uzlaşmayla yapılacak değişiklik savcılar tarafından yazılan fezlekeleri de etkileyecek.
 • Önder: 'Öcalan heyetleri kabul edecek' - Sabahat Tuncel
  Önder: 'Öcalan heyetleri kabul edecek'04.02.2014
  GündemİMRALI Adası'nda Abdullah Öcalan ile görüşmeye giden BDP-HDP heyetinde yer alan HDP Genel Başkan Yardımcısı Sırrı Süreyya Önder, Öcalan'ın avukatları ile görüştürülmeme konusunun pek yakında çözüleceğini öne sürerken, geçen ay Leyla Zana' nın yaptığı görüşmenin siyasi heyetlere yapılacak görüşmelerin ilk adımı olduğunu söyledi.
 • Tutuklu vekiller konusunda flaş gelişme - Sabahat Tuncel
  Tutuklu vekiller konusunda flaş gelişme04.02.2014
  GündemTBMM'de üç parti, AK Parti, CHP ve BDP anlaştı.Uzlaşmaya göre, Anayasa'nın 83 ve 84.maddelerinde yapılacak değişiklikle, Mustafa Balbay, Mehmet Haberal ile, geçen ay içinde tahliye edilen BDP'li vekillere ilişkin ceza infazları, dönem sonuna kadar ertelenecek.
 • Engin Alan’dan Çiçek’e hodri meydan - Sabahat Tuncel
  Engin Alan’dan Çiçek’e hodri meydan30.01.2014
  GündemBalyoz Davası hükümlüsü MHP İstanbul Milletvekili Engin Alan, “PKK’lı Sabahat Tuncel ile beni aynı yargılanma çizgisine getirenler ve hatta TBMM Başkanı Cemil Çiçek, yürekleri yetiyorsa milletvekilliğimin düşürülmesi için Tuncel’in ve benim fezlekemi aynı anda kürsüden okuyup düşürsün.Hodri meydan” dedi.
 • Baluken: Öcalan 17 Aralık'a 'sürece darbe' diyor - Sabahat Tuncel
  Baluken: Öcalan 17 Aralık'a 'sürece darbe' diyor11.01.2014
  GündemİMRALI Adasında dün PKK lideri Abdullah Öcalan ile görüşen BDP- HDP heyetinde yer alan BDP Grup Başkanvekili İdris Baluken, Öcalan’ın, 17 Aralık’ta başlayan yolsuzluk rüşvet operasyonu ve ardından ortaya atılan paralel devlet tartışmalarını, ’sürece yönelik bir darbe girişimi’ olarak değerlendirdiğini söyledi.
 • Tutuklu vekillerde önemli gelişme - Sabahat Tuncel
  Tutuklu vekillerde önemli gelişme30.12.2013
  GündemKCK davalarından tutuklu bulunan ve Diyarbakır'da yerel mahkemelerin tahliye taleplerini reddettiği 5 milletvekilinin avukatları, müvekkilerinin tahliyesi için Anayasa Mahkemesi'ne başvurdu.
 • TBMM'de tarihi konuşmalar - Sabahat Tuncel
  TBMM'de tarihi konuşmalar31.10.2013
  GündemAK Partili dört kadın milletvekili türbanla Meclis'e geldi.Tüm Türkiye'nin gözü TBMM'deydi.Türkiye gibi heyecanla televizyonun başına geçip gelişmeleri takip edenlerden biri de Nurcan Dalbudak'ın diş hekimi eşiydi.Bu arada Genel Kurul'da parti temsilcileri sırayla söz aldı.
 • 'Türbanlı' oturuma damga vuran konuşmalar - Sabahat Tuncel
  'Türbanlı' oturuma damga vuran konuşmalar30.10.2013
  GündemAK Partili dört vekilin türbanla katıldığı TBMM oturumuna kadın milletvekillerinin konuşmaları damga vurdu.
 • Meral Akşener: "Şimdi bayılacağım" - Sabahat Tuncel
  Meral Akşener: "Şimdi bayılacağım"30.10.2013
  GündemTBMM’de bugün türbanlı AK Parti milletvekillerinin Genel Kurul çalışmalarına katılmasıyla tarihi bir gün yaşandı.
 • HDP kongresinde Gezi sloganları - Sabahat Tuncel
  HDP kongresinde Gezi sloganları26.10.2013
  GündemHalkların Demokratik Partisi 1.Olağanüstü Kongresi'nde bugün divan seçimi ve eş başkan seçimi yapılacak.Ankara Ahmet Taner Kışlalı Spor Salonu’nda başlayan büyük kongrede Ertuğrul Kürkçü ve Sabahat Tuncel’in eş başkan seçilmesi bekleniyor.Ancak kongre devam ederken Mersin Milletvekili Ertuğrul Kürkçü rahatsızlandı ve hastaneye kaldırıldı.
 • HDP Genel Başkanlığı'na Sabahat Tuncel seçildi - Sabahat Tuncel
  HDP Genel Başkanlığı'na Sabahat Tuncel seçildi26.10.2013
  GündemHalkların Demokratik Partisi (HDP) Genel Başkanlığına İstanbul Milletvekili Sebahat Tuncel seçildi.
 • Taha AKYOL

  Çatı partisi? - Sabahat Tuncel
  Çatı partisi?24.10.2013
  YazarlarÖcalan yeni bir parti kurduruyor, bu parti “çatı partisi” olacak, fakat temel sorun çatının altında kimlerin yer alabileceğidir.
 • BDP'li üç milletvekili istifa etti - Sabahat Tuncel
  BDP'li üç milletvekili istifa etti23.10.2013
  GündemBDP Milletvekilleri Sırrı Süreyya Önder, Sabahat Tuncel ve Ertuğrul Kürkçü partisinden istifa etti.
 • HDP istifası - Sabahat Tuncel
  HDP istifası23.10.2013
  GündemAnkara’da hafta sonu yapılacak HDP (Halkların Demokrasi Partisi) kongresi öncesinde BDP’nin İstanbul Milletvekilleri Sırrı Süreyya Önder ve Sabahat Tuncel ile Mersin Milletvekili Ertuğrul Kürkçü partilerinden istifa etti.
 • Gencin cenazesi 3 gündür Cemevinde - Sabahat Tuncel
  Gencin cenazesi 3 gündür Cemevinde02.10.2013
  GündemYürüyüşte öldürülen Hasan Ferit Gedik’in cenazesi 3 gündür Armutlu Mahallesi’nde bekletiliyor.Çünkü gencin ailesi çocuklarının cenazesini önce Gülsuyu’na götürmek istiyor, ardından da Gazi’de toprağa vermek.Polis ise Gülsuyu’na izin vermiyor.
 • KCK davasının 19.duruşması başladı - Sabahat Tuncel
  KCK davasının 19.duruşması başladı24.09.2013
  GündemAralarında gazetecilerin de bulunduğu 22’si tutuklu 46 sanığın yargılandığı KCK davasının 19.duruşması görülmeye başlandı.
 • Taksim'de Ahmet Atakan eylemi - Sabahat Tuncel
  Taksim'de Ahmet Atakan eylemi10.09.2013
  GündemHatay'da yaşamını yitiren Ahmet Atakan için Taksim'de toplanan kalabalık ile polis arasında gerginlik sabah saatlerine kadar sürdü.Çok sayıda kişi gözaltına alındı.Dün akşam kapatılan Gezi Parkı da sabaha karşı tekrar açıldı.
 • Taksim'de Ahmet Atakan eylemi - Sabahat Tuncel
  Taksim'de Ahmet Atakan eylemi10.09.2013
  AvrupaHatay'da yaşamını yitiren Ahmet Atakan için Taksim'de toplanan kalabalık ile polis arasında gerginlik sabah saatlerine kadar sürdü.Çok sayıda kişi gözaltına alındı.Dün akşam kapatılan Gezi Parkı da sabaha karşı tekrar açıldı.
 • Cenazesi kadınların omzunda taşındı - Sabahat Tuncel
  Cenazesi kadınların omzunda taşındı01.09.2013
  GündemESKİ eşi tarafından öldürülen BDP Küçükçekmece Kadın Meclisi üyesi Nezlihe Harman toprağa verildi.Eşi tarafından öldürülen talihsiz kadının cenazesini yine kadınlar taşıdı.
 • BDP’den Barış Günü mitingi - Sabahat Tuncel
  BDP’den Barış Günü mitingi29.08.2013
  GündemKürt sorununun demokratik ve barışçıl çözümü için başlatılan sürece ve hükümetin yasal ve anayasal değişiklikler konusunda atması gereken adımlara dikkat çekmek için BDP, 1 Eylül Dünya Barış gününde meydanlara iniyor.
 • BDP 1 Eylül'de miting düzenleyecek - Sabahat Tuncel
  BDP 1 Eylül'de miting düzenleyecek28.08.2013
  GündemKÜRT sorununun demokratik ve barışçıl çözümü için başlatılansürece ve Hükümetin yasal ve anayasal değişiklikler konusunda atması gereken adımlara dikkat çekmek için BDP, 1 Eyül Dünya Barış gününde meydanlara iniyor.BDP İstanbul, Diyarbakır, Van ve Mersin’de büyük mitingler düzenlemek için hazırlık yaparken, diğer illerde de yürüyüşler ve etkinlikler düzenleyecek.
 • Polis Taksim'deki BDP yürüyüşüne izin vermedi - Sabahat Tuncel
  Polis Taksim'deki BDP yürüyüşüne izin vermedi06.07.2013
  GündemBARIŞ ve Demokrasi Partisi (BDP), demokratik haklar ve yasal düzenlemeler konusunda hükümetin adım atmasını talep etmek ve Danimarka’da yayın yapan Roj TV’nin lisansının iptal edilmesini protesto için, Galatasaray’dan Taksim Meydanı’na yürümek istedi.Yürümelerine izin verilmeyen BDP’liler, basın açıklaması yaparak dağıldı.
 • Her yerdeyiz ayol! - Sabahat Tuncel
  Her yerdeyiz ayol!29.06.2013
  Magazin HattıBugünün kahramanları, Gezi’nin de kahramanlarıydı….Artık çok daha güvenilir, çok daha saygın bir konumdalar.Gezi; Çarşı, Redhack ve Antikapitalist Müslümanlar gibi, LGBT bireyleri de ön plana çıkardı.Lezbiyen, gay, biseksüel ve trans bireyler bugün müthiş bir şenlikle saat.17.00’de onur yürüyüşü yapacaklar.Sloganları, ‘Sen yoksan bir eksiğiz!’.Samimiler, gerçekten herkesi davet ediyorlar.Bugün bir trans, bir eşcinsel ve bir lezbiyenle karşınızdayım.Hem kendi konumları hem de Gezi deneyimleri üzerine çok bilinçli ve samimi konuştular….
 • Ayşe ARMAN

  Her yerdeyiz ayol! - Sabahat Tuncel
  Her yerdeyiz ayol!29.06.2013
  YazarlarBugünün kahramanları, Gezi’nin de kahramanlarıydı…
 • Lice'de karakol inşaatında olay: 1 ölü, 9 yaralı - Sabahat Tuncel
  Lice'de karakol inşaatında olay: 1 ölü, 9 yaralı28.06.2013
  GündemDiyarbakır’ın Lice İlçesi Kayacık Köyü’nde jandarma karakoluna yapımı süren ek inşaatı engellemek isteyen grupla güvenlik güçleri arasında çatışma çıktı.Olaylarda bir kişi öldü, 9 kişi de yaralandı.Lice'de yaşanan olaylar İstanbul'da Kadıköy, Beşiktaş ve Kağıthane'de protesto edildi.
 • Şükrü KÜÇÜKŞAHİN

  Aydın’dan da Vali Coş geçmiş - Sabahat Tuncel
  Aydın’dan da Vali Coş geçmiş22.05.2013
  YazarlarAKP Adana Milletvekili Ali Küçükaydın, pek çok iddia içeren bir mektupla valisi Hüseyin Avni Coş’u İçişleri Bakanlığı’na şikâyet etmişti.Mektubun verdiği fırsatla ben de geçen perşembe, Coş’un Adana’da bir bürokratı görevden almak için izlediği yolu yazdım.
 • BDP'li Tuncel: Çatışmasızlık uzun sürmeyebilir - Sabahat Tuncel
  BDP'li Tuncel: Çatışmasızlık uzun sürmeyebilir10.05.2013
  GündemAYDIN’ın Didim İlçesi’nde, Halkların Demokratik Partisi (HDP) Didim İlçe Teşkilatı tarafından düzenlenen dayanışma yemeğine katılan BDP İstanbul Milletvekili Sebahat Tuncel, barışın savaştan daha zor olduğunu söyledi.Tuncel, "Eğer bu süreçte, demokratikleşme konusunda gerekli düzenleme ve yol temizliği yapılmazsa, demokratik özgürlükçü anayasa inşa edilmezse, çatışmasızlık dönemi uzun sürmeyebilir.Bunu bir durum tespiti olarak ifade ediyorum" dedi.
 • Çözüm Komisyonu’nda “gerilla” tartışması - Sabahat Tuncel
  Çözüm Komisyonu’nda “gerilla” tartışması08.05.2013
  GündemCHP ve MHP’nin tepki göstererek üye vermediği Meclis Çözüm Sürecini Araştırma Komisyonu’nun yol haritasını belirlediği dünkü toplantısında, AK Partililer ile BDP’liler arasında “gerilla” tartışması çıktı.
 • Liseli Dilan'ı komaya soktular - Sabahat Tuncel
  Liseli Dilan'ı komaya soktular30.04.2013
  Gündemİstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, 1 Mayıs olaylarında 3 sivilin yaralandığını açıkladı.O yaralılardan biri Tarlabaşı’nın ara sokaklarından 1 Mayıs gösterilerine katılmak için Taksim’e çıkmaya çalışan küçük bir grubun arasındaki 17 yaşındaki lise son sınıf öğrencisi Dilan Alp'ti.Genç kız polisin attığı gözyaşı bombasının başına isabet etmesi üzerine hastaneye kaldırıldı.Dilan'ın kafatasında çökme tespit edildiği ve yoğun bakıma alındığı açıklandı.Olaylarda ayrıca 22 polis memurunun da yaralandığı açıklandı.
 • Banu TUNA

  Haftalık - Sabahat Tuncel
  Haftalık30.03.2013
  Yazarlar
 • Banu TUNA

  Haftalık - Sabahat Tuncel
  Haftalık30.03.2013
  Yazarlar
 • BDP'li Tuncel'in tokat cezası belli oldu - Sabahat Tuncel
  BDP'li Tuncel'in tokat cezası belli oldu27.03.2013
  GündemBDP İstanbul Milletvekili Sebahat Tuncel, Şırnak'ın Silopi İlçesi'nde çıkan olaylarda Güvenlik Şube Müdürü Murat Çetiner'e tokat attığı gerekçesiyle yargılandığı davada 25 bin lira para cezasına çarptırıldı.
 • Kaçırılanları almaya giden heyet Habur'da - Sabahat Tuncel
  Kaçırılanları almaya giden heyet Habur'da11.03.2013
  GündemDoğu ve Güneydoğu’da çeşitli tarihlerde yol kesen PKK’lı teröristler tarafından kaçırılan 8 asker ve kamu görevlisini teslim alacak heyet, bu sabah Şırnak’ın Silopi İlçesi’ndeki Habur Sınır Kapısı’ndan Kuzey Irak’a geçti.
 • Asker çıkamıyor ‘Biji Apo’ serbest - Sabahat Tuncel
  Asker çıkamıyor ‘Biji Apo’ serbest13.02.2013
  Gündem4’üncü Yargı Paketi’nde TCK 314’teki ‘silahlı örgüt’ maddesi yer almadığından Ergenekon, İnternet Andıcı gibi davalardan tutuklu bulunan başta eski Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ olmak üzere hiçbir asker yararlanamıyor.Aynı şekilde tutuklu CHP ve BDP’li vekiller ve KCK sanıkları da kapsam dışı kalıyor.Ancak pakete göre, şiddet içermeyen “Biji Apo, Sayın Öcalan” gibi sloganlara artık dava açılmayacak.
içinde

Sabahat Tuncel


geçen her haberden
Mind ile anında haberdar olabilirsiniz