MENÜ
Arşiv

Robert Kolej

Robert Kolej ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Robert Kolej haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.262 Robert Kolej haberi bulunmuştur.

Robert Kolej Haberleri

Her şeyini satarak kurdu En büyük pişmanlığını açıkladı...

Her şeyini satarak kurdu! En büyük pişmanlığını açıkladı...

72 yıllık yaşamını “Bir Dünya Kurmak” adlı kitabında anlatan iş adamı duayen bankacı Hüsnü Özyeğin özel açıklamalarda bulundu. Finansbank’ı her şeyini satarak kurduğunu belirten Özyeğin, “O dönem asker arkadaşım Murat Vargı Turkcell’i ilk bana getirdi. Param vardı ama dikkatim dağılmasın diye ben girmedim Mehmet Emin Karamehmet’e yönlendirdim. Aslında hata ettim. Bence girmeliydim” dedi.

26.5.2017Ekonomi
İstanbul’dan bir John Freely geçti

İstanbul’dan bir John Freely geçti

Nisan ayında kaybettiğimiz fizikçi, tarih yazarı ve gezgin John Freely (91), vasiyeti üzerine 11 Mayıs’ta çok sevdiği İstanbul’da, Feriköy Protestan Mezarlığı’na gömüldü. Freely bir İstanbul aşığıydı: 1960’ta Robert Kolej’de öğretmenlik yapmak üzere hep hayalinde yaşattığı kente, İstanbul’a geldi, eşi Dolores, üç çocuğu Maureen, Eileen ve Brendan ile birlikte Boğaziçi’nde 16 yıl geçirdi. 40’a yakın kitabının çoğu da Osmanlı tarihi, Türkiye ve en fazla İstanbul üzerineydi... Freely, kente damgasını vurmuş bir Rönesans adamıydı...

20.5.2017Hayat
Kutuptan Pervariye koştu

Kutuptan Pervari'ye koştu

İşadamı Ahmet H. Uysal, Siirt Pervarili çocukların eğitimi için Kuzey Kutbu Maratonu’na (FWD North Pole Marathon) katıldı. Eksi 55 derecede 42 kilometre koştu. Türk Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) gönüllüsü olan Uysal, bu koşuyla 181 bin TL bağış topladı. Uysal ve Japon eşiyle birlikte Pervari’ye gittik, çocuklarla buluşmasına tanık olduk.

12.5.2017Gündem
Milli Eğitim Bakanı Yılmaz: En büyük yatırımı öğretmene yaptık

Milli Eğitim Bakanı Yılmaz: En büyük yatırımı öğretmene yaptık

Milli Eğitim Bakanı Yılmaz: En büyük yatırımı öğretmene yaptık

12.5.2017Çanakkale
İstanbulun eski belediye başkanı Ahmet İsvan hayatını kaybetti

İstanbul'un eski belediye başkanı Ahmet İsvan hayatını kaybetti

İstanbul'da 1973-1977 yılları arasında belediye başkanlığı yapan Ahmet İsvan (94) tedavi gördüğü İstanbul'da bu sabah yaşamını yitirdi. İsvan, 1 Mayıs 1977 günü yaşanan ve tarihe 'Kanlı 1 Mayıs' olarak geçen olayların ardından sıkıyönetim mahkemesinde başlatılan DİSK davasında yargılanmış ve yaklaşık 27 ay hapiste kaldıktan sonra beraat etmişti.

1.5.2017Gündem
İstanbul eski Belediye Başkanı Ahmet İsvan yaşamını yitirdi

İstanbul eski Belediye Başkanı Ahmet İsvan yaşamını yitirdi

İstanbul eski Belediye Başkanı Ahmet İsvan yaşamını yitirdi

1.5.2017Yalova
Ucuzcu değil kültürlü olalım

Ucuzcu değil kültürlü olalım

Fest Travel’ın kurucusu Türkiye’nin önde gelen turizmcilerinden Faruk Pekin, Türkiye’nin özellikle Körfez krizi sonrası ucuz tatil cenneti olduğunu belirterek, “Kültür turizmi yönümüzü kaybettik. Akdeniz çanağında herkes ‘deniz, kum, güneş’ yapıyor. Ama Türkiye’deki kültür katmanları hiçbirinde yok. Türkiye turizmden daha fazla gelir kazanmak istiyorsa kültür üstünlüğünü öne çıkarmalı” dedi.

28.4.2017Ekonomi
QNB Finansportföy Genel Müdürlüğüne Egemen Erden atandı

QNB Finansportföy Genel Müdürlüğüne Egemen Erden atandı

QNB Finansportföy Genel Müdürlüğüne Egemen Erden atandı

26.4.2017İstanbul
Kurumlar dünyayı değiştirmez ama dünyayı değiştirecek insanların yaşamlarına dokunurlar

'Kurumlar dünyayı değiştirmez ama dünyayı değiştirecek insanların yaşamlarına dokunurlar'

SALT Araştırma ve Programlar Direktörü, SALT’ın kurucusu ve yöneticisi Vasıf Kortun geçtiğimiz haftalarda görevini bıraktı. Giderken kültür kurumlarına dair, son derece kritik sorular ve cevap arayışlarıyla dolu, ‘kurum soruları’ başlıklı bir konuşma yaptı. Özellikle kurum olarak Tate Modern ve MomA’yı aklımıza getiren eleştirel bir konuşmaydı bu. ‘Kurumlar dünyayı değiştirmez ama dünyayı değiştirecek insanların yaşamlarına dokunurlar’ dedi. Böylesine değerli bir kültür insanına, SALT Galata’nın en üst katında, tarihi yarım adaya 360 derece bakan güzeller güzeli manzarası eşliğinde sorularımı yöneltme fırsatı buldum…

24.4.2017Keyif
Dünya egolu ve maço liderleri öne çıkarıyor

Dünya egolu ve maço liderleri öne çıkarıyor

10’uncu kitabı ‘Liderin Kitaplığı’nı yazan Türkiye’nin önde gelen global iş insanlarından Cem Kozlu ile liderlik üzerine konuştuk. Kozlu, Amerikan literatürü ve özellikle Anglosakson medyasının karizmatik, maço, büyük egolu liderleri, belki de magazin değerleri daha yüksek olduğu için mütevazı ama etkin takım kaptanlarının önüne çıkardığını belirterek, “Bu da gençlerin önündeki çıtayı gereksiz yükseltiyor” yorumunu yapıyor.

21.4.2017Ekonomi
Genç girişimci Eray Erdoğan’a kulak verin

Genç girişimci Eray Erdoğan’a kulak verin

Lala Eğitim’in kurucu ortaklarından, genç yaşta girişimciliğe merak salmış ve şimdiden birçok deneyim biriktirmiş Eray Erdoğan’la girişimcilik serüveninin konuştuk.

18.4.2017Kampüs
Bahar Akıngüç Günver: Online eğitimi iyi kullanmalı

Bahar Akıngüç Günver: Online eğitimi iyi kullanmalı

Bahar Akıngüç Günver, bir eğitim yöneticisi ve aile işletmesinin de üçüncü kuşak üyesi. İlköğrenimini Kültür Koleji’nde, ortaöğrenimini Robert Kolej’de, yükseköğrenimini Boğaziçi Üniversitesi’nde tamamladı. California State University’de ‘Eğitim Yönetimi’ konusunda yüksek lisans yaptı.

27.3.2017Eğitim
Robot takımı Sparc Amerika yolcusu

Robot takımı Sparc Amerika yolcusu

Altı farklı okulun birleşmesiyle oluşan Sparc robot takımı, Amerika yolcusu. Yarışmanın Türkiye ayağında 5 bin dolarlık girişimci ödülünü kazanan Sparc, dünyanın en önemli robotik yarışmaları arasında gösterilen FRC’de (First Robotic Competition) Türkiye’yi ABD Los Angeles’da temsil edecek.

24.3.2017Eğitim
Robert Kolejinin envanterinde bulunuyordu.. 37 yıl önce sergi sırasında..

Robert Koleji'nin envanterinde bulunuyordu.. 37 yıl önce sergi sırasında..

Robert Koleji'nin 37 yıl önce çalınan tarihi eserleri sırrını koruyor. Envanterde bulunan 23 tarihi eser ve yaklaşık 1000 sikkenin 37 yıl önce düzenlenen bir sergi sırasında çalındığı ve o yıldan beri bulunamadığı ortaya çıktı. Kültür Bakanlığı, Selçuklu, Helenistik, Roma ve Bizans dönemlerine ait paha biçilmez koleksiyon için müzeler, koleksiyonerler ve müzayede salonlarını uyardı.

23.3.2017Gündem

Çocuklar ve kadınlar öksüz kaldı

Dünyanın sayılı akademisyenlerinden, sosyal psikolojinin kurucularından Prof. Dr. Çiğdem Kağıtçıbaşı hayatını kaybetti.

2.3.2017Eğitim
Renkli Sayfalar sunucusu Op.Dr. Aytuğ Kolankaya kimdir

Renkli Sayfalar sunucusu Op.Dr. Aytuğ Kolankaya kimdir?

Doktorum programıyla tanınan Op.Dr. Aytuğ Kolankaya, Renkli Sayfalar’ın yeni sunucularından oldu. Viyana Üniversitesi’nde kadın doğum alanında ihtisasını yapan Aytuğ Kolankaya, ünlü sunucu Şule Zeybek ve şarkıcı Lerzan Mutlu ile birlikte Renkli Sayfalar’ın sunuculuğunu üstleniyor. Peki, Op.Dr. Aytuğ Kolankaya kimdir, kaç yaşında? İşte, ünlü doktorun hakkındaki detaylar!

20.2.2017Televizyon
İstanbul Müzik Festivali 45. yaşını kutluyor

İstanbul Müzik Festivali 45. yaşını kutluyor

İstanbul Müzik Festivali 45. yaşını kutluyor

15.2.2017İstanbul
Tiyatro dünyası yasta

Tiyatro dünyası yasta

Tiyatro dünyası Engin Cezzar’ın yasını tutuyor. Meslektaşları ve eleştirmenler Cezzar’ın ardından duygularını dile getirdi.

29.1.2017Gündem
Engin Cezzar hayatını kaybetti

Engin Cezzar hayatını kaybetti

Türk tiyatrosunun önde gelen isimlerinden oyuncu Engin Cezzar hayatını kaybetti. Çok sayıda tiyatro oyununda yer alan ve yöneten Cezzar, 1935 yılında İstanbul’da doğdu. Robert Kolej’de başlayan tiyatro ilgisi üzerine, ABD’de Yale Drama School’da ve Actors Studio’da eğitim alarak tiyatro sanatçısı oldu. “Hamlet” rolü ile İstanbul Şehir Tiyatrolarında oyunculuğa başladı. Daha sonra kurdukları Gülriz Sururi-Engin Cezzar Tiyatrosu ile yıllarca oyuncu ve yönetmen olarak çalıştı.Dormen Tiyatrosu, Devekuşu Kabare, İstanbul Devlet Tiyatrosu, Antalya Devlet Tiyatrosunda çalıştı. Sinema ve dizi filmlerde de rol alan sanatçı, “Kaldırım Serçesi” adlı filmin yönetmenliğini ve yapımcılığını da üstlendi. Eşi Gülriz Sururi’nin yazdığı “Ayşe Opereti”ni yönetti.

28.1.2017Haber
Engin Cezzar hayatını kaybetti

Engin Cezzar hayatını kaybetti

Türk tiyatrosunun önde gelen isimlerinden oyuncu Engin Cezzar hayatını kaybetti. ‘Keşanlı Ali’ rolüyle hafızalara kazınan Engin Cezzar, 82 yaşındaydı. Ailesi, sanatçının vasiyeti üzerine cenaze töreni düzenlemedi. Vefat haberi, Engin Cezzar toprağa verildikten sonra duyuruldu.

28.1.2017Gündem
Hayal kurun ve asla vazgeçmeyin

'Hayal kurun ve asla vazgeçmeyin'

ABD’de, genç bilim insanlarına verilen en prestijli ödülü alan 102 kişi arasında bulunan Doç. Dr. Nurçin Çelik ve Doç. Dr. Sinan Keten, Hürriyet’e konuştu: Başarımızın ardında hayal kurmak ve asla vazgeçmemek var.

12.1.2017Eğitim
Refik Erduran hayatını kaybetti

Refik Erduran hayatını kaybetti

Gazeteci yazar Refik Erduran, 88 yaşında yaşama veda etti. Refik Erduran, Nazım Hikmet'in kız kardeşi Melda Kalyoncu ve yazar Leyla Umar'la yaptığı evliliklerle de adından çokça söz ettirmişti.

7.1.2017Gündem
Genç doktorun başlattığı kampanya çığ gibi büyüyor

Genç doktorun başlattığı kampanya çığ gibi büyüyor

Erzurum İspir Devlet Hastanesi’nde görevli Dr. Özlem Kaleoğlu’nun sosyal medya üzerinden başlattığı kampanya ile ilçede bulunan 600 öğrenci hayırseverler tarafından giydirildi.

19.12.2016Gündem
TAKEVin İngilizce başarısı

TAKEV'in İngilizce başarısı

TAKEV'in İngilizce başarısı

16.12.2016İzmir
‘’Boğaziçi Zirvesi- BÜ’yülü Bir Gün’’ en renkli konuklarıyla mezunları bekliyor

‘’Boğaziçi Zirvesi- BÜ’yülü Bir Gün’’ en renkli konuklarıyla mezunları bekliyor

Gülriz Sururi, İlber Ortaylı, Canan Karatay ve Alphan Manas’ın da aralarında bulunduğu 15’i aşkın konuşmacı birbirinden ilgi çekici başlıklarla Boğaziçi Üniversitesi’nin en renkli mezun etkinliği ‘’BÜ’yülü Bir Gün’’de buluşuyor. Boğaziçi mezunları 12 Kasım Cumartesi günü Güney Kampüs’te eski sınıflarında yıllar sonra biraraya gelecek; ünlü isimlerin verecekleri birbirinden keyifli derslere girecekler.

7.11.2016Kampüs
Gazeteci Altemur Kılıç vefat etti

Gazeteci Altemur Kılıç vefat etti

Gazeteci Altemur Kılıç vefat etti

20.10.2016Antalya
Son dakika... Gazeteci Altemur Kılıç vefat etti

Son dakika... Gazeteci Altemur Kılıç vefat etti

Yeniçağ Gazetesi yazarı Altemur Kılıç, Antalya Alanya'da tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti

20.10.2016Gündem
Türk öğrenciye Kanada’dan teşekkür mektubu

Türk öğrenciye Kanada’dan teşekkür mektubu

Kanada’nın en saygın üniversitelerinden Waterloo Üniversitesi’nin uluslararası düzeyde düzenlediği Gauss Matematik Yarışması’nda onbinlerce öğrenci arasından ilk 100’e girmeyi başaran Atahan Dökme’ye, Kanada’dan tebrik mektubu geldi.

10.10.2016Eğitim
Türk öğrenciye Kanadadan teşekkür

Türk öğrenciye Kanada'dan teşekkür

KANADA’nın en saygın üniversitelerinden Waterloo Üniversitesi’nin uluslararası düzeyde düzenlediği Gauss Matematik Yarışması’nda onbinlerce öğrenci arasından ilk 100’e girmeyi başaran İzmir SEV Ortaokulu mezunu Atahan Dökme’ye, Kanada’dan tebrik mektubu geldi.

10.10.2016İzmir
Yazarına ceza veren babamız var

'Yazarına ceza veren babamız var'

KAPATILAN Özgür Gündem Gazetesi’yle ilgili soruşturmada, 52 gün önce tutuklanan gazetenin Yayın Danışma Kurulu üyesi yazar Aslı Erdoğan ve dilbilimci Necmiye Alpay için arkadaşları Bakırköy Kadın Cezaevi önündeydi.

8.10.2016Gündem

D&R Genel Müdürü Ahmet Coşar oldu

DOĞAN Müzik Kitap Mağazacılık Pazarlama A.Ş’ye (D&R) 1 Ekim 2016 tarihi itibariyle Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü olarak Ahmet Coşar atandı.

3.10.2016Ekonomi
19 yaşında 800 kadına iş sağladı

19 yaşında 800 kadına iş sağladı

Koton ailesinin Robert Kolej’de okuyan ikinci kuşak temsilcisi Deniz Yılmaz’ın projesi Koton’da hayata geçti. Soma, Gaziantep, Adıyaman, Şanlıurfa’da yaşayan 800 kadına iş olanağı doğdu. Deniz Yılmaz, “Bizim kuşak, en azından benim çevremdeki arkadaşlarımın motivasyonu para değil, para eski bir motivasyon. Bizler için amaç önemli” dedi.

21.8.2016Ekonomi
Gittikleri gibi gelecekler

Gittikleri gibi gelecekler

Godiva, United Biscuits, Defy gibi Türkiye’nin en büyük yabancı satın almalarına aracılık eden Ünlü&Co’nun kurucusu, girişimci Mahmut Ünlü, “Kısa süre içinde Türkiye’deki faaliyetlerine son veren yabancıların gittikleri gibi geri geleceklerini düşünüyorum. Çünkü Türkiye’de ancak uzun vadeli bakanlar kazanır” dedi.

19.8.2016Ekonomi
Beş fabrikada 150 bin ton meyve sıkıyor

Beş fabrikada 150 bin ton meyve sıkıyor

ALİ Akman, çok iyi eğitim almış bir girişimci olarak önce ticareti öğrendi sonra sanayici oldu. Şu anda kendisine ait beş meyve suyu fabrikasından yılda 25 milyon Euro’luk ihracat yapıyor. Son yıllarda turizm ve inşaatta da büyük projelere imza atan Akman, Toronto’ya 4 kule dikiyor.

8.8.2016Ekonomi
Özel uyarılar

'Özel' uyarılar

TEOG kapsamında öğrenci alan özel okulların ön kayıtları dün başladı, 30 Haziran’a kadar sürecek. 1 Temmuz’da birinci asil kayıtlar yapılacak. Kayıt süreci, 14 Temmuz’a kadar devam edecek. Ancak bu tarihlere 9 gün bayram tatili denk gelince süre kısaldı. Türkiye Özel Okullar Derneği Eşbaşkanı Cem Gülan, velileri süreyi kaçırmamaları konusunda uyarırken, dikkat edilmesi gerekenleri de anlattı.

27.6.2016Eğitim
Kariyer Yolu - Alllianz Türkiye CEOsu

Kariyer Yolu - Alllianz Türkiye CEO'su

Alllianz Türkiye CEO'su Aylin Somersan - Coqui

27.6.2016IK
MIT ile Boğaziçi anlaştı

MIT ile Boğaziçi anlaştı

Boğaziçi Üniversitesi, dünyanın en iyi teknik üniversitesi MIT ile çekirdekten proje geliştirecek.

1.6.2016Eğitim

Yazar Sonuçları

Doğu Holding masalı yeniden canlanıyor mu

Doğu Holding masalı yeniden canlanıyor mu?

Doğu Holding 1996’da İstanbul Ticaret Odası’nın öncülüğünde Koç, Sabancı gibi grupların da aralarında bulunduğu 200 işadamı tarafından kuruldu. Ancak büyük başarısızlıkla sonuçlandı. Holdingi yeniden canlandırmak için projeler gündemde. Doğu Holding’in amacı teşvik edilen cazibe merkezlerinde etkin rol oynamak.

6.5.2017Jale Özgentürk
Ahmet İsvan’a veda ederken

Ahmet İsvan’a veda ederken

12 Eylül’de sorgulanmak üzere götürüldüğü Davutpaşa kışlasındaki “Otağ-ı Hümayun”, o günlerde işkence çığlıklarıyla İstiklal Marşı’nın kubbenin altında sıkça birbirine karıştığı insanlık dışı bir mekândı.

5.5.2017Sedat ERGİN
1 Mayıs emekçilerin onur bayramıdır

1 Mayıs emekçilerin onur bayramıdır!

SENDİKALARIMIZ bu yıl da 1 Mayıs’ı davullarla, halaylarla karşılayacak. Dün işçilerin haklarını kabul ettirmeyi sağlamak için meydanlardaydık.

1.5.2017Yalçın BAYER
Biz aşağıda çocukluk fotoğrafı bulunanlar

 Biz aşağıda çocukluk fotoğrafı bulunanlar

BİZ, aşağıda fotoğrafı bulunan çocuklar...

22.4.2017Ertuğrul ÖZKÖK
Bahar Akıngüç Günver: Online eğitimi iyi kullanmalı

Bahar Akıngüç Günver: Online eğitimi iyi kullanmalı

Bahar Akıngüç Günver, bir eğitim yöneticisi ve aile işletmesinin de üçüncü kuşak üyesi. İlköğrenimini Kültür Koleji’nde, ortaöğrenimini Robert Kolej’de, yükseköğrenimini Boğaziçi Üniversitesi’nde tamamladı.

25.3.2017Nuran ÇAKMAKÇI
‘Suna’nın Gözleri’

‘Suna’nın Gözleri’

SUNA KIRAÇ’ı tanıyanlardanım.

18.1.2017Doğan HIZLAN
Aslı Erdoğan’ın cezaevindeki 136 günü

Aslı Erdoğan’ın cezaevindeki 136 günü

Herkesin bildiği bir yazar değil. Ama bildiğiniz pekçok kişiden daha iyi yazar.

7.1.2017Ayşe ARMAN
İki kesimliliğe veda

İki kesimliliğe veda

İSVİÇRE’nin Montrö kentinde yapılmakta olan görüşmelerde sonuca götürecek önemli konuların ele alındığı anlaşılıyor. BM Genel Sekreteri Ban Ki-moon “Artık Çözüme ulaşacak noktaya geldik” derken, KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı da ‘iyimser’ demeçler veriyor. Ancak iki taraf arasında ne gibi uzlaşmalara, mutabakatlara varıldığı yolunda kamuoyu yeterince bilgilendirilmediği için bu davayı yakından izleyen çevreler kaygı ve kuşkularını gideremediler.

27.12.2016Yalçın BAYER
Suriyelilerle uzun yaşam planlıyoruz

Suriyelilerle uzun yaşam planlıyoruz

KAMPLARDA 50 bin, şehirde ise 350 binin üzerinde Suriyeli mülteci ağırlayan Gaziantep’in her türlü fırtınayı atlatma, hayata asılma kapasitesine hayran kalmamak mümkün değil.

1.12.2016Gila BENMAYOR

Bilge Demirköz’ü alkışlayalım

İŞTE “rol model” dediğin böyle olmalı...

29.11.2016Ayşe ARMAN
Bizleri çok güzel günler bekliyor

Bizleri çok güzel günler bekliyor

BİR dostumuzun kızının düğününe katıldık;

6.9.2016Yalçın BAYER
Aslı Erdoğan tutuklandı; olmaz...

Aslı Erdoğan tutuklandı; olmaz...

ASLI Erdoğan tutuklandı.

20.8.2016Kanat ATKAYA