Arşiv
Yazarlara Göre
Cengiz ÇANDAR196Ertuğrul ÖZKÖK195Tufan TÜRENÇ128Yalçın BAYER117Yalçın DOĞAN102Mehmet Y. YILMAZ100Hadi ULUENGİN98Oktay EKŞİ98Bekir COŞKUN83Özdemir İNCE82Enis BERBEROĞLU73Rauf TAMER63Sedat ERGİN61Fatih ALTAYLI60Mehmet Barlas51Ferai TINÇ47Ahmet HAKAN46Cüneyt ÜLSEVER46Emin ÇÖLAŞAN46Taha AKYOL44Ayşe ARMAN39Mehmet Ali BİRAND38İsmet BERKAN33Serdar TURGUT28Doğan HIZLAN27Erdal SAĞLAM27Dr. Gündüz TEZMEN25Güzin Abla22Kanat ATKAYA20Akif BEKİ19Kubilay KESKİN19Tolga TANIŞ19İsmet SOLAK19İlter TÜRKMEN17Pakize SUDA15Fatih ÇEKİRGE14Murat BARDAKÇI14Ege CANSEN13Oral Çalışlar13Rahmi TURAN13Şükrü KÜÇÜKŞAHİN13Zeynep ATİKKAN11Gila BENMAYOR10 Haluk KALAFAT10Mümtaz SOYSAL10Sahrap SOYSAL10Yener SÜSOY10Muharrem SARIKAYA9Niobe9Prof. Dr. Osman MÜFTÜOĞLU9Ayşe ÖZEK KARASU8Figen BATUR8Nilgün Tekfidan GÜMÜŞ8Nora ROMİ8Ali Atıf BİR7Ercan KUMCU7Nuray MERT7Soner YALÇIN7Sıtkı ŞÜKÜRER7Gülse BİRSEL6Kurthan FİŞEK6Naci Cem Öncel6Uğur VARDAN6Verda ÖZER6Deniz BAYRAMOĞLU5Doğan ULUÇ5Ebru ÇAPA5Eyüp CAN5Mehmet Nuri YILMAZ5Mehmet YAŞİN5Osman MÜFTÜOĞLU5Ömür GEDİK5Ayşe ARAL - Kelebek4Deniz SİPAHİ4Eyüp Can - Referans4Seçkin TÜRESAY4Tolga Tanış4Uğur DÜNDAR4Arman Kırım3Erkan ÇELEBİ3Gökhan KİMSESİZCAN3Hayri ÇETİNKAYA3Hülya AVŞAR3Hüseyin YAYMAN3Melis ALPHAN3Pako'nun Sayfası3Selahattin DUMAN3Serdar Devrim3Sevil ATASOY3Yaşar SÖKMENSÜER3Yonca TOKBAŞ3Yurtsan ATAKAN3Yılmaz ÖZDİL3Zeynep GÖĞÜŞ3Şükrü KIZILOT3Adnan KAYA2Aynur TARTAN2Ayşe ARAL2Banu TUNA2Cengiz SEMERCİOĞLU2

Rejim

Rejim ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Rejim haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 7.892 Rejim haberi bulunmuştur.

Rejim Haberleri

Türk Dışişleri: Rusya, Suriye'de 60'dan fazla sivili öldürdü

Türk Dışişleri: Rusya, Suriye'de 60'dan fazla sivili öldürdü

Dışişleri Bakanlığı, Türkiye sınırındaki Suriye kenti İdlib'de Rus uçaklarının bir hastane ve camiye yaptığı saldırılarda 60'dan fazla sivilin öldüğünü belirtti. Reuters'ın haberine göre, Rusya Savunma Bakanlığı ise İdlib'de hava saldırısı düzenlemediğini savundu. Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov da bir açıklama yaparak, Türkiye'yi eleştirdi.

31.5.2016Dünya
İstanbul'da 'Fetih Şöleni'

İstanbul'da 'Fetih Şöleni'

İstanbul'un fethinin 563. yıldönümü kapsamında Yenikapı'daki miting alanında Fetih Şöleni düzenlendi. Devletin zirvesi şölende buluştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasında "İstanbul 563 yıl önce fethedildi ama şundan emin olun bu fethin hesaplaşması 563 yıldır bitmedi. İstanbul’da ezanlar okunduğu sürece bu hesaplaşma bitmeyecek" dedi. Öte yandan vatandaşlar miting alanını doldururken Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın gelişi sırasında 'Gençlik başkanlık istiyor' yazılı dev pankart açıldı.

29.5.2016Gündem
Başkanlık sistemi için ilginç benzetme: 'Bir cisim yaklaşıyor'

Başkanlık sistemi için ilginç benzetme: 'Bir cisim yaklaşıyor'

Cumhurbaşkanlığı Kurumsal İletişim Başkanı Mücahit Küçükyılmaz, "Hiç kimse başkanlık sisteminden bahsederken bir rejim değişikliğinden bahsetmiyor. Türkiye'de bizim bahsettiğimiz hükümet sistemidir. Sistem ile rejim farkı şeylerdir" dedi.

26.5.2016Gündem
ABD Rakka için temkinli

ABD Rakka için temkinli

Amerikan Savunma Bakanlığı, Suriye Demokratik Güçleri’nin Rakka’ya yönelik kapsamlı bir harekâta giriştiği yönündeki haberleri temkinli karşıladı. Yetkililer, Rakka’ya yönelik büyük bir operasyon başladığını teyit etmekten kaçınırken, CENTCOM’un yaptığı açıklamaya göre de dün Rakka çevresinde sadece bir hava saldırısı düzenlendi.

25.5.2016Dünya
Bahçeli MHP için belirlediği kurultay tarihini açıkladı

Bahçeli MHP için belirlediği kurultay tarihini açıkladı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Olağanüstü Büyük Kurultay'ın 10 Temmuz'da yapılacağını açıkladı.

25.5.2016Gündem
Bahçeli'den grup toplantısında 'başkanlık' açıklaması

Bahçeli'den grup toplantısında 'başkanlık' açıklaması

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısında konuştu. Başkanlık tartışmalarına değinen Bahçeli, "Bizim AKP hükümetine desteğimiz terörle mücadeleyle sınırlıdır. Başkanlık sistemi ve partili cumhurbaşkanlığı konusunda vereceğimiz destek, sunacağımız herhangi bir katkı zamanın ve şartların ruhuna uygun olacak şekilde yoktur" dedi.

24.5.2016Gündem
Times: AB, Türkiye'nin üyelik süreci saçmalığını bitirmeli

Times: AB, Türkiye'nin üyelik süreci saçmalığını bitirmeli

İngiltere'de yayınlanan Times gazetesinin başyazısında ele alınan Türkiye'nin Avrupa Birliği'ne (AB) üyelik süreci 'saçmalık' olarak niteleniyor ve AB'nin bir an önce Türkiye'yle tam üyelik müzakerelerine son vermesi gerektiği ifade ediliyor:

24.5.2016Dünya
IŞİD, rejim kentlerini vurdu

IŞİD, rejim kentlerini vurdu

ABD desteğindeki operasyon hazırlıkları nedeniyle Suriye’de Rakka ve Irak’ta Felluce’yi kaybetme riskiyle karşı karşıya kalan IŞİD, Suriye’nin rejim kontrolündeki sahil kentlerinde sivilleri vurdu. Lazkiye ve Tartus’ta canlı bomba saldırıları sonucu en az 120 kişi öldü. Otobüs terminalleri ve bir hastane de hedef oldu.

23.5.2016Dünya
Suriye’den atılan top mermisi Yayladağı’na düştü

Suriye’den atılan top mermisi Yayladağı’na düştü

SURİYE’nin rejimin kontrolündeki Lazkiye kentinin kırsalından atılan top mermisi Hatay’ın Yayladağı İlçesi’ne düştü. Ölen ve yaralananın olmadığı patlamada 2 evin camı kırıldı.

23.5.2016Gündem
Pentagon: Rusya'dan teklif almadık

Pentagon: Rusya'dan teklif almadık

ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon), Rusya’dan, kendileriyle 25 Mayıs’tan itibaren Suriye’de ortak hava operasyonları düzlenmeye dair henüz resmi bir teklif almadıklarını açıkladı. ABD Savunma Bakanlığı da Rusya ve ABD arasında, Suriye’de ortak hava operasyonları düzenlemeye dair bir anlaşma olmadığını bildirdi.

20.5.2016Dünya
Demirtaş'tan PKK'ya özür çağrısı

Demirtaş'tan PKK'ya özür çağrısı

HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş, Diyarbakır'ın Sur ilçesinde PKK'lı teröristlerce bomba yüklü kamyonun infilak ettirildiği saldırıyla ilgili, "Böylesi bir olayın meşru gerekçesi olamaz. En net ifadeyle kınadığımızı ifade etmek istiyorum. Böylesi durumda sorumluların çıkıp özür dilemesi gerekiyor" dedi.

17.5.2016Gündem
Bahçeli'den Orgeneral Hulusi Akar'a destek

Bahçeli'den Orgeneral Hulusi Akar'a destek

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısında konuştu. Bahçeli'den Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kızı Sümeyye Erdoğan'ın nikahında şahitlik yapan Genelkurmay Başkanı Orgeneral Akar'a yönelik eleştirilere tepki geldi. Bahçeli, ''Cumhurbaşkanının davetine icabet ederek kızının düğününe katılan Genelkurmay Başkanı şiddetle eleştirilmektedir. Bu eleştirilerin anlaşılır ve savunulur bir tarafı yoktur. Sayın Akar, son derece insani ve devlet teamülleri kapsamında görülebilecek bir görevi ifa etmiştir" dedi. Bahçeli, başkan adaylarından Koray Aydın için de ilginç bir çıkış yaptı. Bahçeli, Akşener'le ilgili 'cemaat uyarısı' yapan Aydın'ı tebrik etti ve "Adaylar arasında tek Ülkücü odur" dedi.

17.5.2016Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Haddini bil, haddini

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Haddini bil, haddini

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Van'da konuşan Kılıçdaroğlu'na yanıt vererek, "Bizim kandan beslendiğimizi söylüyor. Haddini bil haddini. Ben halkımdan besleniyorum. Kandan beslenen birileri varsa 1960'da rahmetli Menderes'in ve iki arkadaşının idamına zemin hazırlayan CHP zihniyetidir, sizsiniz" dedi.

15.5.2016Gündem

Çelik'ten Davutoğlu ve Başkanlık sistemi açıklamaları

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Çelik: "Açık ve net bir şekilde söylüyoruz, hiç kimse, kendi kendine bir gruplaşma yaratarak, bu ister sosyal medyada olsun, ister sosyal hayatın içerisinde olsun, ister siyasal hayatın içerisinde olsun AK Parti resmi mekanizmalarının dışında bir gruplaşma yaratarak, AK Parti'nin onayını almadan birtakım çalışmalar yaparak AK Parti adına konuşamaz" dedi. 'Partili Cumhurbaşkanılığı' konusunda da açıklama yapan Çelik "Biz Meclis'e tam başkanlık sistemini öneren bir teklif götüreceğiz" dedi

11.5.2016Gündem
Dışişleri: Rusya, rejimin işlediği suçlara giderek daha fazla ortak olmaktadır

Dışişleri: Rusya, rejimin işlediği suçlara giderek daha fazla ortak olmaktadır

Dışişleri Bakanlığı, bugün Suriye’de bir pazar yerine yapılan ve sivillerin hayatını kaybetmesine neden olan hava saldırısını infial içinde kınayarak, "Rejim insanlığa karşı işlediği suçları pervasızca sürdürmektedir. Bunda tabiatıyla, başta Rusya olmak üzere, yandaşlarından aldığı destek büyük rol oynamaktadır. Özellikle Rusya, Rejimin işlediği bu suçlara giderek daha fazla ortak olmaktadır" dedi.

10.5.2016Dünya
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu: 'En kalıcı çözüm siyasi çözümdür diyoruz'

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu: 'En kalıcı çözüm siyasi çözümdür diyoruz'

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Suriye'de devam eden iç savaşa ilişkin yaptığı açıklamada, ''Tüm bu zor şartlarda en iyi çözüm, kalıcı çözüm siyasi çözümdür diyoruz. Önümüzdeki hafta Uluslararası Suriye Destek Grubu toplantısında bu gündeme getireceğiz'' dedi.

9.5.2016Dünya
Türk Dışişleri'nden 'vize' açıklaması: Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ifadeleri çok netti

Türk Dışişleri'nden 'vize' açıklaması: Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ifadeleri çok netti

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Tanju Bilgiç, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın AB ile vize anlaşması konusunda "çok net" ifadeler kullandığını ve bu ifadeler çerçevesinde gerekli politikaların üretilerek uygulamaya konulacağını söyledi.

9.5.2016Dünya
Berat Albayrak'tan önemli açıklamalar

Berat Albayrak'tan önemli açıklamalar

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, “Türkiye’de rejim sorunu yoktur. Türkiye, cumhuriyete dayalı, demokratik bir ülkedir, laik bir ülkedir, sosyal bir hukuk devletidir. Türkiye’de bir sistem, yönetim sorunu var” dedi.

7.5.2016Ekonomi
10 soruda IŞİD tehdidi

10 soruda IŞİD tehdidi

TÜRKİYE-Suriye sınır hattında konuşlu Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) kara unsurlarının etkili karşılık vermesine rağmen terör örgütü IŞİD Kilis’e her gün Katyuşa roketi atıyor.

6.5.2016Dünya
Mülteci kampına hava saldırısı

Mülteci kampına hava saldırısı

Rejim güçlerine ait bir savaş uçağının Türkiye sınırındaki, İdlib'in Sarmada kasabasına yakın Kamune mülteci kampına düzenlediği hava saldırısında en az 28 kişi öldü çok sayıda kişi de yaralandı. Saldırının ABD ve Rusya'nın Halep'i kapsayan bir ateşkes kararı almasından saatler sonra meydana gelmesi dikkat çekti.

5.5.2016Dünya
Rusya ve ABD anlaştı! Halep'te ateşkes başladı

Rusya ve ABD anlaştı! Halep'te ateşkes başladı

ABD ve Rusya'nın Suriye'deki çatışmaların durdurulmasının Halep'i de kapsaması için anlaşmaya varmasının ardından Beşar Esad rejiminin ordusu, 48 saatlik bir ateşkes ilan edildiğini doğruladı.

4.5.2016Dünya
Başbakan Davutoğlu: Gerekirse Suriye'ye kara gücü göndereceğiz

Başbakan Davutoğlu: Gerekirse Suriye'ye kara gücü göndereceğiz

Başbakan Ahmet Davutoğlu, teröristlerle diyalog kurmanın mümkün olmadığını belirterek, "Daha önce de onlarla (PKK) diyalog kurmamıştık. Onlar tarafından verilen bir taahhüttü” dedi. El Cezire'ye konuşan Davutoğlu, Suriye'ye asker göndermeye ilişkin bir soru üzerine ise “Eğer gerekiyorsa göndereceğiz. Kara güçleri elzem duruma gelirse göndeririz" yanıtını verdi.

4.5.2016Dünya
Sky News televizyonu Esad ile IŞİD arasındaki kirli işbirliğini sergileyen belgelere ulaştı

Sky News televizyonu Esad ile IŞİD arasındaki kirli işbirliğini sergileyen belgelere ulaştı

İngiltere merkezli Sky News televizyonu, Suriye'de Esad rejimi ile terör örgütü IŞİD arasındaki kirli işbirliğini ortaya koyan belgelere ulaştı.

4.5.2016Dünya
ABD'den Esad'a uyarı: Stratejin iç savaşı bitirmez

ABD'den Esad'a uyarı: Stratejin iç savaşı bitirmez

ABD Dışişleri Bakanı John Kerry, Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad'ı, ülkesinde 27 Şubat'ta ilan edilen ateşkese uyması yolunda uyardı.

4.5.2016Dünya
BBC, yanlış Suriye görüntüleri nedeniyle özür diledi

BBC, yanlış Suriye görüntüleri nedeniyle özür diledi

BBC televizyonunda Suriye'de 44 kişinin öldüğü bir saldırıyla ilgili yayınlanan haberde; muhaliflerin kontrolünde olan bir bölge, rejim kontrolündeki bir yermiş gibi gösterilince, kanal özür dilemek zorunda kaldı.

3.5.2016Dünya
İşte o an

İşte o an

Geçici ateşkesi kurtarmak için çabalar yoğunlaşırken, geçen hafta rejimin havadan vurduğu MSF’nin desteklediği El Kuds sahra hastanesinin kapalı devre kameralarının saldırıdan saniyeler önce çektiği görüntüler yayınlandı. Kayıtta kentte kalan birkaç çocuk doktorundan biri olan Dr. Muhammed Vasim Maaz’ın son anları da yer aldı. ABD Dışişleri Bakanı Kerry, hastaneye saldırıyı vicdansızlık olarak niteledi.

2.5.2016Dünya
Suriye'de silahlar 48 saat daha susacak

Suriye'de silahlar 48 saat daha susacak

Suriye ordusu Şam ve çevresinde çatışmaların askıya alındığı "sukunet rejiminin" 48 saat daha uzatıldığını açıkladı.

2.5.2016Dünya
IŞİD'de 1500 Katyuşa daha varmış

IŞİD'de 1500 Katyuşa daha varmış

TÜRKİYE’ye son dönemlerde hemen her gün roket, havan ve antitank füzeleriyle saldıran terör örgütü IŞİD’in elinde yaklaşık 1500 tane roket rampası olan Katyuşa bulunduğu bildirildi.

30.4.2016Gündem
Dışişleri'nden o saldırıya kınama

Dışişleri'nden o saldırıya kınama

Dışişleri Bakanlığının Suriye'nin Halep kentindeki, şehrin en büyük hastanesi olan Kudüs hastanesine 27 Nisan gecesi yapılan hava saldırısını şiddetle kınayarak, hayatını kaybeden ve yaralananlara taziyelerini sunduğu bildirildi.

29.4.2016Dünya
Christopher Stephehson'a 5 yıl hapis istemi

Christopher Stephehson'a 5 yıl hapis istemi

Gözaltına alınan akademisyenlere destek amacıyla geldiği İstanbul Adalet Sarayı'nda, terör örgütü PKK'nın propagandasını yaptığı iddiasıyla gözaltına alınan özel bir üniversitenin öğretim görevlisi İngiliz uyruklu Christopher Stephehson hakkında yürütülen soruşturma tamamlandı

29.4.2016Gündem
Halep'te 60 kişinin öldüğü hastane saldırısından mucize kurtuluş!

Halep'te 60 kişinin öldüğü hastane saldırısından mucize kurtuluş!

Önceki gün Halep’te hava saldırısına uğrayan ve 60 kişiye mezar olan hastaneden bir bebek mucizevi bir şekilde canlı olarak kurtarıldı.

29.4.2016Dünya
Halep'teki sonuncu çocuk doktoru hava saldırısında yaşamını kaybetti

Halep'teki sonuncu çocuk doktoru hava saldırısında yaşamını kaybetti

Halep'te rejim güçleri tarafından gerçekleştirilen hava saldırısında içlerinde şehrin kalan son çocuk doktoru Wassim'in de bulunduğu 14 kişi hayatını kaybetti.

28.4.2016Dünya
Eski AK Partili Vekil Saral'dan 'laiklik' açıklaması

Eski AK Partili Vekil Saral'dan 'laiklik' açıklaması

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Oktay Saral, CHP zihniyetinin laikliği din düşmanlığı üzerinden laikçiliğe çevirdiğini söyleyerek, “Mevzu laiklik olunca CHP’den ve tabanından yükselen sloganlara dikkat edin; ‘kahrolsun şeriat.’ Bu nasıl bir düşmanlıktır?  Eline bayrağı alıp, Anıtkabir’e koşarak, salya sümük sloganlarla İslam vicdanını yaralamak, Müslüman’ın inancına saldırmak hangi laiklik tanımında vardır?” dedi.

27.4.2016Gündem
Kürtler Esad ile esir takasında anlaştı

Kürtler Esad ile esir takasında anlaştı

Suriyeli Kürtler Beşar Esad rejimiyle esir takası konusunda anlaşmaya vardı.

25.4.2016Dünya
Merkel: Savaşın neden olduğu sefaleti gördüm

Merkel: Savaşın neden olduğu sefaleti gördüm

Başbakan Merkel, Hannover Sanayi Fuarı'nın açılışını yapmak üzere kente gelen ABD Başkanı Barack Obama ile görüştü. Almanya Başbakanı Angela Merkel, Suriye'de yeniden şiddetlenen çatışmalardan endişe duyduğunu söyledi.

24.4.2016Dünya
‘Kara gücü ile olmaz’

‘Kara gücü ile olmaz’

İngiltere ziyaretini tamamlayan ABD Başkanı Barack Obama, İngiliz BBC yayın kuruluşuna verdiği mülakatta, “ABD, İngiltere veya herhangi bir Batılı güç kombinasyonunun Suriye’ye kara gücü göndermesi ve Esad rejimini devirmesi hata olurdu” ifadelerini kullandı.

24.4.2016Dünya
Suriye rejimi ile YPG arasındaki anlaşmanın detayları

Suriye rejimi ile YPG arasındaki anlaşmanın detayları

Suriye’nin kuzeyinde yer alan Rojava bölgesindeki Kamışlı kentinde rejim askerleri ile terör örgütü PKK'nın Suriye'deki uzantısı YPG arasında çıkan ve bir gün önce sona eren çatışmaların ardından varılan anlaşmanın içeriği açıklandı. Anlaşmaya göre, Suriye rejimi ölen sivillere tazminat ödeyecek. Her iki tarafın tutukladıkları kişileri serbest bırakmalarını da öngören anlaşmaya göre, hem rejim hem de YPG güçleri şimdilik bulundukları yerde kalacak.

24.4.2016Dünya
Suriye yönetimi ve Kürt güçler Kamışlı'da ateşkese vardı

Suriye yönetimi ve Kürt güçler Kamışlı'da ateşkese vardı

Geçtiğimiz günlerde Suriye ordusu ve yönetim yanlısı gruplarla, Kürt güçler arasında yoğun çatışmaların yaşandığı Kamışlı kentinde taraflar, ateşkes konusunda uzlaştı.

23.4.2016Dünya
Bakan Soylu'yu güldüren cevap

Bakan Soylu'yu güldüren cevap

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, Memur-Sen Trabzon İl Temsilciliği'nde bir soruyu, “Belki de Türkiye Cumhuriyetinin en başarısız çalışma bakanlarından bir tanesi olacağım” şeklinde cevaplaması üzerine soruyu soran sendika üyesinin “İnşallah” demesi Bakan Soylu’yu güldürdü.

23.4.2016Ekonomi
Kamışlı’da Suriye askerleri ile YPG arasında çatışma sürüyor

Kamışlı’da Suriye askerleri ile YPG arasında çatışma sürüyor

SURİYE’nin kuzeyinde yer alan Rojava bölgesindeki Kamışlı kentinde rejim askerleri ile YPG arasında iki gün önce başlayan çatışmalar sürüyor.

22.4.2016Dünya
Reuters: Rusya Halep çevresine topçu bataryaları taşıyor

Reuters: Rusya Halep çevresine topçu bataryaları taşıyor

Rusya'nın Suriye'ye giderek artan ölçüde askeri yığınak yaptığını söyleyen ABD, Cenevre'deki barış görüşmelerinde gerilimin tırmandığı bir dönemde Moskova'nın Beşar Esad'a askeri desteğini artırmasını rahatsızlık verici bir durum olarak tanımladı.

22.4.2016Dünya
Kamışlı'da PYD ve rejim güçlerinin çatışması sürüyor

Kamışlı'da PYD ve rejim güçlerinin çatışması sürüyor

Suriye'de, rejim güçleri ve PYD, ülkenin kuzeydoğusunda birlikte yönettikleri Kamışlı'da hakimiyet mücadelesine girdi. Çatışmalarda 13 rejim milisi, 7 PYD militanı öldü. Cezaevini ele geçiren PYD, güvenlik kurumu binalarını kuşattı. Saldırılarda 4 sivil hayatını kaybetti.

21.4.2016Dünya
Davutoğlu: Talimatı verdim

Davutoğlu: Talimatı verdim

Başbakan Ahmet Davutoğlu, çözüm sürecine dönüş tartışmaları için “Silahlar terk edilip, magmaya gömülene kadar operasyonlar devam edecek” derken yeni anayasa çalışmalarını “Biraz da demlenmeye bırakmak lazım” diye anlattı. Davutoğlu, şehit cenazelerinde Itri çalınması önerisiyle ilgili ''Diyanet İşleri Başkanımız’la konuştuk, bizim de zihnimizde yara olan bir husustur. Başbakanlık Müsteşarımıza çalışma yapma talimatını verdim, ilgili kurumlarla istişare edilecek'' ifadelerini kullandı.

20.4.2016Gündem
Esad Türkmendağı'nı bombalıyor!

Esad Türkmendağı'nı bombalıyor!

Türkmendağı, hava ve karadan yoğun şekilde bombalanıyor. Rejim güçleriyle muhalifler arasında şiddetli çatışmalar yaşanıyor

20.4.2016Dünya
Suriye’nin Kamışlı kentinde rejim güçleri ile YPG çatıştı

Suriye’nin Kamışlı kentinde rejim güçleri ile YPG çatıştı

Suriye'nin kuzeyinde yer alan Rojava bölgesindeki Kamışlı kentinde rejim askerleri ile YPG arasında çatışma çıktığı ve 2 YPG'li ile bir sivilin öldüğü belirtildi.

20.4.2016Gündem
Türkmendağı alev alev

Türkmendağı alev alev

Suriye'de rejim güçlerinin, Lazkiye kırsalındaki Türkmendağı'nı havadan ve karadan yoğun şekilde bombaladığı belirtildi. Saldırılar sonucunda ormanlık alanda yangınlar çıktığı ve alevlerin Türkiye sınırına doğru ilerlediği bildirildi.

20.4.2016Gündem

Yazar Sonuçları

İlk hedefiniz başkanlıktır, ileri

İlk hedefiniz başkanlıktır, ileri

Tayyip Erdoğan 10 Ağustos 2014’te cumhurbaşkanı seçilmesinden önce yerine Abdullah Gül’ün geçip geçmeyececeği tartışması vardı.

23.5.2016Haber Yazıları
Yeni Türkiye'nin MHP'si

Yeni Türkiye'nin MHP'si

ARTIK hızlı değişiyor, takipte zorlanıyorum; yeni Türkiye’nin bir muhalefet hayali vardı, en son ne oldu ona?

10.5.2016Haber Yazıları
En zayıf isim, en kuvvetli başkan yardımcısı adayı

En zayıf isim, en kuvvetli başkan yardımcısı adayı

BİZE göre “adaylar” var... Kendim kadar eminim...

5.5.2016Haber Yazıları
Erdoğan farkı

Erdoğan farkı

BİR grup gazeteci güne Enerji Bakanı Berat Albayrak’la kahvaltı ile başladık.

20.4.2016Haber Yazıları